Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Walka w Zwarciu - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar matidzi01
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Gdynia
  Posty
  209
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  14
  Gamer IDs

  PSN ID: matidzi01

  Złoto DLC: Walka w Zwarciu - Poradnik

  Przegląd:

  Trudność trofeów: 3/10* (zależy od tego jak grasz oraz postępów w multi)
  Trofea offline: 0
  Trofea online: aż 5
  Czas potrzebny na wbicie 100%: 8h+
  Zabugowane trofea: brak
  Trofea do przeoczenia: brak  Słowem wstępu:

  Drugie DLC do Battefield 3 miało swoją premierę wraz ze startem usługi Premium. Osoby, które wykupiły subskrypcje otrzymały je z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, pozostali musieli na nie trochę poczekać. Dodatek Walka w Zwarciu oferuje całkiem sporo nowości, standardowo 4 nowe mapy, 10 nowych broni oraz 2 nowe tryby: Podbój i Dominacja oraz Mistrz Broni. Nieodłącznym elementem dodatku są także trofea, które zostały znacznie uproszczone w stosunku do poprzedniego DLC. Standardowo, aby zaliczyć puchar związany z zabiciami przy pomocy nowych broni należy najpierw wykonać zadania lub... i w tym miejscu zapraszam do dalszej części poradnika.


     Mapy: Bronie: Tryb:
  Forteca Donia AUG A3 Podbój i Dominacja
  Operacja 925 L86A2 Mistrz Broni
  Ziba Tower ACW-R
  Złomowisko M417
  SPAS-12
  SCAR-L
  LSAT
  MTAR-21
  JNG-90
  M5K


  Jak zacząć?


  KROK 1 - Zdobądź wszystkie 'łatwe' trofea:


  Mianem łatwych trofeów nazwałem wszystkie z wyjątkiem Pokaz siły. Zaliczenie ich nie zajmie więcej niż dobra godzinka.


  KROK 2 - Walka o trofeum Pokaz Siły:

  Na koniec zostaw sobie można by powiedzieć najtrudniejsze trofeum. Całe szczęście nie jest ono tak wymagające jak w przypadku poprzedniego DLC z uwagi na to, że można je zrobić na dwa sposoby.
  • Pierwszy dobrze znany, czyli żmudne wykonywanie zadań w celu odblokowania broni. Zadania także zostały ułatwione, głównie ograniczają się tylko do zabijania w określony sposób.


  • Drugi sposób to granie w nowym trybie Mistrz Broni. Tam cała rozgrywka polega na tym, że wszyscy startują z podstawowym pistoletem i co dwa zabicia zdobywają nowe pukawki. Dzięki temu jesteś w stanie pograć każdą bronią z DLC za wyjątkiem M5K. Więcej informacji przy opisie pucharka.  Trofea:  Dominator
  Wygrano rundę Dominacji i Podboju

  Dominacja i Podbój jest to nowy tryb dostępny wraz z DLC. Tryb ten jest podkręconą wersją standardowego Podboju, tutaj flagę przejmuje się błyskawicznie, a także sama rozgrywka toczy się na niesamowitych obrotach. Wygranie takiego trybu nie stanowi żadnego wyzwania. Pierwszy lepszy serwer i powinno się udać. Grać nie musisz od początku, możesz dołączyć nawet w trakcie - jedynie co ważne to trzeba wygrać.  Człowiek dużego kalibru
  Ukończono rundę Mistrza Broni

  Mistrz Broni jest całkowicie nowym trybem dostępnym waz z DLC. Tutaj wszystko opiera się na tym, że zaczynasz z kiepskim podstawowym pistoletem i wraz z zabijaniem(2 zabicia) poziomuje i otrzymujesz nowe bronie. Rozpiska broni prezentuje się następująco: pistolety> karabinki> strzelby> karabiny> snajperki> granatnik> nóż. Poziomów jest 16 i gdy ktoś zada decydujący cios, wygrywa grę.
  Teraz gdy już wiesz o co biega, możesz przystąpić do gry. Grać nie musisz od początku, byleby dotrwać do końca.  Na krawędzi
  Spadłeś z Ziba Tower

  Bardzo łatwiutkie trofeum, wszystko co musisz zrobić, aby je wykonać to samobójczy skok z Ziba Tower. Być może podczas grania w tryb Podbój i Dominacja właśnie trafiłeś na tą mapkę, więc podbiegnij do barierki, przeskocz nią i poleć w dół...

  Poniżej instruktaż jak to wykonać:
   

  Zabójcze narzędzia
  Zabito po jednym wrogu przy pomocy karabinka, pistoletu i wyrzutni rakietowej nie dając się zabić

  W końcu przyszła pora na coś bardziej wymagającego niż trofea powyżej. Należy zabić przy pomocy karabinku, pistoletu oraz wyrzutni rakietowej przeciwnika nie ginąc przy tym samemu. Choć może brzmieć groźnie, nie umywa się do tego co trzeba było zrobić w poprzednim DLC.

  Na początek, aby mieć dobry start - wyposaż swoją postać Technika w ulubiony pistolet(najlepiej jakiś szybkostrzelny np. 93R lub G18), karabinek oraz w wyrzutnie RPG bądź SWAM. Następnie odpal jakąkolwiek mapkę, polecam Ziba Tower w trybie Podbój i Dominacja.

  Mając już wszystko na miejscu, zaczynamy zabawę:
  1. W pierwszej kolejności postaraj się zabić kogoś z wyrzutni rakietowej. Mapki są małe więc możesz gdzieś się przyczaić, poczekać na swoją ofiarę i gdy się nawinie strzelić, najlepiej w dziesiątkę. Strzelanie obok, owszem zrani przeciwnika lecz go nie zabije(chyba, że był już wcześniej ranny).
  2. Mając już zabicie z wyrzutni, czas na karabinek i pistolet. Tutaj raczej nie powinno być problemu. Dobrym miejscem na łatwe zabijanie jest punkt B (Ziba Tower) a właściwie balkon lub schody prowadzące na górę. Zawsze ktoś tędy przebiega, a w momencie gdy będzie przejmował flagę - stanie się łatwym celem.
  Pokaz siły
  Zabito po 10 wrogów przy pomocy każdej z 10 broni z dodatku Walka z Zwarciu

  Jak już pisałem wcześniej, trofeum możesz zaliczyć na dwa sposoby: standardowo, czyli wykonując zadania lub przy pomocy nowego trybu Mistrz Broni. W przypadku tego pierwszego, poniżej znajdziesz informacje na temat zadań oraz mały tip jak je odblokować.

  Odnośnie drugiego sposobu, nowy tryb oferuje podczas levelowania wszystkie bronie oprócz M5K - tą odblokujesz poprzez wykonanie zadania('Tak też boli' i 'Palec na spuście').

  Podczas gry i zdobywania nowego poziomu w ręce wpadają ci nowe bronie. Każde 2 zabicia z nowej broni, dają ci dostęp do kolejnej i tak aż do uzyskania 16poziomu (po zabiciu 2 osób z JNG-90). Po szybkim przeliczeniu 5 gier zakończonych takim wynikiem oraz 10 zabić po uprzednim odblokowaniu M5K odblokuje pucharek.

  Za pośrednictwem Battleloga możesz na bieżąco kontrolować stan twoich zadań.

   


  Pogrubioną czcionką zaznaczyłem te bronie które są wymagane do trofeum.
  1. MP443
  2. 93R
  3. .44 Magnum
  4. PP19
  5. P90
  6. SPAS-12
  7. MK3A1
  8. ACW-R
  9. MTAR-21
  10. AUG A3
  11. SCAR-L
  12. LSAT
  13. L86A2
  14. M417
  15. JNG-90
  16. M320 LVG
  17. Nóż  SHEPARD
  Wymagania
  Nagroda
  10 drużynowych reanimacji
  AUG A3
  30 zabitych przy pomocy karabinów szturmowych  Klasa jaką to wykonasz to:
  Sztrumowiec
  Polecany tryb: Dowolny

  Zadanie jest naprawdę łatwe, wszystkie wymagania można zaliczyć nawet podczas jednej gry. To co musisz zrobić to reanimować 10ciu kolegów z drużyny oraz zabić 30 razy z karabinów szturmowych. Odnośnie pierwszego podpunktu, grając na nowych mapach bardzo często dochodzi do wymiany ognia. Twoim zadaniem podczas gdy ktoś oberwie będzie reanimacja poległych członków drużyny. Nie jest to nic trudnego, ikonka jest koloru zielonego oraz za udane wskrzeszenie otrzymujesz 110punktów a nie jak w przypadku normalnej 100.
  Ostatnią rzeczą będzie zabicie 30 wrogów strzelając z karabinów szturmowych. Nic prostszego, wystarczy grać i zabijać właśnie przy użyciu tej broni. Bierz do ręki ulubiony karabin i działaj!
  NICZEGO NIE BRAKUJE
  Wymagania
  Nagroda
  20 drużynowych zaopatrzeń
  L86A2
  20 zabitych przy pomocy ręcznych karabinów maszynowych  Klasa jaką to wykonasz to: Żołnierz Wsparcia
  Polecany tryb: Dowolny

  Kolejne zadanie jest równie łatwe co poprzednie z tym faktem, że wykonasz je Żołnierzem Wsparcia. Na początek zaopatrzenia, czyli innymi słowy rzucanie amunicji osobom które jej potrzebują. Oczywiście do zadania zaliczają się tylko zaopatrzenia swojej drużyny. Często podczas przejmowania punktu, drużyna stara się bronić swojej pozycji, więc i amunicji ubywa. W takim przypadku należy wyrzuć ammo i gdy tylko ktoś znajduje się w pobliżu, automatycznie uzupełni amunicję a ty zyskasz potrzebne do zadania zaopatrzenia. Na koniec zostały zabicia z ręcznych karabinów maszynowych, to te z ogromnym magazynkiem 100 naboi i więcej. Zabicie 20 razy nie powinno przysporzyć problemów.  KONIEC NAPRAW
  Wymagania
  Nagroda
  20 zabitych przy pomocy pocisków ppanc.
  ACW-R
  30 zabitych przy pomocy karabinków  Klasa jaką to wyknasz to: Technik
  Polecany tryb: Podbój/Podbój i Dominacja

  W końcu przyszła pora na coś bardziej wymagającego, a mianowicie zabicia z pocisków ppanc. Tutaj najlepszym wyborem będą mapki gdzie są różnego rodzaju pojazdy np. mapy z DLC Powrót do Karkand lub mapy z podstawowej gry tj. Kanały Nousar, Operacja Ognista Burza itd. Z wyrzutni rakietowych własnie prościej rozwalić pojazd niż bezpośrednio trafić w przeciwnika. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby sadzić RPGami w piechotę choć nie ukrywam, że będzie to trudniejsze. W między czasie na pewno zaliczysz 30 zabić z karabinków. Po wykonaniu wszystkie jak należy odblokujesz nową broń - ACW-R.
  GRACZ ZESPOŁOWY
  Wymagania
  Nagroda
  10 asyst z czujnikiem T-UGS
  M417
  Przejmij 20 flag  Klasa jaką to wykonasz to: Snajper (asysty z czujnikiem)
  Polecany tryb: Podbój i Dominacja

  Ponownie zadanie z którym nie będzie problemów. Asysty wykonasz z czujnikiem T-UGS wykonasz snajperem. Czujniki najlepiej stawiać na środku mapy lub tam gdzie jest zawsze gorąco. Takimi punktami są miejsca niedaleko flag, w momencie gdy ktoś zabije przeciwnika oznaczonego na mini mapie przez czujnik, otrzymujesz asystę. Nic trudnego trudnego także nie czeka cię w przejmowaniu flag. W trybie Podbój i Dominacja flagi przejmuje się błyskawicznie, duuużo razy szybciej niż w standardowym trybie.
  TAK TEŻ BOLI
  Wymagania
  Nagroda
  20 zabitych przy pomocy pistoletów
  SPAS-12
  20 zabitych przy pomocy strzelb  Wykonasz to dowolną klasą.
  Polecany tryb: Zespołowy DM lub Podbój i Dominacja.

  Ostatnie z podstawowych zadań jest równie łatwe co pozostałe... Do wykonania tego zadanka potrzebujesz po 20 zabić przy pomocy pistoletów i strzelb. Wyposaż dowolną klasę w ulubionego shotguna i ulubiony pistolet, odpal grę i działaj. Od siebie polecam pistolet 93R - działa jak mini karabinek oraz ze strzelb - 870MCS lub M1014.
  DAJ GRANATA (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Shepard')
  Wymagania
  Nagroda
  20 zabitych przy pomocy granatników podwieszanych
  SCAR-L
  15 zabitych przy pomocy granatów ręcznych  Klasa jaką to wykonasz to:
  Szturmowiec (granatniki podwieszane)

  Przed tobą zadanie które nie jest ani łatwe ani szybkie. Czas jaki może zająć jego wykonanie zależy w dużej mierze od szczęścia. O ile w przypadku granatników podwieszanych, można to w miarę szybko zaliczyć strzelając do przeciwników a właściwie do ich grupek - zawsze sie kogoś trafi tak z granatami może być problem. Gracze widząc granat uciekają gdzie pieprz rośnie, na 70% zawsze uciekną, więc trzeba mieć trochę szczęścia aby zabić kogoś 15razy. Sposób? Staraj się zawsze po pojawieniu na mapie rzucić granat tam gdzie jest duża ilość wrogów.
  Co do granatników podwieszanych to oczywiście jest to dowolny M320: śrut, dymny, LVG - nie ma to najmniejszego znaczenia.
  NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Niczego nie brakuje')

  Wymagania
  Nagroda
  10 zabitych przy pomocy C4
  LSAT
  10 zabitych przy pomocy noża  Klasa jaką to wykonasz to: Żołnierz wsparcia (zabicia z C4)
  Polecany tryb: Podbój i Dominacja

  Pora na coś ciekawego, zabicia z C4 i noża. Najlepszym miejscem na wykonanie tego zadania jest tryb Podbój i Dominacja, mapy są małe, więc łatwo to wszystko zaliczyć, ale po kolei... W pierwszej kolejności wyjaśnię jak szybko zdobywać masę zabitych przy pomocy C4. To co musisz robić to pułapki, czyli rozrzucanie plastiku dookoła flagi, następnie schowanie się i w momencie gdy na mini mapce zobaczysz, że ikonka (A, B, C - zależy gdzie podłożyłeś C4) zaczyna migać - pociągaj za spust. Na 100% kogoś trafisz, ba trafisz pewnie kilku przeciwników na raz. Takim sposobem zabicie 10 graczy wpadnie błyskawicznie szybko.

  Czas na zabicia przy pomocy noża. Jak to zwykle bywa najlepiej zachodzić przeciwnika od tyłu. Na nowych mapkach, często będziesz widział plecy innego gracza więc zamiast do niego strzelać staraj się go dogonić i jeśli jesteś już dość blisko wciśnij
  . 10 razy i odblokujesz nową broń - LSAT.
  MÓJ WŁASNY TERMINATOR
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Koniec napraw')
  Wymagania
  Nagroda
  Zabij wroga przy pomocy robota saperskiego
  MTAR-21
  100 zabitych przy pomocy karabinków  Klasa jaką to wykonasz to: Technik

  Robot saperski jest na wyposażeniu Technika, oczywiście musisz go najpierw wybrać. Robot jest to mały zdalnie sterowany pojazd z palnikiem na ramieniu. Służy do rozbrajania MCOMów, naprawiania pojazdów oraz może kogoś zabić. Aby tego dokonać musisz albo jak w przypadku palnika przypalić przeciwnika albo rozjechać. Wybór należy do ciebie. Najłatwiejszym celem będzie osamotniony snajper, wystarczy zajść takiego od tyłu i przy pomocy robota zabić.

  Sto zabić przy pomocy karabinów przyjdzie z czasem, jedynie co musisz robić to grać technikiem wraz ze swoim ulubiony karabinkiem. Od siebie polecam A91 lub G36C.
  DO ODSTRZAŁU
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Gracz zespołowy')
  Wymagania
  Nagroda
  50 zabitych przy pomocy karabinów snajperskich
  JNG-90
  Wygraj 3 rundy Dominacji i Podboju  Klasa jaką to wykonasz to: Snajper (zabicia z karabinów snajperskich)
  Polecany tryb: Dominacja i Podbój

  Karabin snajperski to nie tylko broń powtarzalna, lecz także szybkostrzelna tj. SKS lub MK11 MOD0. Możesz grać bez celownika lub jeśli posiadasz odblokowany to polecam celowniki typu kolimator. Na bliski i średni kontakt spisują się świetnie, więc zabicie 50 przeciwników wpadnie z czasem. Do wykonania zadania brakuje ci tylko wygrania 3 rund Dominacji i Podboju. Łatwizna, będąc w dobrym teamie wygrana gwarantowana. Pamiętaj że zawsze możesz zmienić zespół na ten który aktualnie wygrywa.
  PALEC NA SPUŚCIE
  (aby odblokować musisz ukończyć zadanie 'Tak też boli')

  Wymagania
  Nagroda
  Uplasuj się w pierwszej piątce w trybie Mistrz Broni
  M5K
  100 zabitych przy pomocy pistoletów maszynowych  Wykonasz to dowolną klasą.
  Tryb:
  DM lub Podbój i Dominacja
  Zajęcie miejsca w pierwszej piątce, zależy od tego jak gra oraz z jakimi graczami musisz się zmierzyć. Jeśli trafiłeś na serwer samych dobrych przeciwników i nie czujesz się na siłach to lepiej poszukaj innego. Moim zdaniem najtrudniej jest zacząć ten tryb tzn. wybrnąć z pistoletów. Dla mnie osobiście MP443 i .44 Magnum to dwie najgorsze bronie i zawsze sprawiają mi trudność aby przy ich pomocy kogoś zabić. Po uporaniu się z broniami podręcznymi dalej idzie jak z płatka do momentu dojścia do snajperek. Najtrudniej zabić z JNG-90, po jeśli grasz na normalu to potrzeba aż dwóch strzałów aby zabić. Niemniej jednak na potrzeby zadania nie trzeba dojść aż do takiego wysokiego poziomu, wystarczy osiągnąć poziom w okolicach 10-12.
  Drugą częścią zadania jest zabicie 100 przeciwników pistoletami maszynowymi, które inaczej nazywają się PDWs (Personnel Defense Weapons). Do ich grona zaliczają się PP-2000, PP-19, P90, UMP-45 itd. Najlepszy trybem będzie Zespołowy DM lub Dominacja i Podbój.


  Jeśli poradnik Ci pomógł podziękuj autorowi klikając: Dzięki
  Ostatnio edytowane przez matidzi01 ; 31-01-2013 o 20:19


   
   

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •