• Trudność zdobycia 100%: 3/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie: 2-3 godziny
  • Trofea offline: 8 ( 5, 3)
  • Trofea online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia: Garbage Collection, ADAM Addict, Lancer Killler, High Score
  • Zabugowane trofea: 0Minerva's Den to fabularny dodatek do BioShock 2. Historia rozgrywa się równolegle z tą, którą mieliście okazję poznać w podstawowej wersji gry. Uzupełnia wątki zaprezentowane w podstawie, zdradza nowe szczegóły dotyczące Rapture. Wydaniem DLC również zajęła się firma 2K, więc dostajemy produkt tej samej jakości. Bardzo dobry pod względem rozgrywki oraz samej fabuły. Serdecznie polecam.

Uwaga! W poradniku trofea zostały pogrupowane. Jeśli będziecie potrzebować układu trofeów w kolejności XMB, zapraszam do LISTY, zamieszczonej na naszym forum.


Dodatek uruchamiamy w menu gry w zakładce Extras. W wersji na PS4 jest częścią BioShock Collection, nie trzeba go dodatkowo wykupować. Grać możemy na najniższym poziomie trudności, co znacznie ułatwia sprawę. To o czym trzeba pamiętać, to zniszczenie wszystkich odkurzaczy w lokacjach Minerva's Den i Operations, zagranie w gierkę Spitfire, dostępną w Operations oraz zajęcie się wszystkimi sześcioma Siostrzyczkami w grze. Zachowajcie sobie zapisy stanu gry przed wyjściem z dwóch wymienionych lokacji, na wypadek, gdyby udało się Wam o czymś zapomnieć. Po wyjściu z danej mapy, nie można do niej wrócić! Najtrudniejsza dla mnie była mini-gierka Spitfire. Nie jestem najlepsza w takim arcadowym strzelaniu i przysporzyło mi to sporo problemów. Jest to zdecydowanie najtrudniejsze trofeum tego dodatku.

Krok 1 - Uruchamiamy grę na Easy, zajmujemy się każdą Dziewczynką w grze

W tym kroku, jeśli będziecie uważni, odblokujecie wszystkie pucharki. Pamiętajcie o pozostawieniu zapisów gry na planszach Minerva's Den i Operations oraz dokładnym eksplorowaniu mapy. Przy przysłowiowym lizaniu ścian powinniście sami znaleźć wszystkie odkurzacze. Jeśli nie, skorzystajcie z opisu w poradniku.

Fabularne

Login
Logout
Root Access Granted
SUDO
Do pominięcia

Lancer Killer
ADAM Addict
Garbage Collection
High Score


Krok 2 - Czyszczenie

Jeśli udało Wam się o czymś zapomnieć, to jest moment na wczytanie backupu save'a i powrót po brakujący pucharek. Gotowi? No to zaczynamy

Napisy do poradnika przygotował Radzik90
Lancer Killer
Kill a Lancer Big Daddy


Możliwe do przegapienia

Lancer to nowy, unikalny dla DLC, rodzaj Tatuśka. Wyposażony jest w niespotykaną wcześniej broń, Ion Laser. Trofeum za jego zabicie można przegapić tylko teoretycznie. Lancer nie jest bowiem przeciwnikiem, który sam atakuje. Walczy tylko wtedy, jeśli zostanie sam zaatakowany, bądź uzna, że za bardzo zbliżyliśmy się do Siostrzyczki, której strzeże. W drodze do uzyskania pucharka ADAM addict będziecie walczyć z co najmniej sześcioma Lancerami, więc musielibyście się bardzo postarać, żeby trofeum nie wpadło
Na poziomie Easy, nie będziecie mieć żadnego problemu z walką z nim, więc nie będę podawać sposobów na jego zlikwidowanie. W myśl zasady "pokonaj przeciwnika jego własną bronią", używajcie Ion Lasera oraz plazmidów. Winter Blast, Electro Bolt i Gravity Well sprawdzają się całkiem nieźle.
ADAM Addict
Resolve all the Little Sisters in Minerva's Den


Możliwe do przegapienia

Aby dostać to trofeum, trzeba "rozprawić się" z każdą Siostrzyczką w grze. Specjalnie użyłam słowa "rozprawić", gdyż nie musicie tutaj dziewczynek adoptować i ratować. Możecie je unicestwić od razu po walce z Tatuśkiem. Dziewczynek jest 6: Trzy na mapie Minerva's Den i trzy na mapie Operations. Po kliknięciu w opcje , widzimy ile z nich zostało w danej lokacji. Zanim ruszycie do kolejnego miejsca, trzeba zająć się każdą dziewczynką, gdyż nie ma możliwości powrotu do poprzednich map, po ich opuszczeniu.Garbage Collection
Destroy all 10 Vacuum Bots in Minerva's Den


Możliwe do przegapienia

Aby odblokować pucharek, trzeba znaleźć i zniszczyć 10 odkurzaczy, w Minerva's Den. Pięć z nich znajdziecie na pierwszej mapie - Minerva's Den, pozostałych pięć na mapie Operations. Pamiętajcie, że po wyjściu z danej mapy, nie da się do niej wrócić, więc albo zróbcie backup zapisu gry, albo postarajcie się niczego nie przegapić. Poniżej zamieściłam opisy oraz odsyłacze do mapek. Zapraszam do skorzystania.

#1 Minerva's Den - Mapka
Pierwszego odkurzacza nie da się przegapić. Znajdziecie go w obszarze Rapture Central Computing. Zaraz po tym, jak miniecie Ogród Obfitości. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#2 Minerva's Den - Mapka
Po tym, jak zdobędziecie Hack Tool i zhakujecie drzwi do sub-lokacji McClendon Robotics, znajdziecie się w dużym pomieszczeniu z kamerami oraz sporą ilością przeciwników do zlikwidowania. Odkurzacz jest na końcu pomieszczenia, za barierą. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#3 Minerva's Den - Mapka
Trzeci odkurzacz również znajduje się w McClendon Robotics. Po wejściu przez zhakowane drzwi, skręćcie w prawo. Dojdziecie do drzwi "Robotic Workshops", przejdźcie przez nie i jeśli będziecie kierować się cały czas na prawo, dojdziecie do kolejnych drzwi - Workshops. W tym pomieszczeniu, (znów na prawo), dojdziecie do miejsca, w którym w ścianie jest metalowa kratka. Kratkę usuwacie i wchodzicie przez dziurę do środka. Odkurzacz jest ukryty tuż za przejściem, po prawej stronie. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#4 Minerva's Den - Mapka
Czwarty odkurzacz znajdziecie w sub-lokacji Air-Tite Archives. Gdy się w niej znajdziecie, udajcie się na prawo i wejdźcie po schodach z oznaczeniem New Accounts. Idźcie dalej krótkim korytarzykiem i wejdźcie do małego pomieszczenia na końcu - kryje się w nim poszukiwany śmieciojad . Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#5 Minerva's Den - Mapka
Piąty odkurzacz przez nieuwagę można przegapić. Po tym, jak zdobędziecie plazmid Gravity Well, gra będzie kierować Was do wyjścia. Zanim wyjdziecie z planszy, wróćcie do sub-lokacji Rapture Central Computing, a następnie do Corporate Offices. Powinniście widzieć kawałek nieodkrytej mapy w tym miejscu. Będą tam drzwi zabezpieczone zamkiem elektromagnetycznym. Wrzucacie Gravity Well przez otwór nad drzwiami i wchodzicie do otwartego pomieszczenia. Po prawej stronie w małej komórce znajdziecie ostatni odkurzaczyk w tej lokacji. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#6 Operations - Mapka
Na samym początku planszy, skierujcie się na prawo, przez pierwsze drzwi z napisem Programming area. Zobaczycie składzik, który można otworzyć za pomocą plazmidu Electro Bolt. Odkurzacz jest w środku. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#7 Operations - Mapka
Kolejny odkurzaczyk również ukryty jest w Programming area. Wyjątkowo zamieszczę mapkę, która nie pokazuje dokładnie miejsca ukrycia bota. Mapa pokazuje miejsce, w którym stoi komputer z gierką Spitfire. Jeśli zwróceni jesteście twarzą do komputera, udajcie się na lewo i przejdźcie przez drzwi. W jednej z odnóg, po prawej stronie znajdziecie odkurzacz.
#8 Operations - Mapka
Po przejściu podwodnym tunelem i minięciu pierwszych drzwi, powinniście po lewej stronie zobaczyć Ogród Obfitości (Gatherer's Gaden). Schody po lewej, zaprowadzą was do pomieszczenia, w którym jest komora wskrzeszania. Odkurzacz stoi nieopodal, przy ścianie. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#9 Operations - Mapka
Po tym, jak zniszczycie poprzedni odkurzacz, odwróćcie się i udajcie na koniec pomieszczenia. Znajdziecie tam windę. Zjedźcie nią na dół. Po wyjściu z windy, zobaczycie przed sobą kolejny odkurzacz. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.
#10 Operations - Mapka
Ostatni odkurzacz macie szansę zniszczyć po tym, jak znajdziecie się w pomieszczeniu z migającym znakiem Overdrive oraz zamrożonymi ludźmi dookoła. Po swojej prawej będziecie mieć schody. Wejdźcie po nich, przejdźcie przez drzwi i w tym miejscu możecie rozbić ostatnie urządzonko. Jeśli mimo wszystko macie problem ze znalezieniem, kliknijcie w mapkę powyżej. Vacuum Bot jest w miejscu, gdzie zaznaczona jest strzałka.High Score
Get 9999 Points in one game of Spitfire


Możliwe do przegapienia

Według mnie jest to najtrudniejsze trofeum w grze. Na mapie Operations, w sub-lokacji Programming area, znajdziecie komputer, na którym można zagrać w arcadową gierkę Spitfire. Trzeba zdobyć niebagatelną sumę 9999 punktów. Ruszacie się po ekranie gałką , a strzelacie za pomocą . Warto wiedzieć, ze kierunek, w który wychylacie gałkę, jest jednocześnie kierunkiem strzału. Trzeba strzelać do poruszających się stateczków, unikając jednocześnie ich pocisków. W miarę możliwości trzeba skupiać się na stateczku, który pojawia się raz na jakiś czas - grubsze krawędzie, szybko poruszający się po planszy - gdyż jest wart najwięcej punktów. Powodzenia. Jeśli będziecie mieć szczęście, to nie odczujecie trudności tego trofeum, ale jeśli będziecie mieć dwie lewe ręce, jak ja, to cóż...

Spitfire - Operations - Mapka
Login
Reach Rapture Central Computing Operations


Trofeum związane z fabułą

Pucharka nie da się przegapić, jest związany z postępem w grze.
Otrzymacie go po ukończeniu pierwszej mapy dodatku, kiedy wsiądziecie do windy prowadzącej do kolejnej lokacji - Operations.

Minerva's Den - do zapamiętania
Lancer Killer - Tatusiek do zabicia
ADAM Addict - 3 Siostrzyczki do uratowania/unicestwienia
Garbage Collections - 5 Vacuum Bots do zniszczenia

Root Access Granted
Reach Computer Core Access


Trofeum związane z fabułą

Pucharka nie da się przegapić, jest związany z postępem w grze.
Otrzymacie go po tym, jak w sub-lokacji Core Computer odmrozicie przejście do Thinker's Liar.

Operations - do zapamiętania
ADAM Addict - 3 Siostrzyczki do uratowania/unicestwienia
Garbage Collections - 5 Vacuum Bots do zniszczenia
High Score - mini gierka do rozegraniaSUDO
Wrest control of The Thinker from Reed Wahl


Trofeum związane z fabułą

Pucharka nie da się przegapić, jest związany z postępem w grze.
Otrzymacie go po walce z jedynym Bossem w grze. Znajdziecie go w ostatniej lokacji dodatku - The Thinker.Logout
Escape Minerva's Den


Trofeum związane z fabułą

Pucharka nie da się przegapić, jest związany z postępem w grze.
Uzyskacie go po dostaniu się do Batysfery, w której będzie czekać na Was Tenenbaum. Ostatnie ding! w grze.
Gratulacje