Autorami poradnika są: SirVanJoJo, Pinkotka, Lamper, Appsik, Drave, luQ81.

Przegląd: • Trudność zdobycia platyny: 2/10 + Ankieta
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 25 minut / 1h max
 • Trofea offline: 13: (1x , 10x , 2x )
 • Trofea online: 0
 • Minimalna liczba przejść: 1x Challenge Mode, 1x Capture the Flag
 • Zalecana ilość przejść: 1x Challenge Mode, 1x Capture the Flag, 1-2x powtórzenie trybu Deathmatch
 • Trofea do pominięcia: Brak - wybór rozgrywki w poszczególnych trybach/mapach
 • Zabugowane trofea: Brak
 • Liczba kontrolerów: 1 - przez zmianę użytkownika na DS możemy dołączyć do nas trzech graczy / zalecane 2 - patrz WannaBeDBZ

- Pinkotka
Wstęp:
Black & White Bushido to czarno-biała gra platformowa 2D z elementami bijatyki i skradania. Twórcy dali nam możliwość grania zarówno online, jak i offline (co-op lokalnie lub boty). Wcielamy się w japońskich samurajów, a do walki mamy dostępne trzy tryby na różnych arenach: Challenge Mode, Capture the Flag oraz Deathmatch. Grafika jest bardzo prosta - kolory tła i samurajów to tylko biel i czerń, w trakcie bijatyk dodatkowo pojawiają się czerwone elementy np. flaga, którą przejmujemy w trybie Capture the Flag, czy kolor krwi. Na mapach twórcy udostępnili nam różnego rodzaju gadżety, jak: gwizdki ninja czy bomby dymne, które oczywiście możemy wykorzystać w walce.

- luQ81

Mapa Przejścia:Krok 1:

Tak naprawdę nie ma jakiejś szczególnej mapy przejścia. Pucharki można wbić w dowolnej kolejności, offline z dwoma padami w rękach.
Najlepiej polecam zacząć grę od trybu Challenge i zdobyć dwa pucharki, które są w trybie single player z botami:

 • This Isn't Even My Final Form
 • FINAL FORM
 • Dinner for Two

Krok 2:

Następnie zabieramy się za czyszczenie w trybach Capture the flag i Deathmatch. Tutaj wymagany jest 2 pad, który umożliwi nam zdobycie następujących pucharków:

 • Wrap Battle
 • All Your Flag Are Belong To Us
 • 1 Second Samurai
 • Ninja See Me, Ninja Don't
 • Death from above
 • WannaBeDBZ
 • Sashimi
 • Bath Time

Krok 3:

Ostatni, etap to aktywowanie 3 dodatkowych kont na konsoli uruchomienie ich w grze za pomocą drugiego pada. Nie musimy mieć trzech dodatkowych padów:

 • Friend Zoned

- luQ81


 

Specjalne podziękowania dla Frodo86 za możliwość wykorzystania filmików. Jeśli Wam pomogły, subskrybujcie jego kanał
Special thanks and credits to Frodo86 for video guides


Poradnik:

Way of the Warrior
Complete all other trophies

Naprawdę zdobyłeś platynę w tym tytule. Jesteś niesamowity

- AppsikDinner for Two
Get a double kill 10 times

Do tego trofeum potrzebne będą dwa kontrolery oraz trzech użytkowników konsoli. Ustawiamy tryb gry jako Deathmatch. Nasze główne konto dodajemy jako jednoosobową drużynę białych wojowników, natomiast pozostałe dwa przypisujemy do drużyny czarnych wojowników. Podczas rozgrywki należy drugim kontrolerem stanąć czarnymi wojownikami obok siebie, a naszym białym po prostu ich jednocześnie zabić. Wpadnie nam wtedy podwójne zabójstwo. Czynność powtarzamy dziesięć razy.

- DraveWrap Battle
Kill an enemy with a Shuriken from Screen wrapping

Do tego trofka potrzebujemy odpowiedniej lokalizacji, np. VILLAGE. Wybieramy Deathmatch i gramy dwoma kontrolerami. Jedną z postaci ustawiamy na skraju planszy, np. po lewej stronie. Drugą postacią zbieramy gwiazdkę do rzucania, ustawiamy się z prawej strony i rzucamy gwiazdkę, aby ta przeleciała z jednej strony planszy, wyleciała z drugiej i zabiła przeciwnika. Wówczas zdobędziemy kolejny pucharek.

 

- SirVanJoJoAll Your Flag Are Belong To Us
Win a game of capture the flag without losing a flag

Kolejny przyjemny pucharek. Najlepiej zrobić to z drugim włączonym padem, aby boty przez przypadek nie przejęły flagi, lub nie zabiły cię. Włączamy grę Capture the flag podchodzimy do czerwonej flagi i przytrzymując przycisk , przejmujemy ją (musimy poczekać aż zniknie). Powtarzamy tę czynność 4 razy i pucharek jest nasz.
Gracz na 2 padzie nic nie robi.

- luQ81
1 Second Samurai
Kill an enemy just before they capture the flag 10 times

Do tego trofea wymagany jest tryb Capture the Flag. Najlepiej mieć drugi kontroler. Jeden gracz staje na fladze i zaczyna ją przejmować, trzymając . Drugi gracz musi zabić przejmującego flagę. Trudność polega tylko na tym, że zabójstwo musimy dokonać w ostatnim momencie przejmowania flagi.

Jeśli nie mamy drugiego kontrolera, pozostaje próbowanie z botami. Problem z botami polegał głównie na tym, że jak podchodziłem do zabójstwa, to bot przerywał przejmowanie i próbował mnie zabić.

 

- LamperFriend Zoned
Play a 4 player Local Game 1 time

Do wbicia tego pucharka musimy mieć na konsoli dodatkowe 3 konta, ale wystarczy nam jeden kontroler DS, którym można się przełączać między tymi kontami. Wszystko co musimy zrobić to przy ustawianiu meczu, wejść w opcje i zmienić użytkownika na DS. Następnie wybrać postać i zaakceptować gotowość. Czynność powtarzamy do momentu jak będziemy mieli 4 gotowych graczy. Po zakończeniu meczu pucharek wpadnie na nasze konto.
UWAGA - Trofeum wpada też pozostałym trzem użytkownikom.

- Appsik
Ninja See Me, Ninja Don't
Kill an enemy from Stealth Movement while in your own color

Bardzo łatwy i przyjemny pucharek. Można wykonać z bootami lub mając drugi pad.
Polega na zabiciu przeciwnika z ukrycia. Mając za sobą tło, w tym samym kolorze co wy (biały zawodnik - białe tło, lub czarny zawodnik - czarne tło), przytrzymujecie , aby zniknąć. Gdy przeciwnik podchodzi np. do flagi, wykonujecie atak , zabijacie go, a pucharek ląduje na waszym koncie.

- luQ81
Death from above
Kill an enemy after teleporting above them 10 times

Na początku działanie teleportu za pomocą bomby dymnej może być trochę skomplikowane, ale po kolei. Wybieramy mapę Capture the Flag i koniecznie aktywujemy drugiego pada, ponieważ granie z bootami może dosyć utrudnić zdobycie tego pucharka.
Ustawiamy gracza B w dowolnym miejscu, najlepiej niedaleko podestu. Następnie my, jako gracz A skaczemy z podestu na pewną wysokość nad naszym przeciwnikiem i używamy i to jest nasze docelowe miejsce 1. Następnie odchodzimy na bok na miejsce 2 i ponownie wciskamy i pojawiamy się w docelowym miejscu 1 w powietrzu nad naszym przeciwnikiem B. I spadając szybko wciskamy i strzałka w dół . W ten sposób zabijamy przeciwnika z teleportu z góry. Powtarzając 10 razy pucharek jest nasz.

Dla pomocy zamieszczam filmik:

 

- luQ81


TIP:
Istnieje prostszy sposób na wbicie tego pucharka. Opis jest trochę mylący. Nie musimy spadać z wysokości, wystarczy zabicie po teleporcie z podwójnego skoku. Ustawiamy mecz (ja robiłem to na mapce Temple, tryb Capture the Flag), dodajemy trzech graczy (przełączamy się pomiędzy kontami), żeby boty nam nie przeszkadzały i startujemy. Po rozpoczęciu meczu ustawiamy się przy jednym z trzech samurajów (patrz foto) i to co musimy zrobić, to wykonać podwójny skok w górę (, ) i rzucić bombę dymną w powietrzu (). Po wylądowaniu naciskamy jeszcze raz rzut bomby, co teleportuje nas nad samuraja. Opadając zabijamy przeciwnika ( + ). Taka wysokość jest wystarczająca, żeby zaliczyło nam to zabicie. Czynność powtarzamy 10 razy.

- Appsik


WannaBeDBZ
Clash in Mid Air 10 times

Pucharek wpadł mi bez żadnego "kombinowania", podczas ogrywania Challenge Mode z botami, ale można użyć drugiego kontrolera aby było łatwiej. Trofeum polega na starciu między zawodnikami. Przeciwnicy jednocześnie wyprowadzają atak, wychylając gałkę w kierunku wroga i przytrzymując . Jeżeli wszystko zadziała prawidłowo, nie zabijemy się nawzajem, tylko "odbijemy się" od siebie i zostaniemy odrzuceni w przeciwnym kierunku. Trzeba to powtórzyć 10 razy.

Dla pomocy zamieszczam filmik:

 

- luQ81
Sashimi
Slice up the Shark 1 time

Trofeum bardzo łatwe do wykonania. Z dostępnych trybów gry wybieramy Deathmatch, a następnie planszę SHIPYARD. Na jej środku wisi rekin. Wystarczy podbiec do niego, podskoczyć i nacisnąć . W tym momencie pocięta na kawałeczki ryba spada na ziemię i trofeum wskakuje na nasze konto.

- SirVanJoJo

Bath Time
Get 10 kills while in the water

Kolejny bardzo łatwy pucharek. Można wykonać to podczas normalnej rozgrywki z botami, jednak preferowane są dwa pady. Z dostępnych trybów wybieramy Deathmatch, następnie planszę SHIPYARD lub WATERFALL. Jednym kontrolerem kierujemy postać na sam środek planszy, do wody. Drugim idziemy w to samo miejsce, 10x zabijamy przeciwnika przez naciśnięcie i trofeum wskakuje na nasze konto.

- SirVanJoJoThis Isn't Even My Final Form
Get 300 points or more in Challenge Mode

Trofeum do wbicia w Challenge Mode - patrz FINAL FORM

- PinkotkaFINAL FORM
Get 3000 points or more in Challenge Mode

Jedyny pucharek związany z Challenge Mode, który musimy wbić, grając solo.
Naszym zadaniem jest zdobycie 3000 lub więcej punktów.
Wybieramy tryb offline, a następnie z menu gry ustawiamy Challenge (mapa: Pagoda)
Aby nabić wymaganą liczbę punktów, najlepiej wykonywać zadania, które są dostępne w lewym górnym rogu ekranu, np:

 • nie poruszać się podczas 8 sekund
 • być niewidzialnym w ciągu 8 sekund
 • użyć bomby dymnej
 • Zabić przeciwnika w 8 sekund

Zabijanie przeciwników oraz zdobywanie flag, również wlicza nam się do punktacji.
Niestety nie ma licznika punktów dla bieżącej rozgrywki i dopiero po naszej śmierci jesteśmy w stanie stwierdzić, ile punktów zdobyliśmy.
3000 nie jest takie trudne, i po kilku próbach wpada bez problemu.

Dla pomocy zamieszczam filmik:

 

- luQ81


TIP:
Tutaj również istnieje dużo prostszy sposób. Wybieramy mapkę Field, tryb oczywiście Challenge. Po rozpoczęciu meczu czekamy aż boty zaczną się pojawiać w celu przejęcia flagi. Ta w pewnym momencie pojawi się w prawym bądź lewym narożniku. Ustawiamy się wtedy przy niej (patrz foto). Samuraje po chwili zaczną nacierać żeby przejąć flagę, Wtedy ciachamy każdego, który się nawinie. Nie zajmujemy się wykonywaniem żadnych wyzwań, ponieważ łatwo wtedy zginąć przez przypadek. Zabijamy ile wlezie. Po paru minutach powinniście mieć spokojnie ponad 20 tyś punktów. Wpadnie przy tym również This Isn't Even My Final Form oraz Dinner for Two, a przy odrobinie szczęścia również WannaBeDBZ.

- Appsik