Autorami poradnika są: adamlubin, Blaid21, ginko765, koniumk, walder
PRZEGLĄD:


Trudność zdobycia platyny: 3/10, Ankieta
Wszystkie trofea: 44 ( 26 , 15 , 2 , 1 )
Trofea offline: 18
Trofea online: 26
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: do 20 godzin
Trofea do pominięcia: BRAK
Zabugowane trofea: Mogą wystąpić problemy z trofeum Ideał
Liczba graczy/kontrolerów: 2 (online) / 1
Online Pass: Nie jest wymagany

- adamlubin
WSTĘP:

Witajcie w kolejnej odsłonie sportowego tasiemca od EA. Jeśli ktoś grał w poprzednie części Fify, tutaj poczuje się jak w domu, bowiem rozgrywka niemal się nie zmieniła, co ma swoje dobre i złe strony. Za to z pewnością trochę czasu minie na przyzwyczajenie się do nowych menusów, które począwszy od tej części staną się zapewne standardem. Co ucieszy miłośników trofeów, Fifa 14 wyróżnia się na tle poprzedniczek zaskakująco łatwym do zdobycia kompletem - przy odrobinie szczęście można cieszyć się z platynki po 2-3 dniach grania, co było praktycznie niemożliwe w poprzednich odsłonach. Aby nie przedłużać, zapraszam do dania głównego, czyli napisanego wspólnymi siłami klubowiczów poradnika.
MAPA PRZEJŚCIA:

Krok 1: Wyzwania tygodnia

Zalecam zrobić to w pierwszym kroku, gdyż wyzwania nie zawsze są dostępne i może się zdarzyć, że po zrobieniu wszystkiego zabraknie Ci tylko zadania, które odblokuje się dopiero po kilku dniach. Jeśli dane wyzwanie jest niedostępne, monitoruj sytuację na bieżąco.

Zadanie wykonane
Wielki mecz
Na własny rachunek


Krok 2: Ultimate Team

W tym kroku zrób wszystkie pucharki związane z Ultimate Team. W porównaniu z poprzednimi częściami będzie to spacerek - po mniej więcej kilkunastu meczach powinieneś mieć ten tryb za sobą.
Jeśli nie osiągnąłeś 15 levelu, a potrzebujesz karty kontraktu na 99 meczów, poproś o pomoc znajomego lub zakup kartę na aukcji FUT.

Pora na FUT
Pierwsze kroki
Dobrzy kumple
Zgrany eksperyment
Mógłbym tak co tydzień
Wzmocnienie składu
Uzupełnienie kolekcji
O! Darmowa złota paczka!
Przekazanie opaski
Długi kontrakt


Krok 3: Gry treningowe

Zanim przystąpisz do rywalizacji online, jest wskazane ukończenie gier treningowych. W każdej z nich musisz zdobyć co najmniej srebro, a jedną trzeba ukończyć na poziomie legendarnym.

Srebrzyste gody
Legenda
Trening czyni mistrza
Ja nie dam rady?


Krok 4: Wirtualne Kluby

Dołącz do wirtualnego klubu i ukończ 15% Wirtualną Gwiazdą. Skup się na wygraniu meczu oraz rozegraj mecz towarzyski. Pamiętaj, że co najmniej 2 osoby należące do danego klubu muszą być online, aby móc rozegrać mecz.

Ja tylko na chwilę
Pierwsze koty za płoty
Praca zespołowa


Krok 5: Sezony online

Tutaj musisz wygrać awansować w trybie Sezony dla pojedynczego gracza. Jeśli masz kłopoty, skorzystaj z kart, które dodają ilość meczów do rozgrania, itp. Musisz także ukończyć ze znajomym sezon w Meczach Towarzyskich Online.

Dwaj przyjaciele z boiska
Na wyższym szczeblu
Lśnienie
Czysto towarzysko


Krok 6: Tryb kariery

Kariera to w mojej opinii najnudniejsza część w Fifie 14. Na szczęście, w kilka godzin można mieć ją za sobą. Większość meczów można symulować, co czyni ten tryb łatwiejszym do przełknięcia. Pucharki do zdobycia w karierze to:

Pierwsza misja
Dobry połów
Fant
Pod kontrolą
Ludzie listy piszą
Wschodząca gwiazda


Krok 6: Pozostałe trofea

Najprawdopodobniej znakomitą większość poniższych pucharków wbijesz podczas pokonywania poprzednich kroków. Przeczytaj opisy dotyczące brakujących trofeów i w niedługim czasie będziesz się mógł cieszyć z platynowego pucharka.

Bananowa moc
Strzał życia
Droga zamknięta
Nie na raz
Nie tym razem!
Wykorzystać każdy centymetr
Fałsz
Historyczny wyczyn
Ideał
Dzięki za radę
Mam coś dla Ciebie
Mój ci jest!
Każdy od czegoś zaczyna...

- ginko765

PORADNIK:Legenda futbolu
Odblokuj wszystkie pozostałe trofea (poza trofeami z dodatków)Nic dodać, nic ująć. Najłatwiejsza platyna w historii FIFY na PS3 stała się faktem!

- walderBananowa moc
Zdobądź bramkę podkręconym uderzeniem z prostego podbicia.Musimy strzelić bramkę z prostego podbicia. Trofeum powinno wpaść podczas normalnej gry, przy robieniu pozostałych pucharków. Jeśli jednak się nie udało, biegnij napastnikiem z dobrym strzałem w kierunku bramki (wskazany lekki skos) i uderz piłkę normalnie (nie używać odpowiedzialnego za finezyjny strzał), piłka powinna zostać uderzona górną częścią stopy i lekko zanurkować. Powinno udać się po kilku próbach.

Aby ułatwić sobie sprawę, możemy zmienić ustawienia suwaków odpowiedzialnych za strzał.

- Blaid21
Strzał życia
Zdobądź bramkę opadającym wolejem.Trofeum polega na zdobyciu bramki opadającym wolejem.
Dośrodkowujemy piłkę ze skrzydła, najlepiej na skraj pola karnego i oddajemy strzał (2x). Strzał musi być oddany w odpowiednim momencie (piłka musi znajdować się zaraz nad ziemią). Gdy po udanym manewrze piłka znajdzie się w siatce - trofeum znajdzie się w naszej kolekcji. Możliwe że prawidłowe wykonanie manewru będzie wymagało kilku prób. Aby ułatwić sobie sprawę, możemy zmienić ustawienia suwaków odpowiedzialnych za szybkość przeciwników, aby naszemu zawodnikowi nie przeszkadzał żaden obrońca.

- Blaid21
Droga zamknięta
Chroń piłkę, blokując obrońcę ręką.Kolejne trofeum z cyklu "powinno wpaść podczas naturalnie". Grając przeciwko komputerowi, bardzo często jesteśmy blokowani. Możemy zablokować piłkę naturalnie, ustawiając się plecami do przeciwnika lub wspomagając się . Jeśli jednak chodzi o zablokowanie gracza ręką, nie ma na to skutecznego sposobu i trzeba liczyć na szczęście. Jeśli ktoś nie zdobył tego pucharka, może mu się przydać poniższy filmik.

 

- walderNie na raz
Odbierz piłkę interwencją drugiej szansy.To trofeum powinno wpaść podczas grania.
Aby zdobyć to trofeum powinniśmy odebrać przeciwnikowi piłkę za drugim podejściem. Czyli próbujemy odebrać piłkę przeciwnikowi (bezskutecznie - pierwsza próba musi być nieudana) i zaraz potem próbujemy jeszcze raz.
Dla ułatwienia możemy obniżyć suwaki CPU albo wykorzystać drugi kontroler.
Z początku może wydawać się to trudne, ale normalnie grając powinno wpaść dość szybko.

- Blaid21
Nie tym razem!
Wybij piłkę szczupakiem.Jeśli będziecie mieli problem ze zdobyciem tego trofeum, polecam zapoznać się z filmikiem poniżej. Włączcie mecz towarzyski, w ustawieniach CPU możecie wszystko zmienić na zero, a w ustawieniach Gracza zmieńcie: Przyśpieszenie i Szybkość na 100, oraz przede wszystkim umiejętności bramkarza również na 100. Po powrocie do meczu podajecie ze środka boiska do własnego bramkarza (najlepiej ), a bramkarzem wybijacie naciskając + 2 x (przyciski ze sterowania klasycznego). Mi się udało za drugim razem

 
- adamlubinWykorzystać każdy centymetr
Zdobądź pierwszą bramkę wślizgiem.Osobiście nie miałem problemów z tym trofeum, wpadło mi naturalnie podczas gry (dokładnie pierwszego dnia ). W razie problemów kilka porad.
Ważne jest to, że bramka musi być zdobyta poprzez wciśnięcie , a nie poprzez wślizg zabierający piłkę (sprawdzone osobiście).
Podobno najłatwiej sprokurować taki strzał poprzez podanie lekkim lobem (3 x ) do zawodnika znajdującego się po przeciwnej stronie bramki. Drugim zawodnikiem wciskacie już tylko i liczycie na to, że wykona strzał wślizgiem. Po kilku/nastu/dziesięciu/set próbach powinno wpaść

Dla zilustrowania jak to ma wyglądać, dwa filmowe przykłady poniżej.

 


 


A można również zupełnie inaczej, dobijając piłkę odbitą przez bramkarza, poniżej przykład.

 
- adamlubinFałsz
Zdobądź bramkę strzałem zewnętrzną częścią stopy.Zapewne będzie to jedno z pierwszych trofeów jakie wpadną nam po strzeleniu gola.
Jeśli jednak jakimś cudem nie zdobyliśmy bramki zewnętrzną częścią stopy, polecam napastnikiem lewonożnym atakować bramkę rywala od lewej strony boiska, a prawonożnym na odwrót i na końcu oddać finezyjny strzał ( + ).

 
- walderHistoryczny wyczyn
Wygraj mecz na poziomie legendarnym, przegrywając do przerwy.Możemy zdobyć to trofeum na dwa sposoby:
1) Tradycyjny - ustawiamy mecz na poziomie legendarnym, pozwalamy strzelić przeciwnikowi bramkę w pierwszej połowie (albo strzelamy bramkę samobójczą), a po przerwie strzelamy kilka bramek i wygrywamy mecz.

lub

2) Zmieniamy ustawienia suwaków odpowiedzialnych za umiejętności przeciwników (zmniejszamy) jak i naszej drużyny (zwiększamy). Wystarczy zmienić kilka parametrów takich jak szybkość biegu, przyspieszenie, umiejętności bramkarza, krycie, celność strzałów. Strzelamy w pierwszej połowie swojaka a po przerwie spokojnie kontrolujemy mecz i strzelamy tyle bramek ile nam się podoba. Po zakończeniu meczu trofik wpada.

- Blaid21
Ideał
Uzyskaj idealny hat-trick (lewą nogą, prawą nogą i główką).TROFEUM ZABUGOWANE

Chodzi tutaj o strzelenie 3 bramek obiema nogami i głową. Najważniejsze jest to aby strzelić te bramki po kolei, tzn. w przypadku gdy strzelimy jednym zawodnikiem np. 5 bramek - pierwszą lewą nogą, potem prawą, prawą i dwa razy z główki - trofeum nam nie wpadnie. Najlepiej zacząć od strzelenia bramki głową, strzał lewą i prawą nogą tylko formalność. Z pomocą suwaków powinno wpaść bez najmniejszych problemów.

- Blaid21
Srebrzyste gody
Ukończ wszystkie gry treningowe na poziomie srebrnym.Musimy ukończyć każdą grę treningową na poziomie srebrnym. Wszystkich gier treningowych jest 13 - niektóre banalnie proste, niektóre kosmicznie trudne, ale da się je przejść.

1) Podania po ziemi:

Poziom brązowy: 5 000
Poziom srebrny: 4 000
Poziom złoty: 8 000
Wyzwanie treningowe: 8 000

 
2) Zaawansowane podania po ziemi:

Poziom brązowy: 8 000
Poziom srebrny: 7 000
Poziom złoty: 7 500
Wyzwanie treningowe: 20 000

 
3) Strzelanie:

Poziom brązowy: 5 000
Poziom srebrny: 5 000
Poziom złoty: 2 000
Wyzwanie treningowe: 45 000

 
4) Zaawansowane strzelanie:

Poziom brązowy: 6 000
Poziom srebrny: 12 000
Poziom złoty: 10 000
Wyzwanie treningowe: 30 000

 
5) Drybling:

Poziom brązowy: 12 000
Poziom srebrny: 8 000
Poziom złoty: 9 000
Wyzwanie treningowe: 35 000

 
6) Zaawansowany drybling:

Poziom brązowy: 7 000
Poziom srebrny: 5 000
Poziom złoty: 17 000
Wyzwanie treningowe: 75 000

 
7) Podania górą:

Poziom brązowy: 6 000
Poziom srebrny: 20 000
Poziom złoty: 30 000
Wyzwanie treningowe: 25 000

 
8) Dośrodkowania:

Poziom brązowy: 2 000
Poziom srebrny: 12 000
Poziom złoty: 8 000
Wyzwanie treningowe: 40 000

 
9) Obrona:

Poziom brązowy: 2 000
Poziom srebrny: 2 000
Poziom złoty: 7 000
Wyzwanie treningowe: 16 000

 
10) Zaawansowana obrona:

Poziom brązowy: 4 000
Poziom srebrny: 4 000
Poziom złoty: 4 000
Wyzwanie treningowe: 10 000

 
11) Bramkarz:

Poziom brązowy: 3 000
Poziom srebrny: 6 000
Poziom złoty: 5 000
Wyzwanie treningowe: 21 000

 
12) Rzuty wolne:

Poziom brązowy: 10 000
Poziom srebrny: 7 500
Poziom złoty: 6 000
Wyzwanie treningowe: 50 000

 
13) Rzuty karne:

Poziom brązowy: 7 300
Poziom srebrny: 5 000
Poziom złoty: 2 000
Wyzwanie treningowe: 20 000

 


- Blaid21Legenda
Osiągnij poziom legendarny w jednym wyzwaniu treningowym w grach treningowych.Łatwe złotko, najłatwiejszym wyzwaniem są karne. Strzelamy dosyć mocno w rogi, a potem dobijamy do końca brakujące punkty. Najlepiej obejrzyjcie filmik:

 
- koniumkTrening czyni mistrza
Odblokuj jedno wyzwanie treningowe w grach treningowych.Trofeum wpadnie przy robieniu trofeum Legenda. Należy przejść Poziom złoty jednej z gier treningowych.
Poziom brązowy > Poziom srebrny > Poziom złoty > Wyzwanie treningowe

- Blaid21
Pora na FUT
Skorzystaj z powiadomienia Football Club i przejdź do trybu Ultimate Team.W menu głównym, na pierwszej planszy po prawej stronie znajdują się Powiadomienia Football Club
Naszym zadaniem jest wybranie prawym analogiem powiadomienia dotyczącego trybu Fifa Ultimate Team (może to być informacja o składzie drużyny tygodnia), następnie naciskamy , wchodzimy w wybrany tryb i pucharek jest nasz.

Trofeum można połączyć z "Dzięki za radę"

- walder
Pierwsze kroki
Stwórz klub FUTKolejnym krokiem w trybie FUT będzie stworzenie klubu.
Po odsłuchaniu porad komentatora (Darka Sz. w naszym ojczystym języku) dotyczących omawianego trybu oraz rozegraniu pierwszego meczu, pucharek wpada na nasze konto.

- walder
Dobrzy kumple
Zdobądź zaufanie zawodnika w trybie FUT po zagraniu nim 10 lub więcej meczów.Zawodnicy otrzymani z paczek mają już zdobytą lojalność (zielona tarcza).
Naszym zadaniem jest rozegrać 10 spotkań nowym zawodnikiem z rynku transferowego (tarcza lojalności zmieni kolor z białego na zielony)

- walder
Zgrany eksperyment
Zastosuj swoją pierwszą kartę stylu gry w trybie FUT.W trybie Ultimate Team w tym roku nowością są karty stylu. Dzięki takiej karcie możemy podnieść wybrane parametry piłkarzy. Najdroższymi kartami są te, podnoszące parametr szybkości piłkarza.
Jeśli nie posiadamy karty stylu wśród kart jednorazowych, udajemy się na aukcję.
Możemy zakupić kartę np. styl gry Podstawowy, który co prawda parametrów nie podnosi, ale za to jest najtańszym typem karty (150 monet). Po użyciu tej karty trofeum tak czy inaczej zdobędziemy.

- walder
Mógłbym tak co tydzień
Rzuć wyzwanie drużynie tygodnia FUT.W trybie FUT w zakładce graj, u dołu znajduje się aktualny skład Drużyny Tygodnia. Naszym zadaniem jest rozegrać mecz.
Na zdobycie tego trofeum nie mają wpływu wynik meczu, ani poziom zaawansowania.


- walder
Wzmocnienie składu
Otwórz 20 paczek w trybie FUTDo tego trofeum liczą się wszystkie otwarte paczki, zarówno te kupione w sklepie, jak i wygrane, czy darmowe.
Najtańszą paczką w sklepie FUT jest brązowa paczka warta 400 monet.
Paczki można również dostać za wygranie niektórych turniejów.

- walder
Uzupełnienie kolekcji
Zdobądź tytuł ligi w sezonach FUT.Tytuł ligi możemy zdobyć grając online jak i offline. Jednak polecam zdobyć pucharek, grając przeciwko komputerowi z 2 powodów.
Poziom trudności dla 10 ligi nie jest wymagający, a ponadto słyszałem, że pucharek niechętnie wpada po zdobyciu mistrzostwa ligi w trybie online.
Wybierając tryb offline, na początku mamy 4 różne sezony do wyboru, różniące się poziomami trudności, a co za tym idzie wartością otrzymywanych nagród na koniec sezonu. Te najłatwiejsze, w których przeważają mecze na poziomie amator i początkujący oznaczone są maksymalnie 1
W każdym sezonie dla 10 ligi musimy zdobyć 12 punktów w 10 meczach, aby zdobyć tytuł ligi. Zatem wystarczy wygrać 4 mecze, aby zakończyć sezon na pierwszym miejscu. Po uzyskaniu maksymalnej ilości punktów, jaka jest potrzebna do zdobycia mistrzostwa, sezon automatycznie kończy się.

- walderO! Darmowa złota paczka!
Ukończ wszystkie zadania menedżera w trybie FUT.Wszystkich zadań jest 13, a za ich wykonanie dostaniemy złotą paczkę.
Zadania menadżera są w zakładce składy. Kilka zadań dotyczy wcześniej opisanych trofeów.
Każde zadanie jest dokładnie opisane, zatem z wykonaniem ich nie powinno być problemu.

- walder
Przekazanie opaski
Zmień kapitana zespołu w trybie FUT.Kolejny prosty pucharek.
Wchodzimy w zakładkę składy, na wybranym aktywnym składzie wciskamy , następnie wybieramy role zawodników. Pojawi się rola kapitana. Przypisujemy opaskę kapitana innemu zawodnikowi z drużyny.

- walder
Długi kontrakt
Użyj 99-meczowego kontraktu z katalogu na dowolnym zawodniku w trybie FUT.W katalogu FC po uzyskaniu 15. poziom EA SPORTS Football Club. możemy zakupić kartę kontraktu na 99 meczy w trybie FUT.
Karta taka warta jest 1000 kredytów FCC. Szybszym sposobem na uzyskanie takiej karty jest poproszenie znajomego aby nam ją podarował, ale żeby uzyskać i tak musimy zdobyć 15. poziom EA SPORTS Football Club.
Po zdobyciu takiej karty, wchodzimy w tryb FUT i używamy jej na dowolnym zawodniku .

Kupując kontrakt 99-meczowy z katalogu, otrzymamy Mój ci jest!

- walder
Pierwsza misja
Wyślij łowcę talentów na przeszukiwanie obszaru.Tryb kariery (manager). Wchodzimy w Globalną Sieć Transferową i wysyłamy jednego z naszych skautów do dowolnego kraju. Trofeum wpada przy wykonywaniu trofeumDobry połów.

- Blaid21
Dobry połów
Znajdź w trybie kariery zawodnika przez Globalną Sieć Transferową z dowolną kombinacją 3 cech.Wchodzimy w Globalną Sieć Transferową w trybie Kariery Managera, przechodzimy do zakładki WYTYCZNE>Dodaj wytyczną i wybieramy 3 cechy. Np. możemy wybrać: Mocny w obronie, Wysoki i Silny
Następnie zachowujemy zmiany i wracamy do łowców talentów - wysyłamy jednego z nich do ligi angielskiej. Po pewnym czasie, jak już nasz skaut znajdzie osobę spełniającą te warunki, trofeum powinno wpaść.

Przy wykonywaniu tego trofeum wpada nam również Pierwsza misja

- Blaid21
Fant
Zdobądź w trybie kariery puchar jako menedżer.Musimy wygrać puchar w trybie managerskim. Trofik wpada po wygraniu: pucharu, superpucharu lub ligi. Najszybciej zdobyć je można grając np. Man Utd. Symulujemy na początku mecze do spotkania o Tarczę Dobroczynności i wygrywamy ją.

- Blaid21
Pod kontrolą
Zmień ustawienie zespołu na ekranie zarządzania zespołem w trybie kariery.Uruchamiamy tryb kariery managera, przechodzimy do zakładki zespół i najeżdżamy na formację. Zmieniamy ją prawym drążkiem na jakąkolwiek inną i przechodzimy kursorem w prawo na np.Skład Klubu. Po chwili trofeum powinno wpaść.

- Blaid21
Ludzie listy piszą
Otwórz skrzynkę odbiorczą wiadomości w trybie kariery.


Uruchamiamy tryb kariery managera. Naciskamy na pierwszej stronie Dalej . W trakcie symulacji kolejnych dni powinniśmy dostać informację w lewym górnym rogu że dostaliśmy wiadomość. Naciskamy nie przerywając symulacji. Jak wszystko dobrze zrobiliśmy, powinno nas przenieść do zakładki ze skrzynką odbiorczą i trofeum powinno wpaść.

TROFEUM ZABUGOWANE
Podobno trofeum jest zabugowane i nie zawsze wpada. Trudno mi to potwierdzić bo wpadło mi za pierwszym razem. Ewentualnie trzeba próbować do skutku.

W razie niejasności odsyłam do YT:
 
- Blaid21Wschodząca gwiazda
Spraw, aby Twoja wirtualna gwiazda w trybie kariery dostała się do drużyny tygodnia.Jest to łatwe trofeum. Tworzymy nowa karierę zawodnikiem i wybieramy Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. W kalendarzu wybieramy pierwszy mecz ligowy (bodajże to będzie Real Betis) i go wygrywamy. Za pomocą suwaków w ustawieniach gry ułatwiamy sobie grę (SI zmniejszamy, dla nas zwiększamy). Rozgrywamy mecz samą gwiazdą, a nie drużyną. Musimy otrzymać notę co najmniej 9.7, ale to nie jest trudne przy proponowanych ułatwieniach. Po meczu ponownie wchodzimy w kalendarz, wybieramy kolejny mecz ligowy i przyspieszamy czas poprzez symulacje. Po tej czynności trofeum powinno być nasze.

UWAGA ! - jeżeli zawodnik zostanie kontuzjowany, trofeum nie wpadnie !

Jeżeli jeszcze będziecie mieli problemy, poniżej wrzucam filmik:

 
- koniumkDwaj przyjaciele z boiska
Rozpocznij „Sezon współpracy” ze znajomym.W trybie Sezony przy pomocy przechodzimy do sezonów współpracy. Aby zdobyć trofeum, musimy naszego znajomego, który ma włączoną FIFĘ 14, zaprosić do gry. Po rozegraniu meczu w trybie kooperacji z innym klubem, bez względu na wynik, trofeum wpadnie na nasze konto.

- walder
Na wyższym szczeblu
Awansuj do wyższej ligi w trybie Sezony.Musimy awansować do następnej ligi w trybie Sezony. W razie jak nam brakuje punktów lub kilku meczy możemy dokonać odpowiednich zakupów w sklepie Football Club i zakupić mecz, wygraną lub remis w trybie Sezony (wpadnie nam przy okazji trofeum Mój ci jest!). Przy okazji robienia tego trofeum możemy od razu zrobić trofeum Lśnienie

- Blaid21Ja tylko na chwilę
Rozegraj mecz towarzyski wirtualnych klubów.Wystarczy że rozegramy nasz pierwszy mecz towarzyski naszą wirtualną gwiazdą online i trofeum powinno wpaść.

- Blaid21Lśnienie
Wygraj puchar w trybie Sezony.Trofeum polega na zdobyciu przez nas jakiegokolwiek trofeum w trybie Sezony. Całe szczęście nie trzeba wygrać pucharu online tak jak w poprzednich odsłonach FIFY.
Trofik wpada po wywalczeniu mistrzostwa (nie wystarczy awansować) w lidze w trybie Sezony.
Jeśli brakuje punktów lub kilku meczy możemy dokonać odpowiednich zakupów w sklepie Football Club i zakupić mecz, wygraną lub remis w trybie sezony (wpadnie nam przy okazji trofeum Mój ci jest!).
Przy okazji robienia tego trofeum wpadnie nam też Na wyższym szczeblu

- Blaid21Czysto towarzysko
Ukończ sezon w trybie „Meczów towarzyskich online”.Do zdobycia tego trofeum potrzebna jest ustawka. Musimy ze znajomym wygrać w 5 meczach, najlepiej jak wygramy pierwsze 3 mecze w Sezonie meczów towarzyskich. Wystarczy że po rozpoczęciu meczu, przeciwnik opuści grę, a nam zaliczy wygraną, powtarzamy ten krok jeszcze dwukrotnie i zdobywamy 9 punktów, które dadzą nam wygrana w sezonie.

- walder
Pierwsze koty za płoty
Odblokuj 15% wyzwań wirtualnej gwiazdy w wirtualnych klubach.Musimy odblokować 15% umiejętności naszej wirtualnej gwiazdy w trybie online.
Z każdym meczem powinniśmy powoli odblokowywać nowe umiejętności.

- Blaid21Praca zespołowa
Wygraj swój pierwszy mecz w sezonie wirtualnych klubów.Aby zdobyć to trofeum musimy wygrać mecz swoją Wirtualną Gwiazdą w Sezonach Wirtualnego Klubu. Żeby rozpocząć mecz, w klubie muszą być minimum 2 osoby, samemu nic nie wskóramy, zatem potrzebna jest ustawka. W Wirtualnym Klubie rozegramy trochę meczy, żeby zdobyć trofeum Pierwsze koty za płoty. Trofeum wpadnie więc prędzej czy później, wszystko zależy od naszych a także znajomego umiejętności.

- walder
Zadanie wykonane
Ukończ zadanie Match Day w wydarzeniach tygodnia co najmniej na poziomie „Klasa światowa”.Wchodzimy w tryb odpowiedni tryb gry - w miejscu gdzie mamy możliwość rozegrania szybkiego meczu zmieniamy tryb na wydarzenia tygodnia.
W trybie tym mamy do zdobycia 3 różne trofea: Wielki mecz, Zadanie wykonane i Na własny rachunek.

Co jakiś czas pojawiają się nam nowe wyzwania w wydarzeniach tygodnia. Są to zadania wirtualnej gwiazdy, mecze tygodnia i zadania Match Day. Nas interesuje ten ostatni tryb. Zadania te są dość trudne, ale zdarzają się też czasem łatwiejsze. Po prawej stronie będziemy mieli informację co musimy zrobić. Żeby to trofeum nam wpadło musimy wybrać poziom Klasa Światowa. Jeśli nam nie wychodzi, to radzę poczekać na nowy zestaw zadań - w końcu powinno trafić się jakieś prostsze zadanie.

- Blaid21
Wielki mecz
Rozegraj mecz tygodnia w wydarzeniach tygodnia.Wchodzimy w tryb odpowiedni tryb gry - w miejscu gdzie mamy możliwość rozegrania szybkiego meczu zmieniamy tryb na wydarzenia tygodnia.
W trybie tym mamy do zdobycia 3 różne trofea: Wielki mecz, Zadanie wykonane i Na własny rachunek.

Wybieramy mecz tygodnia. Wystarczy że rozegramy jeden z meczy tygodnia a dowolnym poziomie trudności, nie musimy nawet wygrać.
UWAGA! Aby trofeum wpadło musimy ustawić czas trwania połowy na co najmniej 6 minut (możliwe, że 5 minut wystarczy, ale nie jestem pewien).

- Blaid21
Na własny rachunek
Ukończ zadanie wirtualnej gwiazdy na dowolnym poziomie trudności w wydarzeniach tygodnia.Wchodzimy w tryb odpowiedni tryb gry - w miejscu gdzie mamy możliwość rozegrania szybkiego meczu zmieniamy tryb na wydarzenia tygodnia.
W trybie tym mamy do zdobycia 3 różne trofea: Wielki mecz, Zadanie wykonane i Na własny rachunek.

Wybieramy wyzwanie wirtualnej gwiazdy. W opisie po prawej stronie powinniśmy mieć informacje co mamy zrobić. Zwykle polega to na strzeleniu kilku goli lub doprowadzeniu do remisu/zwycięstwa określoną liczbą bramek. Trofeum to możemy zrobić na dowolnym poziomie trudności.

- Blaid21
Dzięki za radę
Skorzystaj z rekomendacji Football Club.W menu głównym na pierwszej planszy po prawej stronie znajdują się Powiadomienia Football Club.
Naszym zadaniem jest zatwierdzenie dowolnego powiadomienia
Trofeum to możemy połączyć z Pora na FUT

- walderMam coś dla Ciebie
Podaruj znajomemu przedmiot z katalogu Football Club.Podobnie jak w trofeum Mój Ci jest, musimy wejść do katalogu EASFC i za zdobyte kredyty podarować znajomemu zakupiony przedmiot. Możemy przesłać znajomemu nagrodę, którą wcześniej sami zakupiliśmy.
Dodam tylko, że przy zakupie takiej nagrody, mamy rabat 50 %. Ot promocja taka.


- walderJa nie dam rady?
Pobij rekord znajomego w grze treningowej.Musimy ustanowić lepszy wynik w jakiejkolwiek grze treningowej od naszego znajomego. Jeśli nie mamy znajomego grającego w Fifę 14, możemy założyć drugi profil na konsoli i pobić rekord ustanowiony na tym drugim koncie (wpierw musimy mieć to konto w znajomych PSN). Przy pomocy drugiego konta możemy również zaliczyć trofeum Mam coś dla Ciebie

- Blaid21
Mój ci jest!
Zakup nagrodę w katalogu Football Club.Kredyty FCC dostajemy jednocześnie z Punktami doświadczenia, a minimalna ilość potrzebna do zakupu przedmiotu z katalogu wynosi 100 kredytów FCC, tyle bowiem kosztuje cieszynka Muevelo. Jest to najtańszy przedmiot dostępny od poziomu 1.
Aby dokonać zakupu, wchodzimy z menu głównego do katalogu EASFCC i wybieramy prezent, który ma nam dać .

Trofeum to można połączyć z
Długi kontrakt


- walderKażdy od czegoś zaczyna...
Osiągnij 15. poziom EA SPORTS Football Club.Jeśli graliśmy w poprzednią część tasiemca od EASports i osiągnęliśmy poziom 15., będzie to pierwszy pucharek, który pojawi się na naszym koncie i dalsza część opisu tego trofeum będzie zbędna.
Jeśli jednak zaczynamy naszą przygodę z piłką kopaną od "elektroników", trochę czasu będziemy musieli spędzić przy grze.
Swoją przygodę zaczynamy od poziomu 1. i do uzyskania poziomu 2. potrzeba nam raptem 500 PD. Jednak wraz z kolejnym poziomem, wzrasta ilość potrzebnych PD do awansu. Ograniczeniem jest także dzienny limit w zdobywaniu punktów potrzebnych do awansu, który wynosi 2000 PD.
Punkty doświadczenia dostajemy praktycznie za wszystko, począwszy od logowania się na serwerach EASports, poprzez rozgrywanie meczy, na wygrywaniu licytacji w trybie FUT kończąc. Najwięcej jednak możemy zyskać, spełniając zadania w Match Day (wcześniej wybierając poziom trudności, do którego jest przypisana ilość możliwych PD do zdobycia), lub rozgrywając Mecze Tygodnia.
Dodam tylko, że zdobywając punkty doświadczenia, zdobywamy jednocześnie kredyty FCC, które wykorzystujemy do zakupu przedmiotów z katalogu.

- walder