Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Okami HD - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Minuta1985
  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Zgierz
  Posty
  304
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: minuta1985

  Platyna Okami HD - Poradnik


  Przegląd:


  Trudność trofeów: 4/10 + Ankieta
  Trofea offline: 51 ( 42531 )
  Trofea online: brak
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: około 50 godzin
  Minimalna ilość przejść: 1+
  Trofea do pominięcia: 3 ( No Furball on the Menu , From Imps to Demons , Barking Up the Cherry Tree )
  Kody odblokowujące trofea: brak
  Zglitchowane trofea: brak
  Liczba Graczy/Kontrolerów: 1/1

  Wstęp:


  Witajcie w świecie Okami - świecie łączącym elementy japońskiej historii, sztuki malarstwa sumi-e, mitologii i doktryn religijnych Shintoizmu czyli religii średniowiecznej Japonii. Wcielamy się w rolę Amaterasu - naczelnej bogini z panteonu wielorakich bóstw religii Shinto - która w postaci białego wilka ( "Okami" dosłownie znaczy właśnie "wilk" a słowo "kami" to inaczej "bóg" ) z początku stawi czoła klątwie rzuconej na małą wioskę Kamiki a skończy na ocaleniu spod panowania zła całej krainy Nippon ( "nippon" - "Japonia" ). Gra nie bez kozery nazywana była swego czasu "peesdwójkową Zeldą" - tu również mamy obecną szeroko pojętą eksplorację, wszechobecny backtracking i masę subquestów zlecanych nam przez postacie poboczne. Cechą charakterystyczną gry jak zapewne wiecie jest oprawa, zarówno wizualna jak i dźwiękowa. Mamy tu do czynienia z cell shadingiem, ale zapewniam Was - takiego wykorzystania tej techniki animacji jeszcze Wasze oczy nie widziały! Gra wygląda jak ożywione płótno! Poziom artyzmu w tej produkcji przekracza wszelkie normy - zrozumiecie to sami kiedy ukwiecicie swoje pierwsze drzewo, nakarmicie pierwsze zwierzątko czy pierwszy raz zmienicie noc w dzień. Dla takich właśnie chwil warto zagrać, tfu, przeżyć tą niesamowitą przygodę!

  Autor: Guide Master Minuta


  Mapa przejścia:


  Podczas przygody z Okami sami przekonacie się że gra zbieractwem stoi. Znajdziek wszelakiej maści, kształtów i rodzajów jest sporo ale na pewno nie jest to przymusowe, męczące zbieractwo. Mamy tu do czynienia z mini sand boxem więc w każdej chwili możemy przerwać linię fabuły i zająć się kolekcjonowaniem fantów. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj również licznik Prise, zdobywane za wprowadzanie świata gry na właściwe tory a służące nam jako swoiste punkty doświadczenia. Aby wbić platynkę wystarczy jednokrotne przejście gry z tym że należy zwrócić uwagę na 3 trofea, które można pominąć. Od początku gry skupiamy się także na zdobyciu jak największej ilości Yenów, Demon Fangsów i Prise, gdyż jest to wymóg determinujący jeden z pucharków. Resztę szczegółowo rozpiszę pod danym trofeum więc nie przedłużając bardziej zapraszam do opisu poniżej. Tutaj chciałbym w telegraficznym skrócie opisać sposób na przejście gry bo historia jest nieco zakręcona i można się w kilku miejscach zaciąć, pomijam przy tym wszelakie zbieractwo gdyż jest to opis stricte fabuły. A więc zaczynamy od...


  Uwaga! Poniższy tekst jest naładowany toną SPOILERÓW! Jeśli wcześniej nie mieliście styczności z dziełem Clover Studio to czytacie go na własną odpowiedzialność!


  River of the Heavens
  Tutaj mały tutorial - sterowanie, sejwowanie i takie sprawy. Gdy dojdziesz do zerwanego mostu odbij w prawo - uzupełnij konstelację a nauczysz się Rejuvenation. Teraz domaluj brakujący most i wbijaj dalej aż do portalu.

  Cave of Nagi
  Wpadaj do jaskini, dorysuj brakującą klingę miecza a pojawi się kolejna konstelacja - Power Slash jest Twój. Rozetnij teraz drewniane pale i wracaj do wejścia.

  Kamiki Village
  Przetnij owoc Power Slashem, teraz zbiegnij do wioski - ludzie zmienili się w kamienne posągi. Leć teraz na wieżę widokową i namaluj okrąg na niebie - zyskałeś Sunrise. Pogadaj z Mr Orange, wygraj walkę i leć dalej. Możesz teraz pobawić się w kopanie rzodkiewki. Pogadaj z handlarzem i biegnij do domu Susano. Power Slashem przetnij wielki gar - spotkasz właśnie Susano - potomka wielkiego wojownika Nagiego. Walni go ze łba ( ), bierz go na grzbiet i leć do kupca. Susano wróci za swój dom, Ty tym czasem pogadaj z Kushi , dorysuj brakujący element koła młyna.

  Hana Valley
  Walcz z drzewami ( odbijaj pociski Power Slashem ) aż dojdziesz do malowidła na ścianie. Domaluj słońce w prawym górnym rogu, leć dalej aż spotkasz Susano. Potnij Power Slashem kilka obiektów kończąc na niedźwiedziu. Dopchaj kulę do pomieszczenia z rośliną, wskakuj na znak i narysuj słońce. W ten sposób wyrośnie drzewo - zdobędziesz Bloom. Teraz wracaj, obrysuj Bloomem martwą roślinność - tym razem nową techniką będzie Greensprout.

  Shinshu Field
  Użyj Bloom na Guardian Sapling w centrum, biegnij dalej aż do domku pirotechnika Tamy. Narysuj bombę ( okrąg z lontem, jak na płótnie ) a kolejną techniką którą odkryjesz będzie Cherry Bomb. Możesz już lecieć do celu ( zaznaczony na mapie ) i pogadaj z Miką, da Ci Wanted List. Dalej możesz już wracać do...

  Kamiki Village
  Pogadaj z Mr Orange na platformie widokowej po czym ukwieć Bloomem 15 drzew w okolicy ( w razie czego pogadaj z Komuso a poda Ci liczbę drzewek którą pominąłeś ), wróć do staruszka i pogadaj z nim. Musisz teraz ukwiecać pąki na czas więc się spiesz. Uzyskasz w ten sposób technikę Water Lily. Możesz już udać się do Shinshu.

  Shinshu Field
  Na południu znajdziesz zalany tunel, przez który przedostaniesz się dzięki nowej umiejętności. Dalej na końcu tunelu narysuj Cherry Bomb i wbijaj do nowej lokacji.

  Agata Forest
  Dostań się do domu Madame Fawn, zapłać jej a usłyszysz wróżbę. Leć teraz wzdłuż ścieżki pod schodami aż trafisz na jaskinię a w niej kamień który wysadź bombą. Ukwieć teraz Sapling a pojawi się Waka. Pokonaj go więc i biegnij na wysepkę gdzie łowi ryby Kokari. Pomóż mu złowić Great Salmon a dostaniesz Tsuta Key.

  Tsuta Ruins
  Biegnij przed siebie, pokonaj nowy typ przeciwnika ( gdy pada, szybko stosuj Bloom co odsłoni jego słaby punkt ), przepchnij kulę i wepchnij ją na przycisk. Grzyby możesz powiększać malując słońce na niebie aby urosły. Dojdziesz do demonicznej kłódki, zeskocz na dół a poznasz Blockheada. Uderz go kwadratem a odsłonią się jego czułe punkty które wykropkuj pędzlem. Łap w paszczę klucz i leć do kłódki, przy przepaści namaluj most ( do malowania użyj ). Znajdziesz się w miejscu z trzema Devil Gates - pokonaj wszystkie aby pojawiły się grzyby które powiększ malując słońce na niebie. Na górze zniszcz posągi, możesz już wracać do początku lokacji. Ukwieć martwą trawę - zdobywasz Vine. Podążaj teraz po kwiatach w górę aż do centrum pieczary. Połącz teraz haki z roślinami a pokrywa podniesie się. Nastąpi walka ze Spider Queen. Dalej możesz wracać już do Agaty.

  Agata Forest
  Pogadaj z Karude i uderzaj na południe. Musisz teraz płynąc na kłodzie zaczepiać się Vine'em o haki aby spowolnić pień. W ten sposób trafisz do nowej lokacji...

  Taka Pass
  Biegnij przed siebie aż natrafisz na pęknięcie na ścianie z lewej strony. Użyj bomby aby wejść do jaskini, znów pokonaj Wakę. Poruszaj się w górę, napraw pędzlem most i ukwieć Guardian Sapling. Zeskocz teraz na początek lokacji i pędź aż natrafisz na stado kretów. Kombinuj tak aby z baranka 3 razy dostał przywódca stada a dostaniesz kubek który wręcz Tea Masterowi na początku lokacji. Odnajdź teraz Spring Girl ( stoi przy wyschniętej sadzawce ) i zniszcz chatkę demonów a źródełko znów napełni się wodą. Dalej, na drugim końcu lokacji pomów z Bingo. Pozostaje Ci już tylko wbijać do Kusy.

  Kusa Village
  Na drugim końcu lokacji spotkasz Księżniczkę Fuse, której pomóż i pokonaj kilka pokrak a otrzymasz Canine Tracker niezbędny do lokalizowania psich wojowników. Namierz Konohanę Blossom i zaczep się o niego Vine'em i leć do jaskini. Tam spotkasz pierwszego psa. Ofiaruj mu Meat ( żarcie dla zwierząt, ofiarowujemy je każdemu psiakowi-wojownikowi ). Teraz biegnąc mostem zeskocz z jego lewej strony, odnajdź jaskinię której wejście wysadzisz bombą a odnajdziesz kolejnego pieska. Pogadaj teraz z Mr Bamboo w okolicy, zetnij Power Slashem bambus z lewej strony chatki i uderz go z baranka. Pojawi się kolejny Canine Warrior. W centrum wioski ukwieć martwą roślinność obok Flower Girl - poznasz następnego psa. Wracaj do księżniczki Fuse a tam stoczysz walkę z ostatnim, póki co, Canine Warriorem.

  Sasa Sanctuary
  Dostaniesz się tu przez bramę w Taka Pass. Pogadaj ze strażą, musisz się wrócić do chatki Cutterów w centrum Taka Pass. W nocy wejdź po drewnianej belce, narysuj bombę i dostań się do domku. Chwyć panią Cutter zębami ( ) i wciągnij ją w promień światła - stoczysz walkę po której uwolnisz córkę szefa bandy z Sasy. Wracaj z nią więc tam - będziesz już mógł dostać się do tej lokacji. Wbijaj windą do wodza, pogadaj z nim po czym leć do wyschniętego źródełka. Pogadaj z Bath Attendatem a później z Mr Bamboo, teraz dostań się poprzez mini gierkę na samo dno lokacji i odszukaj źródło źródła Otrzymasz technikę Waterspout. Przelej teraz wodę do wielkiego bambusa a otworzą się drzwi do dalszej części lokacji. Odnajdź kolejnego psiego wojownika ( przetnij bambus pędzlem gdy się świeci ), pokonaj go. Teraz wracaj i pogadaj ponownie z Mr Bamboo. Użyj źródełka aby dostać się do Agaty.

  Agata Forest
  Pogadaj z Kushi i napełnij jej beczkę używając Waterspout ( trzykrotnie ), pojawi się Susano - pomóż mu pędzlem w starciu z przeciwnikiem. Teraz odnajdź miejsce oznaczone na mapie. będzie tam Kokari który znów ma kłopoty. Czas na wielką rybę! Twoim zadaniem jest złowić Whoopera - gdy Ci się to uda otrzymasz nową moc, Crescent. Pokonaj kolejnego pieska a potem możesz już śmiało wracać do Shinshu Field a stąd do Kamiki.

  Kamiki Village
  Narysuj księżyc i biegnij do Hayabusy, psa Mushiego którego prześcignąłeś w kopaniu rzodkiewki. pogadaj z nim a wywiąże się walka. Pokonaj przeciwnika a będziesz mógł już wracać do Księżniczki Fuse. Teraz za jej domem odnajdź przejście prowadzące do...

  Gale Shrine
  Pogadaj z Susano i strażnikiem po czym wbijaj do środka, na północy odnajdziesz klucz do okolicznego demonicznego zamka. Windę odpalasz kładąc bombkę na środku. Leć najpierw na drugie piętro a po walce z kluczem w pysku wbijaj na trzecie. Na samej górze trzykrotnie namaluj zawijas w przeciwnym kierunku do kierunku wiatru. W ten sposób zyskasz Galestorm - przydatne m in. do gaszenia ognia. Wróć na początek do pomieszczenia z wiatrakami i obróć platformę Galestormem aby znaleźć się po drugiej, zachodniej stronie. Gdy dojdziesz do płacht skocz na drewniane belki i Galestormem zrób sobie z płacht platformy, przedostań się po nich na koniec pomieszczenia. Zasejwuj i leć zbić Crimson Helmeta. Po walce pomóż Susano, odpal trzy razy Galestorm aby mógł się dobrze zakręcić i możesz już wracać do Kamiki.

  Kamiki Village
  Obejrzyj scenki, pogadaj z kim chcesz a potem leć do wielkiego drzewa. Możesz już wyjść z wioski, bierz na grzbiet Kushi i biegnij do Moon Cave.

  Moon Cave
  Impy nie wpuszczą Cię dopóki nie będziesz mieć maski, zdobędziesz ją za pokonanie demonicznego domku nieopodal. Dostań się do kuchni, podnieś Vine'em pokrywkę a poznasz szefa kuchni. Teraz musisz zebrać 4 popierdółki na zupę. Klucz bierz w paszczę i leć na zachód. Vine'em dostań się na koniec tunelu. Latarenki z okiem tniesz pędzlem. Po zniszczeniu Demon Gate zdobędziesz Ogre Liver. W połowie kanionu z kwiatami odnajdziesz sadzawkę, namaluj kreskę do góry a woda się podniesie więc idź tym śladem. Odnajdziesz most który się zarwie a Ty znajdziesz się przy kolejnym domku. Pokonaj go, odpal wodą mechanizm i po fontannie skacz na górę. Wygraj walkę, tnij latarenkę i leć wyżej po fontannie do głównego pomieszczenia. Zagadaj z demonem, potraktuj go Power Slashem kilka razy aż zjedziesz an dół. Dalej przed siebie, przy 4 latarenkach tnij je tak aby objąć je jednym cięciem. Po walce zdobędziesz Inferno - stop lód i zagadaj z Impem, dostań się na górę. Tu zdobędziesz Lips of Ice. Topiąc bryły lodu wrócisz do kuchni. Wróć do zerwanego mostu, napraw go, stop lód. Po walce z nowymi przeciwnikami zyskasz Eyeball of Fire. Niedaleko odnajdziesz klucz który zabierz do głównego pomieszczenia, znajdziesz tam demoniczną kłódkę. Pchaj tutaj kulę aż na mechanizm uważając na wiry w piasku. W kolejnej lokacji użyj Galestorm na płótnach, przy armacie odpal ją ( ogień podprowadź do lontu ) tak by trafiła w rysunek smoka. Dalej, pchaj ognistą kulę ( wiem, boli ) na koniec korytarza. Stop przy jej pomocy lód - odnajdziesz Black Demon Horn. Wracaj do kuchni, wrzuć wszystkie składniki do gara, leć do głównego pomieszczenia i uderz w dzwon 8 razy. Pojawi się Imp z którym zagadaj i jedź na górę. Nastąpi walka z Orochim, gdy pojawi się Susano namaluj księżyc i pomóż mu w ścięciu wszystkich głów.

  Kamiki Village
  Pogadaj z mieszkańcami i biegnij do Sakuyi przy drzewie. Wejdź do drzewa a tam przez rzekę do jaskini Nagiego gdzie spotkasz Susano i Kushi. Teraz wyjdź z wioski i leć przez Shinshu Field do Taka Pass a stamtąd do...

  City Checkpoint
  Aby obniżyć most pogadaj ze strażnikiem i podpal wystrzeloną przez niego strzałę.

  Ryoshima Coast
  Biegnij w prawo, wywal ścianę bombą, dalej przelewaj wodę z jednej sadzawki do kolejnej coraz wyżej i wyżej aż do Guard Sapling które ukwieć. Dotrzyj do dojo na wysepce i naucz się Holy Eagle i Digging Champ. Rozwal Demon Gate, pojawi się Mermaind Spring. Biegnij dalej do bramy i do nowej lokacji.

  Sei-an City
  Od razu kup Herbal Medicine, Charcoal i obie wędki. Pogadaj z Nagurim w wyschniętym korycie rzeki ( kolejna mini gra w kopanie ), później pogadaj z Benkeiem, daj mu jedną z wędek i pomóż złapać Cutlass Fish. Dalej spotkasz Wakę a potem kapłankę Rao. Pokaż jej dowolną technikę pędzla. Leć do nowej lokacji - Aristocratic Quarter - i w prawo do kolejnej, skąd wydobywa się zielony dym. Znajdziesz tam Prayer Slips z którymi wróć do Rao. Wracaj na do Ryoshimy i dalej na drewnianą platformę widokową, narysuj księżyc a zatopiony statek stanie się dostępny. Ładuj się do niego.

  Sunken Ship
  Rao będzie Cię wspomagać w walce ( pociągnij kreskę od niej do przeciwnikach ). Dojdź do góry kości, pokonaj kraby, na zewnątrz namaluj słońce a podniesie się woda. Wróć do pomieszczenia ze skrzyniami a potem liliami przedostań się do beczki i dalej aż zaatakuje Cię wielkie łapsko. Przetnij sznury i wskakuj na beczkę, nakieruj ją na haki i skacz wyżej. Wracaj po deskach w odkryty nowy obszar ( uważaj na łapę ). Gdy wrócisz do lokacji gdzie używałeś Sunshine walnij teraz Crescentem. Wracaj do pomieszczenia z łapą a dalej do armaty - zniszcz dolną część ściany. Łap w zęby klucz i otwórz demoniczną kłódkę. Kawałek dalej znajdziesz Lucky Mallet. Możesz już wracać do Sei-an uważając na Water Dragona ( trofeum No Furball on the Menu )

  Sei-an City
  Pogadaj z Rao i dalej do pomieszczenia gdzie znalazłeś Prayer Slips. Będzie tam dziura w ścianie przez którą przedostaje się zielony dym. Użyj teraz Lucky Mallet a będziesz się mógł tam dostać.

  Imperial Palace
  Biegnij przed siebie aż dojdziesz do ulicy, uważaj żeby nikt Cię tu nie zdeptał. Dostań się ( po nodze ) na wysoką półkę i zgarnij klucz a potem wracaj na początek lokacji, otwórz kłódkę. We wiadomym miejscu zdetonuj bombę i wskakuj do środka. Natrafisz na butelkę, tnij ją pędzlem. Wskocz do niej i wydostań się Galestormem - zyskasz kolejną technikę, Veil of Mist ( dwie poziome kreski ). Po pająku dostań się z powrotem do miejsca gdzie chciano cię zdeptać i użyj Mist aby wykiwać miotły. W kolejnej sali przelej wodę do bambusa aby się po nim przedostać. Znajdziesz się w sypialni Cesarza. Zalicz oba scrolle ( celujemy w przeciwnika o imieniu Fire Doom Mirror i trofeum From Imps to Demons ) i dalej po pająkach pod sufit. Kieruj się do źródła zielonej mgły i wskocz tam. W ciele Cesarza leć do przodu aż napotkasz Blighta, którego spierz. Teraz, kierując władcą uwolnij Kaguyę. Po scenkach pogadaj z laską a ta wróci do Sasa.

  Sasa Sanctuary
  Biegnij do oznaczonego miejsca i pogadaj z Mr Bamboo, przed Tobą kolejna mini gierka w kopanie. Po wszystkim zdobędziesz Fire Tablet.

  Sei-an City ( Ar. Quarter )
  Leć do pałacu Cesarzowej - na wprost - i spowolnij strażników Mistem. Kieruj się do pałacu, później do windy aż do pokoju z lawą. Załóż Fire Tablet i płyń przed siebie. Spotkasz Himiko której zaoferuj pomoc. Teraz wyjdź z Sei-an aż do zamkniętej bramy po prawej. Będziesz mógł już ją przekroczyć.

  N.Ryoshima Coast
  Znajdź Urashimę którego tłuką dzieciaki. Uderz go z baranka i pogadaj z nim. Kup kilka ryb u kupca i dalej na molo. Utwórz noc a zaraz potem dzień - pojawi się Orka. Płyń na niej do wyspy z wysoką wieżą.

  Catcall Tower
  Wspinaj się na szczyt, po długiej wędrówce na samym szczycie spotkasz kotka ( zwykły pospolity zwierzak ) którego nakarm. W ten sposób zyskasz Catwalk. Przez sadzawkę wracaj do N. Ryoshimy.

  N.Ryoshima Coast
  Przy wejściu do lokacji po prawej przy wzniesieniu znajdziesz statuę kota - użyj tam Catwalka i dostań się na górę. Po walce pogadaj z Watcherem i w nocy namaluj punkcik na niebie - utworzysz w ten sposób gwiazdę którą gość tak bardzo chciał zobaczyć. Idź na klif i użyj Galestorm trzykrotnie aby wprawić w obrót galaktykę widoczną w wodach oceanu a później już płyń do wiru.

  Dragon Palace
  Pogadaj ze strażnikami a potem windą do Otohime - dostaniesz Shell Amulet. Potem wyjdź i drzwiami po lewej dostaniesz się do paszczy smoka.

  Inside the Dragon
  Gnaj przed siebie, z jednej z wysepek zgarnij klucz i dalej w górę do bramy z demoniczną kłódką. Gdy znajdziesz się w pomieszczeniu z kielichami połącz każdy z nich z czerwonym wyrostkiem - zalejesz w ten sposób korytarz. Wracaj po liliach do orba którego widziałeś wcześniej i połącz ciecz z mackami a uwolnisz orb. Pokonaj lisy i z otrzymanym Fox Rods uciekaj do wejścia. Pojawi się Rao która zgarnie instrument.

  Dragon Palace
  Pogadaj z Otohime i uderzaj do Ankoku Temple w centrum Ryoshimy ( południowej ). Podążaj za widmem Rao aż do ściany w skale w którą wejdź i skacz do studni - dotrzesz do pałacu Himiko. Dostań się do sali tronowej i pokonaj Evil Rao. Teraz czym prędzej wracaj do N.Ryoshimy i do miejsca gdzie stał Watcher a dokładnie tam gdzie wprawiłeś w ruch galaktykę. Będziesz mógł dostać się na Oni Island.

  Oni Island
  Załóż Fire Tablet i biegnij/płyń po lawie okazyjnie tworząc fontanny po których się wspinaj. Dalej przez bramę i lewym korytarzem po klucz a później w prawo. Poznasz Tobiego z którym stoczysz serię wyścigów. Dotrzesz do pomieszczenia z laserami, przedostań się przez nie. Czeka Cię kolejny wyścig z Tobim, wysadź ścianę a znajdziesz się na zewnątrz. Catwalkiem wejdź na dach, zgarnij klucz i przejdź do pobliskiej demonicznej kłódki. Pędząc przed siebie napotkasz statuę tygrysa - przeciągnij pędzlem od góry do dołu wzdłuż jego pleców tworząc strzałę. W ten sposób zyskasz Thunderstorm. Połącz teraz piorun z piorunochronem przy drzwiach i leć przed siebie. Wpraw w ruch młyn, nieco dalej łap w zęby nowy item - materializuje on kładki przez które możesz przebiec. Leć przez most po czym zostaw klucz i podprowadź pędzlem piorun aż do mechanizmu w drzwiach. Znajdziesz się w pomieszczeniu z trojgiem drzwi, zwiedź je aby zebrać skarby po czym ruszaj lewym. Zdetonuj bombę na końcu a wrócisz na początek zamku. Ruszaj teraz przez wielką bramę, połącz miecz posągu z piorunem a odsłonisz w ten sposób schody. Tnij dalej pięć latarenek ( nie trzeba na raz ) i ruszaj przed siebie. Dostań się na górę i leć aż do kolejnego pomieszczenia z laserami. Łap klucz w zęby i biegnij po kładkach, gdy znajdziesz się nad skrzynią puść elektryczny klucz a spadniesz na dół gdzie znajduje się klucz do demonicznej kłódki. Pod ścianą na zachodzie użyj Cherry Bomb, przejdź przez bramę. Wróć teraz po elektryczny klucz, odpal obie pochodnie - podniesie się krata. Dalej znów czeka na Ciebie Tobi a później walka. Catwalkiem dostań się na górę ( linię ciągnij od posągu kota w dół ). Użyj Mist na pająkach, a po walce wyjdziesz na zewnątrz gdzie spotkasz kolejnego już Blockheada. Pokonaj go a czeka Cię już ostatni wyścig z Tobim. Od razu zniszcz bombą ścianę i użyj Vine - wygrałeś po raz kolejny. Wyjdź na zewnątrz i leć na górę na dach. Uzupełnij konstelację a wtedy pojawi się Ninetails, którego pokonaj. Możesz już wracać do Shinshu.

  Shinshu Field
  Idź do zaznaczonego na mapie miejsca, aby się tam dostać skorzystaj ze statuetki kota. Podprowadź piorun w kierunku miecza a otworzysz w ten sposób drzwi w które wejdź.

  Kamui
  Biegnij przed siebie do chatki, zwiedź ją i wyjdź a spotkasz Okiego. Pokonaj go po czym pogadaj z nieznajomym - możesz już śmigać dalej a spotkasz Yoichiego. Gdy wystrzeli strzałę połącz ją z piorunem, odsłoni to Guardian Sapling które ukwieć. Korzystając z okolicznego dojo naucz się techniki Hardhead. Dalej kieruj się na północ.

  Wep'keer
  Pędź na samą górę a poznasz Samickle'a. Pogadaj z nim i wracaj do wejścia - zatrzyma Cię Kai. Wracaj do Samickle'a który wpuści Cię do chatki w której rezyduje Kemu. Uderz go z dyńki a po gadce skieruj się do nowo otwartej bramy.

  Kamui ( Ezofuji )
  Idź przed siebie a ujrzysz Ark of Yamato, teraz ruszaj w lewo do domku Tuskle. Pomów z nią i wracaj do Wep'keer. Zrób zakupy i przenieś się do Kamui a stąd razem z Kai na wschód.

  Yoshpet
  Biegnij razem z Kai przed siebie, masz sporo czasu więc się nie przejmuj. Dotrzesz na polankę, użyj tu Lucky Mallet a będziesz mógł dostać się do nowej lokacji.

  Ponc'tan
  Leć do chatki na wprost, strażnicy będą mieli opory ale w końcu Cię wpuszczą. Pogadaj z Ishaku. Stąd ruszaj na wschód do chatki Miyi, pomów z nią i wracaj znów do Ishaku. Możemy już opuścić Ponc'tan.

  Inner Yoshpet
  Znów czeka nas czasówka przez las aż do wielkich wrót...

  Kamiki Village
  Cofnęliśmy się w czasie o 100 lat, lecimy więc do Sakuyi przy Sapling a potem do przyszłego domu Susano. Budzimy strzałem z dyńki śpiącego Nagiego, pokonujemy go i lecimy do rzeki gdzie kąpie się Nami. Podkradamy się cichcem i kradniemy jej ubrania. Oddajemy je Nagiemu, wrzucamy go na grzbiet i czym prędzej biegniemy do Moon Cave ( po drodze, na Shinshu Field, obowiązkowo zaliczamy kilka zwojów coby natknąć się na Clay Flyera - pamiętamy o trofeum From Imps to Demons, prawda? ). Tu następuje starcie z prawdziwym Orochim, po walce namaluj księżyc i wspólnie z Nagim wykończ bestię. Teraz wracamy aż do Kamui ( Ezofuji ) a tam do wielkich wrót obok domku Tuskle.

  Wawku Shrine
  Po pierwsze - zniszcz dwie armaty ( namaluj Mist i odbij Power Slashem kule ), w sali z wagą stop lód, przenieś w pysku na prawą szalę roślinki i ukwieć je. Teraz Galestormem przenieś kulę na drugą stronę, zgarnij klucz i otwórz demoniczny zamek w pomieszczeniu wcześniej. Dalej stop bryłę lodu, utwórz fontannę, w sali z figurką kota Catwalkiem dostań się na górę. Kładki spowalniaj Mistem i przy okazji niszcz armaty. W kolejnym pomieszczeniu zwolnij tryby i idź przed siebie aż nie dostaniesz się na zewnątrz do miejsca skąd wielki gramofon nie wyrzuca z siebie śniegu. Leć do jaskini obok i przypatrz się ustawieniu kół ( liście zdmuchnij Galestormem ), wróć do urządzenia i odtwórz ustawienie kół z rysunku w jaskini ( Mistem spowalniaj koła i tnij je Power Slashem ) - odkryjesz ostatnią już konstelację a razem z nią technikę Blizzard. Teraz wracaj do sali z save pointem i leć w górę po kolejnych pająkach. Korzystając z Blizzarda, Catwalka i Mista powinieneś znaleźć się w korytarzu w którym unoszą się płatki śniegu. Przeciągnij po nich pędzlem zaczynając od dużego sopla a utworzy się prowizoryczny most. Mijając kolejne unoszące się w górze płatki a później armaty dojdziesz do walki z bossem, Nechku. Po walce pogadaj z Okim i pokarz mu zębatkę leżącą obok. Zjedziesz na dół - zapisz grę i idź drzwiami na prawo. Natrafisz na kilka armat które zlikwiduj, przeciągnij linię od dużego sopla aby ponownie utworzyć "mostek" a tam wepchnij Galetormem śniegową kulę do tunelu i poprowadź od niej Blizzard tak aby zastopować ogniste koła. Wal na początku w prawo, podłóż bombkę i uzyskaj w ten sposób klucz a potem w lewo przez zamkniętą do tej pory bramę. To już niemal koniec przygody, ale czeka Cię jeszcze walka z demonami Nechku i Lechku. Po walce możesz już śmiało wracać do Kamui ( Ezofuji ) i wbijać do Arki.

  Ark of Yamato
  Przekraczając wrota Arki nie będziesz mógł się już wrócić do poprzednio odwiedzonych lokacji!! Najpierw zaopatrz się u kupca w ekwipunek i broń a potem śmigaj przed siebie. Stoczysz tu pojedynki z Crimson Helmetem, Ninetailsem, Spider Queen, Blightem i Orochim ( kolejność dowolna ) a na sam koniec wejdź w promień światła aby zmierzyć się z głównym mąciwodą. Pokonaj Yamiego aby już ostatecznie przywrócić spokój w krainie Nippon.  Trofea:


  Yomigami
  Naucz się jak korzystać z techniki Rejuvenation.

  Związane z fabułą. Zdobywasz na samym początku gry jako pierwszą technikę malarską. Trudność - 1/10


  Tachigami
  Naucz się jak korzystać z techniki Power Slash.

  Związane z fabułą. Zdobywasz niedługo po Rejuvenation. Trudność - 1/10


  A Village For a Peach
  Przywróć Kamiki do normalnego stanu.

  Związane z fabułą. Dostajesz zaraz po ukwieceniu Guardian Sapling w Kamiki. Trudność - 1/10


  Descending Descendant
  Spotkaj Susano.

  Związane z fabułą. Susano spotykamy pijanego w Kamiki niemalże na początku gry. Trudność - 1/10


  Dog Eat Dog
  Pokonaj rekord Hayabusy w kopaniu rzodkiewki.

  Na początku gry w Kamiki zagadujemy Mushi'ego a on proponuje nam pobicie rekordu jego psa, Hayabusy w wykopywaniu rzodkiewki. Wystarczy unikać mamy Mushi'ego i w międzyczasie wykopać całe 10 sztuk warzyw z poletka. Trudność - 1/10


  Sakigami
  Naucz się jak korzystać z techniki Bloom.

  Związane z fabułą. Dostaniesz ją w Hana Valley zaraz po opuszczeniu Kamiki. Trudność - 1/10


  Bakugami
  Naucz się jak korzystać z techniki Cherry Bomb.

  Związane z fabułą. Podczas eksploracji Shinshu Field udaj się w nocy do pirotechnika Tamy i pogadaj z nim. Narysuj wzór bomby z płótna w jego domu a dostaniesz nową umiejętność i trofeum. Trudność - 1/10


  Enemy in the Gates
  Pokonaj wszystkich przeciwników wewnątrz Devil Gates.

  Związane z fabułą. Devil Gates rozsiane są po całym Nippon i wyglądają jak niewysokie domki z których emanuje zła energia. Wystarczy teraz wejść do takiego domku i rozprawić się z przeciwnikami aby wpadło łatwe trofeum. Trudność - 1/10


  Hasugami
  Naucz się jak korzystać z techniki Water Lily.

  Związane z fabułą. Po powrocie do Kamiki ukwieć wszystkie 15 drzew wiśni we wiosce a następnie pogadaj z Mr Orange po czym ukwieć w pełni Guardian Sapling. Trudność - 1/10


  Let's Rock, Baby!
  Pokonaj Wakę.

  Związane z fabułą. Podczas pierwszej wizyty w Agata Forest i ukwieceniu Sapling w tej okolicy poznajemy Wakę, z którym musimy stoczyć pojedynek. Nie jest to trudny pojedynek - tnij z czegokolwiek w konwencjonalny sposób, gdy Waka straci kolorki użyj Power Slasha lub podłuż mu bombkę pod nos. Trudność - 1/10


  Tsutagami
  Naucz się jak korzystać z techniki Vine.

  Związane z fabułą. Do uzyskania w Tsuta Ruins po ukwieceniu trzech stref martwej trawy w okrągłym pomieszczeniu. Trudność - 1/10


  Big Ol' Flower
  Pokonaj Spider Queen.

  Pod koniec Tsuka Ruins napotykamy bossa - właśnie Spider Queen. Walka jest dość prosta, wystarczy przy użyciu techniki Vine zaczepiać liany prowadzące od kwiatów wirujących w powietrzu aż po haki na jej odwłoku. Łącząc w ten sposób dwie liany pająk straci równowagę i odsłoni swój słaby punkt w który należy z pełnym impetem walić. Po chwili odwłok się zamknie a my całą operację powtarzamy od początku. Trudność - 1/10


  Imp Exorcist
  Pokonaj Impy króre opanowały Księżniczkę Fuse.

  Związane z fabułą. Podczas pierwszej wizyty w Kusa Village nie będziesz mógł korzystać z technik pędzla. Uderzaj więc przed siebie aż napotkasz księżniczkę zaatakowaną przez przeciwników. Pozbądź się ich a wpadnie trofka. Trudność - 1/10


  Nuregami
  Naucz się jak korzystać z techniki Watersprout.

  Związane z fabułą. Po ukończeniu pierwszej mini gry w kopanie w Sasa Sanctuary odsłonisz nową konstelację i przy okazji nowe trofeum. Trudność - 1/10


  Yumigami
  Naucz się jak korzystać z techniki Crescent.

  Związane z fabułą. W Agata Forest pogadaj z Kokarim i pomóż mu złowić Whoopera. W nagrodę dostaniesz umiejętność zmieniania dnia w noc na życzenie. Trudność - 1/10


  Kazegami
  Naucz się jak korzystać z techniki Galestorm.

  Związane z fabułą. Wewnątrz Gale Shrine dojdź na szczyt wielkiego wiatraka i narysuj wiatr pędzący w odwrotnym kierunku niż w grze aby oczyścić tą strefę. Trudność - 1/10


  One Mean Dude
  Pokonaj Crimson Helmet.

  Związane z fabułą. Zmierzysz się z nim pod koniec wizyty w Gale Shrine. Jako że posiada on gruby pancerz należy atakować go wyłącznie od tyłu. Kiedy zrzuci zbroję używamy Galestorm aby zdmuchnąć płomienie i walimy już bezpośrednio w oponenta. Całą operację powtarzamy wedle potrzeby. Trudność - 2/10


  To the Moon, Ammy
  Wejdź do Moon Cave.

  Związane z fabułą. Po powrocie do Kamiki będziesz w końcu mieć okazję udać się do Moon Cave aby stoczyć walkę z Orochi'm. Trofka wpada jak tylko wejdziemy do jaskini. Trudność - 1/10


  Moegami
  Naucz się jak korzystać z techniki Inferno.

  Związane z fabułą. Zdobywasz ją w Moon Cave, gdy tylko pokonasz jednego z kolistych przeciwników. Odsłoni to konstelację z nową umiejętnością. Trudność - 1/10


  Serpent Breath
  Pokonaj Orochiego.

  Związane z fabułą. Do starcia dojdzie na koniec wizyty w Moon Cave, boss nie jest zbyt groźny jeśli wiemy jak walczyć. Na początku walki nie jesteśmy w stanie nawet drasnąć Orochiego więc unikamy walki aż do momentu gdy jedna z głów zacznie ryczeć po czym łączymy ją przy pomocy Celestial Brush ze Świętą Sake płynącą wokół areny. Manewr powtarzamy po dwa razy na dowolnych trzech głowach aż bestia padnie nieprzytomna. Dalej bez namysłu wskakujemy na gada i atakujemy dzwon - jego jedyny słaby punkt. Możemy wspomóc się Steel Fist Sake co znacząco ułatwi starcie. Kiedy już dzwon zostanie zniszczony pod naporem naszych argumentów możemy już śmiało atakować Orochiego. Dalej stosujemy kombinację: głowa + Święta Sake okazyjnie popijając Steel Fist Sake a walka nie powinna sprawić Wam problemu. Trudność - 3/10


  Kasugami
  Naucz się jak korzystać z techniki Veil of Mist.

  Związane z fabułą. Do wyuczenia podczas wizyty Imperial Palace gdy jesteśmy zmniejszeni do rozmiarów Issuna. Trudność - 1/10


  Dominate the Indomitable
  Pokonaj Blighta.

  Związane z fabułą. Po wskoczeniu w zielony dym wydobywający się z ust Cesarza znajdziemy się wewnątrz jego ciała. Spotkamy tam Blighta, bossa odpowiedzialnego za całe zamieszanie. Pokonamy go bardzo łatwo. Paskuda jest niewrażliwa na nasze ataki ale gdy tylko otoczą ją wirujące miecze tniemy je natychmiast Power Slashem trafiając tym samym w miecz niebieski, który złapie tymczasową "zadyszkę". Pijemy więc natychmiast Steel Fist Sake i skupiamy się właśnie na nim. Patent w razie potrzeby powtarzamy aż do skutku. Trudność - 2/10


  Kabegami
  Naucz się jak korzystać z techniki Catwalk.

  Związane z fabułą. Technikę zdobywamy na samym szczycie Catcall Tower w N. Ryoshima Coast. Wspinamy się po wieży a na jej czubku karmimy samotnego kota rybą ( musimy mieć przynajmniej jedną w inwentarzu ). W ten sposób odkrywamy nową konstelację którą uzupełniamy. Trudność - 1/10


  Dragonian Dilemma
  Spotkaj Otohime.

  Związane z fabułą. W N. Ryoshima Coast niedaleko wejścia do lokacji znajdziemy posąg kota. Ciągniemy więc smugę pędzlem aż na samą górę i wspinamy się tam. W miejscu tym spotykamy Watchera który koniecznie chce zobaczyć spadającą gwiazdę. Malujemy więc kropkę na niebie a to utworzy nam galaktykę. Idziemy więc na szczyt klifu i używamy Galestorm trzykrotnie a to otworzy nam drogę do Dragon Palace wewnątrz oceanu. Płyniemy tam na Orce a wewnątrz spotykamy księżniczkę Otohime i rozmawiamy z nią. Trudność - 1/10


  Fox Face
  Pokonaj Evil Rao.

  Związane z fabułą. Po oddaniu Rao Fox Rods zdobyte od Water Dragona udajemy się do Ankoku Temple ( świątynia w centrum Ryoshima Coast ) i przez otwór w skale skrótem do Sei-an City, do komnaty Himiko. Tam natykamy się na Evil Rao - nie jest zbyt wymagająca, wystarczy stosować Power Slash względnie Cherry Bomb gdy boss wyblaknie. Trudność - 2/10


  Gekigami
  Naucz się jak korzystać z techniki Thunderstorm.

  Związane z fabułą. W czasie wizyty na Oni Island w pewnym miejscu napotkacie pomnik tygrysa z łukiem na grzbiecie. Teraz wystarczy przeciągnąć jedynie strzałę wzdłuż jego pleców a to sprawi że uzyskamy nową zdolność. Trudność - 1/10


  RIP Tobi
  Wygraj ostatni wyścig z Tobim.

  Związane z fabułą. Tobiego spotykamy na początku wizyty na Oni Island. Jest to papierowy demon z którym będziemy musieli zmierzyć się w serii wyścigów z przeszkodami. Trofeum wpada po ostatnim wyścigu po którym Tobi znika z tego świata. Trudność - 2/10


  Fox-Headed Wench
  Pokonaj Ninetailsa.

  Związane z fabułą. Jest to ostatni boss na Oni Island, podczas walki radzę popić nieco wspomagającej sake ( zarówno Steel Fist Sake jak i Steel Soul Sake ). Unikamy ataków lisa aż do momentu gdy uniesie on miecz do góry. W tym momencie łączymy jedną z błyskawic na niebie właśnie z bronią Ninetailsa a zadziała to jak piounochron. Boss rozpadnie się na pomniejsze chochliki które najlepiej atakować przy pomocy Exorcism Slip M lub L, dalej dobijamy już je klasycznie aż boss straci wszystkie ogony. Wtedy stanie się podatny na nasze ataki więc już nie powinniście mieć problemów z dalszym postępowaniem. Trudność - 3/10


  True Serpent Breath
  Pokonaj True Orochiego.

  Związane z fabułą. Po dotarciu do Spirit Gate w Yoshpet cofamy się w czasie aż o sto lat gdzie możemy przystąpić do walki z prawdziwym Orochim. Sposób walki w żadnym razie się nie zmienił więc nie powinniście mieć w tym starciu większych kłopotów. Trudność - 3/10


  Itegami
  Naucz się jak korzystać z techniki Blizzard.

  Związane z fabułą. Jest to już ostatnia technika do wyuczenia, można ją zdobyć w Wawku Shrine w momencie gdy dochodzimy do wielkiego "gramofonu" zaśnieżającego całą okolicę. Wyłączamy więc go ( w jaskini obok znajdziecie na ziemi rozmieszczenie kół, dalej przy użyciu Veil of Mist spowalniamy koła i atakujemy je Power Slashem by ułożyły się w prawidłowy wzór ) aby odsłonić ostatnią konstelację gwiazd. Trudność - 1/10


  Twin Birdbrains
  Pokonaj Lechku i Nechku.

  Związane z fabułą. Bossów spotykamy na samym końcu Wawku Shrine, przypatrzcie się ich kapeluszom - gdy podniosą go a na głowie pojawi się pąk ukwiecamy go Bloomem, gdy bomba - łączymy ją ze źródłem ognia, gdy jajko - tniemy z Power Slasha, gdy piorunochron - łączymy go z jedną z błyskawic. Gdy ptaszysko straci przytomność stań za Okim i wystrzel go w stronę bossa. To uczyni go na pewien czas podatnym na nasze ataki. Łykamy wzmacniającą sake i atakujemy ile wlezie, w razie potrzeby powtarzamy całą sekwencję. Trudność - 3/10


  Sayonara
  Wsiądź do Ark of Yamato.

  Związane z fabułą. Trofeum wpada zaraz gdy tylko wejdziemy na pokład Arki, nadmienię tylko że w tym momencie nie ma już powrotu do poprzednich lokacji więc wypadałoby zrobić wszystkie poboczne zadania i wbić pozostałe trofea. Trudność - 1/10


  The Dark Lord
  Pokonaj Yamiego.

  Związane z fabułą. Walkę zaczynamy pozbawieni boskich mocy i wszystkich technik. Całe starcie będziemy więc próbowali je odzyskać. Atakujemy bossa standardowo aż odda nam Rejuvenation i Power Slash. Dalej odbijamy rakiety a potem tniemy samego Yamiego - odzyskamy Greensprout. Ukwiecamy więc bossa a dalej atakujemy jego jedyny słaby punkt - małą kulkę która odsłania się co jakiś czas. Po jej tymczasowym zniszczeniu obijamy dalej zewnętrzną formę Yamiego aż odzyskamy Cherry Bomb. Atakuj go więc w ten sposób ( bombami ) aż odda Ci Watersprout. Pociągnij więc kreskę od fontann dookoła areny gdy tylko Yami zasłoni się płomieniami. Gdy stanie się purpurowy narysuj na niebie księżyc ( Crescent też powinieneś już mieć ). Gdy boss zmieni się w maszynę losującą tnij go Power Slashem aby odzyskać Galestorm a potem Inferno i Veil of Mist. Zwolnij maszynę i tnij trzy niebieskie orby Power Slashem aby odsłonił się słaby punkt bossa. Yami znów zmieni postać a siekając go dalej odzyskasz Catwalk i Thunderstorm. Gdy tylko podniesie on ręce do góry łączymy je z pobliską błyskawicą aby na jakiś czas obezwładnić przeciwnika. W ten sposób odda Ci on Blizzard. Ok, teraz już pozostaje wykończyć Yamiego w standardowy sposób. Nastąpi piękna scena po której narysuj słońce na niebie, użyj Inkfinity Stone i całej masy wspomagaczy ( Steel Fist Sake, Vengeance Slip, Exorcism Slip L, Holy Bones ) i ostatecznie pokonaj bossa przy użyciu oręża. Trudność - 4/10


  No Furball on the Menu
  Dostań się na brzeg nie dopuszczając do tego aby Water Dragon Cię połknął.

  Uwaga! Trofeum do przeoczenia! W momencie gdy opuszczasz zatopiony okręt w Ryoshima Coast zostaniesz zaatakowany przez Water Dragona. Nie pozwól aby smok Cię połknął! Utwórz liście lilii na wodzie i szybciutko przedostań się po nich na brzeg. Nie powinieneś mieć z tym większych problemów, w razie porażki proponuję wgrać poprzedniego sejwa. Trudność - 1/10


  From Imps to Demons
  Ukończ swój bestiariusz.

  Uwaga! Trofeum do przeoczenia! Trofka wpada za pokonanie przynajmniej raz każdego rodzaju przeciwnika. Radzę więc zaliczać większość scrolli lewitujących na obszarze Nipponu, wszystkie demoniczne chatki a także, co oczywiste pokonać każdego bossa. Zwróćcie uwagę na pewnego przeciwnika, Fire Doom Mirror - jest to jeden z dwóch przeciwników, którego można przegapić. Występuje on w Imperial Palace a dokładnie w sypialni Cesarza. Zaliczcie oba scrolle a w jednym z nich na pewno spotkacie tego demona.
  Kolejny przeciwnik, który może umknąć Waszej uwadze to Clay Flyer - powinniście go spotkać przechodząc przez Spirit Gate, na obszarze Shinshu Field 100 lat w tył. Oto pełna lista demonów do rozwałki:

   

  • Green Imp
  • Red Imp
  • Yellow Imp
  • Blue Imp
  • Black Imp
  • Headless Guardian
  • Bell Guardian
  • Halo Guardian
  • Executioner Guardian
  • Namahage
  • Blade Namahage
  • Bucket Namahage
  • Umbrella Namahage
  • Cannon Namahage
  • Clay Soldier
  • Clay Samurai
  • Clay Drummer
  • Clay Flyer
  • Clay Shogun
  • Bud Ogre
  • Chimera
  • Igloo Turtle
  • Dead Fish
  • Crow Tengu
  • Ubume
  • Fire Eye
  • Ice Mouth
  • Thunder Ear
  • Earth Nose
  • Fire Doom Mirror
  • Ice Doom Mirror
  • Thunder Doom Mirror
  • Wind Doom Mirror
  • Poltergeist
  • Ichiro
  • Jiro
  • Saburo
  • Blue Cyclops
  • Great Tengu
  • Crimson Helm
  • Red Ogre
  • Blue Ogre
  • Bull Charger
  • Spider Queen
  • Bandit Spider
  • Orochi
  • True Orochi
  • Waka (w/ flute)
  • Waka (w/ swords)
  • Blight
  • Evil Rao
  • Oki
  • Nagi
  • Dogu
  • Ninetails
  • Canine Warrior Chu
  • Canine Warrior Jin
  • Canine Warrior Gi
  • Canine Warrior Tei
  • Canine Warrior Chi
  • Canine Warrior Ko
  • Canine Warrior Rei
  • Canine Warrior Shin
  • Tube Fox
  • Golden Demon Lechku
  • Silver Demon Nechku
  • Yami ( czerwony )
  • Yami ( zielony )
  • Yami ( niebieski )
  • Yami ( żółty )
  • Yami ( w postaci dłoni )


  Trudność - 4/10


  All Creatures Great and Small
  Uzupełnij cały Animal Tome.

  Trofeum wpada za uzupełnienie pełnej encyklopedii dotyczącej każdego zwierzęcia w grze. W tym celu zwierzątka musimy nakarmić jednym z czterech rodzajów pożywienia ( do kupienia u każdego handlarza ), są to odpowiednio: nasiona, zielenina, mięso i ryby. Jako że są one wybredne musimy dostosować się do ich preferencji i zdrowego rozsądku - wiadomo że kota nie nakarmimy nasionami. Na szczęście nie musimy karmić każdego zwierzaka, co do łapy. Wystarczy zaliczyć po jednym z każdego rodzaju.

   

  • Sparrow - Kamiki Village, Shinshu Field, Agata Forest, Taka Pass, Kusa Village, Sasa Sanctuary
  • Chicken - Kamiki Village, Kusa Village
  • Dog - Kamiki Village, Agata Forest, Taka Pass, Kusa Village, Sasa Sancutary, Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast, Spirit Gate
  • Hare - Kamiki Village, Shinshu Field, Agata Forest, Sasa Sanctuary, Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast, Kamui, Wep'keer, Ponc'tan
  • Boar - Hana Valley, Shinshu Field, Dragon Palace, Ponc'tan
  • Boar Piglet - Hana Valley, Shinshu Field, Taka Pass, City Checkpoint, Ryoshima Coast, Dragon Palace, Ponc'tan
  • Monkey - Hana Valley, Agata Forest, Taka Pass, Kusa Village, Ryoshima Coast, Ezofuji
  • Pig - Shinshu Field, Kusa Village, Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast
  • Deer - Agata Forest, Taka Pass, Ponc'tan
  • Nightingale - Agata Forest, Taka Pass, City Checkpoint, Ryoshima Coast
  • Fox - Taka Pass, Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast, Kamui
  • Raccoon - Kusa Village, City Checkpoint, Ezofuji
  • Horse - Shinshu Field, Taka Pass, City Checkpoint, Ryoshima Coast
  • Tiger - Taka Pass, Sasa Sanctuary, North Ryoshima Coast
  • Mouse - Sasa Sactuary, Gale Shrine
  • Cat - Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast, Catcall Tower
  • Cow - Ryoshima Coast, North Ryoshima Coast
  • Bear - Kamui, Wep'keer, Ezofuji
  • Sheep - Kamui, Wep'keer
  • Crane - Kamui, Wep'keer


  Trudność - 3/10


  Teach an Old Dog New Tricks
  Wyucz się wszystkich dostępnych technik walki dla Ammy.

  Nowych technik możemy nauczyć się w dojo rozsianych po Nipponie ale będzie nas to drogo kosztować ( dosłownie! ) gdyż za każdą lekcję właściciel tegoż przybytku, Onigiri Sensei każe sobie sowicie płacić. Pierwsze dojo możemy odnaleźć w Shinshu Field, kolejne w Ryoshima Coast ( na jednej z wysp przy brzegu ) a ostatnie w Kamui. Na szczęście techniki przechodzą do kolejnych lokali więc od biedy wystarczy odwiedzić ten ostatni aby wykupić wszystko co nas interesuje - a potrzeba na to ponad 2 500 000 Yenów! Nie ma lekko...

   

  Shinshu Field
  • Fleetfoot - 10,000 Yen
  • 4 Winds - 5,000 Yen
  • Spirit Storm - 7,000 Yen
  • Golden Fury - 100,000 Yen
  Ryoshima Coast
  • Holy Eagle - 20,000 Yen
  • Digging Champ - 30,000 Yen
  • Wailing Mirror - 40,000 Yen
  • 5 Winds - 20,000 Yen
  • Spirit Armageddon - 30,000 Yen
  • 3 Shears - 40,000 Yen
  • Brown Rage - 2,000,000 Yen
  Kamui
  • Hardhead - 10,000 Yen
  • Counter Dodge - 30,000 Yen
  • Holy Falcon - 30,000 Yen
  • Bead String - 50,000 Yen
  • Sword Dance - 60,000 Yen
  • 4 Shears - 50,000 Yen


  Trudność - 4/10


  Eat My Flower Trail
  Wygraj wyścig zarówno z Idą jak i z Hayate.

  Braci posłańców możemy spotkać zarówno w Shinshu Field ( Ida ) jak i w Ryoshima Coast ( Hayate ). Obaj biegają po całym obszarze w tę i nazad, więc zagadujemy ich co sprowokuje pojedynek. Wstarczy teraz wygrać z oboma po trzy razy aby wpadła trofka. Zeby nie było łatwo obaj bracia to straszne cwaniaki i stosują nieczyste zagrywki w postaci kolczastych min, które zostawiają za sobą. Musimy więc nieco lawirować pomiędzy "prezentami" aż do momentu gdy zbliżymy się na tyle by móc im strzelić z baranka ( ). Po wygranym wyścigu malujemy na niebie księżyc, potem słońce by przystąpić do kolejnego wyścigu. Trzy wygrane z Idą zaowocują pozyskaniem Gimmick Gear ( niezbędny aby uzyskać sekretną technikę rysunku ) za to Hayate odpali Ci swój Stray Bead więc jest o co walczyć. Trudność - 2/10


  Dog Gone Fast
  Wygraj wyścig z Kai.

  O wiele bardziej wymagający od poprzednich. Aby móc wziąć udział w wyścigu musisz ukończyć Wawku Shrine i pokonać obie sowy. Kai znajdziesz przy wejściu do Yoshpet ( pierwsza czasówka po drodze do Ponc'tan ). Zaproponuje Wam ona mały zakład o to kto pierwszy dotrze do samego końca trasy ( czyli trzy lokacje do zaliczenia ).Teren jest wyjątkowo nieprzyjazny więc na początku radzę przebiec go raz bądź dwa "na sucho" dla wprawy przy okazji ukwiecając złowrogie drzewa - daje to sporo Prise i eliminuje przynajmniej część przeszkód. Nie zrażajcie się za bardzo bo jest to jeden z najtrudniejszych pucharków w grze ale za 3 - 4 razem powinniście dać sobie radę z Kai a przy okazji zgarnąć 50 Prise, Stray Bead i kolejny pucharek. Trudność - 7/10


  Sniff'Em Out
  Pokonaj wszystkie demony z listów gończych.

  Podczas podróży przez Nippon natrafimy na kilka postaci króre wręczą nam listy gończe z nazwami poszczególnych demonów. Teraz wystarczy odszukać delikwentów w okolicy, pokonać ich i wrócić po nagrodę ( przeważnie jest to Golden Dust ). Zadania ubijacko-łowieckie zlecają nam 4 różne osoby, na każdej liście jest pięciu przeciwników do ubicia, możemy spotkać ich zawsze w tych samych scrollach natomiast imię demona jest losowe. Lista która zapewne bardzo Wam się przyda:

   

  Shinshu Field - odbijamy na południowy wschód, zaraz przed wejściem do Moon Cave w domku znajdziemy Mikę który wręczy nam pierwszą Wanted List.
  • Demona spotykasz zaraz po wyjściu z domu Miki.
  • koło południowego końca Guardian Sapling.
  • W okolicach domu Nameless Mana, po zachodniej stronie rzeki.
  • Za piecem Nameless Mana, po wschodniej stronie rzeki.
  • W okolicach domu pirotechnika Tamy.
  Taka Pass - Listę dostaniemy od Haruki w zajeździe w Kusa Village. Odbijamy na piętro w nocy i uderzamy głową w drzwi na końcu korytarza. Haruka nas opieprzy i nie wpuści do pokoju. Wychodzimy więc z zajazdu, malujemy słońce a potem księżyc i znów wbijamy na piętro tym razem do pokoju po prawej, za parawanami.
  • Niedaleko Bingo, przy wejściu do City Checkpoint.
  • Południowy zachód od domu państwa Cutterów, w okolicach mostu prowadzącego do zachodniej części Taka Pass.
  • Okolice jaskini w pobliżu Tea Mastera i Merchanta.
  • Po drugiej stronie jaskini, na początku drogi prowadzącej do Guardian Sapling.
  • Północny zachód od Tea Mastera i Merchanta, w okolicy tygrysów.
  Ryoshima Coast - W Sei-an City ( Common ) udajemy się w nocy do restauracji, tam przy jednym ze stolików spotkamy pijanego samuraja, Masu który zleci nam kolejne zadanie.
  • Okolice Animal Lovera.
  • Wzdłuż plaży, mniej więcej na wysokości zatopionego statku.
  • Na wprost od dzwonu w Ankoku Temple.
  • Po drodze do Guardian Sapling, znajdziecie tam też krowy i wejście do jaskini Bandit Spidera.
  • Zaraz przy wejściu do Ryoshima Coast.
  Kamui - Ostatnią listę wręczy Wam Wali, znajdziecie go w jego domu w Kamui ( centralna część terenu ).
  • Południe od wejścia do Kamui.
  • Koło małej wysepki, okolice wejścia do jaskini Blockheada Grande.
  • Północ od Merchanta, przy drodze.
  • Północny kraniec mapy, na lodzie - wschód od wejścia do Wep'keer.
  • Na trasie prowadzącej do Yoshpet, północny wschód.


  Trudność - 4/10


  Diggin'It
  Ukończ pięć zabaw w kopanie.

  Trofeum polega na ukończeniu na czas pięciu mini gierek, wariacji Mr Drillera z PSXa. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie danego NPC przez górniczy labirynt tak aby doprowadzić go do centrum źródła ukrytego pod ziemią. Na przeszkodzie staną nam twarde ciemnobrązowe głazy ( przecinamy je Power Slashem ) a także elementy z piaskowca - ten niszczymy albo uderzeniem z baranka albo poprzez przekopaniem się przez niego ( pojedynczo - żółte bloki, dwukrotnie - bloki brązowe ). Czasami przyjdzie nam podsadzić kogoś przy pomocy małego źródełka bądź ukwiecić zielony pąk dający nam tym samym dodatkowe sekundy. W razie niepowodzenia w każdej chwili możemy zacząć od początku - wciskamy start i wybieramy "retry", nie wpływa to na trofeum Barking Up the Cherry Tree.

   

  • Sasa Sanctuary - wpadnie razem z fabułą, po pomocy Mr Bamboo.
  • Taka Pass - W okolicy City Checkpoint spotykamy Bingo, możemy mu jednak pomóc dopiero pod koniec gry.
  • Sei-an City - kolejna gierka związana z fabułą, tym razem pomagamy miejscowemu cieśli, Naguriemu. Znajdziemy go w północno-zachodniej części miasta, w wyschniętym korycie rzeki.
  • Sasa Sanctuary - tym razem pomagamy Kaguyi ( dopiero po uwolnieniu jej z celi w Imperial Palace, po pokonaniu Blighta ). Znajdziemy ją na samym końcu Sasa Sanctuary.
  • Dragon Palace - wschodnie pomieszczenie. Tutaj pomagamy Big Bercie w nawodnieniu sadzawki. Dostępne od razu gdy tylko dotrzesz do Dragon Palace.


  Trudność - 5/10


  Give a Dog All the Bones
  Uzupełnij cały Treasure Tome.

  Trofeum wpada za zebranie przynajmniej po jednej sztuce z każdego rodzaju skarbu. Śmiało możecie je później sprzedać, liczy się tylko wpis w skarbopedii. W razie kłopotów użyjcie Crescent - w nocy wszystkie zakopane skarby są dużo lepiej widoczne.

   

  • Rabbit Statue - Kamiki, uderz Power Slashem jedną z podwodnych skrzynek w okolicy małego mostku.
  • Rat Statue - Shinshu Field, w jaskini na wprost od domku pirotechnika Tamy.
  • Tiger Statue - Taka Pass, po drodze jaskinią w okolicach początku lokacji. Spójrzcie w górę - będzie tam Konohana Blossom. Zaczepcie się o nią Vine'em.
  • Dragon Statue - City Checkpoint, kiedy opuścisz most udaj się mniej więcej w jego centrum a tam zaczep się Vine'em o kwiat. Skrzynia będzie na wysepce w okolicach mostu.
  • Monkey Statue - Sunken Ship, po połączeniu beczki z hakami stań na beczce i wskocz na platformę powyżej.
  • Rooster Statue - Sei-an City, po pokonaniu Blighta, w pomieszczeniu gdzie siedzi Cesarz, za nim.
  • Sheep Statue - Sei-an City ( Ar. Quarter ), zaraz za dwoma strażnikami krórych spowalniasz Mistem odbij w prawo a tam znajdziesz skrzynię zakopaną w ziemi.
  • Horse Statue - Sei-an City, za latającym domem Waki. Aby się tam dostać użyj Watersprout na jednym ze źródełek w południowo-wschodniej części Comm. Quarter.
  • Boar Statue - N. Ryoshima Coast, ukryta w podziemnej jaskini w okolicy sadzawki ze złotą wodą.
  • Cat Statue - Catcall Tower, na samym szczycie wieży.
  • Dog Statue - N. Ryoshima Coast, w okolicach Watcher's Cape - dotaniemy się tam jedynie Catwalkiem. Jest zakopana pod ziemią w okolicy.
  • Snake Statue - Ryoshima Coast, spójrzcie na ocean. Powinniście zobaczyć dwie góry związane wielką liną. Udajcie się tam a między nimi znajdziecie muszlę którą potraktujcie Power Slashem.
  • Bull Statue - Agata Forest, zakopana zaraz przed wejściem do Tsuta Ruins. Tu jednak przyda się umiejętność Digging Champ.
  • Amber Tassels - Kamui, zakopana w okolicy Mermaind Spring.
  • Amethyst Tassels - Kamui, biegnij zamarzniętą rzeką na sam północny koniec. Znajdziesz tam lodową półkę ze stadem żurawi i skrzynią.
  • Jade Tassels - Wep'keer, gdy tylko wejdziesz do lokacji udaj się w prawo - skrzynia zakopana jest w okolicy królików.
  • Cat's Eye Tassels - Yoshpet Forest, podczas wyścigu pod koniec pierwszej strefy zobaczysz tabliczkę ze strzałką w prawo. Ty natomiast udaj się w lewo na sam koniec drogi a znajdziesz tam skrzynię.
  • Agate Tassels - Ponc'tan, przy wejściu na platformie po prawej, dostaniesz się tam Vine'em.
  • Turquoise Tassels - Inner Yoshpet, po pierwszej wizycie w Ponc'tan, obczaj pierwszą skrzynię.
  • Ruby Tassels - Wawku Shrine, zaraz na początku gdy zniszczysz obie armaty. Skrzynia jest pod tą z prawej.
  • Sapphire Tassels - Wawku Shrine, po dotarciu do dużego pokoju z windą i po przejściu pokoju z szybko obracającymi się zębatkami znajdziesz się na zewnątrz. Rozmroź teraz skrzynię w okolicy.
  • Emerald Tassels - Wawku Shrine, po pokonaniu strefy na zewnątrz, z dużą ilością armat znajdziemy się w pomieszczeniu z szybko obracającymi się ognistymi kołami. Podprowadzamy tam wielką śnieżkę i przy jej pomocy zamrażamy na pewnien czas zębatki. Skrzynia ze skarbem jest po lewej stronie strefy, na platformie.


  Trudność - 5/10


  No More Fish in the Sea
  Uzupełnij cały Fish Tome.

  I znów naszym zadaniem jest uzupełnienie całego rybnego atlasu poprzez złowienie przynajmniej jednej sztuki z każdego rodzaju ryb. Za pomocą Celestial Brush łączymy koniec wędki z naszą "ofiarą" po czym kontrującymi ruchami analoga próbujemy doprowadzić rybkę w okolice brzegu ( cały czas mając na uwadze "siłomierz" w dolnym prawym rogu ekranu ) gdzie traktujemy ją Power Slashem. Zdarzają się też bardziej oporne osobniki które chlasnąć pędzlem należy dwa - trzy razy. Występowanie poszczególnych okazów uzależnione jest również od pory dnia/nocy. Połów możemy uskuteczniać w czterech lokacjach:

  Agata Forest - spotykamy tu Kokariego któremu pomagamy złowić Whoopera. Będziemy mogli łowić tu ryby aż do festiwalu w Kamiki.
  Sei-an City ( Ar. Quarter ) - tutaj natomiast poznajemy Benkeia, po opuszczeniu mostu samuraj przeniesie się w okolice Mermaind Spring.
  North Ryoshima Coast - najpierw musimy kupić "Marlin Rod" od okolicznego sprzedawcy. Dalej przy pomocy Orki lub Water Tablet ( do kupienia u Cesarza w Sei-an za 100 Demon Fangs ) udajemy się na wysepkę na zachodzie gdzie spotykamy Fishermana. Wręczamy mu Marlin Rod i pomagamy w złowieniu Marlina. Teraz możemy udać się do restauracji na głównym terenie i gadamy z kucharzem. Będziemy mogli już łowić ryby bez przeszkód.
  Kamui - przeniesie się tu Kokari po festiwalu w Kamiki, znajdziecie go przy dojo Onigiri Senseia.

   

  1. River Crab - mała, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  2. Crawfish - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  3. Black Bass - średnia, 1 cięcie - Sei-an - dzień lub noc
  4. Killifish - mała, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  5. Smelt - mała, 1 cięcie - Sei-an - dzień lub noc
  6. Goby - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  7. Sweetfish - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  8. Trout - średnia, 1 cięcie - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  9. Catfish - duża, 2 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w nocy
  10. Loach - mała, 1 cięcie - Sei-an - tylko w nocy
  11. Freshwater Eel - średnia, 1 cięcie - Sei-an - tylko w nocy
  12. Huchen - duża, 3 cięcia - Agata, Sei-an - dzień lub noc
  13. Robalo - średnia, 2 cięcia - Sei-an - tylko w nocy
  14. Koi - średnia, 2 cięcia - Sei-an - dzień lub noc
  15. Salmon - duża, 2 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w dzień
  16. Sturgeon - duża, 3 cięcia - Sei-an - tylko w dzień
  17. Giant Catfish - duża, 3 cięcia - Sei-an - tylko w nocy
  18. Mountain Trout - duża, 3 cięcia - Agata, Sei-an - tylko w dzień
  19. Cutlass Fish - duża, 3 cięcia - Sei-an - dzień lub noc
  20. Giant Salmon - duża, 1 cięcie - Agata - dzień lub noc
  21. Whopper - duża, 2 cięcia - Agata - dzień lub noc
  22. Starfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
  23. Moray - średnia, 2 cięcia - N. Ryoshima - dzień lub noc
  24. Loggerhead Tutle - duża, 2 cięcia - N. Ryoshima - tylko w dzień
  25. Sunfish - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima - dzień lub noc
  26. Nautilus - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima, Kamui - tylko w nocy
  27. Clownfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
  28. Scallop - mała, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
  29. Sea Horse - mała, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
  30. Blowfish - mała, 1 cięcie - N. Ryoshima, Kamui - dzień lub noc
  31. Monkfish - średnia, 2 cięcia - Kamui - tylko w nocy
  32. Octopus - średnia,1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
  33. Yellowtail - średnia, 2 cięcia - Kamui - dzień lub noc
  34. Flying Fish - mała,1 cięcie - Kamui - tylko w nocy
  35. Squid - średnia, 1 cięcie - Kamui - dzień lub noc
  36. Bonito - średnia, 2 cięcia - N. Ryoshima - tylko w nocy
  37. Red Snapper - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - dzień lub noc
  38. Lobster - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - tylko w nocy
  39. Striped Snapper - średnia, 1 cięcie - N. Ryoshima - tylko w dzień
  40. Supreme Tuna - duża, 3 cięcia - Kamui - tylko w dzień
  41. Manta - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima - tylko w dzień
  42. Oarfish - duża, 3 cięcia - Kamui - dzień lub noc
  43. Marlin - duża, 3 cięcia - N. Ryoshima, Kamui - tylko w nocy


  Trudność - 5/10


  Have Guides Will Travel
  Uzupełnij cały Travel Guide.

  Nasz podręczny dziennik uzupełniamy poprzez zbieranie zwojów zawierających wskazówki na temat dalszej podróży a także za zdobywanie ukrytych technik rysunku dla Ammy. Niektóre będą Was sporo kosztować więc radzę uzbroić się w pokaźną sumę.

   

  • Travel Tips - mamy od początku gry.
  • Greenspout Tips - Hana Valley, po nauczeniu się techniki Bloom, ukwieć pobliski teren "złej" trawy w okolicach mostu a pojawi się skrzynka.
  • Digging Tips - po ukwieceniu Guardian Sapling w Hana Valley, wróć do demonów przy ognisku i pokonaj je.
  • Fleeing Battle - skrzynka pojawia się przed Guardian Sapling w Shinshu Field po jego ukwieceniu.
  • Feeding - Shinshu Field, obok znaku prowadzącego do Agata Forest.
  • Legend of Orochi - Shinshu Field, skrzynka przed domem Tamy.
  • Enhancing Weapons - Agata Forest, zaraz obok znaku przy wejściu prowadzącym do Tsuta Ruins.
  • Battle Tips - zaraz obok Kiby, kupca Demon Fangsów w Agata Forest.
  • Enhancing Divinity - zaraz po wejściu do Tsuta Ruins, obok save pointu.
  • Godhood Tips - Tsuta Ruins, na schodach prowadzących do walki z bossem.
  • Ink Bullet Tips - Agata Forest, skrzynkę znajdziesz zaraz po przejściu kłody w okolicach wyjścia z powrotem do Taka Pass.
  • Brush Tips - Gale Shrine, w pomieszczeniu z wiatrakami i obracającymi się platformami. Po przejściu na wschodnią część lokacji zaraz przy krawędzi znajdziecie skrzynkę.
  • Mother Tree - City Checkpopint, odbijamy schodami w dół przed wejściem na most. Skrzynkę znajdziecie właśnie pod schodami.
  • Land of the Gods - Sei-an City, skrzynia po prawej w pomieszczeniu gdzie spotykamy kapłankę Rao.
  • Celestial Envoy - Ryoshima Coast, skrzynkę znajdziecie w zatopionym statku, w pierwszym pomieszczeniu z masą skrzynek ze skarbami.
  • Veil of Mist Tech - skrzynka pojawi się nam po zakupie w Sei-an City u Cesarza przedmiotu "Fog Pot" za 80 Demon Fangów.
  • Holy Artifacts - Sei-an City ( Ar. Quarter ), w pałacu królowej ( zaraz na początku pomieszczenia z lawą w drodze do komnaty Himiko ).
  • Northern Land - Sei-an City ( Ar. Quarter ), w pałacu królowej ( w pomieszczeniu po prawej przed głównym budynkiem ).
  • Inferno Tech - Sei-an City ( Comm. Quarter ), w restauracji Yamy wręcz kucharzowi "Golden Mushroom" który powinieneś dostać od Tea Mastera w Taka Pass. Gość będzie próbował rozpalić w piecu, pomagamy mu więc rysując 8 w poziomie - albo jak kto woli znak nieskończoności - i w ten sposób dostajemy kolejną technikę, Fireburst a wraz z nią skrzynię.
  • Mark of Kabegami - Catcall Tower w N.Ryoshima Coast, zaraz u stóp wieży.
  • Galestorm Tech - N.Ryoshima Coast, na zachodniej wysepce spotykamy Fishermana, któremu pomagamy w złapaniu Marlina ( niezbędny będzie "Marlin Rod", do kupienia u handlarza na głównym terenie ) po złapaniu ryby udajemy się do restauracji mniej więcej w centrum lokacji gdzie jesteśmy świadkami robienia sushi z naszego trofeum. Rysujemy więc trzy poziome kreski i przez to zyskujemy nową umiejętność - Whirlwind.
  • Powerslash 2 - N.Ryoshima Coast, płyniemy na Orce na północną wysepkę a tam przecinamy Power Slashem kamień co doprowadza nas do jaskini. Znajdziemy tam źródełko do którego wrzucamy 60 000 Yen. Przez to nasz pędzel zyska moc cięcia większych, szarych głazów.
  • Cherry Bomb 2 - N.Ryoshima Coast, płyniemy na wysepkę na północnym wschodzie a tam stawiamy bombę w oznaczonym miejscu ( pęknięcie w ziemi ), dostaniemy się do kolejnego źródełka któremu ofiarowujemy 120 000 Yen aby móc rysować dwie bomby na raz.
  • Waterspout Tech 1 - Dragon Palace, w pałacu udajemy się w prawo a tam pomagamy tancerzom przywrócić dawny bieg sadzawki. Po zaliczeniu jednej z mini gierek polegających na dostaniu się na samo dno jaskini ( patrz trofeum Diggin'It ) na nowo napełnimy strumyczek. Dalej namaluj wir od centrum do zewnątrz sadzawki aby zyskać technikę Fountain - teraz nie będziesz już potrzebować monet aby przenosić się pomiędzy Mermaind Springs, wystarczy okrąg w centrum źródełka.
  • Waterspout Tech 2 - Sei-an City ( Ar. Quarter ), do zdobycia po powrocie z Oni Island. Lecimy na tyły pałacu Królowej a tam prowadzimy linię pędzlem od źródełka do każdego z czterech kamieni. W ten sposób uzyskujemy technikę Deluge co pozwoli nam sprowadzać deszcz na życzenie.
  • Thunderstorm Tech - Sei-an City ( Ar. Quarter ), najpierw musimy pokonać trzykrotnie biegacza Idę w Shinshu Field a ofiaruje on nam Gimmick Gear z którym udajemy się do Sei-an. Na północnym zachodzie traficie na wysoką wieżę na którą wdrapiemy się Catwalkiem. W środku poznamy Gena. Ofiarowujemy mu zębatkę a to spowoduje odpalenie maszynerii. Malujemy teraz zygzak w kształcie pioruna ( z góry na dół ) a przez to zyskamy technikę Thunderbolt - możemy teraz ciskać piorunami w dowolnym momencie i przy dowolnej pogodzie.
  • Another Civilization - Ezofuji, obok save pointu.
  • Cherry Bomb 3 - Kamui, udajemy się w okolice Guardian Sapling a tam przy użyciu Vine znajdziemy ścianę którą wysadzamy, dalej kładziemy dwie bomby na pęknięciu w ziemi aby dostać się do kolejnego źródełka spełniającego życzenia. Wrzucamy tu 300 000 Yen a w zamian będziemy mogli rysować naraz aż trzy bomby.
  • Tribe of the Moon - Kamui, musimy znaleźć jaskinię na zachodzie lokacji obok małego mostku. Skrzynka znajduje się na małej platformie wewnątrz jaskini.
  • Powerslash 3 - Kamui, biegnij wzdłuż zachodniego klifu, dalej zeskocz w dół aż znajdziesz ciemny gruby głaz który rozetnij Power Slashem. Wrzuć do żródełka 360 000 Yen a to pozwoli Ci ciąć nawet najtwardsze, diamentowe głazy.


  Trudność - 6/10


  Who Let the Dogs Out?
  Pokonaj Kusa 5.

  Trofeum będziecie mogli wbić dopiero po powrocie z Oni Island. Udajemy się teraz do Gale Shrine za domem Księżniczki Fuse w Kusa Village. Idź teraz na północ aby na końcu korytarza trafić na naszą znajomą i jej psich wojowników. Księżniczka poprosi Cię o przetestowanie zdolności bojowych swoich pupili. Będzie to dość ciężkie starcie gdyż składa się z trzech tur między którymi nie masz ani chwili wytchnienia. W pierwszym etapie musimy poradzić sobie z 4 psiakami, dalej z trzema a na końcu już tylko z jednym. W tym starciu bardzo przydają się Vengeance Slips zapewniające czasową nietykalność a także Exorcism Slip L, który ogłusza i powoduje chwilowego stuna na przeciwnikach. Przyda się też jakaś broń typu Rosary z wbitym w nią Gold Dustem. Jest to jedna z trudniejszych walk w grze bo Canine Warriors są o wiele mocniejsi niż na początku. Trudność - 4/10


  Out of the Gate Swinging
  Pokonaj wszystkie trzy serie pojedynków w ukrytych Devil Gates.

  Musimy ukończyć trzy serie walk z odpowiednio wzmocnionymi przeciwnikami. Pojedynków jest po dziesięć dla każdego Devil Gates, na szczęście między pojedynkami możesz się leczyć i chwilę odsapnąć gdyż nie następują jeden po drugim. Diabelskie Wrota znajdziecie w jaskiniach, w których wcześniej rezydował Bandit Spider i z nim właśnie będziecie musieli się zmierzyć przed pojawieniem się Wrót. Pojedynek jest niemalże identyczny jak walka ze Spider Queen z tym że należy zaczepić im 3 liany o odwłok zamiast dwóch. Lokacje w których możecie odnaleźć Diabelskie Wrota to:

  Ryoshima Coast - Ruszamy w stronę Ankoku Temple i zaraz za nią napotykamy na mur przez który przeskakujemy. W okolicy powinny znajdować się krowy i właśnie tam znajdziecie wejście do jaskini ( przyda się Digging Champ do wyuczenia od Onigiri Senseia ). Zadanie staje się aktywne dopiero po zaliczeniu wszystkich obowiązkowych walk na Ryoshimie.
  N. Ryoshima Coast - w zachodniej części mapy odnajdziecie trzy wysepki. Wybieramy tą pośrodku i płyniemy tam ( oczywiście na Orce ). Dalej już tylko wkopujemy się do jaskini ( Digging Champ ). Aby móc zabrać się za ten quest musimy być już po wizycie na Oni Island.
  Kamui - na północy lokacji wdrap się po klifie prowadzącym do Wep'keer ale tuż przed wejściem do tej lokacji skocz w dół ze zbocza a powinieneś znaleźć miejsce w którym należy kopać. Zadanie jest aktywne dopiero po pokonaniu Lechku i Nechku z Wawku Shrine.

  A teraz nieco o przedmiotach które należy mieć ze sobą:

  1. Holy Bones M i L - wiadomo, odnawiają energię.
  2. Steel Fist Sake - wzmacnia siłę twoich ciosów, niezastąpiony item.
  3. Steel Soul Sake - wzmacnia naszą wytrzymałość, bardzo pomocne.
  4. Vengeance Slip - czyni nas na pewien czas nietykanym dla przeciwników - kupować ile wlezie!!
  5. Exorcism Slip M i L - ogłusza na pewien czas przeciwników co daje nam czas na atak.
  6. Inkfinity Stone - na pewien czas zapewnia nam nieskończone pokłady tuszu.
  7. Wood Mat - do kupienia u Cesarza za 30 Demon Fangów, jej działanie polega na stopniowym odnawianiu nam energii ( w zamian za kasę! ) kiedy zostawimy Ammy na chwilę bez opieki ( odłożymy pada ). Niezastąpiona zabawka która świetnie sprawdza się pomiędzy pojedynkami.
  8. Golden Ink Pot - do kupienia u Cesarza za aż 100 Demon Fangów! Przyspiesza odnawianie tuszu - jeden z najpotrzebniejszych itemów w grze!

   

  Ryoshima Coast:
  1. Green Imp x10, Red Imp x6
  2. Red Imp x7, Yellow Imp x3
  3. Dead Fish x3, Red Imp x8
  4. Bud Ogre x3, Red Imp x9
  5. Blue Imp x3, Red Imp x8
  6. Crow Tengu x3, Dead Fish x3
  7. Blue Imp x6, Chimera x3
  8. Black Imp x3, Red Imp x6
  9. Fire Eye x3, Ice Mouth x3
  10. Black Imp x10

  North Ryoshima Coast:
  1. Bell Guardian x5, Headless Guardian x12
  2. Earth Nose x4, Thunder Ear x4
  3. Headless Guardian x9, Ubume x3
  4. Jiro x1, Saburo x1
  5. Ice Doom Mirror x3, Wind Doom Mirror x3
  6. Halo Guardian x9, Headless Guardian x14
  7. Poltergeist x6
  8. Blue Cyclops x5
  9. Tube Fox x12
  10. Blue Ogre x5, Red Ogre x5

  Kamui:
  1. Blade Namahage x12, Umbrella Namahage x9
  2. Blade Namahage x9, Igloo Turtle x3
  3. Bull Charger x5
  4. Clay Drummer x3, Clay Samurai x14
  5. Clay Drummer x2, Clay Shogun x8
  6. Clay Samurai x12, Dogu x5
  7. Great Tengu x5
  8. Evil Rao x2, Waka x2
  9. Evil Rao x3, Waka x2
  10. Nagi x3


  Trudność - 7/10


  Leave All Chests Unopened
  Zdobądź wszystkie Stray Beads.

  Trofeum to wymaga od nas często powrotu do poprzednich lokacji gdyż uprzednio nie mieliśmy danej zdolności lub przedmiotu, który obligowałby nas do zdobycia któregoś ze Stray Beads. Przyda się też technika Crescent aby namierzyć co poniektóre skrzynie. Oto pełna lista "kulek" na które natraficie przemierzając Nippon:

   

  1. Kamiki - do znalezienia w Cave of Nagi, gdy dojdziesz do mostu odbij w prawo i zeskocz na wysepkę w tej okolicy. Będzie zakopana tam skrzynia.
  2. Kamiki - pod drewnianym obserwatorium na jednym z przęseł. Konieczny jest tu double jump.
  3. Kamiki - na północnym wschodzie mapy ( najdalsza wyspa ).
  4. Kamiki - w okolicach wodospadu znajdziesz Konohana Blossom, użyj na nim Vine, przeskocz na kolejny kwiat aby dostać się do skrzyni.
  5. Shinshu Field - na zachód od Moon Shrine znajdź zaułek po lewej. Między drzewami znajdziesz skrzynię.
  6. Shinshu Field - za dojo Onigiri Senseia.
  7. Shinshu Field - w okolicach save pointa.
  8. Shinshu Field - północno-wschodni koniec terenu.
  9. Shinshu Field - udaj się do domku tamy i pokaż mu Cherry Bomb 2 potem wyjdź i wejdź z powrotem. Zmotywuj go do pracy i użyj Cherry Bomb 3 a dostaniesz SB.
  10. Shinshu Field - znajdziesz tu Nameless Mana który będzie miał kłopot z pobliskimi demonami. Zlikwiduj chatkę demonów przy rzece, zmień porę dnia w noc i ponownie w dzień. Nameless Man przeniesie się na drugą stronę mostku. Pogadaj z nim a otrzymasz wazę którą musisz ofiarować okolicznemu posągowi. Statuetek jest łącznie pięć i gdy ofiarujesz jednej wazonik wróć do naszego znajomego po następny flakon ( Nameless Man będzie dostępny wyłącznie w dzień ). Statuetki znajdziesz:
  - nieco na południe od domu Nameless Mana.
  - w okolicach sejwa znajdziesz ścianę którą musisz wysadzić przy pomocy Cherry Bomb.
  - po drodze w okolicach dojo.
  - na plaży ( okolice domku Miki, bardziej od strony urwiska )
  - w miejscu Moon Cave, po powrocie z Wawku Shrine.
  11. Hana Valley - zaraz za tunelem przed którym demony rozpaliły ognisko, obok drzewa.
  12. Agata Forest - w domku Madame Fawn.
  13. Agata Forest - za wigwamem na połudiu.
  14. Agata Forest - na trawiastym wzniesieniu ponad wejściem do Tsuta Ruins.
  15. Agata Forest - Między wysepkami, na jednym z drzew - użyj Vine.
  16. Agata Forest - Północny zachód miejscówki, okolice źródła. Namierz Konohanę Blossom na drzewie i podciągnij się tam Vine'em.
  17. Agata Forest - W płonącej skrzynce przed domkiem Madame Fawn, ugaś ją Watersproutem.
  18. Tsuta Ruins - W miejscu gdzie pokonałeś Blockheada wracając w górę obok trzeciego zestawu figurek postaw bombę - w pomieszczeniu które odsłonisz będzie skrzynia.
  19. Tsuta Ruins - W jaskini za wodospadem.
  20. Tsuta Ruins - W miejscu gdzie pchałeś kulę namierz kwiat i użyj na nim Vine.
  21. Taka Pass - Po walce z Waką po prawej znajdziesz źródełko z którego unoszą się bąbelki - ciachnij je Power Slashem.
  22. Taka Pass - Obok stawu nieopodal chatki Cutterów, pod ziemią.
  23. Taka Pass - W pobliżu Bingo, przy drodze.
  24. Taka Pass - Przy Mermaind Spring, pod kupą liści.
  25. Taka Pass - Biegnij jaskinią prowadzącą do Guardian Sapling, SB znajdziesz w płonącej skrzyni.
  26. Taka Pass - Leć na zachód i kop w utwardzonej ziemi ( technika Digging Champ się kłania )
  27. Kusa Village - Okolice chatki Księżniczki Fuse, przy moście.
  28. Kusa Village - W chatce w okolicy Mr Bamboo.
  29. Kusa Village - Użyj Vine na kwiecie wcentrum lokacji, przy jaskini. Dalej przy drewnianej platformie skorzystaj z Galestorm aby po płachtach przedostać się na drugą stronę a tam będzie skrzynia.
  30. Sasa Sanctuary - Zakopany tuż przed bramą wejściową.
  31. Sasa Sanctuary - W pokoju z handlarzem domaluj figurce lewe oko ( dziabnij kropkę ).
  32. Sasa Sanctuary - Na samej północy, skrzynia zakopana między zającami.
  33. Gale Shrine - Stojąc przy krawędzi windy użyj Cherry Bomb aby platforma pojechała w górę, Ty tymczasem zeskocz na dół po skrzynkę.
  34. Gale Shrine - Jedź windą na 2 piętro i użyj Galestorm na płonącej skrzyni.
  35. Gale Shrine - Wpada za pokonanie wszystkich Canine Warriors ( patrz trofeum Who Let the Dogs Out? )
  36. City Checkpoint - Zejdź schodami a znajdziesz ten SB za płonącą skrzynią.
  37. City Checkpoint - Znajdziecie go właśnie w tej płonącej skrzyni w okolicach SB#36.
  38. City Checkpoint - Po drugiej stronie mostu, po ukwieceniu martwych traw.
  39. City Checkpoint - W połowie mostu odnajdziecie Konohana Blossom, teraz przy jego pomocy dostańcie się na sam koniec południowej strony, na małą wysepkę ze skrzynią ( przyda się Inkfinity Stone ).
  40. City Checkpoint - Na końcu północnej części mapy, na małej wysepce ( przyda się Water Tablet od Cesarza ).
  41. Ryoshima Coast - W skrzyni na szczycie Sunken Ship.
  42. Ryoshima Coast - Pogadaj z Animal Loverem i odbij w stronę Sei-an City, dalej w prawo i zniszcz Devil Gate. Pojawią się zające - jeden z nich będzie mieć czarne uszy. Chwyć go w zęby i zanieś właścicielowi.
  43. Ryoshima Coast - Przed dojo MIstrza Onigiri.
  44. Ryoshima Coast - Pokonaj Ryoshima Coast Devil Gate Trail ( patrz trofeum Out of the Gate Swinging )
  45. Ryoshima Coast - Wygraj trzykrotnie wyścig z Hayate.
  46. Sei-an City - Południowy zachód wyschniętego koryta rzeki.
  47. Sei-an City - W domu Mrs. Flower ( północny wschód )
  48. Sei-an City - Skocz do południowo wschodniej części Comm. Quarter a tam pogadaj z dziewczynką i daj jej Charcoal - koło jej odpowiedzi pojawi się symbol który musimy namalować na płótnie w domku na zachodzie. Lecimy więc tam i malujemy wzór po czym wracamy do dziewczynki po następną inspirację. Robimy tak 5 razy aż w końcu dostajemy SB.
  49. Sei-an City - Skocz na południowy wschód i napełnij tam źródełko a potem namaluj fontannę po której dostaniesz się do powietrznego domu Waki, pogadaj tu z Abe. Poprosi Cię o znalezienie jego maski. Lecimy więc na dół, powodujemy noc i podprowadzamy ogień z jednego z lampionów aż do tego wielkiego w centrum. Teraz leć na południowy wschód i przetnij pędzlem wielki kamień - pojawi się Hayazo. Gdy się sklonuje patrz uważnie na dymki przy jego wcieleniach - właśnie tym żywiołem musisz potraktować daną formę złodzieja. Gdy straci przytomność wal go z bańki a wypluje on item który musisz wręczyć którejś z okolicznych postaci. Hayazo za każdym razem chowa się w jednym z dużych głazów i pojawia się wyłącznie w nocy. Po kilku takich pościgach odzyskujemy maskę Abe którą zanosimy właścicielowi.
  50. Sei-an City - Po festiwalu w Kamiki przy Guardian Sapling pogadaj w ciągu dnia z Camillą i jej siostrą. Później obie dziewczyny będziesz mógł spotkać w Sei-an. Pomów z nimi i kropnij pędzlem ziemię - pojawi się drzewo ( miło gdybyś miał już wszystkie techniki malarskie łącznie z ukrytymi ), znów posłuchaj dziewczyn i sprowadź deszcz ( technika Deluge ). Teraz pokaż pełnię swoich możliwości - stwórz drzewo i natychmiast sprowadź deszcz. Camlla po tym pokazie ofiaruje Ci SB.
  51. Sei-an City - Na prawo od bramy prowadzącej do pałacu Himiko.
  52. Sei-an City - Komuso spotkasz pierwszy raz w Kamiki, zleci Ci on walkę. Jeśli wyrobisz się w odpowiednim czasie dostaniesz trochę Prise. Poźniej możesz go spotkać w Kusa Village a na końcu właśnie w Sei-an. Jeśli 3 razy zademonstrujesz mu swoją siłę i uwiniesz się sprawnie z przeciwnikami zostaniesz nagrodzony kolejnym SB.
  53. Sei-an City - Pod wodą po wschodniej stronie długiego mostu.
  54. Sei-an City - Gdy pierwszy raz spowolnisz strażników w drodze do pałacu Himiko odbij w lewo od schodów i wykop skrzynię ze SB.
  55. Sei-an City - Po wejściu do pałacu Himiko obejdź pomieszczenie.
  56. Sei-an City - Otwórz skrzynię w domu Gena ( patrz trofeum Have Guides Will Travel i punkt Thunderstorm Tech ).
  57. Sunken Ship - Przed tym jak zaatakuje Cię wielka łapa, na półce po prawej.
  58. Sunken Ship - W skrzyni w pomieszczeniu gdzie znajdziemy Lucky Mallet.
  59. Imperial Palace - Ogródek przed Cesarzem, zakopana w ziemi skrzynia.
  60. N.Ryoshima Coast - Kop na małym półwyspie po lewej od wejścia do lokacji.
  61. N.Ryoshima Coast - Okolice łucznika Yoichiego.
  62. N.Ryoshima Coast - Wysepka na zachodzie, ta najbardziej na południe.
  63. N.Ryoshima Coast - Niedaleko Yoichiego jest twarda gleba, kop tam ( Digging Champ tech. ) a z nowo powstałej jaskini zgarnij SB.
  64. N.Ryoshima Coast - Przedostań się sejwem-teleportem do N.Ryoshima Coast Rocky Area.
  65. N.Ryoshima Coast - Ukończ N.Ryoshima Coast Devil Gates Trial ( patrz trofeum Out of the Gate Swinging )
  66. N.Ryoshima Coast - W miejscu gdzie wskakiwałeś w paszczę smoka po ukwieceniu pojawi się drzewo i skrzynia z Treasure Box. Daj go Urashimie a w zamian otrzymasz SB.
  67. Catcall Tower - Jedna ze skrzyń po drodze na szczyt wieży.
  68. Catcall Tower - Po powrocie z wieży wejdź na nią ponownie a na szczycie pojawi się skrzynia.
  69. Catcall Tower - Na jednej z mniejszych wieżyczek wokół tej większej.
  70. Dragon Palace - Obejrzyj schody w pałacu Otohime i przy pęknięciu podłóż bombę. Znajdziesz tam skrzynię z kolejnym SB.
  71. Dragon Palace - Leć do Mermaind Spring i dorysuj tam brakujący fragment kolumny, skocz po nich i zgarnij fant.
  72. Dragon Palace - W pomieszczeniu z paszczą smoka, w muszli.
  73. Dragon Palace - Po powrocie z Oni Island porozmawiaj z Otohime.
  74. Kamui - Okolice dojo.
  75. Kamui - Jaskinia na północnym schodzie, szukając jej trzymaj się skał po lewej.
  76. Kamui - Przed wejściem do Wep'keer skocz w prawo i zgarnij skrzynię na jednej z ośnieżonych półek.
  77. Kamui - Po pokonaniu Devil Gate w okolicach Mermaind Spring znajdziesz w tej okolicy.
  78. Kamui - Niedaleko Mermaind Spring znajdziesz miejsce w którym powinieneś kopać. Znajdziesz tam Blockheada Grande - pokonanie go jest niemożliwe bez telefonu z kamerą, ostrzegam od razu.
  79. Kamui - Ukończ Kamui Devil Gates Trial ( patrz trofeum Out of the Gate Swinging )
  80. Wep'keer - Idź po schodach w okolice wodospadu i czapli, będzie tam skrzynia.
  81. Wep'keer - Idź po schodach a w zaułku natkniesz się na niedźwiedzia i skrzynię.
  82. Wep'keer - Idąc dalej trafisz na bałwana, skrzynia jest za nim - na platformie.
  83. Wep'keer - Po powocie z Kamiki 100 lat wstecz i po pokonaniu prawdziwego Orochiego otworzą się w Wep'keer metalowe drzwi, dotąd zamknięte. W lokacji znajdziecie SB.
  84. Kamui( Ezofuji ) - Na wschodzie, zaczep się o kwiat i stop lodową skrzynię.
  85. Kamui( Ezofuji ) - Gdy zdobędziesz SB#86 zaczep się o kolejny kwiat i leć w górę. Skrzynia będzie na jednej ze skał.
  86. Kamui( Ezofuji ) - Zaczep Vine'em o kwiat przy domu Tuskle i stamtąd na podest w okolicy.
  87. Kamui( Ezofuji ) - Sejw-teleportem dostań się na Kamui( Ezofuji ) Rocky Area.
  88. Yoshpet - Podczas pierwszego przelotu na czas w kierunku Ponc'tan - 2 strefa, 7 skrzynia.
  89. Yoshpet - Jw. tyle że trzecia strefa, odbij w przeciwną stronę niż ta którą wskazuje strzałka - skrzynia jest zakopana na końcu trasy.
  90. Yoshpet - Wygraj wyścig z Kai ( patrz trofeum Dog Gone Fast ).
  91. Ponc'tan - Użyj Vine na lewo od wejścia do lokacji.
  92. Ponc'tan - Leć za chatkę Ishaku i po schodach dalej aż zobaczysz kwiat o który zaczep się Vine'em. Stąd przemieść się na zachód aż na liść ze skrzynią.
  93. Ponc'tan - Po powrocie z Wawku Shrine pogadaj z Ishaku.
  94. Inner Yoshpet - Druga napotkana skrzynia.
  95. Inner Yoshpet - W drugiej strefie celowo idź w złym kierunku niż pokazuje strzałka a znajdziesz tam skrzynię.
  96. Inner Yoshpet - Trzecia strefa, po prawej stronie przy ścianie z kocimi śladami. Skrzynia na skale pośrodku.
  97. Wawku Shrine - Od razu na początku gdy zniszczysz obie armaty, skrzynia z SB jest pod tą z lewej.
  98. Wawku Shrine - Okolice gramofonu, w kanionie z trzema pająkami które musisz spowolnić Mistem i zamrozić aby dostać się do skrzyni.
  99. Wawku Shrine - Drugi pająk z trzech na trasie w górę przed statuą kota - skocz z niego na platformę wyżej do skrzyni.
  100. Ekran wyników - Dostajesz automatycznie po ukończeniu gry.


  Ewentualnie dla wzrokowców - filmiki:

   


   


   


   


  Trudność - 7/10


  Lupine and Divine
  Zdobądź rangę Cherry Tree dla obu parametrów po dowolnym pojedynku.

  Banalne trofeum, wystarczy jedynie wygrać z dowolnym przeciwnikiem i otrzymać właśnie rangę Cherry Tree dla parametru Time i Combo ( oba drzewka powinny mieć różową koronę ). Banał który wpadnie na początku gry. Trudność - 1/10


  Grab Life by the Leash
  Podnieś poziom energii, tuszu, astralnego woreczka i sakiewki z kasą do maksymalnego poziomu.

  Jest to nieco wymagająca trofka - Prise zdobywamy poprzez karmienie zwierzaków, ukwiecanie drzewek i martwych obszarów i oczywiście za zaliczanie wszelakich pobocznych questów. Sporo punkcików wpadnie Wam przy okazji zbierania Stray Beads ale też kilka okazji na wzbogacenie się o kolejne Prise które możecie pominąć. A więc przeczesując świat gry zwróćcie uwagę na:
  • koniczynki - pełno ich na terenie Nipponu, przeważnie łatwo dają się wykopać i ukwiecić ale w późniejszej części gry przyda się Wam umiejętność Digging Champ i 3 poziom Power Slasha gdyż roślinki albo będą do znalezienia albo pod grubą warstwą twardej ziemi albo wrednie ukryte pod najtwardszymi skałami.
  • drzewka wiśni - ukwiecając je wpada nieco Prise, standardowo spotkamy je w całej krainie, polecam też powalczyć i ukwiecić złe drzewa w Yoshpet i Inner Yoshpet.
  • martwe tereny - te często towarzyszą różnorakim Demon Gates, choćby w City Checkpoint po drugie stronie mostu znajdziemy ich sporo.
  • karmienie zwierzaków - jedna uwaga - zawsze miejcie na podorędziu kilka smakołyków różnego rodzaju bo nie wiadomo kiedy i gdzie znajdziemy małych głodomorów. Nie trzeba także zaliczać 100% "frekwencji" dla każdego zwierzaka, nie jest to wymagane choć pomocne na pewno.
  • dodatkowe zadania - choćby w Sei-an możemy pobawić się w gondoliera i pomóc mieszkańcom stojącym wzdłuż kanałów w przeniesieniu się do punktu docelowego, rysujemy więc lilię na wodzie a dalej Galestormem "przepychamy" pasażera we wskazane przez niego miejsce ( kierunek pokazuje ręką ), w mieście spotkamy także Mr Flowera który zleci nam ukwiecenie wszystkich drzew wiśni w okolicy ( nie zapominajmy także o tym na jego głowie! ).
  • po powrocie z Wawku Shrine udajemy się do Pont'tan a tam gadamy ze strażnikami przed domkiem Ishaku - kolejne łatwe punkty.
  Dużo tu zależy od Waszej spostrzegawczości, na szczęście zawsze możecie się wrócić i odwiedzić dowolny teren ponownie. Pomaga także technika Crescent - w nocy dużo łatwiej spostrzec wszelkie ukryte pod ziemią koniczynki. Trudność - 6/10


  Barking Up the Cherry Tree
  Osiągnij ranking Cherry Tree dla każdego z parametrów na tablicy wyników na końcu gry.

  Uwaga! Trofeum do przeoczenia! Trofka wpada na samym końcu. Musimy osiągnąć:

  Ilość zgonów - 4 lub mniej.
  Zdobyte punkty Praise - 4 500 lub więcej.
  Pokonani przeciwnicy - 550 lub więcej.
  Zdobyte Demon Fangi - 300 lub więcej.
  Ilość zdobytych Yenów - 4 000 000 lub więcej.

  Od razu zaznaczam że wszystkie zdobyte dobra jak kasa, Fangi czy Prise możemy śmiało wydawać a i tak zsumowane zostaną one na końcu gry.

  Zacznijmy od zgonów - szczerze to w tej grze nie da się umrzeć! W każdym razie ja nie uświadczyłem ani razu ekranu "Game Over" a nie starałem się za bardzo. Przed zgonem chroni nas także Astral Pouch który w razie niepowodzenia automatycznie nas wskrzesza jeśli jest pełen. Upadki w rozpadliny czy utopienia nie zabijają Ammy, odbierają jedynie jeden punkt energii. Z resztą sejwować możemy praktycznie w każdej lokacji więc z tym parametrem nie powinno być problemu.

  Dalej mamy punkty Praise - tu zerknijcie wyżej do trofeum Grab Life by the Leash . Podpowiem tylko że po wymaksowaniu wszystkich statystyk dla Ammy w końcowym rozrachunku gra naliczy nam około 6 500 punktów więc sporo ponad poziom wymagany.

  Przeciwnicy - ten parametr wpada naturalnie jeśli będziemy farmować pieniążki i Demon Fangi więc na pewno nabijecie ich grubo powyżej poziomu docelowego.

  Teraz Demon Fangs - dostajemy je za wykończenie przeciwnika tzw. "Floral Finisherem". Stosujemy go w momencie gdy straci on całą energię i jakby na slow motion podlatuje do góry. Wyprowadzamy wtedy jedną z technik pędzla a demon wyrzuca nam właśnie Diabelskie Pazury. Na początku sporo wpadnie nam w Shinshu Field i okolicach - wystarczy wykańczać Impy przy pomocy Power Slasha ale najlepiej farmować Fangi w Kamui. Spotykamy tam takich przeciwników jak Dogu ( kończymy go Power Slashem ) i Bull Charger ( a tego przy pomocy Inferno ) - z obu lecą aż po 4 Pazury! Tym bardziej że oba typy wrogów występują w parach albo nawet w triach ( Dogu )!

  Kasa - wpada podczas farmowania Demon Fangów w Kamui. Ewentualnym sposobem jest Devil Gates Trial także w Kamui - dochodzimy do 8 - 9 walki, opuszczamy jaskinię i tak w kółko. Daje nam to około 800 000 - 900 000 Yenów w kilkanaście minut. Do tego chcąc wykupić wszystkie techniki z dojo Mistrza Onigiri potrzebujemy ponad 2 500 000 Yenów! Jest więc po co zbierać mamonę.

  Trudność - 4/10


  Top Dog
  Zdobądź wszystkie pozostałe trofea.

  Jedna z najpiękniejszych baśni dostępnych na konsole za Wami, gratuluję wytrwałości i gustu co do gier !
  Ostatnio edytowane przez Minuta1985 ; 04-01-2013 o 09:26

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •