Autorami poradnika są: Bochen, Q-Naro


  • Trudność zdobycia platyny: 5/10 (Średnia z Ankiety)
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 40+ h
  • Trofea offline: 41 (26, 13, 1, 1)
  • Trofea online: 10 (8, 2)
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia: 2 (Demon pocztowy oraz Z prochu powstałeś...)
  • Zabugowane trofea: brak
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1
  • Online Pass: brak

- Bochen


Po bardzo nudnej pierwszej części serii pojawił się AC II, który w moim osobistym rankingu zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę. Ba! Powiem więcej, gdyby nie druga część to Altair zakończyłby moją przygodę z cyklem zwanym Assassin's Creed. Brotherhood na szczęście uciągnął ciężar AC II i pociągnął serię do przodu. Tak więc w nasze łapy trafiają dalsze wspomnienia Desmonda, w których powracamy do XVI wieku. Oprócz znanego już Ezio do dyspozycji dostaniemy możliwość werbowania Assassynów do tytułowego bractwa, których możemy wysyłać na różnego rodzaju misje w celu podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych bądź też wezwać do pomocy przy naszych zadaniach.

Oprócz znakomitego trybu dla pojedynczego gracza do dyspozycji zostaje oddany po raz pierwszy tryb multiplayer, który mówiąc krótko daje radę!

Co do trofeów. Będzie trudniej i dłużej niż w ACII, a to z uwagi na wspomniany tryb multiplayer. Wiele się też mówi o zbugowanych trofeach, ale tego akurat ja nie uświadczyłem. Prawdopodobnie wina leży po stronie DLC. Jeśli ktoś najpierw je zainstaluje, potem zasiądzie do gry mogą wystąpić problemy, radzę, więc najpierw ukończyć podstawkę by potem doinstalować DLC.

- Bochen

Krok I:

Przejdź fabułę pamiętając o tym by przed ósmą sekwencją opuścić samodzielnie Animusa i zdobyć dwa trofea, które możesz pominąć (Demon pocztowy oraz Z prochu powstałeś...). Zanim ukończysz ósmą sekwencję masz dowolny dostęp do każdej z misji.

Krok II:

Teraz zabierz się za trofea związane z walką. Możesz do tego celu wykorzystać świat gry lub program treningowy. Eksplorowanie terenu oraz zbieranie wszystkich flag i piórek będzie najbardziej czasochłonnym zajęciem w grze (obok Pobieranie zakończone).

Krok III (multiplayer):

Przyszedł czas na tryb multiplayer, który do trudnych nie należy jeśli uda znaleźć się kilka padów do pomocy. Wszelkie trofea można zrobić w trybie gry prywatnej ze znajomymi, co poziom trudności trofeów obniża do minimum. Najwięcej czasu spędzisz zdobywając 50 poziom niezależnie czy to będzie samodzielna gra czy też ustawka ze znajomymi.
- Bochen
Juliusz Cezar
Zdobądź każde z osiągnięć.


Platynowe trofeum - jak zwykle bez komentarza.

- BochenTrudności techniczne
Podejmij próbę uzyskania dostępu do 9. Sekwencji DNA po raz pierwszy.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenRany wojenne
Skompletuj 1. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenSanktuarium! Sanktuarium!
Znajdź nową kryjówkę i wejdź ponownie do Animusa.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenRzym w ruinach
Skompletuj 2. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenDo remontu
Skompletuj 3. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenKsiężniczka w innym Castello
Skompletuj 4. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenKolekcjoner
Skompletuj 5. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenZapomnij o Paryżu
Skompletuj 6. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenKrwawa Niedziela
Skompletuj 7. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenVittoria Agli Assassini
Skompletuj 8. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenRequiescat in Pace
Skompletuj 9. Sekwencję DNA.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenNóż prosto w serce
Zdobądź Rajskie Jabłko.


Trofeum powiązane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- BochenPamięć doskonała
Osiągnij 100% synchronizacji z sekwencją - poza Sekwencją 1.


Każda z misji jaką otrzymamy ma zaznaczone jakieś specjalne wymagania. Jeśli ich nie spełnimy to oczywiście zostanie ukończona i wątek fabularny pójdzie do przodu, ale w statystykach procentowych nie pojawi się tam setka. Do trofeum wymaga się by ukończyć dowolną (poza pierwszą) sekwencję z wynikiem 100%. Trofeum powinno wpaść mimo chodem wraz z postępem w grze.

- BochenDéja Vu
Odtwórz ponownie wspomnienie.


Po ukończeniu danej misji w menu gry pojawia się możliwość odtworzenia jej w każdym momencie. Do trofeum wymagane jest powtórzenie jednej dowolnej sekwencji z wcześniej ukończonych.

- BochenGrabarz
Odkryj kapliczkę w rzymskich katakumbach.


By zdobyć trofeum musisz odnaleźć wejście do katakumb i ukończyć je. Kapliczki Romulusa oznaczone są na mapie rombem z głową wilka w środku. Poniżej wideo z lokalizacją i drogą przez całe katakumby:


- BochenŁaziebny
Odkryj kapliczkę w Łaźni Trajana.


Tak jak wyżej z tym, że łaźnie Trajana odwiedzisz podczas przechodzenia fabuły - sekwencja 2, wspomnienie siódme. Video poniżej:


- BochenGladiator
Odkryj kapliczkę w Koloseum.


Tym razem by zdobyć dzbanek należy odnaleźć i ukończyć kapliczkę w Rzymskim Koloseum.


- BochenHydraulik
Odkryj kapliczkę w Cloaca Maxima.


I kolejna z ukrytych kapliczek znajduje się:


- BochenCzłowiek-Demolka
Odkryj kapliczkę w Pałacu Laterańskim.


Kolejną z ukrytych kapliczek znajdziesz:


- BochenAmen
Odkryj kapliczkę w Bazylice św. Piotra.


Tym razem to już ostatnia, a jej położenie znajdziesz w filmiku:


- Bochen


Bang!
Zniszcz karabin maszynowy.


Trofeum wpadnie wraz z postępem fabularnym przy wykonywaniu misji pobocznej dla Leonarda w 4 sekwencji. Łącznie do wykonania będą 4 zadania oznaczone na mapie rombem z literką L.

- BochenChlup!
Zniszcz armatę.


Kolejna z misji Leonadra pozwoli Ci sterować łodzią wyposażoną w działko na końcu, której zniszczysz dzieło konstruktora.

- BochenBum!
Zniszcz machinę latającą.


Tym razem zasiądziesz za sterami machiny latającej, którą oczywiście na końcu zniszczysz.

- BochenPierdut!
Zniszcz pojazd opancerzony.


Kolejne z zadań pobocznych. By zdobyć trofeum siądziesz za sterami czołgu.

- BochenRenowacja
Odnów 5 budowli w dzielnicy antycznej.


Aby móc zacząć wydawać pieniądze w danej okolicy najpierw należy przejąć wieże Borgiów. Wystarczy wykupić/odnowić 5 budynków w dzielnicy antycznej by trofeum zasiliło konto. Dzielnica antyczna znajduje się w całej południowej części mapy.

- BochenPodpalacz
Spal wszystkie wieże Borgiów.


Łącznie na mapie znajdziesz 12 wież Borgiów. By takową przejąć należy zabić jej generała. W miarę możliwości zalecałbym podejść do niego jak najbliżej by ten nie dał rady uciec. Gdyby jednak tak się stało należy oddalić się na jakiś czas i spróbować w późniejszym czasie.

- BochenPokazówka
Ukończ 10 wyzwań gildii.


Styczność będziesz miał z 4 różnymi gildiami. Zadanie jest o tyle proste, że należy łącznie 10 wyzwań. Większość z nich jest na tyle prosta, że wpadną bez zwracania na nie uwagi, dlatego polecam zostawić sobie te trofeum na sam koniec. Listę wyzwań dla każdej z gildi można znaleźć w jej siedzibie, ale by uprościć poniżej je także zamieszczę:

- Bochen.. .- -- .- .-.. .. ...- .
Rozwiąż wszystkie zagadki, które pozostawił Obiekt 16.


Musisz odnaleźć i rozwiązać dziesięć zagadek ukrytych na mapie przez Obiekt 16. By zobaczyć ukrytą zagadkę należy użyć wzroku orła. Do odszukania zagadek polecam mapkę na, której zamieszczone są wszystkie znajdźki w grze (zagadki kolorem czerwonym). Po zebraniu wszystkich należy odszyfrować wiadomość. W razie problemów wideo:

- BochenPerfekcjonista
Zdobądź 3 złote medale z wirtualnego programu treningowego Animusa.


W menu wybierz zakładkę wirtualny trening. Należy 3 z nich ukończyć ze złotym medalem na koncie. Ciężko powiedzieć, którę są najłatwiejsze, bo to raczej subiektywna sprawa, więc uruchom kilka by odnaleźć coś dla siebie.

- BochenBractwo
Zwerbuj 3 Asasynów.


Wraz z postępem fabularnym zwerbujesz dwóch rekrutów. Wystarczy skorzystać z nowej ikony na mapie by zwerbować kolejnego i zdobyć trofeum.

- BochenWitamy w Bractwie
Wyszkol rekruta do rangi Asasyna.


Po zwerbowaniu rekrutów dostajesz możliwość wezwania ich do pomocy lub wysłania na samodzielną misję. Wysyłając ich na misje otrzymują oni punkty doświadczenia. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu przez rekruta udaj się do kryjówki by mianować go Assassynem.

- BochenZdobądź flagę
Usuń wszystkie flagi Borgiów w Rzymie.


Tym razem najbardziej czasochłonnym zbieractwem okażą się flagi Borgiów. Łącznie jest ich 101 z tego 18 ukryte jest w katakumbach. Masz do wyboru samodzielne poszukiwania z map, które możesz zakupić w sklepikach (oznaczone jako pędzel) po ówczesnym odrestaurowaniu takiego sklepu lub 83 piórka znaleźć przy pomocy tej mapy oznaczone kolorem zielonym. Masz tam możliwość podglądu ich położenia na wideo z YT oraz odznaczenia zdobytej już flagi. Pozostałe 18 flag ukryte w katakumbach znajdziesz w wideo:
- BochenIn Memoriam
Zbierz wszystkie pióra.


W AC Brotherhood do zebrania masz tylko 10 piórek. Ich lokalizację wskaże Ci mapa, którą możesz kupić w sklepiku oznaczonym na mapie jako pędzel (należy wcześniej takowy odrestaurować) lub odnaleźć na mapie. Piórka oznaczone są kolorem fioletowym.
- BochenZ prochu powstałeśâ€Ś
Znajdź 1 artefakt w 2012 roku.


Wraz z postępem fabularnym dotrzesz do momentu, w którym możesz opuścić Animus'a i grać jako Desmond (pierwszy raz, to towarzysze zaproponują Ci przerwę w sesji). Trofeum możesz zrobić aż do momentu ukończenia fabuły, wystarczy w czasie gry z menu wybrać opcję opuszczenia Animusa. Wyjdź na zewnątrz kryjówki i znajdź jeden z pięciu artefaktów. Poniżej video z przykładowym artefaktem:
- BochenSeryjny zabójca
Wykonaj serię 10 likwidacji.


Może się wydawać dość trudne ale spokojnie możemy to wykonać w treningu wirtualnym w zakładce walka, należy pamiętać o bloku i kontrach w wpadnie bardzo szybko. W razie problemów filmik:

 


- Q-NaroWiosenne porządki
Zabij strażnika miotłą.


Bardzo proste trofeum wystarczy zdobyć miotłę i zdzielić nią strażnika. Na ulicach czasem kręcą się sprzątacze wystarczy popchnąć któregoś i zabrać miotłę następnie podbiec do najbliższego strażnika i zaatakować. W razie problemów ze znalezieniem miotły polecam filmik:

 - Q-NaroFortuna kołem się toczy
Wrzuć pieniądze do studni.


Przechodząc koło studni, wybieramy z menu ikonę z sakwą i po prostu wrzucamy parę monet do studni i trofeum jest nasze.

- Q-NaroOrła cień
Skocz ze spadochronem ze szczytu Castel Sant'Angelo.


Spadochron otrzymamy po ukończeniu wszystkich misji dla Leonarda Da Vinci, najprostszym i szybkim sposobem jest powrót do DNA i wybranie misji "jedno jabłko dziennie" z sekwencji 8. Następnie wdrapujemy się na sam szczyt wierzy i skaczemy.

- Q-NaroRzucona rękawica
Wygraj najwyższą stawkę na arenie walk.


Wraz z postępem fabularnym zyskasz możliwość walk na arenie. Musisz ukończyć każdą z 5 rund w określonym czasie. Po kilku próbach i opanowaniu sterowania, walki nie powinny stanowić problemu.

- BochenDemon pocztowy
Sprawdź swojego e-maila w 2012 roku.


Wraz z postępem fabularnym dotrzesz do momentu, w którym możesz opuścić Animus'a i grać jako Desmond (pierwszy raz, to towarzysze zaproponują Ci przerwę w sesji). Podejdź wtedy do biurka z wolnym komputerem i sprawdź swoją pocztę. Trofeum możesz zrobić aż do momentu ukończenia fabuły, wystarczy w czasie gry z menu wybrać opcję opuszczenia Animusa.

- BochenUstanowiono synchronizację
Ukończ całą sesję gry wieloosobowej z co najmniej jednym zabójstwem.


Uruchom jakikolwiek tryb w grze wieloosobowej i ukończ mecz z minimum jednym zabójstwem. Nawet dla nowicjusza trofeum nie powinno sprawiać żadnych problemów.

- BochenIgła w stogu siana
Zabij swój cel z ukrycia w stogu siana (tylko tryb wieloosobowy).


Schowaj się w stogu siana, a gdy ktoś będzie przechodził obok - zabij go. Gdyby nie wpadło podczas normalnej gry, można to zrobić w grze prywatnej ze znajomym lub patrz trofeum Przodownik pracy.

- BochenDobry finisz
Przejmij prowadzenie na 10 sekund przed końcem sesji i wygraj ją (tylko tryb wieloosobowy).


Trofeum polega na zdobyciu prowadzenia punktowego w ostatnich 10 sekundach rozgrywki. Zalecane jest to zrobienie na ustawce. Gdy będziesz mieć już 9 sekund do końca ogłusz lub zabij swojego przeciwnika tak żeby mieć większą ilość punktów na zakończenie sesji. Należy pamiętać ze do czasu ostatnich 10 sekund musimy mieć wynik niższy od przeciwnika.

- Q-NaroPojętny uczeń
Zabij swój cel i ucieknij prześladowcy w mniej niż 10 sekund (tylko tryb wieloosobowy).


Podczas normalnej gry trofeum pewnie wpadnie samo, gdyby jednak nie, to możesz trofeum zdobyć podczas gry prywatnej. Musisz zabić swój cel po czym uciec swojemu prześladowcy lub odwrotnie w ciągu 10 sekund.

- BochenZawodowiec
Podczas otwartego konfliktu zabij swój cel i ucieknij (tylko tryb wieloosobowy).


Trofeum podobne do Pojętny uczeń z tą różnicą, że tu nie ogranicza Cie czas i cała akcja musi zostać przeprowadzona w otwartym konflikcie. Znaczy to tyle, że musisz rozpoznać swojego prześladowcę i podczas ucieczki przed nim zabijasz swój cel. Jak wszystkie trofea multi (poza 50lv) także i to możesz zdobyć w grze prywatnej.

- BochenPobieranie zakończone
Zdobądź 50. poziom (tylko tryb wieloosobowy).


Jedyne trofeum multi nie do zdobycia podczas gry prywatnej. 50Lv = 650 000 XP. Najszybciej zrobić to podczas ustawki (zapraszam do tematu), gdzie należy zebrać łącznie minimum 6 osób (wymagane do odpalenia meczu). Tworzy się 2 grupki po trzy osoby, które ogłuszają się nawzajem przy pomocy przycisku .

- BochenWzór do naśladowania
Zdobądź wszystkie premie za współpracę w jednej sesji (tylko tryb wieloosobowy).


Jest to drugie najtrudniejsze trofeum w całej grze, musimy zdobyć sześć premi za współprace.
Najprostszy schemat do wykonania tego pucharka przedstawia się tak:

Premie które musimy zdobyć:

Wspólna likwidacja: zabij cel zaznaczony przez twojego towarzysza.
Wspólne ogłuszenie: ogłusz przeciwnika zaznaczonego przez twojego towarzysza.
Dywersja: Zabij cel, który jest ścigany przez twojego towarzysza.
Ratunek: Ogłusz przeciwnika, który ściga twojego towarzysza.
Wielobójstwo: Twój zespół zabił 2 przeciwników w mniej niż 10 sekund.
Nokaut: Twój zespół ogłuszył 2 przeciwników w mniej niż 10 sekund.

JAK WYKONAĆ:
Stwórz prywatną czteroosobową grę POLOWANIE.
Gracz A i B zdobędą trofea , zaś gracz C i D pomagają.

Runda 1
Gdy zacznie się gra wszyscy gracze spotykają się w jednym miejscu (najlepiej pod Panteonem)

Gracz A zaznacza przez przyciśniecie gracza C i następnie gracz B zabija tego gracza C. To zapewni tobie bonus Wspólna likwidacja.

Gracz B odchodzi od gracza A. Wtedy gracz A zaczyna gonić gracza D, tak aby uruchomiła się sekwencja ucieczki. Wtedy gracz B zabija gracza D. To powinno zapewnić tobie bonus Dywersja.

Gracz A zabija gracza C i gracz B zabija cel D w tej samej chwili. To zapewni tobie bonus Wielobójstwo.

Runda 2
Po rozpoczęciu rundy wszyscy spotykają się w jednym miejscu.

Gracz A zaznacza przez przyciśniecie gracza C i następnie gracz B ogłusza tego gracza. To zapewni tobie bonus Wspólna ogłuszenie.

Gracz B odchodzi od gracza A. Gracz D zaczyna pościg za graczem A, tak aby uruchomiła się sekwencja ucieczki. Wtedy gracz B ogłusza gracza D. To powinno zapewnić tobie bonus Ratunek.

Gracz A ogłusza C i gracz B ogłusza D w tym samym czasie. To zapewni tobie bonus Nokaut.

- Q-NaroPrzodownik pracy
Zdobądź 750 lub więcej punktów w pojedynczym zabójstwie (tylko tryb wieloosobowy).


Pucharek można wykonać w sesji teningowej, musimy uzyskać wynik równy lub wiekszy 750 pkt. Polecam ten filmik do wykonania tego pucharka a przy okazji wpadnie nam drugi - Igła w stogu siana.
Należy pamiętać o zalokowaniu L1 oraz żeby kwadrat nad głową przeciwnika został cały zapełniony.
Jeśli zrobiliście wszystko tak jak jest na filmiku powinniście otrzymać premie za:
Zabójstwo -100pkt, Skupienie -150pkt, Ukryty -200pkt, Niewykryty -300pkt. Suma =750

- Q-NaroPracownik Miesiąca Abstergo
Zdobądź każdą z premii przynajmniej raz (tylko tryb wieloosobowy).


W menu multiplayer znajdują się wszystkie możliwe do zdobycia premie. Twoim zadaniem jest zdobycie każdej przynajmniej raz podczas całej przygody z multiplayerem AC Brotherhood. Zdecydowana większość wpadnie sama lub podczas ustawek w trybie prywatnym. Dobrą metodą jest wypisanie sobie wszystkich premii i zaznaczanie na bieżąco by potem nie szukać tych brakujących. W trofeum nie byłoby nic strasznego, gdyby nie jedna premia, która w normalnej grze jest według mnie nie do zdobycia - Olbrzymia różnorodność. Należy podczas jednego meczu zdobyć 15 różnych premii.

- BochenZnikający punkt
Wykonaj podwójną lub potrójną ucieczkę (tylko tryb wieloosobowy).


Jeśli nie wpadło podczas gry online to można zebrać się w meczu prywatnym. Wystarczy, że uciekniesz dwóm lub trzem prześladowcą podczas jednej ucieczki.

- Bochen