Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Battleship - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Administrator Awatar Rekinek
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Kaszuby / UK
  Posty
  2,053
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  10
  Gamer IDs

  PSN ID: Rekinek

  Platyna Battleship - Poradnik


  W grze wcielimy się w specjalistę od demolki Cola Mathis'a. Nasz niezwyciężony bohater ma za zadanie stawić czoła inwazji obcych. Akcja dzieje się na archipelagu Hawaii, zarówno na wyspach jak i na morzu. Cole będzie musiał walczyć jak lew z nieprzyjacielem na ziemi. Otrzymamy możliwość gry w trybie FPS. Będziemy też mieli kontrolę nad flotą, którą to będziemy musieli kierować i niszczyć wrogie jednostki - taki tryb strategiczny. Naszą flotę będziemy mogli usprawniać zdobytymi "kartami" upuszczonymi przez zabitych wrogów. Będzie też możliwość przejąć kontrolę na naszym statkiem i ręcznie wykończyć wrogi statek. Oczywiście wtedy jak będziemy mieli odpowiednią "kartę".

  Scenariusz gry jest bardzo liniowy. Developerzy nie popisami się pracując nad tą grą. Gra mogła być dużo większa i bardziej rozbudowana, chodzi mi szczególnie o stronę strategiczną. W sumie i FPS mógł być upiększony chociażby o więcej rodzajów wrogów, dostajemy tylko 3, niezbyt inteligentne nawet na najtrudniejszym poziomie trudności. Mogliśmy dostać więcej rodzajów broni, może jakiś pojazd. Ach rozmarzyłem się. Jak dla mnie gra to tylko szybki boost levelu, ale nie kłamiąc dała mi trochę funu.
  Przegląd:

  Poziom trudności: 3/10 + Ankieta
  Trofea offline: 34
  Trofea online: 0
  Wymagana ilość przejść: 1 (+ sprzątanie)
  Ilość czasu do platyny: około 10 godzin
  Zabugowane trofea: Nie ma
  Czy poziom trudności ma wpływ na trofea: Tak
  Pucharki do przeoczenia: Nie (wybór poziomów)
  Ilość kontrolerów / graczy: 1 / 1
  Mapa przejścia:


  1. Ukończ grę na poziomie trudności Admiral:

  Grę od razu możesz rozpocząć na najtrudniejszym poziomie trudności. Przekonasz się że gra na tym poziomie jest łatwa. Co nie znaczy że możecie biegać jak rambo. Zawsze wykorzystujcie osłony żeby ukryć się przed wrogiem. Nie jest on na tyle sprytny żeby zajść was z flanki. Masz 7 misji które zajmą ci jakieś 30 - 40 minut. Z samym początkiem staraj się zaliczać trofea związane z zabijaniem z różnych rodzai broni. Nie jest ich wiele. Pamiętaj też że twoje statki oferują ci wsparcie, wykorzystuj je jak najczęściej, szczególnie gry widzisz dużą grupę wrogów. Wszystkie twoje akcje staraj się prowadzić tak, żeby zaliczać poszczególne trofea.

  Gdy zabijasz wroga upuszcza on specjalną "kartę". Są to ulepszenia do twoich statków np: zwiększenie pancerza czy radaru. Są też takie które pozwolą ci statek zreperować, przejąć nad nim kontrolę czy wskrzesić. Też są za to trofea.

  Ważne: Pamiętaj że gra nie resetuje twoich statystyk. Jeżeli zabiłeś 12 wrogów i zostałeś zabity, pojawisz się w ostatnim zapisie gry. Dalej będziesz miał te 12 zabić. Krótko mówiąc, jeżeli znajdziesz dobre miejsce do grindowania zabić czy to z broni, wsparcia czy statkami, wykorzystaj to. Następnie zabij się i zabijaj jeszcze raz.


  2.Sprzątanie z grindowaniem:

  W tym kroku powinieneś zmienić poziom trudności na najniższy. Jeżeli nie wpadły ci jakieś trofea teraz jest szansa to zrobić. Skorzystaj z wyboru poziomów. Całkiem możliwe że te trofea będziecie musieli teraz zaliczyć:

  Locked and Loaded
  Brought a Knife to a Gun Fight?
  Naval Mastery
  Down But Not Out!

  Na 100% procent będą to trofea:

  Fish In A Barrel
  Rain of Fire

  Oczywiście zapraszam poniżej na opis pucharków i miejsc gdzie można je najszybciej zaliczyć. Powodzenia.  A Global Force
  Collect all Trophies.

  Gratulację za ukończenie jakże nie dopracowanej gry z dużym potencjałem na sukces. Chyba wszystkie gry oparte na filmie mają taką tendencję.
  Welcome to the Islands
  Complete "The Arrival" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  The Dome
  Complete "Construction" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  Infestation
  Complete "Overrun" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  Mighty Mo
  Complete "The Big Guns" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  No Man Left Behind
  Complete "They're Back!" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  Escort
  Complete "Retaliation" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  The Bigger They Are…
  Complete "End Game" on any Difficulty.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia.
  Earth's Hero
  Complete the game on any Difficulty.

  Zobacz pucharek "Navy Cross"
  Navy Distinguished Service
  Complete the game on Captain Difficulty or higher.

  Zobacz pucharek "Navy Cross"
  Navy Cross
  Complete the game on Admiral Difficulty.

  Poziom trudności Admiral to najwyższy poziom trudności w grę. Nie stawia on prawie żadnego wyzwania przed graczem. Czasami będzie potrzeba schowania się za jakąś zasłoną ale większość gry można przejść na Rambo. Pucharek powinien wpaść po ukończeniu misji 7, po tym jak zniszczycie flotę i statek matkę wroga.

  Aby ukończyć misję 7 bez zbędnych przeszkód polecam jak najszybciej przemieścić okręt USS Missouri w rejon statku-matki obcych. Gra będzie sama nad podpowiadała kiedy tego dokonać. Kiedy już nasz okręt dopłynie w wyznaczone miejsce używamy karty do sterowania okrętem i strzelamy do wrogiej jednostki. Wystarczą dwa ataki USS Missouri na statek matki i zaliczymy 7 chapter. Kiedy zbliżają się kolejne jednostki piechoty obcych wykańczamy ich za pomocą wsparcia dostępnych z dwóch naszych okrętów.

  Broda
  Incoming!
  Used your first support call.

  Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musicie użyć wsparcia żeby posunąć się dalej w misji.
  Naval Mastery
  Occupied all support positions in "Overrun".

  Podczas 3 misji "Overrun" będziecie musieli zająć wszystkie 3 miejsca wsparcia. Za nim będziecie mogli przesunąć swoje statki na pozycję wsparcia, musicie zniszczyć działo. Gdy już uporacie się z obroną działa, możecie zniszczyć działo. Teraz już zostało przesunięcie swoich statków na pozycję wsparcia (to są takie zielone kwadraty na mapie). Po tym jak statki będą na pozycjach powinien wpaść pucharek.
  Brought a Knife to a Gun Fight?
  Downed a Thug with the pistol.

  Pucharek można wbić w misji 3, to tu właśnie spotkacie się z nowym rodzajem wroga. Gdy będziecie mieli szansę podnieść shotguna zróbcie to, ale zatrzymajcie pistolet. Po tym jak przejdziecie przez bunkry i znajdziecie się w niby wąwozie pojawi się brutal. Oddajcie do niego 3-4 strzały z shotguna i zastrzelcie go z pistoletu. Jeżeli zabijecie go przez przypadek nie z pistoletu zabijcie się i ponówcie próbę.

  Jeżeli macie z tym problem wykorzystajcie glitcha. Wystarczy, że wejdziecie w jakieś ciasne pomieszczenie a brutal was nie dosięgnie. Będzie na was czekał przed wejściem.

  Broda

  Extra Credit
  Downed 3 or more enemies with one shot from the Railgun.

  Railgun to broń snajperska. Pierwszy raz będziecie mogli używać jej podczas misji 4. W samej grze będziecie mieli pełno okazji na wbicie pucharka.

  Otrzymacie za zadanie niedopuszczenie żeby obcy nie zniszczyli zapasów paliwa. Gdy transportowce zaczną przylatywać i zrzucać wrogie jednostki, każdy zrzut to około 5 obcych. poczekajcie na te z lewej strony gdy będą zbiegać z góry i skumulują się za osłonami. Teraz wystarczy oddać celny strzał z pełni naładowanego Railguna. Jeżeli zabiliście 3 lub więcej pucharek wpadnie jeżeli nie to załadujcie jeszcze raz ostatni zapis gry.  Bombs away!
  Downed 5 enemies with one support call.

  Jeżeli tylko macie okazję to używajcie wsparcia ogniowego. Pamiętajcie tylko żeby wasz statek stał w zielonym kwadracie czyli pozycji wsparcia. Wsparcie wybieracie na D-padzie. Na tym pucharku nie się co specjalnie skupiać. Wpadnie wam na pewno podczas grindowania.  E.O.D.
  Disarm or plant 20 charges.

  Ten pucharek wpadnie wam naturalnie bo musicie podkładać / rozbrajać bomby żeby móc dalej grać.  Officer of the Deck
  Defeated 40 enemy vessels in Ship Control gameplay.

  Żeby przejąć kontrolę nad statkiem i samemu wykończyć wrogą jednąstkię musicie posiadać specjalną kartę która nazywa się "Ship Control". Żeby zdobyć takową musicie zabijać obcych i czekać aż ją upuszczą. Jak już wejdziecie w posiadanie takiej wciskamy , wybieramy jednostkę następnie kartę "Ship Control" i przejmujemy kontrolę nad swoim statkiem. Teraz mamy 20 sekund na wyeliminowanie wrogiego statku. Pamiętajmy żeby było to bardziej efektywne nasz statek musi być wyposażony w karty torped lub rakiet. Zwiększy to naszą niszczycielską siłę.  Locked and Loaded
  Fully outfit a ship with the maximum number of Wild cards available.

  Każdy ze statków posiada miejsca na karty. To te które wypadają zabitym obcym. USS Missouri posiada takich miejsc 5. Każde miejsce można usprawniać 3 razy także razem wszystkich kart do pełnego usprawnienia potrzeba będzie nam 15. Pucharek chyba najlepiej jest zrobić podczas misji ostatniej na samym jej końcu gdzie jest nieograniczona ilość obcych do zabicia o ile nie będziecie wykańczać Statku Matki Obcych.

  Tu podam przykład:
  1. 3 Missile wild cards
  2. 3 Torpedo wild cards
  3. 3 Radar wild cards
  4. 3 Salvage wild cards
  5. 3 Leadership wild cards

  Statek musi być usprawniony podczas jednej misji. Jeżeli zostanie zatopiony musicie zaczynać wszystko od nowa. Najlepiej zrobić ten pucharek na najniższym poziomie gry, ponieważ karty aż się sypią z obcych.  Fish In A Barrel
  Down 40 enemies that are stunned by the LRAD.

  LRAD to broń wsparcia używana przez łódź podwodną. Działa to na zasadzie ogłuszania przeciwnika. Na ziemie spadnie specjalne urządzenie które wysyła fale, przyciąga też uwagę przeciwnika. W momencie gdy zgromadzą się koło niego zauważycie że skulają się jakby porażeni prądem, to jest odpowiednia chwila żeby ich zabić. Pamiętajcie też że obcy będą strzelać do tego urządzenia, więc załatwiajcie ich szybko. Musicie zabić 40 wrogów żeby pucharek wpadł. Jeżeli znajdziecie dobre miejsce możecie je powtarzać w kółko wykorzystując ostatni zapis. Gra zapamięta wszystkie zabicia.

  Polecam grindowanie tego pucharka w miejscu gdzie zabijaliśmy brutala z pistoletu. Mijamy wraki samolotów i udajemy się na niewielki pagórek po lewej stronie. Stamtąd mamy świetny widok na pierwsze ruiny, w których mamy do załatwienia trzech obcych. Wykorzystujemy wsparcie - do LRAD-a podbiegnie trzech obcych w momencie gdy będą ogłuszeni wykańczamy ich. Następnie zabijamy się granatem i powtarzamy akcje do momentu wpadnięcia pucharka.

  Broda  Quick Draw
  Down 40 enemies with the Pistol.

  Pistolet to broń z którą zaczynacie grę. Wystarczy, że zabijecie 40 obcych.  Lawnmower
  Down 40 enemies with the KRAW.

  Jest to domyślna broń obcych. Za każdym razem jak zabijecie wroga upuści taką razem z amunicją. Wystarczy zabić 40 wrogów żeby pucharek wpadł.  Sharp Shooter
  Down 40 enemies with the Carbine.

  Domyślna broń zaczynając od misji 2. Wystarczy zabić 40 wrogów żeby pucharek wpadł.  Up Close and Personal
  Down 40 enemies with the Shotgun.

  Bardzo efektywna broń przeciwko wyglądającym jak małpy obcym. Wystarczy zabić 40 wrogów żeby pucharek wpadł.  High Velocity
  Down 40 enemies with the Alien Railgun.

  Broń możecie używać dopiero od misji 4. Jest to broń snajperska którą można ładować. Wystarczy zabić 40 wrogów żeby pucharek wpadł.  Fire in the Hole!
  Down 40 enemies with Grenades.

  Granatem możemy rzucać za pomocą a jeżeli go przytrzymamy to go ugotujemy - w ten sposób obcy nie będą mieli szansy żeby uciec. Wystarczy że zabijemy 40 obcych żeby pucharek wpadł.  Oliver Hazard Perry
  Destroy 10 enemy ships with the USS Chesapeake.

  Zobacz pucharek Iowa  Arleigh Burke
  Destroy 20 enemy ships with the USS John Quincy Adams.

  Zobacz pucharek Iowa  Los Angeles
  Destroy 20 enemy ships with the USS Laredo.

  Zobacz pucharek Iowa  Ticonderoga
  Destroy 20 enemy ships with the USS Yukon.

  Zobacz pucharek Iowa  Iowa
  Destroy 20 enemy ships with the USS Missouri.

  W trakcie gry otrzymacie możliwość kontrolowania każdego statku i łodzi podwodnej. Będą one oczywiście atakowane przez wiele obcych jednostek. Jeżeli zbliży się donich obcy statek zaczną atakować wrogą jednstkę automatycznie. Tylko jedną na raz. Jedynie o czym musisz pamiętać to to żeby swoje statki usprawniać kartami. Jeżeli nie zdobędziecie jakiego trofeum zawsze możecie wrócić do danej misji i zaliczyć pucharek. Poniżej znajdziecie jakie statki występują w jakiej misji.


  Misja 1 = Chesapeake, Adams
  Misja 2 = Chesapeake, Adams, Laredo
  Misja 3 = Chesapeake, Adams, Laredo, Yukon
  Misja 4 = Adams, Laredo, Yukon, Missouri
  Misja 5 = Adams, Missouri
  Misja 6 = Missouri (Yukon i Laredo pod koniec misji)
  Misja 7 = Laredo, Reagan, Missouri, Chesapeake

  Najlepiej wykorzystywać karty "Ship Control" na jednostce, w której brakuje nam zatopień.

  Broda


  Rain of Fire
  Down 200 enemies with artillery support calls.

  Żeby uzyskać wsparcie musicie przesunąć wasz statek na pozycję wsparcia (zielony kwadracik). Jak już się na takowej znajdzie możecie zacząć go używać. Wybierać wparcie możemy na D-padzie. Zalecam używania wsparcia w każdej dostępnej chwili podczas gry. Jeżeli nie otrzymacie pucharka z końcem gry polecam koniec misj 7. Tylko nie zabijajcie statku matki co by zakończyło grę.

  Polecam grindowanie zabić w ten sposób:  Broda  Down But Not Out!
  Recover 5 ships.

  Jeżeli jeden z twoich statków zostanie zatopiony masz możliwość odzyskania go. Możesz to zrobić za pomocą karty "Recovery". Najlepiej robić to w dowolnej misji na najniższym poziomie trudności, duża szansa na uzyskanie karty. Żeby pucharek wpadł musisz tak zrobić 5 razy.  PEGS!
  Found all 28 hidden pegs.

  W całej grze jest 28 Pegs. Na każdą misję przypada 4 pegsy. Naprawdę nie jest je trudno znaleźć, oczywiście z filmikiem. Jeżeli przypadkiem zginąć po tym jak podniesiecie pegsa, nie obawiajcie się, zostanie to zapisane. Nie musicie go podnosić jeszcze raz. Możecie sprawdzić ile w jakiej misji zostało znalezione w wyborze misji, w menu.  Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 02-02-2013 o 21:08


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •