Ja kończę (chyba) granie w Pillars of Enternity. Fabułę całą obaliłem, ale niestety przepadł mi jeden pucharek. Niestety dopiero teraz z własnego doświadczenia wiem jak go zdobyć. Wcześniejsze pomoce w necie nie wyjaśniły o co chodzi. Mianowicie trzeba w swojej twierdzy ukończyć trywialną, zwyczajną, wielką, epicką i legendarną przygodę. Niestety jak ktoś abitnie ulepsza twierdze to potem nie ma szans ukończyć trywialnej przygody. A trzeba wszystkie w jednej rozgrywce. Innymi słowy jeśli chcę platynę muszę grać pod to znowu. A nie jest to hop siup, bo, aby przygody się pojawiały muszą mijać tury, a aby mijały tury trzeba robić misje. Sporo misji. Innymi słowy musiałbym robić kolejne rozległe przejście z wliczonymi zdaniami pobocznymi. A jest to tak gdzieś z 60h gry. Szkoda, że nie udało mi się tego wbić. Jak napiszę poradnik inni gracze już nie będą mieli takiej niespodzianki

Teraz się zastanawiam czy się za to brać czy nie? Teoretycznie i tak czeka mnie jeszcze jedno wymagane prawie pacyfistyczne przejście i może udałoby się to jakoś połączyć najpierw kończąc tylko wątek główny do tego pucharka, a potem wczytać i działać pod te przygody. Z jednej strony mi się nie chce, bo już widziałem w grze wszystko. A z drugiej wiem, że jak teraz tego nie wbiję to pewnie już nigdy, bo jestem wgrany w system gry. Takie dylematy