Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Driver: San Francisco - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Q-Naro
  Guest

  Platyna Driver: San Francisco - Poradnik  PRZEGLĄD:


  Trudność zdobycia platyny: 5/10 + Ankieta
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 30-40h
  Liczna trofeów: 51 (38 10 2 1 )
  Trofea offline: 45 (25 9 1 )
  Trofea online: 15 (13 1 1 )
  Minimalna liczba przejść: 1
  Zalecana ilość przejść: 1
  Trofea do pominięcia: Mocarz
  Zabugowane trofea: brak
  Online Pass: Był wymagany, aktualnie jest zniesiony
  Liczba graczy/kontrolerów: 1


  WSTĘP:


  W piątej odsłonie Drivera wcielamy się ponownie w rolę policjanta Johna Tanner'a, który podczas pościgu za groźnym przestępcą zwanym Jerycho, ulega poważnemu wypadkowi w wyniku czego nasz bohater ląduje w szpitalu zapadając w śpiączkę i zyskuje nadprzyrodzone umiejętności, które pozwalają Johnowi kontrolować każdego kierowcę w mieście. Co za tym idzie gracz dostaje możliwość kierowania każdym samochodem w San Francisco. Gra obfituje w dynamiczne sceny pościgów niczym z Hollywood.


  MAPA PRZEJŚCIA:


  O ile rozgrywka w singlu nie powinna przysporzyć nikomu poważniejszych problemów, to tryb multiplayer może nam skutecznie to utrudnić z powodu znikomej ilości graczy. Serwery w Driverze świecą pustkami i raczej bez działu ustawki będzie nam trudno powbijać upragnione pucharki, w szczególności trofea za tryb drużynowy. Minimalna liczba graczy to dwóch, oraz tryb drużynowy to czterech. W grze możemy przeoczyć tylko jedno trofeum: MOCARZ, którego opis znajdziecie w poradniku.

  Krok pierwszy: Singiel

  Trofea w singlu możemy zdobywać dowolnie, tylko pamiętajmy żeby przed wykonaniem Gateway Activity zaliczyć trofeum Mocarz. Proponuję ładować wszystkie zdobyte punkty na początku w ulepszenia naszego garażu co znacznie ułatwi nam rozgrywkę oraz umożliwi zdobywanie większej ilości punktów, oraz odkrycie większej ilości ikon misji i znajdziek na mapie. Zalecane jest też wykonanie misji pobocznych przed rozpoczęciem kolejnego rozdziału z misji fabularnych. Co by nas nie przytłoczył ich ogrom po skończeniu fabuły, a jest ich naprawdę sporo.

  Krok drugi: Multiplayer

  Od razu na wstępie proponuję się zapisać do działu Ustawka. Naszym głównym celem jest osiągniecie 38 levelu. Ale na początek proponuję skupić się na pucharkach dla minimalnej ilości graczy czyli 2-8, po osiągnięciu 8 poziomu dostajemy możliwość startowania w zawodach drużynowych gdzie minimalna ilość graczy wynosi 4-8. Trofea nie wpadają w grze prywatnej. Jak już pisałem wcześniej - na serwerach pusto, więc znalezienie się ze znajomym w grze publicznej nie stanowi problemu.


  PORADNIK:  Ty tu rządzisz
  Zdobądź wszystkie trofea


  Gratulacje, niebieski dzbanek zasilił twoje konto.


  Nauka jazdy
  Ukończ prolog


  Jest to pierwsze trofeum jakie zdobędziemy odpalając tryb fabularny - nie do pominięcia.


  Powrót na trasę
  Ukończ rozdział 1


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Strażnik miasta
  Ukończ rozdział 2


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Mimo wszystko
  Ukończ rozdział 3


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  A kuku!
  Ukończ rozdział 4


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Tajniak
  Ukończ rozdział 5


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Inna perspektywa
  Ukończ rozdział 6


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Cała prawda
  Ukończ rozdział 7


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Ocalały
  Ukończ rozdział 8


  Trofeum związane z trybem fabularnym - nie do pominięcia.


  Koniec drogi
  Ukończ całą rozgrywkę


  Po ukończeniu całej fabuły trofeum jest nasze - nie do pominięcia.


  Nowicjusz
  Osiągnij 5 poziom w trybie wieloosobowym (Publiczna)


  Patrz na trofeum Mistrz.


  Weteran
  Osiągnij 20 poziom w trybie wieloosobowym (Publiczna)


  Patrz na trofeum Mistrz.


  Mistrz
  Osiągnij 38 poziom w trybie wieloosobowym (Publiczna)


  Punkty doświadczenia dostajemy za każdą rozgrywkę, w zależności od zajętego miejsca w rankingu suma ich jest większa lub mniejsza. Najwięcej otrzymujemy w zawodach drużynowych, sporą ilość uzbieramy podczas robienia pozostałych pucharków. Za ukończenie samouczka otrzymamy jednorazowo 14,000XP. Starajcie się też w kwalifikacjach zajmować pierwsze miejsca, w ten sposób otrzymacie dodatkowe XP. Do 38lvl będziemy potrzebować 450,000XP  Zakręcony
  Zakręć 10 pojazdami przy pomocy Impulsu (Publiczna)


  Żeby używać impulsu musimy mieć naładowany pasek energii na full. Wybieramy shift wciskając następnie namierzamy samochód przeciwnika i przytrzymujemy jak skala się napełni - puszczamy. Jest to dość trudne w normalnej rozgrywce bo przeciwnicy zwinnie uciekają a po napełnieniu skali mamy parę sekund, inaczej impuls przepada i musimy czekać na ponowne naładowanie się paska energii. W rozgrywce drużynowej nie możemy tego wykonać na partnerach z własnej drużyny.


  Koneser
  Użyj funkcji Wytworzenia lub Zamiany wobec 20 unikalnych aut (Publiczna)


  Najpierw proponuje osiągnąć 37 level, wtedy będziemy mieli już odblokowane wszystkie samochody do podmiany. Wchodzimy w profil i przydzielamy po kolei pojazd 1 i 2. Następnie podczas wyścigu gdy nasz pasek energii (drugi od dołu w lewym dolnym rogu) zostanie naładowany na maxa za pomocą i i wciśnięciu wybieramy samochód do podmiany.


  Kierowca zawodowy
  Zajmij 10 razy miejsce w pierwszej 3 w Wyścigu klasycznym (Publiczna)


  Wybieramy wyścigi klasyczne i 10x musimy ukończyć przynajmniej na trzeciej pozycji. Nie musi to być wygrana 10x pod rząd. bardzo proste wyścigi - można zrobić na ustawce.


  Podkręć tempo
  Zajmij 10 razy miejsce w pierwszej 3 w Wyścigu sprintów (Publiczna)


  To samo co wyżej - można zrobić na ustawce.


  Jak na karuzeli
  Zajmij 10 razy miejsce w pierwszej 3 w Wyścigu po torze (Publiczna)


  Tak samo jak wyżej - można zrobić na ustawce.


  Chorąży
  Punktuj 10 razy w trybie Zdobądź flagę (Publiczna)


  Chyba najtrudniejsze trofeum w całej grze, bez ustawki jest naprawdę trudno. Musimy swoim samochodem zdobyć i dowieźć flagę do naszej bazy. Do ustawki będziemy potrzebowali trzech znajomych. Na serwerach pustka. Jeżeli jednak uda nam się robić to z przypadkowymi graczami pamiętajmy o szybkim samochodzie na podmiankę jak już zdobędziemy flagę.


  Przekaż pochodnię
  25 razy posiadaj pochodnię przez 20 s. w Sztafecie (Publiczna)


  Żeby uruchomić sztafetę potrzebujemy trzech graczy (prócz nas), trofeum jest źle opisane - musimy posiadać flagę 25x wystarczy nawet przez 1 sekundę, najlepiej przekazywać sobie flagę co chwilkę ze znajomym z drużyny.


  Bezwzględny atak
  10 razy zaatakuj z powodzeniem bazę w trybie Najazd (Publiczna)


  Proste zadanie, wystarczy wjechać naszym samochodem do czerwonego okręgu na mapie, którego bronią przeciwnicy. Każde trafienie w nas samochodem rywala skutkuje natychmiastowym shiftem i musimy szukać nowego auta z poza czerwonej strefy. Po zdobyciu punktu, szukamy kolejnego samochodu po za strefą i powtarzamy akcję. Szybkie i łatwe.


  Berek!
  50 razy bądź berkiem przez co najmniej 10 s. w grze sieciowej (Publiczna)


  Można zrobić w dwójkę ze znajomym - stańcie naprzeciwko siebie i co 10 sekund stukajcie w siebie, pamiętajcie o podmianie samochodów po kilku uderzeniach czołowych samochód może ulec zniszczeniu.


  Ucieczka
  Dotrzyj do 25 miejsc dostawy w trybie Nokaut (Publiczna)


  Tryb Nokaut można uruchomić już od 2 graczy. Raz jesteśmy ścigającym a raz ściganym. Naszym zadaniem jest jako ścigany dojechać do 25 miejsc oznaczonych na mini mapie. W jednej rozgrywce możemy zaliczyć maksymalnie pięć takich miejsc. Jeżeli robimy to z przypadkowymi graczami unikajcie szerokich ulic z dużym ruchem. Można zrobić ze znajomym.


  Jesteś na fali!
  Jedź dwoma śladami przez 30 s. w trybie Przetarty szlak (Publiczna)


  W trybie przetarty szlak chodzi o to żeby żeby jechać 30 sekund dwoma śladami, które pozostawia samochód który ścigamy. Dużo zależy tutaj od mapy jaka zostanie nam przydzielona (niestety jest przydzielana losowo). Niektóre maja dużo zakrętów i trudno jest łapać oba ślady, a w dodatku przeszkadzają inni gracze. Tryb można uruchomić od dwóch osób, czyli ze znajomym spokojnie obaj możecie to zrobić za pierwszym razem. Polecam do tego jakiś szeroki samochód, ja akurat robiłem to Lamborghini Aventador. I jeszcze jedna uwaga, nie musicie jechać przez 30 sekund non stop tylko 30 sekund ogólnie w jednej sesji, jeżeli któryś z Was już nabił to zmiana i robi to kolejny gracz.


  Trzymaj się stada
  Zalicz 1000 bramek w trybie Punkt kontrolny/Pościg uliczny (Publiczna)


  Tryb Punkt kontrolny można uruchomić od dwóch graczy, po prostu jeździmy przez bramki dopóki trofeum nie wpadnie. Średnio w jednym wyścigu zaliczymy 100 bramek.


  Rzucam wyzwanie
  Pobij Czas docelowy/Wynik w dowolnym wyzwaniu


  W garażu mamy dostępne przeróżne wyzwania, wystarczy ukończyć jedno z nich. Wyzwania są bardzo proste i nie sprawią nikomu kłopotów.


  Wąchajcie dym, frajerzy
  Ukończ wyzwanie 'Powrót z przeszłości'


  Gdy ukończymy jedna z pobocznych misji Activity 1 w nagrodę dostaniemy słynny wehikuł czasu znany z filmu „Powrót do przyszłości” oczywiście jest to Delorean DMC-12. Trzeba teraz wejść i kupić samochód w naszym garażu, następnie rozpędzamy się nim do maksymalnej prędkości. W tym momencie dostaniemy informacje że odblokowaliśmy nowe wyzwanie. Naszym celem będzie wykonanie czynności z listy. Zaczynamy:

  1. Ruszamy z piskiem opon,
  2. Przed samą ścianą hamujemy i skręcamy w lewo.
  3. Robimy slalom między kolumnami, przy ostatnim filarze skręcamy w prawo na ręcznym.
  4. Następnie runda w okół parkingu przy okazji na ostatniej prostej otrzymamy zaliczenie prędkości oraz hamowanie jeżeli nie zrobiliśmy tego na początku.
  5. Wrzucamy wsteczny, rozpędzamy się i robimy obrót 180 stopni.
  6. Kręcimy bączka 360 stopni. Wszystko musimy wykonać poniżej minuty. Bardzo pomocny tutaj będzie ten filmik.

     Światła, kamera, akcja!
  Odblokuj wyzwanie filmowe


  Patrz na trofeum Mocna rzecz!


  Cięcie! To było dobre!
  Odblokuj 6 wyzwań filmowych


  Patrz na trofeum Mocna rzecz!


  Mocna rzecz!
  Odblokuj wszystkie 13 wyzwań filmowych


  Jak wiadomo wyzwań jest 13, każde wyzwanie wymaga od nas znalezienia 10 rolek filmowych, które są porozrzucane po San Francisco (małe niebieskie punkciki). Czyli musimy zebrać 130 rolek i w tedy trofeum jest nasze. Najlepiej zabrać się za to na koniec gdy już będziemy mieli wykupione wszystkie ulepszenia mapy.


  Aktywność!
  Ukończ akcję


  Patrz na trofeum Radioaktywność!


  Nad-aktywność!
  Wykonaj 25 akcji


  Patrz na trofeum Radioaktywność!


  Radioaktywność!
  Wykonaj 50 akcji


  Nic innego jak zadania poboczne zaznaczone niebieskim kwadratem z błyskawicą na naszej mapce. Są one kolejno odblokowywane po ukończeniu głównej misji, proponuję wykonywać od razu jak tylko się pojawiają.


  Próba sił
  Ukończ próbę


  Patrz na trofeum Mistrz kierownicy


  Podwójna próba sił
  Ukończ 40 prób


  Patrz na trofeum Mistrz kierownicy


  Mistrz kierownicy
  Ukończ wszystkie 80 prób


  Kolejna odskocznia od wątku fabularnego, tak samo jak akcje pojawiają się po odblokowaniu kolejnej głównej misji. Wykonujemy je od razu jak się pojawią na mapce. Z postępem fabuły trudność nowych prób będzie rosła, najtrudniejsze oczywiście pojawią się na sam koniec. Zadania polegają np. na przejechaniu pod prąd kilka set metrów bez kolizji, wyprzedź określoną liczbę samochodów w podanym czasie. Jest ich sporo ale jeżeli będziemy je wykonywać na bieżąco to pod koniec zostanie nam już tylko kilka. Mi największy problem sprawiły dwie próby. Przejechanie pod 10 ciężarówkami w czasie 60 sekund oraz wyprzedzenie 50 samochodów w czasie 60 sekund. Co do pierwszej to są dwa sposoby. Przejęcie ciężarówki Shift'em i ustawienie jej tak na drodze tak abyśmy mogli spokojnie przejechać 10 samochodami pod jej naczepą. Lub po prostu przejmować kolejne samochody i próbować przejechać. Jednym samochodem możemy przejechać tylko raz pod naczepą. Co do drugiej próby to tutaj kluczem do wygranej jest bardzo szybki samochód (ja użyłem lambo), długa prosta i jazda środkiem autostrady jak najbliżej pojazdów.


  Jesteś ubezpieczony?
  Kup swoje pierwsze auto


  Patrz na trofeum Entuzjasta samochodów


  Fan motoryzacji
  Kup 50 pojazdów


  Patrz na trofeum Entuzjasta samochodów


  Entuzjasta samochodów
  Kup wszystkie pojazdy z garażu


  Musimy kupić w naszym garażu wszystkie samochody, jest ich 140. Niektóre zostaną dopiero odblokowane po ukończeniu danych misji.


  Pierwsze auto
  Kup swój pierwszy garaż


  Szara ikonka na mapie w kształcie domku to garaż do kupienia - wystarczy kupić.


  Klucze do miasta
  Kup wszystkie garaże w mieście


  W raz z postępem fabuły na naszej mapie będą dostępne nowe garaże do kupienia, kupujemy wszystkie i trofeum jest nasze.


  Nic mnie nie zaskoczy
  Kup wszystkie ulepszenia w garażu


  Praktycznie wszystkie zdobyte punkty będziemy wydawali na nasze ulepszenia. W garażu mamy dostępne przeróżne rodzaje, które np. zwiększają nam mnożnik zdobytych punktów czy też odkrywają więcej ikon na mapie. Na początku proponuje wydawać naszą kasę na mnożnik dochodu. Bo wiadomo im większy mnożnik tym więcej punktów. Po wykupieniu wszystkich ulepszeń usłyszycie znajome DING.


  Milioner
  Wykorzystaj 5 000 000 punktów SW


  Trofeum nie da się przeoczyć, na pewno wpadnie przed końcem gry. Chociażby kupując wszystkie samochody.


  To nie dzieje się naprawdę
  Ukończ samouczek dotyczący Shiftu


  Gra oferuje nam różne samouczki, wystarczy wybrać Shift i ukończyć - banalne trofeum.


  Shift rządzi
  Wykonaj Shift 1000 razy (Rozgrywka/W sieci)


  Nie ma sensu napalać się na to trofeum i je wykonywać od razu, zapewniam Was że wpadnie podczas swobodnego przechodzenia gry. Shift wykonujemy po przez wciśniecie następnie celujemy do którego samochodu chcemy się przenieść i ponownie wciskamy .


  Czas na przegląd
  Przejedź ponad 1000 mil (~1610 km) (Rozgrywka/w sieci)


  Trofeum nie do przeoczenia, wpadnie przed końcem gry.


  Policjanci i Złodzieje
  Ukończ 30 pościgów policyjnych w trybie przejażdżki


  Podczas swobodnej jazdy po San Francisco możemy na ulicach spotkać policyjne radiowozy, jako uciekinier wystarczy zahaczyć o patrol, a podejmą za tobą pościg, twoim celem będzie zgubienie ogona. Za pomocą funkcji Shift możemy także przenieść się do radiowozu, wtedy na naszej mapce na czerwono zostają zaznaczeni przestępcy - wystarczy skasować samochód delikwenta. 30 takich pościgów i trofeum wpada.


  Mocarz
  Zalicz ucieczkę w lawecie


  Trofeum możliwe do pominięcia, naszym celem będzie ucieczka przed policją w lawecie. Pościgu nie można wykonać podczas jazdy dowolnej po mieście. Dość męczące trofeum, pokusił bym się rzec że najtrudniejsze. Sprawa wygląda tak: kupujemy lub przejmujemy lawetę za pomocą Shift'a, szukamy na mapce misji oznaczonych Getaway Activity i rozpoczynamy pościg. Musimy zgubić patrole policyjne i dojechać już bez pościgu na zaznaczone miejsce w określonym czasie. Laweta jest toporna i zanim rozwinie sensowną prędkość moglibyśmy za ten czas wypalić papierosa Korzystajcie bardzo dużo z opcji Shift by niszczyć goniące nas radiowozy i zmniejszyć poziom pościgu. Gdy rozgłos spadnie do zera, możemy wtedy spokojnie dojechać na miejsce przeznaczenia.


  Współpraca popłaca
  Przejedź przez Lombard Street bez kolizji z prędkością ponad 20 mph (32 km/h) (Rozgrywka)


  Naszym celem jest przejechanie bez kolizji oraz z nie mniejszą prędkością niż 32 km/h przez najbardziej zakręconą uliczkę w San Francisco. Patent jest na to taki że, bierzemy jakieś małe zwinne autko i zaczynamy od samego dołu. Jadąc na górę pozbywamy się przy okazji wszystkich pachołków poustawianych na tarasie, następnie zawracamy i spokojnie jedziemy na dół. Dwie, trzy próby i trofeum jest nasze. Poniżej mapka do lokalizacji uliczki.

     Popisz się!
  Wykonaj drift lub skok na 250m (Rozgrywka/w sieci)


  Bardzo proste trofeum, w San Francisco jest pełno skoczni, lawet które możemy wykorzystać jako skocznie - wybieramy np Lambo rozpędzamy się i trofeum jest nasze. Lub po prostu wykonać drift na jakimś szerokim zakręcie. Powinno wpaść pod czas wykonania zadań pobocznych - niektóre misje tego wymagają, lub po prostu wpadnie nam przypadkowo jak w moim wypadku.

  Ostatnio edytowane przez Q-Naro ; 24-03-2014 o 23:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •