Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Demon's Souls (JP) - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Pinkotka
  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Jabłonna
  Posty
  2,140
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  10
  Gamer IDs

  PSN ID: Pinkot1

  Platyna Demon's Souls (JP) - Poradnik

  Przegląd:
  Poziom trudności trofeów: Zobacz
  Trofea offline: 38
  Trofea online : 0
  Czas do 100% : 100h+
  Ilość trofeów do przegapienia: Wszystkie związane ze zbieractwem.
  Minimalna ilość przejść: 2,5-3,5
  Sugerowana ilość przejsć: 3
  Liczba graczy/kontrolerów: 1

  Wstęp:
  A więc sięgnęliście po Demon’s Souls Przede wszystkim gratuluję wyboru, bo jest to najlepsza i najbardziej wymagająca gra wydana na PS3 (exclusive), ale jednocześnie chcę Was uprzedzić, że ta gra nauczy Was pokory.
  Rozgrywka jest trudna i gracz nie ma tu taryfy ulgowej. Od razu przygotujcie się na to, że przy pierwszym zetknięciu z tytułem będziecie ginąć. Wielokrotnie. Ta gra jest stworzona z pułapek, zasadzek, każe uczyć się graczowi na własnych błędach. I nie mam tu na myśli bossów, bo z tym poradnikiem na każdego znajdziecie jakiś sposób – chodzi o zwykłych przeciwników i dojście do miejsc, w którym przyjdzie Wam się zmierzyć z Demonami. Więc nie denerwujcie się, tylko ćwiczcie w cierpliwości. Nic nie daje takiej satysfakcji jak uczciwie zdobyta platyna w tej grze. Koniecznie zajrzyjcie do punktu Plan Przejścia, aby dobrze zaplanować i maksymalnie skrócić czas gry. Zapraszam.
  Ach... I nie taki Demon straszny jak go malują Kiedy się wie, co i jak, rozgrywka robi się o wiele prostsza. Nie frustruje i daje satysfakcję.


  Gra Online:
  Jeśli macie na stałe podłączoną konsolę do Internetu i automatycznie logujecie się do PSN, gra nie da Wam opcji wyboru – zaloguje Was po prostu na serwery. Tym sposobem będziecie narażeni na ataki innych graczy: Black Phantomów (o ile gracie w formie cielesnej – Body Form), ale będziecie mogli też skorzystać z pomocy innych graczy: Blue Phantomów (zasada ta sama – musicie być w formie cielesnej – Body Form). Jeśli nie czujecie się jeszcze zbyt pewnie, jesteście nowi i dopiero uczycie się poruszania w świecie Demon’s Souls, nie logujcie się online. Wystarczy wylogować się na poziomie swojego konta w XMB i dopiero włączyć grę. Gra wówczas zapyta, czy wybieracie tryb offline, czy też załogować Was na serwery. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza przy pracy nad tendencjami świata, albo przy farmieniu kamieni typu bladestone. Przy graniu w sieci tendencje świata mogą nieznacznie zmienić się bez Waszego udziału (gra sczytuje tendencje z serwerów i wyrównuje je w Waszym świecie). Tym sposobem mogą nie pojawić się ważni NPC, albo możecie nie uzyskać dostępu do unikatowych broni. Zdarzyło mi się to podczas pracy z wersją EU.

  • Komunikacja w grze:

   
  Wiadomości: Gra proponuje bardzo ciekawy sposób komunikacji. Na ziemi można pozozstawić wskazówki dla innych graczy. Korzysta się z szablonów - nie można pisać własnych wiadomości, jednak szablony są dostosowane do trybu rozgrywki. Często są bardzo przydatne. Pokazują ukryte przejścia, ostrzegają przed zasadzkami, wskazują jaka broń jest najskuteczniejsza przy walce z kolejnym wrogiem, prowadzą do skarbów. Najczęściej pojawiającą się wiadomością jest niestety "I'm in trouble, please recommend this message" (odpowiednik w wersji asian "This is harsh. Evaluate me"). Jednak paradoksalnie, jeśli macie do czynienia z wersją JP, spokojnie możecie takie wiadomości pozostawiać na ziemi - Japończycy to niesamowita nacja i najczęściej nagradzają wiadomości, w których ktoś woła o pomoc. Na planszy (przestrzeń od jednego do drugiego przejścia z mgłą) mozecie pozostawić max 3 wiadomości. Jeśli pozostawicie więcej, pierwsza jest kasowana. Swoje wiadomości będziciez widzieć jako zielonkawe napisy na ziemi, wiadomości innych graczy są bladoczerwone. Jeśli ktoś zarekomenduje Waszą wskazówkę, Wasze zdrowie zostanie całkowicie odnowione Podobny prezent od Was otrzyma ktoś, na kogo zagłosujecie Wy. Także zachęcam do rekomendowania wiadomości, które Wam pomogły.

  Fałszywe wiadomości: Niestety zdarza się, ze niektórzy gracze złośliwie pozostawiają fałszywe wskazówki. Np. "Treasure" w miejscu, gdzie czeka na Was zasadzka wrogów, albo zachętę do skoczenia w przepaść, w którą skoczyć nie można. Nie będę komentować poziomu graczy, którzy coś takiego robią. Starałam się przy takiej wiadomości zapisywać "Beware of false messages", ale w wersji amerykańskiej to walka z wiatrakami. Najmniej było ich w wersji asian, najwięcej w wersji US. Wniosek nasuwa się sam.

  Plamy krwi: Na ziemi można dość często spotkać plamy krwi. Jesli podejdziecie do takiej plamy i jej dotkniecie, zobaczycie jak zginął gracz, który ją pozostawił. Jest to wielokrotnie cenniejsza wskazówka niż opisane przeze mnie wcześniej wiadomości

  Gesty w kontakcie z innym graczem: W grze nie ma w ogóle komunikacji głosowej. Twórcy zaproponowali za to kilka gestów, które w zależności od sytuacji można wykorzystać w grze co-op albo PvP. Do menu gestów uzyskacie dostęp poprzez przytrzymanie (US/JP) albo (EU). Wybieracie je poprzez najechanie strzałkami i zaakceptowanie , albo poprzez skróty - wykonanie konkretnego ruchu padem (informacja w nawiasie), co nie zawsze się udaje. Do wyboru są następujące ruchy:
  • Beckon (move up) - przywołanie do siebie innego gracza ręką
  • Point (move down) - wskazanie kierunku, w który się udajecie
  • Hurrah! (move right) - ruch obrazujący radość. Prawa ręka w górę np.po zwycięstwie nad trudnym przeciwnikiem albo Phantomem
  • Bow (move left) - ukłon (do zapamiętania! zarówno po przywołaniu kogoś w trybie co-op albo PvP warto się najpierw przywitać właśnie tym gestem)
  • Cheer (Thrust forward right) - ruch obrazujący dziką radość Obie ręce wyrzucane w górę
  • Sigh (Thrust forward left) - śmieszny gest. Coś w stylu wzruszenia ramionami
  • Wave (Wave) - pomachanie do innego gracza


  • Co-op - Gra proponuje unikatowy rodzaj rozgrywki online. Krótki opis znajdziecie poniżej. Po kliknięciu w link, znajdziecie kalkulator na którym możecie sprawdzić, jakie poziomy graczy uda Wam się przyzwać do wspólnej zabawy. W okienko wpiszcie swój soul lvl i kliknijcie w "Process". Kalkulator pochodzi ze strony www.demonssouls.wikidot.com

   


  Blue Eye Stone
  W grze możecie przyzwać do dwóch graczy, którzy mogą pomóc Wam w zmierzeniu się z danym światem i bossem. Muszą być spełnione 2 warunki. Wy musicie eksplorować świat w formie cielesnej (Body Form) i ktoś w formie duchowej (Soul Form) musi pozostawić na ziemi niebieski znak, za pomocą kamienia widocznego obok. Wystarczy, ze podejdziecie do niebieskiego napisu i wejdziecie w interakcję z nim, aby zaczęło się przywoływanie pomocnika. W trybie co-op wszyscy, wspólnie eksplorujący planszę, otrzymują doświadczenie za zabitych przeciwników. Jednak nie dotyczy to Bossa. Jeśli np.będziecie pomagać komuś w planszy, w której jeszcze nie byliście (zostaniecie przyzwani jako Blue Phantoms) i Boss zostanie pokonany, tylko host ma zapisany postęp w grze. Pomocnik będzie musiał zmierzyć się z Bossem raz jeszcze w swoim świecie. Blue Phantoms automatycznie znikają z Waszego świata po odzyskaniu formy cielesnej. Dzieje się to w dwóch przypadkach. Po zabiciu Bossa i jeśli host (czyli Wy) zabije Black Phantoma - innego gracza, który włamie się do Waszego swiata.

  Blue Eye Stone jest uzyskiwany od Maiden in Black w Nexusie. W początkowej fazie gry - po pokonaniu Phalanxa i rozmowie z Monumentem.


  White Eye Stone  Ten kamień ma kilka zastosowań. Kiedy Host jest w formie cielesnej, może użyć kamień w celu odesłania Blue Phantomów do ich świata. Nie zwraca im to formy cielesnej, a host nie otrzymuje za to żadnej kary. Jeśli chcecie zrobić coś takiego, najlepiej odesłać pomocników tuż przed walką z Bossem. Nie odzyskają co prawda ciała, ale za to pomnożą im się podwójnie zebrane w trybie kooperacji dusze.
  Blue Phantoms mogą użyć kamienia, aby powrócić do Własnego świata (nie ma za to kary)
  Pozostałe zastosowania opisane przy PvP.

  White Eye Stone jest uzyskiwany od Maiden in Black w Nexusie. W początkowej fazie gry - po pokonaniu Phalanxa i rozmowie z Monumentem.
  • PvP (Player versus Player): Gra proponuje unikatowy rodzaj rozgrywki online. Krótki opis znajdziecie poniżej. Po kliknięciu w link, znajdziecie kalkulator na którym możecie sprawdzić, jakie poziomy graczy uda Wam się przyzwać do wspólnej zabawy. W okienko wpiszcie swój soul lvl i kliknijcie w "Process". Kalkulator pochodzi ze strony www.demonssouls.wikidot.com

   


  Black Eye Stone
  Black Eye Stone służy do najechania świata innego gracza, w celu zabicia go. Osoba, która używa kamienia musi być w formie duchowej (Soul Form), natomiast gracz atakowany zawsze będzie w formie cielesnej (Body Form). Osoba używająca kamienia najeżdża inny świat jako Black Phantom. Tzw. invader (najeźdźca) ma sporą przewagę, ponieważ nie reagują na niego wrogowie na planszy. Nie będzie przez nich atakowany. Najechana osoba musi się więc bronić i przed Black Phantomem i przed typowymi wrogami w grze. Invader po wygranej nie otrzyma dusz zebranych przez hosta, ale jeśli na planszy są Blue Phantoms, którzy zostaną przez niego zabici, najeźdźca wzbogaci się o ich dorobek. Po zabiciu hosta Black Phantom odzyskuje formę cielesną. Ważne! Jeśli Black Phantom zginie w najechanym świecie poprzez samobójstwo, spadnięcie w przepaść, albo np. od ognia smoka, traci jeden poziom dusz.

  Jeśli planujecie zabawę w najeżdżanie innych światów nie zachowujcie się jak świnie. Ukłońcie się, sprawdźcie, czy przeciwnik Was widzi, czy w ogóle chce walczyć. Nie atakujcie z zaskoczenia, nie wbijajcie mu miecza w plecy, gdy np.walczy ze smokiem. Zaczekajcie, albo dajcie się najpierw zauważyć. Niehonorowa walka budzi niesmak i naprawdę nie pasuje do tej gry. Na pewno nie uczyni Was lepszymi graczami i nie podniesie skilla. Co z tego, ze będziecie mieć w statystykach więcej zabitych innych graczy, skoro nie dojdziecie do tego prawdziwymi umiejętnościami. Walczcie honorowo. Do tej gry nie pasuje oszukiwanie.

  Black Eye Stone jest uzyskiwany automatycznie po pokonaniu pierwszego Black Phantoma. W trybie online - upuści go pierwszy pokonany przeciwnik, który najechał wasz świat. W trybie offline (wymagana PBWT) - Upuści go pierwszy NPC występujący w postaci Black Phantoma.


  Red Eye Stone

  Tego rodzaju kamienie służą do pozostawiania na ziemi krwisto-czerwonych znaków, dzięki którym możecie zostać przyzwani przez innych graczy do ich świata w celu odbycia pojedynku PvP. Przegrany w takiej walce traci 1 soul lvl (jeden poziom rozwoju postaci), zwycięzca natomiast otrzymuje ekwiwalent w duszach. Tzn.dostaje dokładnie tyle dusz, ile kosztowało osiągnięcie utraconego poziomu. Jeśli pozostawicie na ziemi ślad w formie duchowej, przywrócicie sobie formę cielesną za pomocą Stone of Ephemeral Eyes i zostaniecie przyzwani przez innego gracza, wejdziecie do jego swiata w formie duchowej. Warto o tym wiedzieć.


  Red Eye Stone jest uzyskiwany po zabiciu Maiden in Black w końcówce gry.


  White Eye Stone
  W PvP kamienia tego rodzaju może użyć Black Phantom w celu powrotu do swojego świata. Trzeba pamiętać, że za tego rodzaju "ucieczkę", czy też wyjście z najechanej krainy jest kara. Black Phantom przy użyciu kamienia traci 1 soul lvl.


  White Eye Stone jest uzyskiwany od Maiden in Black w Nexusie. W początkowej fazie gry - po pokonaniu Phalanxa i rozmowie z Monumentem.

  Forma Duchowa (Soul Form) a Forma Cielesna (Body Form):

  W grze można występować w dwóch postaciach: ciała i ducha. Każda z tych form ma swoje wady i zalety. Szerzej jest to opisane poniżej oraz we fragmencie dotyczącym tendencji świata i charakteru postaci. Niezależnie od tego, w jakiej formie znajduje się Wasz bohater, jeśli zginiecie podczas eksploracji świata, utracicie wszystkie zebrane dotychczas dusze (widoczne w prawym dolnym rogu ekranu). Jeśli natomiast wrócicie do świata, w którym ponieśliście śmierć i dojdziecie do miejsca swojej porażki, macie szansę odzyskać dorobek. Wystarczy podejść do pozostawionej przez Waszą postać plamy krwi na ziemi (od innych odróżniać się będzie zielonkawo-niebieską poświatą) i wejść z nią w interakcję. Jeśli po drodze do pozostawionej plamy krwi stracicie ponownie życie, dusze przepadają bezpowrotnie.

  Soul Form
   
  W formie duchowej znajdujecie się po śmierci ciała, co jest całkiem naturalną koleją rzeczy W postaci ducha macie o połowę zmniejszony pasek zdrowia, jednak możecie do woli ginąć w krainach Demon's Souls, bez wpływu na zmianę tendencji świata. Czyli macie szansę nawet mimo śmierci osiągnąć PWWT. Mały pasek zdrowia może być sporym utrudnieniem na początku, jednak moim zdaniem podczas pierwszego przejścia gry warto podjąć to ryzyko.Można go (pasek zdrowia) zwiększyć , zakładając Cling Ring.

  Jeśli tendencja świata uległaby pogorszeniu (a dzieje się to, gdy giniecie w formie cielesnej), znacznie zwiększa się trudność rozgrywki. Pojawiają się Black Phantoms, NPC również występują w takiej postaci, podstawowi przeciwnicy są wytrzymalsi. Jest to ciężki kawałek chleba. Więc jeśli chcecie uzyskać wszystkie unikatowe bronie oraz pierścienie związane z PWWT grajcie jako dusza. Ciało odzyskacie po każdorazowym pokonaniu bossa. Aby nie wpłynąć na pogorszenie WT można przywrócić się do formy duchowej, skacząc ze schodów w Nexusie

  Jako dusza nie mozecie być najechani przez innego gracza, nie możecie też przyzwać innych graczy do pomocy.

  W formie duchowej możecie używać kamieni do trybu co-op Blue Eye Stone i PvP Black Eye Stone/Red Eye Stone

  Body Form
   
  W formie cielesnej macie do dyspozycji pełny pasek zdrowia, a więc jesteście bardziej wytrzymali. Jednocześnie jesteście jednak narażeni na ataki z zewnątrz. Tylko gracze w formie cielesnej mogą zostać najechani przez innych graczy - Black Phantoms, co może skończyć się różnie. W zależności od Waszego skilla pozostawiam pod rozwagę. Jeśli zginiecie z ręki Black Phantoma, tendencja w akualnie eksplorowanym świecie ulegnie pogorszeniu.

  A więc już wiecie, ze możecie w tej postaci zostać zaatakowani. Jest jednak również dobra wiadomość. Możecie przyzwać do dwóch towarzyszy, którzy pomogą Wam w przemierzaniu świata - wystarczy kliknąć w pozostawione na ziemi niebieskie znaki.

  Każda śmierć w formie cielesnej o 1 pkt obniża tendencję danego świata. Aż do PBWT. Rozgrywka podczas czarnej tendencji świata jest znacznie utrudniona, więc warto wziąć to pod rozwagę

  Tendencje Świata (WT) i Bohatera (CT):
  Tendencja ŚwiataTendencja świata wpływa na zachowania i zdarzenia w eksplorowanych mapach, ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o poziom trudności gry oraz zależy od niej wiele unikalnych sytuacji.
  Kreuje ją gracz. Po rozpoczęciu gry (offline!) tendencja świata i charakteru jest neutralna.

  Tendencja ocsyluje między doskonale czystą - Pure White PWWT, neutralną, a skrajnie mroczną - Pure Black PBWT. Zarówno postać, jak i świat mogą być w dwóch skrajnych formach, a jednocześnie nie zależą od siebie. Czyli gracz może mieć Pure White Character Tendency PWCT i przemierzać świat mający tendencję Pure Black PB. Oczywiście działa to w obie strony - świat może mieć tendencję PW, a gracz PB.
   


  PWWT - Świat zmierza w kierunku czystej tendencji jeśli:
  - gracz zabije Bossa w danej krainie (+1)
  - gracz zabije mini Bossa w 1-2: Red Dragon (+1)
  - gracz zabije mini Bossa w 1-4: Blue Dragon (+1)
  - gracz zabije wybranych NPC w formie Czarnych Fantomów/Black Phantoms. Wymagana PBWT
  • Black Phantom Executioner Miralda w 1-1 (+3)
  • Black Phantom Scirvir the Wanderer w 2-2 (+3)
  • Black Phantom Lord Rydell w 3-1 (+3)
  • Black Phantom Satsuki w 4-1 (+3)
  • Black Phantom Selen Winland w 5-2 (+3)

  - gracz zabije Primeval Demona. Występuje 1 na planszy. Wymagana PBWT
  - gracz zabije Black Phantoma, który najedzie jego świat w grze online

  PBWT - Świat zmierza w kierunku mrocznej tendencji jeśli:
  - gracz zginie w formie cielesnej poza Nexusem. Zabicie się/zginięcie w Nexusie nie wpływa na WT (-1)
  - gracz zabije Old Kinga Dorana w 1-1 (-1)
  - gracz zabije wybranych NPC w ich formie cielesnej:
  • Executioner Miralda w 1-1 (-3)
  • Scirvir the Wanderer w 2-2 (-3)
  • Lord Rydell w 3-1 (-3)
  • Satsuki w 4-1 (-3)
  • Selen Winland w 5-2 (-3)

  Tendencja CharakteruTendencja charakteru wpływa na skuteczność używanych broni: Soulbrandt, Demonbrandt oraz Northern Regalia. Tylko poprzez zmianę tendencji charakteru można w grze uzyskać Friends Ring w Nexusie (Monumental) (PWCT) oraz spowodować pojawienie się Mephistophelesa (PBCT)
  Tendencję charakteru kreuje gracz.
  Po rozpoczęciu gry (offline!) tendencja świata i charakteru jest neutralna.


   
  PWCT - Charakter zmierza w kierunku czystej tendencji jeśli:
  - gracz zabije innego gracza, który najeżdża świat jako Black Phantom (+1)
  - gracz zabije (online!) Old Monka w 3-3 (+1)
  - gracz zabije wybranych NPC w formie Czarnych Fantomów/Black Phantoms. Wymagana PBWT

  • Black Phantom Executioner Miralda w 1-1 (+1)
  • Black Phantom Scirvir the Wanderer w 2-2 (+1)
  • Black Phantom Lord Rydell w 3-1 (+1)
  • Black Phantom Satsuki w 4-1 (+1)
  • Black Phantom Selen Winland w 5-2 (+1)

  PBCT - Charakter zmierza w kierunku mrocznej tendencji jeśli:
  - gracz zabije innego gracza, najeżdżając jego świat jako Black Phantom (-1)
  - gracz zabije innego gracza (online!) jako Old Monk w 3-3 (-1)
  - gracz zabije bezbronnych NPC występujących w grze
  • Dregling Merchant w 1-1, 1-2, 1-3 (-2)
  • Filthy Man w 2-1, 2-2 (-3)
  • Once Royal Mistress w 3-1 (-3)
  • Graverobber Blige w 4-1, 4-2 (-2)
  • Filthy Woman w 5-1, 5-2 (-1)
  • Crestfallen Warrior w Nexusie (Blue Phantom) (-2)
  • Acolyte of God w Nexusie (-2)
  • Worshipper of God w Nexusie (-3)
  • Freke's Apprentice w Nexusie (-2)

  - gracz zabije 3 specjalnych NPC, występujących w formie cielesnej
  • Scirvir the Wanderer w 2-2 (-2)
  • Lord Rydell w 3-1 (-2)
  • Selen Vinland w 5-2 (-2)

  Uwaga! Aby zabicie NPC miało wpływ na Tendencje świata i charakteru, ostateczny cios (a więc ten powodujący śmierć) nie powinien być spowodowany cudem Soulsucker oraz czarami Poison i Death Cloud. Jeśli przeciwnik umrze z powodu jednego z powyższych tendencja nie zmieni się. Po zatruciu NPC trzeba więc dokończyć dzieła bronią innego rodzaju!


  Plan przejścia:
  I. Pierwsze przejscie gry. Gra offline w Formie Duchowej. Uczymy się wybranych czarów i cudów. Nie przekuwamy broni z dusz.


  1. Dążymy do PWWT

  • Gramy w Soul Form, aby nie pogarszać Tendencji Świata.
  • Zbieramy Stones of Ephemeral Eyes (służą do wskrzeszania i będą nam potrzebne na końcu gry)
  • Zbieramy wszystkie napotkane kamienie i składujemy je u Stockpile Thomasa w Nexusie. Na razie zapominamy o ulepszeniach broni. Warto zainwestować wyłacznie w łuk (Viscous Compound Long Bow)
  • Zbieramy jak najwięcej skarbów (pierścienie, bronie itp.). Skłądujemy je u Stockpile Thomasa w Nexusie
  • Zabijamy wszystkich Bossów i mini-Bossów w poszczególnych krainach (Zostawiamy ostatniego na ostatniej wybieranej przez nas planszy! tak aby nie zakończyć przedwcześnie rozgrywki i nie zamknąć sobie drogi do dalszych działań)
  • Nie zabijamy NPC! Wykonujemy dla nich zadania, zdobywamy przedmioty etc. Każdego pozostawiamy na razie przy życiu.
  • Po zabiciu Bossa koniecznie przywracamy sobie Formę Duchową skacząc ze schodów w Nexusie.
  • Po osiągnięciu PWWT wchodzimy do zamkniętych wcześniej przestrzeni, aby zdobyć unikatowe przedmioty i bronie niezbędne do trofeów:

  1-1 Large Brushwood Shield
  2-3 Dragon Bone Smasher
  4-2 "Makoto"
  5-1 "Istarelle

  • zabijamy wszystkie możliwe Crystal Lizardy na planszy.

  2. Dążymy do PBWT (tylko jeśli zgromadziliśmy co najmniej 30 Stones of Ephemeral Eyes) I PWCT
  • po spełnieniu wszystkich warunków w poprzednim punkcie zaczynamy zabawę czyli popychamy świat w kierunku PB. Jeśli nie macie kamieni do wskrzeszania, lepiej przełożyć to na kolejne przejście gry.
  • logujemy się na serwery, aby obniżyć tendencję świata
  • giniemy w formie cielesnej 6-7 razy na każdej planszy, aby osiągnąć PBWT. Czyli zabijamy się, wskrzeszamy za pomocą kamienia itd. aż do skutku. Po samobójstwach wracamy do Nexusa, aby Tendencja Świata zapisała się w grze.
  • wracamy do konkretnej krainy i zabijamy każdego z poniższych NPC

  Black Phantom Executioner Miralda w 1-1 (+1)
  Black Phantom Scirvir the Wanderer w 2-2 (+1)
  Black Phantom Lord Rydell w 3-1 (+1)
  Black Phantom Satsuki w 4-1 (+1)
  Black Phantom Selen Winland w 5-2 (+1)

  • zabijamy Primeval Demona na każdej planszy!

   

  • Boletarian Palace 1-3
  • Stonefang Tunnel 2-1
  • Tower of Latria 3-2
  • Shrine of Storms 4-2
  • Valey of Defilement 5-2


  • udajemy się w Nexusie do Monumentala, który da nam Friend's Ring

  3. Dążymy do PBCT
  • zabijamy Yurta w Nexusie (to warto zrobić od razu, po tym, jak go uwolnimy, bo w innym wypadku sam pozabija naszych NPCów)
  • Robimy zapasy old spice'ów, strzał i wszystkiego, co może się nam przydać w następnej grze, składujemy je u Stockpile Thomasa, po czym ruszamy zabijać bezbronnych
  • Unicestwiamy wybranych NPC (sprawdzamy co jakiś czas, czy pojawił się w Nexusie na I piętrze Mephistopheles):

  Dregling Merchant w 1-1, 1-2, 1-3 (-2)
  Filthy Man w 2-1, 2-2 (-3)
  Once Royal Mistress w 3-1 (-3)
  Graverobber Blige w 4-1, 4-2 (-2)
  Filthy Woman w 5-1, 5-2 (-1)
  Crestfallen Warrior w Nexusie (Blue Phantom) (-2)
  Acolyte of God w Nexusie (-2)
  Worshipper of God w Nexusie (-3)
  Freke's Apprentice w Nexusie (-2)

  • po pojawieniu się Mephistophelesa, wykonujemy jego zadanie. Będzie ono polegało na zabijaniu poszczególnych NPC'ów
  • przed tym zadaniem ustawcie sobie czary pod kątem New Game +. Po zabiciu NPC będziecie mogli to zrobić dopiero po zabiciu Phalanxa w następnej grze!
  • po otrzymaniu nagrody (Foe's Ring) za wykonanie zadania, zabijcie Mephistophelesa! Otrzymacie kilka cennych przedmiotów!


  3. Kończymy grę

  • robimy upgrade postaci u Maiden in Black, jeśli mamy wystarczającą ilość dusz
  • zabijamy ostatniego Bossa w znanych nam krainach
  • rozmawiamy z Maiden in Black w Nexusie
  • zabijamy Kinga Allanta i NIE ZABIJAMY Maiden in Black! Tym sposobem otrzymamy duszę, która służy do nauki jednego z cudów oraz otrzymamy pucharek World Uniter's Trophy

  II. New Game+. Najlepiej utrzymywać PWWT, gdyż poziom trudności wzrasta tu o 60%. Uczymy się pozostałych cudów i większości czarów. Farmimy kamienie, powoli przekuwamy bronie

  • Zabijamy wszystkich Bossów. Dusze, zgodnie z opisem zastosowania, który znajdziecie TUpoświęcamy na naukę czarów/cudów oraz przekuwanie broni u kowala w 2-1
  • Zbieramy kamienie - ile się da. Skorzystajcie z opisów pod pucharkami. Jest tam info, gdzie kamienie występują i ile potrzeba ich na poszczególne ulepszenia.
  • Jeśli mamy wystarczającą ilość kamieni, udajemy się do kowala w 2-1 i dokonujemy ulepszenia. W związku z tym, ze kamieni potrzeba naprawdę dużo, można trochę oszukać system. Po dokonaniu upgrade'u i usłyszeniu dźwięku wpadającego pucharka, nie wciskajcie , tylko przytrzymajcie przycisk i wyjdźcie z gry poprzez XMB. Tym sposobem gra nie zrobi zapisu i będziecie mieć zarówno kamienie, jak i trofeum. Zachowujcie tylko bronie przekute z dusz demonów, albo te, które są Wam naprawdę potrzebne. Myk nie działa przy nauce cudów i czarów!

  III. New Game++. Poziom trudności wzrasta o kolejne 8%. Uczymy się pozostałych czarów. Przekuwamy bronie

  • Zabijamy wszystkich Bossów. Dusze (te, które możemy) zjadamy, a pozostałe poświęcamy na brakujące zaklęcia oraz bronie.
  • UWAGA! Jeśli chcecie, aby to było wasze ostatnie przejście gry uważajcie na wykorzystanie dwóch dusz: Yellow Demon's Soul z Old Monka oraz Pureblood Demon's Soul z Maiden Astraei. Jeśli będziecie mieć w ekwipunku te 2 dusze oraz zgromadzone bronie niezbędne do pucharka Soldier's Trophy (lista w opisie trofeum), udajcie się do kowala i bez robienia zapisu gry (opis powyżej) wykujcie na raz Insanity Catalyst i Blueblood Sword. Powinno to odblokować trofeum. Wtedy wyjdźcie z gry poprzez , co spowoduje, ze nie utracicie dusz i będziecie mogli wykorzystać je do nauki dwóch brakujących czarów.
  • w tej grze trzeba skupić się też na tzw. clean-up, a więc pozyskaniu brakujących kamieni do ulepszeń broni, jeśli nie udało się Wam zdobyć trofeów podczas poprzedniego przejścia. I to by było na tyle

  Zapraszam do opisu trofeów:


  Toughest Soul Trophy
  All Trophies Obtained

  Po zdobyciu tego trofeum naprawdę możesz być z siebie dumny. Gratuluję!
  World Uniter's Trophy
  Old Beast Put to Sleep & World United

  Trofeum zdobędziesz po pokonaniu finałowego bossa Wannabe Allanta i wybraniu opcji opuszczenia lokacji bez zabicia Maiden in Black. Aby walka z finałowym bossem była możliwa musisz pokonać wszystkich głównych bossów w grze oraz porozmawiać w Nexusie z Maiden in Black. Maiden zabierze Cię na spotkanie do kryjówki przedwiecznego demona (Old One). Kiedy przedrzesz się przez gałęzie zobaczysz żałosnego demona, będącego karykaturą samego siebie. Zabicie go jest banalnie proste. Siła trofeum tkwi w wyborze po walce, Jeśli zgodnie z prośbą wyjdziesz z komnaty, pucharek otrzymasz. Jeśli zabijesz Maiden in Black, będziesz musiał poczekać na "ding!" do następnego przejścia gry.
  Sage's Trophy
  All Magic Learned

  Tabelka poniżej uwzględnia wszystkie Czary niezbędne do uzyskania trofeum. Zaklęć uczą:

  • Freke's Aprentice - pojawia się w Nexusie po pokonaniu Phalanxa


  • Sage Freke - Odblokowujemy go w Tower of Latria. Aby uwolnić go z celi musimy zdobyć klucz, który znajduje się nad Areną z Fool's Idol. Po uwolnieniu pojawia się w Nexusie.


  • Yuria, the Wich - Odblokowujemy ją w Tower Knight Archstone. Po uwolnieniu z rak strażników pojawia się w Nexusie.

  Zanim rozpoczniesz naukę, zerknij do zakładki Cuda oraz do poradnika dotyczącego Dusz, ktury znajdziesz po kliknięciu TU, aby zaplanować najbardziej optymalny rozwój postaci.
   
  Ikona
  Czar Nauczyciel/Trener NPC Koszt nauczenia Ilość Slotów Opis Działania
  Hide
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  500 dusz
  1 Bohater staje się niewidoczny, trudniej wykryć jego obecność przeciwnikowi (również bossom)
  Demon’s Prank
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  500 dusz
  1 Odwraca uwagę przeciwników w punkcie rzucenia czaru
  Magic Weapon
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  5000 dusz
  3 Bonus do magicznych obrażeń od broni (prawa ręka). Bonus jest niewielki, wzrasta wraz ze zwiększeniem poziomu magii
  Flame Thrower
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  1000 dusz
  1 Ognisty pocisk
  Protection
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  5000 dusz
  1 Ochrona postaci – osłonka zmniejszająca obrażenia (nie chroni przed obrażeniami magicznymi)
  Soul Arrow
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  1000 dusz
  1 Pocisk światła – podstawowy czar
  Water Veil
  1. Sage Freke’s Apprentice (Nexus)
  2. Sage Freke
  500 dusz
  1 Redukuje (delikatnie) obrażenia od ognia
  Acid Cloud
  1. Sage Freke
  Eroded Demon’s Soul
  1 Wytwarza chmurę kwasu, która niszczy zbroję przeciwnika
  Death Cloud
  1. Sage Freke
  Pureblood Demon’s Soul
  2 Wytwarza chmurę plagi, która infekuje wrogów w jej zasięgu
  Fireball
  1. Sage Freke
  Dragon Demon’s Soul
  2 Kula ognia, zadaje spore obrażenia, ogłusza.
  Firespray
  1. Sage Freke
  Hard Demon’s Soul
  1 Ognisty szybki pocisk – słabsza wersja fireballa. Może być rzucany w ruchu
  Moving Soul Arrow
  1. Sage Freke
  Yellow Demon’s Soul
  2 W zależności od poziomu magii, moze wytworzyć do 5 kul światła, które naprowadzają się na wroga
  Light Weapon
  1. Sage Freke
  Silver Demon’s Soul
  2 Bonus do obrażeń magicznych (broń z prawej dłoni)
  Poison Cloud
  1. Sage Freke
  Wriggling Demon’s Soul
  1 Chmura trucizny (fioletowa). Słabsza wersja Death Cloud
  Soul Light
  1. Sage Freke
  Doll Demon’s Soul
  1 Przebicie światłem, bardzo daleki zasięg działania
  Total Protection
  1. Sage Freke
  Iron Demon’s Soul
  2 Znacznie redukuje otrzymywane obrażenia fizyczne. Ulepszone Protection
  Cursed Weapon
  1. Yuria, the Witch
  Silver Demon’s Soul
  3 50% większe obrażenia od broni, kosztem obniżenia punktów życia
  Firestorm
  1. Yuria, the Witch
  Dragon Demon’s Soul
  3 Potężna burza ogniowa. Bardzo silny czar – jeden z najlepszych w grze
  Ignite
  1. Yuria, the Witch
  Hard Demon’s Soul
  2 Zadaje obrażenia od ognia
  Relief
  1. Yuria, the Witch
  Pureblood Demon’s Soul
  1 Uzdrowienie sprzymierzeńca (Niebieskiego Fantoma)
  Soulsucker
  1. Yuria, the Witch
  Maiden in Black Demon’s Soul
  3 Dotknięcie za pomocą czaru natychmiast zabija wroga lub NPC (bossowie się nie wliczają). Z zabitego wroga wypada podwójna ilość dusz
  Soul Thirst
  1. Yuria, the Witch
  Yellow Demon’s Soul
  3 Zwiększa o 50% ilość dusz z zabitych wrogów (oprócz bossów)
  Ikona Czar Nauczyciel/Trener NPC Koszt nauczenia Ilość Slotów Opis Działania  Saint's Trophy
  All Miracles Learned

  Tabelka poniżej uwzględnia wszystkie Cuda niezbędne do uzyskania trofeum. Nauczycieli jest dwóch:

  • Disciple of God - pojawia się w Nexusie po pokonaniu Phalanxa


  • Saint Urbain - Odblokowujemy go w Adjudicator Archstone, po czym pojawi sie w Nexusie.

  Zanim rozpoczniesz naukę, zerknij do zakładki Czary oraz do poradnika dotyczącego Dusz, który znajdziesz TU, aby zaplanować najbardziej optymalny rozwój postaci.
   
  Ikona
  Cud
  Nauczyciel/Trener NPC
  Koszt nauczenia
  Ilość Slotów
  Opis Działania
  Antidote
  1. Disciple of God (Nexus)
  2. Saint Urbain
  3000 dusz
  1 Leczy gracza z zatrucia (Poisoned)
  Evacuate
  1. Disciple of God (Nexus)
  2. Saint Urbain
  20000 dusz
  1 Teleportacja gracza do Nexusa (z zachowaniem zebranych dusz)
  Heal
  1. Disciple of God (Nexus)
  2. Saint Urbain
  5000 dusz
  1 Leczy gracza. Im wyższy poziom Wiary/Faith, tym większa skuteczność cudu
  Subdue Soul
  1. Disciple of God (Nexus)
  2. Saint Urbain
  3000 dusz
  1 Czarne Fantomy nie wykrywają gracza, dzięki czemu mozna się do nich podkraść
  Anti-Magic Field
  1. Saint Urbain
  Storm Demon’s Souls
  2 Wytwarza pole, w którym nie mozna rzucać czarów (działa to też na gracza)
  Banish
  1. Saint Urbain
  Yellow Demon’s Souls
  2 Odsyła Czarne Fantomy (innych graczy) do ich świata
  Cure
  1. Saint Urbain
  Wriggling Demon’s Soul
  1 Leczy zatrucie, krwawienie, truciznę (Plague/Filthy Ones, Bleeding, Poison)
  Rage of God
  1. Saint Urbain
  Dragon Demon’s Soul
  2 Pole obrażeń dookoła gracza – przechodzi przez ściany! Jego zasięg i siła wzrastają wraz z poziomem wiary
  Recovery
  1. Saint Urbain
  3x Colorless Demon’s Souls
  2 Czar leczenia
  Slow Recovery
  1. Saint Urbain
  Swollen’s Demon’s Soul
  1 Regeneruje punkty życia gracza w ciągu 100 sekund
  Resurrection
  1. Saint Urbain
  Pureblood Demon’s Soul
  1 Niebieskie Fantomy (Blue Phantoms) odzyskują formę cielesną i wracają do swojego świata
  One-Time Revival
  1. Saint Urbain
  Hero Demon’s Soul
  2 Wskrzesza gracza z mniej więcej połową punktów życia w razie śmierci z ręki wroga
  Ikona
  Cud
  Nauczyciel/Trener NPC
  Koszt nauczenia
  Ilość Slotów
  Opis Działania  Rogue's Trophy
  All Rings Obtained

  Pierścienie to bardzo ważny element gry - znacznie ułatwiają rozgrywkę, zwłaszca umiejętnie łączone z cudami, specjalnymi broniami oraz czarami gracza. Warto mieć w ekwipunku najpotrzebniejsze z nich, aby w razie potrzeby przełączać się między nimi.

  Najważniejsze pierścienie to na pewno
  Thief's Ring oraz Ring of Avarice. Równie ważny pierścień dla osób grających w formie duchowej to Cling Ring.

  W poniższej tabeli znajdziecie nazwę pierścieni, miejsce występowania oraz krótki opis ich działania. Pierścienie posegregowane są zgodnie z kolejnością występowania w ekwipunku gracza. Aby odblokować trofeum trzeba zdobyć wszystkie. (Nie trzeba ich kolekcjonować, wystarczy raz podnieść)
   
  Ring of Great Strenght
  • 1-1 na zewnątrz zamku w gnieździe smoków
  • wypada z Biorra, of the Twin Fangs
  • Bohater może unieść więcej przedmiotów
  Ring of Herculean Strenght
  • Nexus - wypada z Stockpile Thomasa, jeśli go zabijesz (rozwiązanie niepolecane)
  • Nexus - otrzymasz go od Stockpile Thomasa w zamian za Jade Hair Ornament
  • Zwiększa siłę gracza (w zakresie noszonych przedmiotów) o 40%
  Regenerator's Ring
  • 4-1 Wymiana z kupcem Sparkly, the Crow za Jade Hair Ornament
  • 4-1 jedna z alejek przed dojściem do bossa (z ostatnim lizardem/gecko)
  • 5-2 na końcu drogi, która prowadzi wzdłuż prawej sciany na bagnach
  • Regeneruje punkty życia 4pkt./1sek.
  Fragrant Ring
  • Nexus - do kupienia u Patchesa za 50000 dusz
  • 3-2 bagna, niedaleko Primeval Demona
  • 4-1 Wymiana u Sparkly, the Crow za Brass Telescope
  • Regeneruje manę 1 pkt/4 sek.
  Eternal Warriors Ring
  • 1-1 Wypada z Old King Dorana
  • Zwiększa regenerację staminy
  Ring of Flame Resistance
  • 1-1 na zewnątrz zamku, w gnieździe smoka
  • 2-2 prezent od Patches, the Hyena, jeśli unikniesz jego pułapki
  • +40 odporności na ogień
  Ring of Gash Resistance
  • 1-2 znaleziony w ciele (podziemne przejscie pod murem)
  • 4-2 prezent od Patches, the Hyena, jeśli uratujemy Saint Urbaina z pułapki
  • Mnoży x4 współczynnik odporności na krwawienie
  Ring of Poison Resistance
  • 1-1 na obszarze, na którym przebywa Executioner Miralda
  • 1-2 jeden z tuneli na terenie z lawą
  • Mnoży x4 współczynnik odporności na truciznę (bez uwzględnienia zbroi)
  Ring of Desease Resistance
  • 2-2 nieopodal kryjówki Scirvira
  • 3-2 lokacja, w której występuje Primeval Demon
  • Mnoży x4 współczynnik odporności na choroby (bez uwzględnienia bonusów z tarczy)
  Ring of Magical Sharpness
  • 3-1 w pokoju z czterema żelaznymi dziewicami (iron maidens)
  • wypada z Sage Freke, the Visionery, jeśli go zabijesz
  • Zwiększa o 20% moc magii kosztem obniżenia obrony przed magią (-30%)
  Ring of Magical Dulness
  • 5-1 ostatnia platforma, na końcu pierwszego skrótu
  • 4-1 wymiana u Sparkly, the Crow za Phosphorescent Pole
  • Zwiększa obronę przed magią (+20%) kosztem obniżenia siły czarów rzucanych przez gracza (-40%)
  Ring of Magical Nature
  • 1-3 w wieży, z której uwalniamy Yurię, the Witch
  • wypada z Yurii, jeśli ją zabijesz
  • +1 slot na czar
  Ring of Sincere Prayer
  • w lokacji Maiden Astraea Archstone
  • Zwiększa moc cudów, jednocześnie skracając czas ich rzucania
  Ring of Devout Prayer
  • Nexus - wypada z Saint Urbaina, jeśli go zabijesz
  • 4-1 Wymiana u Sparkly, the Crow za Large Sword of Moonlight
  • 5-2 wypada z Selen Vinland PBWT
  • 5-2 Misja Selen Winland PWWT
  • +1 slot na cuda
  Clever Rat's Ring
  • 3-1 po wyłaczeniu balisty (dużej wyrzutni strzał)
  • Zwiększa o 50% siłę ataku gracza zawsze, kiedy zdrowie spadnie poniżej 30%
  Dull Rat's Ring
  • 3-1 ocalenie Lorda Rydella
  • Zwiększa obronę o 50%, kiedy życie spada poniżej 30%
  Ronin's Ring
  • 4-2 w okolicy jaskini ślimaków
  • 2-2 wypada ze Scirvira (w postaci cielesnej)
  • Zmniejsza zużywanie się broni
  Master's Ring
  • 1-1 upuszcza Miralda w formie cielesnej PWWT
  • 2-3 na końcu drogi, za drugą balistą
  • Zwiększa obrażenia broni bezposredniego kontaktu o 15% (topory, maczugi etc.), kosztem zmniejszenia ataku z innych broni
  Cling Ring
  • 1-1 na dole jednej z wież, tuż za pierwszym napotkanym Blue Eye Knightem
  • Zwiększa o 40% pasek zycia w duchowej formie
  Friend's Ring
  • Nexus - porozmawiaj z Monumentem PWCT
  • Zwiększa zadawane obrażenia (Tylko jeśli występujesz jako Niebieski Fantom - Blue Phantom)
  Foe's Ring
  • Nexus - wykonaj zadania dla Mephistopheles PBCT
  • Zwiększa zadawane obrażenia (Tylko jeśli występujesz jako Czarny Fantom - Black Phantom)
  Thief's Ring
  • 1-1 platforma tuż za Ostravą, of Boletaria
  • 5-2 okolica, w której mozna spotkać Selen, the Vinland. Pierścień wypada z Patches, the Hyeny (na wyspie)
  • Sprawia, ze przeciwnicy nie dostrzegają bohatera, dopóki znacznie się nie zbliży oraz krócej go gonią w razie pościgu.
  Graverobber's Ring
  • wypada z Graverobber Blige
  • 4-1 dobrze przeszukaj obszar tuż przed bossem. Wejdż po schodach i przeszukaj ścieżki dookoła pokoju
  • Utrudnia Czarnym Fantomom wykrycie postaci
  Cat's Ring
  • Nexus - do kupienia u Patchesa za 40000 dusz
  • 5-2 na lewo od pierwszej bramy z mgły
  • Minimalizuje obrażenia od spadania (upadek w niedozwolonym miejscu nadal zabija gracza)
  Ring of the Accursed
  • Nexus - wypada z Mephistopheles
  • 1-3 wieża, z której uwalniamy Yurię
  • Skupia uwagę wszystkich przeciwników na graczu
  Ring of Avarice
  • 3-1 można kupić u Mistress NPC za 50000 dusz
  • 3-2 na dnie wieży z bossem (po tym jak spadnie serce)
  • 20% więcej dusz z pokonanych wrogów  Soldier's Trophy
  All Valuable Weapons Obtained

  Aby otrzymać to trofeum, co najmniej raz trzeba mieć w ręce każdą z wymienionych poniżej, unikatowych broni. Podobnie jak w przypadku pierścieni nie trzeba ich wszystkich zgromadzić i przechowywać. Wystarczy podnieść. Ze względu na wymóg utrzymania przy niektórych z nich określonych tendencji świata czy charakteru (PBWT, PWWT, PBCT) oraz konieczność przekuwania części z nich za pomocą dusz demonów, niemożliwe jest otrzymanie trofeum w jednym przejściu gry.

  Unikalne bronie można podzielić na dwie grupy:

  • Bronie znalezione w określonych miejscach/sytuacjach w grze
  • Bronie wykute z dusz demonów

  W poniższej tabeli wyszczególniłam wszystkie unikalne bronie, łącznie z ich lokalizacją oraz dodatkowymi informacjami w kwestii ulepszenia etc.
   
  Adjudicator's Shield
  • 4-1 Shrine of Storms - skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Dark Silver Shield
  • Wypada z Garla Vinlanda
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Rune Shield
  • 3-2 skarb
  • 1-4 wypada z Black Phantoma (Ostrava of Boletaria)
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Large Brushwood Shield
  • 1-1 skarb PWWT/PBWT
  • wypada z Biorra, of the Twin Fangs
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Tower Shield
  • 1-4 wypada z Czarnego Fantoma (Black Phantom Scraping Spear)
  • 1-2 skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Epee Rapier
  • 3-2 skarb
  • broń upuszczana przez Mephistopheles
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Geri's Stiletto
  • 3-1 nagroda za uwolnienie Sage Freke, the Visionary
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Baby's Nail
  • 3-1 skarb
  • upuszczany przez Sage Freke,the Visionary
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Kris Knife
  • 2-1 skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Penetrating Sword
  • 1-3 skarb
  • 1-4 upuszczany przez Black Phantoma
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Rune Sword
  • wypada z Black Phantoma (Ostrava of Boletaria)
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Large Sword of Moonlight
  • 5-2 skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Demonbrand
  • 1-1 wypada z Old Kinga Dorana
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Soulbrand
  • Old One - nagroda za ukończenie gry
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Stormruler
  • 4-3 Skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Keel Smasher
  • 2-3 Skarb PWWT
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Blind
  • 5-2 Upuszczany przez Black Phantoma Selenę Vinland
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Gripless
  • 4-1 Upuszczany przez Black Phantoma Satsuki PBWT
  • 4-2 Skarb
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Magic Sword "Makoto"
  • 4-2 Skarb PWWT
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Istarelle
  • 5-1 Skarb PWWT
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Phosphorescent Pole
  • 3-1 Upuszczany przez Black Phantoma Lorda Rydella PBWT
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Talisman of Beasts
  • Nexus - nagroda za ukończenie questu Mephistopheles PBCT
  • 2-2 Upuszczany przez Black Phantoma Scirvira, the Wanderer PBWT
  • Nie może być ulepszana

  White Bow
  • 4-2 Skarb
  • 1-4 Upuszczany przez Black Phantoma na planszy
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Brand
  • 5-3 Upuszczany przez Black Phantoma Garla Vinlanda PWWT
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Hands of God
  • 2-2 2x Skarb
  • Nexus - upuszczany przez Blacksmith Boldwina (kowal)
  • 2-1 - upuszczany przez Blacksmith Eda (kowal)
  • Może być ulepszana za pomocą Colorless Demon's Soul do poziomu +5

  Blueblood Sword
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Pureblood Demon's Soul z Maiden Astraei
  • Wymagany Broken Sword +0

  Dozer Axe
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Grey Demon's Soul z Vanguarda
  • Wymagane: Battle Axe +6
  • Guillotine Axe +6
  • Crescent Axe +6
  • Great Axe +6
  • Halberd +6

  Insanity Catalyst
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Yellow Demon's Soul z Old Monka
  • Wymagane: Wooden Catalyst +0
  • Silver Catalyst +0

  Large Sword of Searching
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Hero Demon's Soul z Old Hero
  • Wymagane: Claws +8
  • Broad Sword +8
  • Flamberge +8
  • Scimitar +8
  • Shotel +8
  • Falchion +8
  • Kilij +8
  • Uchigatana +8
  • Sais +8

  Lava Bow
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Hard Demon's Soul z Armor Spidera
  • Wymagane: Short Bow +7
  • Long Bow +7
  • Compound Short Bow +7
  • Compound Long Bow +7

  Meat Cleaver
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Swollen Demon's Soul z Adjudicatora
  • Wymagane: Club +0
  • Great Club +0
  • War Pick +6
  • Mace +6
  • Pickaxe +6
  • Morning Star +6
  • Iron Knuckles +6
  • Miridan Hammer +6

  Morion Blade
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Storm Demon's Soul ze Storm Kinga
  • Wymagane: Short Sword +8
  • Long Sword +8
  • Knight Sword +8
  • Bastard Sword +8
  • Claymore +8
  • Great Sword +8

  Needle of Eternal Agony
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Mixed Demon's Soul z Maneatera
  • Wymagane: Dagger +7
  • Paring Dagger +7
  • Secret Dagger +7
  • Mail Breaker +7
  • Rapier +7
  • Estoc +7

  North Regalia
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana False King's Demon Soul z False Kinga Allanta
  • Wymagane: Soulbrand +0
  • Demonbrand +0

  Scraping Spear
  • Broń z duszy demona (kowal w 2-1)
  • Wymagana Lead Demon's Souls z Phalanxa
  • Wymagane: Short Spear +7
  • Winged Spear +7
  False King's Trophy
  Slayer of Demon “False King”

  Lokacja: 1-4, Penetrator Archstone
  Dusza: False King's Demon's Soul
  Energia bossa: 5967 HP
  Specyfika: Główny
  Słabe punkty: Brak, choć zauważa się pewną podatność na ogień
  Trudność: 5/5

  "The real Demon's Souls begins here" - False King to jeden z najtrudniejszych Bossów w grze. Jest naprawdę mocnym i trudnym przeciwnikiem, dlatego trzeba się doskonale przygotować do walki... albo zalogować się online, udać się do tej krainy w formie cielesnej i wypatrywać niebieskich znaków na ziemi. Na tej planszy cały czas można spotkać mocnych graczy, którzy pomagają w walce z False Kingiem. (Można przyzwać max. dwóch pomocników). Skorzystajcie z tego! Pokonanie tego bossa solo jest naprawdę ciężkim kawałkiem chleba, a zespołowo wasze szanse na przeżycie i sukces nieporównywalnie wzrastają.

  Ataki Bossa:

  • Atak wysysający dusze (Boss przebija mieczem, unosi do góry i kradnie jeden poziom dusz)
  • Szarża - False King unosi miecz i z ogromną prędkością naciera na gracza. Atak trudny do uniknięcia, bo nasza postać tak prędko niestety się nie porusza
  • Ciosy - w zwarciu Boss atakuje kombinacją kilku ciosów następujących po sobie. Lepiej ich unikać niż blokować
  • Fala uderzeniowa - False King wykonuje potężny wymach mieczem i wyrzuca pocisk, lecący w stronę gracza. Bardzo łatwy do uniknięcia
  • Wybuch - najpotężniejszy atak przeciwnika. Boss kieruje swój miecz ku ziemi oraz zaczyna drżeć i świecić. Jeśli nie przerwiemy tego procesu szybkim ciosem, następuje wybuch o ogromnym zasięgu, który często od razu zabija. Więc jeśli jesteście blisko, uderzcie bossa mieczem, a jeśli daleko, ucieknijcie jeszcze dalej

  Taktyka:


  • Walka w zwarciu - Jeśli nastawiasz się na walkę bezpośrednią, polecam wyposażyć się w lekką zbroję (nieograniczającą ruchów oraz oszczędzającą staminę). Warto założyć również Eternal Warrior's Ring, który będzie pomagał w regeneracji staminy. Oręż zalecany, to jak najsilniejsza broń niemagiczna, Jeśli będziesz mieć czas, mozesz posmarować ją Terpentyną/Turpentine. Utrzymuj dystans od wroga i atakuj po jego szarży. Najlepiej kiedy wbija miecz w ziemię i zaczyna drżeć oraz świecić. Wtedy bez konsekwencji można mu przyłożyć.


  • Walka z dystansu łukiem - Tutaj są dwie możliwości. Wyposaż się w White Bow albo Viscous Compound Long Bow oraz dużą ilość strzał typu Heavy albo White. Koniecznie załóż Thief's Ring, albo użyj czaru Hide. Po wejściu na arenę nie ruszaj się i celuj tuż nad schodami. Można w ten sposób strzelać do bossa i zdjąć mu znaczną część zdrowia - czasem udaje się go nawet zabić. Jest to trudne, ale możliwe. Drugi sposób jest nieco bardziej ryzykowny. Trzeba mieć w ekwipunku Magic Sword "Makoto", aby pozbyć się życia do 30%, następnie założyć pierścień Clever Rat's Ring. Powtarzać czynność opisaną wyżej - będzie bardziej skuteczna, bo dzięki pierścieniowi siła ataku jest zwiększona o 50%. Efekt ten łączy się z bronią o nazwie Morion Blade. Więc jeśli znuży Cię strzelanie z łuku i lubisz ryzyko możesz dokończyć dzieła na 1/3 paska zdrowia włąsnie za pomocą tego miecza.


  • Magia - Bardzo dobrze działa Firestorm, ale czar rzucany jest przez chwilę i nie zawsze trafia bez pudła, więc istnieje ryzyko porażki. Dobrze jest przedtem użyć Total Protection jako ochronę przed przypadkowym ciosem. Działa również Soul Light + Total Protection, ale trzeba być w ciągłym ruchu i unikać ataków bossa. W walce magią pomagają następujące przedmioty: Kris Knife, Monk's Head Collar
   Ring of Magical Sharpness + Cling Ring (jeśli jesteś w formie duchowej)
   Eternal Warrior's Ring + Ring of Magical Sharpness (jeśli jesteś w formie cielesnej)


  • Walka "sposobem" - Death Cloud/Poison Cloud, Thief's Ring, dużo Old Spiceów i jesteś gotów na długą, ale bezinwazyjną dla Ciebie walkę z bossem. Trzeba podkraść się do niego od tyłu i zatruć Trwa to wieki, ale po ok 6 seriach pada.


  • Glitch - sama go nie przetestowałam, ale możliwe, ze nadal działa. Na YT są filmiki, które świadczą o tym, ze ten sposób jest możliwy zarówno w wersji EU, jak i US oraz JP.
      Storm King's Trophy
  Slayer of Demon “Storm King”

  Lokacja: 4-3, Old Hero Archstone
  Dusza: Storm Demon's Soul
  Energia bossa: 1172 HP
  Specyfika: Główny
  Słabe punkty: Szybki do wykończenia za pomocą Stomrulera

  Trudność: 2/5

  Storm King to przywódca płaszczek, które mogliśmy spotkać w krainie 4-x. Jest ogromny i dość powolny, jednak ma jeden mocny atak oraz silną obstawę w postaci ogromnego stada płaszczek - Mantas. Jeśli nie bedziecie sprytni, płaszczki mogą Was zabić, zanim zdołacie wezwać samego Bossa. Także bądźcie ostrożni. Jednym słowem bez brawury

  Ataki Bossa:

  • Mocny atak dziesiątkami włóczni. W zależności od rozwoju postaci mozna taki atak przypłacić albo życiem, albo znaczną częścią zdrowia. Najlepiej schować się za dużą osłoną, albo w sytuacji kryzysowej (czyli przy braku osłony) próbować zablokować mocną tarczą.


  Taktyka przy pierwszym przejściu:

  • Walka Stormrulerem - Po tym, jak przejdziesz przez mgłę, biegnij w dół w stronę chmary płaszczek. Koniecznie rób uniki przed włóczniami, gdyż są w stanie mocno Cię zranić, a nawet zabić. Skręć w lewo w stronę kamieni, pomiędzy którymi dostrzeżesz duży miecz Stormruler - to jest Twój cel! Kiedy wyciągniesz go spomiędzy kamieni, odwróć się i biegnij w stronę domku. Dom jest najbezpieczniejszym miejscem do zmierzenia się zarówno z płaszczkami, jak i samym bosem, ponieważ jego sciany chronią przed atakami wrogów. Tam wystarczy już tylko machać znalezionym mieczem, który wytwarza pionowy, silny atak wiatrem. Najlepiej trzymać go oburącz, wtedy obrażenia są większe. Kiedy wybijesz większą część płaszczek, pojawi się Storm King. Namierzaj go za pomocą Jest większa szansa na celny cios. Kilka przelotów i kolejna dusza demona jest Twoja


  • Walka łukiem - Jesli masz na wyposażeniu mocny łuk np. White Bow albo Viscous Compound Long Bow oraz spory zapas strzał, możesz od razu biec do chaty i wybijać płaszczki tym sposobem. Jest to sposób znacznie dłuższy, ale równie skuteczny.

  Taktyka na New Game+:
  • Walka Stormrulerem - Sposób identyczny do poprzedniego, z tą tylko różnicą, ze naprawiony miecz możemy wziąć przed walką od Stockpile Thomasa w Nexusie (to ten, co przechowuje nasze rzeczy). Oszczędzimy sobie tym sposobem biegu pomiędzy kamieniami. W nowej grze poziom trudności wzrasta o 60%, więc płaszczki niestety nie padają od jednego ciosu mieczem. Warto wtedy pod osłoną ścian chaty pozbyć się życia do 30% (dając się obić płaszczkom, lub biorąc do ręki Magic Sword "Makoto") następnie założyć pierścień Clever Rat's Ring, który dodaje 50% bonusu do obrażeń. Tym sposobem walka trwa tyle, co standardowa.

  Old Monk's Trophy
  Slayer of Demon “Old Monk”

  Lokacja: 3-3, Maneater Archstone
  Dusza: Yellow Demon's Soul
  Energia bossa: Ma możliwość leczenia się
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Każda walka jest unikalna, ponieważ w Bossa wcielają się inni gracze
  Trudność:3/5 (offline), 1/5-5/5 (online) w zależności na kogo trafisz

  Old Monk to specyficzny Boss, z tego względu, że przyzywa do walki innych graczy. Jeśli ktoś pozostawi na ziemi czerwony, czarny, albo niebieski znak, system automatycznie wezwie go do Twojego świata i zamknie w ciele bossa. Tym sposobem jest ogromne prawdopodobieństwo, że grając online, będziesz musiał zmierzyć się z żywą osobą. I tutaj bywa różnie. Są gracze, którzy automatycznie wracają do swojego świata. Są też tacy, którzy pozwalają Ci wygrać, ale zdarzają się również (chyba najczęściej) twardzi zawodnicy, którzy zwycięstwa nie oddadzą łatwo. Ci ostatni dzielą się na dwie grupy: napakowanych złośliwców, których cieszy Twoja porażka oraz takich, którzy polują na unikalną część zbroi Monk's Head Collar. Gadżet jest do zdobycia tylko wtedy, kiedy host (czyli Ty) zginie.
   


  Ataki Bossa (offline):

  • Szybkie, ale nieszczególnie silne ciosy
  • Umiejętność sparowania - więc najlepiej atakować go pojedynczymi uderzeniami
  • Old Monk używa czaru Moving Soul Arrow. Ilość Soul Arrows (żółtych kulek) zwiększa się w miarę ubywania życia Bossa, do max 5. Czar włączony jest przez niego do walki po stracie pierwszych 25% życia.
  • Uwaga! Old Monk umie się leczyć - nie pozwól mu na to. Kiedy będzie próbował zjeść roślinę, uderz go.

  Taktyka przy przejściu (offline):

  • Walka bezpośrednia - Najszybsza i najskuteczniejsza. Po wejsciu przez mgłę trzymaj blok tarczą, gdyż boss będzie nacierał. Po jego ciosie najlepiej wyprowadzać własny, robić odskok i czynność powtarzać. Jeśli chodzi o Moving Soul Arrow, to łatwo uniknąć tego czaru turlając się.


  • Magia - Sprawdza się Rage of God, którym łatwo powalić wroga i zadać mu potem ciosy za pomocą dowolnej mocnej broni. Dobry jest też Firestorm. Powala bossa i zadaje dużo obrażeń, ale aby skutecznie rzucić ten czar, trzeba wpasować się w czas, kiedy boss przełącza się na broń ręczną, po rzuceniu swojej wersji naprowadzających się pocisków. Wtedy nie ma szans Cię trafić i przerwać rzucania czaru. Dwa zaklęcia następujące po sobie załatwiają sprawę. Soul Light, lub Moving Soul Arrow również dają radę, jednak zadają podstawowe obrażenia, więc musisz przemyśleć ich stosowanie.


  • Walka sposobem - Weź ze sobą następujące przedmioty: Keel Smasher oraz Graverobber's Ring + Thief's Ring. Wyposaż się w nie przed wejściem w mgłę. Następnie podejdź do Old Monka i uderz go wskazanym mieczem, po czym biegnij szybko na koniec pokoju (którykolwiek, byle daleko). Old Monk powinien Cię zgubić. Wtedy przełącz się na Poison Cloud, podejdź do bossa od tyłu (nie biegnij) aż do momentu, kiedy będziesz mógł namierzyć go za pomocą. Zatruwaj Old Monka, aż do osiągnięcia celu.

  Maiden Astraea's Trophy
  Slayer of Demon “Maiden Astraea”

  Lokacja: 5-3, Dirty Colossus Archstone
  Dusza: Pureblood Demon's Soul
  Energia bossa: 3055 HP (+zdolność automatycznego leczenia)
  Specyfika: Główny
  Słabe punkty: Mała odporność na ogień i magię
  Trudność: 3/5

  Maiden Astraea to delikatna kobieta, która odkryła prawdę o istnieniu Boga (albo raczej o jego braku). Dlatego, aby złagodzić smutek samotności, zaakceptowała Demon's Soul. Głos Kościoła jest przez nią nazywany Duszą Najbardziej Nieczystą...
  Saint Maiden Astraea ma swoich wyznawców. Zobaczysz ich od razu po przejściu przez mgłę. Nie są groźni - giną od jednego ciosu. Jednak oprócz wyznawców Święta ma również wiernego towarzysza i obrońcę Garla Vinlanda. Pokonanie bossa będzie polegało na starciu albo z jednym, albo z drugim z nich.


  Taktyka w walce z Maiden Astraeą:

  • Walka łukiem - Zabij wyznawców stojących na krawędzi klifu i udaj się w prawą stronę. Po drodze napotkasz kolejnych wyznawców. Zlikwiduj ich, bo będą przeszkadzać, kiedy zaczniesz strzelać do Maiden Astraei. Stań na końcu kładki (w miejscu ostatniego wyznawcy) i spójrz przed siebie. Zobaczysz Bossa - siedzącą, jaśniejącą kobiecą postać. Wyposaż się w mocny łuk i dużą ilość Heavy Arrows. Strzelaj do przeciwnika bez przerwy - Maiden będzie się leczyć, ale jeśli nie przerwiesz ataku, energia sukcesywnie będzie jej spadać. W ten sposób bezinwazyjnie zdobędziesz kolejną duszę Demona. Warunkiem jest spory zapas strzał na tę walkę. Po zlikwidowaniu Maiden, Garl Vinland będzie stał z opuszczoną głową. Możesz z nim walczyć, co nie jest aż takie trudne, ale możesz również wyjść z gry i wejść jeszcze raz. Po tej czynności Garl będzie martwy, a w miejscu, gdzie stał, znajdziesz jego zbroję i tarczę.


  Taktyka w walce z Garlem Vinlandem:

  • Walka bezpośrednia - Jeśli planujesz walkę z Garlem Vinlandem wyposaż się w mocny miecz. Po wejściu przez mgłę skieruj się w lewo - po drodze powinieneś napotkać przeciwnika. Garl ma jeden podstawowy atak - uderzenie młotem, którego trzeba zwyczajnie unikać poprzez odskoczenie/odturlanie się. Gdy przeciwnik grzmotnie w ziemię, atakujesz go swoją bronią. Czynność powtórzyć, aż do zabicia obrońcy. Po tym, trzeba podejść do Maiden, która popełni samobójstwo, gdy dowie się, ze jej towarzysz nie żyje. Pamiętaj, aby uciec, gdy skończy się dialog z Maiden, bo boss wybucha i jest w stanie tym wybuchem Cię zabić.
  Dragon God's Trophy
  Slayer of Demon “Dragon God”

  Lokacja: 2-3, Flamelurker Archstone
  Dusza: Dragon Demon's Soul
  Energia bossa: 4340 HP
  Specyfika: Główny
  Słabe punkty: Brak
  Trudność: 2/5

  Dragon God, to wielki smok, z którym nie bedziesz walczyć bezpośrednio. Pokonanie go ogranicza się do wykonania poszczególnych elementów łamigłówki i strzelaniu z dostępnych na arenie balist. Jeśli Ci się to uda, smok zostanie powalony na ziemię i będzie go można wykończyć ciosami/strzałami w głowę. Podczas dochodzenia do kolejnych urządzeń trzeba zwracać uwagę na oczy smoka. Jeśli są czerwone, nie ruszaj się zza filarów, jeśli są żółte, biegnij do kolejnej osłony. Szczegóły najefektywniejszego poradzenia sobie z drogą opisane są poniżej.

  Taktyka:

  • Wyposażenie na tę walkę to Soul Light lub Soul Arrow, czar który pozwoli Ci na bezszelestne poruszanie się, czyli Hide oraz dobry łuk i strzały. Trzeba pamiętać też o zapasie Fresh albo Old Spice'ów dla odnowienia many. Dragon God znacznie później reaguje na naszą obecność, czy też przemieszczanie się do kolejnych przeszkód, jeśli używany jest czar Hide. Rób to. Jeśli nie masz tego czaru, użyj Thief's Ring. Nie biegnij do przeszkód, jeśli czujesz ze nie masz wystarczającej siły oraz mocnej broni, aby szybko się ich pozbyć, ponieważ gdy nie zdążysz, zostaniesz zabity przez bossa. Lepiej zza osłony filara namierzyć przeszkodę łukiem i bez zmiany ustawień na padzie przełączyć się na Soul Light, Soul Arrow, Flame Thrower etc. Tak namierzoną przeszkodę łatwo rozbijesz czarem i będziesz mógł biec dalej. Po zaliczeniu wszystkich balist smok pada na ziemię. Wtedy trzeba go wykończyć strzałami, albo uderzeniami w głowę. Jeśli masz łuk i strzały, sprawę załatwisz bezinwazyjnie. Jeśli stawiasz na walkę wręcz, musisz uważać na ognisty oddech smoka (osłaniaj się przed nim tarczą) i gdy smok przestanie ziać ogniem, wykonaj cios mieczem w biały kolec na jego pysku. Wystarczą 3-4 ciosy mocną bronią, aby boss padł. Załączam filmik z przykładową walką, aby lepiej zobrazować o co chodzi z namierzaniem przeszkody i likwidowaniem jej zaklęciami.
    

  Old King's Trophy
  Conqueror of Old King Doran


  Lokacja: 1-1, Boletarian Palace (Mausoleum);
  Dusza: Brak;
  Energia bossa:
  2446 HP;
  Specyfika:
  Opcjonalny
  Słabe punkty: Mało odporny na Plague (Plagę) i Poison (Truciznę)

  Trudność: 4/5

  Old King Doran, zwany również "The Last Hero", jest założycielem Boletarii - herosem starożytnego świata. Został zamknięty przez False Kinga wewnątrz świątyni, skrywającej cenny miecz - Demonbrand. Aby dostać się do tego miejsca, musisz dysponować kluczem, który upuszcza zabity (albo ocalony w świecie 1-4) Ostrava, of Boletaria. Sposób pozyskania klusza wymieniony w nawiasie niestety jest zglitchowany. Zdarza się, że ocalony Ostrava tego klucza nie daje. Siłą rzeczy wtedy trzeba go zabić. Poniżej opisałam 2 sposoby walki z Old Kingiem Doranem, które wydają mi się najskuteczniejsze.

  Taktyka:

  • Walka bezpośrednia - technika ciosu w plecy. Wyposaż się w najlepszą posiadaną broń, która zadaje mocne obrażenia od tyłu (np. Dagger, albo bronie typu Fatal). Koniecznie załóż Thief's Ring oraz zbroję, która nie będzie krępowała Ci ruchów. Jeśli masz dużą wprawę w walce, oprócz Thief's Ring możesz użyć drugiego pierścienia - Clever Rat's Ring, który dodaje 50% bonusu do obrażeń, jeśli Twoje zdrowie spada poniżej 30%. Przy tej ryzykownej, ale niezwykle skutecznej, taktyce najlepiej posługiwać się mieczem Morion Blade, który potęguje działanie pierścienia oraz użyć cudu One Time Revival. Tak przygotowany możesz ruszać na spotkanie z tym trudnym przeciwnikiem. Aby zobrazować, co należy robić, załączam filmik.
    

  • Magia- Najprostszym sposobem jest wyposażenie się w Thief's Ring oraz w Death Cloud albo Poison Cloud (lub też w oba czary jednocześnie). Z takim wyposażeniem wystarczy podejść do Old Kinga Dorana na odległość rzucenia czaru - musi się go dać namierzyć za pomocą - i zatruć go. Dwa czary jednocześnie znacznie przyspieszają proces. Tym sposobem nie trzeba robić nic więcej. Wystarczy zaczekać.
  Flying Dragon's Trophy
  Slayer of Demon “Flying Dragon”

  Lokacja: 1-1 Boletarian Palace, 1-4, Penetrator Archstone;
  Dusza:
  Large Flame Scale Demon's Soul;
  Energia bossa:
  6102 HP;
  Specyfika:
  Opcjonalny
  Słabe punkty: Brak
  Trudność: 2/5


  Niebieskiego smoka spotyka się w grze dwukrotnie. W świecie 1-1 oraz w świecie 1-4. Boletarian Palace (1-1) nie jest dobrym miejscem do zabicia przeciwnika, z tego względu, że smok po otrzymaniu pewnej ilości obrażeń odleci i gdy spotkamy go ponownie, będzie cieszył się znów pełnym paskiem zdrowia. Żeby więc nie marnować czasu, ani strzał, weźcie się za niego dopiero w Penetrator Archstone (1-4). I tak będzie to długa, dwuetapowa walka. Możliwe jest używanie łuku i strzał, albo magii - Soul Light. Polecam White Bow albo Viscous Compound Long Bow, inne łuki sprawdzają się średnio, ze względu na to, że zadają minimalne obrażenia. Na walkę potrzeba 400+ strzał!
  Jeśli nie czujesz się najlepiej w trybie PvP, do tego świata wybierz się offline. To jedna z krain, do której zawsze włamują się inni gracze (Black Phantoms), którzy czają się na słabszych, zajętych strzelaniem do smoka. Poniżej przykładowy filmik z najbardziej optymalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ustawienie się i bezpieczne strzelanie do mini bossa.
   


  Smoka można zabić tylko w drodze do False Kinga. Po zabiciu Bossa zniknie i będzie dostępny dopiero w NG+  Trophy of Hardness
  Obtained Best Weapon by Splinterstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +10.
  Hardstone to jeden z dwóch pospolitych i dość łatwych do znalezienia kamieni w grze.
  Jest podstawowym surowcem upgrade’u broni. Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:
  Splinter

  Large Splinter  Chunk

  Pure
  Iron Knuckles
  35 18 9 1
  Buckler
  45 23 11 1
  Compound Short Bow
  45 23 11 1
  Short Bow
  45 23 11 1
  Short Sword
  45 23 11 1
  Soldier's Shield
  45 23 11 1
  Battle Axe
  55 29 14 1
  Compound Long Bow
  55 29 14 1
  Halberd
  55 29 14 1
  Heater Shield
  55 29 14 1
  Kite Shield
  55 29 14 1
  Knight Sword
  55 29 14 1
  Long Bow
  55 29 14 1
  Long Sword
  55 29 14 1
  Mace
  55 29 14 1
  Miridan Hammer
  55 29 14 1
  Morning Star
  55 29 14 1
  Bastard Sword
  74 36 18 1
  Claymore
  74 36 18 1
  Crescent Axe
  74 36 18 1
  Guillotine Axe
  74 36 18 1
  Knight's Shield
  74 36 18 1
  Great Axe
  94 54 27 2
  Great Sword
  94 54 27 2
  Purple Flame Shield
  94 54 27 2
  Steel Shield
  94 54 27 2  • miejsca pozyskania kamieni.

   

  Splinter
  • 1-1, 1-2 Phalangeal
  • 2-1 Lizardmen/Górnicy (z rozpalonym żelazem)
  • 2-1, 2-2 Filthy Man Vendor/Sklepikarz (500 dusz za każdy kamień)
  • 1-1, 2-1 Crystal Geckos

  Large Splinter
  • 1-1, 1-2 Phalangeal
  • 2-1 Lizardmen (z rozpalonym zelazem)
  • 1-2, 2-2 Crystal Geckos
  • 2-2 Filthy Man Vendor/Sklepikarz (za 1500 dusz)

  Chunk
  • 1-2 Crystal Geckos
  • 1-3 Crystal Geckos
  • 1-4 Crystal Geckos
  • 2-1 Lizardmen (Z rozpalonym żelazem) (Rzadko)
  • 2-2 Lizardmen (Rzadko) (Pomagają luck >18 i BWT)
  • 2-2 Crystal Geckos

  Pure
  • 1-3 Crystal Geckos
  • 1-4 Crystal Geckos
  • 2-2 Skarb, ciało niedaleko legowiska Crystal Gecko
  • 2-x Crystal Geckos
  • 2-3 Crystal Geckos  Trophy of Sharpness
  Obtained Best Weapon by Sharpstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +10.
  Sharpstone to jeden z dwóch pospolitych i dość łatwych do znalezienia kamieni w grze.
  Jest podstawowym surowcem upgrade’u broni. Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Large Splinter

  Chunk
  Pure
  Claws
  35 18 9 1
  Dagger
  35 18 9 1
  Mail Breaker
  35 18 9 1
  Paring Dagger
  35 18 9 1
  Secret Dagger
  35 18 9 1
  Rapier
  45 23 11 1
  Scimitar
  45 23 11 1
  Short Spear
  45 23 11 1
  Broad Sword
  55 29 14 1
  Estoc
  55 29 14 1
  Falchion
  55 29 14 1
  Kilij
  55 29 14 1
  Pickaxe
  55 29 14 1
  Shotel
  55 29 14 1
  Spiked Shield
  55 29 14 1
  Curved Rapier
  55 29 14 1
  War Pick
  55 29 14 1
  Sais
  55 29 14 1
  Winged Spear
  55 29 14 1
  Flamberge
  74 36 18 1
  Uchigatana
  74 36 18 1  • miejsca pozyskania kamieni.

   


  Splinter
  • 1-2 Phalangeal
  • 2-1 Lizardmen (z kilofami)
  • 2-1 Filthy Man Vendor/Sklepikarz (za 500 dusz)
  • 2-1 Crystal Gecko (na początku planszy, niedaleko Filthy Mana)
  • 2-2 Lizardmen (z kilofami)


  Large Splinter
  • 1-2 Phalangeal
  • 2-2 Filthy Man vendor/Sklepikarz (za 1500 dusz)
  • 1-2 Crystal Geckos
  • 2-2 Lizardmen (z kilofami)
  • 2-1 Lizardmen (z workami)
  • 2-2 Crystal Geckos


  Chunk
  • 1-2 Crystal Geckos
  • 1-3 Crystal Geckos
  • 1-4 Crystal Geckos
  • 2-2 Skarb. Martwe ciało po zasadzce z Fat Ministrem i 3 psami.
  • 2-2 Lizardmen (z kilofami) (Rzadko)
  • 2-2 Skarb. Dolny poziom, po wyjściu z długiego przejścia zwróć się na lewo i idź dopóki nie zobaczysz martwego ciała.
  • 2-2 Crystal Geckos
  • 2-3 Crystal Geckos


  Pure
  • 1-4 Crystal Geckos
  • 2-2 Skarb w okolicy legowiska Crystal Gecko
  • 2-x Crystal Geckos  Trophy of Distinction
  Obtained Best Weapon by Clearstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Clearstone tworzy bronie typu Quality - z bonusem do Siły (Strenght) oraz Zręczności (Dexterity). Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (ulepszenia hardstone'ami/sharpstone'ami)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:


  Splinter

  Chunk

  Pure
  Claws
  15 6 1
  Dagger
  15 6 1
  Iron Knuckles
  15 6 1
  Mail Breaker
  15 6 1
  Paring Dagger
  15 6 1
  Secret Dagger
  15 6 1
  Compound Short Bow
  20 7 1
  Rapier
  20 7 1
  Scimitar
  20 7 1
  Short Bow
  20 7 1
  Short Spear
  20 7 1
  Short Sword
  20 7 1
  Battle Axe
  25 9 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Compound Long Bow
  25 9 1
  Estoc
  25 9 1
  Falchion
  25 9 1
  Halberd
  25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Long Bow
  25 9 1
  Long Sword
  25 9 1
  Mace
  25 9 1
  Mordan Hammer
  25 9 1
  Morning Star
  25 9 1
  Pickaxe
  25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  Curved Rapier
  25 9 1
  War Pick
  25 9 1
  Sais
  25 9 1
  Winged Spear
  25 9 1
  Bastard Sword
  34 12 1
  Claymore
  34 12 1
  Crescent Axe
  34 12 1
  Flamberge
  34 12 1
  Guillotine Axe
  34 12 1
  Uchigatana
  34 12 1
  Great Axe
  44 18 2
  Great Sword
  44 18 2  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 1-3 Imperial Spys
  • 2-x Crystal Geckos
  • 2-2 Filthy Man Vendor/Sklepikarz (1500 dusz)
  Chunk
  • 1-3 Imperial Spys
  • 2-2 Skarb, nieopodal Wielkiego Bearbuga w podziemiach
  • 2-2 Skarb, nieopodal Scirvira
  • 2-2 upuszczany przez Great Club Black Phantoma(x3)
  • 2-2 Crystal Geckos
  • 2-3 Crystal Geckos
  Pure
  • 1-3 Nagroda za ocalenie Ostravy, of Boletaria
  • 2-3 Crystal Geckos  Master Hitters Trophy
  Obtained Best Weapon by Greystone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Greystone tworzy bronie typu Crushing - z bonusem do Siły (Strenght) ale kosztem obniżenia Zręczności (Dexterity). Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (ulepszenia hardstone'ami/sharpstone'ami)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Iron Knuckles 15 6 1
  Short Sword 20 7 1
  Battle Axe
  25 9 1
  Halberd
  25 9 1
  Knight Sword
  25 9 1
  Long Sword
  25 9 1
  Mace
  25 9 1
  Miridan Hammer
  25 9 1
  Morning Star
  25 9 1
  Bastard Sword
  34 12 1
  Claymore
  34 12 1
  Crescent Axe
  34 12 1
  Guillotine Axe
  34 12 1
  Great Axe
  44 18 2
  Great Sword
  44 18 2
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 2-1, 2-2 Lizardmen (z młotami)
  • 2-2 Rock Worms
  Chunk
  • 2-2 Skarb.
  • 2-2 Rock Worms
  Pure
  • 2-2 Pokaż Scirvirowi Dragon Bone Smasher (PWWT)
  • 2-2 Rock Worms  Master Slicer’s Trophy
  Obtained Best Weapon by Bladestone


  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Bladestone tworzy bronie typu Sharp - z bonusem do Zręczności (Dexterity) ale kosztem obniżenia Siły (Strenght). Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +0 (oprócz Spiked Shield +6 sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Claws 15 6 1
  Dagger
  15 6 1
  Mail Breaker
  15 6 1
  Paring Dagger
  15 6 1
  Secret Dagger
  15 6 1
  Rapier
  20 7 1
  Scimitar
  20 7 1
  Short Spear
  20 7 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Estoc
  25 9 1
  Falchion
  25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Pickaxe
  25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  Spiked Shield
  25 9 1
  Curved Rapier
  25 9 1
  War Pick
  25 9 1
  Sais
  25 9 1
  Winged Spear
  25 9 1
  Flamberge
  34 12 1
  Uchigatana
  34 12 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 4-x Skeletons
  Chunk
  • 4-x Skeletons
  • 4-1 Dual Katana Black Skeleton
  • 4-2 Dual Katana Black Skeleton w ukrytym przejściu (często)
  • 4-2 Golden Skeletons (dość często)
  • 4-2 Black Phantom Dual Katana Black Skeleton (BWT) (Częściej niż ze zwykłych szkieletów)
  • 4-2 Black Phantom Golden Skeletons (BWT)
  Pure
  • 4-2 Black Phantom Dual Katana Black Skeleton (PBWT) (Rzadki)
  • 4-2 Dual Katana Black Skeleton w ukrytym przejsciu (Bardzo rzadki)  • Najłatwiejszy sposób farmienia kamieni tego typu. New Game+:
    

  Master Bowman's Trophy
  Obtained Best Bow by Spiderstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedez z wymienionych łuków ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Spiderstone tworzy bronie typu Sticky/Viscous - z bardzo dużym bonusem do Zręczności (Dexterity), kosztem niewielkiego obniżenia Siły (Strenght). Każdy poziom zwiększa zasięg rażenia łuku. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (ulepszenia hardstone'ami)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Łuki ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Compound Short Bow
  20 7 1
  Short Bow
  20 7 1
  Compound Long Bow
  25 9 1
  Long Bow
  25 9 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 2-1, 2-2 Lizardmen (z pięściami)
  • 2-1 Crystal Geckos
  Chunk
  • 2-2 Lizardmen (z pięściami)
  • 2-1 Crystal Geckos
  • 2-1 Skarb (zaraz przed areną z Armor Spiderem)
  Pure
  • 2-1 Armor Spider archstone
  • 2-1 Crystal Geckos (Rzadko)  Poison Master's Trophy
  Obtained Best Weapon by Mercurystone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Mercurystone tworzy bronie typu Mercury - z bonusem do Zatrucia (Poison). Daje szansę na zatrucie wroga i zadawanie mu obrażeń czasowych. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:


  Splinter

  Chunk

  Pure
  Claws
  15 6 1
  Dagger
  15 6 1
  Mail Breaker
  15 6 1
  Paring Dagger
  15 6 1
  Secret Dagger
  15 6 1
  Rapier
  20 7 1
  Scimitar
  20 7 1
  Short Spear
  20 7 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Estoc
  25 9 1
  Falchion
  25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Pickaxe
  25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  Curved Rapier
  25 9 1
  War Pick
  25 9 1
  Sais
  25 9 1
  Winged Spear
  25 9 1
  Flamberge
  34 12 1
  Uchigatana
  34 12 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 3-1 Prisoners/Więźniowie
  • 3-2 Face Bugs i Giant Face Bugs
  • 3-3 Face Bugs i Giant Face Bugs
  Chunk
  • 3-1 Prison of Hope, 2F, East, skarb w celi ukryty w martwym ciele
  • 3-2 Face Bugs i Giant Face Bugs
  • 3-2 Skarb na bagnie, niedaleko hordy więźniów/Prisoner Horde
  • 3-3 Face Bugs i Giant Face Bugs
  Pure
  • 3-2 Giant Face Bugs
  • 5-3 Skarb - Martwe ciało na bagnie z Plague Babies//Filthy Ones


  Flame Master's Trophy
  Obtained Best Weapon by Dragonstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Dragonstone tworzy bronie typu Dragon - z bonusem do Ognia (daje wysoką szansę na podpalenie wroga), ale kosztem usunięcia bonusów do pozostałych statystyk: np.dodawanych przez zbroję. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Iron Knuckles
  15 6 1
  Short Sword
  20 7 1
  Battle Axe
  25 9 1
  Halberd
  25 9 1
  Knight Sword
  25 9 1
  Long Sword
  25 9 1
  Mace
  25 9 1
  Miridan Hammer
  25 9 1
  Morning Star
  25 9 1
  Bastard Sword
  34 12 1
  Claymore
  34 12 1
  Crescent Axe
  34 12 1
  Guillotine Axe
  34 12 1
  Great Axe
  44 18 2
  Great Sword
  44 18 2
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 2-1 Skarb
  • 2-2 Skarb (2)
  • 2-2 Bearbug
  • 2-2 Large Bearbug
  • 2-2 Giant Bearbug
  • 2-2 Latające Bearbugi
  • 2-2 Filthy Man Vendor/Sklepikarz (za 3000 dusz)
  Chunk
  • 2-2 Large Bearbugs
  • 2-2 upuszczany przez Great Club Black Phantoma (x3)
  • 2-2 Lava
  • 2-2 Treasure - Flamelurker area (2)
  Pure
  • 2-2 Lava
  • 2-2 Giant Bearbugs (Rzadko)
  • 2-3 Boss Archstone


  Blood Master's Trophy
  Obtained Best Weapon by Suckerstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Suckerstone tworzy bronie typu Tearing - z bonusem do Zręczności (Dexterity), ale kosztem obniżenia Siły (Strenght). Daje szansę na spowodowanie krwawienia u wroga i zadawanie mu obrażeń czasowych. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (hardstone/sharpstone) oprócz Uchigatany +0
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Claws
  15 6 1
  Scimitar
  20 7 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Falchion
  25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Pickaxe
  25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  War Pick
  25 9 1
  Sais
  25 9 1
  Flamberge
  34 12 1
  Uchigatana +0
  34 12 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 4-2 Phosphorescent Slugs (Ślimaki)
  • 5-2 Phosphorescent Slugs
  • 5-1 Skarb
  Chunk
  • 4-2 Phosphorescent Slugs
  • 5-2 Phosphorescent Slugs
  • 5-2 Skarb, Martwe ciało na zatrutych bagnach
  • 5-2 Skarb, Martwe ciało na zatrutych bagnach
  Pure
  • 4-2 Phosphorescent slugs (Rzadko)
  • 5-2 Phosphorescent Slugs (Rzadko)
  • 5-2 Skarb, Martwe ciało na zatrutych bagnach
  • 5-3 Skarb, Martwe ciało na zatrutych bagnach


  Life Master's Trophy
  Obtained Best Weapon by Pulpstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Pulpstone tworzy bronie typu Fatal - z bonusem do ciosu krytycznego w plecy, ale kosztem obniżenia podstawowych obrażeń od broni. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +3 (ulepszenia hardstone'ami/sharpstone'ami)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Dagger
  15 6 1
  Mail Breaker
  15 6 1
  Paring Dagger
  15 6 1
  Secret Dagger
  15 6 1
  Rapier 20 7 1
  Short Spear 20 7 1
  Estoc 25 9 1
  Curved Rapier 25 9 1
  Winged Spear 25 9 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 5-1 Tomato Bugs
  • 5-2 Giant Mosquitos
  Chunk
  • 5-1 Tomato Bugs
  • 5-2 Giant Mosquitos
  Pure
  • 5-1 Tomato Bugs
  • 5-3 Skarb - Martwe ciało na bagnach z Plague Babies/Filthy Ones  Moonlighter’s Trophy
  Obtained Best Weapon by Moonlightstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Moonlightstone tworzy bronie typu Moon - z bonusem do obrażeń magicznych (Magic), które wzrastają wraz z poziomem magii bohatera. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +6 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:


  Splinter

  Chunk

  Pure
  Claws
  15 6 1
  Iron Knuckles
  15 6 1
  Scimitar
  20 7 1
  Short Spear
  20 7 1
  Short Sword
  20 7 1
  Battle Axe
  25 9 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Falchion
  25 9 1
  Halberd
  25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Knight Sword
  25 9 1
  Long Sword
  25 9 1
  Mace
  25 9 1
  Miridan Hammer
  25 9 1
  Morning Star
  25 9 1
  Pickaxe 25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  War Pick
  25 9 1
  Sais
  25 9 1
  Winged Spear
  25 9 1
  Bastard Sword
  34 12 1
  Claymore 34 12 1
  Crescent Axe
  34 12 1
  Flamberge
  34 12 1
  Guillotine Axe
  34 12 1
  Uchigatana
  34 12 1
  Great Axe
  44 18 2
  Great Sword 44 18 2
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 3-1 Prisoners (nieuzbrojeni)
  • 3-1 Once Royal Mistress/Sprzedawca (3000 dusz)
  • 3-1 Crystal Geckos
  • 3-2 Skarb
  • 3-2 Więźniowie w Wieżach Latrii/Latria Towers (Bardzo rzadko)
  Chunk
  • 3-1 Wypadają z Baby's Nail Black Phantoma naprzeciwko wejscia do Fool's Idol (3)
  • 3-2 Crystal Geckos
  • 3-2 Skarb
  • 3-2 Więźniowie w Wieżach Latrii/Latria Towers (Bardzo rzadko)
  • 3-3 Crystal Geckos
  Pure
  • 3-2 Crystal Geckos
  • 3-3 Crystal Geckos  Darkmoon Master’s Trophy
  Obtained Best Weapon by Darkmoonstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Darkmoonstone tworzy bronie typu Crescent - z bonusem do obrażeń magicznych (Magic), które wzrastają wraz z poziomem Magii gracza oraz zdolnością regeneracji many. Dodatkowe bonusy do Siły (Strenght) i Zręczności (Dexterity) są na czas użycia broni wyeliminowane. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +6 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Dagger
  15 6 1
  Mail Breaker 15 6 1
  Paring Dagger
  15 6 1
  Secret Dagger
  15 6 1
  Rapier
  20 7 1
  Scimitar
  20 7 1
  Broad Sword
  25 9 1
  Estoc
  25 9 1
  Falchion 25 9 1
  Kilij
  25 9 1
  Shotel
  25 9 1
  Curved Rapier 25 9 1
  Flamberge 34 12 1
  Uchigatana
  34 12 1
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 4-1 Crystal Gecko niedaleko Sparkly the Crow/Kupca z drzewa
  • 4-2 Reaper
  • 4-2 Graverobber Blige/Sklepikarz (za 3000 dusz)
  Chunk
  • 4-1 Crystal Gecko
  • 4-2 Reaper
  • 4-2 Hiltless Black Phantom pilnujący Saint Urbaina (x3)
  • 4-2 Skarb
  • 4-2 Crystal Gecko - tam, gdzie znajdujesz White Bow
  Pure
  • 4-2 Crystal Gecko
  • 4-3 Crystal Gecko  Congratulant's Trophy
  Obtained Best Weapon by Faintstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej broni ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Faintstone tworzy bronie typu Blessed - z bonusem do obrażeń magicznych, wzrastających z Wiarą (Faith) gracza. Bonusy do Siły (Strenght) i Zręczności (Dexterity) są zredukowane, ale nie wyeliminowane.. Ścieżka do upgrade'u broni tymi kamieniami otwiera się na poziomie +6 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę broni, które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Bronie ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Bronie możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Iron Knuckles
  15 6 1
  Short Sword
  20 7 1
  Battle Axe
  25 9 1
  Halberd
  25 9 1
  Knight Sword
  25 9 1
  Long Sword
  25 9 1
  Mace
  25 9 1
  Miridan Hammer
  25 9 1
  Morning Star
  25 9 1
  Bastard Sword
  34 12 1
  Claymore
  34 12 1
  Crescent Axe
  34 12 1
  Great Axe
  44 18 2
  Great Sword
  44 18 2
  • miejsca pozyskania kamieni

   
  Splinter
  • 5-1 Crystal Geckos
  • 5-1 Martwe ciało nieopodal Leechmongera (x2)
  • 5-2 Shaman Depraved Ones
  • 5-2 Filthy Woman Vendo/Sklepikarzr (10,000 dusz)
  • 5-2 Martwe ciało w budynku (x2)
  Chunk
  • 5-1 Martwe ciało nieopodal Leechmongera
  • 5-2 Shaman Depraved Ones (Rzadko)
  • 5-2 upuszczane przez Meat Cleaver Black Phantomy (x3)
  • 5-2/3 Crystal Geckos
  • 5-2 Martwe ciało w budynku
  Pure
  • 5-2/3 Crystal Geckos
  • 5-2 Shaman Depraved Ones
  • 5-2 Giant Depraved Ones (Rzadko)
  • Porozmawiaj w Nexusie z Worshipper of God (Kobieta towarzysząca Saint Urbainowi) - wymagany 20 poziom Faith  Shade Master's Trophy
  Obtained Best Weapon by Cloudstone

  Aby otrzymać to trofeum, należy jedną z wymienionych poniżej tarcz ulepszyć do maksymalnego poziomu +5.
  Cloudstone tworzy tarcze typu Dark - z ogromnym bonusem do ochrony od obrażeń magicznych, ale kosztem redukcji do poziomu podstawowego każdego innego dodatku do obrony. Ścieżka do upgrade'u osłon tymi kamieniami otwiera się na poziomie +6 (hardstone/sharpstone)
  Poniżej umieściłam:

  • listę tarcz , które mogą być rozwijane za pomocą tych kamieni, z uwzględnieniem ilości kamieni potrzebnych do kolejnych ulepszeń. Tarcze ułożone są w kolejności od takich, które surowców potrzebują najmniej, do takich, które potrzebują ich więcej.

   
  Tarcze możliwe
  do upgrade'u:

  Splinter

  Chunk

  Pure
  Buckler
  20 7 1
  Soldier's Shield
  20 7 1
  Heater Shield
  25 9 1
  Kite Shield
  25 9 1
  Knight's Shield
  34 12 1
  Purple Flame Shield
  44 18 2
  Steel Shield
  44 18 2  • miejsca pozyskania kamieni

   

  Splinter
  • 4-x Storm Beast/Mantas
  • 4-2 Graverobber Blige/sprzedawca (za 3000 dusz)

  Chunk
  • 4-x Storm Beast/Mantas
  • 4-3 Skarb w martwym ciele niedaleko Stormrulera

  Pure
  • 4-3 Storm King Archstone
  • 4-1 Storm Beast/Mantas (Bardzo rzadko)  Phalanx's Trophy
  Slayer of Demon “Phalanx”

  Lokacja: 1-1 Boletarian Palace;
  Dusza:
  Lead Demon's Soul;
  Energia bossa:
  1150 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Mała odporność na ogień
  Trudność: 2/5

  Taktyka przy pierwszym przejściu

  Phalanx będzie pierwszym Demonem, którego przyjdzie Ci pokonać w grze. Sam w sobie jest bezbronnym, nieuzbrojonym Blobem, jednak otacza go falanga Phalangeali - mniejsze Bloby, uzbrojone w tarcze i włócznie. Zarówno Phalanx, jak i Phalangeale nie są odporne na ogień, więc przed wejściem do niego warto zdefiniować sobie pod przyciskami oprócz roślin leczniczych: terpentynę - Turpentine (którą trzeba posmarować broń) oraz bomby ogniowe - Firebombs (którymi rzuca się w grupę otaczającą Phalanxa).

  W związku z tym, że Phalangeale namnażają się do maksymalnej ilości 35 na planszy, a nieatakowany przez dłuższy czas Phalanx regeneruje swoje zdrowie, trzeba działać szybko. Bombami, albo bronią z obrażeniami ogniowymi, należy odsłonić ciało bossa (poprzez eliminację Phalangeali). Najlepiej namierzyć bossa, a w zasadzie jego górną część, za pomocą i dopiero rzucić bombę - działa najefektywniej. Po likwidacji orszaku, Phalanx zacznie się cofać - biegnij za nim i wykańczaj go ciosami, dopóki masz wystarczajacą ilość zdrowia. Leczyć się, albo smarować broń terpentyną najlepiej za kolumną/filarem. Wtedy najłatwiej uniknąć potężnych ciosów włóczniami pomocników bossa. Czynność powtarzać aż do dźwięku wpadajacego pucharka.

  Taktyka w New Game+

  • Czary i cuda:

  Firestorm - dwukrotne użycie zabija bossa. Sprawdzi sie też każdy inny czar ogniowy, ale ten jest najszybszy i najskuteczniejszy
  Rage of God - sprawdzi się przy eliminacji Phalangeali. Nie działa na bossa, którego trzeba będzie w takim wypadku wykończyć bronią.
  Death Cloud - sam Phalanx jest odporny na Plagę, ale jeśli rzuci się czar w jego stronę, na jakiś czas przegania to Phalangeali, co otwiera drogę do wykończenia bossa bronią.

  • Potężna broń:

  North Regalia/Soulbrand/Demonbrand/Great Sword/Keel Smasher - każda z wymienionych broni bardzo szybko eliminuje Phalangeali oraz ekspresowo wykańcza samego bossa. Jeśli masz PBCT, lub PWCT polecam pierwsze 3, jeśli nie, wystarczą 2 ostatnie. Zarówno Great Sword, jak i Keel Smasher da się posmarować Terpentyną, albo Sticky White Stuff (która dodaje obrażenia magiczne, a na te Phalanx też jest wrażliwy)

  • Broń ignorująca tarcze Phalangeali:

  Blind/Large Sword of Moonlight - oba miecze całkowicie ignorują osłonę przeciwnika, więc są idealne do starcia z zastępami Phalanxa. Po odsłonięciu bossa wystarczy wykończyć go tym, czym chcesz.
  Tower Knight's Trophy
  Slayer of Demon “Tower Knight”

  Lokacja: 1-2, Phalanx Archstone;
  Dusza:
  Iron Demon's Soul;
  Energia bossa:
  1365 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Głowa i ścięgna

  Trudność: 2/5

  Tower Knight to rycerz gigantycznych rozmiarów, uzbrojony w równie dużą tarczę i włócznię. Dodatkowo towarzyszy mu mnóstwo kuszników, poustawianych na okalającym arenę murze, którzy mają za zadanie utrudnić nam życie. Walkę musimy rozpocząć od zlikwidowania właśnie ich, bo inaczej nie będziemy mieć szans w starciu z Bossem. Po przejściu przez mgłę trzeba zatem biec prosto do schodów i poruszając się zgodnie ze wskazówkami zegara likwidować poszczególnych strzelających przeciwników, uważając jednocześnie na dystansowe ataki Tower Knighta.

  Ataki Bossa:

  • Strzał włócznią (atak dystansowy) - jest to dość silny atak, przed którym często nie chroni nas w 100% ściana przy której stoimy, albo mur. Trzeba uważać, zwłaszcza podczas eliminacji kuszników, albo podczas walki z dystansu.
  • Uderzenie włócznią (atak z bliska, gdy stoimy przed nim) - zabiera sporo życia, ale nie zabija od razu. Boss atakuje włócznią, uderzając nią w poziomie.
  • Atak tarczą - ten atak nie jest juz tak "przyjemny" jak poprzednio wymienione. Znaczy to, ze zabija od razu. Jeśli zdecydujesz się na walkę w zwarciu i zauważysz, że Boss robi coś z tarczą, staraj się znaleźć jak najdalej od niej
  • Atak tarczą do przodu - bardzo silny. Boss przyklęka po nim na jedno kolano. Jest to czas, albo na podleczenie się, albo ciachanie go bez litości w ścięgna.

  Taktyka:

  • Walka z bliska - Najlepiej wyposażyć się w broń, która zadaje obrażenia od ognia, albo magiczne. Jeśli takiej nie masz, użyj trepentyny/Turpentine, albo Sticky White Stuff. Znacznie ułatwia to sprawę. Zadanie polega na unikaniu potężnych ataków tarczą, przebieganiu pomiędzy nogami Bossa i uderzaniu go w kostki. Jeśli uda Ci się uszkodzić dwa ścięgna, Tower Knight upadnie na ziemię. Wtedy jak najszybciej trzeba podbiec do przodu i uderzać go w głowę.
      • Walka z dystansu - Po tym, jak pozbędziesz się kuszników znajdź miejsce na górze, w którym będziesz mógł namierzyć głowę Bossa. Strzelaj do niego z posiadanego łuku (trzeba niestety sporej ilości strzał) albo za pomocą duchowych pocisków Fire Spray, Soul Arrow, albo Soul Light. Trzeba pamiętać o robieniu uników przed atakami świetlistą włócznią. Boss jest mało odporny na obrażenia magiczne i ogniowe, więc jest to bezpieczny i szybki sposób.
      • Zatrucie - Boss jest całkowicie nieodporny na Poison i Plague, dlatego, jeśli dysponujesz zaklęciami typu Poison Cloud i Death Cloud, całkowicie bezinwazyjnie sobie z nim poradzisz (chociaż zajmie to chwilę czasu). Warto wiedzieć, że Death Cloud dodatkowo paraliżuje Bossa.
  Penetrator's Trophy
  Slayer of Demon “Penetrator”

  Lokacja: 1-3, Tower Knight Archstone;
  Dusza:
  Silver Demon's Soul;
  Energia bossa:
  2960 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Firestorm działa bez pudła (ale trzeba uważać na Biorra)
  Trudność: 3/5

  Penetrator to zakuty w zbroję rycerz, który dzierży w dłoni wielki miecz. Jeśli wczesniej uda Wam się ocalić Biorra, of the Twin Fangs, będziecie mieli nieocenioną pomoc w walce. Podczas pierwszej gry, z naszą niewielką asystą, Biorr jest w stanie sam rozprawić się z Bossem. W New Game+ jest w stanie wytrzymać kilka mocnych ciosów, ale możemy dzięki temu szalę zwycięstwa przechylić na naszą korzyść. Penetrator, zajęty Biorrem, jest bowiem łatwiejszym celem dla nas. Poniżej załączam filmik, w którym mniejsze znaczenie ma walka z Penetratorem (bo wybory gracza nie są najlepsze), istotniejsze dla was jest miejsce uwolnienia Biorra. To na ten fragment zwróćcie szczególną uwagę.
   


  Ataki Bossa:

  • Poziome ataki mieczem - ze względu na spory rozmiar miecza mają duży zasięg. Zdejmują też sporo energi, więc warto robić uniki (przeturlanie)
  • Ciosy penetrujące - rozbijają kolumny w pomieszczeniu, więc lepiej się za nimi nie chować, potrafią też przebić tarczę. Tak jak poprzednio unikamy ich przeturlaniem
  • Potężny atak penetrujący - rozpoznajemy go po tym, że miecz Bossa zaczyna świecić. Zwiastuje to potężny atak Penetratora. Jeśli trafi, przebija nas, unosi do góry i odrzuca na pewną odległość. Można tego nie przeżyć, także trzeba szczególnie uważać.


  Taktyka:

  • Walka z bliska - Jest możliwa, ale bardzo trudna. Na pewno trzeba mieć mocną tarczę oraz sporo roślin leczniczych. Warto też wspomóc się cudem One Time Revival, który uratuje nam tyłek, na wypadek nagłej i niespodziewanej utraty życia. Ataki najlepiej wykonywać bronią typu "Blunt", gdyż boss jest na nią najmniej odporny, albo najmocniejszą posiadaną bronią (po ulepszeniu), wzbogaconą o obrażenia magiczne. Penetrator ma spore odporności, ale wykazuje pewną skłonność do poddania się magii


  • Walka z dystansu - Zdecydowanie łatwiejsza, zwłaszcza gdy mamy ze sobą Biorra, albo uda nam się przyzwać Blue Phantoma (innego gracza do pomocy). Rozproszony pomiędzy dwiema osobami Boss, jest łatwiejszy do namierzenia, dzięki czemu możemy zastosować czary dystansowe lub łuk. Sprawdzą się Soul Light, Soul Arrow albo Moving Soul Arrow. Ciekawym pomysłem jest również namierzenie wroga za pomocą , bieganie dookoła niego i atakowanie za pomocą Fire Spray. To jedyny czar, który można rzucać w ruchu.


  • Czary obszarowe - Penetrator jest dość podatny na obrażenia zadane przez Firestorm. Tutaj jednak musisz szczególnie uważać na NPC. Biorr również dozna obrażeń podczas takiego ataku, jeśli znajdzie się w jego zasięgu. Bezkarnie Możesz go zahaczyć tylko 1-2 razy (zależy od HP). Jeśli skrzywdzisz go więcej razy, stanie się Twoim przeciwnikiem i będzie Cię atakować nawet, jeśli Demon padnie. Także jeśli nie planujesz pogorszenia tendencji swojego charakteru, pamiętaj o tym.
  Adjudicator's Trophy
  Slayer of Demon “Adjudicator”

  Lokacja: 4-1, Shrine of Storms;
  Dusza:
  Swollen Demon's Soul;
  Energia bossa:
  1306 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Mała odporność na obrażenia magiczne
  Trudność: 3/5

  Adjudicator to grubas z długim jęzorem, wyposażony w 2 wielkie maczety. Walka z nim odbywa się na 3 poziomach. Warto jednak wiedzieć, że każdy z tych poziomów jest z łatwością rozbijany przez Bossa monstrualnych rozmiarów językiem. Najszybciej można go "uszkodzić" na parterze, uderzając mieczem (najlepiej wzbogaconym o obrażenia magiczne) w zakrwawioną nogę, z której sterczy złamane ostrze, ale można próbować walczyć z nim również z góry.

  Ataki Bossa:

  • Ataki jęzorem - kiedy jesteśmy oddaleni od Adjudicatora (na platformach), Boss robi wymach językiem. Cios ten rozbija, albo znacznie uszkadza piętro na którym własnie się znajdujemy.
  • Ataki uszkodzoną maczetą (Lewa ręka) - kiedy walczymy z przeciwnikiem na dole, od czasu do czasu bierze on zamach uszkodzonym ostrzem, trzymanym w lewej ręce.
  • Atak dużą maczetą (Prawa ręka) - również w walce na parterze. Ten atak łatwo przewidzieć, ponieważ zamach zwiastowany jest przez okrzyk ptaka, który znajduje się na głowie Adjudicatora


  Taktyka:

  • Najwyższa/środkowa platforma - jest to mało bezpieczna przestrzeń do walki, z tego względu, ze łatwo może być rozbita przez Bossa jęzorem, jednak przy użyciu Thief's Ring i/lub czaru Hide może się udać. Pierścień i czar powodują, ze jesteśmy trudniejsi do wykrycia. Wystarczy zadawać z góry bossowi obrażenia magiczne w głowę: Soul Light, Soul Arrow, a najlepiej Moving Soul Arrow i po celnym strzale przebiegać na drugą stronę (trzymając się ściany). Jeśli będziesz miał szczęście, Boss nie zdąży ani razu zaatakować i padnie.


  • Parter - jest najłatwiejszym miejscem do walki. Trzeba poruszać się w stronę przeciwną do ruchów wskazówek zegara i uderzać bronią magiczną (albo posmarowaną Sticky White Stuff) w ranę na lewej nodze. Po kilku ciosach Boss powinien się przewrócić, wtedy trzeba podbiec do jego głowy i uderzać ile sił w mieczu Jeśli nie za pierwszym, to maksymalnie za drugim razem Adjudicator padnie. W walce w zwarciu trzeba uważać, aby Boss nie zepchnął Was do kąta, albo pod schody i nie zablokował Wam drogi. Jeśli tak się stanie, trzeba szybko się odturlać i spróbować jeszcze raz.
  Old Hero's Trophy
  Slayer of Demon “Old Hero”


  Lokacja: 4-2, Adjudicator Archstone;
  Dusza: Hero Demon's Soul;
  Energia bossa:
  4410 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Mała odporność na obie magie oraz na Poison (Truciznę) i ogień (Firestorm)

  Trudność: 3/5

  Old Hero jest potężnym, aczkolwiek niewidomym, Wojownikiem. Czyni go to łatwym przeciwnikiem, zwłaszcza kiedy jesteś wyposażony w Thief's Ring, albo używasz czaru Hide. Old Hero atakuje w miejscu, w którym słyszy jakiś dźwięk. Dobiega tam i wykonuje kilka bolesnych (jeśli trafią) ciosów mieczem. Przypuszczam, ze jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, nie zostaniesz trafiony ani razu.

  Taktyka:

  • Walka w zwarciu - Sprawdza się technika "Uderz i uciekaj". Wyposażony w Thief's Ring, albo wymieniony już Hide, zakradzasz się od tyłu do Bossa, wyprowadzasz cios bronią z obrażeniami magicznymi lub ogniowymi i odbiegasz. Old Hero będzie na oślep wykonywał wymachy mieczem, ale po chwili Cię zgubi


  • Magia - Tutaj również używaj Thief's Ring, który pozwoli niepostrzeżenie zbliżyć się do przeciwnika. Jeśli zakradniesz się wystarczająco blisko, użyj zaklęcia Firestorm. Ten czar zadaje mu jednorazowo ogromną ilość obrażeń. Po dwukrotnym rzuceniu czaru, odbiegnij na bezpieczną odległość, uzupełnij manę i powtórz czynność. Innymi czarami, które sprawdzają się w walce są Moving Soul Arrow, a także... Poison Cloud. Przy pierwszym trzeba się przemieszczać, być w ciągłym ruchu, natomiast przy drugim trzeba ćwiczyć się w cierpliwości Old Hero jest całkowicie nieodporny na truciznę, więc jeśli będziesz go podtruwać chmurą, w końcu padnie. (Uwaga! Technika ta działa tylko z Poison Cloud. Boss jest całkowicie odporny na Plagę)
  Fool's Idol's Trophy
  Slayer of Demon “Fool's Idol”

  Lokacja: 3-1, Tower of Latria;
  Dusza: Doll Demon's Soul;
  Energia bossa:
  1863 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Całkiem sporo - to jeden z łatwiejszych bossów

  Trudność: 2/5

  Fool's Idol to delikatna kobieta trzymająca książkę i unosząca się nad ziemią. Atakuje magią (Soul Light) oraz tworzy swoje klony. Uruchamia również pułapki paraliżujące, jeśli zbliżymy się do środka świątyni. Ma możliwość teleportacji.
  Najważniejszą czynnością w walce z nią, a w zasadzie przed walką, jest zabicie mężczyzny, który siedzi na jednym z balkonów nad areną. Jest to o tyle ważne, że ów człowiek będzie wskrzeszał Bossa, co sprawi, że Twoja walka nigdy się nie skończy. Jak dojść do Sabotażysty pokazuje pierwsze 1:30 min. załączonego filmiku. Będzie prosił Was o życie, ale w tym przypadku niestety musicie być bezlitośni.
   


  Jak rozpoznać prawdziwą Fool's Idol:

  • Mocny czar Soul Light - Klony Fool's Idol posługują się znacznie słabszą wersją zaklęcia
  • Paraliżujący czar - Tylko Boss ma zdolność uruchamiania pułapek paraliżujących. Klony tego nie potrafią.
  • Brak paska zdrowia nad głową - Kiedy namierzysz przeciwnika za pomocą i zobaczysz nad głową pasek zdrowia, zmień obiekt bo ten jest fałszywy.
  • Wyznawcy - Prisoners krążący po kościele będą oddawać hołd tylko prawdziwej Fool's Idol.

  Taktyka:

  • Walka z dystansu - Trwa nieco dłużej niż walka w zwarciu, ale jest bezpieczniejsza. Kryj się w nawach świątyni, za kolumnami, namierzaj właściwą Fool's Idol i rzucaj czar typu Flame Thrower!, Fireball albo Fire Spray.


  • Anti-Magic Field - Jeśli planujesz używanie broni siecznej, a nie masz w planach czarowania, rzuć zaklęcie Anti-Magic Field. Co prawda nie będziesz mógł użyć żadnego innego czaru, ale nie będzie mogła zrobić tego na danym obszarze również Fool's Idol


  • Walka w zwarciu - Nada się każda mocna niemagiczna broń. Uderzamy ile pary w rękach, a po tym jak Fool's Idol zmieni miejsce, chowamy się za filary, sprawdzamy, w którym miejscu się pojawiła i czynność powtarzamy


  • Firestorm - Bardzo dobrze działa na Bossa, ponieważ Fool's Idol ma niewielką odporność na obrażenia od ognia. Rzucamy czar, a po tym jak Fool's Idol zmieni miejsce, chowamy się za filary, sprawdzamy, w którym miejscu się pojawiła i czynność powtarzamy
  Maneater's Trophy
  Slayer of Demon “Maneater”

  Lokacja: 3-2, Fool's Idol Archstone;
  Dusza:
  Mixed Demon's Soul;
  Energia bossa:
  2790 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Glitch przed wejściem w mgłę

  Trudność: 5/5

  "The real Demon's Souls begins here" - Maneater to jeden z bardziej wymagających Bossów w grze. Jest bardzo szybki, ma neizwykle mocne ataki, potrafi latać. Dodatkowo, po dwóch minutach walki (albo kiedy zdejmiemy mu ok.20% życia) przyzywa swoją kopię. Nie ukrywam, ze walka z nim jest naprawdę ciężka i trzeba się do niej przygotować. Jeśli nie szkoda Wam czasu i chcecie pozbyć się jednego z przeciwników, wyposażcie się w łuk (Będzie dobry każdy oprócz Lava Bow) i sporą ilość strzał 150+. Jest glitch, który pozwala na zabicie jednego z Maneaterów przed wejsciem w mgłę. Trzeba ustawić się maksymalnie po prawej, albo lewej stronie przejscia. Za mgłą da się dostrzec Maneatera i da się również strzelać do niego z łuku. Zajmie to chwilę, ale w ten sposób bezboleśnie pozbędziecie się jednego z dwóch przeciwników.
   


  Ataki Bossa:

  • Silne uderzenia łapami - pojedyncze, albo podwójne ciosy
  • Taranowanie po skoku - Boss staje czterema łapami na ziemi, wybija się i rzuca na nas, próbując starnować i zepchnąć z platformy
  • Dźwiękowa fala uderzeniowa - Demon wydaje ryk, dolatujący w postaci pocisku do miejsca, w którym stoimy. Łatwy do uniknięcia, wystarczy się cofnąć
  • Ataki naprowadzane - Kiedy Boss jest w powietrzu, potrafi zaatakować nas naprowadzajacymi się pociskami (Moving Soul Arrow)
  • Furia - Bardzo mocny atak, którego nadejście poznamy po połączeniu ogona Maneatera z głową. Jeśli tego nie przerwiemy, nastąpi wybuch powodujący spore obrażenia.


  Taktyka:

  • Taktyka na jednego Maneatera - Ten sposób opisany jest we wprowadzeniu. Jeśli chcesz ułatwić sobie sprawę poprzez wyeliminowanie jednego przeciwnika, zerknij do powyższego filmiku. Pamiętaj, ze nawet jeśli pierwszy Boss zniknie, walka z drugim również będzie trudna, więc nie trać czujności. Zwłaszcza, ze jeśli zginiesz i będziesz robić drugie podejście do walki, pierwszy Maneater znów tam będzie.


  • Walka z dystansu - Ten sposób wydaje się najbezpieczniejszy. Zacznij od podbiegnięcia do płonącego kielicha na środku areny. Będzie Ci służył za osłonę przed łapami i naziemnymi atakami Maneatera. Najlepiej namierzyć za pomocą ogon wroga i rozpocząć od ataków na tę właśnie część ciała. Odcięcie go zablokuje bossowi możliwość ataków magicznych. Trzeba mieć koniecznie! Thief's Ring i trzeba poruszać się dookoła wymienionego już kielicha, atakując wroga za pomocą np. Fire Spray (jeśli masz rozwiniętą magię), albo łuku (jeśli z zaklęciami nie radzisz sobie najlepiej). Kiedy Boss odlatuje, dzięki pierścieniowi Thief's Ring, często zaprzestaje ataków na dłużej - wtedy można strzelać do niego z łuku, z dużej odległości, wykorzystując zoom. Jeśli Boss zawiesi się i nie będzie chciał wrócić (co czasem, ale rzadko się zdarza), odleci też poza zasięg waszych strzałów, zdejmijcie Thief's Ring. Wtedy wróci.


  • Firestorm - Za pomocą tego czaru jesteś w stanie załatwić jednego i drugiego Maneatera. Jeśli spełnisz warunek odpowiedniego ekwipunku, pierwszemu wystarczy jedno trafienie, na drugiego zużyjesz max 2 zaklęcia. Jeśli będziesz mieć szczęście, jak twórca poniższego filmiku, szybko i bezboleśnie pozbędziesz się jednego z najtrudniejszych Bossów w grze. Aby wzmocnić działanie Burzy Ogniowej, warto wyposażyć się przed walką w Kris Knife oraz Ring of Magical Sharpness, dodatkowo trzeba obniżyć swoją żywotność do 30%, założyć Clever Rat's Ring oraz wyposażyć w Morion Blade. Z tak dużym bonusem do obrażeń Boss nie ma szans
      • Walka z bliska- Jeśli planujesz zabawę tego rodzaju, będzie to ciężka przeprawa. Trzeba mieć ze sobą zaklęcie Total Protection oraz najlepiej dobrą tarczę, chroniącą przed obrażeniami magicznymi np. Dark Silver Shield. W walce nie używaj najcięższych broni - odbierają Ci staminę i mogą sprawić, że nie ucieniesz na czas przed kontrą Bossa. Dobrze sprawdzają się azjatyckie, ulepszone miecze typu dragon +5, albo miecze po max ulepszeniu, które da się posmarować terpentyną. Powodzenia!
  Leechmonger's Trophy
  Slayer of Demon “Leechmonger”

  Lokacja: 5-1, Valley of Defilement;
  Dusza:
  Wriggling Demon's Soul;
  Energia bossa:
  2047 HP (+zdolność regeneracji);
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Minimalna odporność na ogień

  Trudność: 2/5

  Leechmonger to sporych rozmiarów potwór, składający się z pijawek, który jest bardzo wrażliwy na obrażenia od ognia. Właśnie ogniem najlepiej z nim walczyć, ale jeśli nie macie ani czarów ani broni ogniowej, równie dobrze sprawdzą się obrazenia magiczne.

  Ataki Bossa:

  • Kule pijawek - pociski, które spowalniają nas, jeśli zostaniemy nimi trafieni. Nie jesteśmy wtedy w stanie robić uników.
  • Wymachy "pięściami" - ataki bezpośrednie. Demon zamiata rękami z lewej do prawej, a następnie z prawej do lewej strony. Wymachy są podwójne, nie osłania przed nimi tarcza. Gracz jest powalany na ziemię
  • Regeneracja - Boss tworzy narośl, która regeneruje jego zdrowie. Na tym etapie trzeba skupić się na zadawaniu obrażeń właśnie tej narośli.


  Taktyka:

  • Walka z bliska - Firestorm - Ten sposób jest najprostszy dla wszystkich - nawet dla postaci z niskim poziomem Magic. Wymaga to zbliżenia się do Bossa, dlatego dobrze wcześniej użyć Total Protection, albo One-Time Revival. Czar zabije go przy dwukrotnym rzuceniu (można wzmocnić działanie obrażeń od ognia, jeśli w ekwipunku będziesz mieć Kris Knife i Ring of Magical Sharpness). Podbiegnij do Leechmongera i rzuć zaklęcie. W razie potrzeby czynność powtórz.


  • Walka z bliska - Broń z obrażeniami od ognia/magii - Jeśli chcesz walczyć w zwarciu zwykłą bronią, pamiętaj aby zaopatrzyć się w sporą ilość Terpentyny, ewentualnie Sticky White Stuff. Walka będzie polegała na podchodzeniu do Bossa i zadawaniu mu szeregu obrażeń, po czym odsuwaniu się, aby Cię nie zranił. Pamiętaj, ze stoisz w wodzie pełnej pijawek, więc nie możesz robić uników. Trzeba rozsądnie podejść do tematu. Na pewno zabezpieczyć się osłoną Total Protection lub cudem One-Time Revival.


  • Walka na dystans - Łuk/Czary ogniowe:Fireball, Fire Spray/Soul Light - Ten tryb jest najbezpieczniejszy i dość szybki (zwłaszcza w trybie Hyper, czyli na 30% pasku zdrowia). Już kilkakrotnie opisywałam ten sposób walki. Trzeba na arenę z Bossem wejść z żywotnością poniżej 30%, w ekwipunku mieć Morion Blade, na palcu Clever Rat's Ring i Ring of Magical Sharpness (jeśli w planach masz używanie czarów). Genialny będzie do tego Lava Bow (dodatkowe obrażenia od ognia), ale Long Bow (+3 i więcej) również daje radę. Efekt prezentuje poniższy filmik. To miejsce do strzelania łukiem. W przypadku rzucania czarów, lepiej ustawić się na pierwszej napotkanej skalnej półeczce. Od wejścia na lewo.
    

  Dirty Colossus' Trophy
  Slayer of Demon “Dirty Colossus”

  Lokacja: 5-2, Leechmonger Archstone;
  Dusza:
  Eroded Demon's Soul;
  Energia bossa:
  3367 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Minimalna odporność na ogień oraz mała na obrażenia magiczne

  Trudność: 2/5

  Dirty Colossus to kolejny "pijawkowy" Boss i tak jak poprzedni, wykazuje sporą podatność na obrażenia od ognia. Tym razem mamy to szczęście, ze nie grzęźniemy w bagnie wypełnionym pijawkami. Możemy więc swobodnie biegać i robić uniki. Dodatkowo mamy pomoc w postaci pochodni, którymi warto posiłkować się, jeśli zostaniemy oblepieni insektami (jeden z ataków bossa).

  Ataki Bossa:

  • Uderzenia - Najlepiej trzymać się z tyłu, za "plecami" Bossa. Wtedy jego łapy nas nie dosięgną
  • Atak obszarowy - pewnego rodzaju wybuch, który oblepia nas insektami. Zadają one sporo obrażen, dlatego po takim ataku trzeba zbliżyć się do pochodni. Jeśli przebiegniesz obok, ogień Cię nie zrani, a muchy znikną. Czasem rój much utrzymuje się w miejscu wybuchu i jeśli zbliżymy się do niego doznamy obrażeń.
  • Strzał - atak z dystansu. Boss wyrzuca z dużą prędkością w naszą stronę zbity rój owadów, którze szczelnie do nas przylegają, jeśli tarfi. Pozbywamy się ich identycznie jak w przypadku ataku obszarowego.


  Taktyka:

  • Walka z bliska - Firestorm - Ten sposób jest najprostszy dla wszystkich - nawet dla postaci z niskim poziomem Magic. Wymaga to zbliżenia się do Bossa, dlatego dobrze wcześniej użyć Total Protection, albo One-Time Revival. Czar zabije go przy dwukrotnym rzuceniu (można wzmocnić działanie obrażeń od ognia, jeśli w ekwipunku będziesz mieć Kris Knife i Ring of Magical Sharpness). Podbiegnij do Dirty Colossusa i rzuć zaklęcie. W razie potrzeby czynność powtórz.


  • Walka z bliska - Broń z obrażeniami od ognia/magii - Jeśli chcesz walczyć w zwarciu zwykłą bronią, pamiętaj aby zaopatrzyć się w sporą ilość Terpentyny, ewentualnie Sticky White Stuff. Oczywiście odpowiednia jest też broń typu Dragon 3+ Walka będzie polegała na podchodzeniu do Bossa i zadawaniu mu szeregu obrażeń, po czym odsuwaniu się, aby Cię nie zranił. Nie będzie to trwało długo. Na pewno, jak zawsze, warto zabezpieczyć się osłoną Total Protection lub cudem One-Time Revival.


  • Walka na dystans - Łuk/Czary ogniowe:Fireball, Fire Spray/Soul Ray - Ten tryb jest dość szybki (zwłaszcza w trybie Hyper, czyli na 30% pasku zdrowia). Już kilkakrotnie opisywałam ten sposób walki. Trzeba na arenę z Bossem wejść z żywotnością poniżej 30%, w ekwipunku mieć Morion Blade, na palcu Clever Rat's Ring i Thief's Ring. Aby nie ryzykować, w trybie Hyper trzeba zabezpieczyć się cudem One-Time Revival, aby przypadkowe trafienie nie pozbawiło Cię życia. Fire Spray jest genialnym czarem do tej walki. Można rzucać go w ruchu, więc wystarczy namierzyć bosa za pomocą , biegać dookoła i siać zniszczenie.
  Armor Spider's Trophy
  Slayer of Demon “Armor Spider”


  Lokacja: 2-1, Stonefang Tunnel;
  Dusza:
  Hard Demon's Soul;
  Energia bossa:
  1732 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Minimalna odporność na magię i równie mała na ogień

  Trudność: 3/5

  Jak sama nazwa wskazuje Armor Spider to wielki opancerzony pająk, znajdujący się na końcu dlugiego tunelu. Pająk atakuje ogniem. Walczyć z nim można na dystans, gdyż są miejsca, w których jesteśmy względnie bezpieczni, ale można też zdecydować się na walkę w zwarciu. Druga metoda jest o wiele trudniejsza, zwłaszcza na początku rozgrywki, gdyż pająk ma dość potężne ataki.

  Ataki Bossa:

  • Kula Ognia - Atak dystansowy. Pająk rzuca ognisty pocisk w Twoją stronę, kiedy tylko Cię dostrzeże. Pocisk może lekko skręcać, jednak dość łatwo go uniknąć
  • Strzał pajęczyną - Atak dystansowy. Jest dość szybki i oblepia ofiarę pajęczyną, znacznie spowalniając jej ruchy
  • Kilka kul ognia - Atak dystansowy, dosć silny, ale kule dolatują tylko do połowy tunelu
  • Atak odnóżami: poziomy - Atak z bliska, który łatwo zablokować tarczą
  • Uderzenie odwłokiem o ziemię - Atak z bliska. Jeśli znajdziesz się pod pająkiem, zginiesz. Ale jeśli uda Ci się uniknąć ataku, będziesz miał chwilę na wyprowadzenie własnego ataku, gdyż po tym uderzeniu Boss jest przez chwilę bezbronny.
  • Wybuch - Atak z bliska. Z pająka zaczyna wydobywać się ogień, po czym dochodzi do potężnego wybuchu o ogromnym zasięgu. Więc jeśli zauważysz symptomy, uciekaj!


  Taktyka:

  • Walka na dystans - Ten sposób jest najpewniejszy i najłatwiejszy dla początkujących. Trzeba wyposażyć się w zapas strzał, skryć w załom ściany w tunelu po prawej, albo po lewej stronie (niedaleko wejścia) i strzelać Ogniowe pociski nie będą dolatywać do bohatera. Czasem można oberwać pajęczyną, ale ta nie zadaje mocnych obrażeń, tylko unieruchamia.
      • Walka w zwarciu - Tej techniki nie polecam początkującym. Trzeba mieć dobre wyposażenie: Najlepiej przedmioty chroniące przed ogniem np. Ring of Flame Resistance, Purple Flame Shield etc. Trzeba mieć też spore umiejętności w walce. Dobrze radzić sobie z unikami, blokowaniem oraz wykorzystywaniem sytuacji. Jednym słowem, jeśli nie orientujesz się jeszcze do końca w tym, co się dookoła Ciebie dzieje w świecie demonów, pozostań przy łuku. Ale jeśli czujesz, ze jesteś gotów, postępuj zgodnie z przepisem: Trzeba dobiec do wroga, osłaniając się tarczą przed pajęczynami i kulami ognia. Stajemy przed pająkiem (nie pod! bo zabije nas odwłokiem). Blokujemy tarczą ciosy odnóżami i czekamy Po 2-3 atakach pająk zazwyczaj drży i uderza korpusem o ziemię, co jest szansą dla nas na wyprowadzenie ataku. Jeśli pająk zaczyna płonąć, wtedy bierzemy nogi za pas i odbiegamy najdalej jak się da, aby uniknąć wybuchu. Czynność trzeba powtarzać aż do osiągnięcia celu.
    

  Flamelurker's Trophy
  Slayer of Demon “Flamelurker”

  Lokacja: 2-2, Armor Spider Archstone;
  Dusza:
  Red hot demon's Soul;
  Energia bossa:
  3720 HP;
  Specyfika:
  Główny
  Słabe punkty: Mała odporność na magię
  Trudność: 5/5

  "The real Demon's Souls begins here" - Flamelurker to prawdziwy badass. Jest bardzo czujny, szybki, ma niezwykle mocne ataki łapami (skoki, machnięcia) oraz ogniowe (wybuchy). To wszystko składa się na obraz jednego z najtrudniejszych i najbardziej wymagających Bossów w grze. Na szczęście nie jest odporny na ataki magiczne, więc jeśli dysponujesz czarami Soul Arrow, albo Soul Light, lub też masz łuk z białymi strzałami (White Arrows - towar tyleż samo skuteczny, co drogi), masz szansę go pokonać. Najważniejsze, to wyposażyć się przed wejściem za mgłę w Thief's Ring oraz czar Hide! Zwłaszcza ten drugi pozwala Bossowi stracić zainteresowanie naszą postacią, co w ostatnim etapie walki może stanowić o Twoim "być albo nie być"

  Ataki Bossa:

  • Cios łapami - Mocne machnięcie, które zabiera sporo energii, jeśli nie zostanie zablokowane tarczą.
  • Skok - Możliwy do zablokowania, albo uniknięcia poprzez odturlanie się.
  • Wybuch - Demon podnosi łapy do góry, ryczy i wybucha potężną kulą ognia. Bardzo silny czar obszarowy.
  • Furia - Gdy Boss straci okolo 2/3 zdrowia, zaczyna szaleć. Robi się bardzo agresywny, łatwiej namierza przeciwnika, zapamiętale atakuje, biega. Na tym etepie jest niezwykle niebezpieczny.


  Taktyka:

  • Walka na dystans - Ten sposób jest najpewniejszy i najłatwiejszy, jeśli masz czar Hide. Po przejściu przez mgłę, udaj się prawą stroną w kierunku schodów, które majaczą się za Bossem. Ustaw się po prawej stronie od wejścia, za kamieniami, odwróć się w stronę areny. Kamienie to miejsce, na którym przeciwnik zawiesza się, kiedy do Ciebie dobiega. Na przemian używaj Cloak i strzelaj do Flamelurkera za pomocą Soul Light albo Soul Arrow. Boss będzie biegł w Twoim kierunku, ale po chwili straci zainteresowanie i odejdzie. Dzięki temu można go zabić bez doznania jakichkolwiek obrażeń. Trwa to chwilę, ale sposób jest rewelacyjny.


  • Walka w zwarciu - Ten sposób wymaga odwagi oraz sporej osłony przed ogniem. W ekwipunku trzeba mieć wtedy cud Water Veil (minuta ochrony przed ogniem), Ring of Flame Resistance oraz Purple Flame Shield. Broń, którą będziesz walczyć powinna mieć obrażenia magiczne, więc albo od razu wybierz typową do zadania (Rune Sword, Demonbrand, North Regalia), albo taką , którą da się posmarować za pomocą Sticky White Stuff. Oprócz pierścienia dodającego ochronę od ognia, koniecznie załóż również Thief's Ring. Powodzenia! Poniżej filmik z kreatywnym podejściem do tematu.
      • Walka cudami - Ten sposób przetestowałam przy moim ostatnim zetknięciu z grą. Miałam już dość wysoki poziom wiary i inwestowałam podczas gry w pasek many. Co do tego drugiego, to ułatwi sprawę, ale równie dobrze można się wspomagać Old Spice'ami. Jeśli będziesz wystarczająco szybko uzupełniał poziom many powinno się udać. Stań w miejscu, które jest opisane przy okazji "Walki na dystans" i zwab Flamelurkera do schodów - tak, aby zatrzymał się na już wspomnianych kamieniach. Użyj wtedy cudu Rage of God, po czym użyj go ponownie i jeszcze raz, aż do osiągnięcia celu. Postaraj się uzupełniać manę tuż po użyciu cudu, wtedy Boss nie zdąży Cię zaatakować. Była to jedna z najszybszych i najłatwiejszych walk, jakie stoczyłam z tym przeciwnikiem w New Game ++

  wszystkie ilustarcje pochodzą z serwisu www.demonssouls.wikidot.com. Zachęcam do skorzystania ze strony, gdyż jest całkowicie kompletna i zamyka w 100% temat gry. Nie pozostawia pytań bez odpowiedzi.  Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"


  Ostatnio edytowane przez Pinkotka ; 11-06-2013 o 17:56

 2. Thanks Brak thanked for this post