Age Of Booty to taktyczna strategia. Gramy jako piraci, przejmując miasta i atakując wrogie statki. Gra bez konkretnej fabuły lecz bardzo przyjemna do grania w trybie multiplayer z przyjaciółmi. Trofea nie są zbyt wymagające, a cała gra jest stosunkowo krótka jak chyba wszystkie gry z PSN!

Najpierw polecam przejść kampanię, żeby zorientować się na czym polega gra. Większość trophy wpadnie sama, a nad niektórymi będzie trzeba sie troszke wysilić, ale każdy pucharek po ogarnięciu gry jest w miare prosty. Po przejściu wszystkich wyzwań polecam dopiero robić trofea online.Trudność trofeów: 5/10
Trofea offline: 8
Trofea online: 2
Czas potrzebny za zaliczenie 100%: 10-20 godz.
Minimalna ilość przejść: 1
Zabugowane trofea: 0
Trofea do przeoczenia: 0
Liczba graczy/kontrolerów: 1-4/4


Cartographer
Stwórz i zapisz stworzoną przez siebie planszę.

Zanim wybierzemy Karierę wchodzimy do creatora plansz. Wystarczy, że damy obojetnie gdzie 2 wysepki i wciskajac start zapiszemy nasz projekt. Po zakończeniu zapisywania wpadnie nam pucharek.


Bombs Away
Zniszcz neutralne lub bronione przez przeciwnika miasto za pomocą Bomby.

Neutralne miasto czyli przez nikogo nie zdobyte, podpływamy do niego i atakujemy statkie. Gdy miasto ma mało energii, podkładamy bombĘ i uciekamy, żeby nas też nie rozwaliła.
Bomby znajdujemy w skrzynkach, które są na planszy lub pojawiają sie po rozwalonych przez nas statkach.


Flushed Away
Użyj Wiru aby przenieść przeciwnika który atakuje twoje miasto.

Kiedy nasze miasto jest atakowane przez okręt, a najlepiej 2 bo trudno im wtedy uciec, ustawiamy wir pod statkiem i czekamy, aż wrogi statek zostanie przeniesiony w inne miejsce. Po przeniesieniu wpada pucharek.
Wiry znajdujemy w skrzynkach które są na planszy lub pojawiają sie po rozwalonych przez nas statkach.


Cherry Picker
Przejmij neutralne miasto zaraz po tym jak przeciwnik rozwali jego obronĘ.

Niektóre miasta bronią sie działam., Płyniemy do tego miasta i czekamy aż przeciwnik zniszczy jego obronę i zacznie przejmować miasto, wtedy podpływamy i atakujemy wrogi statek, gdy go zniszczymy, zaczniemy przejmować neutralne miasto gdzie wraz z przejętym miastem wpadnie nam trofeum.


Boom Boom
Rozwal 2 statki za pomocą jednej Bomby.

Można to zrobić w kampanii jak i na ustawce online. Najlepiej znaleźć bombę i poczekać, aż przeciwnik bedzie przejmował nasze miasto, ponieważ zawsze miasto które sie broni zabiera przeciwnikowi połowę energi, wtedy podkładamy bombe między dwa statki i rozwalamy je.


On the Account
Pokonaj wszystkie średnie wyzwania w Kampanii.

Wystarczy przejść wyzwania na Normal za co dostajemy gwiazdki.


Freebooter
Pokonaj wszystkie ciężkie wyzwania w Kampanii.

Wystarczy przejść wyzwania na Hard za co dostajemy gwiazdki. Kłopotem mogą być dwa ostatnie wyzwania, ale ostatecznie po kilku próbach na pewno zaliczycie wszystkie wyzwania, wystarczy dobrze poznać planszę, na której odbywa sie zmaganie.


King's Pardon
Pokonaj wszystkie wyzwania w grze.

To trofeum wpada wraz z przejściem wszystkich wyzwań na Easy, Normal i Hard. Jak już wyżej pisałem są tylko dwie plansze, nad którymi trzeba posiedzieć.


Sea Legs
Wygraj 5 publicznych gier online.

Patrz trophy Old Salt


Old Salt
Wygraj 50 publicznych gier online.

Tak jak wyżej, 5 wygranych czy 50 można zrobić na trzy sposoby:

1. Grać online dotąd, aż uda sie wygrać wystarczającą ilość gier.
2. Można zrobić ustawkę. Najlepiej jeśli my mamy 2 kontrolery i osoba z którą zdobywamy trofeum też 2 (lub zmienimy szybko port w padzie tak, aby nikt nie dołączył do gry)
3. Najprostszy sposób to założyć grę, najlepiej mieć 4 kontrolery, jeżeli jednak nie posiadamy tylu to wystarczy, że będziemy zmieniać porty wciskając na padzie przycisk PS Ustawiamy tak 4 graczy (to konieczne ponieważ ktoś może sie dołączyć i wtedy będziemy musieli z nim też walczyć) Wchodzimy do gry, zmieniając na pierwszy kontroler i przejmujemy wiecej miast zanim skonczy sie czas i tak powtarzamy 50 razy.Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"