Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Call of Duty: Modern Warfare 2 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Broda
  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Bielsko - Biała
  Posty
  1,127
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  35
  Gamer IDs

  PSN ID: Brodasz_PL

  Platyna Call of Duty: Modern Warfare 2 - Poradnik  PRZEGLĄD:

  Trudność trofeów: 6/10 Ankieta
  Trofea offline: 51 ( 38 , 10 , 2 )
  Trofea online: 0
  Czas potrzebny na zaliczenie : 20h
  Minimalna ilość przejść: 1
  Zalecana ilość przejść: 1
  Zabugowane trofea: nie
  Trofea do przeoczenia: nie (możliwość wyboru misji)
  Kody blokujące trofea: nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 2/1
  Wymagany online pass: nie  WSTĘP:

  Call of Duty Modern Warfare 2 jest pełnoprawną kontynuacją wydarzeń dziejących się w pierwszej, przełomowej jak się okazało części Modern Warfare. Activision postanowiło zerwać bezpowrotnie z klimatem II Wojny Światowej i zaserwowało nam masę efektownych skryptów dotyczących bądź co bądź współczesnych nam czasów. Zniszczone USA, misje na platformie wiertniczej, operacje specjalne czy prywatna zemsta bohaterów - to wszystko znajdziemy w drugiej części współczesnej wojny z pod znaku Call of Duty.

  Poradnik podzielę na dwie części. Pierwsza część dotyczyć będzie trofeów związanych z kampanią. Druga część pomoże Wam w Operacjach Specjalnych. Podczas pierwszego platynowania gry nie spotkałem się ze zabugowanymi trofeami. Przechodząc drugi raz, nie wpadały mi pucharki za przejście poszczególnych misji na Veteranie. Proponuje zapoznać się z trofeami za Veterana i kontrolować czy na pewno nam wpadają. Jeżeli nie misję należy powtórzyć. W grze dostępna jest również "bonusowa", drastyczna misja. Możemy ją wykonać, ale nie musimy - nie jest ona wymagana do platyny. Tyle tytułem wstępu, zatem do dzieła - platynujmy


  UWAGA!!! PORADNIK ZAWIERA INFORMACJĘ ZDRADZAJĄCE FABUŁĘ GRY!!!


  MAPA PRZEJŚCIA:

  KROK 1:

  Przechodzimy grę na poziomie trudności Veteran. Najwyższy poziom trudności w Modern Warfare 2 nie jest specjalnie wymagający. Wiele osób twierdzi, że to najprostszy Veteran w serii Dla fanów gatunku gra na tym poziomie to jakieś 6 godzin miodnej zabawy. Proponuje przechodzenie gry właśnie na tym poziomie, gdyż gra będzie nas wówczas nagradzać trofeami za ukończenie poszczególnych misji na Veteranie. Swego czasu krążyła plotka, że gra nie zalicza pucharków za poszczególne misje jeżeli nie przejdziemy ich jedna po drugiej - bez wyłączania konsoli - bzdura.

  KROK 2:

  "Posprzątanie" kampanii. Po ukończeniu gry mamy dostęp do wszystkich misji, które wcześniej przechodziliśmy. Wybieramy interesujące nas misję i zbieramy pozostawione znajdźki i kompletujemy resztę pucharków dostępnych w kampanii.

  KROK 3:

  Operacje Specjalne. Tutaj zapewne poświęcimy najwięcej czasu. 95% misji przejdziemy samodzielnie, jednak polecam grać w dwie osoby, albo przy piwku z kumplem na podzielonym ekranie, lub grając przez sieć. W przypadku drugiej opcji niezbędny okaże się HeadSet, gdyż misje opierają się głównie na przemyślanej taktyce, więc bezproblemowa komunikacja to podstawa. Operacje Specjalne polegają na przejściu różnego rodzaju misji na jednym z trzech poziomów trudności: Normal, Hardened i oczywiście Veteran. Aby w ogóle myśleć o platynie w Modern Warfare 2 trzeba wszystkie operacje ukończyć na najwyższym poziomie trudności, zatem nie ma mowy o "przebiegnięciu" tego trybu. Jak wspomniałem wcześniej najważniejsza jest taktyka. W dalszej części poradnika umieszczę odpowiednie filmiki i dodam kilka słów od siebie odnośnie sposobu przejścia Operacji Specjalnych.

  PORADNIK:

  Is That All You Got?
  Earn all avaliable trophies for Modern Warafre 2.  Gratuluję, uśmiechnięta buźka GHOST'A zawitała w Twojej kolekcji


  KAMPANIA:


  Back in the Saddle
  Help train the local militia.


  Powiązane z fabuła. Wystarczy ukończyć misję treningową 'S.S.D.D', na dowolnym poziomie trudności.  Danger Close
  Get hand picked for Shepard's elite squad.


  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Team Player' na dowolnym poziomie trudności.  Cold Shoulder
  Infiltrate the snow mountain side base.
  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Clifhanger' na dowolnym poziomie trudności. W tej misji zdobędziemy również trofea:
  Ghost ​oraz No rest for the Wary.  Tag'em and bag'em
  Find Rojas in the Favela's.


  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Takedown' na dowolnym poziomie trudności.  Royale with Cheese
  Defend Burger Town.


  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Wolverines!' na dowolnym poziomie trudności. W tej misji zdobyć możemy również trofeum Ten plus foot - mobiles.  Soap on a Rope
  Storm the Gulag.  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'The Gulag' na dowolnym poziomie trudności. W tej misji zdobędziemy również pucharek:
  Unnecessary Roughness.


  Desperate Times
  Execute the plan to help the Americans.


  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Contingency' na dowolnym poziomie trudności.


  Whiskey Hotel
  Take back Whiskey Hotel.  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Second Sun' na dowolnym poziomie trudności.


  The Pawn
  Assault the Makarov's safe house.


  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyć misję 'Loose Ends' na dowolnym poziomie trudności.


  Out of the Frying Pan...
  Complete the missions in the airplane graveyard.  Powiązane z fabułą, nie do pominięcia. Wystarczy ukończyc misję 'The Enemy of My Enemy' na dowolnym poziomie trudności.


  For The Record
  Complete the Single Player campaign on any difficulty.  Pucharek dostaniemy kiedy ukończymy kampanie dla pojedynczego gracza na dowolnym poziomie trudności. Polecam od razu grać na poziomie Veteran. Patrz trofeum:
  The Price of War.


  The Price of War
  Complete the Single Player campaign on Hardened or Veteran difficulty.  Pucharek dostaniemy za ukończenie gry na poziomie trudności Hardened lub Veteran. Polecam od razu grać na Veteranie. Poziom ten jak wspomniałem na wstępie poradnika nie jest specjalnie wymagający. Nawet nie wprawiona w bojach osoba powinna sobie bez większych problemów poradzić. Gra będzie nas również nagradzać pucharkami z poszczególne misje. Poniżej podam kilka cennych rad, jak się do Veterana zabrać oraz opisy moim zdaniem najtrudniejszych momentów w kampanii.

  • kiedy to możliwe chować się za osłonami
  • używać granatów
  • po każdej serii strzałów przeładowywać magazynek
  • kontrolować stan amunicji
  • pozwolić kompanom iść do przodu (są w miarę ogarnięci)
  • nie spieszyć się, wrogowie się nie "odradzają" jest ich tyle ile ma być
  • walczyć na dystans
  • nie strzelać "na oślep", używać
  • złota zasada "zmiana broni, jest szybsza niż przeładowanie"
  • w misjach gdzie gramy żołnierzem Marines (walki w USA) pozwólmy więcej strzelać naszym kompanom, róbmy tylko to co musimy zrobić

  Kilka rad od Zerathela:

  Należy dodać, że w niektórych misjach mamy tak flashbanki tak zwane flashe...Należy je używać w ten sposób, że jeśli jest dużo ludzi to rzucamy flasha, wychylamy się i strzelamy...To samo można zrobić jeśli się za bardzo oddalimy od kompanów wówczas rzucamy flasha przed siebie i wracamy szybko do naszych kompanów...Pod żadnym pozorem nie robić tak "rzucam flasha i rzucam granat"- jest to głupota i marnowanie flashy oraz granatów zwłaszcza, ze przez ten czas kiedy wróg jest oślepiony więcej zdziałamy strzelając do wrogów niż jakbyśmy mieli granat rzucić...Ponadto zaznaczam to granat rzucamy tylko wtedy kiedy wróg jest dobrze schowany lub gdy jest ich dużo...Wtedy należy rzucić 2 granaty na wszelki wypadek...


  Od siebie jeszcze dodam, że jeżeli mamy zamiar rzucić granat w grupkę wrogów warto go najpierw "zagrzać" tzn. przytrzymać go i dopiero rzucić. Wówczas przeciwnicy nie mają czasu od niego uciec.

  Najtrudniejszymi moim zdaniem momentami w kampanii są:

  • Misja 'Take Down' (Wejście). Naszym zadaniem jest pojmanie miejscowego handlarza bronią Alejandro Rojasa. Po krótkim pościgu za jednym z jego kompanów przyjdzie nam przebić się przez brazylijskie slumsy. Zadanie to jest o tyle utrudnione, gdyż w Faveli aż roi się od wrogów, którzy wychodzą z każdej możliwej strony. Polecam rozpocząć od przykucnięcia za którymś z wraków i spokojnego eliminowania pierwszych wrogów (dachy, wnętrza chatek). Następnie iść maksymalnie lewą stroną i pamiętać o tym aby cały czas mieć przy sobie flash'e oraz granaty odłamkowe. Pilnować dachów. Nieocenioną pomocą okaże się również granatnik umieszczony pod lufa karabinu (wybieramy go wciskając ). Nasi kompani (Meat i Royce) będą skutecznie osłaniać nasze plecy. Spieszcie się powoli.
  • Misja 'Loose Ends' (Niedokończone Sprawy). Czeka nas szturm na mieszczącą się na granicy gruzińsko-rosyjskiej górską kryjówkę Makarov'a. Misja ta od samego początku da nam solidnie popalić. Rozpoczynamy trzymając się maksymalnie prawej strony. Kiedy wpadamy w pułapkę dobrze być w niewielkim wąwozie (prawa News) i mierzymy we wzniesienia na przeciwko. Likwidujemy tam kilku wrogów wyposażonych w RPG, dzięki czemu mamy pewność, że z góry już nam nic nie grozi. Następnie dochodzimy do linii drzew i szukamy naszego towarzysza Ghost'a. Trzymamy się chłopa. Między drzewami będzie solidnie zadymione, więc wrogowie nas od razu nie zobaczą, co daje nam przewagę. Sam szturm na kryjówkę oraz późniejsze dziejące się we wnętrzu zadymy nie są specjalnie groźne. Najtrudniejszym elementem moim zdaniem jest ucieczka z zebranymi danymi. Najprostszy sposób to już po wybiegnięciu kierować się ścieżką prowadzącą od głównych drzwi wejściowych (przy jeepach). Po jakiś może 50 metrach skręcić w lewo i wbiec w "farmę" baterii słonecznych. Stanąć w bramie i przygotować granatnik. Po chwili ujrzymy biegnącą w stronę Ghost'a może 10 - osobową grupkę Rosjan. Spokojnie mierzymy i zabijamy. Następnie biegniemy w stronę punktu ewakuacji maksymalnie lewa stroną wspomagając się granatami, granatnikiem oraz flash'ami. Jeżeli ktoś ma problemy podczas kopiowania danych, to jeszcze przed tym faktem (zaraz po przejęciu domku) zaminować wszystkie wyjścia na zewnątrz. Zaopatrzyć się w jakiś karabin z dużym magazynkiem (np. MG4, L86 LSW) i czekać cierpliwie na wrogów kucając przy schodach na piętro. Mierzymy w główne drzwi i spokojnie czekamy na wrogów
  • Misja 'Enemy of My Enemy' (Wróg mojego wroga). Trafiamy w sam środek zadymy pomiędzy Shadow Company Shepard'a, a najemnikami Makarov'a. Dajcie im się pozabijać obserwując wszystko z bezpiecznej odległości. Oczywiście kilku wrogów sami poślemy do piachu, ale pamiętajmy o traktowaniu tej misji jako etapu stealth
  • Misja End Game (Koniec Gry). Pościg za Shepardem. Kiedy już trafimy na otwarty akwen, pływać od prawej do lewej i nie zdejmować palca ze spustu.

  First Day of School
  Complete 'S.S.D.D' and 'Team Player' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misje 'S.S.D.D' oraz 'Team Player' na poziomie trudności Veteran.


  Black Diamond
  Complete 'Cliffhanger' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misje 'Cliffhanger' na poziomie trudności Veteran. Nie spieszymy się, uważnie obserwujemy czujnik bicia serca umieszczony przy karabinie (). Kiedy już nas wykryją, słuchamy uważnie poleceń naszego kompana (Soap'a).


  Turistas
  Complete 'Take Down' and 'The Hornet's Nest's' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misje 'Take Down' oraz 'The Hornet's Nest's' na poziomie trudności Veteran. W misji tej zaliczamy również pucharek Colonel Sanderson.


  Red Dawn
  Complete 'Wolverines!' and 'Exodus' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misje 'Wolverines' oraz 'Exodus' na poziomie trudności Veteran. Puszczamy kompanów przodem. Robimy tylko to co musimy, a nie będzie żadnych problemów.


  Prisoner #627
  Complete ''The only Easy Day...Was Yesterday' 'and The Gulag' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misję 'The Only Easy Day...Was Yesterday' oraz 'The Gulag' na poziomie trudności Veteran. W miejscach gdzie dzieje się najwięcej (prysznice, budka z monitoringiem) kluczem do sukcesu będzie zdobycie tarczy ochronnej.


  End Justify the Means
  Complete ''Contingency on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misje 'Contingency' na poziomie trudności Veteran. W pierwszym etapie misji nasz kompan poprowadzi nas "za rączkę". W drugim dostajemy już pociski Predator. Staramy się trafiać w jak największe zgrupowania przeciwników. Kolejnym etapem jest czasówka. Pierwszy strzał z Predatora kierujemy w śmigłowiec przy okazji niszcząc również APC. Poniżej pomocny filmik. Czasówka od 3:40.

     Homecoming
  Complete 'Of Their Own Accord' and' , 'Second Sun' , and 'Whiskey Hotel' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misję 'Of Their Own Accord', 'Second Sun' oraz 'Whiskey Hotel' na poziomie trudności Veteran. W misjach tych wcielamy sie w rolę żołnierza oddziału Rangers'ów. Kluczem do sukcesu jest trzymanie się "za plecami" kompanów, którzy większość roboty odwalą za nas.


  Queen Takes Rook
  Complete ''Loose Ends' and 'The Enemy of My Enemy' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misję 'Loose Ends' oraz 'The Enemy of My Enemy' na poziomie trudności Veteran. Sposoby jak się do tego zabrać w opisie pucharka
  Price of War.


  Off The Grid
  Complete 'Just Like Old Times' and 'End Game' on Veteran Difficulty.


  Wystarczy ukończyć misję 'Just Like Old Times' and 'End Game' na poziomie trudności Veteran. Misje te nie są specjalnie wymagające. Spokojnie zdobywamy przestrzeń i wsłuchujemy się w rozkazy kompana. Używamy flashbang'ów. Ostatni etap misji 'End Game' opisany w pucharku
  Price of War.

  Pitt Boss
  Run The Pit in 'S.S.D.D.' and finish with a final time under 30 seconds.


  Trofeum do zdobycia tylko i wyłącznie w pierwszej misji kampanii - 'S.S.D.D.' Naszym zadaniem jest ukończyć szkolenie w "Piekiełku" w czasie poniżej 30 sekund. Aby tego dokonać polecam zaopatrzyć się w leżące na stole pistolety Desert Eagle i M9. "Tor" pokonujemy trzymając prawie cały czas
  i po kolei zdejmujemy wrogów, uważając oczywiście na cywilów (jeden strzał - jeden wróg). W momencie gdy kończy się amunicja zmieniamy broń i zdejmujemy przeciwników dalej. Im mamy lepszą celności i nie zabijamy cywilów dostajemy bonusowe sekundy tzn. od naszego finalnego czasu odejmowane są bonusy. Jeżeli każdego wroga zdejmiemy jednym pociskiem i nie postrzelimy żadnego cywila bonusu dostaniemy ok. 5 sekund. Dla opornych filmik:

   


  Ghost
  Plant the C4 in 'Cliffhanger' without alerting or injuring anyone in the blizzard.


  Naszym zadaniem będzie podłożyć ładunki C4 w misji 'Cliffhanger' (Alpinista). Nie może nas NIKT zauważyć. Likwidujemy tylko DWA pierwsze patrole wspólnie z Mc'Tavishem (Soap'em). Kiedy już zostajemy sami przemykamy w ciszy i spokoju między wrogami i podkładamy ładunki. Nie ma sensu abym opisywał wszystko po kolei. Polecam filmik:


   


  Colonel Sanderson
  Kill 7 chickens in under 10 seconds in 'The Hornet's Nest'


  Jeden z ciekawszych pucharków dostępnych w grze. Naszym zdaniem jest posłanie na tamten świat 7 kurczaków w przeciągu 10 sekund w misji 'The Hornet's Nets'. Najlepiej ustawić się w miejscu gdzie w zasięgu wzroku mamy dwie grupy kurczaków w klatkach. Do jednej rzucamy granat, najlepiej go "zagrzać" (dzięki czemu nie odbiję się od klatek), natomiast w druga pakujemy cały magazynek


  Ten plus foot-mobiles
  Kill at least 10 enemies with one Predator missile in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Zdecydowanie prościej zaliczyć ten pucharek w kampanii. Konkretnie w misji 'Wolverines!'. Do swojej dyspozycji dostaniemy pociski Predator, a naszym zadaniem będzie zabicie 10 przeciwników za pomocą jednej z nich. Nic bardziej prostszego, czekamy na dachu restauracji i wypatrujemy momentu aż z zza stacji benzynowej będą wybiegać wrogowie. Odpalamy, namierzamy i boom!!! Pucharek jest nasz.

  Unnecessary Roughness
  Use a riot shield to beat down an enemy in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Zarówno w trybie Kampanii jak i Operacjach Specjalnych pucharek jest bardzo łatwy do zdobycia. Wystarczy powalić wroga używając tarczy. Pierwszy raz z tym narzędziem spotkamy się w misji 'The Gulag' (ew. w misji na lotnisku), podczas chwilowego postoju w zbrojowni. Zabieramy spod ściany tarczę i czekamy aż kompan otworzy drzwi. Następnie biegniemy do najbliższego przeciwnika i atakujemy go za pomocą tarczy
  . Nic prostszego. W Operacjach Specjalnych trofeum można zdobyć w misjach 'Terminal' oraz 'Breach & Clear'.


  Knock-Knock
  Kill 4 enemies with 4 shots during a slow-mo breach in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Aby zdobyć pucharek należy podczas wyłomu w zwolnionym czasie zabić 4 wrogów używając do tego 4 strzałów. W kampanii mamy kilka misji, w których możemy tego dokonać. Są to: 'The Only Easy Day...Was Yesterday', 'The Gulag' oraz 'Loose Ends'. Opisze pucharek na przykładzie pierwszej z nich - Platforma wiertnicza. Naszym zadaniem jest uwolnić zakładników, aby tego dokonać do odpowiednich pomieszczeń musimy się "włamać. Wysadzamy drzwi , slow-mo, wciskamy i spokojnie mierzymy w głowy przeciwników. Jeden strzał = jeden trup. Zabijamy tak 4 nieprzyjaciół i pucharek jest w naszej kolekcji. Nie musimy zabić 4 wrogów podczas jednego włomu, gra nalicza zabójstwa.

  Some Like Hot
  Kill 6 enemies in a row using a thermal weapon in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Jeżeli nie zdobyliście tego pucharka podczas misji "Wolverines!", gdzie pierwszy spotykamy się z bronią z celownikiem termowizyjnym idealnym miejscem będzie misja na Platformie Wiertniczej Wichorevka 36 u wybrzeży Rosji ('The Only Easy Day...Was Yesterday'). Naszym zadaniem jest zabić 6 wrogów pod RZĄD za pomocą broni z celownikiem termowizyjnym. Kiedy docieramy na ostatni poziom platformy, zasypią nas granaty dymne. Podnosimy odpowiednią broń (przy kontenerach) i zabijamy 6 wrogów pod rząd i pucharek jest nasz.


  Two Birds with One Stone
  Kill 2 enemies with a single Bullet in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Najprawdopodobniej trofeum wpadnie wam podczas misji 'Team Player' kiedy to siedzimy za sterami działka w Humvee. Jeżeli jakimś cudem się nie udało to idealnym miejscem jest misja "Cliffhanger'. Kiedy uciekamy z górskiej bazy na skuterach śnieżnych. Strzelamy w każdy napotkany skuter wroga i na pewno nasza kula dosięgnie kierowcę i pasażera wrogiej maszyny.


  Drive By
  Kill 20 enemies in a row while driving a vehicle in a Single Player or Special Ops.


  ​Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Naszym zadaniem jest zabicie 20 wrogów pod rząd podczas prowadzenia pojazdu. Trofeum zdobędziemy w ostatniej misji kampanii - 'End Game'. Ścigamy wówczas Shepard'a prowadząc ponton. Strzelamy do każdego osobnika, który się pojawi. Po 20 killach pucharek jest nasz. Jeśli dopłyniemy do mostu, na otwartym akwenie a trofeum nie dostaliśmy, wczytujemy ostatni punkt kontrolny i próbujemy ponownie. W Operacjach Specjalnych do zdobycia w misjach ze skuterem śnieżnym.  The Harder They Fall
  Kill 2 rappeling enemies in a row before they land of their feet in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Aby cieszyć się z tego pucharka należy zabić dwóch wrogów zjeżdżających na linach pod rząd. W Kampanii występują dwa miejsca gdzie możemy tego dokonać:

  • Misja na platformie wiertniczej 'The Only Easy day was Yesterday'. W miejscu drugiej solidnej wymiany ognia zaraz po wejściu po schodach wrogowie zjeżdżają na linach z wyższego poziomu.
  • Misja 'Wolverines!'. W miejscu zbierania drugiego Intela przylatuje wrogi śmigłowiec, z którego zjeżdżają wrogowie.

  Osobiście polecam zdobyć to trofeum w Operacjach Specjalnych w misji 'Suspension'/'Zawieszenie'. Zaraz po rozpoczęciu idziemy pod prawe bądź lewe barierki mostu. Mierzymy w zjeżdżających na linach wrogów, zabijamy dwóch pod rząd i pucharek jest nasz.  Desperado
  Kill 5 enemies in a row using 5 diffrent weapons or attachments in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Aby odblokować pucharek należy zabić 5 wrogów pod rząd korzystając przy każdym zabiciu z innej broni. Polecam misje w brazylijskiej Faveli. Zabijamy przeciwnika po czym podnosimy jego broń i szukamy kolejnej ofiary, z która robimy to samo. Musimy uważać aby podniesiona broń nie powtarzała się z tymi już użytymi. Może być to ten sam rodzaj karabinu jednak musi mieć inne wyposażenie np. celownik. Poziom trudności oczywiście najniższy.


  Look Ma Two Hands
  Kill 10 enemies in a row using akimbo weapons in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Kolejny pucharek, który polecam zdobyć w misjach w brazylijskiej Faveli. Naszym zadaniem jest zabicie 10 wrogów pod rząd z wykorzystaniem broni typu akimbo tzn. dwóch pistoletów tudzież karabinów trzymanych w obu rękach. W misjach 'Take Down' oraz 'The Hornest's Nest' część wrogów wyposażona jest w interesująca nas broń. Podnosimy broń akimbo i zabijamy 10 wrogów pod rząd. Poziom trudności oczywiście najniższy.

  No Rest For the Wary
  Knife an enemy without him ever knowing you were there is Single Player or Special Ops.


  ​Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Aby zdobyć ten pucharek należy zabić za pomocą noża "odpoczywającego" przeciwnika. Do wykonania w misji 'Clifhanger'. Kiedy zostajemy już sami udajcie do najbliższego baraku nieopodal pierwszego napotkanego samochodu. Znajdziecie tam relaksującego się wroga. Zachodzicie delikwenta od tyłu i zabijacie za pomocą noża . Pucharek jest wasz.

   

  Trofeum można również zaliczyć w Operacjach Specjalnych konkretnie w misji 'Acceptable Losses'. Ofiara znajduję się w baraku gdzie podkładamy ostatni ładunek.


  Three-some
  Kill at least 3 enemies with a single shot from a granade launcher in Single Player or Special Ops.


  Trofeum do zdobycia zarówno w Kampanii jak i w Operacjach Specjalnych.

  Pucharek najprawdopodobniej wpadnie już w drugiej misji 'Team Player'/'Gracz Drużynowy'. Na samym początku misji do dyspozycji mamy granatnik podczepiony do naszego karabiny. Celujemy w przeciwległy brzeg rzeki i czekamy na dźwięk wpadającego pucharka (zabijamy trzech wrogów jednym strzałem). Jeżeli nam się nie powiedzie celujemy w zniszczony most po lewej stronie, na którym pojawi się grupka wrogów wraz z samochodem. Niszczymy samochód (granatnikiem), a przy okazji trzech przeciwników. Jeżeli również tutaj się nie powiedzie najlepiej wykorzystać sposób przejścia misji 'Loose Ends' (patrz pucharek Prince of War). W tym wypadku należy pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią broń.


  TROFEA ZWIĄZANE ZE ZBIERACTWEM:

  Standardowo jak to w serii Modern Warfare bywa mamy również do czynienia z pucharkami związanymi z zebraniem odpowiedniej liczby danych wywiadowczych wroga. W MW2 mamy tych laptopów 45 po kilka na każdą misję.

  The Road Less Traveled
  Collect 22 enemy intel items


  Pucharek odblokujemy po zebraniu 22 laptopów. Jak nic nie pominiecie wpadnie po zebraniu pierwszego intela w misji na platformie wiertniczej 'The only Easy Day was Yesterday'. Patrz pucharek: Leave No Stone Unturned.


  Leave No Stone Unturned
  Collect 45 enemy intel items


  Pucharek odblokujemy po zebraniu wszystkich 45 latopów. Niektóre są pomysłowo poukrywane. Na każdą misję przypada po kilka inteli. Liczbę zebranych laptopów możemy podejrzeć po wciśnięciu pauzy podczas misji. W opcjonalnej drastycznej misji 'No Russian' oraz 'Second Sun' nie mamy nic do znalezienia. Proponuje zapoznać się poniższymi filmikami, aby zbytnio sobie nie utrudniać

   

     OPERACJE SPECJALNE:

  Jak wspomniałem na wstępie z trybem Operacji Specjalnych (Special Ops) spędzimy najwięcej czasu. Aby cieszyć się kompletem pucharków należy każdą z dostępnych tutaj misji ukończyć na trzy gwiazdki (poziom Veteran) oraz wykonać konkretne "wyzwania" związane z pucharkami: Downed but Not Out oraz I'm a Juggernaut... Zabrać się za to możemy na dwa sposoby. Albo grając solo (z wyjątkiem dwóch misji) gdzie jest zdecydowanie trudniej, lub grając w kooperacji lokalnie (split-screen) bądź przez sieć. Jeżeli wybierzecie drugą opcje niezbędny okaże się Headset, gdyż misje te opierają się głównie na przemyślanej taktyce. Sokole oko może nie wystarczyć. Jeżeli szukacie kompana do gry zapraszam TUTAJ

  Operacje Specjalne dzielą się na pięć etapów: ALPHA, BRAVO, CHARLIE, DELTA oraz ECHO. W dalszej części poradnika opisze krótko co należy robić, aby jak najszybciej cieszyć się kompletem pucharków związanych ze Spec Ops. Na początek opis dwóch wyzwań zaserwowanych przez twórców związanych z tym trybem. UWAGA: opisy zdradzają przebieg misji!

  Downed but Not Out
  Kill 4 enemies in a row while downed in Special Ops.


  Pucharek, który na pierwszy rzut oka może przerazić. Naszym zadaniem jest zabicie 4 wrogów pod rząd będąc powalonym (wykrwawianie się). Jak tego dokonać? Przede wszystkim musimy grać w dwie osoby bez względu czy lokalnie czy online. Wybieramy misję 'Sniper Fi' (operacje ALPHA). Poziom trudności nie ma znaczenia. Jeżeli gramy na Veterenie po pierwszej fali jeden z graczy bierze Predatora, drugi natomiast ustawia się za plecami kompana. Kiedy zbliżają się wrogowie gracz sterujący rakietami namierza grupkę wrogów i odpala pocisk. Zaraz po odpaleniu drugi gracz powala kompana nożem. Gracz 1 się wykrwawia pocisk zabija kilku a nawet kilkunastu wrogów i pucharek jest wasz.


  I'm a Juggernaut...
  Kill a Juggernaut in Special Ops.


  Aby zdobyć pucharek należy w Operacjach Specjalnych posłać do piachu opancerzona jednostka wroga zwaną Juggernaut. Sposobów na zabicie wojaka jest mnóstwo. Najlepszym i najszybszym sposobem jest wyposażenie się w karabin snajperski Barrett .50cal (dostępny od początku misji 'Snatch & Grab' CHARLIE, 'Estate Takedown' DELTA). Wystarczy 5 celnych strzałów w głowę delikwenta i pozamiatane. A jeżeli wolimy zrobić to jeszcze szybciej wybieramy misję 'High Explosive' ECHO. Wyposażeni jesteśmy w granatnik Thumper. Wystarczy jeden celny strzał w głowę Juggernauta i pucharek jest wasz. Możemy również wpakować w "Wielkiego" kilka magazynków karabinów szturmowych, ale warto mieć wówczas zapas flashbangów.

  Misje, w których wystepuje Juggeraut:

  • 'Snatch & Grab'
  • 'Estate Takedown'
  • 'High Explosive'
  • 'Armor Piercing'

  Nadejście Juggernauta zwiastuje charakterystyczna basowa muzyka.

  Gold Star
  Earn 1 star in Special Ops.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie jednej gwiazdki w Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Hotel Bravo
  Earn 4 star in Special Ops.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie czterech gwiazdek w Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Charlie On Our Six
  Earn 8 star in Special Ops.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie ośmiu gwiazdek w Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  It Goes to Eleven
  Earn at least 1 star i 11 different Special Ops missions.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie przynajmniej jednej gwiazdki w jedenastu różnych Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Operational Asset
  Earn all 3 stars in al least 5 different Special Ops missions.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie wszystkich trzech gwiazdek w pięciu różnych Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.


  Blackjack
  Earn 21 stars in Special Ops.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie dwudziestu jeden gwiazdek w Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Honor Roll
  Earn at least 1 star in each Special Ops missions.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie przynajmniej jednej gwiazdki we wszystkich Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Operative
  Earn all 3 stars in least 10 different Special Ops missions.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie wszystkich trzech gwiazdek w dziesięciu różnych Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Specialist
  Earn 30 stars in Special Ops.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie trzydziestu gwiazdek w Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Proffesional
  Earn all 3 stars in at least 15 different Special Ops missions.


  Pucharek dostaniemy za zdobycie wszystkich trzech gwiazdek w piętnastu różnych Operacjach Specjalnych. Patrz trofeum: Star 69.

  Star 69
  Earn 69 stars in Special Ops.


  Najtrudniejsze złotko dostępne w grze. Naszym zadaniem jest wykonanie wszystkich Operacji Specjalnych na trzy gwiazdki. Poniżej zamieszczę kilka wskazówek odnośnie poszczególnych misji:

  OPERACJE ALPHA:

   


   
  'THE PIT'


  Operacja 'The Pit'. Naszym zadaniem jest pokonanie strzelnicy z czasem poniżej 35 sekund. Proponuje stosować się do wskazówek opisanych przy pucharku Pit Boss. Nie mamy tutaj niestety żadnych bonusowych sekund. Najlpeiej grac solo. Filmik:


   
  'SNIPER FI'  Operacja 'Sniper fi'. Aby zdobyc komplet gwiazdek należy odeprzeć i przetrwać pięć fal przeciwników. Najlpeiej jest grac w duecie. Jedna osoba zajmuje sie sterowaniem Predatorem, natomiast druga osłania drabinkę. osoba z predatorem w momencie uzbrajania pocisków, śledzi przeciwników za pomocą czujnika pulsu umieszczonego przy karabinie dostępnym w pobliżu min. Pamiętajcie o zaminowywaniu schodów! W misji tej zdobywamy równiez pucharek Downed but Not Out. Filmik:


   
  'O CRISTO REDENTOR'  Operacja 'O Cristo Redentor'. Jedna z trudniejszych misji. Naszym zadaniem jest zabicie 50 wrogów wliczając w to psy. Sierściuchy pojawiają się co dziesięciu posłanych do piachu oponentów. Jeżeli zbyt dobrze nie operujemy najlepszym sposobem na zlikwidowanie psów jest wbiegnięcie do domku z tylko jednym wejściem. Polecam grać w kooperacji. Najpierw idziemy prawą stroną, następnie przechodzimy na lewą i tak w kółko. Pomocne okażą się również granaty. Uzupełniać amunicje możemy przy wrakach na początku misji. UWAGA na cywili. Aby zdobyć trzy gwiazdki nie możemy zabić więcej niż trzech. Przykładowy Filmik:


   
  'EVASION'
  Operacja 'Evasion'. Jest to typowa misja typu stealth. Nie możemy wzbudzić alarmu. Większość wrogów omijamy i uważamy na wszechobecne psy. Wzbudzenie alarmu wiąże się z natychmiastowym zgonem. Przykładowy Filmik:


   
  'SUSPENSION'
  Operacja 'Suspension'. Ostatnia misja w operacjach ALPHA. Naszym zadaniem jest przedarcie sie przez most do wyznaczonego celu. Najlepiej grać w kooperacji. Jedna osoba idzie prawą stroną mostu, natomiast druga lewą. Metoda drobnych kroczków, walka na dystans. W tej misji możemy w łatwy sposób zdobyć pucharek The Harded They Fall. Przykładowy Filmik:  OPERACJE BRAVO:

   
  'OVERWATCH'
  Operacja 'Overwatch'. Misja do wykonania w kooperacji. Jeżeli graliście w poprzednią część Modern Warfare lokacja będzie wam doskonale znana. Należy w wyznaczonym czasie dotrzeć do odpowiedniego punktu. Kluczem do sukcesu jest szybkie i przede wszystkim celne strzelanie Gracza będącego wsparciem powietrznym. Pamiętajcie, aby w pierwszej kolejności likwidować wrogie śmigłowce, by nie dopuścić do rozbiegnięcia się piechoty. Gracz będący na ziemi musi uważać na chatkę, do której wejdzie zaraz po przebiegnięciu pierwszego pola. Znajduje się tam dwóch napastników. Najlepiej ogłuszyć ich flashem i zlikwidować. Przykładowy Filmik:   
  'BODY COUNT'
  Operacja 'Body Count'. Należy przetrwać kolejne fale zbliżających się wrogów. Zaczynając misję mamy pule punktów, które zmniejszają się gdy zabijamy kolejnych wrogów (aby ukończyć misję należy dojść do zera). Na początku misji proponuje zniszczyć pojazd BTR za pomocą RPG oraz ciężarówkę granatnikiem. Wówczas większość punktów już poleci. Następnie schować się w ustronnym miejscu i starać się zabijać wrogów bez dobijania ich (1000 pkt mniej). Przykładowy Filmik:


   
  'BOMB SQUAD'
  Operacja 'Bomb Squad'. Po raz kolejny odwiedzamy brazylijską Favele. Naszym zadaniem jest rozbrojenie ładunków wybuchowych w określonym czasie. Kluczem do sukcesu jest granatnik Thumper oraz granaty odłamkowe. Pamiętajcie o uciekającym czasie. Przykładowy Filmik:


   
  'RACE'
  Operacja 'Race'. Należy na skuterze snieżnym dotrzeć do celu w przeciągu 70 sekund. Cóż mogę napisać, nie zdejmować ręki z gazu oraz palca ze spustu. Grać solo. Przykładowy Filmik:


   
  'BIG BROTHER'
  Operacja 'Big Brother'. Druga i ostatnia misja wymagająca dwóch graczy. Podobnie jak poprzednio jeden Gracz zajmuje sie wsparciem powietrznym i czyści droge kompanowi. W ostatnim momencie misji kiedy "piechur" ma za zadanie dotrzeć na dach restauracji polecam wejść się tam drabinką z tyłu owego budynku. Lepiej nie wchodzic do środka. Jest tam kilku wrogów, a kolega w śmigłowcu nie pomoże. Przykładowy Filmik:

  OPERACJE CHARLIE:

   
  'HIDDEN'
  Operacja 'Hidden'. Najciekawsza Operacja dostępna w tym trybie. Grając snajperem na przedmieściach Czarnobyla musimy dostać się do wyznaczonego punktu. Zadanie jest o tyle utrudnione, że w trawach kryją się snajperzy. Kluczem do sukcesu jest dokładne zapamiętanie ich pozycji. W przedostatnim etapie misji gdzie kryjemy się w zrujnowanym kościele możemy wykorzystać pewien sposób. Grając w kooperacji, pierwszy Gracz zajmuje pozycję na wieży owego kościoła. Natomiast drugi Gracz "robi za przynętę" wywabiając wrogą piechotę. Przykładowy Filmik:


   
  'BREACH & CLEAR'
  Operacja 'Breach and Clear'. Aby cieszyć się z kompletu gwiazdek musimy ujść z życiem z więziennych prysznicy. Lokacja doskonale znana z kampanii. Polecam grę w kooperacji i wzajemne osłanianie swoich balkonów. Jeden Gracz idąc prawą stroną zabija wrogów z lewego balkonu. Drugi Gracz analogicznie. UWAGA na wrogów z tarczami (warto się w nią zaopatrzyć). Przydatne będa flashe. Przykładowy Filmik:


   
  'TIME TRIAL'
  Operacja 'Time Trial'. Kolejna misja na skuterze śnieżnym i kolejna na czas. Naszym zadaniem jest dotarcie do mety zbierając po drodze bonusy czasowe z miniętych bramek. Polecam Filmik:


   
  'HOMELAND SECURITY'
  Operacja 'Homeland Security' polegająca na przetrwaniu pięciu kolejnych fal przeciwników. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie ustawienie wieżyczek strażniczych, wyposażenie się w broń z celownikiem termowizyjnym oraz zabarykadowanie się w jednej z restauracji. W przerwie między falami mamy czas na uzupełnienie amunicji oraz zaminowania wejść. UWAGA na śmigłowce oraz BTR. Przykładowy Filmik:


   
  'SNATCH & GRAB'  Operacja 'Snatch & Grab'. Misja ta może przysporzyć wielu kłopotów. Wrogów jest masa, a teren jak na standardy CoD-a ogromny. Najlepszym sposobem jest poruszanie się jak najbardziej po prawej stronie oraz gra w kooperacji. Gracz 1 stara się likwidować cele natomiast kompan służy jako sanitariusz. Po zebraniu danych drugi Gracz zostaje nieco z tyłu aby osłonić Gracza 1 przed Juggernautami. W tej misji zdobyć możemy również pucharek I'm a Juugernaut. Przykładowy Filmik:  OPERACJE DELTA:

   
  'WARDRIVING'  Operacja 'Wardriving'. Naszym zadaniem jest zebranie danych z trzech laptopów. Najlepiej grać w kooperacji i nie zapominać o zaznaczaniu wrogów dla naszego BTR-a. Kluczem do sukcesu jest w pierwszej kolejności zlikwidować wszystkich wrogów a zbieranie danych zostawić na koniec. Przed pobraniem pierwszych danych w ostatnim domu należy solidnie zaminować garaże i jedno z działek strażniczych ustawić przed schodami na tyłach budynku. W pieszym domku proponuje aby jeden z graczy uzbroił się w granatnik Trumper. Przykładowy Filmik:


   
  'WRECKAGE'  Operacja 'Wreckage'. Aby zdobyć trzy gwiazdki musimy zniszczyć 36 samochodów znajdujących się na moście. Misja bardzo podobna do tej dostępnych w operacjach ALPHA - 'Suspension'. Najlepiej grać w kooperacji i sukcesywnie eliminować wrogów a niszczenie samochodów zostawić na sam koniec. Przykładowy Filmik:


   
  'ACCEPTABLE LOSSES'

  Operacja 'Acceptable Losses'. Misja typu stealth polegająca na podłożeniu trzech ładunków C4. Wzbudzenie alarmu wiąże się ze zgonem. Proponuje zaopatrzyć się w karabin snajperski dostępny na początku misji. Polecam Filmik:


   
  'TERMINAL'  Operacja 'Terminal'. Bardzo łatwa misja grając w kooperacji. Wystarczy, że dotrzemy do pierwszych ruchomych schodów. Gracz pierwszy stoi przy schodach z lewej ich strony. Natomiast Gracz 2 zwabia przeciwników. Taktykę tą możemy również zastosować w grze solo. Przykładowy Filmik:


   
  'ESTATE TAKEDOWN'
  Operacja 'Estate Takedown'. Misja polega na zabiciu 40 przeciwników wliczając w to opancerzonych żołnierzy. Najlepiej grać w kooperacji i zabarykadować się na ostatnim piętrze budynku. Zaminować schody i w spokoju eliminować wrogów. Warto zaopatrzyć się w broń z celownikiem termowizyjnym - dostępna w zbrojowni budynku w piwnicach. Przykładowy Filmik:  OPERACJE ECHO:

   
  'WETWORK'  Operacja 'Wetwork'. Naszym zadaniem jest odbicie zakładników z platformy wiertniczej. Najlepiej grać w kooperacji. Jeden Gracz robi "za przynętę zwabiając wrogów z wyższych poziomów. Natomiast drugi gracz z bezpiecznej odległości likwiduje kolejnych zbliżających się wrogów. Uwaga na śmigłowiec oraz na akcje slow-mo na początku oraz końcu misji. Przykładowy Filmik:


   
  'HIGH EXPLOSIVE'
  Operacja 'High Explosive'. Aby zdobyc komplet gwiazdek należy zabić 10 Juggernautów za pomocą materiałów wybuchowych lub noża. Najlepiej wykonać to w kooperacji przy użyciu pewnego glitcha. Jeden gracz kładzie sie przy drzwiach najbliższej lewej strony chatki. Natomiast Gracz 2 staje w drzwiach i zabija nożem. Oczywiście co chwile będzie się wykrwawiał wówczas schowany Gracz 1 reanimuje go. Przykładowy Film w wersji solo:


   
  'ARMOR PIERCING'  Operacja 'Armor Piercing'. Zadaniem jest zabicie jest 15 "Wielkich" na platformie wiertniczej. Polecam grę w kooperacji. Jeden z graczy zaopatruje się w karabin snajperski Barrett .50cal, natomiast drugi w karabin z dużym magazynkiem (MG4). Barykadujemy się na lokacji znanej z kampanii gdzie po raz pierwszy dostajemy snajperkę Dragunov. Gracz z Barrett .50cal wchodzi po drabince na górę i mierzy w bramę na przeciwko. Drugi Gracz zostaje na dole i zajmuje się minowaniem terenu. Przykładowy Filmik:
  Ostatnio edytowane przez Broda ; 16-01-2013 o 18:41


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •