Przegląd:

Trudność trofeów: 3/10* (zależy od tego jak grasz oraz postępów w multi)
Trofea offline: 0
Trofea online: 5
Czas potrzebny na wbicie 100%: ok. 2h
Zabugowane trofea: brak
Trofea do przeoczenia: brak


Słowem wstępu:

Decydujące Starcie to już piąty i ostatni dodatek do Battlefielda. W tym dodatku dostajemy do dyspozycji tryb: Przejęcie Flagi (znany z poprzednich części gry) w którym to wykorzystując nowe pojazdy musisz zdobywać punkty poprzez zanoszenie flag wroga do przyjacielskiej bazy oraz tryb dla miłośników myśliwców - Bitwa Powietrzna. Należy też wspomnieć, że po wykonaniu kilku zadań (nie związanych z pucharami) jesteś w stanie odblokować pistolet M1911 S-Tac, czyli pistolet idealny - latarka i tłumik w zestawie.

Tyle przynudzania zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem.
ENJOY


 Mapy: Pojazdy: Tryb:
Operacja Brzeg Rzeki Naziemne: Przejęcie flagi
Linia Kolejowa Kiasar Vodnik AA
HMMHV ASRAD
Równina Nebandan Motocykl Przewaga powietrzna
Rurociąg Sabalan Powietrzne:
Desantowiec - jak forma respawnu
na polu bitwy


Jak zacząć?


KROK 1 - Trofea, które zdobędziesz w trybie Przejęcie Flagi


W tym trybie zdobędziesz pucharki związane z jeepami AA, motorami, przejmowaniem flagi oraz transportem gościa z flagą. Ale po kolei najpierw skup się na pucharze Przejęcie Flagi, przy okazji staraj się zabić z drugiego miejsca w motorze jakiegoś przeciwnika. Jeśli zaś jesteś za sterami helikoptera, podejmij próbę złapania gościa z flagą - ew. ustaw się na to z drugą osobą. A gdy widzisz wroga który lata, wsiadaj za stery jeepa AA i szybko zneutralizuj latające zagrożenie.KROK 2 - Pucharek Cieżka Sprawa

Jedyne trofeum, którego nie wykonasz ww. trybie.
Pucharek jest bardzo przyjemny i nie wymaga od gracza dużego skilla.Trofea:It's No Sidecar/To nie boczny wózek
Dokonano zabójstwa jako pasażer motocykla


 Zabicie kogoś jako pasażer motocykla nie jest jakoś szczególnie trudne. W nowym trybie Przejęcie Flagi tego rodzaju pojazdów jest mnóstwo, wystarczy chwilę pokręcić się koło własnej/przeciwnej bazy a na pewno na coś trafimy. W czasie gdy poruszasz się motorem i zobaczysz na horyzoncie jakąś wrogą zbłąkaną owieczkę - szybko kliknij . Zmienisz miejsce i będziesz mógł strzelać - nic więcej nie pozostało jak tylko celnie kogoś ustrzelić.

Opcjonalnie możesz, zaopatrzyć swojego technika w Javelina, motorem udać się na jakieś wzniesie i polować na inne motory - jeden celny strzał z Javelina niszczy pojazd oraz zabija przeciwnika.Transport Pilot/Pilot transportowy
Przetransportowano żołnierza z flagą na pokładzie pojazdu latającego w trybie PFL


Jedyne trofeum, które może wymagać trochę roboty a i nie raz szczęścia, to drugie przyda się podczas gry z randomami. To co trzeba zrobić to sprawić, że osoba która niesie flagę (wielka flaga, przypięta do dup... pasa żołnierza) musi wsiąść do twojego helikoptera - najlepiej zwiadowczego. Nie zawsze osoba, która właśnie zdobyła flagę chce wejść do helikoptera - przeważnie ma swój własny pojazd i leci prosto do bazy zarobić punkt. Ale wszystko jest możliwe, jeśli ogarniasz latanie warto zaryzykować i zagrać zespołowo, lądując koło 'oznaczonego' a nóż, widelec zechce wejść do środka (jak ktoś posiada flagę to cały wrogi team skupia na nim całą uwagę).
Jak wejdzie to na ekranie pojawi się napis: TRANSPORTUJESZ OSOBĘ Z FLAGĄ.

 


Oczywiście nie trzeba nikogo transportować pod samą bazę. Wystarczy, że osoba z flagą wejdzie do twojego śmigła i trofeum powinno bez problemu wskoczyć. Na koniec pozostaje mi wspomnieć, że można to zaliczyć ustawiając się ze znajomym na pustym serwerze.

Heavy Lifter/Ciężka sprawa
Zabito wroga po udanym zrzucie pojazdu

Zrzut pojazdu BMP/LAV z desantowca to jedna z najbardziej epickich rzeczy jakie możesz zrobić w grze. Klapa się otwiera, widzisz całe pole bitwy z góry - nagle otwiera się spadochron i z impetem wyrzuca pojazd z samolotu, to naprawdę robi wrażenie. Ale jak tego dokonać?

W trybie Podboju, twój team musi mieć przejęty punkt C, aby desantowiec mógł się pojawić(tak jak było w przypadku kanonierki). Następnie, jeśli jest to możliwe zrespawnuj się w DESANTOWIEC - BMP/LAV. Po wylądowaniu wystarczy, że kogoś zabijesz - pomocna tu może być termowizja, gdyż wtedy widoczność jest znacznie lepsza co przekłada się na skuteczność walki. Trofeum odblokuje się po chwilę po tym jak kogoś zabijesz.

Capture the Flag/Przejęcie flagi
Przejęto jedną flagę w trybie PFL

W trybie Przejęcie Flagi twoim zadaniem jest zdobycie flag/i wroga a następnie przyniesienie jej do przyjacielskiej bazy. Już na pierwszym lepszym serwerze możesz to wykonać. Przy pomocy szybkiego motocyklu, musisz podjechać pod wrogą bazę i gwizdnąć im flagę. Następnie grzać tyle ile fabryka dała, byle jak najdalej od przeciwników. W swojej bazie wystarczy, że podejdziesz z wrogą flagą do przyjacielskiej flagi, a twój team zyska punkt a ty odblokujesz pucharek.

W momencie gdy niesiesz flagę na ekranie pojawia się napis: NIESIESZ FLAGĘ WROGA.

W przypadku, gdy nie możesz zdobyć punktu to albo aktualnie flaga jest u kogoś innego lub wrogi team zdołał wykraść waszą flagę - wtedy wasza flaga musi zostać odniesiona i dopiero wtedy będziesz mógł zanieść wrogą flagę na miejsce.


AA's Revenge/Zemsta pelotek
Zniszczono pojazd latający przy pomocy jeepów przeciwlotniczych

Jeepy przeciwlotnicze to kolejna z rzędu modyfikacja Vodnika i Humvee. Tym razem zostały one zaopatrzone w działo przeciwlotnicze oraz system czterostrzałowych pocisków. Pojazdy te często są dostępne z menu respawnu, zależnie od teamu będzie to Vodnik AA lub HMMWV ASRAD. Przy ich pomocy jesteś wstanie posługując się pociskami AA zestrzelić wrogi helikopter lub myśliwiec(tu trudniej). Odbywa się to wszystko jak w każdym pojeździe AA - trzeba namierzyć pojazd i wystrzelić pociski. Tu polecam podręczyć pilota, trzymając go ciągle na namierzeniu - a gdy ten ze strachu puści flary bądź ECM, poczekaj parę sekund po czym puść pociski. Dwa bezpośrednie trafienia unieruchamiają maszynę, ale nic nie szkodzi, bo często pilot nie jest w stanie opanować sterów i z hukiem rozbija się o ziemie.
 


VODNIK AA HMMWV ASRAD
Jeśli poradnik Ci pomógł podziękuj autorowi klikając: Dzięki