Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Annihilation Map Pack - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Banned
  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Kielce
  Posty
  725
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  0
  Gamer IDs

  PSN ID: MARIUSZ_MARIO

  Złoto DLC: Annihilation Map Pack - Poradnik


  ROADMAP:

  Trudność trofeów: 6/10
  Trofea offline: 4
  Trofea online: 1
  Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 4-8 godzin
  Minimalna ilość przejść: 1
  Zabugowane trofea: 0
  Trofea do przeoczenia: brak
  Kody blokujące trofea: nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 1/2


  Zdobycie trofeów z dodatku Annihilation tak naprawde nie jest trudne. Poziom pucharków oceniłem tak ze względu na jedno trofeum „Podróż w czasie Ci powie” gdyż do zdobycia go będziemy potrzebowali 4 zgranych graczy i trochę czasu. Co czasem nie jest łatwe. Wszystkie trofea można zdobyć za jednym podejściem lecz polecam to rozłożyć na kilka gier.

  Jak grać: Polecam rozłożyć każde trofeum na jedną sesję gry. Aczkolwiek jeśli zrobimy jedno trofeum to jeśli czujemy się na siłach to próbujemy kolejne.
  Na koniec szukamy 3 osób do zdobycia srebrnego pucharka które również muszą zapoznać się z poradnikiem do trofeum "Podróż w czasie Ci powie". Jeśli mamy osobę która zagra z nami na 2 pady to wtedy potrzebujemy tylko jeszcze 2 osób.

  Porady:
  • Do srebrnego trofeum wymagana jest dobra komunikacja przez HSy wszystkich graczy i zapoznanie się każdego z poradnikiem do trofeum
  • Shangri-La bo tak się nazywa mapa z dodatku jest według mnie najtrudniejszą mapą ze wszystkich map zombi w grze. Jeśli gramy solo to polecam umiejętne bieganie i trzymanie Zombiaków na dystans. Jeśli gramy np. we czwórkę to polecam obronę przy wodospadzie. 2 osoby zabezpieczają bagna, 1 osoba zabezpiecza okienko po lewej od wodospadu, kolejna osoba zabezpiecza drugie okno po prawej. W sytuacji zagrożenia wszyscy wskakują do wodospadu.
  • Pamiętajcie też, że Jugger czyli czerwony soczek zwiększający odporność to Wasz najlepszy przyjaciel na wyższe rundy. Reszta perków też nie jest zła ale ten jest podstawą przetrwania.
  • Pod koniec każdej rundy uważajcie z zabijaniem zombi. Zawsze zostawcie 2 zombiaki i zróbcie z nich granatem pełzaczy. Wtedy możecie spokojnie przygotować się do kolejnej rundy. Losujcie bronie, kupujcie potrzebne perki, ulepszajcie bronie i odbudowujcie wejścia zombi. Dopiero gdy jesteście gotowi zabijcie tych pełzaczy i rozpoczniecie kolejną rundę będąc do niej dobrze przygotowanym.
  • Maszyna do ulepszania broni znajduje się na początku planszy na górze świątyni. Aby się do niej dostać 4 graczy musi stanąć na przyciskach przy charakterystycznych posągach. Wtedy wysuną się nam zepsute schody i możemy iść ulepszyć broń.  PORADNIK:

  TROFEA BRĄZOWE

  Oniemiały ze strachu - Blinded By the Fright
  W Shangri-La zabij zombie Shriekera będąc przez niego oślepionym.

  Jest to łatwe trofeum. Jedyne co musimy zrobić to zabić zombi Shriekiera w momencie gdy nas oślepi. Broń i sposób zabicia jest dowolny. Poznacie go gdyż biega szybciej od innych zombie. Jak wszystkie zombiaki „leci na was podczas gry” i gdy jest blisko oślepia i dezorientuje Cie. W tym momencie musimy strzelać w niego z dostępnej broni i go zabić. Nie jest jakoś specjalnie wytrzymały więc powinno wam się udać przy pierwszym spotkaniu z kolesiem.

   

  Trudność: 3/10  Zsyp zombie - Zomb Disposal
  W Shangri-La pozbądź się napalmowego zombie, nie raniąc innych graczy.

  Kolejne proste trofeum. Musimy zabić Napalmowego Zombie. Grając normalnie spotkacie go około 5 rundy. Poznacie go od razu gdyż się pali. Jest troszkę bardziej wytrzymały od zwykłych zombiaczków ale zabicie go jest proste. Podczas gdy go zabijamy on wybucha i nie wolno zranić żadnego z graczy. I tu daje małe ułatwienie. Odpalamy gre Solo, zabijamy go i trofeum wpada bo grając samemu nie ma innych graczy. Można też gdy go zobaczymy grając samemu (uprzednio kupując Quick Revive) zabić się szybko granatem i strzelić do niego z dwóch mocnych pistoletów.

   

  Trudność: 3/10


  Małpa widzi lub nie - Monkey See, Monkey Don't
  W Shangri-La weź coś od małp.

  W Shangri-La występują małe małpki, które kradną nasze bonusy gdy ich szybko nie zbierzemy. Tak więc gdy wypadnie nam bonusie to nie zbieramy go. Czekamy aż małpka nam go zabierze i w momencie gdy z nim ucieka strzelamy do niej i ją zabijamy. Zostawi ona nam bonus. Zbieramy go i trofeum wpada.

   

  Trudność: 3/10


  Drobne pocieszenie - Small Consolation
  W Shangri-La użyj 31-79 JGb215, na każdym typie zombie.

  Do tego trofeum potrzebujemy broni 31-79 JGb215 potocznie zwanej „Shrink Ray” lub „Baby gun”. Możemy ją wylosować ze skrzynki. Gdy ją wylosujemy musimy jej użyć na każdym typie zombie. Tu gracze błędnie dzielą zombiaki i strzelają do pełzaczy, chodzących, kobiet zombie, itp. Do trofeum obowiązuje podział na 4 typy zombie: Zwykły Zombie (obojętnie jaki może być pełzacz), Napalmowy Zombie, Zombie Shriekiera i Małpka Zombie (tylko małpka która biegnie by nam zabrać bonus, te zwykłe które siedzą grzecznie na kamieniach się nie liczą).

   

  Trudność: 5/10


  TROFEA SREBRNE

  Podróż w czasie ci powie - Time Travel Will Tell
  W Shangri-La, zdobądź kamień koncentracji.

  Do tego trofeum potrzebujemy 4 graczy i komunikacji przez HS oraz dobrej taktyki. Graczy do ustawki znajdziecie w tym temacie Ustawka
  Przedstawie wam kolejne kroki tego trofeum.
  Na początek włączamy zasilanie.
  1. Zostawiamy pełzacza (najlepiej dwóch). Idziemy wszyscy na początek planszy i w tym samym czasie naciskamy 4 przyciski na ścianach. Plansza zmieni się na noc.
   Uwaga: Niemal każdy kolejny krok wymaga nocnej pory dnia. A pomyślne ukończenie danego kroku włącza nam z powrotem dzień. Pora nocna trwa tylko przez określony czas więc musimy się w miarę spieszyć z każdym krokiem.
  2. Podczas pory nocnej jedna osoba idzie koło wejścia do kopalni w okolicach wózka górniczego a druga koło wejścia za mostem. 2 pozostałe zostają na początku planszy i zajmują się pełzaczami aby te nie przeszkadzały dwóm pierwszym graczom. Osoba w okolicy wózka wciska przycisk na ścianie. Pojawią się na ziemi kamienne płyty. Pierwsza osoba podchodzi do płyty i sprawdza jaki ma symbol. Podaje tą informacje 2 osobie. Druga musi odszukać go po swojej stronie. Jeśli zrobicie dobrze płyty się zanurzą, jeśli źle pojawią się ponownie. Musimy tak zgrać wszystkie 12 płyt.
  3. Jeśli zrobiliśmy poprzedni krok idziemy do wodospadu. 3 graczy wskakuje do niego i zjeżdża w dół. Po zjechaniu maja stać w miejscu. Gdy zjechali mówią 4 osobie, że stoją na dole. Ta wskakuje do wodospadu trzymając się prawej strony. Zjeżdżając musi wciskać aby włączyć przycisk, który jest na ścianie. Jeśli zrobione dobrze usłyszymy charakterystyczny dźwięk a pora dnia zmieni się na dzień.
  4. Ten krok wymaga Shrink Raya (31-79 JGb215). Aktywujemy noc. Idziemy do wodospadu. Po prawej stronie na górze wodospadu jest kula. Musimy ją zrzucić wybuchową bronią (granat, blaster, itp.). Kula spadnie. Gracz ze Shrink Rayem zmniejsza ją i nożem wpycha do wodospadu. Teraz skaczemy wszyscy za nią i podążamy aż wyskoczy na zewnątrz i zawiesi się na drewnianym palu.
  5. Ten krok wymaga Napalmowego Zombie. Zostawiamy więc go i 2 pełzaczy. Aktywujemy Noc. Idziemy do tunelu koło wózka górniczego. W tunelu jest zawór, który przekręcamy 4 razy (poprzez wciskanie ). Z rurek przy suficie poleci gaz. My musimy poprowadzić Napalmowego Zombie tak aby zapalił gaz na drodze od wejścia do tunelu aż do małego pomieszczenia z wózkiem górniczym poprzez pokój zasilania. Jeśli wszystkie podpalone to naciskamy wajchę która jest koło zaworu. Najlepiej niech cały krok robi 2 graczy a drugich 2 odciąga pełzaczy na początku planszy. Jeśli zrobiliśmy dobrze to aktywuje się „Dzień”. Zachowujemy Napalma dalej żywego.
  6. Aktywujemy „Noc”. Musimy kupić 4 Spikemory. Idziemy do tunelu za mostem. Tam na ścianie są 4 dziury. Musimy tak rozstawić Spikemory aby gdy przejdzie po nich Napalmowy wystrzeliły właśnie w te dziury. Gdy wybuchną wszystkie 4 wciskamy przycisk na kamieniu w wodzie. Noc zmieni się na dzień a my możemy zabić Napalma.
  7. Aktywujemy Noc. Na ścianach na planszy pojawią się kamienne płytki. Musimy je ciachnąć nożem w dowolnej kolejności. Jest ich 12. Jak jakąś weźmiemy z noża to pojawi się na niej symbol. Gdy to zrobimy idziemy tam gdzie jest zjazd wózkiem górniczym i patrzymy za plansze. Zobaczymy drewniany trójkąt. Rzucamy w niego granatem.
  8. Na stoliku obok wózka jest radio. Odsłuchujemy nagrania. Aktywujemy Noc. Idziemy do pomieszczenia z błotem. Tam są koła. Na pierwszym po lewej ustawiamy aby na górze były 4 kropki. Na tym po prawej 1 kropka. Na tym przy Juggerze 3 kropki. A na ostatnim „[I*” mniej więcej taki znaczek.
   Jeśli dobrze to Noc zmieni się na Dzień.
  9. Ulepszyć Shrink Raya. Aby go ulepszyć każdy gracz musi stanąć na płycie przed posągiem. A osoba ze Shrink Rayem musi wejść po schodach świątyni.
  10. Aktywujemy Noc. Musimy uderzyć 4 gongi z pośród 8 na planszy. Jeśli uderzysz w zły kula na początku planszy zmieni kolor na czerwony. Musimy uderzyć 4 dobre po kolei. Gdy to zrobimy idziemy do kuli na drewnianym palu przy wózku górniczym. Świeci ona znaczkiem Treyarchu. Strzelamy w nią ze Shrink Raya i wypadnie z niej dynamit. Gdy spada to łapiemy go.
  11. Idziemy dalej w Nocy na początek planszy. Stajemy na wprost świątyni i obracamy się w lewo. Jest tam na niebie za palmami kula. Strzelamy w nią ze Shrink Raya. Kamień koncentracji spadnie do świątyni a maszyna Pack&Punch zniknie.
  12. Musimy wejść do świątyni i podłożyć zebrany wcześniej dynamit. Woda zepchnie nas w dół. A noc zmieni się w dzień. Ponownie wchodzimy do świątyni ale tym razem zbieramy kamień koncentracji. Dostajemy 8 perków i trofeum. Niezależnie kto zbierze kamień koncentracji, każdy gracz otrzyma trofeum.


   

  Trudność: 8/10

  Jeśli znasz lepszy sposób na dane trofeum lub znasz przydatną pomoc/ułatwienie pisz pod spodem lub do mnie na PW


  Jeśli poradnik Ci pomógł kliknij "Dziękuję"
  Ostatnio edytowane przez Mario ; 10-05-2012 o 09:34

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •