Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Buzz! Quiz World - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Asull
  Guest

  Platyna Buzz! Quiz World - Poradnik  Przegląd:

  Ilość trofeów : x1 / x3 / x12 / x28
  Zglitchowane trofea : 1 Looking good for the cameras jednakże może się zdarzyć że pucharek odblokuje się normalnie
  Stopień trudności platyny: Ankieta, 8/10 z ustawką 4/10
  Ilość podejść: 1 jednakże musisz grać 4 buzzerami
  Czas do zdobycia platyny: 40-45 godzin
  Wymagana ilość buzzerów : 4
  Trofea online : 12


  Słowem wstępu:
  Buzz Świat Quizów to według mnie jedna z lepszych gier imprezowych jakie wyszły na konsolę PlayStation. Edycja Świat Quizów oferuje nam wybranie swojego własnego imienia oraz dodaje mnóstwo nowych pytań. Przy grze można miło i sympatycznie spędzić czas w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. Jedyny minus tej gry to niestety to jeśli spędzimy przy niej dużą ilość czasu skutkuje to oczywiście w powtarzaniu się pytań a co za tym idzie ich zapamiętywaniu co bardzo przeszkadza w trybie multiplayer. Kiedy trafimy na taką osobę nie sposób wygrać.


  Wskazówki, czyli jak przejść grę by zdobyć platynę:
  • O platynę w tej grze jest teraz bardzo trudno. Przez to, że zestaw Buzza kosztuje na allegro aż 400 zł to jestem prawie pewny, że na multi zostali tylko wyjadacze serii, którzy znają odpowiedź na każde pytanie. Niestety, jak platynowałem tą grę rok temu zdarzały się takie osoby. Jedyną drogą na zrobienie niektórych trofeów jest tylko USTAWKA. Obecnie na grze można dużo zarobić, ja swoją grę kupiłem za 200 zł w salonie empik.
   Single-Player
   Wszystkie trofea można zrobić samemu ale niektóre wpadną po prostu kiedy będziemy zapoznawać się z grą.
  • 1. Na samym początku proponuję pobrać jeśli ktoś nie ma PlayStation Home. Kiedy już go mamy włączamy go, wkładamy naszą płytę do napędu i w naszym mieszkaniu odpalamy naszego Buzza tym samym odblokowując trofeum "PlayStation™Home is where the BUZZ!™ is"
  • 2. Teraz zapoznajemy się z grą. Proponuję na sam początek grać 4 buzzerami by zrobić trofea za męskie i żeńskie postacie. Kiedy już to zrobimy włączamy 45 minutową grę i robimy trofea które wymagają od nas trochę pracy czyli Human Catapult, Under the Radar i inne, które opisałem w poradniku, a wymagają 4 buzzerów.
  • 3. Po skończniu trofeów z 4 buzzerami pora podłączać naszą kamerkę PS EYE i zrobić kilka pucharków z jej udziałem.
  • 4. Kiedy uporamy się z tym wszystkim już mamy wystarczająca wiedzę by zapoznać się ze stroną mybuzzquiz.com. Robimy ok.15 quizzów, musimy trochę posiedzieć na wikipedii bądź pograć np. na telefonie w jakieś gry typu milionerzy, które pomogą nam uporać się ze stworzeniem quizów. Jeśli już je stworzymy pozostanie nam proszenie i błaganie osób na oficjalnym forum buzza bądź waszych znajomych, którzy posiadają tą grę o zagranie w wasze zestawy quizów. Jeśli uporacie się z tymi pucharami większość drogi jest za wami. Jednakże pozostaje wam znaleźć 4 osoby do tzw."ustawki"
   Multiplayer
   Kiedy znudzi wam się granie z przyjaciółmi Buzz posiada multiplayer. Jest on według mnie bardzo ciekawy, często trafiałem na komplet (8 osób), wtedy możemy poczuć atmosferę walki i poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju. Jednakże trofea w grze online są praktycznie niemożliwe bez wcześniejszej ustawki.
  • 1. Na początek proponuję wam zapoznać się z multiplayerem. Zapoznajemy się z trybami gry no i próbujemy wygrywać. Jednakże kiedy to wam się znudzi i będzie chcieli jak najszybciej uporać się z tymi pucharkami szukacie 4 osób do waszej ekipy.
  • 2. Po znalezieniu osób, rezerwujecie sobie dużo czasu. Dzień 1 - Na początku polecam zrobić trofea za 25 wygranych (pucharek wpada z opóźnieniem).
  • 3. Dzień 2 - Robimy pucharek "Socialite", musicie mieć w znajomych 4 osoby któe z wami zagrają. Puchar wpada po przedstawieniu gracza przez Buzza.
  • 4. Dzień 3 - Robimy trofeum "Host with the most" czyli wasi znajomi muszą zaakceptować 10 zaproszeń do gry wysłanych przez was. Możecie to zrobić z jedną osobą.
  • 5. Dzień 4-Pozostało wam trofeum "Guest of Honor" czyli 5 waszych znajomych musi przyjąć wasze zaproszenie do gry.

  Poradnik:


  You’ve got the whole Quiz World, in your hands
  Win every trophy – then give that giant brain of yours a rest

  Z tej platyny można być dumnym. Zdobądź wszystkie trofea a będzie twoja.  I <3 BUZZ!™
  Play every type of game BUZZ!™ has to offer

  Trzeba zagrać jedną grę w każdy tryb jaki oferuje nam BUZZ. Dla ułatwienia umieszczam listę trybów gry nie pamiętam jak dokładnie nazywają się w grze ale nie powinniście mieć problemu z ich odnalezieniem.
  Zagraj w grę:
  1. Standardowa gra
  2. 15 minutowa gra
  3. 45 minutowa gra
  4. Wybór rund
  5. Gra z szalonymi rundami
  6. Gra z poważnymi rundami

  Zadania dla jednego gracza :
  7. Nad przepaścią
  8. Zatrzymaj czas

  Quizy MyBuzz:
  9. Wybór BUZZ'a
  10. Najlepsze quizy
  11. Najnowsze quizy

  Gra online:
  12. Zagraj online  Team Tactics
  Play an online game that involves four players in your household against four players in another household

  ONLINE zalecana USTAWKA. Musimy grać 4 buzzerami i w grze online "natrafić" na gracza który również będzie grać 4 buzzerami. Te trofeum robiłem z kolegą według mnie jest ono prawie niemożliwe natrafiając na przypadkowe osoby. Musimy zagrać całą grę. Nie ważne kto wygra, trofeum odblokuje się.  Socialite
  Play an online game that involves at least three of your PlayStation™Network friends and others

  ONLINE zalecana USTAWKA. Najtrudniejsze a zarazem najbardziej wymagające trofeum w grze. Musimy zaprosić UWAGA 3 przyjaciół, którzy są na naszej liście przyjaciół PlayStation Network do gry. Bez ustawki niemożliwe - w tą grę naprawdę już gra mało osób, a trudno już o Polaków, także jedynie co mogę wam powiedzieć to "szukajcie a znajdziecie".  Look good for the cameras
  Use all the costumes for each character in a full game

  Trofeum Zglitchowane! Musimy zagrać grę wszystkimi 12 postaciami w każdym kostiumie. Każda postać ma 3 kostiumy, aby przyśpieszyć odblokowanie się pucharku możemy grać 4 postaciami. Trofeum jest zglitchowane, mi wpadło dopiero jak zrobiłem backup profilu gry, jak go zrobić? Zapraszam:

  1. Musimy mieć pendrive'a i wsadzić go do portu USB w naszej konsoli.
  2. W opcjach gry wybieramy "zapisz mój profil BUZZ" - gra zapisuje to na dysku my kopiujemy go do pendrive'a
  3. Usuwamy WSZYSTKIE dane gry
  4. Włączamy grę i gramy wszystkimi postaciami i wybieramy dla każdej osobny kostium. Musimy zagrać około 12 gier.
  5. Jeśli pucharek już wpadł wklejamy znowu nasz profil, który zapisaliśmy na pendrivie i oto nasz save gry nie przepadł, a trofeum jest nasze!  You’ll never have to work again
  Win every prize

  Musimy wygrać każdy prezent, jaki wręczy nam BUZZ. Gra losowo dropi nam prezenty, także nie wiadomo kiedy trofeum wpadnie. Grajcie, a po któreś grze na pewno wam wpadnie, dodaję listę prezentów - jest ich 12:

  1. Kolejka
  2. Okulary rentgenowskie
  3. Złoty posąg BUZZ'a
  4. Statek UFO
  5. Drzewko Bonsai
  6. Perkusja
  7. Szachy
  8. Kula dla chomika
  9. Latająca deskorolka
  10. Matrioszka
  11. Szampan (bezalkoholowy )
  12. Dmuchany zamek


  PlayStation™Home is where the BUZZ!™ is
  Launch BUZZ!™ from PlayStation™Home

  Wymagany PlayStation HOME! Niestety, ale do tego trofea potrzebny jest PlayStation Home... Musimy przez niego odpalić naszą grę, a trofeum odblokuje się. Kiedy jesteśmy w naszym mieszkaniu naciskamy i wybieramy opcję Home Supported Game Session i Launch BUZZ.


  MyBUZZ! your face off
  Play and rate 50 different MyBUZZ! quizzes


  Tutaj czeka nas zabawa online. Musimy zagrać i ocenić 50 różnych quizów. Oceniamy od 1 do 4 gwiazdek


  Faster Fingers
  Be fastest to answer every question in a round of Fastest Finger correctly

  W trybie "najszybszy palec" musimy odpowiedź najszybiciej na każde pytanie poprawnie. Możemy wybrać dziedzinę z której jesteśmy "mocni" lub po prostu nacisnąć przycisk PS i szukać odpowiedzi w google


  Time Bandit
  Score over 3200 points in one round of multiplayer Stop the Clock

  Zdobądź 3200 punktów w rundzie, zatrzymaj zegar. Zawsze możemy zatrzymać grę guzikiem PS i zobaczyć odpowiedź w google. Możemy to zrobić samemu grając 2 buzzerami.


  The Artful Buzzer
  Steal from every player in the game in one round of Point Stealer.

  Musimy ukraść punkty każdemu zawodnikowi z rundzie "złodziej punktów". Możemy robić ten pucharek w singlu lecz musimy grać 4 buzzerami. Wystarczy 1 osobą odpowiadać na wszystkie pytania


  The Cream Reaper
  Pie every player in the game in one round of Pie Fight.

  To samo co z poprzednim pucharkiem tylko teraz mamy do czynienia z rundą "bitwa na torty". Odpowiadamy jedną osobą na pytania i przyciskiem BUZZ rzucamy ciasto w odpowiednią osobę. 3x i trofeum nasze.


  Hard Boiled
  Achieve boiling point in a fast time

  Patrz na trofeum Soft Boiled.


  Soft Boiled
  Achieve boiling point in a super-fast time

  Musimy w rundzie "punkt wrzenia" osiągnąć maksymalną temperaturę "w super szybki sposób". Gramy 4 buzzerami, jedna osoba odpowiada POPRAWNĄ odpowiedź następne 3 odpowiadają źle, lecz musicie to zrobić stosunkowo szybko. Mi pucharek wpadł podczas zwykłej rozgrywki z przyjaciółmi.


  Last Man Standing
  Be the last person alive at the end of Pie Fight, Over the Edge and Final Countdown in one game.

  Zostań ostatnią osobą która wygra rundy: "Bitwa na torty", "nad przepaścią" i "Finałowe odliczanie" w jednej grze. Do zrobienia w singlu na 4 buzzery, jedną osobą gramy resztą źle odpowiadamy.


  Dark Horse
  Answered cmorrectly when On the Spot and nobody thought you would

  W rundzie na świeczniku musimy odpowiedzieć na pytanie dobrze, chociaż nikt na nas nie stawiał - czyli każdy przeciwnik obstawił na nas maksymalną ilość punktów. Do zrobienia z 4 buzzerami.


  Sofa Slayer
  You or someone playing in your house has won 25 online games

  ONLINE zalecana USTAWKA. Wygraj 25 gier online. Nie wiem jak teraz jest na multiplayerze, ale skoro tytuł kosztuje bagatela 400 zł, to chyba zostali tylko tzw. "wyjadacze" serii którzy znają odpowiedź na większą ilość pytań. Zalecam ustawkę z przyjacielem w specjalnym trybie "graj tylko z przyjaciółmi". Trofeum wpada z lekkim opóźnieniem, niektórym wpadnie po 25 wygraniem, a innej osobie po 30.


  Under the Radar
  Finish a Crazy game without getting Pied, Bombed, Dunked or Stolen from

  Musimy ukończyć "szaloną grę" bez uderzenia w nas ciastem bombą oraz bez okradzenia nas z punktów. Do zrobienia w trybie z szalonymi pytaniami z 4 buzzerami.


  Human Catapult
  Dunked everyone and stayed on the floor in Over the Edge

  W tym trofeum musimy zostać na ziemi w trybie Nad przepaścią i swoimi dobrymi odpowiedziami zwalić naszych przeciwników do szlamu.Czyli gramy 4 buzzerami.Uwaga,musimy odpowiedzieć dobrze na WSZYSTKIE pytania.


  Popular Author
  Quizzes you have written have been played by more than 100 different people

  Trofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM. Najbardziej upierdliwą część trofeów czas zacząć! Wiele godzin spędzicie na forum MyBuzzQuiz.com na proszenie o zagranie w wasze quizy i ocenianie je 4 gwiazdkami. Nie wiem jaka teraz jest sytuacja na tamtym forum, lecz te trofeum zajmie wam dużo czasu. W tym przypadku uwaga 100 osób! Moje wskazówki jak napisać dobry zestaw z pytaniami:

  1. Patrzymy na stronę główną i spoglądamy co jest teraz na topie, próbujemy stworzyć coś o podobnej tematyce.
  2. Ja korzystałem z komórkowej wersji milionerów i tym sposobem napisałem około 10 quizów.
  3. Prosimy ludzi by zagrali w nasze quizy, oczywiście my też musimy w zagranie ich tak zwane Q2Q.
  4. Nasz postęp możemy spradzić w statystykach na stronie - logujemy się na nią przez nasze dane PSN.
  5. Nasze quizy muszą być zagrane przez 100 ludzi + Jeden z naszych quizów musi mieć 25 zagrań i oceniony na minimum 2,5 gwiazdki + 10 quizów które napiszemy muszą być ocenione na min.2,5 gwiazdki i zagrane przez 25 osób.
  6. Powodzenia!


  Quality Quiz Writer

  A quiz you have written has been played by 25 different people and has over 2.5 stars

  Trofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM. Patrz na Popular Author


  Master Quiz Writer

  10 quizzes you have written have each been played by 25 different people and have over 2.5 stars


  Trofeum związane ze stroną MYBUZZQUIZ.COM. Patrz na Popular Author


  Happy in my skin
  Keep one profile active and unchanged

  Wybieramy jedną ulubioną postać i gramy ją w tym samym kostiumie. Wpadnie z czasem kiedy będziecie cieszyć się Buzzem.


  Cross Dresser
  Regularly play as a character of the opposite sex

  Tutaj jeśli wybraliśmy sobie męskie imię musimy grać panną a jeśli żeńskie to panem. Około pięciu gier i trofeum jest nasze.


  Picker Onner
  Repeatedly pick on a player with a pie or a pilfering


  Albo musimy być 2 razy z rzędu trafieni ciastem lub 2 razy z rzędu okradzionym a trofeum nam wpadnie.


  Weekend Warriore cons
  Play a game of BUZZ!™ every weekend for threecutive weeks

  Zagraj w Buzza w każdy weekend przez trzy kolejne weekendy. Możemy zmienić datę w naszej konsoli i te trofeum wpadnie jeśli nie chcę się wam czekać.


  Stag Party
  Play a game with only male player profiles

  Musimy wybrac samych mężczyzn i podczas zestawienia graczy wpadnie te trofeum.


  Hen Party
  Play a game with only female player profiles

  Musimy zagrać 4 buzzerami i wybrać same kobiety. Wpadnie podczas przedstawienia postaci.


  Kick ‘em while they’re down
  Pie, and eliminate, or steal from someone who is in last place by more than 1500 points

  W tym trofeum możemy albo wyeliminować w "bitwie na torty" gracza który ma 1500 punktów lub okraśc go, kiedy jest na ostatnim miejscu i ma więcej niż 1500 punktów. Gramy 2 buzzerami i w rundzie złodziej okradamy tego gracza który ma np. 1600 punktów.


  Kleptomaniac
  Pointless theft! You stole from a player who had no points

  W tym trofeum musimy okraść gracza który nie ma punktów. Gramy 2 buzzerami i staramy się przed rundą złodziej miec jak najmniej punktów. W samej rundzie zabierane są 250 punktów więc jeśli mamy 100 punktów do trofea są nam potrzebne 2 rabunki.


  Sui-Pied
  Pie, and eliminate, yourself from a round of Piefight

  Tutaj musimy trafić siebie w rundzie bitwa na torty i tym samym siebie wyeliminować. Musimy trafić siebie dwa razy.


  Dirty Rascal
  Taunt during the round summary of three different rounds in one game, and be in last place during each of them

  Tu chodzi o tak zwane "cieszynki". Gramy 2 buzzerami jedna osoba odpowiada dobrze na pytania, a druga źle. Podczas zestawienia rundy ta osoba, która źle odpowiadała musi nacisnąć niebieski przycisk na buzzerze, wtedy ona się cieszy i dostanie trofeum. Polecam tryb "szalone rundy". Wpadnie pod koniec trzeciej.


  Not your day
  Get Pied, Dunked, Bombed and Stolen from in one game

  Nie twój dzień? Musisz być zciastowany, zbombowany i okradziony w jednej grze. Właczacie 45 minutową sesję i gracie 4 buzzerami i wybieracie 1 kozła ofiarnego do tego trofeum


  Snap Happy
  Have a photo taken for each moment

  Wymagana kamerka PlayStation Eye! Musimy mieć zdjęcie z każdego momentu gry. Jakie to momenty? Pomoże wam lista, polecam to zrobić podczas jednej 45 minutowej sesji z 4 buzzerami:
  • Poznaj graczy (Wpada na początku gry)
  • Wpadnięcie do szlamu (Musimy wpaść do szlamu w nad przepaścią)
  • Pied (Musimy uderzyć kogoś ciastem w bitwie na torty)
  • Sui-Pied! (Musimy wyeliminować siebie w bitwie na torty)
  • Złodziej(Ukradnij punkty jednemu graczowi)
  • Zabombowany (Jednemu graczowi musi wybuchnąć bomba w ręce)
  • Zwycięzca (Wygraj grę)
  Host with the most
  Have 10 online game invites accepted

  ONLINE wymagana USTAWKA. Musimy zaakceptować 10 zaproszeń do gry. Musimy mieć jedną osobę, która ma gre i po prostu ona nas zaprasza a my akceptujemy i wychodzimy z gry.10x i trofeum nasze


  Guest of honorst
  Be invited to an online game by five different friends

  ONLINE wymagana USTAWKA! Tak, tutaj musimy mieć 5 przyjaciół którzy zaproszą nas do gry. Nie wiem czy możecie fake z kontami to robić, ale ja znalazłem 5 osób i po prostu mnie zaprosiły do gry i trofeum wpadło..


  Proof reader
  Be the first to play a quiz that has not been played

  Trofeum ONLINE! Musimy zagrać w quiz, który jeszcze nikt nie zagrał. Tworzymy quiz, szybko wchodzimy do gry i wybieramy opcję moje quizy i gramy a trofeum nam wpadnie.


  Denture wish your girlfriend was hot like me?
  Make Gran whip her teeth out during a round summary

  W tym trofeum musimy grać babcią. Gdy BUZZ zestawia zawodników i mówi, na którym jest miejscu my musimy nacisnąć niebieski przycisk na naszym buzzerze, babcia pokaże buzzowi szczękę a nam wpadnie trofeum.


  That’s a keeper
  Save one of your photos to the XMB™ menu

  Wymagana kamerka PlayStation Eye! Po prostu gra robi nam zdjęcia podczas gry, my w ustawieniach wybieramy jedno i zapisujemy je na nasz dysk, a trofeum wpadnie.


  There’s always one
  Wind everyone up with the buzzer noise select screen

  Tak dziwne trofeum, które w opisie nic nam nie mówi. Kiedy wybieramy postacie jakimi chcemy zagrać mamy opcję wybrania naszego brzęczyka. Aby trofeum wpadło musimy po prostu sprawdzić wszystkie czyli jeździć nimi w górę albo w dół i trofeum wpadnie.


  Filmed in front of a live studio audience
  It really was! And you have the photos of you all to prove it

  Wymagana kamerka Playstation Eye! Musimy nagrać film. Kiedy mecz się zaczyna gra automatycznie kręci kilkuseknudnowy filmik i wtedy wpadnie nam trofeum.


  I love you guys!
  Enjoy back to back rematches against players in an online game.

  ONLINE wymagana USTAWKA! Musimy zagrać z tymi samymi graczami w grze online. Wpada przy trzeciej grze, szukacie kogoś z Buzzem i gracie..


  Don’t make Buzz angry
  Don’t make Buzz angry

  Musimy podczas gry rozłościć Buzza. Najprostszym sposobem na te trofeum jest odpalenie gry z quizami MyBuzz i kiedy nadchodzi chwila do ocenienia quizów po prostu nie naciskamy nic i po paru minutach BUZZ będzie krzyczeć a my będziemy się cieszyć z trofea.


  Buzz!™ Face On!
  Upload one of your photos to MyBuzzQuiz.com

  Wymagana kamerka PlayStation Eye! Musimy wrzucić jedno zdjęcie na MyBuzzQuiz.com. Nie musi tam być naszej twarzy, możemy dać zdjęcie pokoju, plakatu czegokolwiek, a trofeum wpadnie. Zdjęcie robione są podczas gry, gdy kamerkę mamy włączoną.

  Jeżeli poradnik pomógł Ci, zaznacz to klikając pod spodem "dzięki"

  =============================================
  Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą oraz w oparciu o fora zagraniczne.
  Poradnik w całości wykonany przez Asull.


  Zabrania się kopiowania bez mojej zgody.
  Ostatnio edytowane przez IAH ; 21-10-2012 o 19:33

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •