Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Map Pack 2 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar IAH
  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  LSW
  Posty
  185
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: IAH1979

  Złoto DLC: Map Pack 2 - Poradnik

  PRZEGLĄD:

  Poziom trudność trofeów: 5/10
  Trofea offline: 10 ( 7 3)
  Trofea online: 0
  Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 5-10 godzin (w zależności od skilla)
  Minimalna ilość przejść: 1
  Trofea występujące z błędem 0
  Możliwość użycia kodów: BRAK KODÓW
  Wymagana przepustka sieciowa?: NIE
  SŁOWEM WSTĘPU:

  Drugi dodatek do CoD WaW zawiera trzy nowe mapy do trybu multiplayer (Bonsai, Corrosion i Sub Pens) oraz jedną do trybu zombie - Shi No Numa. Pierwszy Map Pack nie dodawał graczom możliwości zdobycia nowych pucharków, gdyż to DLC nie wsparto obsługą trofeów. Tym razem jednak jest inaczej - fani zombie (i nie tylko) mają do zdobycia aż 10 pucharków. Większość z nich nie powinno sprawić Wam szczególnych problemów, jedynie trzy trofea wymagać będą od Was "odrobinę" większego wysiłku:
  • Soul Survivor (przetrwanie do 15 rundy bez powalenia)
  • Deadhead (150 headshotów)
  • Big Baller (zdobycie 75,000 punktów)

  Trofeum "Big Baller" jest tym, które powinniście zdobyć jako ostatnie w tym dodatku. Wszystkie trofea teoretycznie możecie zdobyć podczas jednego podejścia, lecz w praktyce bez znajomości mapy trudno będzie tego dokonać. Wszystkie trofea możecie zdobyć zarówno solo jak i w grze co-op (online lub offline). Tyle wstępem, teraz zapraszam do zapoznania się z mapą przejścia i poradnikiem.
  autor: IAH
  MAPA PRZEJŚCIA:

  KROK 1: Zapoznanie się z mapą

  Poznajcie dokładnie mapę, lokalizację perków (w tej mapie mamy do dyspozycji tylko 4 perki, po jednym w każdej chatce). Wypracujcie swoją taktykę na przetrwanie na tej mapie (lub skorzystajcie z tej, którą opisuje w trofeum "Big Baller").


  Kilka przydatnych wskazówek:
  • Podstawa to "Jugger-Nog" (koszt 2,500 punktów), niestety automat pojawia się losowo w jednej z czterech chatek. Dzięki niemu jesteście bardziej odporni na ciosy zombie.
  • Drugim równie przydatnym perkiem jest "Speed Cola" (3,000 punktów), dzięki niemu przeładowanie każdej broni to błyskawiczna sprawa.
  • Najlepszą bronią dostępną do zakupienia na ścianie jest Thomson (znajduje się na da dole dużego domu naprzeciwko lokalizacji tajemniczej skrzyni). Nie ma sensu kupować innych broni - lepiej zainwestować punkty do losowania broni z tajemniczej skrzyni
  • Najlepszy możliwy zestaw broni to MG-42 oraz DG2. Równie dobry jest też oczywiście Ray-Gun, lecz niestety będzie nieprzydatny, jeżeli będziecie chcieli pracować nad pucharkiem ( "Deadhead" - headshot za jego pomocą nie jest prostą sprawą...)
  • Zawsze na koniec rundy zostawcie sobie jednego lub więcej pełzaczy, tak aby na spokojnie uzupełnić amunicję, losować bronie, popracować nad pucharkami, czy też po prostu pozwiedzać sobie bez stresu mapę
  • Uważajcie na szybkich pełzaków. Nieraz trudno ich zauważyć, co może bezpośrednio przyczynić się do zgonu.
  • I na koniec jeszcze jedna uwaga - w przeciwieństwie do Black Ops'a tutaj zombie po odstrzeleniu głowy potrafi sobie całkiem dobrze radzić (szybko nie umierają). Nieraz może to zakończyć się dla gracza przykrą niespodzianką, więc pamiętajcie aby jak najszybciej "dobijać" takich pacjentów.  KROK 2: Praca nad pucharkiem "Big Baller" przy jednoczesnym odblokowaniu wszystkich pozostałych trofeów

  Teoretycznie jeżeli wszystko dobrze zaplanujecie i będziecie mieli również trochę szczęścia, to możecie zdobyć wszystkie trofea w jednej grze. Aby tego dokonać musicie przede wszystkim zapoznać się z taktyką opisaną w trofeum "Big Baller" oraz działać wg następującego planu (solo!):
  1. Runda 1 - zostawiacie przy życiu ostatniego zombie, który jeszcze nie zdążył przedostać się przez okno, stoicie przy oknie i odbudowujecie je dopóki nie wpadnie trofeum "Hammer Time".
  2. Runda 2 i 3 - wypuszczacie wszystkie zombie do środka, jeżeli przy odrobinie szczęścia któryś z zombie zostawi tzw. "bombę" zabijacie wszystkich zombiaków z wyjątkiem jednego. Gdy weźmiecie bombę, zabijając przy tym tylko jednego nieboraka usłyszycie dźwięk wpadającego pucharka "It's a Trap!".
   Ważna uwaga!, począwszy od 2 rundy staracie się zabijać wszystkie zombie strzałami w głowę.
  3. Rundy 4-10 - po otwarciu bramy z napisem "Warning" (koszt 1,000 punktów) i zejściu na dół sugeruję abyście najpierw zostali w "bezpiecznej miejscówce" przy bramie "Doctors Quarters" i zbierali kasę na otwarcie trzech bram, drzwi chatek, zakup podstawowych perków oraz uruchomieniu 3 pułapek. Gdy w któryś z tych rund zdobędziecie bonus "Insta Kill" możecie próbować zdobyć trofeum "Big Brawler", lecz bez wcześniejszego zakupu Jugger Nog'a raczej odradzałbym to zadanie (możecie przez przypadek zginąć).
  4. Gdy już macie wystarczającą ilość punktów, na koniec rundy (po pozostawieniu pełzaków) otwieracie wszystkie bramy z wyjątkiem tej prowadzącej do "Doctors Quarters". Po otwarciu każdej z nich wyjdą trzy zombiaki, nie zabijajcie ich tylko idźcie szybko do chatki i uruchomcie pułapkę, następnie manewr ten powtórzcie w dwóch pozostałych chatkach. Gdy w trzech różnych pułapkach zabijecie przynajmniej po jednym zombie, wpadnie Wam trofeum "It's a Trap!".
  5. Po otworzeniu trzech chatek dobrze by było, aby w któryś z nich był Jogger Nog. Jeżeli tak nie jest to niestety będziecie musieli otworzyć bramę przy bezpiecznej miejscówce, wtedy też zakupcie ostatni perk zdobywając tym samym trofeum "Perk-a-Holic"
  6. Gdy macie otwartą chatkę "Comm Romm" udajcie się do niej i podejdźcie do telefonu, naciskajcie cały czas aż wpadnie wam ukryte trofeum "Dead Air"
  7. Po 10 rundzie starajcie się stosować wyłącznie taktykę opisaną w trofeum "Big Baller". Gdy dostaniecie bonus Insta Kill (w przypadku, kiedy nie zrobiliście tego w początkowych rundach) pamiętajcie aby szybko zabić 10 zombie nożem (trofeum "Big Brawler").
  8. Po przetrwaniu do 15 rundy wpadnie Wam pierwsze srebro, czyli puchar "Soul Survivor". W międzyczasie, po zabiciu 200 zombie odblokujecie również trofeum "Fertilizer Man".
  9. W dalszym ciągu przez cały czas stosujecie się do taktyki "przetrwania" (czyli bieganie dookoła na pomostach przy chatce Coom Room), cały czas starając się przy tym strzelać umarlakom w ich główki. Gdy zdobędziecie 150 headshotów wpadnie wam trofeum "Deadhead". W momencie, kiedy zdobędziecie 75,000 punktów, odblokujecie ostatni srebrny pucharek w tym dodatku, tj. trofeum "Big Baller".  KROK 3: Sprzątanie

  Gdyby Wam się nie udało zdobyć któregoś z trofeów, teraz z doskonałą znajomością mapy i strategią przetrwania na niej to już wyłącznie czysta formalność ...  PORADNIK WŁAŚCIWY:

  TROFEA
  Dead Air
  Must have been a wrong number.


  Ukryte trofeum. Aby go zdobyć udajecie się do chatki "Comm Romm", tam w jednym z pomieszczeń na stole powinien znajdować się telefon, podchodzicie do niego, przytrzymujecie przez chwilę , następnie puszczacie go i ponownie cały czas wciskacie aż do momentu, kiedy uzyskacie połączenie, co tym samym odblokuje Wam to trofeum i przy okazji również umili rozgrywkę całkiem przyjemną muzyczką.
     Hammer Time
  Repair 200 window boards in a single game. (Map Pack 2 only)


  Podczas jednej gry musicie odbudować 200 desek w oknach. W pierwszej rundzie zostawiacie ostatniego zombie, który chce dostać się przez okno, cały czas "upierdliwie" odbudowując mu deski w oknie. Gdy odbudujecie 200 desek usłyszycie znajomy dźwięk wpadającego pucharka  It's a Trap!
  Kill at least one zombie with three different traps in a single round. (Map Pack 2 only)


  Zabij przynajmniej jednego zombie w trzech różnych pułapkach w jednej grze. Najlepiej się za to zabrać w sposób opisany przeze mnie w kroku 1. Przypomnę, najpierw otwieracie bramę z napisem "Warning", po zakupie Thompsona i min zbieracie punkty w "bezpiecznej miejscówce" (niedaleko bramy prowadzącej do "Doctors Quarters"). Zadanie wymaga, abyście mieli minimum 8,250, ale na wszelki wypadek gdyby poszło coś nie tak warto posiadać trochę więcej punktów. Gdy już zbierzecie stosowną ilość mamony na koniec rundy postarajcie się zostawić jak najwięcej pełzaczy, najlepiej w kilku różnych miejscach (tak aby nie były wszystkie w "kupie"). Teraz otwieracie pierwszą bramę do Comm Room'u (1,000 punktów) i szybko biegniecie do chatki. Otwieracie ją, i czekacie na trzech zombiaków, które powinny się pojawić. Jak zobaczycie, że zombie zbliżają się do chatki włączacie pułapkę (1,000 punktów). Udajecie się teraz do bramy za podwórkiem naprzeciwko "bezpiecznej kryjówki"(Fishing Hut), i ją otwieracie (kolejne 1,000 punktów). Znowu pojawią się trzy kolejne zombie, nie zabijacie ich tylko szybko biegniecie do chatki i uruchamiacie w niej pułapkę (1,000 pułapka i 750 drzwi). Gdy już pułapka się wyłączy biegniecie do bramy i czekacie przy pułapce znajdującej się przy bramie na pełzaki. Gdy się zbliżą uruchamiacie pułapkę (kręcąca się kłoda z ostrzami). Gdyby coś poszło nie tak, macie jeszcze do dyspozycji dwie chatki.
  Ważna uwaga, w grze co-op trofeum top dostanie wyłącznie gracz, który uruchomił trzy różne pułapki w których zginął min. 1 zombiak.  Weapon of Minor Destruction
  Kill no more than one zombie with a nuke. (Map Pack 2 only)


  Zabij nie więcej niż jednego zombie za pomocą bomby nuke. Trofeum najłatwiej jest wykonać w początkowych rundach (2-4). Niestety jesteście trochę zdani na szczęście, gdyż bonusy pojawiają się losowo. Wpuszczacie wszystkie zombie do środka. Gdy któryś z zombie zostawi bonus "nuke" zabijacie wszystkie zombie z wyjątkiem jednego - tego ostatniego załatwiacie bonusową "bombką" . Trofeum zostanie odblokowane wyłącznie w przypadku, kiedy Wasz truposz będzie jedynym zabitym zombie przez nuke.  Perk-a-Holic
  Have all four perks simultaneously active in a game of Nazi Zombies. (Map Pack 2 only)


  Musicie jednocześnie posiadać wszystkie 4 perki dostępne w tej mapie. Automaty z perkami znajdują się w czterech chatkach rozlokowanych w różnych częściach mapy:
  Automaty pojawiają się w chatkach losowo, koszt perków:
  • Quick Revive (1,500 punktów)
  • Jugger-Nog (2,500 punktów)
  • Double Tap (2,000 punktów)
  • Speed Cola (3,000 punktów)

  W sumie wydacie na perki 7,000 punktów + koszt otwarcia 4 bram i drzwi wszystkich chatek (8,000 punktów)  Fertilizer Man
  Kill 200 zombies in a single game. (Map Pack 2 only)


  Zabicie 200 zombie wpadnie Wam naturalnie podczas pracy nad pucharkiem "Big Baller".  Big Brawler
  Get 10 consecutive zombie melee kills before Insta-Kill expires. (Map Pack 2 only)


  Naszym zadaniem jest zabić nożem 10 zombie podczas "Insta-Kill". Pamiętajcie o tym, aby zabrać się za to zadanie już po zakupie Jugger Nog'a - może Was to uchronić przed przypadkowym zgonem.  Deadhead
  Get 150 zombie headshots in a single game. (Map Pack 2 only)


  Od samego początku gry wyróbcie sobie nawyk strzelania zombie w głowy. Po drodze do zdobycia 75,000 punktów zestrzelenie 150 głów zombie nie będzie szczególnie dużym wyczynem. Podstawa to dobry karabin maszynowy (najlepiej MG42). Zwróćcie uwagę na taktykę opisaną w trofeum "Big Baller".  Big Baller
  Earn 75,000 points in a single Nazi Zombies game. (Map Pack 2 only)


  Zdobądź 75,000 punktów w pojedynczej grze. Dochodzimy do najtrudniejszego pucharka w tym dodatku. Kluczem do sukcesu jest dokładne zapoznanie się z mapą oraz zastosowanie odpowiedniej taktyki na przeżycie. Poniżej podaję najlepszy sposób na przetrwanie na tej mapie (bez użycia glitcha):
  1. W pierwszych rundach próbujecie zdobyć min. 3,200 punktów, zaraz po tym otwieracie bramę z napisem "Warning". Po zejściu na dół naprzeciwko tajemniczej skrzyni wykupujecie Thompsona oraz miny na ścianie na zewnątrz budynku. Udajecie się w pobliże bramy "Doctors Quarters" i tam zabezpieczacie się minami i bronicie się, aż zbierzecie sporą sumkę punktów wystarczającą do otworzenia trzech bram, drzwi chatek i zakupu najważniejszych perków (Jogger Nog i Speed Cola).
   Ważna uwaga! - na początku każdej rundy dostajecie kolejne 2 miny, więc za każdym razem użyjcie je, dodatkowo Was zabezpieczą i przydadzą się w późniejszych rundach na pieski.
  2. Na rundę z pieskami wykorzystujecie położone we wcześniejszych rundach miny w pobliżu "bezpiecznej miejscówki"
  3. Gdy już zbierzecie odpowiednią ilość punktów otwieracie bramy i chatki. Kupujecie w/w perki, za pozostałą kasę losujecie broń w skrzyni (idealny zestaw do MG42 i D2)
  4. Jak szczegółowo wygląda taktyka? Po otworzeniu bramy Comm Room biegacie cały czas dookoła po kładkach, szczególnie uważając na niewielkim odcinku bagien. Gdy już widzicie, że zombie przestały wychodzić, rzucacie granat aby zrobić kilku pełzaków, pozostałych zombiaków wciągacie do środka do głównego domu. Kiedy dojdziecie do pomieszczenia w którym kupiliście Thompsona odwracacie się i strzelacie do nadbiegających zombie. Po zabiciu wszystkich zostawiacie przy życiu kilka pełzaków i teraz macie czas na uzupełnienie amunicji, losowanie broni, postawieniu min w pobliżu "bezpiecznej miejscówki", czy też innych zadań.
   Pamiętajcie! - wbiegacie do głównego domu dopiero wtedy, gdy macie pewność, że już nie wychodzą nowe zombiaki.
  5. Losujecie broń aż do momentu zdobycia najlepszego zestawu, czyli MG42 oraz D2
  6. Po zakończeniu rundy natychmiast udajecie się w pobliże chatki Coom Romm. Podczas biegania dookoła miejcie dla bezpieczeństwa zawsze przełączona broń na D2
  7. W późniejszych rundach (>20), już po zdobyciu trofeum za 150 headshotów sugeruje dla bezpieczeństwa używać wyłącznie "wspaniałej" broni D2
  8. Jeszcze kilka wskazówek:
   • Insta Kill i Nuke to stracone punkty, bierzcie te bonusy wyłącznie wtedy kiedy nie macie wyjścia, bądź wtedy gdy pracujecie nad danym trofeum
   • jeżeli otworzycie bramę do "Doctors Quarters" pamiętajcie, aby również zaminowywać schody za bramą


     Technika w grze co-op również opiera się na tej strategii, z tą jednak różnicą, że jedna osoba która biega robi za "przynętę" i nie zabija zombiaki. Druga osoba pozostaje w bezpiecznej lokacji przy asyście rozłożonych min i tam się broni (i to ta osoba zbiera punkty potrzebne do odblokowania trofeum). Kiedy już przestają pojawiać się nowe zombie gracz z bezpiecznej kryjówki przygotowuje się na "gorące przyjęcie" towarzystwa biegającego za kompanem, który właśnie wbiega do głównego budynku. Ważna uwaga - w grze co-op powyżej 10 rundy zombie pojawiają się w kilku falach, dlatego też wtedy gracz "przynęta" już nie wbiega do chatki tylko cały czas uprawia jogging dookoła, natomiast gracz zdobywający punkty wychodzi w bramę prowadzącą do Comm Romm'u i stamtąd odstrzela kilka zombie i znów powraca do bezpiecznej miejscówki. Biegający gracz również powinien mieć wykupione miny i na koniec każdej rundy zostawia je w pobliżu bramy "Coom Romm", tam gdzie broni się jego partner. Niestety w grze co-op jeżeli w trzech chatkach nie traficie na Jogger Noga to sugeruje, abyście od razu zginęli i rozpoczęli grę od nowa (restartując grę możecie dostać taki sam układ automatów w chatkach). Tak jak w grze solo gracz, który odciąga zombie powinien posiadać broń D2. W grze co-op we dwie osoby udało się zdobyć to trofeum już w 18 rundzie (prawda Bujaczes? )  Soul Survivor
  Reach round 15 in Nazi Zombies without getting revived. (Map Pack 2 only)


  Przetrwanie do 15 rundy po zapoznaniu się z taktyką opisaną powyżej nie powinna sprawić Wam szczególnych problemów. Gdyby jednak w grze solo nie udawał Wam się ten wyczyn, poszukajcie łebskiego kompana do gry i podzielcie się rolami opisanymi powyżej (Wasz kolega biega i odciąga zombie przy chatce "Comm Room", natomiast Wy zabezpieczeni minami bronicie się w "bezpiecznej kryjówce" przy bramie prowadzącej do "Doctoras Quarter").
  Ostatnio edytowane przez IAH ; 01-01-2013 o 11:57

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •