Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Escalation Map Pack - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar IAH
  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  LSW
  Posty
  185
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: IAH1979

  Złoto DLC: Escalation Map Pack - Poradnik

  PRZEGLĄD:

  Poziom trudność trofeów: 4/10
  Trofea offline: 4 ( 4 1)
  Trofea online: 4 ( 4 1)
  Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 5-15 godzin
  Minimalna ilość przejść: -
  Trofea występujące z błędem 0
  Możliwość użycia kodów: BRAK KODÓW
  Wymagana przepustka sieciowa?: NIE  SŁOWEM WSTĘPU:

  Escalation Map Pack zawiera 4 mapy do multi (Zoo, Hotel, Convoy oraz Stockpile) oraz jedną mapę do trybu zombie - "Call of the Dead". To właśnie na tej mapie przyjdzie nam się wcielić w jednego z czterech bohaterów filmowych, którzy staną do walki z hordą umarlaków. Jesteście ciekawi kim są bohaterowie tej mapy? Macie do dyspozycji cztery postacie:

  1. Danny Trejo ("Maczeta")
  2. Sarah Gellar ("Buffy: Postrach Wampirów"),
  3. Robert Englund (Freddy Krueger z serii "Koszmar z Ulicy Wiązów").
  4. oraz Michael Rooker (Merle Dixon z serialu "Żywe Trupy"),  Dodatkowo przez cały czas będzie Wam uprzykrzał życie sam George Romero (reżyser "Nocy Żywych Trupów"). Dosyć tych "gwiazd", teraz pora zejść trochę na ziemię i napisać dosłownie parę słów o pucharkach.


  Wszystkie trofea w tym dodatku możecie zdobyć w trybie zombie, każdy z tych pucharków wykonać można zarówno offline jak i online. Wszystkie zadanie niezbędne do odblokowania brązowych trofeów są do wykonania solo, natomiast przy pracy nad pucharkiem Zespół potrzebny będzie Wam partner (online lub offline). Trofea nie są strasznie wymagające, lecz zmuszają Was do poświęcenia tej mapie trochę czasu w celu jej dokładnego poznania. Tyle wstępem, teraz zapraszam do poradnika.
  IAH
  MAPA PRZEJŚCIA:

  KROK 1: Zapoznanie się z mapą

  Na początku Waszej przygody z "Call of The Dead" postarajcie się poznać dokładnie całą mapę (lokalizacja perków, miejsca pojawiania się tajemniczych skrzyń oraz maszyny Pack-a-Punch).

  Kilka przydatnych wskazówek:
  1. Podstawa to "Jugger-Nog" (koszt 2,500 punktów) - dzięki niemu jesteście bardziej odporni na ciosy zombie. Automat znajduje się pod pokładem statku (poniżej miejsca w którym możecie kupić broń MP40). W grze solo równie istotny (a może i nawet ważniejszy) jest perk "Quick Revive" (reanimacja), koszt tego perka to jedynie 500 punktów.
  2. "... a światłość wskaże Ci drogę" - wypatrujcie światła - niebieskie światło z nieba wskaże Wam aktualną lokalizację tajemniczej skrzyni, natomiast światło latarni gdy się zatrzyma wskazuje pozycję maszyny Pack-a-Punch.
  3. Kiedy Georg jest wkurzony (a dzieje się tak gdy go postrzelicie, lub gdy przebiegniecie zbyt blisko niego) jedynym sposobem aby "ostudzić" jego gniew jest skierowanie go do lodowatej wody (pamiętajcie, Wy możecie w niej zamarznąć - dlatego dobrze jest przez cały czas pobytu w wodzie podskakiwać).
  4. Najlepszą lokalizacja do przeżycia jest niewielka polana u podnóża latarni - jest tam dosyć sporo miejsca do omijania zombi. W pobliżu również macie dostęp do wody na wypadek gniewu Georg'a.
  5. Zawsze na koniec rundy zostawiajcie parę pełzających zombiaków, da Wam to czas na:
   - uzupełnienie amunicji
   - zakupienie niezbędnych perków
   - losowanie broni ze skrzyni czy też jej wzmocnienie
   - na spokojnie wtedy możecie zabrać się za wykonanie poszczególnych etapów potrzebnych do wysłania ekipy do raju.

  Gdy już czujecie się pewnie, rozpocznijcie pracę nad pucharkami.  KROK 2: Puchar "Zespół" oraz "Dubler"

  Jeżeli już poznaliście mapę pora zabrać się za trofea. Na początek proponuję abyście "z grubej rury" rozpoczęli od najtrudniejszego trofeum - "Zespół". Puchar ten możecie zdobyć jedynie w kooperaji, w momencie gdy ukończycie zadanie to wpadnie Wam również puchar Dubler. Istotną podstawą do wykonania tego zadania jest wylosowanie broni VR-11. Jeżeli ją zdobędziecie wzmocnijcie ją - teraz strzelając kilkakrotnie do jednego zombiaka odblokujecie przy okazji trofeum Kaskader. Zdobycie broni VR-11 ze skrzyni zależy wyłącznie od losu - często udaje się ją zdobyć od razu, natomiast czasami można "utopić" w losowaniach grubą gotówkę i nadal jej nie zdobyć. Gdyby podczas losowania skrzynia dała Wam Scavenger'a - bierzcie go - jest to najpotężniejsza broń w grze. Dodatkowo po wzmocnieniu zabijając za jego pomocą 10 zombie z odległości ponad 30 m zdobędziecie trofeum Zdjęcia w plenerze. Gdy uda Wam się zdobyć Padlinożercę możecie również pokusić się, aby zabić Georg'a. Najlepiej jest tego dokonać kiedy znajduje się on w wodzie (woda od razu studzi jego gniew i nie biega za Wami). Używajcie do tego celu wyłącznie najpotężniejsze pukawki (wspomniany Scavenger, Ray-Gun, czy też bonusowa maszyna śmierci). Po zabiciu Georg'a otrzymacie trofeum Cisza na planie .  KROK 3: Sprzątanie

  Gdy już uda Wam się wysłać ekipę do Raju, pora zabrać się za trofea (jeżeli oczywiście takie zostały), których nie udało Wam się w międzyczasie zdobyć.


  PORADNIK WŁAŚCIWY:

  TROFEA
  Dubler /Stand-in/
  W Call of the Dead, wyślij ekipę do Raju w trybie solowym i współpracy.


  Jak już na wstępie zaznaczyłem nie warto zabierać się za to trofeum w grze solo, gdyż wpadnie ono również po odesłaniu ekipy do raju w trybie współpracy. Gdybyście jednak chcieli ambitnie wykonać to samemu pamiętajcie aby zabrać się do roboty jak najwcześniej, jak tylko uda Wam się dostać do pomieszczenia przy latarni. Zawsze na koniec rundy zostawcie jakiegoś pełzaka aby na spokojnie móc zająć się poszczególnymi etapami. Podstawa to oczywiście broń VR-11 oraz druga mocna broń do bronienia się.

  Poszczególne kroki:
  1. Włączacie zasilanie
  2. Udajecie się do latarni do zamkniętych drzwi, i tam rozmawiacie z zamkniętymi tam ludźmi (uderzając nożem o drzwi) - bardzo ważne abyście nie odeszli od drzwi, gdyż możecie nieodwracalnie stracić możliwość wykonania dalszych kroków.
  3. Idziecie piętro wyżej i z jednego z dwóch biurek lub z rogu pomieszczenia podnosicie bezpiecznik i umieszczacie go po prawej stronie zamkniętych drzwi.
  4. Za pomocą granatów niszczycie 4 transformatory (pierwszy z nich znajdziecie naprzeciwko drzwi).
  5. Po zniszczeniu transformatorów znowu udajecie się pod zamknięte drzwi by znowu pogadać (uderzacie nożem o drzwi).
  6. Udajecie się na statek do sterowni i naprzeciwko ściany z zasilaniem przekręcacie koło sterownicze dwa razy w prawo, następnie po prawej stronie widzicie trzy przełączniki, pierwszy z lewej naciskacie raz, ostatni zaś trzy razy
  7. Przyszła kolej na finalny krok - wymaga on broni VR-11. Po wylosowaniu jej musicie zwabić jakiegoś zombie na sam dół latarni koło schodów. Gdy to już się stanie strzelając do niego zamieniacie go w człowieka. Zaraz po tym zostanie on "wciągnięty" przez światło latarni. Teraz szybko biegnąc po schodach musicie go natychmiast zabić zanim dotrze na samą górę (warto wcześniej upewnić się czy macie odblokowaną drogę na samą górę). Gdy umarły przemieniony zombiak dotrze na samą górę, na dół spadnie charakterystyczny przedmiot. Podnieście ten przedmiot i umieśćcie go w rurze, która znajduje się po lewej stronie zamkniętych drzwi. I to już koniec
  8. W nagrodę dostajecie nową broń, będziecie ją zawsze dostawać po zabiciu Goerge'a Romero (naprzemiennie z maszyną śmierci)

   


  Kaskader /Stuntman/
  w Call of the Dead, doprowadź do wybuchu zombie za pomocą V-R11.


  Kiedy już zdobędziecie ze skrzyni broń VR-11 musicie zdobyć 5,000 punktów potrzebne do jej wzmocnienia. Jak tylko ukaże się maszyna Pack-a-Punch biegnijcie do niej i wzmocnijcie broń. Teraz musicie z niej oddać dwa strzały do jakiegoś zombie. Za pierwszym razem zamienicie go w człowieka, za drugim nieszczęśnik wybuchnie. Gdy to się stanie wpadnie Wam trofeum.

   


  Zdjęcia w plenerze /Shooting on Location/
  W Call of the Dead zabij 10 zombie jednym strzałem Padlinożerca z ponad 30 metrów.


  Losujecie broń ze skrzyni do momentu zdobycia Padlinożercy. Teraz warto mieć jako drugą broń Ray-Gun. Za jej pomocą u podnóża latarni strzelacie do zombi tak aby zrobić z nich pełzaki. Gdy już ich będzie spora grupka (min. 10) biegniecie szybko na górę latarni i zjeżdżacie na linie na statek. Na statku biegniecie na mostek kapitański, stamtąd powinniście bez problemu trafić w grupkę ślamazarnie pełzających zombiaków. Pewnym ułatwieniem będzie wzmocniony Padlinożerca, wówczas posiada on celownik na podczerwień. Pamiętajcie również o tym, że pocisk padlinożercy nie wybucha od razu, ma on kilkusekundowe opóźnienie.

   


  Cisza na planie /Quiet on the Set/
  W Call of the Dead, wyłącz światła Reżyserowi.


  Zabierzcie się za to zadanie w momencie gdy zdobędziecie Scavenger'a. Wzmocnijcie go, a następnie zwabcie Georga do wody. Zacznijcie do niego strzelać na koniec rundy, uprzednio zostawiając kilka pełzaków. Za każdym razem, gdy go zabijecie dostaniecie w nagrodę maszynę śmierci i jeden dodatkowy perk. Po paru rundach Georg znowu wróci i macie kolejną szansę aby zdobyć następny dodatkowy perk.

   


  Zespół /Ensemble Cast/
  W Call of the Dead wyślij ekipę do raju w trybie współpracy.


  Tym razem przyjdzie wam wysłać ekipę do raju w trybie współpracy. Całość zadania jest już dużo bardziej skomplikowana i wymaga znacznie więcej czasu. Tak jak w przypadku trofeum "Dubler" również potrzebujecie do końcowego etapu broń VR-11. Zawsze na koniec rundy zostawiajcie kilka pełzaków, po to by móc w spokoju zająć się poszczególnymi krokami. Trofeum to w niektórych momentach może Wam przysporzyć sporo problemów (zwłaszcza ustawienie przełączników w latarni), poniżej podaję poszczególne kroki działania:
  1. Włączacie zasilanie.
  2. Udajecie się do latarni do zamkniętych drzwi, i tam rozmawiacie z zamkniętymi tam ludźmi (uderzając nożem o drzwi) - bardzo ważne abyście nie odeszli od drzwi, gdyż nieodwracalnie stracicie możliwość wykonania dalszych kroków.
  3. Idziecie piętro wyżej i z jednego z dwóch biurek lub z rogu pomieszczenia podnosicie bezpiecznik i umieszczacie go po prawej stronie zamkniętych drzwi
  4. Za pomocą granatów niszczycie 4 transformatory (pierwszy z nich znajdziecie naprzeciwko drzwi).
  5. Po zniszczeniu transformatorów znowu udajecie się pod zamknięte drzwi by znowu pogadać (uderzacie nożem o drzwi).
  6. Teraz musicie współpracować z drugim graczem - musicie zdobyć wódkę - znajdziecie ją na statku lub na latarni przymarzniętą do jednej z barierek - jeden gracz uderza ją nożem drugi na dole ją łapie (naciskając ).
  7. Ponownie udajecie się do drzwi i po ich lewej stronie znajdziecie charakterystyczną rurę przez którą podacie wódkę zamkniętym osobom, następnie znowu uderzacie nożem o drzwi, by posłuchać kolejnej porcji rozmów.
  8. Teraz przyszła kolej na najtrudniejszy etap w grze - musicie ustawić przełączniki w latarni w odpowiedni kod - na każdym piętrze jest przełącznik innego koloru, cały problem polega na tym, iż przełączając jeden, zmieniacie ustawioną wcześniej cyfrę na pozostałych przełącznikach.

   KOD (zaczynając od ostatniego najwyższego piętra):
   2 (żółty przełącznik - 4 piętro)
   7 (pomarańczowy przełącznik - 3 piętro)
   4 (niebieski przełącznik - 2 piętro)
   6 (purpurowy przełącznik - 1 piętro)

   Podaję niezawodny sposób na uzyskanie tej kombinacji:
   • najpierw idziecie na najwyższe piętro i na żółtym przełączniku ustawiacie cyfrę "2".
   • idziecie na sam dół i na purpurowym przełączniku ustawiacie cyfrę "6".
   • następnie idziecie do przełącznika niebieskiego piętro wyżej i sprawdzacie ile razy trzeba go przekręcić aby ustawić cyfrę "4" (ważne - nie przekręcacie go!), następnie udajecie się na trzecie piętro i przełącznik pomarańczowy przekręcacie tyle razy ile wcześniej wyliczyliście na przełączniku niebieskim.
   • idziecie na samą górę i ustawiacie znowu przełącznik żółty na cyfrę "2".
   • udajecie się piętro poniżej i sprawdzacie na przełączniku pomarańczowym ile razy trzeba go przekręcić, aby ustawić cyfrę 7 (ważne - nie przekręcacie go!), następnie udajecie się na drugie piętro i przełączacie przełącznik niebieski wcześniej wyliczoną ilość na przełączniku pomarańczowym.
   • schodzicie na sam dół i ustawiacie przełącznik purpurowy na cyfrę 6.
  9. Włączacie 4 radia w odpowiedniej kolejności:
   - pierwsze w pomieszczeniu gdzie uruchomialiście zasilanie
   - drugie znajduje się w budynku za latarnią w prawym rogu (po prawej stronie maszyny z perkiem)
   - trzecie znajdziecie na statku niedaleko karabinu MP40
   - ostatnie znajduje się w pomieszczeniu z zamkniętymi drzwiami(na szafie pod schodami).
   Jeżeli włączyliście je w prawidłowej kolejności powinniście teraz usłyszeć wiadomość nadawaną morsem.
  10. Udajecie się na statek do sterowni i naprzeciwko ściany z zasilaniem przekręcacie koło sterownicze dwa razy w prawo, następnie po prawej stronie widzicie trzy przełączniki, pierwszy z lewej naciskacie raz, ostatni zaś trzy razy.
  11. Teraz w odpowiedniej kolejności musicie włączyć sygnały dźwiękowe które znajdują się zawsze nieopodal wody, gdy zrobicie to poprawnie pojawi się charakterystyczne zielone światło
  12. Przyszła kolej na finalny krok - wymaga on broni VR-11. Po wylosowaniu jej musicie zwabić jakiegoś zombie na sam dół latarni koło schodów. Gdy to już się stanie strzelając do niego zamieniacie go w człowieka. Zaraz po tym zostanie on "wciągnięty" przez światło latarni. Teraz szybko biegnąc po schodach musicie go natychmiast zabić zanim dotrze na samą górę (warto wcześniej upewnić się czy macie odblokowaną drogę na samą górę). Gdy umarły przemieniony zombiak dotrze na samą górę, na dół spadnie charakterystyczny przedmiot. Podnieście ten przedmiot i umieście go w rurze, która znajduje się po lewej stronie zamkniętych drzwi. Uff... to już koniec
  13. W nagrodę dostajecie nową broń, będziecie ją zawsze dostawać po zabiciu Goerge'a Romero (naprzemiennie z maszyną śmierci)
   


  Jeżeli poradnik pomógł Ci, zaznacz to klikając po spodem "dzięki"

  Ostatnio edytowane przez IAH ; 08-12-2012 o 18:33

 2. Thanks BULAJ16VAZA thanked for this post

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •