Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Borderlands 2 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar PaWLoS25
  Dołączył
  Nov 2012
  Mieszka w
  Lublin
  Posty
  326
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  14
  Gamer IDs

  PSN ID: PaWLoS15

  Platyna Borderlands 2 - Poradnik  Przegląd:

  Trudność trofeów: 5/10 + Średnia z ankiety
  Trofea offline: 49
  Trofea online: 1 (Friendship Rules)
  Czas potrzebny na zaliczenie : 60 - 100 godzin
  Minimalna ilość przejść: 1
  Trofea do przeoczenia: 0
  Zabugowane trofea: 1 (Challenge Accepted)

  Wstęp:

  Borderlands 2 to kontynuacja jednej z najlepszych gier 2009 roku i jeden z najlepiej ocenianych tytułów roku 2012. Od samych zapowiedzi Randy Pitchford wraz ze swoją ekipą przekonywali, że będzie to sequel z krwi i kości - "bigger, better and more badass". Po kolejnych trailerach i gameplayach, jako fan pierwszego Borderlands, którego nazwa nadal widnieje na mojej liście "top 10" generacji, nie mogłem czuć większej euforii. Jeszcze więcej broni, mocniej zarysowana fabuła, bardziej zróżnicowane lokacje i przeciwnicy - to miało w moim odczuciu przedpremierowym sprawić, że gra po objęciu w moje łapska stanie się dla mnie swoistą ikoną tej generacji konsol. Z wielkim żalem muszę oznajmić, że tak się niestety nie stało. Mimo znakomitych ocen zarówno branżowych mediów jak i samych użytkowników, gra nie uzyskała u mnie takiej sympatii jak część pierwsza. Przede wszystkim nie urzekł mnie aspekt chyba najważniejszy w większości gier - klimat. Pustkowia z pierwszego Borderlands w połączeniu ze znakomitą ścieżką dźwiękową i innowacyjnym podejściem wywarły na mnie olbrzymie wrażenie - zarówno grając solo jak i z kumplem. Grając w drugą odsłonę nie miałem już wypieków na twarzy, a zmęczeniu gałek ocznych towarzyszyły raczej wyziewy z jamy ustnej niż przyjemne uczucie ogarniającego ciepła, jakie towarzyszyło mi przy pierwszym Borderlands. Również i tu znajdziecie fenomenalnie grywalny 4 - osobowy Co-op, gitarowe brzmienia soundtrack'u i przepiękną cel-shadingową oprawę. Pamiętajcie o jednej rzeczy - jest to moje subiektywne odczucie i zapewne znajdziecie kilkakrotnie większą rzeszę graczy, której zdanie będzie zupełnie inne od podanego powyżej. Mimo rozczarowania nadal uważam drugą odsłonę serii za grę stojącą na wysokim poziomie, a godziny spędzone przed konsolą wspominam (w większości) ciepło. Z całą pewnością polecam Borderlands 2 wszystkim, szczególnie że cena używanej kopii oscyluje w okolicach 50-100 zł.

  Platynowy puchar ujrzycie, jak zapewne wiecie, po zdobyciu wszystkich pozostałych trofeów, ale może kilka słów małego wstępu do właściwej części solucji - czyli co będziecie musieli wykonać, aby cieszyć się z calaka. Podobnie jak we wcześniejszej odsłonie, i tu będziecie zmuszeni do wbicia 50 poziomu przynajmniej jedną postacią . Dużo czasu zejdzie wam z pewnością na wykonywaniu misji pobocznych, które tym razem muszą być wykonane wszystkie. Większe znaczenie w tej części nabrały wyzwania, za które otrzymujemy Badass Ranki, wymieniane następnie na przeróżne bonusy - począwszy od szybszego przeładowania, a skończywszy na większych obrażeniach zadawanych przeciwnikom. Na całe szczęście nie trzeba kończyć wszystkich wyzwań, lecz jedynie te, które posiadają poziomy (od 1 do 5). I tu kolejna dobra wiadomość - tylko 1 poziom takiego wyzwania musi być ukończony do trofika. Nie zabrakło również trofeów za odkrywanie miejscówek na mapie. W drodze po platynkę nakazane wam będzie odkryć każdą pojedynczą lokację na mapie, co zabierze wam trochę czasu, ale w żadnym wypadku nie będzie to nużące zadanie. Minus dla ekipy Gearbox należy się za stworzenie pucharków dedykowanych każdej postaci, a konkretniej ich Action Skill'owi. Pal licho Axtona czy Mayę, których wystarczy wygrindować do 5 poziomu. Do zdobycia trofeów poświęconych skillom Zero i Salvadora potrzeba nam podanych postaci na kolejno 31 i 25 poziomie. Jeszcze jedna grupa aczików potrafi zirytować - zabicie mini-bossa (Donkey Mong, Chubby, Jennkins). Nie z powodu trudności tych przeciwników może wystąpić frustracja, a z powodu losowego występowania tychże stworów/robotów. Godzinami możecie przemierzać wskazane lokacje i otwierać kolejne skrzynie, a w żadnym zakamarku nie będzie czaił się upragniony mini-boss. Inny gracz z kolei nie będzie wiedział, że taki przeciwnik istnieje, a napotka go podczas fabuły i będzie miał to z głowy. Tworzenie takich trofeów jest moim zdaniem totalną głupotą i często potrafi zniechęcić gracza nie tylko do gry, ale i do kolejnych produktów serii. Nie będę już więcej zanudzał i zapraszam do właściwej części poradnika, w której spróbuje umieścić odpowiedzi na nurtujące was pytania. Zapraszam!

  Dziękuję kfeedowi za wspólną rozgrywkę oraz kpawlowi, szuldiemu, janickiemu i innym za pomoc!  Mapa przejścia:

  1. Ukończ wątek główny.

  Niby polecenie proste i klarowne, ale niecierpliwi zawsze mogą wczytać się co nieco w kolejne zdania, żeby zaoszczędzić trochę czasu w przyszłości. Każda z czterech klas ma trofeum dedykowane dla swoje acton skill'a, którego odblokujecie po osiągnięciu 5 poziomu. Niestety nie każdy pucharek będziecie mogli wykonać już po osiągnięciu tego level'a. Dla Zero i Salvadora wymagane umiejętności w drzewku rozwoju odblokują się dopiero na poziomach kolejno: 31 i 25. Dlategoteż aby uniknąć nudnego grindu lub expienia postaci, możecie na samym początku wybrać do rozgrywki jedną z dwóch przeze mnie podanych klas postaci.

  Każdy ekwipunek w kolorze fioletu, różu lub pomarańczy możecie zatrzymać w sejfie w Sanctuary, żeby w przyszłości nie mieć problemów z trofeum za uzyskanie na każdym slocie broni giwer lub modów w podanych kolorach.

  Przyjemną rzeczą zarówno w poprzedniej jak i najnowszej części Borderlands jest eksploracja. Kiedy zobaczycie obok głównej ścieżki lokację, która jawi wam się jako ciekawa i godna uwagi, po prostu przejdźcie tam i zobaczcie, jakie nowe wyzwania i piękne widoczki oferuje. Zaoszczędzi wam to czasu przy odkrywaniu każdej pojedynczej lokacji do trofeum World Traveler.

  Po otworzeniu okna z challenge'ami doznacie zapewne lekkiego zawrotu głowy. Ilość wyzwań, jakie oferuje wam gra, jest zawrotna. Najczęściej będą to wyzwania polegające na zabiciu określonej liczby przeciwników z danej broni, czy też dotyczące konkretnego sposobu pokonania przeciwnika. Zapewniam, że większość z nich wpadnie bez wgłębiania się w opisy. Istnieją dwa wyzwania, które musowo będziecie musieli wygrindować, a mianowicie: Open Wide! za 750 zabójstw z bliska z shotgun'a oraz Splish Splash za 200 zabójstw "obszarowych" z rakietnic. Opisy wyzwań znajdziecie przy trofeum Challenge Accepted . Pozostaje jeszcze jeden upierdliwy challenge z Jimmym Jenkinsem.

  Zalecane jest, aby nie wykonywać misji Doctor's Orders bez uprzedniego wykonania tego wyzwania. Po więcej wskazówek zapraszam do podanego linijkę wyżej trofeum.


  2.
  Przejdź wszystkie misje poboczne (za wyjątkiem You. Will. Die. (Seriously.) związanej z zabiciem bossa Terramorphous'a).

  Dlaczego moim zdaniem warto zrobić w tym momencie większość misji pobocznych, a nie zabierać się za True Vault Hunter Mode i wbić 50 poziom? Raz, że misje poboczne są ciekawe i nie powinna się wam wkraść monotonia, wynikająca z ponownego przechodzenia gry natychmiast po pierwszym przejściu, a dwa, że kiedy już osiągnięcie 50 level, cały exp z questów pobocznych nie będzie już miał praktycznie znaczenia w trofeach. A tak kiedy zdobędziecie 25 czy 32 level po ukończeniu singla, będziecie mieli okazję do wbicia trochę PD i podwyższenia swojego levelu.

  Jednej misji przed osiągnięciem 50 poziomu nie będziecie w stanie zrobić. Wiąże się ona z zabiciem bossa, do którego wejście można otworzyć tylko po zdobyciu wspomnianego levelu. Ją zostawcie sobie na koniec, kiedy osiągnięcie już wyznaczony poziom waszej postaci.

  Samo wykonywanie questów pobocznych na pewno sprawi wam wiele frajdy. Nie dość, że większość z nich wnosi jeszcze więcej humoru do rozgrywki, to zwiedzanie poszczególnych lokacji nieodkrytych wcześniej przez was będzie czystą przyjemnością. Po więcej wskazówek i niuansów zapraszam do trofeum Did It All .


  3. Dobij swoją postacią do 50 poziomu.

  Po skończeniu gry w swoim pierwszym przejściu (po ostatniej misji i złotym trofeum) możecie wrócić się do menu. Po wyborze Continue wyświetlą wam się dwie opcje: Playthrough 1 i Playthrough 2. Wariant z jedynką u boku to Normal Mode - zapisane są tam wasze postępy z pierwszego przejścia, wszystkie odkryte lokacje, zrobione misje poboczne itd. Dwójka z kolei oznacza, że będziecie mieli możliwość przejścia gry ponownie od 0, ale będzie to True Vault Hunter Mode. Jeśli mieliście wrażenie, że po pierwszym ukończeniu gra była trudna, to możecie zacząć się bać. Poziom przeciwników nie schodzi poniżej 31 (wiadomo im większy postęp w fabule, tym wyższe levele), pojawia się dużo więcej wszelakich Badassów i innych tego typu mocniejszych odmian klasycznych przeciwników. Do zabicia przeciwników nie będzie już wystarczać bezmyślne parcie naprzód, czasem trzeba będzie schować się za osłoną, skorzystać spokojnie z apteczki, oszacować, czy warto z daną grupką wrogów iść na wymianę ognia. Tak naprawdę dopiero tutaj zaczyna się prawdziwa rozgrywka dla hardcorowego gracza.

  Nie musicie przechodzić całego TVHM do osiągnięcia 50 poziomu. Wiele głównych misji będzie premiowało was pokaźną ilością expa i możliwe, że już w okolicach połowy będzie cieszyć się ze srebrnego pucharka.

  W każdej chwili możecie przełączać się między Playthrough 1 i 2. Wystarczy wyjść do menu, wcisnąć , załadować swoją postać i wybrać w oknie, które Playthrough chcecie wczytać.


  4. Ukończ wszystkie wyzwania oraz misję poboczną z Terramorphous'em.

  W 2 punkcie mapy przejścia sugerowałem, żeby zrobić większość albo prawie wszystkie misje poboczne. Jeśli jednak macie jakieś aktywne questy - to dobry moment na ich zrobienie.

  Po osiągnięciu 50 poziomu dostaniecie możliwość walki z Terramorphusem - jednym z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszym bossem w całej grze (nie uwzględniając tych z DLC). Jako że jest to związane z jedną z misji pobocznych (You Will Die... Seriously), dopiero teraz będziecie w stanie osiągnąć trofeum Did It All . Po wskazówki pomocne w walce ze wspomnianym boss'em zapraszam do trofeum Thresher Trashed.

  Wyzwania mogą stanowić problem, ale zazwyczaj przeszkodę będzie stanowił czas (albo cholerny Jimmy Jenkins). Jest kilka wyzwań, które będziecie grindować, ale nie jest ich zbyt dużo. Po dokładniejszy opis zapraszam do pucharka Challenge Accepted.


  5.
  Dobij pozostałe postacie do poziomu, który umożliwi wbicie pucharków związanych z ich Action Skill'ami.

  Trofik związany z postacią, którą wybraliście podczas waszego pierwszego przejścia wpadnie zapewne bez większego problemu. Gorzej będzie już z pozostałymi trzema postaciami.

  Maya i Axton są wymagani jedynie na poziomie 5. Będzie to zatem kwestia godziny lub półtorej (co i tak może być nudne i irytujące). Sytuacja komplikuje się w przypadku Salvadora i Zer0. Tu z kolei wymagany jest kolejno 26 (może być i 21, ale wykonanie czynności jest niemożliwe - więcej w opisie pucharka) i 31 poziom. Męczarnią nie będzie samo wykonanie zadania potrzebnego do zdobycia trofeum, ale wyexpienie postaci do wymaganego levelu.

  Jednym ze sposobów jest oczywiście klasyczne rozpoczęcie gry od nowa i przechodzenie fabuły aż do osiągnięcia wymaganego levelu.

  Kolejnym sposobem jest włączenie się do grupy znajomych, którzy mają dużo wyższe levele i grają na TVHM. Exp za przeciwników jest pokaźny, ale i tak trochę to potrwa, zanim wbijecie upragniony poziom waszej postaci. Równie dobrze możecie to zrobić sami, na dwa pady, ale wtedy gracie solo (więc musicie mieć swoją pierwszą postać nieźle wypakowaną), a i musicie uważać non-stop na postać, którą w danym momencie "expicie".

  Jest jeszcze jedna metoda, która wykorzystuje małą lukę w grze. Wszystko zostało już załatane w patchu (1.03) dawno temu, ale czyż Sony nie dało nam możliwości ich usuwania? Niestety nie ma róży bez kolców i w tym przypadku - usunięcie patcha może spowodować uszkodzenie zapisu gry, co spowoduje utratę wszystkich waszych dotychczasowych postępów. Dlatego odpowiedzialność spada tu na wasze barki. Najlepiej, zanim to zrobicie, skopiujcie waszego save'a na odpowiedni nośnik i po sprawie.

  Przejdźmy jednak do rzeczy. Jako że usunięcie patcha spowoduje, że nie będziecie mogli grać online, pozostaje wam co-op lub splitscreen:

  * zaczynacie grę swoją postacią i dochodzicie do miejsca, w którym po raz pierwszym spotkacie Tiny Tinę
  * podłączacie swojego drugiego pada lub jakiś znajomy wbija do was
  * przyjmujecie misję poboczną "You Are Cordially Invited: RSVP", polega ona na zwabieniu bandyty (Flesh Stick'a) z okolicznej miejscówki do jaskini Tiny; kiedy jednak zabijemy go, misja zostanie anulowana i będziecie ją musieli zrobić ponownie
  * jedna z waszych postaci zostaje przy Tinie, a druga (ta, która ma być expiona) idzie do lokacji obok po Flesh Stick'a
  * zabijacie Flesh Stick'a co spowoduje anulowaniem misji, ale za to dostajecie prawie 2000 punktów doświadczenia za jego zabicie
  * pierwsza postać, która została przy Tinie akceptuje misję po raz kolejny i tak w kółko; WAŻNE jednak, abyście po zabiciu bandyty nie przyjmowali misji ponownie zbyt szybko; odczekajcie jakieś 3-5 sekund i dopiero ją zaakceptujcie, w innym wypadku gra za którymś razem uzna wam ją za zaliczoną i nie będziecie mogli już jej więcej przyjąć


  6.
  Wbij brakujące trofea (eksploracja, Donkey Mong,...)

  Klasyczne czyszczenie brakujących pucharków. Nie ma żadnych trofeów do pominięcia, więc spokojnie możecie się za to zabierać, kiedy tylko macie ochotę. Po wskazówki do poszczególnych trofeów zapraszam w odpowiednią część poradnika poniżej.  Porady i wskazówki:  * znajdź partnerów do zabawy - ta gra została stworzona dla kooperacji

  * grając ze znajomymi przeciwnikom wydłuża się pasek życia, ale wynagradza nam to lepszy loot, jaki z nich wypada

  * jeśli nie masz nic przeciwko temu, możesz duplikować przedmioty; jest ona szybka i nie wymaga zbytniego wysiłku:
   
  wejdźcie do gry i udajcie się w miejsce, gdzie nie ma autozapisu (np. latające Sanctuary na samym jej skrawku) -> rzuć na ziemię ekwipunek, jaki chcesz skopiować -> powiedz drugiej osobie, aby podniosła twoje rzeczy -> wyjdź z gry, ale nie poprzez menu gry, tylko wciskając przycisk na padzie i wyłączając całkowicie Borderlands -> możesz ponownie wrócić do gry, a ty i twój przyjaciel będziecie mieli wyrzucone giwery w swoich ekwipunkach

  * szukaj słabych części ciała przeciwnika; jeśli poślecie kulkę w daną kończynę, a pojawi się napis "Critical", oznacza to, że najprawdopodobniej tam warto lokować swoje kolejne magazynki

  * po wykonywaniu wyzwań na wasze konto wpływają tokeny. Wykorzystujcie je do poprawiania umiejętności waszego bohatera; będziecie je mogli wydać, wchodząc do menu postaci

  * eksplorujcie lokacje; nie tylko pomoże wam to w zdobywaniu trofeów za odkrycie wszystkich miejscówek, ale w wielu pobocznych dróżkach znajdziecie skrzynie z wysokiej klasy broniami.


  1. Fabuła
  First One's Free
  Ukończ misję "My First Gun"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie pierwszej misji w grze.


  Dragon Slayer
  Ukończ misję "Best Minion Ever"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału trzeciego.  A Road Less Traveled
  Ukończ misję "The Road To Sanctuary"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału czwartego.


  New In Town
  Ukończ misję "Plan B"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału piątego.  An Old Flame
  Ukończ misję "Hunting The Firehawk"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału szóstego.


  No Man Left Behind
  Ukończ misję "A Dam Fine Rescue"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału siódmego.  Wilhelm Screamed
  Ukończ misję "A Train To Catch"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału ósmego.


  Sky's The Limit
  Ukończ misję "Rising Action"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału dziewiątego.  Can See My House From Here
  Ukończ misję "Bright Lights, Flying City"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału dziesiątego.


  Farewell, Old Girl
  Ukończ misję "Wildlife Preservation"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału jedenastego.  Got The Band Back Together
  Ukończ misję "The Once and Future Slab"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału dwunastego.


  Identity Theft
  Ukończ misję "The Man Who Would Be Jack"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału trzynastego.  An Angel's Wish
  Ukończ misję "Where Angels Fear To Tread"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału czternastego.


  Bombs Away
  Ukończ misję "Toil And Trouble"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia.Wpadnie za ukończenie rozdziału szesnastego.  Knowing Is Half The Battle
  Ukończ misję "Data Mining"

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie za ukończenie rozdziału siedemnastego.


  Cool Story, Bro
  Pokonaj Jack'a

  Trofeum związane z fabułą - nie do przeoczenia. Wpadnie po ukończeniu ostatniej misji fabularnej w grze. Podpis pod trofeum mówi chyba wszystko.


  2. Misje poboczne

  Bounty Hunter
  Wykonaj 20 misji pobocznych

  Pucharek mówi o 20 misjach pobocznych - i rzeczywiście po wykonaniu tylu go dostaniecie. Zalecam jednak na tym etapie gry wykonać większość lub wszystkie misje poboczne, za wyjątkiem zabicia bossa Terramorphous'a (do którego dostęp zdobędziecie po ukończeniu 50 poziomu). Co i dlaczego najlepiej robić w tym etapie granie rozpisałem w mapie przejścia kilkadziesiąt linijek wyżej.


  Well That Was Easy
  Ukończ misję poboczną "Shoot This Guy in the Face"

  Pomysłów na satyrę u twórców nie brakowało. A misja poboczna "Shoot This Guy in the Face" nie pozostawia złudzeń w tym aspekcie. Oznaczona będzie na waszej mapce (w lokacji Thousand Cuts) żółtym wykrzyknikiem. Dostaniecie się tam w rozdziale 12 podczas wykonywania misji głównej "The Once and Future Slab". Zaraz po przejściu przez most musicie zejść na lewą stroną, na jedną z półek skalnych. Nie będziecie musieli nigdzie chodzić, ani zabijać kolejnych fal przeciwników, wystarczy jeden strzał. Aby nie zabierać wam kolejnej dawki dobrego humoru, nie będę rozpisywał się już więcej. Na filmiku poniżej ukazane będzie miejsce, gdzie trzeba się udać.

     3. 50 poziom
  Not Quite Dead
  Osiągnij 5 level postaci

  Wpadnie wam po drodze. Już po kilku godzinach spokojnie wbijecie 5 poziom. Po resztę wskazówek odsyłam do mapy przejścia i trofeum Capped Out ... For Now


  Better Than You Were
  Osiągnij 10 level postaci

  Wbij 10 level. Również zdobędziecie go podczas fabuły. Po więcej zapraszam do mapy przejścia i trofeum Capped Out ... For Now


  Always Improving
  Osiągnij 25 level postaci

  To będzie zapewne jeden z ostatnich leveli, jaki uda wam się wbić przed końcem fabuły. Po więcej zapraszam do mapy przejścia i trofeum Capped Out ... For Now  Capped Out…For Now
  Osiągnij 50 level postaci

  Kiedy ukończycie fabułę po raz pierwszy, poziom waszej postaci będzie oscylować w okolicach 27-32 poziomu. Kiedy zrobicie większość misji pobocznych, podskoczy on jeszcze o kilka punktów. Najszybszym sposobem na dobicie tych leveli jest rozpoczęcie gry w True Vault Hunter Mode, czyli mówiąc inaczej Hardcore Mode. Level przeciwników mocno idzie w górę, częściej trafiają się mocniejsze odmiany wrogów, ale za to loot jest znacznie bardziej cenny. Po przejściu mniej więcej połowy bez większych kłopotów osiągnięcie 50 poziom. Więcej na ten temat opisałem w mapie przejścia. Również jedna z mniej uczciwych metod opisana jest właśnie w Road Mapie.

  Jeśli ważny jest dla was czas i tytuł was męczy, a chcecie czym prędzej wbić 50 level, polecam wykonanie misji pobocznej "The Good, The Bad, and the Mordecai". Dostaniecie za jej ukończenie relikwie dającą 5 % bonusowego expa za zabijanie przeciwników - nosi ona nazwę "Moxxi's Endowment".  4. Wyzwania + Terramorphous


  Thresher Thrashed
  Pokonaj Terramorphous'a

  Terramorphous... Chyba najcięższy przeciwnik, z jakim przyjdzie wam się zmierzyć w podstawce. Zabicie opisywanego bossa nie tylko jest potrzebne do zdobycia tego trofeum, ale również do Did It All za ukończenie wszystkich misji pobocznych. Samą misję poboczną możecie odebrać od Tannis w Sanctuary po ukończeniu pierwszego przejścia, ale i tak dostęp do miejscówki, gdzie znajdziecie jegomościa, otrzymacie dopiero po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia. Kiedyś ubicie Terramorphousa polegało na wydropieniu pomarańczowego ekwpiunku: Conference Call'a i tarczy The Bee. Patch 1.03 mocno zmniejszył moc owego lootu i ukatrupienie boss'a stało się bardziej złożone.

  Choć The Bee nadal dobrze mieć przy sobie, bo mimo obniżonych statystyk, to wciąż bardzo przydatny element ekwipunku. Tarcza szybko się regeneruje i ma pokaźny AMP damage, co oznacza, że kiedy jest w pełni naładowana, każdy następny wystrzelony pocisk posiada dodatkowe obrażenia. Bardzo dobrze sprawdza się z szybkostrzelnymi giwerami z dużym magazynkiem. Dlatego też mocny SMG czy pistolet Vladof jest jak najbardziej wskazany. Gdzie ją zdobyć? W filmiku poniżej znajdziecie sposób na jej farmienie. Polega ono na zabijaniu przeciwnika o nazwie Hunter Hellquist w Arid Nexus - Boneyard.

   


  Dobrze mieć zgraną i mocną ekipę. To ona może się okazać kluczem do sukcesu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które mogą wam pomóc przy zabijaniu Terramorphousa:

  * kiedy jesteście na ziemi w trybie Fight For Your Life, strzelajcie w jego macki - pomogą wam uzyskać Second Wind
  * dobrze mieć w ekipie Syrenę, która ma wykupionego w swoim drzewku skilla Res - uzyskuje wtedy możliwość "wskrzeszania" kompanów za pomocą Phaselock'a
  * trzymajcie się z dala od otwartej przestrzeni na arenie; ataki jego macek spowodują, że wypadniecie poza pole bitwy i będziecie zmuszeni wędrować około 1,5 minuty na arenę z punktu respawn'u
  * na mapie jest klif, za którym w racjonalnych pozycjach są w stanie zmieścić się dwie osoby; korzystajcie z niego do odnowy HP czy przeładowania
  * walcząc w grupie nie stójcie blisko siebie (zwłaszcza na otwartej przestrzeni); lepiej jak zginie jedna osoba, niż wszyscy, co spowoduje, że całą walkę będziecie musieli powtarzać od początku
  * oprócz wspomnianego klifu, po przeciwnej stronie przy ścianie skalnej znajduje się kolejne miejsce, gdzie ataki Terramorphousa was nie dosięgną - warto z tego korzystać
  * uważajcie na kolejne fazy walki z boss'em; im mniej punktów życia mu zostało, tym groźniejsze są jego ataki
  * z elemental damage najlepsze są bronie posiadające slag lub shock damage

  Nie znam w tej chwili jasnej, czystej, klarownej i pozbawionej bólu taktyki zabicia Terramorphousa. Tak jak pisałem wcześniej - mocna, zgrana ekipa bardzo wam pomoże. Osobiście proponuję rozkład postaci: 1x Salvador, 2x Commando, 1x Siren. Z tego co zauważyłem jest to połączenie najskuteczniejsze ze wszystkich.

   


   


   
  Did It All
  Wykonaj wszystkie misje poboczne

  Wszystkich misji w drugiej części Borderlands jest 109. Musicie je zrobić w obrębie jednego "playthrough". Polecam oczywiście wybrać pierwsze przejście, gdzie przy większości zadań nie będziecie musieli zwracać uwagi na biegających przeciwników - będziecie ich załatwiać jednym strzałem z shotgun'a. Tak jak opisałem w mapie przejścia, aby zaoszczędzić sobie trochę czasu, warto zrobić wszystkie misje (oprócz tej z terramorphousem) po skończeniu gry, ale przed rozpoczęciem przygody w trybie True Vault Hunter Mode. Dopiero po wbiciu 50 poziomu zrobicie ostatnią misję z zabiciem wspomnianego boss'a i uzyskacie srebrny pucharek.

  Misje poboczne znajdziecie w całym świecie Borderlands, a oznaczone są jaskrawym znaczkiem "!" na mapie. Wykrzykniki napotkacie przy różnych NPCtach, tablicach ogłoszeń (bounty board) czy też z dzienników ECHO, które wypadną z przeciwników podczas walki.

  Niektóre questy poboczne wymagają od nas wykonania podanej czynności w określonym czasie. Możliwe jest zatem, że taka misja skończy się niepowodzeniem. Taki quest jednak można swobodnie powtórzyć wędrując dokładnie w to samo miejsce, w którym dana misja się rozpoczęła.

  Kiedy zdarzy się wam podróżować przez "fast travel station" przy niektórych lokacjach, jakie będą dostępne do wyboru, pojawi się znacznik misji (wspomniany wykrzyknik). Oznaczać to będzie, że właśnie przy tych lokacjach dostępne są misję poboczne do zrobienia.

  Warto wspomnieć, że nie wszystkie questy poboczne są od razu aktywne, po uzyskaniu dostępu do danej miejscówki. Odblokowują się one wraz z postępem fabuły. Dlatego "wzięcie się za nie na poważnie" zalecam po zakończeniu głównej linii fabularnej. Postępy możecie w każdej chwili sprawdzić wciskając i manewrując pod odpowiednie okienko. Kiedy będziecie już w zakładce "quests" wciśnijcie , aby oddzielić misje poboczne od głównych.

  Poniżej w spojlerze znajdziecie spis wszystkich misji pobocznych wraz z miejscem, gdzie je znajdziecie oraz kto jest zleceniodawcą owego zadania (bounty board oznacza tablicę ogłoszeń w danej lokacji, a ECHO to dziennik audio, który wypada z przeciwników w owej miejscówce). Nie zalecam, a wręcz zabraniam wykonywania misji Doctor's Orders do czasu wykonania jednego z wyzwań. Po więcej zapraszam do pucharka poniżej w zakładce z Jimmym J3nkinsem.

   


  Arid Nexus - Badlands

  Hungry Like the Skag (ECHO)
  Uncle Teddy (bounty board)
  Get to Know Jack (bounty board)

  Bloodshot Stronghold


  Out of Body Experience (Loader)

  Caustic Caverns


  Minecart Mischief (ECHO)

  The Dust


  Clan War: Starting the War (Ellie)
  Clan War: Reach the Dead Drop (Jimbo Hodunk)
  Clan War: Trailer Trashing (Steve)
  Clan War: Wakey Wakey (Jimbo Hodunk)
  Clan War: Zafords vs. Hodunks (Ellie)
  Too Close For Missiles (Loggins)
  Positive Self Image (Ellie)

  Eridium Blight


  A Real Boy: Clothes Make the Man (Mal)
  A Real Boy: Face Time (Mal)
  A Real Boy: Human (Mal)
  Customer Service (bounty board)
  Kill Yourself (bounty board)
  To Grandmother's House We Go (bounty board)

  The Fridge


  Note for Self-Person (ECHO)

  Frostburn Canyon


  Cult Following: False Idols (Incinerator Clayton)
  Cult Following: Lighting the Match (Incinerator Clayton)
  Cult Following: The Enkindling (Incinerator Clayton)

  Fink's Slaughter House


  Bandit Slaughter: Round 1 (Fink)
  Bandit Slaughter: Round 2 (Fink)
  Bandit Slaughter: Round 3 (Fink)
  Bandit Slaughter: Round 4 (Fink)
  Bandit Slaughter: Round 5 (Fink)

  Holy Spirits

  Clan War: First Place (Mick Zaford)
  Clan War: End of the Rainbow (ECHO)

  The Highlands


  Best Mothers Day Ever (questa dostaje się od pudełka, które zazwyczaj występuje w tej lokacji)
  The Overlooked: Shields Up (Karima)
  The Overlooked: Medicine Man (bounty board)
  The Overlooked: This is Only a Test (Karima)
  Stalker of Stalkers (bounty board)
  Arms Dealing (bounty board)
  Hyperion Contract #873 (bounty board)

  Lynchwood


  3:10 to Kaboom (bounty board)
  The Bane (bounty board)
  Breaking the Bank (bounty board)
  Animal Rescue: Medicine (Dukino)
  Animal Rescue: Food (Dukino)
  Animal Rescue: Shelter (Dukino)
  Showdown (bounty board)

  Opportunity


  Written by the Victor (przycisk w miejscówce Living Legend Plaza )
  Statuesque (bounty board)

  Ore Chasm


  Hyperion Slaughter: Round 1 (Innuendobot 5000)
  Hyperion Slaughter: Round 2 (Innuendobot 5000)
  Hyperion Slaughter: Round 3 (Innuendobot 5000)
  Hyperion Slaughter: Round 4 (Innuendobot 5000)
  Hyperion Slaughter: Round 5 (Innuendobot 5000)

  Sanctuary


  Claptrap's Secret Stash (Claptrap)
  Rock, Paper, Genocide: Fire Weapons! (Marcus)
  Rock, Paper, Genocide: Shock Weapons! (Marcus)
  Rock, Paper, Genocide: Corrosive Weapons! (Marcus)
  Rock, Paper, Genocide: Slag Weapons! (Marcus)
  Claptrap's Birthday Bash! (Claptrap)
  Assassinate the Assassins (bounty board)
  Won't Get Fooled Again (Marshall Friedman)
  Torture Chairs (Patricia Tannis)
  The Bane (ECHO - zwłoki przy wejściu do baru Moxxi)
  BFFs (awanturnicy przed garażem Scootera)
  The Chosen One (Marcus)
  Do No Harm (Dr Zed)
  Hell Hath No Fury (Moxxi)
  You. Will. Die. (Seriously.) (Patricia Tannis)
  Bearer of Bad News (Mordecai)
  The Name Game (Sir Hammerlock)
  Medical Mystery (Dr Zed)
  Medical Mystery: X-Com-municate (Dr Zed - ECHO przy ciele)
  Cult Following: Eternal Flame (Lilith)
  In Memoriam (Lilith)
  Mighty Morphin' (Sir Hammerlock)
  Splinter Group (Patricia Tannis)
  The Good, the Bad, and the Mordecai (bounty board)
  Mine, All Mine (Lilith)
  Doctor's Orders (Patricia Tannis)
  Hidden Journals (Patricia Tannis)
  Slap Happy (Sir Hammerlock)
  Perfectly Peaceful (Sir Hammerlock)
  Swallowed Whole (Scooter)
  The Cold Shoulder (Scooter)
  Safe and Sound (Marcus)
  Rakkaholics Anonymous (Mordercai)
  Animal Rights (Mordecai)
  Poetic License (Scooter)
  Home Movies (Lilith)
  Rocko's Modern Strife (Brick)
  Capture the Flags (Brick)
  Monster Mash (Part 1) (Dr Zed)
  Monster Mash (Part 2) (Dr Zed)
  Monster Mash (Part 3) (Dr Zed)
  This Just In (Mordecai)
  Demon Hunter (bounty board)


  Sawtooth Cauldron


  The Great Escape (Ulysses)
  The Lost Treasure (mapa z zabitego bandyty)

  Southern Shelf


  This Town Ain't Big Enough (Sir Hammerlock)
  Shielded Favors (Sir Hammerlock)
  Bad Hair Day (Sir Hammerlock)
  Handsome Jack Here! (ECHO)

  Southern Shelf - Bay


  Symbiosis (Sir Hammerlock)

  Thousand Cuts


  Defend Slab Tower (Rocko)
  Shoot This Guy in the Face (Face McShooty)
  Rocko's Modern Strife (Brick)
  Poetic License (Scooter)

  Three Horns - Valley


  Neither Rain Nor Sleet Nor Skags (bounty board)
  No Vacancy (bounty board)
  The Iceman Cometh (bounty board)

  Tundra Express


  You Are Cordially Invited: Party Prep (Tiny Tina)
  You Are Cordially Invited: RSVP (Tiny Tina)
  You Are Cordially Invited: Tea Party (Tiny Tina)
  The Pretty Good Train Robbery (Tiny Tina)
  No Hard Feelings (bandyta Tundra Patrol)


  Challenge Accepted
  Ukończ wszystkie wyzwania na poziomie 1 swoją postacią

  Na początek warto napisać o glitch'u, który może wam się przytrafić przy zdobywaniu tego trofeum. Jest on jednak banalnie prosty do przezwyciężenia. Jeśli zrobiliście już każde wyzwanie, potrzebne do zrobienia pucharka, a komunikat nadal nie wyświetlił się na ekranie, zróbcie dowolny jeden challenge i po sprawie!

  Ale przejdźmy do rzeczy. Nie wiem, czy jest to najtrudniejszy pucharek w całej grze, ale na pewno jeden z bardziej czasochłonnych. Lista wyzwań w Borderlands 2 jest ogromna. Mogę was jedynie pocieszyć, że do zdobycia trofeum nie jest potrzebne ukończenie wyzwań, które nie posiadają poziomów od 1 do 5. Challenge, które są np. dedykowane danym lokacjom, też nie są wymagane do tego trofeum.

  Jak znaleźć wyzwania do zaliczenia? Wciskacie , przemieszczacie się następnie i na okienko "Badass Rank", a następnie wybieracie . Przed waszymi oczami wyświetli się lista wszystkich wyzwań dostępnych w grze --> was jednak interesuje jedynie pierwsze 114. Jak już wcześniej wspomniałem, do trofeum zaliczane są tylko te, które mają podział na poziomy od 1 w górę. Musicie wypełnić pierwszy poziom każdego z nich. Jeśli zauważycie przy każdym z wyzwań poziom 2, dopiero wtedy możecie zacząć unosić ręce w górę w geście triumfu.

  Twórcy postarali się w nich o zawarcie w wyzwaniach chyba wszystkich aspektów gry. Zabicia z danej broni, uśmiercenie różnych ilości przeciwników, finezyjne zabójstwa itd. Nie będę opisywał każdego z nich po kolei, ale solucje do najbardziej problematycznych znajdziecie poniżej. Część z wyzwań jest ukrytych i odblokowują się po spełnieniu pewnych określonych wymogów. Dlatego do odkrycia dwóch, potrzeba osiągnięcia 5 poziomu w dwóch innych, a konkretnie: "Open Wide" i "Splish Splash". To właśnie tu najprawdopodobniej czeka was najwięcej grindu (750 "krótkich" zabić z shotguna, 200 zabójstw obszarowych z wyrzutni rakiet).

   
  Challenge, na którego albo nie zwrócicie uwagi, albo będziecie go przeklinać. Polega na zabiciu jednego małego robocika. Tylko jednego. Cieszcie się, że nie więcej, bo połowa z was odpuściłaby platynę tuż po uzyskaniu informacji o szansie spawn'u tego małego loadera. A ta jest z kolei kosmicznie mała. Gdyby nie mały trik, który zwiększa szansę na spawn robota, musielibyście dodać kilka(naście) godzin do czasu potrzebnego na zdobycie platynowego pucharka. Ale przejdźmy do rzeczy. Jimmy J3nkins, bo taką nazwę nosi loader, pojawia się tylko i wyłącznie w lokacjach należących do Hyperionu, a więc: Hero's Pass, Wildlife Exploitation Preserve, Opportunity. Wyskakuje on z żółtych skrzyń, w których zazwyczaj znajdziecie loot. Najwięcej oczywiście znajdziecie ich w Opportunity, gdzie usiane są praktycznie na każdym zakątku mapy. Tuż po przeniesieniu się do tej lokacji, odbijcie w lewo i poruszajcie się aż do małej areny, gdzie pod stopami znajdzie się ziemia, a dookoła rozmieszczone będą żółte skrzynie. Jeśli do tej pory nie wyskoczył Jenkins zrestartujcie lokację i powtarzajcie aż do skutku.

  Ale najskuteczniejszą metodę znajdziecie pod spodem:

  * aktywujcie misję poboczną Doctor's Orders
  * udajcie się do lokacji Wildlife Exploitation Preserve
  * zbierzcie pierwszy z czterech dzienników ECHO
  * i teraz UWAGA!! - po zebraniu pierwszego dziennika, znacznik misji znajdzie się na drugim ECHO, który znajduje się w małym pomieszczeniu wewnątrz pudełka; pokonajcie przeciwników na swojej drodze i wejdźcie do pomieszczenia
  * dziennik ECHO znajduje się w jednym z czterech kartonowych pudełek ustawionych obok siebie; spokojnie otwieraj każde z nich, ale pod żadnym pozorem nie zbieraj nagrania - masz praktycznie 100 % szansy, że z jednego z pudełek wyskoczy elitarny robocik, ale nie musi być to wcale Jimmy; jeśli nie będzie to Jenkins, wyjdźcie do menu (tym samym zapisując) i wróćcie ponownie

  Powtarzajcie tą czynność aż do skutku. I tu znowu spawn Jenkinsa to kwestia szczęścia. Może wyskoczyć za pierwszym podejściem, a może i za 50. Jednak szansa na pojawienie się robocika nieporównywalnie wzrasta.

   
  Wyzwanie łatwe, ale czasochłonne. Po skończeniu gry na pewno pierwszy poziom zostanie przez was wykonany. Jednak do odblokowania innego challenge'u potrzebne jest uzyskanie 5 poziomu w tym wyzwaniu.

  Ogólnie polega ono na zabijaniu przeciwników z wyrzutni rakiet. Do licznika wyzwania zaliczają się jednak zabójstwa obszarowe. Oznacza to, że niekoniecznie musisz trafić przeciwnika prosto z rakietnicy, ale jeśli znajdzie się on w obszarze objętym eksplozją pocisku i zginie, to kill zostanie zaliczony. Najlepiej jest to zrobić już na samym początku w miejscówce Tundra Express, gdzie znajdziecie mnóstwo latających Varkidów. Zbierzcie je wszystkie w kupę, podskoczcie i wycelujcie pocisk mniej więcej w środek grupki. Kiedy skończą wam się przeciwnicy na mapce, zapiszcie i wyjdźcie do menu. Po ponownym wejściu do gry, zabójstwa zachowają się, a wy będziecie się cieszyć kolejnym mięsem do ubicia. Powtarzajcie tę czynność aż do uzyskania 200 zabójstw, co powinno nastąpić maksymalnie po godzinie grindowania. Pamiętajcie, żeby nie celować rakietnicą bezpośrednio w przeciwników, ale ziemię obok nich, tak aby zostali zabici pod wpływem eksplozji.

  Wykonanie dwustu takich zabójstw będzie skutkowało odblokowaniem się innego wyzwania - Catch a Rocket!


   
  Przejście pierwszego poziomu tego wyzwania, wiąże się z zabiciem jedynie 10 przeciwników. Sęk w tym jednak, iż aby odblokować inne wyzwanie (Shotgun Sniper) potrzebujecie aż 750 zabójstw. Nie są to jednak zwykłe zabójstwa przeciwników. Mowa tu o killach shotgun'em z baardzo małej odległości. Polecam zostawienie sobie tego wyzwania na sam koniec, kiedy osiągnięcie już wysoki poziom postaci. Zaopatrzcie się w shotgun bez żadnych bonusów (np. corrosive) i najlepiej z pokaźnym magazynkiem i wysoką częstotliwością wystrzału (polecam zwykłe, białe, gołe Hyperiony).

  Jest kilka lokacji, które znacznie przyspieszą wam grind, ale ja polecam wam Southpaw Steam & Power. Będziecie na niej w stanie wykonywać około 50 zabójstw w ciągu 5 minut. Po dotarciu do miejscówki, podbiegnijcie bardzo blisko przeciwników i strzelcie w dowolną część ciała z bliskiej odległości. Po przebiegnięciu całego obszaru, wyjdźcie z niego i wejdźcie ponownie. Wykonujcie podaną czynność aż do osiągnięcia liczby 750.  Po uzyskaniu 5 poziomu w tym wyzwaniu odblokowany zostanie challenge - Shotgun Sniper.


   
  Wyzwanie odblokowuje się po uzyskaniu 5 poziomu w Open Wide. Polega ono na wykonaniu 10 zabójstw shotgun'em z dużej odległości. Co oznacza w tym przypadku duża? Starajcie się odejść jak najdalej od przeciwników, tak, aby zasięg waszej strzelby po wycelowaniu obejmował jeszcze wrogów. Najlepiej zrobić to na przeciwnikach z dużo niższym levelem, gdyż jak wiadomo shotgun nie radzi sobie na większych odległościach. Wycelujcie w przeciwnika i puff... 10 takich zabójstw i wyzwanie jest wasze. Może wygląda na męczące, ale zapewniam was, że po 5 minutach na liczniku znajdzie się powyżej 10 killi.


   
  Kolejne banalne wyzwanie. Podobnie jak w shotgun sniper największym bólem jest samo odblokowanie challenge'u, które to następuje po uzyskaniu 5 poziomu w wyzwaniu Splish Splash. Catch a Rocket z kolei polega na zabiciu 5 przeciwników poprzez bezpośrednie trafienie ich pociskami z wyrzutni rakiet. Bierzecie rakietnicę, podchodzicie do grupki przeciwników, najlepiej z niższym od was levelem i dokładnie celujecie w ciało. Jeśli rakieta zabije wroga, zabójstwo leci na wasze konto.

  5. Action Skill'e

  Sabre Rattler
  Zabij 100 przeciwników za pomocą Sabre turreta

  Rozkładanie wieżyczki atakującej przeciwników to action skill Axtona - Soldiera. Axton musi być na przynajmniej 5 poziomie. Wiadomo - jeśli grałeś nim od samego początku, to pucharek wpadnie naturalnie z biegiem rozgrywki. Jeśli zaś wybrałeś jedną z trzech pozostałych (lub którąś z DLC), to musisz stworzyć nową postać i podbić ją do levelu piątego. Pozostaje wam już teraz trochę grindowania i wędrowania do kolejnych grup przeciwników. Wasza wieżyczka musi oddać ostatni strzał zabijający przeciwnika, aby kill zaliczał się do trofeum. Warto podbić jego level trochę bardziej i odblokować kilka umiejętności z drzewka, które znacznie przyspieszą zabijanie przeciwników. Po stu zestrzeleniach z waszego turreta trofeum wpadnie.


  Phased and Confused
  "Sphaselockuj" 100 przeciwników

  Phaselock to główne danie Mai - "Syreny". Osobiście ubóstwiam grę tą klasą postaci i moim skromnym zdaniem w każdej co-opowej ekipie przyda się właśnie tego typu bohater. Ale żeby się nie rozwodzić - odsyłam do początkowej części poradnika, gdzie znajdziecie kilka zdań o każdym z "Vault Hunter'ów".

  W przypadku tego trofeum również wymogiem jest postać Syreny na poziomie 5 (odblokujemy wtedy action skill). Phaselock uniesie przeciwnika w górę i uwięzi go przez chwilę w fioletowej bańce, z której nie będzie mógł zadawać nam żadnych obrażeń. Po użyciu Phaselock'a setny raz, pucharek zagości w waszej kolekcji. Nic trudnego - jedynie czasochłonność tego pucharka może trochę zirytować, gdyż kolejny raz musimy przejść wprowadzenie do świata, wyexpić postać do 5 lvlu i po kolei użyć Action Skill'a na 100 przeciwnikach.  So Much Blood!
  "Gunzerkeruj" przez 90 sekund

  Tu z kolei sprawa lekko się komplikuje. Nie wystarczy już postać Salvadora na poziomie 5. Odblokujemy wtedy Action Skill - Gunzerking, ale czas przez jaki będziemy w stanie go używać wynosi jedynie 35 sekund. Dopiero na poziomie 21 dostępna będzie do wykupienia umiejętność "Yippee Ki Yay". Zdobędziemy wtedy możliwość przedłużania czasu Gunzerkingu o 0,6 sekundy za każdym razem, kiedy zabijemy przeciwnika. Niestety uzyskanie 90 sekund będzie mimo wszystko praktycznie niemożliwe. Dlatego zalecane jest uzyskanie poziomu przynajmniej 25, kiedy to będziecie w stanie wydać 5 punktów do drzewka umiejętności tylko na skill Yippee Ki Yay. Za każdego uśmierconego przeciwnika dostaniecie wtedy po 3 bonusowe sekundy i jedyne co wam pozostaje to znaleźć lokację z dużo ilością wrogów do wybicia. Jedną z takich miejscówek jest z pewnością Frostburn Canyon, lub jedna z dwóch aren dostępnych w grze, opisanych w pucharku Went Five Rounds . Odpalacie Action Skill i zaczynacie rozwałkę. Do osiągnięcia 90 sekund potrzeba wam około 20 zabójstw.

  O tym jak najszybciej wyexpić postać do wymaganego poziomu przeczytacie w mapie przejścia.

     Unseen Predator
  Pozostań w trybie Decepti0n przez 10 sekund

  Ostatni już pucharek dedykowany postaciom. Tym razem na ruszt leci Zero. Po odpaleniu action skilla, postać staje się niewidzialna i wytwarza hologram, który skupia całą uwagę przeciwników. Jak wiadomo już na poziomie 5 zdobędziecie dostęp do trybu Decepti0n, ale trwać on będzie tylko około 5 sekund. Dlatego potrzebne będzie wykupienie umiejętności Many Must Fall. Niestety na tym polega cała upierdliwość tego pucharka. Skill będzie możliwy do wykupienia w waszym drzewku dopiero na poziomie 31. Znowu czeka was zatem nudne expienie bohatera (najszybsze metody pokazane w mapie przejścia), chyba że graliście tą klasą postaci od początku - wtedy z pucharkiem nie będzie żadnych problemów. Po zakupie owej umiejętności, podejdźcie do grupy kilku słabszych przeciwników, najlepiej tych na początkowych poziomach doświadczenia i zabijcie trzech lub czterech z nich. Po chwili usłyszycie dźwięk pucharka i będziecie mieli to z głowy.

   

  6. Pozostałe


  Goliath, Meet David
  Pozwól Goliath'owi ewoluować 4 razy i zabij go

  Kolejny przykład dowcipu i pomysłowości ekipy Gearbox. Goliath to przeciwnik, który swoim zachowaniem i tekstami wywoła u was banana na twarzy. Jak na niego trafić? Nie trzeba dokładać większych starań. Nieraz spotkacie takiego przeciwnika podczas fabuły i żeby przebrnąć dalej będziecie zmuszeni go pokonać.

  Ale to nie rzucane teksty czynią Goliatha tak charakterystycznym wrogiem, że nie sposób o nim zapomnieć i po ukończeniu gry. Ta wielka kupa cielska nosi zawsze na sobie hełm, który możemy odstrzelić. Ukaże się wam wtedy mała łepetyna wisząca na glutowatej, długiej szyi, a sam jegomość przeobrazi się w szalejące stworzenie, które atakuje wszystko na swojej drodze. Celem na szczęście nie będziemy tylko my, ale najbliższy w otoczeniu mieszkaniec Pandory. Po zabiciu określonej liczby przeciwników przeobrazi się w kolejne, jeszcze mocniejsze stworzenie i zacznie atakować ze zwielokrotnioną siłą. Naszym zadaniem będzie asekuracja Goliatha aż do momentu, kiedy jego imię zmieni się na GOD-liath. Wtedy możemy olbrzyma zabić i cieszyć się z pucharka. Podstawową rzeczą jest trzymanie się od naszego jegomościa z daleka, żeby przypadkowo nie otrzymać śmiertelnego ciosu. Ustawiajcie się zawsze tak, żeby w jego promieniu znajdował się inny przeciwnik, którego może zaatakować. I na tym nie koniec. Mimo kolejnych przeobrażeń Goliath wciąż będzie posiadał pasek życia, który może się szybko uszczuplić, jeśli zbyt dużo bandytów będzie go atakować. Na szczęście po każdej kolejnej "ewolucji" zdrowie odnawia mu się całkowicie. Dlatego oprócz trzymania się od Goliatha z daleka, nasze zadanie polega na asekuracji, aby przypadkiem nasz stwór nie poległ. Najlepszym chyba sposobem jest osłabianie przeciwników i pozwolenie Goliathowi na wyprowadzenie ostatniego, śmiertelnego ciosu. Jeśli dookoła nie zauważysz innych przeciwników, a Goliath nie przeobraził się jeszcze do swojej ostatecznej formy, spróbuj zwabić go w inne miejsce na mapie, gdzie znajdzie kolejne mięcho do wybicia.

  Rodzajów Goliath'ów jest sporo, ale tylko w przypadku trzech i to rzadko spotykanych, niemożliwe jest uzyskanie przedrostka GOD-liath w nicku. Są to: Midget Goliath, Mega Goliath i Heavy Goliath.
  Podaję kolejne przeobrażenia Goliatha w przypadku zwykłej odmiany tego przeciwnika. Poniżej może wydawać się, że potrzeba przecież 5 przeobrażeń, ale strzelenie w hełm nie liczy się w tym przypadku jako jego ewolucja.

  * Poziom 1: Goliath
  * Poziom 2: Raging Goliath
  * Poziom 3: Badass Goliath
  * Poziom 4: Super Badass Goliath
  * Poziom 5: Ultimate Badass Goliath
  * Poziom 6: Fatal God-Liath

     Went Five Rounds
  Ukończ 5 rundę na dowolnym Circle of Slaughter

  Prawdziwe "pain in the ass" bynajmniej nie ze względu na poziom trudności. W podstawce znajdziemy 2 areny, na których możemy stoczyć 5 rund wypełnionych przeciwnikami. Po przekroczeniu 30 poziomu doświadczenia, z wykonaniem tych aren nie powinno być problemu. Przeszkadzać może jedynie czas. Z porządnymi brońmi, wysokim levelem i własnym doświadczeniem, przeciwnicy padają jak muchy. Wszelkiej maści Badassy padają w kilka sekund, a Constructory rzadko kiedy zdążają stworzyć kilka robocików. Każda z aren zajmie wam minimum kilkadziesiąt minut, a po każdej rundzie musicie zatwierdzić wykonanie i zaakceptować kolejną (każda z rund jest oddzielną misją poboczną). Mimo iż trofik wpadnie wam po wykonaniu jednej z aren, do trofeum Did It All jesteście zmuszeni ukończyć obie. Oczywiście możemy sami postawić sobie wyzwanie i spróbować zaliczyć podane areny przy stosunkowo niskim levelu wraz z gronem znajomych. Jeśli zaś nie jesteście z gatunku tych "szukających problemu", poczekajcie aż dobijecie do min. 35 poziomu i dopiero wkroczcie do akcji.

  Lokalizacje aren:

  * Fink's Slaughterhouse - znajdziecie ją podróżując do lokacji The Fridge. Kiedy użyjecie "fast travel" do wspomnianej The Fridge, teleport do areny znajdziecie dokładnie naprzeciwko was. Poziom przeciwników na tej arenie oscyluje w okolicach 17-19. W późniejszych etapach roiło się tam będzie od wszelkiej maści Badass'ów i Goliath'ów, więc radzę zwracać na nich uwagę i wykorzystywać Goliath'ów strzelając im hełm. Spowoduje to, że zaczną ewoluować, a celem ich ataku nie będzie tylko wasza postać, ale wszyscy dookoła.

  * Hyperion Slaugther - do areny dostajemy się podróżując do Eridium Blight, a następnie do Ore Chasm (drogę do lokacji znajdziecie w filmiku kilka linijek poniżej). Tu z kolei przeciwnicy osiągają poziomy od 27 do 30. Na arenie przyjdzie wam się stoczyć walki z botami od firmy Hyperion, więc zwracajcie uwagę na Constructory, latające regeneratory tarcz u przeciwników, roboty samobójców i snajperów

   
  Arctic Explorer
  Odkryj wszystkie lokacje w Three Horns, Tundra Express oraz Frostburn Canyon

  Dostęp do wszystkich miejscówek zdobędziecie podczas przechodzenia fabuły. Po wskazówki zapraszam do World Traveler . Poniżej znajdziecie obrazki, jak powinna wyglądać wasza mapa po odkryciu poszczególnych lokacji. W Three Horns dane wam będzie odkryć 2 lokacje - Divide i Valley.

   


   


   


   
  Urban Explorer
  Odkryj wszystkie lokacje w Sanctuary, Opportunity oraz Lynchwood

   


   


   
  Highlands Explorer
  Odkryj wszystkie lokacje w The Highlands, Thousand Cuts oraz Wildlife Exploitation Preserve

   


   


   


     Blight Explorer
  Odkryj wszystkie lokacje w Eridium Blight, Arid Nexus oraz Sawtooth Cauldron

   


   


   


   


  World Traveler
  Odkryj wszystkie lokacje

  Oryginalny opis pucharka mówi nam o odkryciu wszystkich nazwanych lokacji, ale w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli na mapie widnieje nieodkryty obszar, to znaczy że tak czy siak musicie się kiedyś do niego udać. Powyżej widnieją 4 pucharki za odkrycie podanych w opisie miejsc. Niestety albo stety i tak będziecie musieli odkryć każdą poszczególną lokację w grze (oprócz czterech, które prędzej czy później odwiedzicie - potrzebne są do innych trofików w grze).

  Skąd wiemy czy wszystkie pojedyncze miejscówki w danej lokacji są odkryte? Wejdźcie do lokacji, którą chcecie sprawdzić, włączcie mapkę i dokładnie prześledźcie ją wzrokiem. Jeśli w danej części mapka jest rozmyta, ma "nieostre" końcówki lub biały kontur ją otaczający nagle się urywa - oznacza to, że zostało wam coś jeszcze do odnalezienia. Czasem możecie się natknąć na sytuację, kiedy niby cała lokacja jest w pełni "wyeksplorowana", ale jakaś mała miejscówka jest ukryta powyżej lub poniżej standardowego poziomu mapy. Nie martwcie się - takie sytuacje przydarzą wam się rzadko, a na większość natkniecie się wykonując misje poboczne.

  Polecam gorąco zostawić sobie ostateczne przeczesywanie lokacji na samiutki koniec. Przejdźcie fabułę, wykonajcie wszystkie misje poboczne (tej z terramorphusem nie musicie do uzyskania trofika) i wbijcie pucharki z sekcji "Pozostałe". Kiedy dostaliście pozostałe 4 trofea za odkrycie podanych w ich opisie lokacji, nie musicie już do nich wracać i patrzeć, czy coś jeszcze zostało wam w nich do okrycia.

  Jeśli jesteście przekonani, że odkryliście wszystkie poszczególne lokacje, a trofik dalej nie wpada - oznacza to, że istnieje jeszcze przynajmniej jedna miejscówka nieodkryta przez was. Nie ma szansy, żeby trofik był zabugowany, pomimo że możecie znaleźć takie głosy na forach dla casuali. Spokojnie przejrzyjcie jeszcze raz pozostałe lokacje, czy aby na pewno nie ma na mapce żadnych rozmazanych miejscówek.

  Poniżej znajdziecie listę miejsc, które bardzo możliwe, że pominęliście i to one uniemożliwiają wam zdobycie pucharka:

  * Southern Shelf Bay - Ebonfloe i Ice Flows

   


  * Sawtooth Cauldron - Avie's Camp (filmik od 1:27)

   


  * Eridium Blight - Infused Grotto (filmik od 0:29)

   

  Sugar Daddy
  Daj napiwek Moxxi o łącznej wartości 10 000$

  Kiedy dojdziecie już do Sanctuary, w lokalnym barze spotkacie Moxxi, znaną z pierwszej części gry oraz z jednego z DLC dedykowanej tej postaci. Obok niej znajdziecie również słoiczek, do którego możecie wrzucać napiwki. Po naciśnięciu uiścicie napiwek w wysokości 100$, zaś przy użyciu - 1000$.
  Może na początku obcowania z grą będzie wam się wydawało, że kwoty rzędu kilku tysięcy zielonych to kawał mamony, ale zapewniam was, że jeszcze przed zakończeniem fabuły po sprzedaniu kilku wartościowych przedmiotów niekoniecznie dedykowanych waszej klasie postaci, uzyskacie wymaganą kwotę. Aby trofeum wpadło na wasze konto, musicie wrzucić łącznie 10,000$. Możecie wrzucać pieniądze stopniowo, jak i jednorazowo.

  Podobnie jak z duplikowaniem przedmiotów i tu można zrobić małe kłamstewko z savem i zachować wydane pieniądze :
  1. Idź do baru Moxxi wraz z wymaganą kwotą na koncie
  2. Zrób save'a ( -> Quit -> Save -> Continue)
  3. Wrzuć 10,000$ do słoiczka z napiwkami i zaczekaj aż trofeum wpadnie
  4. Naciśnij przycisk na padzie i wyjdź z gry
  5. Kiedy wrócisz do gry 10 tysięcy zielonych nadal będziesz mieć na koncie

  Decked Out
  Posiądź fioletowy lub lepszy sprzęt na każdym slocie broni

  Szczegóły dotyczące rodzajów broni znajdziecie na początku poradnika. Tu opowiem tylko pokrótce co należy mieć/wykonać, aby na naszej liście znalazło się owe trofeum.

  Ilość slotów jaką musimy zapełnić lootem wynosi 8:

  - 4x giwery
  - Class mod
  - Mody do granatów
  - Tarcza
  - Relikwia

  Na każdym z tych slotów musi znaleźć się przedmiot: fioletowy, różowy (magenta) lub pomarańczowy.

  Zazdroszczę osobom, które posiadają tylko itemy w kolorze pomarańczy, ale bez odpowiedniego i długiego farmienia (lub pomocy z zewnątrz) jest to niemożliwe. Różowe bronie również znaleźć jest cholernie rzadko, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że natkniecie się na nie podczas fabuły. Nie powinniście mieć jednak problemów ze zdobyciem trofika ze względu na stosunkowo częste pojawianie się giwer o napisie w kolorze fioletu.

  Ekskluzywne bronie w tych kolorach znajdziecie w wielu miejscach: otwierając skrzynie z broniami, zbierając loot z zabitych przeciwników (zwłaszcza z bossów i mini - bossów), wykonując misje wątku głównego i wszelakie misje poboczne, grając w jednorękiego bandytę w barze Moxxi i używając Golden Keys (o których mowa w pierwszej części poradnika). Możecie równie dobrze zakupić ekwipunek w sklepie, ale zazwyczaj tego rodzaje bronie są nieopłacalne i często kosztują znacznie znacznie więcej niż są warte. Naturalnym sposobem farmienia giwer o wysokich parametrach jest powtarzanie potyczek z bossami (zwłaszcza z finałowym bossem) i tam mamy prawie pewność, że przynajmniej jedna taka giwera nam wypadnie.

  Często może dochodzić do sytuacji, że podniesiemy przedmiot o podanych barwach, ale statystykami będzie on mocno odbiegał od poziomu innych broni. Kiedy nie chcecie mieć takiego sprzętu w ekwipunku, a chcecie zachować przedmiot na przyszłość, pójdźcie do Sanctuary - w miejsce, gdzie zawsze przebywa Roland i inni nasi ziomkowie z poprzednich części. Znajduje się tam sejf, gdzie swobodnie możecie przechowywać przedmioty.


  Cute Loot
  Zabij Chubby'iego

  Typ trofeum znienawidzony przez większość trophy hunterów. Polega tylko i wyłącznie na szczęściu, nic więcej... Możecie się z nim męczyć długimi godzinami, albo wpadnie wam przy pierwszym przejściu i do przeczytania tego tekstu nie będziecie wiedzieli o jego istnieniu. Chubby nie jest konkretnym przeciwnikiem w grze, jest to tylko przedrostek do danego stworka (taki sam jak np. Badass). Cały problem polega na tym, że występowanie Chubbiego jest niesamowicie rzadkie. Ja osobiście spotkałem go tylko raz i to dosyć szczęśliwie. Kiedy żegnałem się już z kumplami, jeden z nich powiedział, że ma przed sobą owego Chubbiego i bez problemu pozwoli mi go zabić. Tak też się stało i nie musiałem się już o pucharek więcej zamartwiać.

  Chubby to w naszym języku tłusty/pulchny i taki też jest w grze. Nie różni się wiele od pozostałych stworzeń, ale jest od nich masywniejszy. Oto lista przeciwników, którzy mogą posiadać ów przedrostek wraz z lokacjami, gdzie możemy je znaleźć:

  * Skag - Three Horns, The Dust, Tundra Express, Wildlife Exploitation Preserve, Eridium Blight, Arid Nexus - Badlands, Arid Nexus - Boneyard
  * Spiderant - Frostburn Canyon, The Dust, Caustic Caverns
  * Stalker - The Highlands, The Fridge, Wildlife Exploitation Preserve
  * Varkid - Tundra Express, Caustic Caverns
  * Midget - Southern Shelf, Three Horns, Southpaw, Frostburn Canyon, The Dust, Bloodshot Stronghold, Bloodshot Ramparts, Tundra Express, The Fridge, Thousand Cuts, Lynchwood, Sawtooth Cauldron
  * Rakk - praktycznie większość miejscówek, wypatrujcie je w przestrzeni powietrznej


  Porady
  , które mogą wam ułatwić napotkanie się na Chubbiego:

  - wielu osobom Chubby pokazał się tuż przy stacji Fast Travel w Caustic Caverns, jest to na samym początku mapki, tuż przy dwóch ciężarówkach; miejsce o tyle dobre, że można non-stop wychodzić i wchodzić do lokacji, żeby zobaczyć czy przypadkiem przeciwnik się nie zrespił

  - istnieje szansa, aby naszego upierdliwego stworka sfarmić; udajemy się do Tundra Express (lub Caustic Caverns) i biegniemy do miejsca, gdzie występują Varkidy; jak wiadomo przeciwnicy ci zamieniają się w kokon i po odczekaniu kilku chwil ewoluują do silniejszych postaci; i tu należy upatrywać szansy, że podczas kolejnych ewolucji jeden z naszych przeciwników zamieni się w Chubbiego

  - większa szansa na spotkanie stworka wystąpi grając w co-opie; jak wiadomo oprócz lepszych broni znajdziecie tam dużo większą ilość mocniejszych przeciwników

  - Chubbiego na 100% spotkacie, jeśli jesteście w posiadaniu DLC "Mr. Torgue's Campaign of Carnage"; w misji "Gas Guzzlers" nie ma opcji, że Chubby Rakk nie wystąpi


  Tribute To A Vault Hunter
  Otrzymaj przedmiot od Michaela Mamarila

  Piękny gest ze strony Gearbox'u za umieszczenie w grze tego trofeum. Michael Mamaril był wielkim fanem Borderlands, kóry niestety zmarł na raka w 2011 roku. Jego przyjaciel Carlo zdecydował się opowiedzieć historię o nim ekipie tworzącej Borderlands, a ci z kolei nagrali krótki filmik, w którym Claptrap opowiada o śmierci chłopaka. Umieścili również w grze NPCa, który przypomina Michaela i pojawia się czasem w Sanctuary.

  Niestety słowo "czasem" jest w tym trofeum kluczowe. Szansa na pojawienie się Michaela w mieście jest równa 10%, co jest procentem bardzo niskim zwłaszcza że może się zrespawnować w 9 różnych miejscach na mapie. Radzę nie przejmować się zbytnio pucharkiem i przy każdej przechadzce po Sanctuary rozglądać się co nieco, czy nie stoi niedaleko was mężczyzna z pokaźną bronią na plecach. Kiedy go zauważycie:

   


  podejdźcie do niego i zagadajcie. Po krótkim monologu podaruje wam jakiś sympatyczny item zazwyczaj w kolorze niebieskim lub fioletowym.

  Istnieje również opcja małej pomocy przy pucharku dla osób, którym to trofeów zwyczajnie "nie leży" i którzy po kolejnej wizycie w Sanctuary nadal nie zauważyli Michaela. Należy wtedy usunąć patcha 1.01 z dysku konsoli (Game > Game Data > Borderlands 2 Additional Content) i powrócić do świata gry. Jeśli nie wykonaliście jeszcze misji "Rising Action" (rozdział 10), szansa na spotkanie Mamarila wynosi okrągłe 100%.

  Michaela spotkacie w jednym z miejsc na mapce pokazanej poniżej:

   

  Definitely An Italian Plumber
  Zabij Donkey Monga

  Kolejny pucharek po Chubby'm, który może prowadzić do niezbyt uprzejmych słów pod adresem twórców. Donkey Mong to rodzaj bullymonga. Różni się od zwykłych stworzeń rodzajem rzucanych przedmiotów - zamiast kamieni posyła w nas wybuchające beczki. Pojawia się tylko i wyłącznie w Eridium Blight i istnieje dużo większeniż w przypadku Chuubiego prawdopodobieństwo, że uda wam się go spotkać. Można go spotkać w 3 miejscach na mapie (którą znajdziecie poniżej). Do Eridium Blight dostaniecie się za pomocą Fast Travel z takich lokacji jak: The Dust, Ore Chasm czy Sawtooth Cauldron.

   


  Wiele razy podróżując po Eridium Blight spotkasz zapewne King Monga - stwora imponujących rozmiarów, którego ubicie również zajmuje trochę czasu. Niestety nie spowoduje to zdobycia pucharka, a na domiar złego, spotkanie go na swojej drodze oznacza, że Donkey Mong do kolejnego respa już się nie pojawi. Dlatego, jeśli podczas przechodzenia trofik nie znajdzie się na waszym koncie, pozostaje wam jeżdżenie po wskazanych na mapie punktach i ciągłe restartowanie lokacji aż do momentu, kiedy przeciwnik pokaże się. Najlepszym sposobem na uśmiercenie Donkey Monga jest pozostanie w samochodzie i strzelanie z działka.

   
  High-Flying Hurler
  Zabij latającego przeciwnika rzucając w niego bronią Tediore

  Bronie firmy Tediore mają w drugiej części Borderlands bardzo przydatny ficzer - podczas przeładowania nasza postać rzuca spluwą przed siebie, a ta po zetknięciu z obiektem eksploduje, zadając obrażenia. Nie musimy jej później podnosić, sama zmaterializuje się w naszych rękach.

  Naszym zadaniem będzie zabicie przedstawionym sposobem latającego przeciwnika. Najlepiej jest zabrać się za trofeum po nabiciu dosyć wysokiego levela (15+). Wchodzimy wtedy do lokacji, gdzie możemy znaleźć Rakki na niskim poziomie (np. Three Horns Divide). Strzelamy w ich kierunku, żeby podleciały do nas i zaczęły nas atakować. Kiedy będą już stosunkowo blisko nas, naciskamy , aby przeładować, co poskutkuje rzuceniem spluwy wprost w jednego z nadlatujących przeciwników. Po odczekaniu kilku sekund od upadku Rakka, usłyszymy dźwięk wpadającego pucharka.

  Jeśli brakuje wam refleksu, żeby w odpowiednim czasie przeładować broń i rzucić nią w przeciwnika, przydatna będzie Maya ze swoim Phaselock'iem. Użycie tej umiejętności spowoduje zatrzymanie się potworka w locie, co da nam czas na spokojne przycelowanie.

   


  Token Gesture
  Wykorzystaj 25 żetonów

  Żetony otrzymujemy poprzez zdobywanie Badass Rank'ów. Te z kolei dostajemy za kolejne ukończone wyzwania. Po pewnym czasie pasek z ilością Badass Rank zapełni się i dostaniemy możliwość wykorzystania żetonu. Ten zaś przeznaczamy na bonusy do statystyk naszej postaci. Wszystkich statystyk jest 14 i obejmują one takie aspekty jak choćby częstotliwość wystrzału czy szybkość przeładowania. Za każdym razem kiedy przyjdzie nam wydać jeden żeton, do wyboru ukaże się 5 statystyk, z których tylko jedna może być ulepszona. Mimo iż początkowo wielkość każdego z bonusów może się wydawać śmieszna, po kilkunastu godzinach gry kiedy kolejne procenty zsumują się - stanie się ważną składową siły naszej postaci.

  W celu wydania żetonu otwieramy menu za pomocą , kierujemy się aż do zakładki Badass Rank i wybieramy statystykę, która wydaje nam się najkorzystniejsza. O uzbieraniu 25 token'ów nie trzeba się martwić, bo liczbę tą w ciągu całej gry przebijemy kilkunastokrotnie.


  What does it mean?
  Znajdź ukrytą lokację

  Czas na małego Easter Egg'a ze strony twórców, podkreślającego jeszcze bardziej dowcip Borderlands 2. Musimy dotrzeć do ukrytej lokacji, z której na tle powietrznego miasta Sanctuary zauważymy podwójną tęczę (nawiązanie do sławnego klipu internetowego Double Rainbow - szczerze polecam odpalić youtube'a ). Miejscówka, do której musimy się udać nie wyróżnia się niczym szczególnym, ot zwykły "mostek skalny" między dwoma szczytami, pokryty trawą, z opuszczonym namiotem pośrodku. Znajduje się ona w świecie The Highlands, niedaleko obozu Hyperionu. Istnieją dwie drogi dojścia do tej lokacji, jedna z nich wymaga przedarcia się przez cały obóz aż do miejsca, w którym ujrzycie dwa Badass Loadery, tam należy zeskoczyć w prawo na wspomnianą półkę skalną. Najlepszą solucją w tym przypadku będzie jednak filmik, a nawet dwa. Znajdziecie je poniżej

   


   

  Build Buster
  Zniszcz Constructora zanim ten zdąży zbudować robota

  Constructory to bardzo mocne i niebezpieczne maszyny. Nie dość, że atakują rakietami, które potrafią napsuć sporo krwi, to na dodatek potrafią budować nieskończoną ilość robotów. Ze swojego czerwonego oka początkowo wypuszczają hologram, a po kilku sekundach sługus Hyperion'u materializuje się i przechodzi w tryb ataku. Naszym zadaniem jest zniszczenie owego Constructora, zanim ten zbuduje jakiegokolwiek robota. Z początku może się wydawać to sporym wyzwaniem, ale zaufajcie mi z biegiem czasu okaże się zadaniem banalnie łatwym.

  Poniżej podam dwie drogi do zdobycia tego trofeum. To wy zadecydujecie, czy chcecie to zrobić koniecznie podczas przechodzenia fabuły, czy też trochę później, kiedy znajdziecie się na poziomie 25+, a wasza postać będzie już dopakowana w jakąś sympatyczną giwerę.

  1. W rozdziale 10 traficie do miejscówki The Highlands - Outwash. Przez pewien okres przyjdzie wam tam walczyć z mechanicznymi przeciwnikami od Hyperion'u. Po zabiciu części z nich będziecie zmuszeni do przywołania windy, która przeniesie was na drugą stronę rzeki. To właśnie w tym momencie, gdy wezwiecie windę, musicie poczekać na pomoście. Wyjmujecie wtedy wasz najmocniejszy sprzęt (wskazana jest zdecydowanie mocna snajperka) i wypatrujecie Constructora po drugiej stronie rzeki. Kiedy zaczniecie do niego strzelać, nie będzie on tworzyć nowych robotów, lecz jedynie będzie starał się was zabić rakietami. Jedyne co wam pozostaje, to unikać rakiet, które lecą stosunkowo powoli i strzelać w jego czerwone oko, gdyż to właśnie tam jest jego najsłabszy punkt.

   


  2. Druga (równie prosta) droga wymaga od waszej postaci poziomu w granicach 25 - 30 lvl. Wracacie wtedy do lokacji, w kótrej można spotkać jakiegoś Constructora. Może to być dokładnie ta sama mapa, na której opierana była metoda pierwsza (The Highlands - Outwash). Ważne żeby wybrać lokację, na której Constructor nie występuje w postaci Badass, ani nie posiada wysokiego poziomu doświadczenia. Wybieramy wtedy naszą najmocniejszą broń, najlepiej jeśli będą to mocne wyrzutnie rakiet, sprawnie podchodzimy do przeciwnika i zabijamy go, również celując w oko (tym samym zapobiegniemy zmaterializowaniu się robota).

     How Do I Look?
  Odblokuj 10 skórek dla postaci

  Sympatycznym dodatkiem do Borderlands 2 jest możliwość zmiany skórki bohatera. Nie polega to już tylko na zmianie kolorów, jak to miało miejsce w poprzedniczce. Nie będę wam psuł zabawy, podając konkretne przykłady, bo i nie ma to większego związku z trofeum. Skórki oraz głowy zdobędziecie poprzez zbieranie lootu z przeciwników (zwłaszcza boss'ów), wykonywanie misji głównych i pobocznych, kompletowanie wyzwań oraz granie w jednorękiego bandytę. Po zebraniu takiej skórki otwórzcie Menu , nakierujcie strzałkami na dany przedmiot i wciśnijcie . Po wykonaniu tej czynności dziesięciokrotnie, możecie spodziewać się trofeum.

  Zmianę skórki przeprowadzicie w Quick Change Station. Warto też dodać , że jeśli graliście w poprzednią część na konsolce Sony, gra automatycznie wynagrodzi was na start ośmioma świeżutkimi skórkami (po 2 dla każdej z postaci).  Friendship Rules
  Uzdrów gracza z twojej listy znajomych, gdy znajdzie się w "Fight for Your Life"

  TROFEUM ONLINE!!

  ,Jedyne trofeum w grze, do którego wymagane jest stałe połączenie z internetem. Dołącz do dowolnej gry z innymi użytkownikami (najlepiej z posiadającymi postacie bliskie twojemu levelowi) lub umów się na ustawkę na forum. Kiedy jednemu z twoich kompanów pasek życia spadnie do 0, przejdzie on w tryb "Fight for Your Life". Wyjść z niego bez szwanku może zabijając jednego z przeciwników lub otrzymując pomoc od partnera w co-op. Żeby otrzymać pucharek, nasze zadanie polega właśnie na udzieleniu pomocy. Podchodzimy do ginącego partnera na bliską odległość i przytrzymujemy . Pamiętajcie, że osoba, którą "reanimujemy", musi się znajdować na naszej liście znajomych. Jeśli w bliskiej okolicy nie ma przeciwników, którzy mogliby zadać poważne obrażenia - strzelcie kompanowi rakietą pod nogi i udzielcie pomocy .


  Better Than Money
  Zakup 5 ulepszeń na "czarnym rynku"

  Niedaleko baru Moxxi w Sanctuary znajdziecie sklep prowadzony przez Crazy Earl'a. Od rozdziału 5 będziecie mieli możliwość korzystania z niego. Kupicie tu powiększenie magazynku dla danej klasy broni czy też zwiększenie pojemności slotów na pukawki w waszym ekwipunku. Płacicie w nim nie pieniędzmi dostępnymi w grze, a Eridium. Te fioletowe sztabki znajdziecie w całym świecie gry. Wyrzucają je przeciwnicy, najczęściej ci mocniejsi (wszelakie go(d)liathy, badassy, mini-bosowie, a przede wszystkim główni bossowie), wypadają również z otwieranych skrzyń z lootem. Otrzymujecie je także po wykonaniu niektórych misji, zarówno pobocznych jak i tych głównych. Maksymalna ilość przetrzymywanego Eridium wynosi 500.

  Pierwszy zakup jest ściśle związany z fabułą, więc naszym zadaniem jest zebranie wystarczającej liczby sztabek do zakupu kolejnych czterech ulepszeń. Początkowe ulepszenia kosztują po 4 Eridium, więc minimalna ilość potrzebna do uzyskania trofeum wynosi 16. Na wysokim poziomie postaci wszystkie ulepszenia ze sklepu Earla zostaną pewnie przez was zakupione, więc ze zdobyciem pucharka nie powinno być problemu. Dobrym sposobem na szybkie zdobywanie Eridium jest gra w jednorękiego bandytę, ale zabierajcie się za to dopiero po uzbieraniu dużej ilości zielonych.
  Up High, Down Low
  Przybij piątkę Claptrapowi

  Kolejna mała rzecz, która sprawia, że Claptrap to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drugoplanowych postaci tej generacji. Jak sam opis pucharka głosi - musimy przybić naszemu kompanowi piąteczkę. W rozdziale szóstym odblokowuje się misja poboczna w Sanctuary - "Claptrap’s Secret Stash". Udajecie się do miejsca, w którym rezyduje Claptrap, słuchacie jego kolejnych groteskowych tekstów i wykonujecie misję, która zajmie wam (razem z wysłuchaniem monologu) około 2 minuty. Po skończeniu questu uaktywni się wam możliwość przybicia piątki. Podchodzicie do robocika i wciskacie na padzie. Po podniesieniu swojego ramienia, nakierowujecie sprawnie celownik na jego rękę i z bliskiej odległości wciskacie . Po poprawnie wykonanej czynności CL4P-TP wypowie kwestię "That’s what I’m talking about!". Jeśli tak się nie stanie, najprawdopodobniej nie trafiliście w jego rękę i musicie spróbować ponownie. Liczba prób jest nieograniczona, więc bez obaw możecie przybijać piątkę do znudzenia.

   
  Feels Like The First Time
  Otwórz skrzynię z łupem na przystanku autobusowym w Fyrestone

  Fyrestone... Mimo mocno zmienionego wyglądu lokacji, znów miło było przybyć do miejscówki "od której wszystko się zaczęło". Osoby, które miały okazję zagrać w pierwszą część Borderlands na pewno pamiętają przystanek, na którym wysiedli z autobusu charyzmatycznego Marcus'a. Fyrestone znajduje się w świecie Arid Badlands, w drugiej części nazwanym "Arid Nexus - Badlands". Dostęp do tej lokacji otrzymacie po dobrych kilkunastu godzinach rozgrywki podczas misji "Tail and Trouble". Udajcie się wtedy do północno - wschodniej części tej krainy (obok wspomnianego przystanku autobusowego). Dookoła będą rozmieszczone budynki, architektonicznie przypominające te z Borderlands 1 (w zasadzie są to te same budowle). Na dachu jednego z nich umieszczona została czerwona skrzynia z loot'em. Po jej otworzeniu zdobędziecie trofeum. Dostanie się na dach nie będzie wielkim wyzwaniem (skok na barierki od schodów -> daszek przybudówki -> dach właściwy), a najlepszą solucją do pucharka będzie filmik poniżej, gdzie pokazana jest dokładna lokacja i sposób na dostanie się do skrzyni.

   
  Borderland Defender Round Two
  Odblokuj wszystkie trofea w Borderlands 2

  Cóż tu pisać - w końcu wpadło  Ostatnio edytowane przez PaWLoS25 ; 09-06-2014 o 15:44

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •