Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Dogrywka - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar matidzi01
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Gdynia
  Posty
  209
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  14
  Gamer IDs

  PSN ID: matidzi01

  Złoto DLC: Dogrywka - Poradnik

  Przegląd:

  Trudność trofeów: 2/10* (zależy od tego jak grasz oraz postępów w multi)
  Trofea offline: 0
  Trofea online: 5
  Czas potrzebny na wbicie 100%: ok. 2h
  Zabugowane trofea: brak
  Trofea do przeoczenia: brak

  Słowem wstępu:

  Dogrywka to już czwarty dodatek do gry Battlefiled3. Tym razem z ciasnych korytarzy Walki w zwarciu, przenosimy się do świata zniszczonego przez trzęsienie ziemi. Staniemy do walki na ulicach pełnych gruzu, dziur oraz zawalonych budynków. Wraz z nowymi mapkami do dyspozycji otrzymujemy kuszę, 3 nowe pojazdy(zmodyfikowane wersje Rosyjskiego Vodnika, Amerykańskiego Humvee oraz małego zdemolowanego vana z karabinkiem na dachu) oraz całkowicie nowy tryb Szabrownik - połączenie szybkości gry z Dominacji i Podboju z szukaniem broni poukrywanej na polu bitwy!

   
  Mapy: Bronie: Tryb:
  Markaz Monolith Dwa rodzaje kuszy: Szabrownik
  Epicentrum Kusza z kolimatorem
  Bazar Talah Kusza z lunetą
  Pałac Azadi Cztery rodzaje bełtów:
  Zwykły bełt
  Bełt skanujący
  Bełt wyważony
  Bełt kumulacyjny


  Jak zacząć?


  KROK 1 - Tryb Szabrownik - trofeum
  Zbieracz i odblokowanie kuszy

  W pierwszej kolejność odpal nowy tryb i ciesz się z gry. Możesz się skupić i starać się pomagać drużynie, aby wygrywać rundy. Trzy wygrane i kusza zostaje odblokowana. Przy okazji starania się o kuszę, zwróć uwagę na trofeum Zbieracz i podnoś każdą napotkaną broń.


  KROK 2 - Wszystko pozostałe

  W tym punkcie wykonaj zadania w celu odblokowania poszczególnych typów bełtów i kuszy z lunetą. Po ukończeniu odblokujesz puchar Majsterkowicz. Pod odblokowaniu bełtu kumulacyjnego spróbuj zniszczyć pojazd lub sprzęt wroga - puchar Rakieta domowej roboty. W międzyczasie znajdź figurkę dinozaura i zalicz proste trofeum Uwaga na place. Na zakończenie zabawy z trofeami zostaw sobie coś wymagającego pracy i szczęścia, czyli zabicie z granatu, kuszy i broni głównej. Jak się uda zostaniesz nagrodzony ostatni pucharem z dodatku Kieszeń pełna śmierci.  Trofea:


  Bite your finger/Uwaga na palce
  Znaleziono ukrytego gada

  Ukryty gad to nic innego niż kolejny 'ester egg' związany z dinozaurami. Jak dobrze wiecie DICE lubi w taki sposób urozmaicać grę. Przykładem jest czaszka T-Rexa w Górach Elbrus, 6 figurek dinozaura porozrzucanych po całej wyspie Wake lub radyjka grające utwór Battlefield2. Nie inaczej jest w tym przypadku.

  Figurkę gada znajdziesz na mapie Epicentrum, w zniszczonej rurze kanalizacyjnej, blisko punktu C w trybie podboju. Aby po nią sięgnąć musisz wczołgać się do rury i w mniej więcej połowie długości rury zobaczysz figurkę i parę sekund później odblokujesz pucharek.

     Pocket full of death/Kieszeń pełna śmierci
  Nie ginąc zabito po jednym wrogu przy pomocy kuszy, broni głównej i granatu ręcznego

  Polecana klasa: Żołnierz wsparcia
  Zalecany tryb: Hardcore - Dominacja i Podbój lub zwykły Podbój.

  W pierwszej kolejności zaopatrz swojego żołnierza wsparcia w specjalizację 'granaty', kuszę oraz ulubioną broń główną. Zacznij od zabicia z granatu, bo jest to trochę problematyczne. W dużej mierze wszystko zależy od szczęścia, granat musi polecieć tam gdzie znajduję się grupka przeciwników np. przejmujących flagę.
  Jeśli się uda to przechodzimy do kolejnej rzeczy, czyli zabicia z kuszy. Tryb hardcore ułatwia to zadanie, gdyż jeden bezpośredni strzał w przeciwnika kończy się jego zgonem. Oczywiście polecam zwykły lub wyważony bełt, dzięki temu drugiemu kusza zachowuje się jak snajperka.
  Na koniec pozostaje coś najprostszego - zabicie z broni głównej, grając wsparciem będzie to zapewnie albo lekki karabin albo broń PDW.

  Pamiętaj, że nie możesz zginąć podczas robinienia tego trofeum, jeśli padłeś musisz zostać reanimowany przez innego gracza, w przeciwnym wypadku - zaczynasz od nowa.


  Handyman/Majsterkowicz
  Odblokowano wszystkie części do kuszy

  Wraz z kuszą, nowy dodatek wprowadza cztery rozdzaje bełtów. Trzy z nich wraz z drugą wersją kuszy (z lunetą) musisz odblokować poprzez wykonywanie specjalnych zadań. Standardowo opis i wskazówki jak je zaliczyć znajdziesz na końcu poradnika.


  Home made javelin/Rakieta domowej roboty
  Zniszczono dowolny pojazd wroga przy pomocy kuszy

  Bełt kumulacyjny, bo za jego pomocą musisz znisczyć pojazd, wyposażony jest w mały ładunek C4. Moc wybuchu jest dużo słabsza niż w przypadku standardowego C4 lub zwykłego RPG/SMAW, a do tego kąt odpadania bełtu pozostawia wiele do życzenia. Staraj się nie strzelać na duże wysokości, a jeśli nie masz wyboru to strzelaj wyżej, aby ładunek poleciał dalej.
  Całe szczęście nie będzie to konieczne, gdyż mianem pojazdu można określić sprzęt rozstawiony przez wroga, czyli czujniki ruchu, punkty odrodzenia, roboty saperskie czy działka moździeźdza.

  Mając wybraną kuszę, kliknij aby zmienić typ bełtu, w prawym dolnym rogu ikonki symbolizują aktualnie wybrany (jak się domyślasz ten z ikonka wybuchu to bełt kumulacyjny).
  W zależności co stanie się twoim celem, jedno trafienie w ekwipunek przeciwnika, niszczy go. Podobnie jest z pojazdami transportowymi jedno lub dwa trafienie unieruchamiają a dwa kolejne niszczą czyli, to co trzeba zrobić aby móc dostać trofeum.


  Extreme Hoarder/Zbieracz
  Podniesiono 50 broni w trybie Szabrownik

  Szabrownik to nowy tryb, połączenie przejmowania flag z elementami przetrwania. Grę zawsze zaczynasz (nawet po zgonie) z jednym granatem i wybraną przez siebie bronią podręczną. Aby móc powalczyć z innymi jak równy z równym, po całej mapce porozrzucane są bronie, które musisz podnosić. Ich amunicja jest bardzo skromna, przeważnie są to maksymalnie dwa magazynki. Bronie które można podnosić, dzielą się na 3 klasy, im wyższa tym broń posiada lepsze dodatki (lasery, kolimatory itd.)

  Poziom 1 - są to przeważnie gołe bronie PDW tj. UMP-45, P90, AS-VAL czy M5K.
  Poziom 2 - bronie różnego rodzaju od shotgunów po karabiny/karabinki i kończąc na karabinach snajperskich. Wszystkie posiadają kolimatory losowo wybrany inny dodatek.
  Poziom 3 - podobnie jak wyżej z tym faktem, że bronie napakowane są dużą ilością dodatków, a także posiadają lasery ułatwiające prowadzenie ognia z biodra.

  Nie zależnie od poziomu, każda podniesiona broń przyczyna się do odblokowania pucharka. Możesz biegać po mapach i podnosić wszystko to co nawinie ci się na nos.

  KIJE I KAMIENIE

  Wymagania
  Nagroda
  Wygraj 3 rundy w trybie Szabrownik
  Kusza z kolimatorem


  Wykonasz to dowolną klasą.

  Tryb: Szabrownik

  UWAGA! Musisz wykonać to zadanie, aby móc odblokować pozostałe.

  Aby odblokować kuszę musisz tylko wygrać trzy rudy nowego trybu - Szabrownik. Jeśli zależy Ci na szybkim zdobyciu nagrody to polecam wybieranie serwerów z najmniejszą ilością ticketów. Ponadto podczas gry zbieraj każdą napotkaną broń, aby szybko zdobyć puchar Zbieracz.
  MOŻESZ MI PODZIĘKOWAĆ

  Wymagania
  Nagroda
  Uzyskaj 20 asyst przez dostrzeżenie
  Bełt skanujący
  Oznacz 10 pojazdów
  Uzyskaj 1 asystę za oznaczanie


  Klasa jaką to wykonasz to: Snajper
  Polecany tryb: DM/Podbój

  Pierwszą część zadania - 20 asyst przez dostrzeżenie z łatwością zrobisz w dowolnym trybie, lecz ja osobiście polecam DM. To co musisz zrobić to na celować w przeciwników i klikać aby ich oznaczać. Jeśli ktoś wskazanego przez Ciebie wroga zabije, otrzymasz stosowną asystę. Możesz wspomóc się zdalnie sterowanym MAV'em, przy jego pomocy lataj nad polem bitwy i oznaczaj innych graczy. 20 asyst wpadnie nawet podczas jednej rundy.

  Kolejnym wymaganiem do wykonania zadania jest oznaczenie 10 pojazdów. Pojazdy możesz oznaczać SOFLAM'em(wyposażenie snajpera), CITV'em(trzecie miejsce w czołgu) lub laserem zamontowanym w helikopterach. Najłatwiej zrobić to przy użyciu SOFLAMu, ustaw go na jakimś wzniesieniu i oznaczaj pojazdy, które tylko zauważysz. Łatwo to wykonasz na mapach gdzie jest spora ilość pojazdów, a najlepiej będzie jeśli posiadasz wcześniejszy dodatek, wtedy z pomocą przyjdzie tryb Bitwa Pancerna.

  Ostatni wymóg zadania powinien zostać zrobiony przy okazji. Chodzi bowiem o to, aby namierzony pojazd ktoś innych zestrzelił. Nagrodą będzie bełt skanujący - który moim zdaniem jest wielkim nie wypałem i równie dobrze mogłoby go nie być. :P

  Z DALA OD MOJEGO NAMIOTU

  Wymagania
  Nagroda
  Zabij 50 wrogów przy pomocy karabinków snajperskich
  Bełt wyważony
  Traf w głowę 10 wrogów bronią osobistą


  Klasa jaką to wyknasz to: Snajper
  Polecany tryb: DM lub inny dowolny

  Kolejne zadanie, które należy do jednych z łatwiejszych, chyba że komuś nie wychodzi zabijanie. Pierwszą część wykonasz przy użyciu ulubionej snajperki, może być to np. SKS. Zamontuj do niej kolimator odpal tryb DM i siej spustoszenie.

  Dla 10 headshotów znowu z pomocą przyjdzie tryb DM, wybierz broń podręczną która ci najlepiej odpowiada i staraj się celować w baniak. Osobiście mogę polecić 93R - strzela seriami po 3 i często jeden pocisk trafia właśnie w głowę lub Magnum .44 - potężna spluwa, jeden celny headshot i przeciwnik martwy.

  ZACNY PIROTECHNIK

  Wymagania
  Nagroda
  Zabij 5 wrogów przy pomocy granatów ręcznych
  Bełt kumulacyjny
  Zabij 5 wrogów przy pomocy C4
  Zabij 5 wrogów przy pomocy granatników podwieszanych


  Klasa jaką to wykonasz to: Wsparcie/Szturmowiec
  Polecany tryb: Podbój i dominacja

  Tak jak w przypadku opisywanego wyżej trofea, użyj specjalizacji 'granaty' i klasę postaci - wsparcie. Zabicia z granatów łatwo można zrobić rzucając je w okolicę przejmowanych flag bądź MCOMów.
  W trybie Podbój i dominacja gracze lubią rzucać C4 blisko flag , całe szczęście można to wykorzystać na ich stratę. Jeśli widzisz, że drużyna przeciwna przejmuje flagę, pobiegnij tam i zarzuć ich granatami. Jeśli jakiś 'burak' podkładał w tym momencie ładunki - przyczyni się do swojej śmierci a Tobie zaliczy zabicia z granatu.

  Czas postawić się na miejscu tego 'buraka' i zacząć robić pułapki. Podczas przejmowania flagi, podłóż ładunki C4(nie rzucaj ich w jeden kąt, staraj się je ładnie porozrzucać) i ukryj się w bezpiecznym miejscu. W momencie gdy zobaczysz pulsującą ikonkę(ktoś przejmuję flagę) detonuj ładunki. Jeśli masz farta powinieneś takim sposobem zaliczyć kilka zabić.

  Na koniec zostaje zmora wszystkich graczy czyli granatniki powieszane. Znienawidzony przez większość granatnik M320 w doświadczonych rękach jest zabójczy. Używaj jak zwykłej broni, w bliskim spotkaniu bezpośrednie uderzenie kończy się natychmiastową śmiercią.

  WRACAJ DO WALKI W ZWARCIU

  Wymagania
  Nagroda
  Uzyskaj w sumie 150m, trafiając w głowę z k. snajp.
  Kusza z lunetą
  Uzyskaj w sumie 150m, trafiając w głowę z k. szturm.
  Uzyskaj w sumie 150m, trafiając w głowę z karabinka


  Klasą jaką to wykonasz jest: Snajper/Szturmowiec/Technik
  Polecany tryb: dowolny

  Wszystkie trzy wymagania polegają na tym samym: uzyskać w sumie 150m trafiając w głowę z określonych broni. W sumie, czyli nie trzeba jednorazowo strzelić headshota z 150m. Wszystko się kumuluje, myślę że podczas normalnej rozgrywki wpadnie prędzej czy później. Po każdej zakończonej grze, możesz sprawdzić aktualny przebieg zadania za pośrednictwem Battleloga w zakładce zadania.


  Jeśli poradnik Ci pomógł podziękuj autorowi klikając: Dzięki
  Ostatnio edytowane przez matidzi01 ; 31-01-2013 o 21:00


   
   

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •