Uncharted i Zaginione Dziewictwo jak wielu nazywa ostatnią cześć Uncharted dla mnie jest pięknym podsumowaniem całej serii. Choć gra nie wnosi nic nowego w rozrywce ( po co zmieniać coś co jest idealne?? ) to jako psycho fan serii znalazłem tu wszystko przez co przechodziliśmy przez wszystkie części przez ostatnie 10 lat. Współpraca Chloe oraz Nadine wyszła wspaniale i mam nadzieję że to jeszcze nie jest koniec i spotkamy w kolejnych częściach jeszcze wielu starych przyjaciół (jak i wrogów) . O gameplayu, historii, zagadkach, znajdzkach przy produkcji Niegrzecznych Piesków nie muszę się rozpisywać bo każdy wie co nas czeka, a czeka kawał dobrego kodu. Tym razem ND odrobiło lekcje i usunęło glicze występujące w U4

Trofea jak i platyna w tej części uważam za najłatwiejsze w całej serii (porównywalne do złotej odchłani na Vicie). Większość z nich wpada samoczynnie przy przechodzeniu gry po raz pierwszy oraz na crashingu który ku mojemu zaskoczeniu poza 2-3 lokacjami okazuje się bardzo łatwy. Nawet walka z finałowym bossem na najtrudniejszym poziomie okazała się banalna.

Podsumowując: ND dawać TLoU2, a następnie kolejne gry z serii Uncharted!!

Ocena gry: 9,5/10
Ocena Platyny 3/10