Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Rezurrection Map Pack - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar IAH
  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  LSW
  Posty
  185
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: IAH1979

  Złoto DLC: Rezurrection Map Pack - Poradnik  PRZEGLĄD:
  Poziom trudność trofeów: 6/10
  Trofea offline: (5): 4 1
  Trofea online: (1): 1
  Czas potrzebny do zdobycia 100%: 5-10 godzin
  Minimalna ilość przejść: 2+
  Trofea występujące z błędem: 0
  Trofea do przeoczenia: 0
  Możliwość użycia kodów: BRAK KODÓW
  Wymagana przepustka sieciowa?: NIE


  SŁOWEM WSTĘPU:

  Rezurrection to już czwarty dodatek do bijącego rekordy popularności Black Opsa. W przeciwieństwie do swoich poprzedników to DLC zawiera wyłącznie mapy do trybu zombie: są to cztery stare mapy znane graczom ze wcześniejszej części War at World (Nacht der Untoten, Verruckt, Shi No Numa oraz Der Riese) oraz jedna nowa - Moon. To właśnie na tej mapie będziecie mieli możliwość zdobyć kolejne trofea w tej grze. Pucharki nie są szczególnie trudne lecz czasochłonne - wymagają od gracza dokładnego poznania mapy, lokalizacji wszystkich perków, oraz zapoznania się z możliwościami pewnej nowości w tym trybie - urządzenia do włamywania. Dłużej już nie będę przynudzał, zapraszam do poradnika.
  autor: IAH
  MAPA PRZEJŚCIA:
  KROK 1: Zapoznanie się z mapą

  Poznajcie dokładnie mapę, lokalizację perków, wypróbujcie urządzenie do hakowania, nauczcie sie po prostu przetrwania na księżycu.

  Kilka przydatnych wskazówek:
  1. Podstawa to "Jugger-Nog" (koszt 2,500 punktów) - dzięki niemu jesteście bardziej odporni na ciosy zombie. Automat znajduje się na ziemi (losowo zamienia się co drugą wizytę z automeatem ze Speed Colą), jeżeli macie szczęście i trafiliście na automat z Jugger-Nog'iem - zakupu jego możecie dokonać jeszcze przed teleportacją na księżyc, poniższy film pokaże Wam jak tego dokonać:
    
  2. W grze solo równie istotny jest perk "Quick Revive" (koszt 500 punktów), dzięki niemu po powaleniu zostaniecie reanimowani, w jednej grze możecie dokonać jego zakupu wyłącznie trzykrotnie.
  3. Jak najszybciej włączacie zasilanie - dzięki temu szybciej doczekacie się rozpoczęcia prac koparek na księżycu (koparki są trzy, rozpoczynają prace losowo)
  4. Pamiętajcie że kosmiczny kosmonauta kiedy Was złapie odpiera Wam perki - w grze coop tracicie wszystkie, w grze solowej ostatni posiadany (dlatego jako ostatni warto mieć jakiś najmniej istotny, błędem jest dokonanie zakupu "Kopnięcie muła" jako ostatni - wraz z jego stratą przepada wydane na niego aż 5,000 punktów)  KROK 2: Puchar "Kontrola naziemna"

  Trofea "Kontrola naziemna" oraz "Mrożąco nudna impreza." wykluczają się wzajemnie, więc musicie je wykonać w oddzielnych grach (w tym pierwszym przypadku musicie nie dopuścić do tego, aby koparka dotarła do bazy, natomiast w drugim, musicie pozwolić, aby koparka zaczęła już wiercić w tunelu "6" (musicie poczekać aż zacznie w nim wiercić zanim włamiecie się do panela sterującego koparką).
  Dodatkowo podczas pracy nad tym pucharem możecie pokusić się o wykup wszystkich perków ("Perki w kosmooosie!") oraz wzmocnienie 3 posiadanych broni (możliwe dopiero po zakupie perka "kopnięcie muła). Przy pracy nad tym pucharem naturalnie wpadnie Wam brąz "Jeden mały włam dla człowieka"  KROK 3: Puchar "Mrożąco nudna impreza."

  Teraz czas na trochę bardziej skomplikowany puchar - musimy zrealizować wielki plan Richtofena. Możemy do tego zabrać się zarówno w grze solo jak i coop, jednak ja polecam zrobić to w grze solowej, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest go wykonać.  KROK 4: Puchar "Jeden olbrzymi krok" + sprzątanie

  Gdy już macie zdobyte trofea z Kroku 1 i 2, czas na jedyny puchar który należy wykonać w grze online - tzn., "Jeden olbrzymi krok" . Tym razem musicie pozwolić na to aby koparka dotarła do tunelu 6 i 11, jest to niezbędne do tego, aby w ogóle było możliwe wykonanie tego zadania.
  Gdy wpadnie Wam ten puchar zabierzcie się za trofea, które wcześniej jeszcze nie udało wam się zdobyć


  PORADNIK WŁAŚCIWY:
  TROFEA
  Jeden mały włam dla człowieka /One Small Hack for a Man.../
  Na mapie Moon, włam się gdzieś.


  Po włączeniu zasilania będziecie mieli możliwość włamywania się specjalnym urządzeniem do hakowania. Trofeum to wpadnie Wam naturalnie podczas pracy nad pucharem "Kontrola naziemna", już po włamaniu do pierwszego panelu sterującego koparką. Pierwszą czynnością jest oczywiście włączenie zasilania, później bierzemy urządzenie do włamywania i hakujemy panel sterowniczy po komunikatach oznajmujących rozpoczęcie pracy koparki.

   


  Gdybyście jednak mieli ochotę na włamanie się gdzieś indziej, poniżej podaję inne możliwości:
  • maszyna Pack-a-Punch
  • drzwi
  • okna
  • inni gracze (oddajecie im punkty)
  • tajemnicza skrzynia
  • bonusy pozostawione przez zombie
  • broń na ścianach
  • przyciski od systemu zabezpieczeń
  • włącznik zasilania
  • automaty z perkami  Jeden olbrzymi krok /One Giant Leap/
  Na mapie Moon, w kooperacji daj się złapać w Receiving Area i uwolnij sie przez zmartwychwstanie.


  Trofeum to wymaga, abyście pozwolili koparce rozpocząć wiercenie w 6 i 11 tunelu. Gdy to już się stanie teoretycznie powinniście użyć teleportu aby dostać się na początek mapy, po to by wyjść na zewnątrz i skoczyć z urwiska (nieopodal maszyny do gry Simon says), lub przytrzymać granat aby dać się powalić. Gdy runda się skończy Wy się odrodzicie i dostaniecie puchar. Wiąże się by to niestety z Waszym zgonem (za co za tym idzie z utratą perków wydanych za ciężko zapracowane punkty), na szczęście istnieje pewien sposób, który pozwala na zdobycie tego brązu bez takiego poświęcenia, mianowicie sami docieracie do drzwi do tunel 6 (tam gdzie na filmie gracz dał się powalić), otwieracie drzwi do tunelu 6, ale nie wchodzicie tam, zaraz potem puchar powinien Wam wpaść
   

  Gdybyście chcieli go zdobyć w tradycyjny sposób, możecie zrobić tak:
   


  Perki w kosmooosie! /Perks in Spaaaaace!/
  Na mapie Moon, kup wszystkie perki w jednej grze.


  Musicie zdobyć wszystkie perki w jednej grze:
  • Mule Kick (4,000 punktów)
  • Double Tap (2,000 punktów)
  • Deadshot Daquiri (1,500 punktów)
  • Jugger-Nog (2,500 punktów)
  • Speed Cola (3,000 punktów)
  • Quick Revive (500 punktów - Solo / 1500 punktów Co-Op)
  • PHD Flopper (2,000 punktów)
  • Stamin-Up (2,000 punktów)

  Aby zdobyć wszystkie perki nie musicie ginąć (w jednym czasie możecie posiadać maksymalnie 4 perki), wystarczy że zdobędziecie maszynę do włamywania - te perki, które nie chcecie sobie zostawić od razu po zakupie włamujecie się do automatu, wtedy odzyskacie punkty, które wydaliście zakupując ten perk.

   


  Uzbrojony i gotowy /Fully Armed and Operational/
  Na mapie Moon, zdobądź na raz, bronie o poziomie 3.


  Aby zdobyć to trofeum musicie zakupić perk kopnięcie muła (4,000 punktów), teraz musicie zakupić dowolną trzecią broń (ze ściany lub ze skrzyni) i udać się do teleportu aby je wszystkie wzmocnić (koszt wzmocnienia jednej broni to 5,000 punktów). Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą urządzenia do hakowania, po ty by włamać się do maszyny Pack-a-Punch. Dzięki temu na jakiś czas zamknie się klatka dookoła maszyny, zombie nie będą mogły dobrać się do Was, a Wy w tym czasie na spokojnie wzmocnicie sobie każdą posiadaną broń. Musicie tylko uważać w momencie gdy klatka się otworzy i zombie ruszą w waszym kierunku - dobrze jest wtedy mieć Wave -gun lub urządzenie Gersha. Cała operacja będzie Was kosztowała 19,000 punktów (koszt perka + wzmocnienie 3 broni).

   


  Kontrola naziemna /Ground Control/
  Na mapie Moon, upewnij się, że koparka nie dotrze do bazy.


  W zadaniu tym musicie nie dopuścić do tego aby koparka dotarła do bazy. Aby odblokować to trofeum musicie włamać się do każdego z trzech paneli sterujących zanim koparka rozpocznie pracę. Podstawowa rzecz to zawsze musicie mieć przy sobie urządzenie do włamywania, po to by nie tracić zbędnego czasu na jego szukanie. Najszybszym sposobem na dotarcie do paneli (i najbezpieczniejszy) jest droga przez teleport, jednak zaraz po włamaniu do panelu musicie natychmiast opuścić to pomieszczenie, gdyż nie jest ono zbyt bezpieczne przy ataku dużej ilości zombie. Pamiętajcie o tym, aby mieć otwarte wszystkie drzwi na mapie - w przeciwnym razie koparka może się nie pojawić we wszystkich miejscach.

   

  Mrożąco nudna impreza /Cryogenic Slumber Party/
  Zrealizuj wielki plan Richtofena na mapie Moon.


  Jest to najtrudniejsze trofeum do wykonania w tym dodatku, możecie go wykonać zarówno w grze solowej jak i ze znajomymi w grze coop. Niżej podam poszczególne kroki w obu wariantach, generalnie pamiętajcie o tym aby zawsze na koniec rundy zostawić kilka pełzających zombie, po to byście mogli bez stresu zająć się robotą. W przypadku gry coop podaję rozpiskę całego Wielkiego Planu Richtofena (po jego wykonaniu dostajecie w nagrodę wszystkie perki).

  Kroki potrzebne do realizacji Wielkiego planu Richtofena (Easter Egg) w grze coop"
  (trofeum wpadnie po ukończeniu 8 punktu):
  1. Włączcie zasilanie
  2. Rozegrajcie prostą grę "Simon says" - gra polega na wciskaniu odpowiednich kolorów, które pokazują się na ekranach
  3. bierzecie urządzenie do włamywania i włamcie się do systemu zabezpieczeń (ściana w laboratorium), następnie musicie szybko włamać się do czterech włączników mogących się znajdować na trzech piętrach w laboratorium (hakujecie tylko te świecące na zielono). Po tym jak to zrobicie musicie włączyć wszystkie 4 włączniki znajdujące się w laboratorium (naciskajcie je po kolei dopóki nie przestaną się wyłączać)
  4. Zatrzymajcie koparkę w tunelu 6 - bardzo ważne jest abyście zrobili to dopiero wtedy, gdy koparka już zacznie kopać (włamujecie się do odpowiedniego panelu sterowniczego)
  5. Udajcie się do tunelu 6, przy drzwiach łączących go z pomieszczeniem, gdzie włączyliście zasilanie powinna się znajdować kula, która po uderzeniu nożem zaczyna sama się poruszać. Nie spuszczajcie jej z oka, kula w kilku miejscach będzie się zatrzymywała, aby dalej ją wprawić w ruch znowu uderzacie ją nożem. Robicie tak do momentu, kiedy nie wyleci z tunelu 6 i przyczepi się do satelity na dachu pomieszczenia, w którym znajdują się panele sterownicze do koparek (początkowe pomieszczenie)
  6. Kulę da się ściągnąć z stamtąd jedynie za pomocą Wave -gun'a - dlatego dobrze by było aby jeden z graczy już go posiadał, w przeciwnym razie musicie próbować do skutku otwierać tajemniczą skrzynię (koszt każdego otwarcia to 950 punktów). Gdy zdobędziecie tą broń wciskacie i strzelacie do kuli znajdującej się na satelicie
  7. Po trafieniu, kula powinna polecieć do drzwi przed tunelem 11 - otwieracie drzwi i cały czas uderzacie ją, gdy się zatrzyma, ponownie uderzacie ją nożem do momentu kiedy nie wyleci z tunelu 11 i nie dotrze do piramidy pod teleportem.
  8. Po tym jak kula zatrzyma się w okręgu przed piramidą wysunie się jeden pojemnik (filar) na rogu, musicie go wypełnić duszami zombie (zabijacie zombie w jego pobliżu). Gdy filar będzie pełen wciskacie włącznik znajdujący się na ścianie po prawej stronie piramidy, cylinder się schowa, a piramida się otworzy. Gdy to nastąpi zdobędziecie puchar, lecz teraz warto pokusić się na wykonanie kolejnych kroków wielkiego planu
  9. Udajecie się do teleportu do strefy 51, tam po prawej stronie teleportu rzućcie granat w pobliże regałów znajdujących się przy ścianie, następnie w to samo miejsce rzućcie urządzenie Gersh'a, któro powinno zassać potrzebne dwa elementy (takie sześciokątne płytki )
  10. Teleportujecie się z powrotem, teraz musicie spowodować aby te dwie płytki dostały się do komputera po prawej stronie automatu z Quick Revive (używacie urządzenie QED wylosowane ze skrzyni)
  11. Teraz szukacie kabla zasilającego w laboratorium i umieszczacie ją pomiędzy komputerem i płytkami.
   A teraz istotna uwaga - wśród graczy musi być osoba, która wykonała już easter egg w poprzedniej mapie (Shingli-la), gdyż tylko ta osoba będzie miała możliwość umieszczenia pomiędzy płytkami charakterystyczny symbol easter egg (ten który widnieje na logu pucharka). Osoba ta umieszcza przedmiot ten pomiędzy płytkami, następnie dowolny gracz podchodzi do komputera i ciągle naciska aż do momentu kiedy się do niego włamie (pozostali gracze odciągają zombie). Po tym jak włamiecie się do komputera, zabieracie przedmiot spomiędzy płytek i teraz musicie go umieścić w kole u podstawy piramidy. Jak to zrobicie pojawią się 4 filary, które muszą zostać wypełnione duszami zombie (musicie w ich pobliżu zabijać zombie). Bardzo ważne aby wszyscy gracze posiadali wtedy Jugger-Nog'a i dobre bronie.
  12. Kiedy wszystkie filary będą pełne naciskacie przycisk na ścianie i piramida ponownie sie otworzy.
  13. Teraz ponownie udajecie się do gry Simon says i musicie poprawnie w nią trzykrotnie zagrać (za każdym razem musicie poprawnie wprowadzić w odpowiedniej kolejności 8 kolorów)
  14. Udajecie się znowu do piramidy i za pomocą eksplozji urządzenia QED odrywacie czarną kulę od piramidy
  15. Udajecie się w pobliże maszyn do gry Simon says - i rzucacie w ich pobliże urządzenie Gersh'a
  16. Teraz już tylko pozostaje Wam delektować się widokiem wystrzelonych w kierunku ziemi rakiet i obserwować ich zderzenie z ziemią
  17. Po tym fakcie dostaniecie w nagrodę wszystkie 8 perki, których nie stracicie nawet jeżeli zostaniecie powaleni na ziemię lub kiedy złapie Was kosmiczny kosmonauta - mam nadzieję, że zrekompensuje Wam to wysiłek, jaki włożyliście w realizację wielkiego planu

   

  Kroki potrzebne do odblokowania pucharka w grze solo:
  (uwaga! - W grze solo możecie pominąć krok z grą Simon says, tak naprawdę możecie rozpocząć od kroku powstrzymania koparki, a dopiero potem włamać się do laboratorium)
  1. Włączcie zasilanie
  2. Rozegrajcie prostą grę "Simon says" - gra polega na wciskaniu odpowiednich kolorów, które pokazują się na ekranach
  3. bierzecie urządzenie do włamywania i Włamcie się do systemu zabezpieczeń (ściana w laboratorium), następnie musicie szybko włamać się do czterech włączników mogących się znajdować na trzech piętrach w laboratorium (hakujecie tylko te świecące na zielono). Po tym jak to zrobicie musicie włączyć wszystkie 4 włączniki znajdujące się w laboratorium (naciskajcie je po kolei dopóki nie przestaną się wyłączać)
  4. Zatrzymajcie koparkę w tunelu 6 - bardzo ważne jest abyście zrobili to dopiero wtedy, gdy koparka już zacznie kopać (włamujecie się do odpowiedniego panelu sterowniczego)
  5. Udajcie się do tunelu 6, przy drzwiach łączących go z pomieszczeniem, gdzie włączyliście zasilanie powinna się znajdować kula, którą po uderzeniu nożem zaczyna sama się poruszać. Nie spuszczajcie jej z oka, kula w kilku miejscach będzie się zatrzymywała, aby dalej ją wprawić w ruch znowu uderzacie ja nożem. Robicie tak do momentu kiedy nie wyleci z tunelu 6 i przyczepi sie do satelity na dachu pomieszczenia, w którym znajdują się panele sterownicze do koparek (początkowe pomieszczenie)
  6. Kulę da się ściągnąć z stamtąd jedynie za pomocą Wave -gun'a - jeżeli go nie posiadasz do skutku otwierać tajemniczą skrzynię (koszt każdego otwarcia to 950 punktów). Gdy zdobędziesz tą broń wciskasz i strzelasz do kuli znajdującej się na satelicie
  7. Po trafieniu, kula powinna polecieć do drzwi przed tunelem 11 - otwierasz drzwi i cały czas uderzasz ją, gdy się zatrzyma, ponownie uderzasz ją nożem do momentu kiedy nie wyleci z tunelu 11 i nie dotrze do piramidy pod teleportem.
  8. Po tym jak kula zatrzyma się w okręgu przed piramidą wysunie się jeden pojemnik (filar) na rogu, musicie go wypełnić duszami zombie (zabijacie zombie w jego pobliżu). Gdy filar będzie pełen wciskacie włącznik znajdujący się na ścianie po prawej stronie piramidy, cylinder się schowa, a piramida się otworzy. Gdy to nastąpi zdobędziecie puchar

   


  Jeżeli poradnik pomógł Ci, zaznacz to klikając po spodem "dzięki"

  Ostatnio edytowane przez IAH ; 08-12-2012 o 19:31

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •