Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Powrót do Karkand - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar matidzi01
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Gdynia
  Posty
  209
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  14
  Gamer IDs

  PSN ID: matidzi01

  Złoto DLC: Powrót do Karkand - Poradnik  Przegląd:


  Trudność trofeów: 6/10* (zależy od tego jak grasz oraz postępów w multi)
  Trofea offline: 0
  Trofea online: aż 5
  Czas potrzebny na wbicie 100%: 8h+ (6h grania na poszczególnych mapach)
  Zabugowane trofea: Zabijaka
  Trofea do przeoczenia: brak  Słowem wstępu:

  Pierwsze DLC do Battlefiled 3 wzbogaci i urozmaici grę na multiplayerze. Dodatek Powrót do Karkand wnosi do sieciowej rozrywki 4 nowe mapy, 10 nowych rodzajów broni oraz 3 pojazdy. Szczęśliwcy, posiadający grę w wersji limitowanej, otrzymają ten dodatek za darmo, pozostali muszą go nabyć za cenę 47PLN.
  Wszelkie trofea trzeba wykonać online, grając w znacznej większości na nowych mapkach. Mapy jak i pojazdy są dostępne już na samym początku.
  Bronie trzeba odblokowywać poprzez wykonywanie specjalnych zadań. Zadań jest 10 a ich opis znajdziesz troszkę niżej.

     Co nowego:


  Mapy: Bronie: Pojazdy:
  Szturm na Karkand FAMAS myśliwiec F-35
  Wyspa Wake G53 lekki czołg BTR-90
  Zatoka Osmańska QBB-95 jeep DPV
  Półwysep Sharqi QBu-88 spycharka
  PP-19
  L84A2
  QBZ-95B
  MG36
  L96
  MK3A1  Jak zacząć?

  1. Pojazdy: Trzecia tura

  Proponuje zacząć od trofeum związanym z pojazdami. Na potrzeby trofeum musisz zabić choć raz z lekkiego czołgu BTR-90, jeepa DPV i myśliwca F-35. Ze zdobyciem tychże pojazdów nie powinno być problemu, musisz być tam gdzie znajduję się dany pojazd. Opis jak szybko je 'zaliczyć' zamieszczę w dalszej części poradnika.

  2. Najtrudniejsze: Zabijaka oraz Wszechstronny wojownik

  Aby odblokować puchar Zabijaka należy najpierw spełnić wymagania, które serwują nam zadania, a następnie za pomocą odblokowanych broni, zabić 10razy z każdej z nich. Trofeum może nie odblokować się naturalnie, gdyż jest ono w lekkim stopniu zabugowane. Receptę na ten glitch znajdziesz przy opisie trofeum.

  Wszechstronny wojownik - najtrudniejszy puchar w całym DLC. Zabicie w jednym życiu za pomocą myśliwca, czołgu i karabinu szturmowego, ot co trzeba zrobić.

  3. Czyszczenie: Szczęki oraz "Like a boss"

  Na koniec najciekawsze trofea, w jednym należy popływać w basenie w drugim zaś trzeba zabić kogoś uwaga - spycharką.
  Trofea:


  Szczęki
  Wykąpano się w basenie hotelu na mapie Zatoka Omańska

  Bardzo proste osiągniecie, niczym bułka z masłem. Musisz wykąpać się w jednym z basenów Hotelu Oman. Hotel ten znajduje się na mapie Zatoka Osmańska niedaleko bazy Rosjan(tryb Podbój) i nie trudno go przeoczyć. Składa się z dwóch dość dużych wież, pomiędzy którymi znajduje się basen, w którym to należy zaznać kąpieli. Należy wskoczyć do basenu i po prostu poczekać aż trofeum się odblokuje.

  Poniżej udostępniam filmik, na którym pokazane jest jak ze strony Rosyjskiej łatwo się do hotelu dostać. Nic tylko obejrzeć.
  Trzecia tura
  Zabito po jednym przeciwniku przy pomocy pojazdów BTR-90, DPV i F-35.

  Powiem krótko, jeśli w całym multiplayerze nie miałeś/aś styczności z myśliwcami, walka z tym pucharkiem doprowadzi Cię do białej gorączki. Zabicie z lekkiego czołgu BTR-90 i jeep'a DPV nie stanowi żadnego problemu, natomiast zabicie z myśliwca F-35, może okazać się problematyczne.
  Jednak postaram się opisać jak najłatwiej zabić z danego pojazdu, tak aby w miarę bezboleśnie zaliczyć ten puchar.


  BTR-90

  Pojazd te znajdziesz na każdej mapie oprócz Wyspy Wake. Zabicie za pomocą BTR-90 nie stanowi żadnego wyzwania. Z każdego miejsca da się strzelać a co za tym idzie da się zabić. Osobiście polecam główne działko lub karabin maszynowy - dzięki im killowanie stanie się to wiele prostsze.

   
  DPV


  Jeden z wozów które w większość się wykorzystywane do przemieszczenia się od punktu A do punktów B. Na mapach jest ich całkiem sporo, znajdują się koło flag jak i w głównych bazach.
  Zabijać z DPV polecam za pomocą karabinu umieszczonego na 'dachu', wtedy warto ustawić się w jakimś punkcie, koło flagi i czekać aż ktoś się na Ciebie nawinie. Innym sposobem może okazać się kierowca i po prostu potrącić jakieś wroga.

   
  F-35

  Teraz czas na najbardziej problematyczny pojazd w całej grze. Otóż jest to myśliwiec. Dla niektórych cudo, latają nim jak szaleni, nabijając krocie killów i punktów. Inni zaś mają problemy nawet z utrzymaniem w miarę stabilnego lotu. F-35 jest to dość nietypowy 'Jet' bowiem posiada ruchomy silnik, dzięki któremu maszyna może zawisnąć w powietrzu jak helikopter. Aby tego dokonać należy wcisnąć i przytrzymać , wtedy nasz pojazd zwolni i dosłownie zatrzyma się w miejscu. Oczywiście sterować się da, lecz jest to troszkę wolniejsze, ale za to celowanie staje się bardziej precyzyjne. Teraz jak wyczarować killa z F-35? Otóż polecam udanie się nad flagę wrogów lub flagę która jest własnie przejmowana. Jeśli tylko zobaczymy przeciwnika w polu naszego celownika, wciskamy i jeśli się poszczęści to uda się go zabić(wszelkiego rodzaju pojazdy też można w taki sposób łatwo wykończyć). Również możesz spróbować zabić kogoś podczas normalnego lotu, lecz nie ukrywam, że będzie to trudne.

     Wszechstronny wojownik
  Nie ginąc, zabito po jednym przeciwniku przy pomocy: karabinu szturmowego, myśliwca, czołgu.

  Tryb: Podbój
  Mapa: Wyspa Wake
  Stron-a: Amerykańska

  Trofeum trudno brzmi i w rzeczywistości niestety takie jest. Musisz w jednym życiu zabić przeciwnika z karabinu szturmowego, myśliwca i czołgu. Nie będzie to łatwe, będziesz podchodzić do tego zapewnię wiele razy, ale w końcu kiedyś musi się udać. Przede wszystkim zanim przystąpisz do roboty, wyposaż się w Szturmowca wraz z twoim ulubionym karabinem szturmowym(polecam dobrego FAMASa). W pierwszej kolejności musisz złapać jakiegoś Jeta, tu polecam ze szczególnym naciskiem F-35, gdyż najłatwiej się nim steruje. Jeśli szczęśliwie udało Ci się kogoś zabić(osobiste brawa ode mnie ) to , w kolejce stoi czołg. Będąc jeszcze za sterami myśliwca, postaraj się wylądować(mam na myśli wyskoczyć) blisko jakiegoś przyjacielskiego czołgu(musi to być ciężki czołg) i czym prędzej zasiąść za jego sterami. Na koniec można powiedzieć, że zostało najłatwiejsze - zabicie z karabinu szturmowego. Posiadając już zrobione 2/3 trofeum musisz być bardzo ostrożny i po cichu szukać jakieś ofiary. Najlepiej położyć się w jakimś krzaku, tak aby być niewidzialnym i postarać się kogoś zastrzelić. Jeśli szczęśliwie udało Ci się, trofeum odblokuje się. Gratulację
  "Like a Boss"
  Zabito przeciwnika za pomocą spycharki

  Ta zabójcza spycharka znajduje się na mapce Wyspa Wake niedaleko flagi B. Spycharka nie posiada żadnych karabinów etc, zabójstwo z pomocą tego sprzęciku zrobisz rozjeżdżając jakiegoś przeciwnika lub wtedy kiedy wykorzystasz mały błąd w grze. Aby to uczynić musisz przede wszystkim posiadać mechanika wyposażonego w miny oraz oczywiście tytułowy pojazd.
  Wszystko to zilustruje poniższy filmik, gdzie zobaczysz o co tak naprawdę chodzi.
  Zabijaka
  Zabito po 10 wrogów przy pomocy każdej z dziesięciu broni z dodatku Powrót do Karkand


   
  Glitch!
  Jeśli masz problemy z odblokowaniem tego trofeum, a wszystko już posiadasz jak i masz po 10 zabić z każdej broni to złapałeś glitcha. Receptą na to jestzabicie 10 razy z karabinu szturmowego FAMAS podczas jednej gry. Po takim zabiegu puchar powinien normalnie wskoczyć.
  Aby zabić 10 razy z każdej nowej broni musisz najpierw spełnić warunki specjalnych zadań. Jest ich 10 i oferują różnorakie rzeczy do zrobienia, od zabić RPGami aż to granie określonego czasu na mapach. Opis zadań i jaką broń odblokowujesz wykonując je znajdziesz poniżej. Zadania podzielone są na dwie tury, na początku odblokowane jest pierwsze 5, kolejne odblokowują wraz z postępem  Najlepszy przyjaciel
  Wymagania Nagroda
  10 reanimacji FAMAS
  10 wyleczeń
  Klasa jaką to wykonasz to: Szturmowiec
  Tryb:
  dowolny

  Niema co ukrywać, że zaliczenie tego zadania nie stanowi żadnego problemu. Twoim zadaniem jest reanimować oraz wyleczyć 10 towarzyszy. Gdy ktoś z nich mocno oberwie, rzuć mu pod nogi apteczkę, a jeśli zginął to postaraj się go reanimować za pomocą defibrylatora. Każdy zgon członków twojej drużyny, jest wyświetlany przy pomocy specjalnej ikonki wyświetlającej się na mini mapie. Za leczenie otrzymujesz po 10 punktów, wpada ich naprawdę sporo, zaś za każdą reanimację po 100. Podsumowując pierwszy lepszy serwer i nagroda jaką jest karabin szturmowy FAMAS jest twoja.
  NAPRAWIAMY  Wymagania Nagroda
  10 napraw HK53
  1 wróg zabity przy pomocy palnika
  Klasa jaką to wykonasz to: Technik
  Polecany tryb: Podbój

  Zacznijmy od tej trudniejszej części czyli zabicie przeciwnika z palnika. Najłatwiej zrobić to zachodząc od tyłu jakiegoś snajpera lub osobę, która używa działko stacjonarne. Następnie mierzymy w głowę i zabijamy, celowanie w ciało jest bezcelowe, bo trochę potrwałoby to.
  Druga połowa tego zadania to wykonanie 10 napraw. Kiedy w pobliżu Ciebie znajduję się jakiś uszkodzony pojazd(ikona klucza francuskiego na mapce) to czym prędzej śpiesz mu z pomocą. Inną metodą być może lepszą jest wskoczenie do przyjacielskiego pojazdu, a w momencie kiedy obrywacie, naprawienie go. Chwilka naprawy i powinna odblokować się kolejna nagroda, tym razem karabinek HK56(G56).
  DESZCZ OŁOWIU  Wymagania Nagroda
  20 zabitych przy pomocy karabinów maszynowych QBB-95
  2 zabitych przy pomocy moździerza
  Klasa jaką to wyknasz to: Żołnierz wsparcia
  Polecany tryb:
  Szturm/Podbój

  Wykonanie 20 zabójstw karabinem maszynowym jest banalnie proste i każdy wykona je bez większych starań. Problematyczne, lecz w lekkim stopniu okazać się może zabicie 2 wrogów przy pomocy moździerza. Polecam wykonać to na mapkach Szturmu, następnie zająć dobrą pozycję do ostrzału i działać. Używając moździerza, ukazuje się nam mapka na której oznaczeni są wrogowie którzy niedawno oddali jakieś strzały. Dwa kille najszybciej dokonać poprzez celowanie w świeżo uzbrojone przekaźniki, bowiem większość graczy po usłyszeniu 'syreny' leci do niech jak ćmy do światła. Teraz chwila dla Ciebie, ostrzał kilkoma pociskami powinien zasilić twoje konto udanymi moździerzowymi zabójstwami. Jeśli nie to próbuj dalej lub poszukaj na mapce ikony wrogiego moździerza i strzel do niego - prosty cel.  SPECJALISTA  Wymagania Nagroda
  20 zabitych przy pomocy karabinów snajperskich QBU-88
  5 celów wskazanych znacznikiem laserowym
  Klasa jaką to wykonasz to: Snajper
  Polecany tryb:
  Podbój

  Pierwszym z warunków jakie należy spełnić jest zabicie 20 przeciwników przy pomocy karabinów snajperskich. Jeśli nie lubisz czaić się w ukryciu wraz z długodystansową bronią tj. SW-98 to zawsze możesz spróbować zabawy ze snajperkami szybkostrzelnymi, czyli SWD, MK11 MOD 0 i SKS. W bliskim kontakcie polecam granie bez celownika, gdyż łatwo w taki sposób zabijać.
  Kolejną rzeczą w drodze po QBU-88 jest wskazanie laserem 5 celów. Do znaczników laserowych zaliczamy SOFLAM, będący na wyposażeniu Snajpera lub CITV dla ciężkich czołgów. Tutaj polecam to pierwsze, SOFLAM stawiamy w takim miejscu(np. z widokiem na bazę wroga) aby widzieć zbliżające się nieprzyjacielskie pojazdy. Do zaliczenia wystarczy tylko namierzyć, nie trzeba czekać aż ktoś namierzony pojazd zniszczy.  ZNAJOMY TEREN  Wymagania Nagroda
  Uzbrój 10 przekaźników PP-19
  Przejmij 10 flag
  Graj przez 2h na Karkandzie
  Wykonasz to dowolną klasą.
  Tryb:
  Szturm/Podbój

  W ciągu tego zadania zagrasz w trybie Szturmu i Podboju. Aby maksymalnie skrócić czas, najlepiej do 2h to polecam granie tylko na mapie Szturm na Karkand. Mówiąc granie mam na myśli uzbrajanie M-COM i przejmowanie flag. W przypadku tego pierwszego musisz być po stronie atakujących. Jeśli runda się zakończyła, opuść serwer i poszukaj nowej. W ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu, gdyż grać będziesz tylko na jednej konkretniej mapie.  PROFESJONALNY ROSJANIN (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Najlepszy przyjaciel')  Wymagania Nagroda
  100 zabitych przy pomocy karabinów szturmowych L85A2
  20 zabitych przy pomocy granatników podwieszanych
  5 wygranych rund Drużynowego DM
  Klasa jaką to wykonasz to: Szturmowiec
  Polecany tryb:
  DM

  Zabicia z karabinów szturmowych i granatników można ze sobą połączyć i umiejętnie wykorzystywać. Po pierwsze zaopatrz się w taki karabin maszynowy(np. AK-74M) który posiada szynę montażowa, dzięki której podczepisz granatnik. Jeśli chcesz posiadać więcej naboi do granatnika ustaw sobie jako aktywną specyfikację 'Ładunki'. Całe myk polega na tym aby po każdym odrodzeniu postarać się w pierwszej kolejności wystrzelać granatnika, a potem dopiero zacząć używać karabinu. Przy odrobinie szczęścia zawsze ktoś powinien się nawinąć, wystarczy tylko ze celnie strzelisz. Wszystko to można wykonać na mapkach Drużynowego DM, ze szczególnym naciskiem na mapę 'Operacja Metro'.  BĘDZIE BUM! (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Naprawiamy')  Wymagania Nagroda
  50 zabitych przy pomocy pocisków ppanc. QBZ-95B
  1 wrogi pojazd zniszczony przy pomocy palnika
  5 wygranych rund Podboju
  Klasa jaką to wykonasz to: Technik
  Polecany tryb: Podbój

  Teraz czeka Cię najtrudniejsze zadanie z całego dodatku. Całą trudność sprawią dwa pierwsze wymagania, zabicia z pocisków ppanc, czyli RPG/SWAM/JEVELIN oraz zniszczenie pojazdu wroga palnikiem. O ile w przypadku tego drugiego jest na to pewien sprytny sposób to w przypadku pierwszego już niestety nie na takich udogodnień. Dobra lecimy po kolei, czyli zabicia z pocisków ppanc. Najprościej wykonać to oczywiście poprzez strzelanie do wszelkiego rodzajów pojazdów, najlepiej tych naziemnych. Oczywiście można również używać pocisków ppnac w bezpośredniej walce lecz wtedy trzeba trafić bezpośrednio we wroga. RPG i SWAM często używaj podczas dużego zgrupowania wrogów np. podczas obrony celu.
  Kolejna rzeczą do wykonania jest zniszczenie pojazdu wroga palnikiem. Może wydawać się trudne i takie jest jeżeli strasz się zniszczyć prawdziwy pojazd. Całe szczęście jest na to sprytny sposób. Otóż można to wykonać niszcząc nie pojazd lecz wyposażenie pozostawione przez innego wrogiego gracza. Są to m.in radia(punkty respawn), czujniki UGS/MAV, moździerze, roboty i SOFLAM. Na zakończenie ostatnim wymaganiem do zaliczenia tego zadania jest wygranie pięciu rund Podboju. W trakcie wykonywania powyższych rzeczy grajcie najlepiej na podboju, pojazdów dużo, więc okazji na zaliczenie 50 zabić pociskami ppanc będzie sporo.  NIE WYCHYLAĆ SIĘ
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Deszcz ołowiu')  Wymagania Nagroda
  100 zabitych przy pomocy karabinów maszynowych MG36
  50 asyst przy przygwożdżeniu
  50 uzupełnień amunicji
  Klasa jaką to wykonasz to: Żołnierz wparcia
  Polecany tryb: Podbój z naciskiem na Metro

  Na początek standard - 100 zabić z karabinów maszynowych. Nie trzeba zbytnio tłumaczyć, wybierz swoją ulubioną broń i działaj. Następną rzeczą w kolejce to otrzymanie 50 asyst przy przygwożdżeniu. Przede wszystkim wyposaż się w karabin maszynowy z magazynkiem co najmniej 100 naboi. Cała sztuka polega na tym, że strzelasz do wroga, a ten zostaje zabity przez kogoś innego. I tutaj przydaje się broń ze sporym magazynkiem, bo wystarczy strzelać na oślep w przeciwnika, a ten zostaje przygwożdżony i jeśli ktoś zabije go w takim stanie - otrzymujesz asystę. Pięćdziesiąt takich i zaliczone, lecz nie zadanie, bo czeka Cię jeszcze jedna robota do wykonania. A mianowicie musisz wesprzeć swoich kompanów amunicją, 50 razy. Niby duża liczba lecz, jeśli rzucisz ammo w grupkę ludzi, to zaliczy Ci ok. 10uzupełnień amunicji. Tak, więc rozdawaj swoją amunicję na prawo i lewo a MG36 odblokujesz w mgnieniu oka.  NAGŁA ŚMIERĆ
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Specjalista')  Wymagania Nagroda
  50 zabitych strzałami w głowę L96
  50 asyst przy dostrzeżeniu
  5 zabitych nożem
  Klasa jaką to wykonasz to: Snajper
  Tryb:
  Podbój

  50 strzałów z głowę wpadnie bez większego wysiłku, dla ułatwienia zaopatrz się w shotguna z amunicją śrutową, bo często gęsto dzięki rozrzutowi trafia się w głowę. Następną rzeczą do wykonania jest zdobycie 50 asyst za dostrzeżenia. Najszybszą metodą będzie użycie MAV, latanie nad przeciwnikami i spamowanie , momencie kiedy ktoś ich zabije, otrzymujesz punkty za dostrzeżenie. Możesz także robić to podczas normalnej gry, jak zobaczysz wroga to staraj sie jednoczenie go oznaczyć.
  Na koniec zostały zabicia nożem. Najprościej i najprzyjemniej wykonać to zachodząc wroga od tyłu, a gdy zabijecie w taki sposób 5 przeciwników, otrzymacie nowiutką snajperkę- L96.  ZAHARTOWANY WETERAN
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Znajomy teren')  Wymagania Nagroda
  10 zabitych za pomocą PP-19 MK3A1
  5 zabitych za pomocą Jeepa DPV
  10 zabitych za pomocą BTR-90
  Graj przez 2h na mapie Sharqi
  Graj przez 2h na mapie Zatoka Omańska
  Wykonasz to dowolną klasą.
  Tryb:
  Podbój lub inny dowolny na wymaganych mapkach

  Na koniec najbardziej czasochłonna zdobycz - shotgun MK3A1. Zaczynając po kolei, aby móc zabijać z broni PP-19 musisz najpierw wykonać zadanie 'Znajomy teren'. Na mapach Zatoka Omańska i Półwysep Shargi spokojnie zaliczysz również zabicia z BTR-90 i jeepa DPV, choć może to trochę frustrować. Zabicia z tego lekkiego czołgu najłatwiej zrobić grając na zwykłym Podboju po stronie Rosyjskiej. Tam w głównej bazie RU znajduje się BTR-90. Zabijać z tego jest łatwo, lecz wszelkie latające helikoptery szturmowe jak i myśliwce na maxa to utrudniają. Oczywiście prędzej czy później zrobisz to, mi osobiście udało się po ok 5próbach. Co do Jeepa to tak jak wcześniej pisałem, zabić albo poprzez rozjechanie lub lepszy sposób, za pomocą działka. Na koniec pozostaje tylko spędzić na mapkach Sharqi i Zatoka Omańska po 2h. Zalicza się to niezależnie od trybu.


  Jeśli poradnik Ci pomógł podziękuj autorowi klikając: Dzięki
  Ostatnio edytowane przez matidzi01 ; 31-01-2013 o 20:17

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •