Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Content Collection #3 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Broda
  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Bielsko - Biała
  Posty
  1,127
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  35
  Gamer IDs

  PSN ID: Brodasz_PL

  Złoto DLC: Content Collection #3 - Poradnik
  PRZEGLĄD:

  Trudność trofeów: 4/10
  Trofea offline: 14 ( 9 , 5 )
  Trofea online: 0 (można wykonać online w kooperacji)
  Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 4 h
  Minimalna ilość przejść: 1
  Zalecana ilość przejść: 3x każdą misję (4 razy wprzypadku misji 'Vertigo')
  Zabugowane trofea: nie
  Kody blokujące trofea: nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 2/2
  Wymagany online pass: nie

  WSTĘP:

  We wrześniu 2012 roku na nasze konsole trafił trzeci z kolei dodatek do Call of Duty: Modern Warfare 3 - nazwany dumnie Chaos Pack. W jego skład wchodzą standardowo mapy do trybu wieloosobowego oraz całkiem nowy tryb rozgrywki - Chaos. Łowców trofeów powinna interesować najbardziej zawartość Operacji Specjalnych. Dostajemy tutaj cztery misje: 'Arctic Recon', 'Vertigo', 'Ligh 'Em Up' oraz 'Special Delivery', z którymi związane są pucharki. Do zdobycia mamy stosunkowo łatwy zestaw. Nie powinniśmy mieć większych kłopotów. Zapraszam do zapoznania się z solucją.

  MAPA PRZEJŚCIA:

  Podobnie jak w poprzednich dwóch dodatkach (Content Collection #1, #2) również tutaj pucharki opierają się na przejściu misji na poziomie trudności Veteran oraz wykonania specyficznych wyzwań podczas operacji. Poradnik oparłem na zastosowanej przeze mnie taktyce i dotyczy gry w kooperacji za pośrednictwem sieci PlayStation Network. Mianowicie osoba zaliczająca pucharki gra na Veteranie, natomiast partner wybiera poziom Normal. Poradnik podzielę na trofea, które możemy zdobyć w poszczególnych misjach.

  Krok 1: Przejście poszczególnych misji na poziomie trudności Veteran.

  Każdą z dostępnych misji przechodzimy dwukrotnie. Ustalamy kolejność, w której zaliczamy pucharki. W operacjach tych jedna z osób zazwyczaj robi jako wsparcie i ten właśnie gracz ustawia poziom Veteran. Druga osoba gra na poziomie Normal i w zasadzie spokojnie przechodzi przez mapę nie odnosząc specjalnych obrażeń. Stara się oczywiście nie zginąć, gdyż partner nie ma możliwości jakiejkolwiek reanimacji. Po pierwszym przejściu, powtarzamy operacje zmieniając się rolami.

  Krok 2: Zaliczenie pucharków związanych z wyzwaniami dotyczącymi poszczególnych misji.

  W zależności od konkretnego pucharka wybieramy odpowiedni poziom trudności (dla obu graczy taki sam). Wczytujemy odpowiednią misję i stosujemy się do porad zawartych w poradniku.

  Podziękowania dla Maria za wspólne ogranie wszystkich misji i znalezienie jak najlepszej taktyki dla kolejnych walczących o 100%

  PORADNIK:

  Stay Frosty
  Complete the 'Arctic Recon' Special Ops mission on any difficulty.


  Należy ukończyć operację 'Arctic Recon' na dowolnym poziomie trudności. Patrz pucharek:
  Sub Zero.
  dr0n3d
  Complete the 'Arctic Recon' Special Ops mission in under 3:30.  Aby zdobyć ten pucharek należy ukończyć misje 'Arctic Recon' w czasie poniżej 3 minut 30 sekund. Obaj Gracze ustawiają poziom trudności Normal. Podobnie jak poprzednio dron likwiduje większość wrogów i jak najszybciej to możliwe zaznacza cele dla "piechura", który może grac już nieco mniej zachowawczo. Po pierwszych dwóch przejściach znamy już lokalizację wrogów więc ich sprawna likwidacja nie powinna stanowić problemu. Zostawmy sobie nieco flashy. Po podłożeniu ostatniego ładunku biegniemy maksymalnie lewą stroną rzucając przed siebie flashe uważając aby sami siebie nie oślepić. Dzięki temu dobiegniemy do punkty ewakuacji (rufa statku) w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Jak wszystko sprawnie pójdzie misje ukończymy z ponad minutowym zapasem. Pucharek jest nasz.  Sub Zero
  Complete the 'Arctic Recon' Special Ops mission on Veteran difficulty.  Misja 'Arctic Recon' polega na podłożeniu ładunków wybuchowych i wysadzenie rosyjskiego statku. Grając w kooperacji osoba zaliczająca pucharek (Veteran) zasiada za sterami drona zwiadowczego zaznaczając cele dla partnera. Należy zwrócić uwagę na to, aby zbyt nie oddalać się od statku. Jeżeli odlecimy za daleko bądź za wysoko dron straci kontakt i misja zakończy się niepowodzeniem. Drugi Gracz (poziom Normal) stara się nie zginąć, gdyż nie ma możliwości reanimacji. Nie ma tutaj mowy o biegnięciu przed siebie. Większość wrogów zlikwiduje dron. Zadaniem "piechura" jest podkładania ładunków oraz korzystanie z granatów - co może pomóc w likwidacji wrogów. Po podłożeniu wszystkich ładunków i zaliczeniu misji powtarzamy operację ze zmianą ról.
  Apex
  Complete the "Vertigo" Special Ops Mission on any difficulty.


  Należy ukończyć misje 'Vertigio' na dowolnym poziomie trudności. Patrz pucharek: Pinnacle.


  Pinnacle
  Complete the "Vertigo" Special Ops mission on Veteran difficulty.


  Misja polega na przetrwaniu kolejnych fal wrogów oraz nalotów śmigłowców początkowo na dachu, później na drodze dojazdowej do Hotelu. Gramy oczywiście w kooperacji, w której jeden z Graczy (zaliczający pucharek) gra na poziomie trudności Veteran i odpowiada za namierzanie śmigłowców, które niszczy partner. Początek misji to nalot kilku śmigłowców, ze zniszczeniem których nie powinniście mieć większych problemów. Pamiętać należy o tym, żeby laser był skierowany na śmigłowiec do momentu jego wybuchu. Kolejny etap misji to nacierające fale przeciwników, wśród których na szczególną uwagę zasługują ci wyposażeni w wyrzutnie RPG - likwidujemy ich w pierwszej kolejności. Bronimy się po prawej, bądź lewej stronie dachu przy skrzynkach z amunicją. Osoba grająca na Veterenie chowa się przy wysokim murku obok wspomnianej lokacji. Partner likwiduje większość wrogów. Między kolejnymi falami nadlatują śmigłowce, które należy szybko zniszczyć (poprzez namierzanie) gdyż desantują nam Kolosy. Ostatni etap misji to skok ze spadochronem na drogę dojazdową do hotelu. Tutaj pierwsze skrzypce gra osoba grająca na poziomie Normal i likwidująca niemal wszystkich wrogów oraz namierza śmigłowce kiedy nie ma specjalnego zagrożenia ze strony wrogiej piechoty. Partner spokojnie czeka na rozwój wypadków schowany za osłoną. Należy zwrócić uwagę na kilka psów (w początkowych fazach) oraz na zamachowców samobójców (koniec misji). Po upewnieniu się, że już czysto obaj Gracze udają się do punktu ewakuacyjnego. Zaliczamy misję i powtarzamy ze zmianą poziomu trudności.


  Flyswatter
  Destroy all helicopters in the "Vertigo" Special Ops mission.  Najbardziej irytujące trofeum dostępne w tym dodatku. Aby go zdobyć musimy mieć nieprzeciętny refleks oraz doskonale współpracować jeżeli gramy w kooperacji. Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich 17 śmigłowców. O ile pozbycie się tych nadlatujących kiedy jesteśmy na dachu jest stosunkowo łatwe o tyle w drugiej części misji możemy niejednokrotnie użyć niecenzuralnych słów. Kluczem do sukcesu jest znakomita współpraca obu Graczy. Osoba z wyrzutnią rakiet skacze ze spadochronem jako pierwsza z przygotowanym do wstrzelenia pociskiem. Drugi Gracz z włączonym laserem do namierzania skacze kilka sekund później i zaraz po wylądowaniu namierza pierwszy śmigłowiec. Praktycznie bez oddania żadnego strzału w przeciwników powinnyśmy zniszczyć już 3 śmigłowce nie licząc tych z pierwszego etapu misji (jeżeli tylu nie mamy, restart misji jest konieczny). Kolejne nadlatują w dłuższych odstępach czasu i nie ma nimi problemu. Grunt to cały czas namierzać. Poziom trudności oczywiście Normal.


  To Jugger or to Jugger-Naut
  Kills all juggernauts after they land on Veteran difficulty in the "Vertigo" Special Ops Mission.


  Aby odblokować to sreberko należy podczas misji 'Vertigo' zabić wszystkie Kolosy po tym jak wylądują na dachu Hotelu na poziomie trudności Veteran. Sugeruje zabrać się za ten pucharek przy czwartym ostatnim przechodzeniu misji. Znamy wówczas momenty przylotu śmigłowców oraz mniej więcej liczbę przeciwników w kolejnych falach. Obaj Gracze muszą mieć ustawiony poziom Veteran. Wszystkich Kolosów mamy czterech. Dwa pierwsze przylatują osobno, natomiast dwa ostatnie desantują na raz. Podczas próby ich wyeliminowania należy pamiętać aby NIE USZKODZIĆ żadnego ze śmigłowców, które transportują interesującą nas jednostkę. PO wylądowaniu Kolosów możemy ich zabić na wiele różnych sposobów. Czy to poprzez wyrzutnię z namierzaniem (należy wówczas mierzyć ok 1 m przed nogami przeciwnika), RPG dostępne przy składzikach z amunicją czy tez standardowo za pomocą min, flashów i serii z karabinu maszynowego. Zlikwidowanie pierwszych dwóch Kolosów nie powinno stanowić problemu. Natomiast przy dwóch ostatnich sugeruję najpierw zając się jednym. Drugiego oślepić i zabić go na samym końcu.

  Siege
  Complete the "Light 'Em Up" Special Ops mission on any difficulty.
  Należy ukończyć misje 'Light 'Em Up' na dowolnym poziomie trudności. Patrz pucharek: Lights Out.


  Lights Out
  Complete the "Light 'Em Up" Special Ops mission on Veteran difficulty.


  Podobnie jak w poprzednich misjach również tą operacje przechodzimy dwa razy. Osoba grająca na Veterenie w początkowej fazie misji zajmuje się wsparciem powietrznym i likwiduje za pomocą granatnika wrogów. Należy zwrócić uwagę na jepp-y, którymi przyjeżdżają kolejni przeciwnicy. Jeden celny strzał i kliku wrogów powalonych na raz. Warto dobrze celować, gdyż zapas amunicji jest mocno ograniczony. Druga osoba grająca na Normal-u za zadanie ma zebrać dane porozrzucane przez wrogów na terenie masakry dokonywanej przez partnera. Jeżeli poczekamy odpowiednio długo wszystkie dane znajdą się mniej więcej w tym samym miejscu, wówczas wystarczy szybko pozbierać i biec w stronę lądowiska. Wsiadamy do śmigłowca i zaczynamy kolejny etap, w którym gramy już ramię w ramię. Standardowo grający na najniższym stopniu trudności idzie przodem sukcesywnie likwidując kolejnych przeciwników. Szczególną uwagę należy zwrócić po uwolnieniu zakładnika, kiedy to wychodzimy na otwarta przestrzeń. Osoba na Veteranie zostaje z tyłu razem z zakładnikiem. Po oczyszczeniu terenu można spokojnie udać się do strefy ewakuacji. Powtarzamy misję ze zamianą poziomów trudności.


  Deer in the Headlights
  Stab five stunned enemies in a row in the "Light 'Em Up" Special Ops mission.


  Najciekawsze moim zdaniem trofeum dostępne w tym dodatku. Naszym zadaniem jest zabicie 5 przeciwników POD RZĄD, w momencie kiedy są oni oślepieni światłem reflektora naszego śmigłowca. Sugeruje zając się tym pucharkiem w drugim etapie misji na poziomie trudności Normal. Praktycznie zaraz po wylądowaniu i przejściu pierwszego budynku będziemy mieli okazje do 3 zabójstw oślepionych przeciwników. Osoba zaliczająca pucharek czeka na odpowiedni moment po czym oddaje celne strzały do oślepionych wrogów (zasłaniają oczy i snują się na nogach). Druga osoba odgrywa rolę sanitariusza i ewentualnie reanimuje partnera. Pamiętajmy - musimy zabić 5 wrogów pod rząd, więc jak skończą nam się przeciwnicy w jednej miejscówce pałeczkę przejmuje sanitariusz i "otwiera drogę" do kolejnych oślepionych. Miejsc takich jest pod dostatkiem, zatem bez problemowo obaj zaliczycie ten pucharek.


  Handle with Care
  Complete the "Special Delivery" Special Ops mission on any difficulty.  Należy ukończyć misje 'Special Delivery' na dowolnym poziomie trudności. Patrz pucharek: Deliver This.


  Deliver This
  Complete the "Special Delivery" Special Ops mission on Veteran difficulty.  Misja, w której nie mamy możliwości reanimować poległego partnera w znany nam sposób. Tradycyjnie osoba grająca na Veteranie zajmuje się wsparciem powietrznym i pozbywa się większości wrogów. W odróżnieniu od pozostałych "opsów" w tej operacji wsparcie powietrzne nie służy tylko do likwidowania wrogów, ale także do zrzucania partnerowi odpowiednich atutów w postaci wieżyczek, pakietów pomocy, czy też broni XM25. Osoba grająca na poziomie Normal na początku gry powinna dostać wszystkie 3 wieżyczki i w miarę postępu rozstawiać je coraz bliżej celu. Pamiętajmy aby zrzutów dokonywać na w miarę otwartej przestrzeni, żeby uniknąć zrzucenia atutu na np. dach. Wówczas nie ma możliwości jego pobrania. Z postępem w misji będą się pojawiać kolejni wrogowie. "Piechur" robi za przynętę zwabiając wrogów na otwarta przestrzeń gdzie wsparcie w postaci drugiego Gracza bezproblemowo będzie mogło się z nimi rozprawić. Uważać należy na Kolosów, których w tej operacji jest cała masa. W ostatnim etapie operacji po wejściu do niewielkiego magazynu "piechur" zdany jest na siebie. Grając na poziomie Normal nawet Kolos nie jest straszny, więc nie powinno być problemów. PO ukończeniu należy zamienić się rolami i poziomami trudności.


  Discriminating Buyer
  Use exactly one of each care package in the "Special Delivery" Special Ops mission.


  Aby zdobyć ten pucharek należy podczas jednej gry użyć każdego dostępnego wsparcia. Jak wcześniej wspomniałem do dyspozycji mamy wieżyczki, pakiety uzdrowienia oraz broń XM25. Każdego wsparcie używamy tylko raz. Poziom trudności oczywiście Normal dla obu Graczy a nie powinno być żadnych kłopotów. Zrzuty możemy załatwić już na początku misji lub podczas jej przechodzenia. Strategia podobna do tej zastosowanej na Veteranie. "Piechur" służy za przynęte.

  Untouchable
  Use only one self revive care package in the "Special Delivery" Special Ops mission.


  Pucharek odblokujemy jeżeli ukończymy operację 'Special Delivery' używając tylko RAZ wsparcia w postaci pakietu uzdrowienia. Pakiet ten najlepiej zrzucić od razu na początku misji lub pod sam koniec przed wejściem do magazynu. Nie ryzykujemy wówczas, że pakiet spadnie np. na dach. Podnosimy go i czekamy na końcówkę misji. Kiedy już przedrzemy się przez wspomniany magazyn powalamy się granatem. Pakiet uzdrowienia zadziała, a my spokojnie kończymy misje i czekamy na pucharek. Następnie zmiana ról.


  GRATULUJĘ, DLC: CONTENT COLLECTION #3 ZALICZONE

  Ostatnio edytowane przez Minuta1985 ; 03-02-2013 o 19:57


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •