Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: FPS-y szkodzą?!

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Banned
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

PSN ID: FIIlp
    Cytat Zamieszczone przez Kraszu Zobacz posta
    Ja tam również w większość badań "naukowców" nie wierzę. Wzięli sobie grupę ludzi, którzy są graczami i dopisali sobie do tego wnioski tylko na podstawie tego, że ta grupa ludzi ciśnie w FPS'y.

Ten sam człowieczek, który zagrywa się w FPS'y może być górnikiem i przez parę godzin dziennie wdychać pyły kopalniane w pracy. Jest wiele innych zawodów, gdzie ludzie pracują w warunkach szkodliwych. Genetyka ma znaczenia, styl życia ma znaczenie, dieta ma znaczenie, uprawianie sportu (lub nie) ma kolosalne znaczenie. Jest jeszcze z milion czynników, które mają znaczenie - a o większości z nich ci sami "naukowcy" nie mają pojęcia. Skupiają się na tym, że ktoś jest graczem i dopisują do tego ideologię.

Często jest tak, że człowiek, który dobrze się prowadzi umiera w wieku czterdziestu kilku lat, a kloszard spod sklepu pijący latami dzień w dzień najgorsze bełty dociąga do sześćdziesiątki, albo i dalej. Zapewne każdy z nas zna takie przypadki z własnego otoczenia.
    Od razu widać, że nawet nie zajrzałeś do tego artykułu:
    Z resztą, pozostali pewnie też tego nie zrobili.

To ja pomogę i w dużym skrócie napiszę, co Ci śmieszni "naukowcy" znowu wymyślili :

Oczywiście nie jestem specjalistą więc pewnie dobrze tego nie zrobię ale spróbuję.

Badania potwierdzają, że gry wpływają pozytywnie na działanie mózgu. Dokładnie mówiąc poprawiają "uwagę wzrokową i pamięć krótkotrwałą".
    "Video games have been shown to benefit certain cognitive systems in the brain, mainly related to visual attention and short-term memory,"
    Niestety okazuje się, że "polepszenie" niektórych z tych "funkcji" ma zły wpływ na hipokamp.
    "But there is also behavioral evidence that there might be a cost to that, in terms of the impact on the hippocampus.”
    Wiadome jest to, że zmniejszenie istoty szarej w hipokapnie wiąże się zwiększonym ryzykiem wystąpienia m.in. Alzheimera i Depresji oraz Schizofrenii.
    And the more depleted the hippocampus becomes, the more a person is at risk of developing brain illnesses and diseases ranging from depression to schizophrenia, PTSD and Alzheimer's disease.

Jednak okazuje się, że negatywny w pływ na hipokamp maja jedynie gry akcji (FPS), bo w przypadku "trójwymiarowych gier platformowych" sytuacje jest odwrotna- zwiększa się ilość szarej masy.

Once their learning strategy was established, participants then began playing the action and 3D-platform video games. The same amount of screen time on each produced very different effects on the brain. Ninety hours of playing action games led to hippocampal atrophy in response learners, while 90 hours of playing 3D games led to increased grey matter within the hippocampal memory system of all participants.
    O to mniej więcej chodzi.

Oczywiście badania nie są doskonałe zwłaszcza, że jest wysoce prawdopodobne to, że zostały przeprowadzone na np. górniku który nawdychał się gazów kopalnianych, przez co już na samym starcie eksperymentu, nie miał szarej masy w hipokampie.
    Ja osobiście na przykład uwierzę dopiero w te "badania" jak zobaczę w telewizji dokument na ten temat.

A tak już zupełnie serio.

Streściłem strasznie ten artykuł. Ale chciałem żeby piszący przynajmniej wiedzieli o co tu chodzi.
    Wydaje mi się, że badania są dość ciekawe, jednakże przede wszystkim trzeba pamiętać o tym:
    Naukowcy jednocześnie przestrzegają przed panikowaniem. Nie jest to ostateczna konkluzja i twierdzą, że praca wymaga jeszcze szeregu kolejnych badań. Minie jeszcze wiele lat zanim uda się definitywnie powiązać granie w FPS-y z negatywnymi zmianami w mózgu.
    Ciekawy jest też pomysł na poprawienie rozgrywki, ale to już zainteresowani sobie doczytają.
    http://nouvelles.umontreal.ca/en/art...rm-your-brain/
    Ostatnio edytowane przez FIIIP ; 20-08-2017 o 17:53

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów