Autorami poradnika są: Mario, matidzi01.
PRZEGLĄD:Trudność trofeów: Ankieta
Trofea offline: 43 ( 26, 13, 3, 1)
Czas do Platyny: 25h+
Ilość trofeów do przeoczenia: 4 (Open Air Parking, High Flier, Aerial Predator, Who's Counting?)
Trofea związane ze zbieractwem: 6 (Treasure Hunter, Full Power, Wrath of War, Ulimate Blade, World Raider, Legendary Form) -
Trofea do ubijania: 2 (Horseman, Battle Hardened)
Minimalna ilość przejść: 1
Możliwość użycia kodów: tak

- matidzi01
WSTĘP:


Darksiders to gra, która od początku mnie urzekła. Piękna komiksowa grafika, zróżnicowany system walki oraz ciekawe łamigłówki sprawiły, że grało mi się naprawdę dobrze. Trudność gry jest na optymalnym poziomie, więc każdy powinien dać sobie radę. Do przeoczenia są 4 pucharki i nie są one jakkolwiek związane ze zbieraniem. Trofea związane ze zbieractwem możesz pozaliczać po zakończeniu gry. Wszelkie lokalizacje są otwarte i można do nich powracać kiedy tylko się chce.


 


- matidzi01

MAPA PRZEJŚCIA:


KROK 1: Ukończ grę na najwyższym poziomie trudności - Apocalyptic

 • Zabawę zacznij od razu od wybrania poziomu trudności Apocalyptic. Poziom ten nie jest bardzo wymagający i nie powinien sprawiać problemów. Z początku może wydać się trudny, lecz im dalej się posuwasz tym łatwiej się gra. Wszystko to za sprawą zdobywania doświadczenia orężem, którym się posługujemy. Nie używaj tylko głównej broni, wykorzystuj do walki także kosę (Scythe) i rękawicę (Tremor Gauntlet) - oczywiście najpierw trzeba je zdobyć.


 • W pierwszych fazach gry możesz zaliczyć wszystkie trofea, które można pominąć czyli: (Open Air Parking, High Flier, Aerial Predator, Who's Counting?)


 • Zaraz po uruchomieniu gry możesz wpisać specjalny kod, dzięki któremu odblokujesz za darmo jedną z broni Kosę - Scythe. Zaoszczędzisz trochę dusz a na dodatek otrzymasz trofeum: Reaper.

KROK 2: Zbierz wszystkie znajdki

 • W pierwszej kolejności zaopatrz się w legendarny dodatek o nazwie: "Fury's Embrance". Dzięki niemu na mapce widzisz wszystkie znajdki które znajdują się w pobliżu. Lokalizację tego ulepszenia zobaczysz w Cennych Wskazówkach.


 • Znajdki możesz spokojnie zostawić zostawić na potem, nawet po ukończeniu gry. Warto jednak przed ostatnim bossem zaopatrzyć się w Abyssal Armor. Szukanie elementów zbroi warto połączyć z szukaniem fragmentów Armageddon Blade.


 • Niżej wypiszę listę rzeczy do odnalezienia:
  • 4 Legendary Enhancements - przede wszystkim: Fury's Embrace i War's Glory
  • 10 części Abyssal Armor
  • 7 części Armageddon Blade
  • 27 Artefaktów
  • 21 Lifestone
  • 23 Wrath Cores


KROK 3: Grinding broni

 • Przez zaczęciem 'zabawy' zaopatrz się w legendarny dodatek "War's Glory". Po zamontowaniu go na broń, zwiększa ilość zdobywanego doświadczenia a co za tym idzie, bronią zdobywasz szybciej nowy poziom.


 • Miejsce gdzie najszybciej można farmić to pomieszczenie pełne pająków w Iron Canopy(Silitha's level). Wiecej info przy trofeum: Battle Hardened.

KROK 4: Czyszczenie

 • W tym ostatnim już podpunkcie wykonasz wszystko to czego dotychczas nie odblokowałeś. Teraz masz czas na wbicie pucharków tj. Dark Rider, Horseman, Improvised Kills itd.


Cenne wskazówki:


 • Sukcesywnie ulepszaj swoje bronie, pamiętaj że im dłużej nimi grasz to obrażenia zadawane przez nie będą większe.


 • Kod na darmową broń Scythe to: The Hollow Lord. Wpiszesz go po kliknięciu w Enter Code w menu opcji. Kosy nie otrzymasz odrazu - musisz się udać do Vulgrima aby ją 'kupić', oczywiście za friko.


 • Często stosuj uniki: gałka + . Każde uderzenie przez przeciwnika zabiera sporo energii, więc lepiej ich unikać aniżeli przyjmować na siebie.


 • Każde małe stworzenie (oprócz kruków) w tym zombie mogą przywrócić trochę życia poprzez zabicie ich wciskając .


 • W miarę możliwości zdobądź jak najszybciej zbroję Abyssal. Dzięki niej wszystkie ataki przeciwników są słabsze a na dodatek każdy cios zadany wrogowi uzupełnia pasek zdrowia

Lokalizacja dwóch ważnych dodatków:

 

Fury's Embrance jest to dodatek dzięki któremu na mapie wyświetlą się wszystkie znajdki w twoim zasięgu.
Mowa tutaj o wszelkiego rodzajach skrzynkach, a także o artefaktach.
Zdobyć go będziesz mógł dopiero w The Black Throne.

 

War's Glory jest bardzo pomocny przy grindowanu.
Przyczepiony do broni, znacznie zwiększa ilość doświadczenia potrzebnego do zdobywania kolejnych poziomów.
Lokalizacja to Iron Canopy.

- matidzi01PORADNIK:
BFA
Unlocked EVERYTHING!Jak doskonale wiesz, zdobycie platynowego pucharka wiąże się ze zdobyciem wszystkich innych.

- matidzi01Prison Break
Free Samael from his prisonTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Death Dealer
Meet VulgrimTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

Vulgrim to stary dobry znajomy War'a. U niego wymienisz niebieskie dusze, które są walutą w grze na różnego rodzaju przedmioty, ulepszenia itd. Po raz pierwszy spotkasz go w 'The Crossroads' i tam właśnie wpadnie trofeum.

- matidzi01Like A Bat Outta Hell
Defeat TiamatTiamat będzie twoim pierwszy prawdziwym bossem. Nie jest trudny do pokonania, wystarczy że będziesz postępował z poniższymi wskazówkami a z łatwością go pokonasz.

UWAGA! - Filmik zawiera treść zdradzającą fabułę.
 
Najszybszą metodą na jej szybkie ubicie będzie rzucanie przyczepnymi bombami w kierunku jej ciała. Bomba się przyklei, lecz nie wybuchnie - należy ją podpalić. Aby to zrobić, musisz przy pomocy Crossblade zaznaczyć pochodnie, przy której znajduje się przeciwnik oraz bombę na ciele Tiamat - rzut to oczywiście . Po tym jak boss upadnie na ziemię okładaj ją salwą ciosów do momentu, aż się ocknie. Zadowolona to ona nie będzie i gdy tylko wzniesie się do góry, zacznie napierać na ciebie z impetem. Standardowo musisz wszystko to omijać (), bo każdy taki cios zabiera sporo energii. Dla ułatwienia podczas jej ataków trzymaj wciśnięty przycisk - będziesz miał ją na oku . Czynność powtarzaj do momentu gdy będzie poruszać się na ziemi. Teraz wykończyć ją możesz na dwa sposoby: bieganie dookoła niej i spamowanie i uniku :l1: lub rzucanie w jej kierunku naładowanego Crossblade (trzymanie ). Osobiście wybrałem sposób drugi, jest on w prawdzie dłuższy, ale za to bezpieczniejszy - jedynie co będzie robić to strzelać do ciebie ognistymi kulami oraz skakać na przysłowiową 'bombę'. Oddalając się od niej, możesz zacząć szarżować wówczas nie można uciec i jedynie co można zrobić to klikać po czym gdy będzie ogłuszona zacząć okładać ją serią ciosów - i tak w kółko, aż do pokonania jej.

 
- matidzi01One Tough Cookie
Meet UlthaneTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

Gdy dotrzesz do Anvil's Ford, zobaczysz tam duży Młot wbity w ziemię. Gdy będziesz go chciał podnieść, pojawi się cutscenka a podczas niej pojawi się Ulthane. Na powitanie będziesz musiał z nim powalczyć, trofeum odblokujesz zaraz po rozpoczęciu walki.

- matidzi01Rocked Your Face Off
Defeat The GrieverTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

Trofeum otrzymacie po pokonaniu bossa o przydomku The Griever.
Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym dlatego też nie otrzymacie żadnych wskazówek do pokonania go aby nie psuć sobie zabawy.

 

- MarioAshes to Ashes
Defeat The StygianTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

Trofeum otrzymacie po pokonaniu bossa o przydomku The Stygian.
Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym dlatego też nie otrzymacie żadnych wskazówek do pokonania go aby nie psuć sobie zabawy.

 
- MarioOne Mean Mother
Defeat SilithaTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.


Trofeum otrzymacie po pokonaniu bossa o przydomku The Silitha.
Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym dlatego też nie otrzymacie żadnych wskazówek do pokonania go aby nie psuć sobie zabawy.

 

- MarioPayback's A B****
Defeat StragaTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

Trofeum otrzymacie po pokonaniu bossa o przydomku The Straga.
Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym dlatego też nie otrzymacie żadnych wskazówek do pokonania go aby nie psuć sobie zabawy.

 
- MarioThe Final Challenger?
Defeat The DestroyerTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.


Trofeum otrzymacie po pokonaniu bossa o przydomku The Destroyer.
Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym dlatego też nie otrzymacie żadnych wskazówek do pokonania go aby nie psuć sobie zabawy.

 
- MarioBalance Restored
COMPLETE the game on NORMAL difficultyTrofeum otrzymujemy za przejście gry na poziomie trudności Normal. Jednakże zgodnie z przedstawioną mapą przejścia przez Matidzi01, patrz od razu trofeum: The True Horseman

Sam osobiście grę kończyłem najpierw na poziomie Easy aby bezstresowo cieszyć się przygodą Jeźdźcy Apokalipsy. Następnie poszedł poziom Apocalyptic. Z reguły w slasherach gram dosyć defensywnie więc nie miałem dużej przepaści między tymi poziomami trudności.

- MarioThe True Horseman
COMPLETE the game on APOCALYPTIC difficultyNo to lecimy. Trofeum otrzymamy za przejście gry na najwyższym poziomie trudności zwanym tutaj Apocalyptic. Sprawa nie wygląda aż tak strasznie a sama gra jest bardzo przyjemna i nawet częstsze zgony nie zniechęcają do gry. Osoby nie grające często w slashery na pewno zginą nie raz i nie dwa aczkolwiek proszę się nie martwić. Każdy po kilku próbach sobie poradzi z tym poziomem trudności.

Kilka drobnych uwag:
- UNIKI!!! - są podstawą przetrwania. Stylem Johna Rambo nic na tym poziomie nie zwojujemy. Tak więc wyczekujemy moment na atak, zadajemy kilka ciosów po czym robimy unik, ponownie wyczekujemy na możliwość przeprowadzenia ataku, kilka ciosów i ponownie unik... no i tak do skutku. Przy prostszych walkach oczywiście możecie dać sobie więcej luzu ale tylko z umiarem i radzę ćwiczyć umiejętność uników.
- Gdy zdobywamy nową umiejętność otrzymujemy tym samym bardzo często dostęp do miejsc wcześniej niedostępnych. Radzę poświęcić troszkę czasu i poszperać po lokacji. Możemy dzięki temu znaleźć dużo cennych przedmiotów.
- Podczas ulepszeń stawiajcie głównie na Waszą odporność i wytrzymałość na ciosy.

- MarioTo Move A Mountain
Collect the EarthcallerTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Who's Counting?
Defeat more angels than UlthaneUWAGA - Jeśli wybraliście od razu przejście gry na poziomie Apocalyptic to pamiętajcie, iż jest to trofeum do przeoczenia.

W pewnym momencie gry spotkamy gościa o imieniu Ulthane. Abyście od razu wiedzieli jak on wygląda przedstawiam jego zdjęcie. Jak zobaczycie jegomościa to przygotujcie się na wykonanie omawianego trofeum.

 


Po spotkaniu Ulthane dojdzie do walki z aniołami. Naszym zadaniem jest zabić i ch więcej od Ulthane. Na początku on zwykle Nas wyprzedza (licznik zabitych dostępny na ekranie) lecz nie zrażajcie się tym. Potem słabnie.
Podczas walki pojawi się anioł z mocnym działkiem w rękach. Należy go pokonać i przejąć działko gdyż jest to najlepsza metoda na zrobienie trofeum. Z działkiem powinno pójść Nam dosyć łatwo. Ma bardzo dużą siłę rażenia a dodatkowo możemy zabijać anioły z którymi walczy Ulthane, odbierając mu tym samym punkty.
Działko daje możliwość strzelania oraz mocniejsze strzały

Na koniec jeszcze filmik poglądowy

 

- MarioReach Out And Touch Somebody
Collect the Abyssal ChainTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Into the Void
Collect the VoidwalkerTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Elemental Thief
Collect the CrossbladeTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Sight Beyond Sight
Collect the Mask of ShadowsTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Devastator
Kill 10 enemies with one Blade Geyser wrath attackW trofeum tym chodzi o zabicie 10 przeciwników na raz za pomocą Blade Geyser. Wybieramy atak z menu wyboru i używamy go poprzez wciśnięcie
Nie jest to wcale takie trudne. Musimy zebrać grupkę z minimum 10 przeciwnikami i dajmy się zepchnąć w jakiś zaułek tak aby zebrać oponentów w miarę do kupy. Wskoczmy lub innym sposobem dostańmy się w środek przeciwników. Potem wystarczy użyć Blade Geyser i powinno się udać.

Jeśli będziecie korzystać z tej umiejętności podczas gry to zapewne trofeum tak jak mi wpadnie Wam samo. Mnie osobiście wpadło podczas walki na jednej z aren.

Dla zobrazowania trofeum jeszcze filmik:

 

- MarioTreasure Hunter
Search 150 casketsBardzo banalny pucharek na który nawet nie zwracajcie uwagi. Chodzi w nim o otworzenie 150 skrzyń. Wpadnie Wam podczas przechodzenia gry. To jedno z trofeum, które można zaliczać do serii - "Nie do pominięcia - Trofeum fabularne"

- MarioTremor Bringer
Collect the Tremor GauntletTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01
An Old Friend
Collect MercyTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Reaper
Collect the ScytheTo dosyć proste trofeum polega na zdobyciu kosy do naszego ekwipunku. Możemy zrobić to na dwa sposoby:

 1. Znajdujemy naszego sprzedawce Vulgrima i kupujemy u niego wymagany do trofeum oręż czyli Scythe. Koszt takiej przyjemności to 1000 dusz. Drogo? ...no to mamy drugi sposób...
 2. Wchodzimy do menu gry a następnie wybieramy "Enter code". Wpisujemy kod: "The Hollow Lord". Gdy po tym zabiegu udamy się do Vulgrima nasza kosa będzie do zgarnięcia za darmoszkę

- Mario
Aerial Predator
Kill 160 enemies while on the angelic beastUWAGA - trofeum możliwe do pominięcia!

Niestety to jest już dosyć trudne trofeum i pewnie się z nim troszkę pomęczycie.
Polega ono na zabiciu 160 przeciwników podczas ujeżdżania anielskiej bestii. W lokacji "The Broken" będziemy mieli właśnie możliwość latania na wspomnianej bestii. Koniecznie przed tym należy zapisać stan gry. Zresztą radzę i tak dosyć często robić tzw. sejwy.
Nie skupiajcie się na dużych przeciwnikach tylko raczej na mniejszych. Lata tam dosyć sporo małych muszek które są prostymi celami. To głównie na nich nabijajcie licznik. Starajcie się także strzelać seriami.
Trofeum troszkę irytujące ale nie poddawajcie się. Po kilku próbach będzie Wasze.

Obczajcie jeszcze filmik aby mieć pogląd sytuacji:

 
- MarioFull Power
Collect the maximum amount of lifestonesLifestones to zielone kamienie obok paska życia. Możemy mieć 10 tychże kamieni (5 z nich za pokonanie bossów a 5 za zbieranie life shards).
Aby otrzymać trofeum musimy skompletować wszystkie wspomniane kamienie.
Was powinno interesować zbieranie life shards. Tak więc zapoznajcie się z filmikiem poniżej na którym pokazano jak i gdzie zdobyć wszystkie life shards.

 
- MarioWrath of War
Collect the maximum amount of wrath coresTrofeum analogiczne do poprzedniego. Tym razem musimy osiągnąć maksimum gniewu. Dokonujemy tego zbierając wrath cores (rdzenie gniewu).
Polecam zapoznać się z poniższym filmikiem.

 
- MarioUltimate Blade
Forge the Armageddon BladeTrofeum nie do pominięcia i wpadnie wraz z Naszymi postępami w grze.
Dokładniej chodzi w nim o wejście w posiadanie broni Armageddon Blade. Aby ją zdobyć musimy zbierać rozsiane po świecie kawałki tej broni a następnie zanieść je Ulthan'owi do wykucia wspomnianego już Armageddon Blade.
Trofeum wskoczy gdy podamy wszystkie kawałki do wykucia broni.

- MarioWrath Machine
Collect all the Wrath PowersAby otrzymać trofeum musimy wykupić wszystkie umiejętności Wojny. Jest ich dokładnie 4 - Affliction, Blade Geyser, Immolation i Stoneskin.
Umiejętność Blade Geyser otrzymujemy za darmo. Tak więc do wykupienia pozostają Nam 3 umiejętności.
Udajemy się do Naszego sprzedawcy Vulgrima i wchodzimy w zakładkę Wrath. Kupujemy 3 pozostałe umiejętności.
Koszty tych przyjemności to:
Stoneskin - 2000 dusz
Immolation - 2500 dusz
Affliction - 2500 dusz

Nie ma znaczenia poziom tych umiejętności, chodzi tylko aby posiadać wszystkie 4.
- MarioReunited
Obtain RuinTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Slayer
Kill 666 DemonsPucharek kompletnie nie do pominięcia. Aby go dostać należy zabić 666 demonów. Nie zwracajcie na niego uwagi ponieważ wpadnie Wam sam w naturalnym progresie gry. Dostaniecie go najprawdopodobniej już w połowie gry.

- MarioDon't Make Me Angry
Collect the Chaos Form AbilityTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Chasm Jumper
Gain the Shadowflight AbilityTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01World Raider
Collect all 27 ArtifactsKolejny pucharek związany ze zbieractwem. Naszym zadaniem jest zebranie 27 artefaktów.

Lokacje w których znajdziecie artefakty:
 • The Crossroads
 • Drowned Pass
 • The Choking Grounds
 • The Broken Stair
 • Twilight Cathedral
 • The Hollows
 • Scalding Gallow
 • Dry Road
 • The Ashlands
 • Iron Canopy
 • The Black Throne


Poniżej filmik pokazujący jak zebrać wszystkie 27 artefaktów.

 
- MarioLegendary Form
Collect the Abyssal Armor SetJedno z łatwiejszych trofeów związanych ze zbieractwem. Musimy zebrać 10 części Abyssal Armor.
Najlepiej zapoznać się z filmikiem i zapamiętać nazwy lokacji a potem do dzieła.

 
- MarioRiver of Blood
Shed 3000 gallons of demon bloodPucharek którym kompletnie nie zaprzątajcie sobie głowy. Wpadnie samoistnie podczas przechodzenia gry.
Naszym zadaniem w nim jest przelanie 3000 galonów krwi demonów. Po prostu zabijajcie potwory a pucharek wpadnie sam. Nie do pominięcia trofeum.
Ilość już przelanej krwi możecie sprawdzić w każdym momencie gry wchodząc do Menu a następnie w Statystyki.

- MarioDark Rider
Ride for 100 milesBardzo czasochłonne trofeum polegające na przejechaniu konno 100 mil. Na pewno nie wpadnie podczas normalnej gry więc będzie musieli troszeczkę pofarmić. Mimo to wsiadajcie na konia w każdym możliwym momencie poprzez wciśnięcie
Tak czy siak pofarmić będziecie musieli. Najlepsze do tego miejsce to tereny Ashlands. Ja męczyłem się z tym przez kilka dni po pół godzinki dziennie.
Jak się dowiedziałem później co sprytniejsi zastosowali pewien myk. Musimy zaopatrzyć się w gumkę recepturkę i zakładamy ją na analoga. Musimy ustawić ją tak by nasz koń Ruina kręcił cały czas kółka. Po tym zabiegu możemy otworzyć piwko lub oddać się innym przyjemnościom

PS - gdy będziecie sami jeździć na koniu to pamiętajcie by ubijać podczas jazdy dużo wrogów. Nasze ciosy są wtedy mocniejsze a zabicia potrzebne są do innego trofeum czyli Horseman

- MarioHorseman
Kill 150 demons from horsebackWspomniane już wcześniej przeze mnie trofeum Horseman polega na ubiciu 150 demonów podczas jazdy na Ruinie. Tak więc gdy tylko dosiądziecie swojego konia to nie omijajcie przeciwników tylko zabijajcie ile wlezie.
Pucharek można połączyć razem z Dark Rider
Natomiast do farmienia tego trofeum (gdyby nie wpadło Wam podczas gry) polecam miejscówkę Crossroads oraz Scalding Gallow.

- MarioTime Lapse
Gain the Chronomancer AbilityTrofeum związane z wątkiem fabularnym - nie do pominięcia.

- matidzi01Battle Hardened
Max out all weapons and unlock all combat movesW grze dostępne są 3 bronie. Naszym zadaniem do tego trofeum jest wymaksowanie ich i wykupienie wszystkich ciosów do nich.
Do ulepszenia mamy miecz Chaoseater, kosę Scythe oraz rękawicę Tremor Gauntlet. Wy skupcie się tylko na ulepszeniu kosy i rękawicy ponieważ miecz jest pod koniec gry zamieniony na Armageddon Blade, co jest uważane za jego najbardziej rozwiniętą formę.
Grając na poziomie Apocalyptyc przeciwnicy dają więcej dusz. Jednak i to może być za mało na wykupienie wszystkiego. Tak więc będzie trzeba troszkę pofarmić.
Najlepszym do tego miejscem jest teren pokazany na filmiku:

 
- MarioHigh Flier
Kill 5 duskbats without touching the groundUWAGA - Trofeum możliwe do pominięcia

W tym trofeum musimy zabić 5 nietoperzy będąc w powietrzu. Tych przeciwników spotkamy już na początkowych etapach. Gdy znajdziemy grupę przeciwników to staramy się ich trzymać w kupie. Podskakujemy i musimy ich teraz po kolei wykończyć nie spadając przy tym na ziemię.

 
- MarioImprovised Kills
Kill 150 enemies with items from the environmentW trofeum chodzi o zabicie 150 przeciwników z użyciem elementów otoczenia. Gdy tylko macie możliwość podniesienia jakiegoś pojazdu, kosza czy innego elementu otoczenia to bierzcie je i rzucajcie we wrogów.
Najprościej zrobić to trofeum na zombiakach. Giną one od jednego celnego rzutu.

 

- MarioYou Call This Easy?
COMPLETE the game on EASY difficultyNależy ukończyć grę na poziomie Easy.
Jednakże zgodnie z mapą przejścia według Matidzi01 rozpoczynamy naszą zabawę od razu od największego poziomu trudności.
Patrz więc trofeum The True Horseman

- MarioOpen Air Parking
Destroy a helicopter during the apocalypse with a vehicleUWAGA - Trofeum możliwe do pominięcia!
Trofeum do wbicia zaraz na początku gry. Musimy strącić lecący helikopter rzucając w niego samochodem podczas apokalipsy.
Tutaj od razu polecam zapoznanie się z poniższym filmikiem i do dzieła.

 
- Mario