Cytat Zamieszczone przez Kraszu Zobacz posta
Mnie też generalnie interesują różnego rodzaju badania nad graczami. Traktuję to jednak bardziej jako ciekawostki, nad którymi warto się samemu zastanowić. Konkretnie w tym przypadku argumenty mnie nie przekonują. Za bardzo to masełko maślane.
Trochę o tym poczytałem i mnie "argumenty" przekonują.

Według badań granie w gry akcji stymuluje "jądro ogniskowe" - odpowiedzialne za nawyki (jedzenie, jazdę na rowerze). A to chyba oczywiste nie zastanawiasz się jak jesz - jak to się robi, tak samo jest z jazdą na rowerze - wsiadasz i jedziesz.
W teorii w FPS-ach robisz dokładnie to samo nie zastanawiasz się tylko grasz - idziesz i strzelasz.
I co najważniejsze jeśli "pobudzamy" jądro ogniskowe to aktywność hipokampu spada i jeśli nie jest wykorzystywany to zanika.
Co to jest hipokamp: Hipokamp odgrywa ważną rolę w przenoszeniu informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej oraz orientacji przestrzennej.
Pytanie dlaczego platformówki działają pozytywnie na hipokamp?
Podyktowane jest to różnicami w budowie produkcji gier i ich mechanik. W przypadku platformówek gracze w mniejszym stopniu opierają się na schematach, co bardziej stymuluje mózg.
Oczywiście jest to bardziej złożone. Najlepiej by było wytłumaczyć na czym polegał eksperyment, ale prawdę mówiąc to mam już dość tłumaczenia. Standardowo odsyłam do artykułu:http://nouvelles.umontreal.ca/en/art...rm-your-brain/

Oczywiście rozumiem, że te "argumenty" nie każdego przekonują, ale mam nadzieję, że teraz chociaż trochę dokładniej to wytłumaczyłem .

Cytat Zamieszczone przez Kraszu Zobacz posta
Wiem, że Ty FIIIP bardzo lubisz ze mną dyskutować. Muszę Cię w tym miejscu pochwalić za naprawdę zgrabne użycie sarkazmu. Trafiłeś w tempo, doj...eś mi, rozbawiłeś mnie.
Przyznaje lubię z tobą dyskutować. Wiem, że masz dystans do siebie, a to rzadkość na tym forum - szuje, doceniam i pozdrawiam.