Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: FIFA 13 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Mapi
  Dołączył
  Jul 2011
  Mieszka w
  Katowice
  Posty
  762
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  34
  Gamer IDs

  PSN ID: Mapig

  Platyna FIFA 13 - Poradnik

  Przegląd:


  Trudność trofeów: 2/10 + Ankieta
  Trofea offline: 33 (2, 10, 21)
  Trofea online: 6 (1, 1, 1, 3)
  Czas potrzebny na zdobycie : około 40-50 godzin
  Minimalna ilość przejść: Wiele symulacji w karierze + ponad 100 meczy, które trzeba rozegrać.
  Kolejność zdobywania trofeów: Całkowicie dowolna.
  Trofea do przeoczenia: Nie
  Zabugowane trofea: Nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
  Czy wymagany jest online pass: Nie posiada.


  Wstęp:


  Na wstępie zaznaczam, że gra posiada bardzo łatwą platynę i ucieszy wszystkich graczy z PS3, gdyż nie posiada trybu Ultimate Team i durnych pucharków z tym związanych Gra jest bardzo dobra jak na konsole przenośną i przede wszystkim grywalna. Największą wadą jest brak języka polskiego w grze oraz brak polskiego komentarza podczas meczy, który na PS3 był świetny. Sterowanie w grze jest bardzo dobre plus dochodzi wykorzystanie ekranów dotykowych Vity. Ścieżka dzwiękowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Do wyboru mamy sporo lig, większość licencjonowanych plus reprezentacje narodowe. Możemy się bawić w kilku trybach: kariera, turnieje, wirtualna gwiazda oraz online. Do meczy online polecam znaleźć kogoś do ustawki ponieważ granie z przypadkowymi ludźmi nie ma sensu bo większość jak przegrywa czy nawet wygrywa to się rozłącza i nie zalicza nam wtedy meczu. Polecam także w czasie ustawki porobić trofea z punktu 5. Więcej wskazówek znajdziesz w poradniku.


  Mapa przejścia:


  Krok Pierwszy - Trofea Online:

  Szukamy kogoś do ustawki i robimy następujące trofea:

   


  Przeciwko Trudnością
  Mistrz Ligi?
  Prowokacja
  FIFA Fair Play
  Autobus Wycieczkowy
  Dobra Forma
  Iskrowe Bronienie
  Setka I Odliczanie


  Krok Drugi - Trofea w karierze:

  Nie trzeba grać, można wszystko symulować i zdobywamy takie trofea jak:

   


  Dobry Tydzień!
  Świetny Miesiąc!
  Masywne Nabytki
  Folklor
  Wymagający Terminarz
  Od Tyłu Do Tyłu
  Forteca


  Krok Trzeci - Turnieje:


  Tworzymy 16 i 64 drużynowe turnieje i nie musimy grać, możemy symulować ale polecam zagrać tylko mecze finałowe. Zdobywamy w tym czasie:

   


  Wstrząsająca Nagroda
  Wybrany Zwycięzca 64


  Krok Czwarty - Wirtualna Gwiazda:


  Tworzymy swoją wirtualną gwiazdę i gramy nią kilka meczy w trybie kariery lub szybkim meczu. Wpadną nam:

   


  W Grze
  Klasyczny
  Cechowy
  Wesoły
  Koniec Szczytu Mojej Czapki


  Krok Piąty - Pozostałe trofea:

  Teraz już tylko musimy zrobić porządki i wbić proste trofea, które nam pozostały. Trofea do zdobycia w szybkim meczu to:

   


  Precyzyjna Dokładność
  Presja
  Podajesz Do Mnie?
  Wątek Igły
  Kontrola Przestrzeni
  Zwinne Palce
  Wszystko Moją Własną Pracą
  Poprzeczka I Gol!
  Odszedł Mężczyzna
  Nie Mrugaj
  Żadnej Dogrywki Dla Ciebie
  Mocny Chłopak
  Jeden Gol Na Sezon
  Tiki Taka
  Ostry Strzelec
  Mistrz Podań  PORADNIK:


  Football Legend - Legenda Piłki Nożnej
  Odblokuj wszystkie inne trofea (oprócz trofeów dodatkowej zawartości)

  Zdobądź wszystkie trofea.

  Pinpoint Accuracy - Precyzyjna Dokładność
  Strzel gola używając tylnego lub przedniego ekranu dotykowego


  Bardzo proste trofeum. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Gdy będziemy wbiegać w pole karne przeciwnika dotykamy paluchem tylnego ekranu dotykowego i musimy zdobyć gola. Warto przed meczem spróbować strzelić kilka goli w ten sposób na arenie. Gol strzelony na arenie nie liczy się do trofeum. Musimy zdobyć gola w meczu offline lub online.


  Sharp Shooter - Ostry Strzelec
  Strzel 50 goli używając ekranów dotykowych


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika oraz ustawiamy maksymalną długość połowy. Gdy będziemy wbiegać w pole karne przeciwnika dotykamy paluchem tylnego ekranu dotykowego i musimy zdobyć gola. Warto przed meczem spróbować strzelić kilka goli w ten sposób na arenie. Gole strzelone na arenie nie liczą się do trofeum. Musimy zdobyć 50 goli w meczach offline lub online. Gole się kumulują i nie trzeba tego robić w jednym meczu.


  Pressure is On - Presja
  Zdobądź gola z karnego używając tylnego ekranu dotykowego


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Gdy biegniemy na bramkarza to 2-3 metry przed nim wypuszczamy sobie piłkę w lewo lub w prawo używając i gdy będziemy mijać bramkarza to powinien nas sfaulować. Podczas rzutu karnego musimy dotknąć palcem najlepiej górny lub dolny prawy/lewy róg tylnego ekranu dotykowego i strzelić gola. Paluchem dotykamy w momencie gdy kreska jest na zielonym pasku to wtedy na pewno nie przestrzelimy. Możemy także mecz zakończyć remisem i wybrać rzuty karne aby mieć kilka prób na zdobycie tego trofeum.


  You Pointing at Me? - Podajesz Do Mnie?
  Wykonaj udane podanie korzystając z przedniego ekranu dotykowego


  Najłatwiejszy sposób to zaraz na początku meczu gdy będziemy zaczynać grę, klepiemy palcem na przednim ekranie dotykowym w kierunku dowolnego zawodnika z naszej drużyny i gdy podanie dojdzie do niego trofeum od razu się pojawi. Można to zrobić w dowolnym czasie trwania meczu, najłatwiej na swojej połowie w okolicy pola karnego.


  Thread the Needle - Wątek Igły
  Wykonaj udane podanie do przodu korzystając z przedniego ekranu dotykowego


  Podczas meczu będąc w okolicy środka boiska klepiemy palcem na przednim ekranie dotykowym w dowolnego zawodnika z naszej drużyny, który jest przed polem karnym i gdy długie podanie dojdzie do niego trofeum od razu się pojawi. Możemy potrzebować kilku prób.


  Control the Open Space - Kontrola Przestrzeni
  Wykonaj udane podanie lobem (górą) korzystając z przedniego ekranu dotykowego


  Podczas meczu będąc najlepiej na swojej połowie musimy przytrzymać palec na przednim ekranie dotykowym na dowolnym zawodniku z naszej drużyny, który jest niedaleko i gdy podanie lobem (górą) dojdzie do niego trofeum od razu się pojawi. Możemy potrzebować kilku prób.


  Nimble Fingers - Zwinne Palce
  Zdobądź gola używając przedniego lub tylnego ekranu dotykowego z podania przednim ekranem dotykowym


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Najlepiej wbiegać z lewej lub prawej strony w pole karne przeciwnika i będąc przy bramkarzu dotykamy palcem przedniego ekranu dotykowego na dowolnym naszym zawodniku z drużyny i wtedy szybko dotykamy tylnego ekranu dotykowego i musimy zdobyć gola. Gdy piłka wpadnie do bramki trofeum od razu się pojawi. Możemy potrzebować kilku prób.


  Pass Master - Mistrz Podań
  Wykonaj 100 udanych podań używając do tego przedniego ekranu dotykowego


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika oraz ustawiamy maksymalną długość połowy. Przed swoim polem karnym klepiemy palcem na przednim ekranie dotykowym w kierunku dowolnego zawodnika z naszej drużyny i gdy podanie dojdzie do niego klepiemy paluchem w kierunku innego naszego zawodnika. Gdy wykonamy podanie w ten sposób 100 razy trofeum od razu się pojawi. Podania się kumulują i nie trzeba tego robić w jednym meczu.


  All My Own Work - Wszystko Moją Własną Pracą
  Wygraj mecz ze sterowaniem ręcznym


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Przed rozpoczęciem meczu musimy wejść w ustawienia, potem w ustawienia sterowania i zmienić wszystko co się da na ręczne (manual). Ustawiamy w ten sposób:

   


  Auto Switching - Manual
  Auto Switching Move Assistance - None
  Passing Power Assistance - Off
  Pass Assistance - Manual
  Through Pass Assistance - Manual
  Shot Assistance - Manual
  Cross Assistance - Manual
  Lob Pass Assistance - Manual
  Save Assistance - Manual
  Touchscreen - Off
  Rear Touchscreen - Off


  Będzie się trudno grało, ale najlepiej strzelić gola z jak najbliższej odległości. Gdy wygramy mecz trofeum od razu się pojawi.


  Against the Odds - Przeciwko Trudnością
  Wygraj mecz online słabsza drużyną


  Musimy w meczu rankingowym online HEAD to HEAD wygrać mecz grając słabszą drużyną. Możemy próbować zrobić to trofeum normalnie grając z przypadkowymi osobami lub możemy zrobić ustawkę ze znajomym. Po zakończeniu meczu zdobędziemy ten pucharek. Jeżeli wcześniej wyjdziemy z meczu lub nas rozłączy to trzeba wtedy powtórzyć mecz.


  Good Form - Dobra Forma
  Wygraj 5 meczy pod rząd bez porażki w meczach online


  Musimy w 5 meczach rankingowych online HEAD to HEAD nie przegrać. Musi to być 5 meczy pod rząd. Najlepiej zrobić to na początku naszej zabawy w multi póki mamy słaby level i będziemy trafiać na słabszych graczy. Możemy próbować zrobić to trofeum normalnie grając z przypadkowymi osobami lub możemy zrobić ustawkę ze znajomym. Po zakończeniu 5 meczu zdobędziemy ten pucharek. Jeżeli wcześniej wyjdziemy z meczu lub nas rozłączy to trzeba wtedy powtórzyć mecz.


  Hundred and Counting - Setka I Odliczanie
  Zagraj 100 meczy online


  Najgorsze trofeum z całej gry. Musimy ukończyć 100 meczy rankingowych online HEAD to HEAD. Jeżeli przeciwnik ucieknie przed końcem meczu lub kogoś rozłączy to tego meczu nie zalicza do wymaganych 100. Ponadto po ukończeniu meczu nie możemy grać rewanżu ponieważ wtedy tego meczu gra także nie zalicza. Możemy to trofeum spróbować robić sami ale będzie to bardzo denerwujące ponieważ większość ludzi ucieka podczas meczów online. Najlepiej gdy na samym początku zrobimy trofeum za nie przegranie 5 meczy pod rząd, to potem dajemy wszystkie mecze wygrać przeciwnikom. Najlepszą i najszybszą opcją jest zrobienie ustawki ze znajomym. Polecam to trofeum połączyć z robieniem trofeum Autobus Wycieczkowy co pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Więcej informacji znajdziesz w opisie trofeum Autobus Wycieczkowy.

  Porada: Polecam to trofeum zrobić na samym początku. Nie gramy żadnego meczu offline tylko same online do czasu gdy wpadnie nam ten pucharek. W ten sposób możemy śledzić ile meczy dotychczas rozegraliśmy w multi. W menu głównym wchodzimy w zakładkę My Game, następnie wybieramy Profile i Profile Manager. Games Played jest to liczba meczy, które zostały rozegrane w całości. Ucieczki i rozłączenia tu się nie dopisują. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić ile meczy nam brakuje, zamiast zapisywania sobie tego na kartce. Ja robiłem w ten sposób i mogę potwierdzić, że to działa. Po rozegraniu 100 meczy online trofeum od razu się pojawiło.


  Good Week! - Dobry Tydzień!
  Niech jeden z twoich graczy zostanie wybrany najlepszym graczem tygodnia w trybie kariery


  Trofeum wpadnie podczas robienia: Folklor.


  Great Month! - Świetny Miesiąc!
  Zostań menadżerem miesiąca w trybie kariery


  Trofeum wpadnie podczas robienia: Od Tyłu Do Tyłu.


  Folklore - Folklor
  Zostań legendą jako gracz w trybie kariery


  Z menu wybieramy nową karierę i rozpoczynamy karierę zawodnika. Wybieramy klub L.A Galaxy z USA. Następnie tworzymy zawodnika - Create Player. Przy tworzeniu zawodnika wybieramy pozycję Bramkarz oraz w ostatniej zakładce Change Attributes ustawiamy wszystkie suwaki na max. Po skończeniu wciskamy i Advance. W menu kariery wchodzimy w kalendarz i ustawiamy symulowanie do ostatniego dnia w sezonie. Podczas symulowania wpadną nam trofea: Dobry Tydzień! i Forteca. Na koniec sezonu wybieramy pozostanie w klubie. Powtarzamy symulowanie całego sezonu. Znowu zostajemy w klubie. Po kilku sezonach symulowania w końcu zostaniemy Legendą jako gracz i zdobędziemy trofeum. Ja musiałem symulować aż 6 sezonów.


  Woodwork and In! - Poprzeczka I Gol!
  Strzel gola gdzie piłka odbije się od poprzeczki lub słupka i wpadnie do bramki


  To trofeum przyjdzie naturalnie podczas gry. Wpadnie gdy zdobędziemy gola po odbiciu się piłki od słupka lub poprzeczki. Gole w ten sposób często tak wpadają więc nie będzie z tym problemu. Możemy strzelić gola używając przycisku lub tylnego panelu dotykowego.


  In the Game - W Grze
  Stwórz wirtualną gwiazdę


  Bardzo proste trofeum. W menu gry wchodzimy w Virtual Pro i wybieramy Edit Pro. Następnie tworzymy swojego zawodnika, wybieramy jego imię, klub w którym ma grać, jak ma wyglądać itd. Gdy już wszystko wybierzemy to naciskamy i Advance.


  Classy - Klasyczny
  Ukończ 5 osiągnięć Strój i Wygląd


  Po stworzeniu swojej wirtualnej gwiazdy w menu gry wchodzimy w Virtual Pro i wybieramy Accomplishments. Znajdują się tutaj nasze wyzwania, które gdy ukończymy to podwyższamy swoje umiejętności piłkarskie naszym zawodnikiem. Do tego trofeum musimy ukończyć 5 wyzwań w kategorii Kit & Appearance. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match oraz drużynę w której gramy. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty oraz dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Najłatwiejsze 5 wyzwań do zrobienia to:

  1. Make your debut - wpada po zagraniu pierwszego meczu swoją wirtualną gwiazdą.
  2. Play in the rain - musimy zagrać mecz swoją wirtualną gwiazdą w deszczu. Przed rozpoczęciem meczu wybieramy Game Settings i zmieniamy Weathers na Rainy.
  3. Brave the snow - musimy zagrać mecz swoją wirtualną gwiazdą w śniegu. Przed rozpoczęciem meczu wybieramy Game Settings i zmieniamy Weathers na Snowy.
  4. Win 2 free kicks - musimy zostać 2 razy sfaulowani i wywalczyć rzut wolny lub rzut karny w całej swojej karierze (nie musi to być w jednym meczu).
  5. Total completion - 6% - musimy ukończyć 6% wyzwań z 400 naszego wirtualnego zawodnika. Robiąc pozostałe wyzwania dla trofeów będziemy zbliżać się w tym kierunku. Dodatkowo zróbmy np. kilka wyzwań będąc na Arenie, podczas meczu wykonujemy prostopadłe podanie naciskając , strzelamy gola z rzutu karnego, zaliczamy asystę w meczu, strzelamy gola zza pola karnego przeciwnika w dwóch meczach pod rząd itd.

  Są także inne łatwe wyzwania do zrobienia. Pozostałe wyzwania można sprawdzić w Accomplishments podczas meczu wciskając lub w Virtual Pro w menu głównym.


  Trait-or - Cechowy
  Odblokuj cechę dla twojej wirtualnej gwiazdy


  Po stworzeniu swojej wirtualnej gwiazdy w menu gry wchodzimy w Virtual Pro i wybieramy Accomplishments. Znajdują się tutaj nasze wyzwania, które gdy ukończymy to podwyższamy swoje umiejętności piłkarskie naszym zawodnikiem. Do tego trofeum musimy ukończyć 5 wyzwań w kategorii Physical aby odblokować Long Throw Trait w kategorii Traits & Celebrations. Najłatwiejsze do zrobienia to:

  1. Beat 2 players - musimy przedryblować 2 graczy w meczu, wystarczy przebiec obok nich.
  2. Beat 10 players in career - musimy przedryblować 10 graczy w całej swojej karierze (nie musi to być w jednym meczu), wystarczy przebiec obok nich.
  3. Score with weaker foot - musimy zdobyć gola słabszą nogą. Strzelamy tyle goli, aż nam to wpadnie.
  4. Man of the match as a forward - musimy zostać najlepszym zawodnikiem w meczu grając jako napastnik. Zdobywamy kilka goli i na pewno zostaniemy wybrani.
  5. Dribble past 3 back to back - musimy przedryblować co najmniej 3 graczy w dwóch meczach pod rząd, wystarczy przebiec obok nich.

  Są także inne łatwe wyzwania do zrobienia. Jedno z nich to Win a free kick - podczas meczu musimy zostać sfaulowani i wywalczyć rzut wolny lub rzut karny. Pozostałe wyzwania można sprawdzić w Accomplishments podczas meczu wciskając lub w Virtual Pro w menu głównym.


  Top of the League? - Mistrz Ligi?
  Wygraj mecz online w Lidze Przyjaciół


  Do tego trofeum będziemy potrzebowali kogoś znajomego do pomocy. W menu gry wchodzimy w zakładkę Online Game Modes i wybieramy Friends Leagues. Następnie Create a League. Tworzymy swoją ligę i wybieramy długość połowy 2 minuty. Po utworzeniu ligi klikamy i wejdziemy w My Player HUB, po czym z książki adresowej wybieramy swojego znajomego i zapraszamy go do swojej ligi - Send League Invite. Będąc w menu swojej ligi wchodzimy w Standings, klikamy w znajomego i wybieramy Invite To League Game. Po dołączeniu znajomego do gry, musimy wygrać mecz i trofeum jest nasze.


  Massive Signing - Masywne Nabytki
  Kup lepszego zawodnika od najlepszego gracza w twoim zespole podczas okna transferowego


  Z menu wybieramy nową karierę i rozpoczynamy karierę trenera. Wybieramy klub Manchester City z Anglii. Mamy mnóstwo kasy na transfery. Nasz najlepszy gracz w drużynie Sergio Aguero ma overall 85. Musimy kupić kogoś kto ma wyższy overall od niego. Wchodzimy w Transfers i w Buy Players. Następnie wyszukujemy gracza Cristiano Ronaldo który ma overall 88. Klikamy w Given Transfer Sum i zmieniamy kwotę transferu na 64 miliony i wciskamy Send Transfer Offer. Wracamy do menu kariery i klikamy Advance. Po kilku dniach jego klub Real Madryt przyjmuje nasza ofertę. Teraz musimy zaproponować mu taki kontrakt, żeby mu odpowiadał. Będąc w skrzynce z wiadomościami klikamy To Contract Offer i zmieniamy mu na większą tygodniówkę i bonus za strzelone gole. Następnie wybieramy Send Wage Offer. Wracamy do menu kariery i klikamy Advance. Teraz pojawi nam się wiadomość, że Ronaldo przystaje na nasze warunki i akceptuje zaproponowany mu kontrakt. Wybieramy To Accept / Reject Player zaznaczamy przy zawodniku, że wszystko się zgadza i klikamy Send Email(s)... W tym momencie zdobędziemy trofeum.


  FIFA Fair Play - FIFA Fair Play
  Zagraj 5 meczy z rzędu bez dostawania żadnych kartek (kartki muszą być włączone w ustawieniach)
  Bardzo proste trofeum. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Przytrzymujemy piłkę w okolicach swojego pola karnego lub odkładamy Vitę i nic nie robimy. Nie możemy dostać żadnej kartki w 5 meczach pod rząd. Gramy 5 meczy w ten sposób aż wpadnie nam trofeum.


  Tour Bus - Autobus Wycieczkowy
  Ukończ mecz na każdym stadionie


  Musimy ukończyć mecz na każdym stadionie, który jest w grze. Najlepiej połączyć to trofeum z 100 meczami online. Oto najszybszy sposób:

  1. Znajdź kogoś do pomocy i dodaj go jako znajomego na konsoli.
  2. Wybierasz drużyny z poniższej listy i grasz nimi po kolei.
  3. W menu gry wybierasz Online Game Modes i następnie Match Lobbies. Wchodzisz w Ranked #1 i dajesz Create Session. Po utworzeniu meczu dajesz znać znajomemu i ten szybko naciska na tobie i wybiera Join Game Session. Najlepiej trzeba się jakoś ze sobą komunikować aby przypadkowe osoby nie dołączały do nas i nam nie przeszkadzały. Polecam korzystać z gg lub czatu głosowego na Vicie.
  4. Po zakończeniu meczu nie wybieracie opcji rewanżu ponieważ wtedy gra nie zalicza kolejnego meczu ani stadionu. Trzeba ponownie utworzyć mecz i znowu znajomy musi do nas dołączyć. Powtarzamy to, aż wpadnie nam trofeum za stadiony, a następnie wybierając dowolne drużyny dobijamy do 100 meczy online.
  5. Jeżeli kogoś rozłączy lub ktoś wyjdzie z meczu to tego meczu ani stadionu gra nie zaliczy, trzeba wtedy powtórzyć mecz.

  Lista wszystkich stadionów:

  Akaaroa Stadium - Polonia Warszawa (Poland - Ekstraklasa)
  Allianz Arena - FC Bayern Munich (Germany - Bundesliga)
  Aloha Park - Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy go w Exhibition Match
  Amsterdam Arena - Ajax Amsterdam (Netherlands - Eredivisie)
  Anfield - Liverpool (England - Barclays PL)
  Arena Del Centenario - Girona (Spain - Liga Adelante)
  Arena D'Oro - Montreal Impact (United States - MLS)
  BC Place Stadium - Vancouver Whitecaps (United States - MLS)
  Court Lane - Bohemians (Republic of Ireland - Airtricity League)
  Crown Lane - Shamrock Rovers (Republic of Ireland - Airtricity League)
  Eastpoint Arena - Feyenoord (Netherlands - Eredivisie)
  El Libertador - FC Barcelona (Spain - Liga BBVA)
  El Monumento - Sao Paulo (Brazil - Liga do Brasil)
  Emirates Stadium - Arsenal (England - Barclays PL)
  Estadio Azteca - Club America (Mexico - LIGA Bancomer MX)
  Estadio De Las Artes - FC Porto (Portugal - Liga Portuguesa)
  Estadio Mestalla - Valencia (Spain - Liga BBVA)
  Estadio Nacional - Hercules (Spain - Liga Adelante)
  Estadio Presidente G. Lopes - Kaizer Chiefs (Rest of World)
  Estadio Vincente Calderon - Atletico Madrid (Spain - Liga BBVA)
  Etihad Stadium - Manchester City (England - Barclays PL)
  Euro Park - Górnik Zabrze (Poland - Ekstraklasa)
  FIWC Stadium - Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy go w Exhibition Match
  Forest Park Stadium - AJ Auxerre (France - Ligue 2)
  Imtech Arena - Hamburger SV (Germany - Bundesliga)
  Ivy Lane - Villarreal (Spain - Liga Adelante)
  Juventus Stadium - Juventus (Italy - Serie A)
  La Canchita - Real Betis (Spain - Liga BBVA)
  Molton Road - Cardiff City (England - FL Championship)
  O'Dromo - Brazil (International)
  Old Trafford - Manchester United (England - Barclays PL)
  Olympiastadion - Hertha Berlin (Germany - Bundesliga 2)
  Parc Des Princes - PSG (France - Ligue 1)
  San Siro - AC Milan/Inter (Italy - Serie A)
  Santiago Bernabeu - Real Madrid (Spain - Liga BBVA)
  Signal Iduna Park - Borussia Dortmund (Germany - Bundesliga)
  Sports Direct Arena - Newcastle United (England - Barclays PL)
  Stade Gerland - Olympique Lyon (France - Ligue 1)
  Stade Kokoto - Las Palmas (Spain - Liga Adelante)
  Stade Municipal - Tottenham Hotspurs (England - Barclays PL)
  Stade Velodrome - Olympique Marseille (France - Ligue 1)
  Stadio Classico - Bordeaux (France - Ligue 1)
  Stadio Comunale - Poland (International)
  Stadio Olimpico - Lazio/Roma (Italy - Serie A)
  Stadion 23. Maj - Zenit (Russia - RussianLeague)
  Stadion Europa - FC Basel (Switzerland - Raiffeisen SL)
  Stadion Hanguk - Flamengo (Brazil - Liga do Brasil)
  Stadion Neder - LA Galaxy (United States - MLS)
  Stadion Olympik - Napoli (Italy - Serie A)
  Stamford Bridge - Chelsea (England - Barclays PL)
  Town Park - Real Madrid Castilla (Spain - Liga Adelante)
  Union Park Stadium - AS Monaco (France - Ligue 2)
  Veltins Arena - Schalke (Germany - Bundesliga)
  Waldstadion - Espanyol (Spain - Liga BBVA)
  Wembley Stadium - England (International)

  UWAGA: Na dwóch stadionach: Aloha Park i FIWC Stadium nie udało mi się znaleźć grających drużyn. Te dwa stadiony musimy sami sobie dograć offline. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty oraz wybieramy stadion Aloha Park, a później w następnym meczu FIWC Stadium.


  Challenging Schedule - Wymagający Terminarz
  Ukończ Tryb Menadżera bez symulacji gry przez komputer


  Z menu wybieramy nową karierę i rozpoczynamy karierę trenera. Wybieramy dowolny klub i nie możemy symulować żadnego meczu. Po rozpoczęciu każdego spotkania wciskamy i wybieramy Forfeit Match czyli dajemy walkowera i przegrywamy 0:3. Powtarzamy to w każdym meczu. Pod koniec grudnia zostaniemy zwolnieni i gdy pojawi się ekran wyboru nowego klubu to w tym momencie wpadnie nam trofeum. Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób.


  Cup Upset - Wstrząsająca Nagroda
  Wygraj Turniej, który rozpoczyna 16 drużyn, a Ty grasz jednogwiazdkową


  W menu gry wchodzimy w Game Modes i wybieramy Create Tournament. Zmieniamy na Knockout i ustawiamy:

  Number of Teams - 16
  Auto Fill Teams - No
  Advance Settings - On

  Następnie klikamy Advance. Tutaj tylko zmieniamy:

  Fixtures v Each Team - 1

  Wciskamy Advance. Teraz wybieramy swój klub, którym będziemy grać, musi to być drużyna jednogwiazdkowa. Polecam wybrać klub Burton Albion z Anglii z Football League 2. Teraz wybieramy ręcznie pozostałe drużyny, które będą z nami grać w turnieju. Wciskamy i dodajemy kolejną drużynę. Wybieramy wszystkie drużyny z ligi Republic of Ireland ponieważ grają tam najsłabsze zespoły. Brakujące drużyny dobieramy z Anglii z Football League 2. Do rozegrania mamy 4 mecze, możemy grać lub symulować. Polecam te mecze zagrać ponieważ wszystkie drużyny są słabe i poziom jest wyrównany. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty.

  Porada: Możemy wszystkie mecze symulować ale trzeba to robić pojedyńczo. Wybieramy Next Match i Sim Match. Jeżeli nie wygramy meczu to po jego zakończeniu nic nie naciskamy tylko poprzez przycisk zamykamy gre. Po wgraniu gry, wczytujemy save i powtarzamy mecz. Możemy pozmieniać skład i formacje przed meczem. Ja zrobiłem to w ten sposób. Po wygraniu w finale trofeum od razu się pojawi.


  Custom Sixty Four Winner - Wybrany Zwycięzca 64
  Wygraj stworzony Turniej, który rozpoczyna 64 drużyn


  W menu gry wchodzimy w Game Modes i wybieramy Create Tournament. Zmieniamy na Knockout i ustawiamy:

  Number of Teams - 64
  Auto Fill Teams - Yes
  Advance Settings - On

  Następnie klikamy Advance. Tutaj tylko zmieniamy:

  Team Rating Range - Less than 2 Stars
  Fixtures v Each Team - 1

  Wciskamy Advance. Teraz wybieramy swój klub, którym będziemy grać, najlepiej żeby to była drużyna pięciogwiazdkowa. Polecam wybrać klub FC Barcelona z Hiszpanii z Liga BBVA. Gra automatycznie wybrała najsłabsze losowe drużyny. Do rozegrania mamy 6 meczy, możemy grać lub symulować. Symulując wszystkie mecze wygramy turniej bez żadnego problemu.


  Festive - Wesoły
  Zdobądź 5 osiągnięć, które odblokują Paczki Uroczystości


  Po stworzeniu swojej wirtualnej gwiazdy w menu gry wchodzimy w Virtual Pro i wybieramy Accomplishments. Znajdują się tutaj nasze wyzwania, które gdy ukończymy to podwyższamy swoje umiejętności piłkarskie naszym zawodnikiem. Do tego trofeum musimy ukończyć 5 wyzwań w kategorii Shooting lub Mental aby odblokować New Celebrations w kategorii Traits & Celebrations. Najłatwiejsze 5 do zrobienia to jest w kategorii Shooting:

  1. Drill one in from close - musimy zdobyć gola znajdując się w polu karnym przeciwnika.
  2. Drive from distance - musimy zdobyć gola zza pola karnego przeciwnika.
  3. Finish with finesse - musimy zdobyć gola strzałem finezyjnym używając L + znajdując się w polu karnym przeciwnika.
  4. Curl one from outside -musimy zdobyć gola strzałem finezyjnym używając L + zza pola karnego przeciwnika.
  5. Grab a hat trick - musimy zdobyć 3 gole w meczu naszą wirtualną gwiazdą.

  Są także inne łatwe wyzwania do zrobienia. Jedno z nich to Score a header - musimy zdobyć gola główką. Pozostałe wyzwania można sprawdzić w Accomplishments podczas meczu wciskając lub w Virtual Pro w menu głównym.


  Back to Back - Od Tyłu Do Tyłu
  Wygraj kolejne tytuły ligowe pod rząd w dowolnej lidze w Trybie Menadżera


  Z menu wybieramy nową karierę i rozpoczynamy karierę trenera. Wybieramy klub Celtic ze Szkocji. Następnie w menu kariery wchodzimy w kalendarz i ustawiamy symulowanie do ostatniego dnia w sezonie. Podczas symulowania wpadnie nam trofeum Świetny Miesiąc! Bez problemu wygramy ligę tylko używając symulacji. Na koniec sezonu wybieramy pozostanie w klubie. Powtarzamy symulowanie całego sezonu. Po ponownym zdobyciu mistrzostwa ligi zdobędziemy to trofeum. Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób.


  Fortress - Forteca
  Nie przegraj ani jednego meczu u siebie w sezonie


  Trofeum wpadnie podczas robienia: Folklor.


  A Man Down - Odszedł Mężczyzna
  Wygraj mecz, w którym jeden z Twoich zawodników zszedł za czerwoną kartkę w pierwszej połowie


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. W 1 połowie musimy dostać jedną czerwoną kartkę. Najlepiej faulować przeciwnika od tyłu. Następnie strzelamy kilka goli i po wygraniu meczu zdobędziemy trofeum.


  Don't Blink - Nie Mrugaj
  Zdobądź gola w pierwszych 5 minutach meczu w grze przeciwko CPU


  Bardzo proste trofeum. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Musimy zdobyć gola w pierwszych 5 minutach meczu w grze przeciwko CPU. W razie kłopotów można przed meczem ustawić czas na dłuższy mecz.


  No Draw for You! - Żadnej Dogrywki Dla Ciebie!
  Zdobądź zwycięskiego gola w 90 minucie w grze przeciwko CPU


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Przytrzymujemy piłkę w okolicach swojego pola karnego do 85 minuty. Później przemieszczamy się pod pole karne przeciwnika i czekamy gdy będzie 90 minuta to strzelamy zwycięskiego gola.


  Ruud boy - Mocny Chłopak
  Zdobądź gola z woleja


  To trofeum przyjdzie naturalnie podczas gry. Wpadnie gdy zdobędziemy gola z woleja. Możemy także próbować podać lobem do swojego napastnika naciskając L i będąc w polu karnym przeciwnika.


  One Goal a Season - Jeden Gol Na Sezon
  Zdobądź gola obrońcą


  To trofeum przyjdzie naturalnie podczas gry. Wpadnie gdy zdobędziemy gola obrońcą. Mi wpadło grając mecz Barceloną i gola zdobyłem obrońcą z głowy po rzucie rożnym. Pique obrońca Barcelony świetnie się do tego nadaje. Gole po rzutach rożnych często wpadają więc nie będzie z tym problemu. Możemy także w meczu podać piłkę do swojego obrońcy, dryblujemy przeciwników oraz biegniemy w pole karne przeciwnika i strzelamy gola.


  Defiance - Prowokacja
  Zdobądź gola przerzucając piłkę nad bramkarzem w Rankingowym Meczu Online


  Musimy w meczu rankingowym online HEAD to HEAD strzelić gola lobując bramkarza przeciwnika. Możemy próbować zrobić to trofeum normalnie grając z przypadkowymi osobami lub możemy zrobić ustawkę ze znajomym. Strzelamy lobem trzymając przycisk L i R oraz naciskamy z odpowiednią siłą strzału. Wpadnie po kilku próbach.


  Tiki Taka - Tiki Taka
  Wykonaj 20 udanych podań pomiędzy minimum trzema swoimi zawodnikami na połowie przeciwnika


  Bardzo proste trofeum. Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty. Będąc tuż za linią połowy boiska, na połowie przeciwnika, podajemy sobie piłkę pomiędzy minimum trzema swoimi zawodnikami 20 razy bez jej straty. Jeżeli przeciwnik ją odbierze to powtarzamy, aż do skutku.


  Sparkly Clean - Iskrowe Bronienie
  Zachowaj czyste konto nie tracąc gola w meczu na poziomie trudności Klasa Światowa albo wyższym


  Wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match. Ustawiamy poziom trudności World Class i długość połowy 4 minuty. Dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Przytrzymujemy piłkę w okolicach swojego pola karnego wykonując podania. Nie możemy stracić gola w meczu. W razie problemów możemy zrobić ustawkę ze znajomym w meczu online.


  Off the Top of my Hat - Koniec Szczytu Mojej Czapki
  Zdobądź 3 gole w meczu używając wirtualnej gwiazdy


  Bardzo proste trofeum. Po stworzeniu swojej wirtualnej gwiazdy w menu gry wchodzimy w Kick-Off i wybieramy Exhibition Match oraz drużynę, w której gramy. Ustawiamy poziom trudności Amator i długość połowy 4 minuty oraz dla ułatwienia bierzemy sobie pól gwiazdkowego lub jednogwiazdkowego przeciwnika. Po zdobyciu trzech goli w meczu trofeum pojawi się natychmiast.
  Ostatnio edytowane przez Mapi ; 14-08-2014 o 21:04


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •