Amy jest grą typu survival-horror. Akcja gry dzieje się w roku 2034 gdzie globalne ocieplenie powoduje choroby i klęski żywiołowe. W grze będziesz grał Laną, kobietą z małego miasteczka które zostało dotknięte problemami globalnego ocieplenia. Lana musi zadbać o Amy, bezbronną 8 letnią dziewczynką z autyzmem która ma ciekawe moce, w drodze do szpitala w Silver City.

W grze będziecie przedzierać się przez zainfekowane miasto. Choroba która zaatakowała miasto zmienia ludzi w Zombie. Lana która została też zainfekowana ma przy sobie dziewczynkę która jest na nią odporna. Trzymając Amy blisko siebie w magiczny sposób pomaga Lanie obniżyć stopień infekcji. W grze będzie dużo interakcji z małą dziewczynką dla przykładu jeżeli będziemy ją trzymacz za rękę będziemy czuć jej bicie serca które to wskazuje że w pobliżu czai się zagrożenie. Im bliższe zagrożenie tym serduszko będzie mocniej biło. Wyższy stopień infekcji Lany pozwoli nam na chodzenie wśród Zombi niezauważonym.

Graficznie gra nie ma nic specjalnego do zaoferowania za to klimat jest na dobrym poziomie. Gra jest skierowana do graczy lubiących dreszczowce takie jak Resident Evil czy Silent Hill. Amy potrafi trzymać w napięciu cały czas podczas fabuły. Dźwięki w grze bardzo dobrze trzymają napięcie.

Tą krótką paplaniną zapraszam do poradnika. Powodzenia i nie grajcie w nocy


Przegląd:

Trudność trofeów: 5/10
Trofea offline: 14
Trofea online: 0
Czas potrzebny do 100%: +-10
Minimalna ilość przejść: 1
Zabugowane trofea: 0
Trofea do przeoczenia: 3 (
High Voltage, Bodyguard, Where are you? )
Czy poziom trudności ma wpływ na trofea: Tak


Mapa Przejścia:

1. Przejście gry na poziomie trudności hard.
W sumie wszystko macie opisane w poradniku ale tylko wspomnę żeby wprawić się w technice unikania wrogich ciosów.

2. Czyszczenie.
Jeżeli zostało wam jakieś trofy to można to zaliczyć teraz poprzez wybór rozdziału.Update: Po tym jak ukazała się łatka jest zdecydowanie prościej. Gra przed łatką zapisywała się tylko jak ukończyłeś rozdział a teraz zapisuje się na każdym punkcie zapisu .


All Aboard
Finish Chapter 01

Pucharek związany z fabułą. Nie do pominięcia.

 


Loud and Clear
Finish Chapter 02


Pucharek związany z fabułą. Nie do pominięcia.

 


Blasted Metro
Finish Chapter 03


Pucharek związany z fabułą. Nie do pominięcia.

 


Emergency Exit
Finish Chapter 04


Pucharek związany z fabułą. Nie do pominięcia.

 


Contamination
Finish Chapter 05


Pucharek związany z fabułą. Nie do pominięcia.

 
High Voltage
Push an enemy onto an electrical device


Pucharek można zdobyć z początkiem rozdziału trzeciego.

 
Po ty jak Amy nauczy się nowego symbolu zostaw ją na platformie. Teraz udaj się na drugą windę i jak już znajdziesz kartę u daj się na dół i przejdź przez dużą płytę. Okaże się że potworki już na ciebie czekają. Jak tylko skończy się krótka scenka animowana wejdź z powrotem na dużą płytę. Wciśnij i miotaj falą uderzeniową w nieprzyjazne potworki. Z racji tego że znajdą się one w polu min ruchowych jak tylko fala je uderzy aktywuje się prąd i pucharek wpadnie.Bodyguard
Complete a level without the monsters draining Amy's energy

Pucharek można wbić kończąc pierwszy rozdział. Pamiętaj tylko żeby żaden zainfekowany lub mutant nie dorwał się do Amy.

 
Po ty jak Amy odblokuje drzwi w dużym biurze, zawołacie ją do siebie. Udaj się do otwartej kraty, teraz powinna pojawić się scenka filmowa pokazująca klatki z zainfekowanymi jak i też dużą otwartą przestrzeń z ogrodzenie. Pamiętaj że jak otworzysz kratę na końcu korytarza potworki zaczną cię ścigać. Trzymaj się blisko Amy i rozwalaj te co cię atakują.


Where are you?
Avoid being seen by the enemy by concealing yourself in a hideout

Pucharek możesz zdobyć po drugim zapisie gry w 2 rozdziale.

 
Po ty maj Amy otworzy drzwi znajdziecie się w korytarzu. Dalej w głębi jest strażnik. Musicie się schylić i przejść obok drzwi i skręcić w lewo. Po lewej będą drzwi a w środku możecie chować Amy do szafki. Teraz wróćcie do strażnika pokażcie mu się i zacznie was gonić. Pobiegnij z powrotem do Amy i chowaj się w szafce. Pucharek powinien wpaść zaraz po tym jak pojawi się strażnik lub jak już odejdzie.Find Me
Znajdź Amy


Trofy wpadnie już na samym początku gry w rozdziale pierwszym jak tylko znajdziesz Amy.

 
Na samym początku gry znajdziesz się w rozbitym pociągu. Jak wyjdziesz z niego porozglądaj się po peronie, koło metalowego ogrodzenia z siatki znajdziesz starszego pana. Po wykonaniu paru czynności znajdziesz Amy w toalecie ale najpierw musisz odsunąć wózek.


Survivor (Easy)
Finish the game in Easy mode

Zobacz pucharek Survivor (Hard)

Survivor (Normal)
Finish the game in Normal mode

Zobacz pucharek Survivor (Hard)

Survivor (Hard)
Finish the game in Hard mode

Hard Mode jest dostępny z początkiem gry, pucharki za inne poziomy trudności wpadną po tym ja ukończymy ten. Trudność tego poziomu może zajść trochę za skórę szczególnie w momentach gdzie będziemy walczyć, polecam dobre opanowanie uników. Chyba najbardziej męczące poziomy to ostatnie dwa. Szczególnie polecam też przejść grę oglądając filmiki ale jeżeli ktoś nie chce sobie zepsuć zabawy grajcie na easy.

  • Lana może zostać zabita już po dwóch uderzeniach więc perfekcyjne opanowanie techniki uniku jest zalecane.
  • Zawsze miej przy sobie zastrzyki lecznicze.
  • Jak tylko zobaczysz nową broń a wiesz że swojej już parę razy użyłeś to ją wymień.
  • Możesz w miarę możliwości przejść koło wroga nie walcząc z nim tylko pamiętaj o zbitym szkle leżącym na twojej drodze ale nie zawsze.
  • Wykorzystuj Amy dla swojej przewagi.
  • Pamiętaj żeby za bardzo nie oddalać się od Amy bo infekcja w weźmie górę i możecie umrzeć.