PRZEGLĄD:

 • Trudność zdobycia platyny: 4/10 Ankieta
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 100+h
 • Trofea offline: Brak (gramy stale online)
 • Trofea online: 37 (16, 17, 3, )
 • Minimalna liczba przejść: Wielokrotne powtarzanie różnych etapów
 • Trofea do pominięcia: Rounding Up Relics
 • Zabugowane trofea: Brak
 • Wymagania: Stały dostęp do Internetu, PS+ nie jest konieczny


WSTĘP:

Marvel Heroes Omega to darmowa gra MMO w osadzona w znanym komiksowym uniwersum. Przemierzamy świat w rzucie izometrycznym walcząc ze złem jako jeden z znanych bohaterów. Naszym zadaniem jest powstrzymać Doktora Dooma i jego plany związane z Teseraktem. Gra zawiera bardzo dużo odniesień do filmowych hitów Marvela i oczywiście samych komiksów. Można grać zarówno samotnie, jak i z drużyną znajomych. To jak? Gotowi po raz kolejny ratować Świat?

 


MAPA PRZEJŚCIA:

Marvel Heroes Omega jest darmowe i spokojnie da się wbić platynę bez konieczności dokonywania mikro-transakcji. Warto jednak zastanowić się nad pojedynczym zakupem punktów do odblokowania ulubionej postaci, jeśli gra nam przypasuje. Zakup dowolnego pakietu punktów da nam status VIP.

Bonusy związane ze statusem VIP:

 • Postać Nightcrawlera
 • Stały bonus +5% zdobywanego doświadczenia
 • Stały bonus +5% zdobywanych kredytów
 • Pojedyncza skrzynka Marvelous Loot Box
 • 10 dodatkowych miejsc w szynce na przedmioty w bazie
 • 5 dodatkowych Eternity Splinters codziennie po zalogowaniu w grze


Możliwe do zakupienia pakiety punktów G Balance:

 • 500 - 18,75zł
 • 1000 - 38zł
 • 2100 - 75zł
 • 5500 - 189zł
 • 1150 - 379zł


Jak widać ceny większych ilości punktów są dość wysokie, ale szczęśliwie nie musimy wydawać tyle kasy, jeśli nie chcemy. Osobiście polecam tylko zakup przynajmniej pojedynczego pakietu, aby odblokować bonusy pakietu VIP. Ja kupiłem 1500 pkt, aby odblokować sobie na start postać Jean Grey. Resztę bohaterów już odblokowywałem za znajdowane w grze Eternity Splinters.

ODBLOKOWYWANIE BOHATERÓW

Pierwszą postacią za którą warto się zabrać jest Daredevil. Można go za darmo pobrać z PSN i spokojnie grać do osiągnięcia 60 poziomu. Pozostali bohaterowie mogą awansować do 10 poziomu, dopóki ich nie odblokujemy. Przed odblokowaniem danej postaci warto nią trochę pograć, aby upewnić się, że pasuje nam jej styl. Odblokować postacie możemy kupując je za Eternity Splinters lub punkty G Balance. Eternity Splinters znajdujemy podczas gry. Dostajemy 200 sztuk na start, kolejne wypadają z pokonanych przeciwników. G Balance zaś można jedyne zakupić w pakietach na PSN.

Bohaterowie dzielą się na trzy kategorie cenowe:

 • 450 G Balance lub 200 Eternity Splinters
 • 900 G Balance lub 500 Eternity Splinters
 • 1350 G Balance lub 750 Eternity SplintersEternity Splinters losowo wypadają z pokonanych wrogów. Czasem nawet cztery jednocześnie.


TROFEA

Praktycznie wszystkie pucharki są tu kumulacyjne i wpadną podczas normalnego grania. Polecam zwrócić uwagę jedynie na Rounding Up Relics i nie sprzedawać przypadkiem reliktów. Poza odblokowywaniem kolejnych postaci, aż do wymaganych 5 na 60 poziomie nic nie będzie od nas wymagało żadnych ewentualnych wkładów finansowych. Sama platyna jest stosunkowo prosta do zdobycia, aczkolwiek zajmie wam dość dużo czasu.


PORADNIK:

The Beyonder
Collected all other Marvel Heroes Omega trophies.


Platynowe trofeum. Prawdziwy z Ciebie Marvelowski bohater


Trouble at the Raft
Defeat Green Goblin in the Prologue.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Pierwszy pucharek jaki otrzymamy. Wpadnie zaraz po pokonaniu Zielonego Goblina w prologu gry.


Cleaning Up the Kitchen
Defeat Doctor Octopus in Chapter 1.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko uporamy się z Doktorem Octopusem na końcu pierwszego rozdziału.


Pursuing the Hood
Defeat The Hood in Chapter 2.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie jak tylko The Hood zostanie przez nas pokonany.


Meet in Madripoor
Defeat Elektra in Chapter 3.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Tym razem przyjdzie nam pokonać Elektrę, aby otrzymać pucharek.


Topple the Kingpin
Defeat The Kingpin in Chapter 4.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu Kingpina na szczycie jego biurowca.


Purification Crusade
Defeat Juggernaut in Chapter 5.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Teraz twardszy przeciwnik przed nami. Pucharek wpadnie po pokonaniu Juggernauta. Uwaga na jego szarżę.


Stryker Under Siege
Defeat Magneto in Chapter 6.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Pucharek wpadnie po pokonaniu przywódców mutantów z Bractwa. Nic specjalnie trudnego.


Savage Safari
Defeat Mister Sinister in Chapter 7.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Mister Sinister nie stanowi jakiegoś dużego wyzwania. Warto jednak mieć na uwadze, że pomagają mu klony mutantów: Wolverine, Cyclops, Colossus.


A Doomed World
Defeat Doctor Doom in Chapter 8


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Doktor Doom to już nieco twardszy orzech do zgryzienia. Walka z nim odbywa się w trzech fazach i każda jest trudniejsza. Pierwsza nie stanowi większego problemu. W drugiej Doom jednak staje się ogromny i zadaje pokaźne obrażenia. Jest jednak powolny i można łatwo unikać jego ciosów. Trzecia faza dopiero stanowi wyzwanie. Doom atakuje bardzo silnymi atakami dystansowymi. Po planszy krążą niebieskie pola szybko odbierające nam życiową energię. Może zostać przywołane sporo zwykłych przeszkadzających przeciwników. Na domiar złego Doom może regenerować życie, dlatego radzę szybko temu przeciwdziałać przeprowadzając dowolny atak. Niektórymi postaciami może być kłopotliwe stanąć do walki samotnie. Jako Daredevil zginąłem tu dużo razy. Gra jednak po śmierci cofa nas przed mapę z areną, ale dotychczasowy progres w obiciu wroga jest zachowany. Więc można stale na kamikadze działać.


Throne of Deceit
Complete Chapter 9 in Story Mode.


Trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Pucharek wpadnie po ostatniej potyczce z bossem w grze. Jest nim Loki. I jest jeszcze twardszy, niż Doktor Doom. W pierwszej fazie walki przywołuje swoje klony, które najpierw musimy załatwić, aby zacząć go atakować. Poza tym uważajmy na ataki laską. Potrafią nieźle przydzwonić. W drugiej fazie jednak zaczyna się robić trudno. Loki jest otaczany przez stale zadającą niemałe obrażenia barierę. Musimy się przeturlać przez nią i walczyć na środku. Na domiar złego drań przywołuje sporo dość silnych sprzymierzeńców. Na szczęście metoda na kamikadze także tu skutkuje. Będziemy ginąć, ale w końcu nam się uda.


Gazillionaire
Loot 1,000,000 Credits.


Pucharek, który zajmie nam sporo czasu. Nie liczą się bowiem sprzęty sprzedawane w sklepie, a jedynie kredyty podniesione podczas gry. Wypadają często z wrogów oraz skrzyń. Będzie to jedno z ostatnich trofeów jakie zdobędziemy. Trzeba po prostu grać. Warto dodać, że pucharek jest kumulacyjny dla wszystkich ogrywanych postaci.Musimy uzbierać milion podnosząc drobniaki z podłoża.


Duped!
Find and Defeat a Cosmic Doop.


Upierdliwe trofeum wymagające szczęścia. Doop to taki mały duszek losowo pojawiający się chyba w każdym trybie gry. Atakowany stale gubi kredyty oraz przedmioty, a pokonany zostawia sporą kupkę fantów. Gdy zostanie zaatakowany zacznie uciekać i może się teleportować. Dlatego, jeśli go zobaczymy olewajmy resztę wrogów i koncentrujmy się na nim.

Do pucharka musimy jednak pokonać jego bardziej unikatową odmianę - Cosmic Doop. Niestety spotkanie go zależy wyłącznie od szczęścia. Poziom trudności, rozdział, tryb gry nie mają znaczenia. Charakteryzuje się on tym, że jest znacznie większy i nas atakuje. Nie sposób go pomylić i przeoczyć. Dodatkowo na mapie pojawi się znacznik podobny do tego wskazującego bossów. Nie musimy go ubijać sami. Jeśli walczymy z nim w towarzystwie innych graczy pucharek też nam wpadnie.Zwykły Doop, spotkamy takich wielu. Musimy polować na jego większą odmianę.

 


Mobile Command Center
Visit Six Different Headquarters.


Bardzo proste trofeum. Możemy się za nie zabrać po ukończeniu fabuły. Wystarczy udać się do najbliższego punktu teleportacyjnego i wybrać zakładkę Headquarters. Następnie odwiedzamy wszystkie dostępne obszary.Wystarczy odwiedzić każdą lokację.


Targeted Frustration
Defeat a Training Room Target Dummy.


Bardzo proste trofeum. Musimy udać się do Headquarters - S.H.I.E.L.D. Training Room i tam odnaleźć biednego przeciwnika, na którym należy się wyżyć. Wystarczy go pokonać i pucharek nasz. Nie jest to żaden problem, gdyż nie będziemy atakowani. Poniżej znajduje się mój filmik, który pomoże w odnalezieniu celu.

 


Special Ops
Complete 14 Different Operations.


Prosty pucharek. Jednym z trybów rozgrywki są tak zwane Operacje. Polegają one po prostu na powtarzaniu poszczególnych lokacji, gdzie jedynym celem staje się ubijanie przeciwników i bossów. Musimy ukończyć 14 różnych operacji. Poziom trudności nie ma znaczenia, także nie będzie z tym problemu. Polecam przy okazji zabrać się za wbijanie Hero For Hire, bo jest związane z tym samym trybem.Lista operacji prawdopodobnie będzie się powiększać wraz z różnymi aktualizacjami. Daily Bugle zostało dodane w jednej.


Part-Time Hero
Rescue 100 civilians in Midtown Patrol.


Prosty pucharek. Aby go wbić musimy najpierw odblokować tryb Midtown Patrol. Dokona się to po ukończeniu wątku fabularnego. Tryb ten jest otwartym obszarem miejskim, gdzie gracze stale walczą z respawnującymi się przeciwnikami i różnymi aktywnościami. Podczas patrolowania możemy spotkać zbirów nękających cywilów. Aby otrzymać trofeum, należy pomóc ludziom w potrzebie, a dokładnie 100 takim. Mają nad sobą charakterystyczną ikonkę komiksowej chmurki. Zazwyczaj, należy ubić pobliskich bandziorów, podejść i wcisnąć .Przykładowy cywil w potrzebie.


Super Hero
Reach level 60 with any hero.


Pucharek którym nie musimy się przejmować. I tak przyjdzie nam wbijać ten poziom pięcioma bohaterami do pucharka Super Team.


Treasure Hunting
Explore all of the Treasure Rooms in each chapter of Story Missions.


Podczas przechodzenia trybu story będziemy mogli natrafić na tak zwane Treasure Rooms. Są to niewielkie obszary, które możemy odnaleźć przemierzając mapę gry. Wewnątrz zazwyczaj czeka na nas grupka przeciwników do pokonania, ale czasem są inne zadania. Jeśli nam się uda przed wyjściem pojawi nam się skrzynka ze złotem, punktami doświadczenia oraz losowymi przedmiotami. Do pucharka nie trzeba kończyć wszystkich zadań. Wystarczy tylko wejść i wyjść. Choć osobiście polecam się za to zabrać. Nie ma nic trudnego w nich, a nagrody są przyzwoite. Np. często można wylosować relikty, które zbieramy do pucharka Rounding Up Relics.

Poniżej prezentuję dokładną listę wszystkich Treasure Rooms z podziałem na konkretne etapy trybu story, do których będziemy mogli wrócić w każdej chwili.


CHAPTER I

Hell’s Kitchen South:
 • Bajillion Entertainment
 • Everett's Grocery

Hell’s Kitchen North:
 • Rooftop Access

Abandoned Subway:
 • Forgotten Station


CHAPTER II

Shipping Yard:
 • Shipyard Crane
 • Hammerhead Hideout

Crab Trap Restaurant:
 • Abandoned Lab
 • Public Pier

Cannary Row:
 • Seafood Processing
 • Private Club


CHAPTER III

Buccaner Beach:
 • Mysterious Cave
 • Strange Cave
 • Sinking Freighter

Bamboo Forest:
 • Secret Grove
 • Cursed Village
 • Sacred Dojo

Hidden Cove:
 • Watery Grotto
 • Crag Island
 • Sludge Tunnel

Lowtown:
 • Dark Alley
 • Hidden Lounge
 • Forgotten Sewers


CHAPTER IV

Lower East Side:
 • Meat Locker
 • Old Warehouse
 • Secret A.I.M Lab
 • Parking Garage

Upper East Side:
 • Invaded Basement
 • Ransacked Office
 • High-Rise Hair Salon
 • Collapsed Subway


CHAPTER V

Wrerchet Slum:
 • Empty Schoolyard
 • Boiler Room
 • Car Dealership

Ruined Project:
 • Rooftop View
 • Burning Apartment
 • Health Clinic

Morlock Uderground:
 • Morlock Camp
 • Power Plant
 • Old Sewers


CHAPTER VI

Hunting Grounds:
 • Torchlit Cave
 • Suspicious Campsite
 • Waterfall Cave

Training Camp:
 • Mine Shaft
 • Shooting Gallery
 • Bomb Shelter

Outer Compound:
 • Hangar Airstrip
 • Base Sewers
 • Misslie Silo


CHAPTER VII

Dinosaur Jungle:
 • Dinosaur Graveyard
 • Sacred Valley

Sauron's Cave (Dinosaur Jungle):
 • Cliffwalker Shirine

SHIELD Science Outpost (na zewnątrz):
 • Raptor Survey Station
 • Hidden Base
 • Towering Eyrie

Mutate Marsh:
 • Dank Grotto
 • Fire Swamp
 • Swamp Shrine


CHAPTER VIII

Doomstadt Outer Village:
 • Lieber's Brewhouse

Doomstadt Inner Village:
 • Latverian Crypt


CHAPTER IX

Fjords of Norway:
 • Frozen Tomb
 • Underground Ruins

Ancient Ruin Site:
 • Cliffside Temple

Lower Asgard:
 • Buri's Estate
 • Tavern at the End of the Universe
Przykładowe wejście do Treasure Roomu.


The Vault
Loot 100 Artifacts.


Artefakty to ważny element naszego ekwipunku. Wraz z rozwojem postaci będziemy mogli używać trzech sztuk. Dają one różne bonusy do statystyk. Zdobywamy je w zasadzie wszędzie. Wykonując misje fabularne, podnosząc po pokonanych wrogach, wyjmując z różnych otwieranych skrzynek. Pucharek sam wpadnie z czasem. Pamiętajmy tylko, aby zawsze je podnosić. Do wymaganej 100 liczą się też powtórki. Zdarza się bowiem, że będziemy w posiadaniu kilku identycznych artefaktów.Przykładowy artefakt upuszczony przez pokonanego wroga.


Living Legend
Complete 50 Legendary Quests.


Legendarne Questy odblokują się po ukończeniu wątku fabularnego. Są to specyficzne zadania do wykonania w określonych rozdziałach i trybach gry. Warto się za nie zabierać, bo dają rozsądne ilości doświadczenia i Legendary Marks, które są potrzebne do kupowania legendarnych przedmiotów. Aby otrzymać pucharek wystarczy wykonać 50 takich questów.Przykładowa lista zadań do legendarnego questa.


Mark II
Apply a Modification to an Artifact.


Wykonanie modyfikacji artefaktu wymaga trochę zachodu. Po pierwsze musimy zdobyć 100 Legendary Marks. Robimy to wykonując legendarne questy. Przyda nam się też 100,000 kredytów plus jeszcze trochę na zakup konkretnych materiałów. Ale kredyty nie powinny być problemem. Zanim się za to zabierzemy radzę zobaczyć opis pucharka Next Level Crafting, gdyż Science Division Spetialist oraz prawdopodobnie Logistics Division Quartermaster będą wymagali wyższych poziomów, aby nam pomóc ulepszyć artefakt.

Wymagane przedmioty:

 • Atrefakt, który chcemy ulepszyć
 • Ionic Particle x5
 • Nanotech Filament x5
 • Spare Parts x10
 • Artifact Modification Kit


Musimy odszukać w jednej z baz Logistics Division Quartermastera i kupić u niego za wspominanie 100 Legendary Marks - Artifact Modification Kit. Niestety nie wiem, czy nie musimy podnieść Logistykowi poziomu, aby pojawił się u niego w sprzedaży ten przedmiot. Ja osobiście miałem go na 10 poziomie. Za kredyty możemy dokupić wspomniane wyżej części. W przypadku jakby któregoś brakowało możemy odświeżyć jego wyposażenie trzy razy na 30 minut.

Następnym krokiem jest odnalezienie w bazie Science Division Spetialist. Aby była możliwość modyfikacji artefaktu u specjalisty musimy podnieść jego level na przynajmniej 6. Wtedy mając wszystkie wymagane przedmioty wybieramy Reserve Modyfication i klikamy opcję craft.

Artefakt do ulepszenia najlepiej wybrać jakiś porządny dla naszego ulubionego bohatera. Może być bardzo pomocny, gdy będziemy się brać za pucharek Strongest One There Is.U logistyka musimy zakupić Artifact Modification Kit.
U naukowca można ulepszać artefakty, gdy podniesiemy go na 6 poziom i zgromadzimy wszystkie wymagane przedmioty.


Hero For Hire
Open 50 Bounty Chests in Operations.


Skrzynki możemy otrzymać w trybie Operacji, gdy ubijemy wymaganą ilość przeciwników. Ilość możliwych do otrzymania skrzynek jest różna i zależna od lokacji. Pucharek warto połączyć z Special Ops. Gdy już ukończymy wzmagane 14 operacji możemy powtarzać dowolną i grindować skrzynki. Ja osobiście najbardziej lubiłem Church of Purification. Nie jest długa, nie posiada wkurzających wrogów i ukończenie jej daje dwie skrzynki.Zadania do odblokowania skrzynek zawsze są takie same - ubij wymaganą ilość przeciwników.
Gdy spełnimy wymagania pod koniec poziomu będziemy mogli otwierać skrzynki.


If They Be Worthy...
Complete the Super Heroic Trial with any hero.


Po ukończeniu wątku fabularnego odblokujemy epilog. Jednym z jego zadań będzie ukończenie owego triala. Triale są trzy i ukończenie każdego z nich odblokowuje nowy wyższy poziom trudności. Super Heroic Trial nie powinien stanowić dużego problemu dla postaci na 56-60 poziomie. Czeka nas jeszcze ukończenie najtrudniejszego trala do pucharka Strongest One There Is.


Next Level Crafting
Level any vendor to level 10.


Będąc w bazie spotkamy różnych specjalistów pomocnym w tworzeniu i ulepszaniu przedmiotów. Aby otrzymać pucharek będziemy musieli podnieść poziom jednego z nich na 10. Aby tego dokonać należy przekazywać im niepotrzebny ekwipunek poprzez opcję - donate. Przelicznik jest bardzo prosty 1 kredyt wartości = 1 punkt doświadczenia. Polecam levelować Science Division Spetialist, gdyż przydaje się do pucharka Mark II.Poprzez opcje donate pozbywamy się zbędnego barachła i levelujemy sprzedawców.


Myth No More
Fully upgrade a Legendary Item.


Bardzo, bardzo czasochłonne trofeum. Legendarne Itemy możemy zdobyć od nowego sprzedawcy, który po ukończeniu fabuły pojawi się w bazach. Możemy je kupić za Legendary Marks. Najtańszą opcją jest Helm of the All-Father i kosztuje zaledwie 25 Legendary Marks. Ulepszanie odbywa się po prostu poprzez zdobywanie doświadczenia mając dany przedmiot na wyposażeniu. Każdy kolejny poziom jednak wymaga coraz większych ilości expa. I jest tego naprawdę sporo do wbicia. Zdecydowanie polecam do tego pucharka wybrać postać, którą zamierzamy prestiżować. Spokojnie osiągniemy 60 poziom na drugim prestiżu i dalej będzie nam wiele brakować. Po prostu trzeba grać. Ja od siebie polecam wykonywanie legendarnych questów. Dają rozsądne ilości doświadczenia.Legendarne Itemy. Na levelowaniu zejdzie nam mnóstwo czasu.


Rounding Up Relics
Collect any 100 Relics of the same type.


Pucharek możliwy do pominięcia! Generalnie nie da się pominąć, ale chodzi o to, że nieuwaga może wydłużyć znacząco czas na zdobycie tegoż trofeum. Relikty to specjalny rodzaj przedmiotów zwiększający nasze statystyki. Pojawiają się dopiero w późniejszej części gry i raczej nieczęsto. Zwykle wypadają z pokonanych bosów, bądź skrzynek w trybie operacji. Aby zdobyć trofeum musimy uzbierać 100 sztuk reliktu jednego rodzaju. Polecam każdy znaleziony relikt składować w skrzynce dostępnej w bazie. Ekwipunek jest mocno ograniczony, a i przez przypadek można sprzedać relikt.

Rodzaje Reliktów:

 • Relic of Asgard
 • Relic of Atlantis
 • Relic of Subterranea
 • Relic of Gibborim
 • Relic of Wakanda
 • Relic of Xandar
Relikty najlepiej składować w skrzynce w bazie, aż do zgromadzenia wymaganej setki jednego typu.


Cleaning Up The Streets
Defeat 150 Super Villains in Midtown Manhattan.


Z opisu wygląda groźnie, ale wcale takie nie jest. W trybie Patrolu co pare minut pojawiają się eventy, gdzie grupa super złoczyńców terroryzuje miasto. Musimy się tam udać i ich pokonać. Warto zaznaczyć, że są znacznie bardziej wytrzymali i niebezpieczni, niż w innych trybach. Ale nie musimy się martwić, gdyż zawsze stajemy do walki z grupą innych graczy. Wtedy na ekranie pojawia się absolutny chaos. Gdy 10 bohaterów wali czym może w 4-5 złoczyńców gra może zacząć klatkować, bo ogarnąć taki bajzel jest niełatwo. Nie musimy zadać ostatniego ciosu. Wystarczy, że zadamy obrażenia. Najlepiej stanąć w jakiejś dobrej pozycji i trzaskać atakiem dystansowym. Ubijanie tych przeciwników jest też dobrym sposobem na zbieranie kredytów, doświadczenia i nowego sprzętu.Charakterystyczne ikonki wskażą nam drogę do złoczyńców.


Going for Gold
Loot a Cosmic Medallion.


Aby zdobyć ten pucharek najpierw musimy ukończyć Cosmic Trial zgodnie z pucharkiem Strongest One There Is. Gdy nam się uda wystarczy na najwyższym dostępnym poziomie pokonać jakiegoś bossa w trybie operacji i podnieść jego medalion. Ja osobiście wybrałem Daily Bugle, bo tam jest kilku bossów do ubicia.


High Noon
Defeat 7 Different Super Villains in their Showdowns.


Podczas gry w trybie fabularnym będziemy mogli natknąć się na kryjówki łotrów. Naszym zadaniem jest pokonanie siedmiu takich złoczyńców. Jest to standardowa walka z bosem. Na normalnym poziomie trudności, nie powinna sprawić większych problemów.

Ukryci Bossowie:

 • Chapter I - Electro - Lokacja: Hell's Kitchen South
 • Chapyer II - Rhino - Lokacja: Shipping Yard
 • Chapyer III - Gorgon - Lokacja: Bamboo Forest
 • Chapter III - Viper - Lokacja: Lowtown
 • Chapter IV - Green Goblin - Lokacja: Lower East Side
 • Chapter V - Lady Deathstrike - Lokacja: Wretched Slum
 • Chapter VI - Blob - Lokacja: Hunting Grounds
 • Chapter VII - Sabortooth - Lokacja: Mutant Marsh
Kryjówka super łotra.


All In A Day's Work
Complete 24 different Alerts in Story missions.


Alerty to losowe zdarzenia na jakie możemy natrafić podczas gry w trybie fabularnym. Jest ich znacznie więcej niż 24, także nie musimy się specjalnie martwić. Wystarczy, że będziemy brać udział w każdym napotkanym wydarzeniu podczas przechodzenia wątku fabularnego. Zwykle też pomogą nam inni gracze przemierzający daną lokację. Czasem nawet alert zostanie zaliczony bez naszego udziału i wystarczy tylko znaleźć się w lokacji, gdzie inni gracze się nim zajęli.Alerty są oznaczane charakterystyczną ikonką wykrzyknika.


Back to Basics
Prestige any Hero.


Aby zacząć prestiżować bohatera musimy najpierw osiągnąć nim 60 poziom. Gdy już zdecydujemy się na to, którą postacią chcemy robić prestiż wciskamy , wybieramy opcję Roster i przytrzymujemy . Warto połączyć wbijanie prestiżu z wbijaniem pucharka Myth No More.

UWAGA! Wybór prestiżu daną postacią przywróci jej poziom ponownie na 1. Zablokowane zostaną wszystkie zaawansowane umiejętności i talenty. Zdjęty też zostanie wysokopoziomowy ekwipunek. Jedynie Legendary Item może zostać nadal wyposażony. Warto też mieć na uwadze, że cofnięte zostaną wszystkie wykonane Triale, więc jeśli będziemy chcieli grać na wyższym poziomie trudności przyjdzie nam kolejny raz je kończyć.


Strongest One There Is
Complete the Cosmic Trial with any hero.


Najtrudniejsze trofeum w grze. Cosmic Trial odblokuje się dla danej postaci, gdy osiągniemy 60 poziom oraz ukończymy dwa poprzednie triale. Generalnie walka jest identyczna jak w poprzednich, ale tu jest dużo trudniej. Każdą z postaci gra się inaczej i polecam się za to zabrać tą, którą siejemy największe spustoszenie. Dlatego polecam zostawić to na potem gdy już ogarniemy 4-5 postaci na 60 poziom i będziemy wiedzieć kim szło najlepiej. Ja osobiście dokonałem tego jako Jean Grey.

Aby się udało musimy stosować build postaci pod wysokie obrażenia. Największym bowiem problemem okazuje się nie to, że łatwo giniemy, ale to, że jest mało czasu na ubicie całej zgrai wrogów. Radzę też poeksperymentować z umiejętnościami i talentami, gdyż niektóre się totalnie nie nadają do triala mimo, iż w zwykłej grze się świetnie sprawowały. Musimy pamiętać o zachowaniu mobilności. Zatrzymanie się w miejscu szybko kończy się porażką. Dobrze mieć jakąś umiejętność z polem spowalniającym wrogów. Bardzo ułatwia sprawę. Zanim się za to zabierzemy polecam ulepszyć jakiś przydatny artefakt zgodnie z pucharkiem Mark II oraz zakupić Legendary Item zgodny z typem naszej postaci. Polecam też wcześniej udać się na poziomie Super Heroic na Patrol i tam ubijając łotrów zdobyć mocniejszy ekwipunek.

Trial składa się z dwóch faz. W pierwszej atakują nas żołnierze Hydry, elita, mechy oraz na koniec Mandaryn. Uważajmy na ich ataki obszarowe. Dobrze samemu uderzać mocami trafiającymi wiele celów jednocześnie. Ta fala jednak nie jest jeszcze taka ciężka. To w drugiej się zaczyna. Początek jest spokojny, gdy atakują nas typki z laserową bronią, miotaczem ognia i tarczownicy. Ciężko zaczyna się robić, gdy wpadną ciężkie mechy, hulkbustery i Red Skull. Uważajmy na ataki mechów, które nas namierzają oraz na strzały hulkbusterów. Mogą bardzo szybko wyłączyć nas z walki. Stale monitorujmy pasek zdrowia. Gdy jest niski nie szarżujmy. Przy pełnym zdrowiu jesteśmy na mocne dwa ciosy. Na pewno jako ostatni ostanie się Red Skull. Polecam wtedy skorzystać z ataku Ultimate i doprawiać go dalej zwykłymi ciosami. Całość na pewno będzie wymagała trochę prób, ale jest to do zrobienia.


There and Back Again
Prestige any Hero twice.


Trofeum związane z pucharkiem Back to Basics. Musimy ponownie postacią na prestiżu osiągnąć 60 poziom i po raz kolejny wybrać opcję prestiżu. Nie jest konieczne wbijanie nią dalej poziomów, lecz jeśli ogarniamy Myth No More to pewnie jeszcze sporo nam zejdzie.


Super Team
Get Five Heroes to Level 60.


I kolejny czasochłonny pucharek. Należy wbić 60 poziom pięcioma postaciami. Aby odblokować kolejne postacie będziemy musieli podczas gry zbierać Eternity Splinters, gdyż początkowo level możemy wbijać tylko do 10 poziomu. Od nas zależy czy zdecydujemy się odblokowywać postaci w ten sposób, czy też zakupimy na PSN paczki z punktami.

Sam sposób levelowania jest już zależny od tego jak nam się podoba. Można kończyć tryb operacji, walczyć z super łotrami na patrolu, bądź kończyć legendarne questy.