• Trudność zdobycia 100%: 2-3/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 7-10 godzin
  • Trofea offline: 0
  • Trofea online: 3 (3 )
  • Minimalna liczba przejść: Kilkanaście rozegranych meczy
  • Zalecana ilość przejść: Kilkanaście rozegranych meczy
  • Trofea do pominięcia: 0
  • Zabugowane trofea: 0
Aktualizacja do DOOMa o demonicznym numerze 6.66, przyniosła dużo zmian. Przede wszystkim, wszystkie wydane do tej pory płatne dodatki oferujące dodatkowe mapy, bronie, demony oraz wyposażenie - stają się darmowe dla wszystkich posiadaczy gry.

Drugą poważną zmianą jest przemodelowanie systemu zdobywania elementów ekwipunku. Teraz za każdy określony poziom lub osiągnięcie wybranego wyzwania, dostajemy przypisany przedmiot. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla osób, którzy nie posiadali 100% przed ukazaniem się powyższej aktualizacji. Więcej poniżej.

Zaraz po pierwszym uruchomieniu gry po aktualizacji, gra spyta Was, czy będziecie chcieli zachować dotychczasowe przedmioty, czy może zresetować je i zdobyć ponownie w nowym systemie zdobywania ekwipunku.


Oczywiście, jeśli przed aktualizacją mieliście 100% to polecam sobie to zachować. Nasz dotychczasowy poziom jednak został zresetowany i będziemy zaczynać od 1 levelu, ale przynajmniej wszystkie przedmioty, które zakupiliśmy będą już u nas.

Niestety nie jest to dobra wiadomość dla osób, którzy przed aktualizacją nie zakupili trzech wcześniejszych dodatków i nie zdobyli pucharków za założenie którejkolwiek części z pancerza Robotycznego, Cyberdemonicznego i Kultysty Zła oraz nie użyli drwin z trzech pakietów DLC.

Otóż powyższe pancerze oraz drwiny zdobędziemy teraz tylko i wyłącznie za osiągnięcie wysokiego poziomu lub wykonanie wyzwania. W nowym systemie osiągnięcie 50. poziomu daje rzymską I i poziom jest zresetowany. Osiągnięcie ponownie kolejnej 50 zaowocuje zdobyciem II i tak dalej. Niektóre elementy z powyższych pancerzy można odblokować dopiero na poziomie VIII - X. Trudno mi dokładnie określić, ponieważ wszystko mam odblokowane i nie widzę wymaganego poziomu przy pancerzach oraz drwinach, ale po przeliczeniu musimy zdobyć ok. 400-500 poziom. Czeka nas bardzo długa droga do tego.

Co do pucharków z powyższej aktualizacji, to mamy 3 i przy jednym trochę spędzimy czasu, ponieważ będziemy musieli osiągnąć 44 lvl. Pozostałe dwa nie powinny nam sprawić żadnych trudności.Na tropie
Ukończ wyzwanie ze śledzeniem postępów w rozgrywce wieloosobowej


Już przed pierwszą grą online, można sobie to ustawić. W menu Gry Wieloosobowej wchodzimy w zakładkę Wyzwania i wybieramy jedno z sześciu dostępnych kategorii: Ogólne, Broń, Wyposażenie, Demon, Tryb i Przedmioty Wzmocnione.

Osobiście polecam wybrać wyzwanie z Broni, którą aktualnie będziecie używać - będzie to najszybszy i najlepszy sposób zdobycia pucharka. Osobiście używałem ciężkiego karabinu szturmowego i obrażenia zadawane nim można szybko nabić. Tak jak pewnie przy każdej broni. Pucharek wpadnie w trakcie gry, gry tylko wypełnimy śledzone wyzwanie.Przy śledzonym wyzwaniu pojawia się charakterystyczny znacznik u góry.


Pamiętny występ
Zdobądź złotą ocenę w rozgrywce wieloosobowej


Ocena rozgrywki jest również nowością, która zawitała z najnowszą aktualizacją. Po każdej rozgrywce zostaniemy ocenieni, co do ilości zdobytych pkt. podczas meczu. Przy każdej ocenie jest z góry określony próg punktowy i wystarczy tylko, przy złotej ocenie go przekroczyć. Nie powinniśmy mieć z tym trudności. Polecam grać rozgrywki drużynowe, gdzie można zdobyć dodatkowy exp, np. w trybie Mroźny Berek za odmrażanie kompanów lub w trybie Dominacji za przejmowanie stref. Pucharek wpadnie po zakończonej rozgrywce, oczywiście jeśli zdobędziemy złotą ocenę.Złota ocena nie jest ostatnią. Można zdobyć również ocenę demoniczną, która wymaga jeszcze więcej od gracza.


Gniazda pełne sukcesów
Odblokuj wszystkie runy z gry wieloosobowej


No i ostatni pucharek na tej krótkiej liście, jak i ostatni, który zdobędziecie. Jak już wspomniałem przy mapie przejścia, aby odblokować wszystkie runy, musimy zdobyć 44. poziom. Wtedy to ostatnia z 10 run zostanie odblokowana, a my zdobędziemy pucharek. Tutaj tak naprawdę polecam jak najlepiej grać i zdobywać jak najwięcej pkt. doświadczenia podczas rozgrywek. Zwróćcie również uwagę na wyzwania, które za wykonanie dają dość sporo doświadczenia.

Po zdobyciu 37 poziomu polecam mieć aktywowaną runę Nagroda za głowę, która umożliwia zdobycie dodatkowych pkt. doświadczenia.