Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Alien Breed: Impact - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Administrator Awatar Rekinek
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Kaszuby / UK
  Posty
  2,053
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  10
  Gamer IDs

  PSN ID: Rekinek

  Platyna Alien Breed: Impact - Poradnik

  Trudność pucharków: Ankieta
  Pucharki offline: 25/27
  Pucharki online: 2/27 (do zdobycia też offline co-op lokalnie)
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 10+ godzin
  Minimalna ilość przejść: 1 (zalecane 2)
  Zabugowane Pucharki: 0
  Pucharki do przeoczenia: "Knowledge is Power", "Pure Pawn", "Cash is King", "Big Spender" & "No Stone Unturned"
  Pucharki do ubijania: 0
  Kody blokujące trofea: nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 1/1  Gra posiada 3 poziomy trudności które są odblokowane od razu i jedyny pucharek związany z poziome Elite czyli najtrudniejszy to ukończyć grę na tym właśnie poziomie. Więc można zrobić wszystkie pucharki na poziomie niższym niż Elite związane z grą dla jednego gracza. Ale jeżeli zdecydujecie się na poziom Elite pucharki staną się o wiele trudniejsze do zaliczenia, szczególnie te związane z kasą. Stanowczo radzę przejść grę 2 razy. Pierwszy raz na poziomie Rookie, a potem na poziomie Elite.


  Przejście pierwsze na poziomie Rookie:

  Podczas tego przejścia powinniście wić większość pucharków. Od samego początku powinniście zbierać kasę na "Cash is King" & "Pure Pawn". Też powinniście zbierać wszystkie znajdki żeby wpadły wam pucharki "No Stone Unturned" & "Knowledge is Power".

  Poziom 1 "Aftermath" - Na tym poziomie powinien wam wpaść pucharek "Fighting Light". Też powinniście do końca poziomu uzbierać trochę granatów i granatów oszałamiających.

  Poziom 2 "Priorities" - Na początku tego poziomu jest dobre miejsce żeby zaliczyć pucharki "Shocking", "Electrifying", "Deadly" & "Massacre" trophies. Zobacz opis pucharków.

  Poziom 3 "Re-boot" - Pod koniec tego poziomu powinien wpaść wam pucharek "Xenocide"

  Poziom 4 "Crossover" - Jeżeli zebraliście odpowiedni dużo kasy powinien wam wpaść pucharek "Cash is King" i "Pure Pawn". Teraz możecie kupić usprawnienie obrażeń do Ion Spike po czym wpadnie wam pucharek "Big Spender". To jest poziom wktórym uzyskacie ostatnią broń i wpadnie wam pucharek "Break out the Arsenal". Podczas tego poziomu będziecie mieli też możliwość uzyskania pucharka "Break a Few Eggs" poprzez niszczenie jaj obcych wręcz.

  Poziom 5 "Interface" - Od samego początku staraj się zdobyć pucharek "Ain't Got Time to Bleed". Powinieneś też znaleźć ostatni dziennik i sekret i wpadnie ci, "No Stone Unturned" & "Knowledge is Power" Po ukończeniu tego poziomu otrzymacie też "Campaign Veteran" za ukończenie kampani.


  Sprzątanie:

  Jeżeli zostały wam jakieś pucharki po przejściu gry, to można je teraz zrobić. Załadujcie sobie jakiś poziom z gry dla jednego gracza lub "Free Play" i wbijcie je. Powinniście wbić takie pucharki jak "Tooling up", "Saving the Day", "Killing Spree", "Born to Kill", "Vandal", "Just Browsing?", "Tank" & "Elite Force" i jak jeszcze wam nie wpadło to "Pure Pawn".


  Przejście drugie na poziomie Elite:

  Na tym przejściu skupcie się tylko i wyłącznie na dotarciu do końca i oczywiście nagrodzie głównej czyli pucharek "Against the Odds". Oczywiście zapraszam do opisu pucharka poniżej. Jeśli nie zebraliście wszystkich dzienników i sekretów zawsze możecie to zrobić teraz.


  Pucharki w kooperacji:

  W grze są dwa pucharki które trzeba zaliczyć w kooperacji, "Team Veteran" & "Hard to Kill". Granie na mapce "Hydroponics" pozwoli na zaliczenie obydwu pucharków, czyli tobie i twojemu partnerowi. Oczywiście sprawdźcie opis do poszczególnych pucharków.  Team Veteran
  Ukończ 'Hydroponics' w kooperacji.

  Żeby zaliczyć pucharek musicie ukończyć poziom "Hydroponics" w kooperacji. Zobacz opis pucharka "Hard to Kill".

  Trudność: 3/10


  Tooling Up
  Zakup usprawnienie (lub zobacz jak robi to twój partner).

  Po pierwszym zakupie usprawnienia do jakiejś broni pucharek wpada. Usprawnienie możecie zakupić w Intex Terminal. Jeżeli będziecie grać w kooperacji i wasz partner zakupi usprawnienie pucharek też wpadnie lecz nie jestem 100% pewien.

  Trudność: 1/10


  Saving the Day
  Zapisz stan gry w Intex Terminal w trybie gry dla jednego gracza.

  Podczas pierwszej wizycie w Intex Terminal i zapisaniu stanu gry pucharek wpada.

  Trudność: 1/10


  Killing Spree
  Zabij 20 obcych w 30 sekund w trybie gry dla jednego gracza.

  Najprawdopodobniej wpadnie nawet bez próbowania. Chyba najszybciej wbijecie pucharek na początku poziomu drugiego. Będzie tam dużo małych obcych, bardzo szybko padają.

  Trudność: 1/10


  Born to Kill
  Zabij 25 obcych w trybie gry dla jednego gracza.

  Jak czytacie w opisie wystarczy zabić 25 obcych i pucharek jest wasz.

  Trudność: 1/10


  Vandal
  Zbij szybę w oknie (lub zobacz jak robi to twój partner).

  Zaraz na początku pierwszego poziomu będziecie mieli okazję zaliczyć pucharek. Wpadnie też podczas kooperacji gdy wasz partner wybije szybę.

  Trudność: 1/10


  Just Browsing?
  Używaj Intex Terminal 30 minut lub więcej w trybie gry dla jednego gracza.

  Podczas pierwszej wizyty w Intex Terminal zostańcie w menu 30 min i macie pucharek. Wpadnie jak opuścicie Intex Terminal.

  Trudność: 1/10


  Tank
  Otrzymaj 500 jednostek obrażeń bez utraty życia w trybie gry dla jednego gracza.

  Musicie otrzymać 500 jednostek obrażeń bez utraty życia podczas gry dla jednego gracza. Prawdopodobnie wpadnie naturalnie podczas gry ale jak nie zawsze możecie pozwolić jakiemuś obcemu trochę was nad gryźć. Wasze pełne życie to 100 jednostek o ile się nie mylę. Za zakończenie poziomu zobaczycie statystyki i możecie też sprawdzić ile obcy was podjedli.

  Trudność: 3/10


  Campaign Veteran
  Ukończ wszystkie poziomy 1-5 w trybie gry dla jednego gracza.

  Ukończ wszystkie poziomy 1-5 w trybie gry dla jednego gracza. Poziom trudności nie ma tu znaczenia. Pucharek wpadnie po walce z bossem na końcu piątego poziomu.

  Trudność: 4/10


  Fighting Light
  Ukończ poziom bez używania przedmiotów.

  Musicie ukończyć jeden poziom bez używania przedmiotów. Najlepeij będzie ukończyć poziom pierwszy na poziomie trudności Rookie. Dużo amunicji i nie spieszcie się i pucharek jest wasz. Poniżej lista przedmiotów których nie możecie używać.

  Przedmioty:
  Small Health Kit
  Large Health Kit
  Stun Grenade
  Flash Grenade
  SentryGun
  Hardened Armor

  Trudność: 2/10


  Ain't Got Time to Bleed!
  Ukończ poziom 'Interface' bez używania apteczek.

  Poziom 'Interface' możecie grać na poziomie trudności Rookie co bardzo wam ułatwi zaliczenie pucharka. Zbierajcie amunicję i kamizelki lub je kupcie. Grajcie powoli i z rozwagą, uważajcie i jak życie będzie na niskim poziomie użyjcie kamizelki.

  Trudność: 3/10


  Hard to Kill
  Ukończ poziom w co-op bez utraty życia przez żadnego gracza.

  Bardzo przydatna rzecz to mikrofon i dobry partner. Pucharek wpada po ukończeniu jednego poziomu w kooperacji bez utraty życia czy to twojego czy twojego partnera tagże współpraca jest bardzo ważna. Napotkanymi przedmiotami dzielcie się tagże amunicją. Pamiętajcie o oszczędzaniu amunicji. Warto też w początkowej fazie używać blastera a przy jakiejś większej grupie walić z czegoś cięższego.

  Poniżej bardzo dobra strategia na zaliczenie pucharka napisana przez Pinkot1 i umieszczona za jej zgodą, zapraszam:

  Hard to Kill - najskuteczniejszym sposobem do wbicia tego trofeum jest "podział obowiązków" Jedna osoba zbiera większość apteczek i strzela głównie z pistoletu, a druga zbiera amunicję do wszystkich potężniejszych broni i w razie potrzeby osłania pierwszą. Trzeba iść małymi krokami, zerkać na HUD, a gdy pojawiają się wrogowie, wycofywać się maksymalnie (do oczyszczonego już terytorium). W ten sposób unikniemy otoczenia przez Obcych. Kiedy jednak dojdzie do takiej sytuacji, albo wrogów robi się za dużo, warto użyć granatów ogłuszających. Daje to czas na reakcję (ucieczkę, albo zlikwidowanie przeciwników). Granaty odłamkowe mogą zabić partnera, więc najbezpieczniej chyba je sprzedać i kasę przeznaczyć na coś innego. W obronie skuteczne jest używanie ognia krzyżowego (wrogowie nie mogą się wtedy często zdecydować kogo zaatakować najpierw) albo strzelanie w kierunku "czerwonych kropek" na HUDzie nawet wtedy, gdy jeszcze nie mamy obcych w zasięgu wzroku. Trofeum łatwe do wbicia offline na 2 pady, albo online z headsetem i dobrą komunikacją między grającymi.

  Trudność: 5/10


  Knowledge is Power (Do pominięcia)
  Zbierz wszystkie dzienniki.

  Podczas gry dla jednego gracza musisz znaleść 12 dzienników. Pamiętaj że z początkiem gry masz już dwa. Poniżej stosowny filmik.

  Poziom 1 - 3 Dzienniki
  Poziom 2 - 5 Dzienników
  Poziom 3 - 0 Dzienników
  Poziom 4 - 1 Dziennik
  Poziom 5 - 1 Dziennik

  Poniżej stosowny filmik:  Trudność: 1/10  No Stone Unturned (Do pominięcia)
  Znajdź wszystkie sekrety.

  Sekretów jest 5. Każdy poziom ma jeden sekret. Ponieważ nie jestem pewien czy sekrety pojawiają się w trybie gry Free Play najlepiej jak zbierzecie je podczas gry dla jednego gracza.

  Poniżej stosowny filmik:  Trudność: 1/10


  Elite Force
  Zabij 50 obcych bez otrzymania obrażeń w trybie gry dla jednego gracza.

  Pucharek nie jest aż taki trudny jak się wydaje. Musicie zabić 50 obcych pod rząd bez otrzymania obrażeń. Najlepiej zrobić to na poziomie pierwszym, na poziomie trudności Rookie. Nie spieszcie się i zbierajcie amunicję. Jeżeli nie to spróbujcie na poziomie drugim. Gdy będziecie oczyszczać pomieszczenia będzie tam dużo słabych obcych.

  Trudność: 3/10


  Break a Few Eggs
  Zniszcz 50 jaj obcych wręcz w trybie gry dla jednego gracza.

  Z początkiem poziomu czwartego natkniecie się na jajka obcych. Wystarczy że rozwalicie wręcz 50 jaj i pucharek wpada.

  Trudność: 1/10


  Pure Pawn (Do pominięcia)
  Sprzedaj amunicję lub przedmioty warte 10.000 w trybie gry dla jednego gracza.

  Ten pucharek możecie zrobić razem z "Cash is King". Musicie sprzedać amunicję i przedmioty warte 10.000 podczas gry dla jednego gracza. Polecam zrobić to na poziomie trudności Rookie. Zobacz też opis do pucharka "Cash is King".

  Trudność: 3/10


  Deadly
  Zabij 5 obcych jednym strzałem (lub zobacz jak robi to twój partner).

  Zobacz pucharek "Massacre".

  Trudność: 1/10


  Shocking
  Oszołom 5 obcych granatem (lub zobacz jak robi to twój partner)

  Zobacz pucharek "Electrifying".

  Trudność: 1/10


  Xenocide
  Zabij każdy typ obcego w trybie gry dla jednego gracza.

  Pucharek wpadnie wam pod koniec poziomu trzeciego.

  Obcy:

  Boney Shield
  Screamer
  Mauler
  Ranged
  Healer
  Larval Burst
  Stunner
  Charger

  Zbieranie dzienników w grze ujawni nam nazwy każdego z obcych i trochę informacji na ich temat.

  Trudność: 1/10


  Against the Odds
  Ukończ grę dla jednego gracza na poziomie trudności Elite.

  Żeby pucharek wpadł musicie ukończyć grę dla jednego gracza na poziomie Elite. Na tym poziomie obcy są szybsi i otrzymasz więcej obrażeń podczas ataku. Ale nie jest aż tak ciężko. Po pierwsze nie spiesz się, po drugie zawsze możesz się wycofać do jakiegoś bezpieczniejszego miejsca np. za drzwi. Możesz też usprawniać sobie broń np. karabin i miotacz ognia. Nie zapomnij też w późniejszych poziomach o kamizelce. Zbieraj wszystko co się da bo nie wiesz kiedy się może przydać. Pamiętać że jeśli natkniesz się na wieżyczki na poziomie 5 zniszcz je. Jeśli nie to utrudnią ci życie.

  Trudność: 4/10


  Break Out the Arsenal
  Użyj każdej broni i każdego przedmiotu w trybie gry dla jednego gracza.

  Jak pisze w opisie pucharka musisz strzelić z każdej broni i użyć każdego przedmiotu. Poniżej lista broni i przedmiotów:

  Bronie:

  Blaster
  Assault Rifle
  Shot Cannon
  Flamethrower
  Laser Rifle
  IonSpike

  Przedmioty:

  Small Health Kit
  Large Health Kit
  Stun Grenade
  Flash Grenade
  SentryGun
  Hardened Armor

  Trudność: 1/10


  Cash is King (Do pominięcia)
  Uzbieraj 30000 kasy albo więcej.

  Powinniście zrobić to razem z "Pure Pawn" i "Big Spender". Musicie uzbierać 30,000. To nie jest kumulacyjne, musicie mieć 30.000 kasy na koncie. Najlepiej na poziomie trudności Rookie.

  Żeby mieć pewność musicie zbierać kasę i przedmioty już na samym początku gry. Pamiętajcie żeby dokładnie przeszukiwać każde pomieszczenie. Nie inwestujcie kasy w żadne usprawnienia. Pod koniec poziomu czwartego powinniście mieć około 25.000. Teraz sprzedajcie wszystkie przedmioty. To powinno wam pozwolić na uzyskanie 30.000. Powinien wam wpaść pucharek. Teraz zapiszcie stan gry.

  Teraz kupcie przedmioty i sprzedajcie je. Nie ważne jakie przedmioty. Po operacji kupna i sprzedaży powinniście otrzymać pucharek "Pure Pawn". Teraz załadujcie grę i spokojnie możecie kupić usprawnienia lub na co ma cie ochotę.

  Trudność: 3/10


  Massacre
  Zabij 10 obcych jednym strzałem (lub zobacz jak robi to twój partner).

  Pucharek najlepiej zrobić na poziomie drugim razem z pucharkiem "Electrifying". Żeby uzyskać pucharek możecie użyć granata. Najłatwiej podczas drugiego etapu z doktorkiem. Wbiegnijcie w grupę małych obcych i oszołomcie ich. Możecie też rzucić więcej niż jeden granat żeby ich oszołomić. Kiedy będziecie mieli dużą grupę oszołomionych obcych (10+), rzućcie w środek grupy granat. Jeżeli nie uda wam się to za pierwszym razem zawsze możecie załadować stan gry. Zobaczcie też na filmik do pucharka "Electrifying".

  Trudność: 3/10


  Electrifying
  Oszołom 10 obcych granatem (lub zobacz jak robi to twój partner)

  Zasada i miejsce take same jak do pucharka "Massacre" z tą różnicą że musicie oszołomić 10 obcych jednym granatem. Filmik poniżej do lepszego zorientowania się.  Trudność: 3/10


  Big Spender (Do pominięcia)
  Kup usprawnienie obrażeń dla Ion Spike.

  Pierwszy raz broń Ion Spike otrzymacie na poziomie 4. Teraz możecie kupić do niej usprawnienie obrażeń za 10.000 w Intex Terminal i otrzymać pucharek.

  Trudność: 3/10


  The Completionist
  Zebrałeś wszystkie pucharki. Gratulacje!  Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"
  Ostatnio edytowane przez Pinkotka ; 17-07-2012 o 21:36


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •