Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Castlevania: Lords of Shadow 2 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1

  Dołączył
  Apr 2013
  Mieszka w
  Koszalin
  Posty
  374
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  17
  Gamer IDs

  PSN ID: Sebek1982

  Platyna Castlevania: Lords of Shadow 2 - Poradnik
  PRZEGLĄD:

  Trudność zdobycia platyny: 6 + Ankieta
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: około 30 godz.
  Trofea offline: 47 ( 1x, 3x, 10x, 43x )
  Minimalna liczba przejść: 2
  Zalecana ilość przejść: 2
  Trofea do pominięcia: Classic Flavor
  Zabugowane trofea: nie
  Online Pass: nie
  Liczba graczy/kontrolerów: 1  WSTĘP:

  Lords of Shadow 2 zaczyna się w momencie w jakim kończy się część pierwsza. Gra opowiada o łowcy wampirów, który sam stał się jednym z nich, a dokładnie Draculą i to właśnie jego poczynaniami będziemy sterować. Druga część nie różni się wiele od jedynki, mechanika gry pozostała na tym samym, wysokim poziomie. Ogólnie obydwie części Castlevanii obok serii God of War uważam za najlepsze slashery na PS3. Trofea zbyt trudne nie są, poza jednym, który może sprawić problemy a mianowicie ukończenie wyzwań Kleidosa na najwyższym poziomie trudności.Właściwie naprawdę trudne jest tylko jedno wyzwanie, pokonanie Palladyna ale moje porady powinny znacznie je ułatwić. Zapraszam do lektury.

  MAPA PRZEJŚCIA:


  Krok 1
  :

  Grę najlepiej zacząć na najniższym poziomie trudności, oswoić się ze sterowaniem. Nie zapominajmy jednak o trofeum Classic Flavor, jedynym pucharku do pominięcia. Po przejściu wątku głównego polecam zebranie wszystkich znajdek, dodo artefact i filmiki poniżej znacznie ułatwią zadanie. Wszystko poza levelami broni przechodzi do New Game+, także opłaca się to zrobić. Dobrze by było wydać 20000 EXP w sklepie u Chupacambry, co odblokuje nam trofeum Customer of the mounth. Nie powinno być z tym problemów, gdyż w sklepie są 3 klejnoty po 5000 każdy plus wydamy trochę na artefakty i trofeum nasze.

  Krok 2
  :


  Ukończyć New Game +. Po przejściu gry za pierwszym razem odblokowujemy poziom trudności Prince of Darkness i to właśnie ten poziom wybieramy przy New Game +. Przejście na tym poziomie trudności z w pełni rozbudowanymi paskami zdrowia i obydwu mocy a (będziemy mieli je w pełni rozbudowane jeśli wcześniej pozbieraliśmy wszystkie znajdki) nie powinno nastręczyć problemów. Jeśli zapomnieliśmy o pucharku Classic Flavor to ostatnia szansa, żeby go wbić.

  Krok 3:


  Najgorsze na koniec. Masterujemy bronie, powinno to zająć około 3 do 5 godzin, zbieramy pozostałe znajdki (jeśli jakieś opuściliśmy) i zabieramy się za wyzwania Kleidosa. Życzę powodzenia.  PORADNIK:


  Trophy Hunter
  Unlock all trophies


  Wpadnie po zaliczeniu reszty trofeów.


  False chosen one
  Defeat the Paladin  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu Palladyna.


  Vampire kiss
  Accept Zobek's gift


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po przyjęciu daru od Zobeka.


  Crushed rock
  Destroy the golem  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu golema.


  Hunted hunter
  Capture Raisa Vólkova


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po schwytaniu Raisy Vólkovej.


  A madman's on the loose
  Release the Chupacabras from his prison  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po uwolnieniu Chupacambry z więzienia.


  Heart of stone

  Kill the Gorgon


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po zabiciu Gorgony.


  Next stop: Castlevania

  Survive the train trip


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia Wpadnie po przejażdżce pociągiem.


  Femme fatale
  Subdue Carmilla


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia . Wpadnie po pokonaniu Carmilli.


  The apple of his eye

  Eliminate Satan's first acolyte


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po wyeliminowaniu pierwszego szatańskiego akolity czyli Raisy Vólkovej.


  Natural selection
  Defeat Agreus


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu Argeusa i zdobyciu pierwszego kawałka Lustra Przeznaczenia.


  Once upon a time...
  Sabotage the Toy Maker's show


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu Lalkarza i zdobyciu drugiego kawałka Lustra Przeznaczenia.


  Family reunion
  Gain the trust of Victor


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po zdobyciu zaufania Victora, czyli pokonaniu go w walce.


  Inner Dracula
  Shed your darkest self


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu własnego, mrocznego wcielenia.


  Dissipated storm
  Finish off Satan's second acolyte


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu drugiego szatańskiego akolity a raczej jego trzech Jeźdźców Burzy.


  Death is not enough
  Get rid of Zobek forever


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po ostatecznym rozprawieniu się z Zobekiem.


  The End
  Annihilate Satan and save the world, again


  Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po przejściu wątku głównego.


  Prince of Darkness
  Complete the game at "Prince of Darkness" difficulty


  Wpadnie po ukończeniu gry na poziomie Prince of Darkness. Poziom ten odblokowujemy po wcześniejszym przejściu gry na którymś z pozostałych poziomów trudności. Naciskamy przycisk START, wchodzimy w Extras i tam wybieramy New Game + na poziomie Prince of Darkness. Poziom ten różni się od poziomu Twiglight Knight tym, że przeciwnicy są dużo bardziej agresywni i zadają większe obrażenia, jednak ich energia nie ulega zwiększeniu. Pamiętajmy, że wszystkie znajdki i zdobyte EXP przechodzi nam z poprzedniej gry. Tak więc z wymasterowaną postacią i zestawem artefaktów nie mamy się czym martwić.


  Kleidos Champion I
  Complete all the Reminiscences of Sapphire challenges


  Wpadnie po ukończeniu szafirowych wyzwań Kleidosa. Wyzwań jest 3 a odblokujemy je znajdując 4 gwoździe Kleidosa. Lokacje gwoździ są podane w filmikach na końcu poradnika, sposób przejścia wyzwań w filmikach przy trofeum Kleidos Legend.


  Kleidos Champion II
  Complete all the Recollections of Ruby challenges


  Wpadnie po ukończeniu rubinowych wyzwań Kleidosa. Wyzwań jest 4 a odblokujemy je znajdując 8 gwoździ Kleidosa. Lokacje gwoździ są podane w filmikach na końcu poradnika, sposób przejścia wyzwań w filmikach przy trofeum Kleidos Legend.


  Kleidos Champion III
  Complete all the Reminders of Amethyst challenges


  Wpadnie po ukończeniu ametystowych wyzwań Kleidosa. Wyzwań jest 4 a odblokujemy je znajdując 12 gwoździ Kleidosa. Lokacje gwoździ są podane w filmikach na końcu poradnika, sposób przejścia wyzwań w filmikach przy trofeum Kleidos Legend.


  Kleidos Champion IV
  Complete all the Memories of Emerald challenges


  Wpadnie po ukończeniu szmaragdowych wyzwań Kleidosa. Wyzwań jest 5 a odblokujemy je znajdując wszystkie 16 gwoździ Kleidosa. Lokacje gwoździ są podane w filmikach na końcu poradnika, sposób przejścia wyzwań w filmikach przy trofeum Kleidos Legend.


  Kleidos Hero
  Complete all of the Kleidos challenges


  Wpadnie po ukończeniu wszystkich 16 wyzwań Kleidosa. Za wyzwania radzę zabrać się dopiero na poziomie Prince of Darkness, żeby po prostu nie męczyć się dwa razy. Sposób przejścia wyzwań w filmikach przy trofeum Kleidos Legend.


  Kleidos Legend
  Complete all of the Kleidos challenges at "Prince of Darkness" difficulty


  Wpadnie po ukończeniu wszystkich wyzwań Kleidosa na poziomie trudności Prince of Darkness. Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w grze, ale nie aż tak trudne żeby go nie zdobyć. Doskonałe sposoby przejścia wszystkich wyzwań są zawarte w filmikach poniżej, no może poza jednym, najtrudniejszym wyzwaniem, na które znalazłem trochę łatwiejszy sposób. Opisałem ten sposób przy ukazującym go filmiku.

   

  Wyzwanie 1


   


  Wyzwanie 2


   


  Wyzwanie 3


   


  Wyzwanie 4


   


  Wyzwanie 5

   


  Wyzwanie 6


   


  Wyzwanie 7


   


  Wyzwanie 8


   


  Wyzwanie 9


   


  Wyzwanie 10


   


  Wyzwanie 11

   


  Wyzwanie 12


   


  Wyzwanie 13


   


  Wyzwanie 14

  Zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie, które postanowiłem dodatkowo opisać.Trudno jest w zasadzie tylko zniszczyć tarcze rycerzom. Najlepiej wyczekać aż Palladyn złączy swe miecze i użyje ich jako bumerangu. Jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia i rycerze ustawią się blisko siebie wtedy cios Palladyna załatwi sprawę. Gdy tarcze rycerzy zostaną zniszczone odpalamy szybko Talisman of Dragon by ostatecznie się ich pozbyć. Po tym włączamy moc Chaosu żeby rozłączyć miecze Palladynowi, musimy się spieszyć. Nie wolno zapomnieć, że Palladyn nie może mieć złączonych mieczy dłużej niż 20 sekund. Najlepiej je rozłączyć przytrzymując kwadrat przy włączonej mocy Chaosu. Pozostaje nam tylko dobić Palladyna. Przełączamy na Void Power i atakujemy ciosiem Whirlwind L2+trzymać kwadrat+lewy kierunek. W razie wyczerpania mocy używamy artefaktu Ensared demon.

   


  Wyzwanie 15

   


  Wyzwanie 16


     Void Collector
  Recover 30 Void Gems


  Wpadnie po zdobyciu 30 klejnotów Pustki. 29 jest odnalezienia i 1 do kupienia w sklepie u Chupacambry. Pomocny w poszukiwaniach będzie na pewno Dodo artefact i filmiki na końcu poradnika.


  Chaos Collector
  Recover 30 Chaos Gems


  Wpadnie po zdobyciu 30 klejnotów Chaosu. 29 jest odnalezienia i 1 do kupienia w sklepie u Chupacambry. Pomocny w poszukiwaniach będzie na pewno Dodo artefact i filmiki na końcu poradnika.


  Life Collector
  Recover 30 Life Gems


  Wpadnie po zdobyciu 30 klejnotów Życia. 29 jest odnalezienia i 1 do kupienia w sklepie u Chupacambry. Pomocny w poszukiwaniach będzie na pewno Dodo artefact i filmiki na końcu poradnika.


  Expert Silversmith
  Recover all the Void, Chaos and Life gems


  Wpadnie po odnalezieniu wszystkich klejnotów. Możemy szukać na własną rękę przy użyciu Dodo artefaktu lub iść na łatwiznę i skorzystać z filmików na końcu poradnika.


  Multiple Pockets
  Recover all the upgrades for the Relics


  Wpadnie po odnalezieniu wszystkich ulepszeń reliktów. Ulepszeń jest 10 odpowiednio po dwa dla każdego z pięciu reliktów oprócz Talisman of Dragon, który nie posiada ulepszeń. Ulepszenia zwiększają nam ilość posiadanych artefaktów. Podobnie jak przy kryształach, szukamy przy pomocy Dodo artefaktu lub filmików na końcu poradnika.


  Philanthropist
  Collect all of the art


  Wpadnie po zebraniu wszystkich grafik. Grafik jest 400, zdobywamy je kilkoma sposobami, poprzez niszczenie elementów otoczenia, zabijanie wrogów, część zdobędziemy wraz z postępem gry odwiedzając poszczególne lokacje, możemy je także kupować w sklepie u Chupacambry. Pojedynczy zakup w sklepie dodaje nam 7 obrazków do kolekcji. Kilka ostatnich grafik jest dostępne w sklepie dopiero po ukończeniu wątku głównego.


  Start the path
  Acquire a skill

  Wpadnie po zakupie pierwszego combosa bicza Cienia, miecza Pustki lub szponów Chaosu.


  The path of the Whip
  Acquire all of the Shadow Whip skills and upgrades


  Wpadnie po zakupie wszystkich dostępnych combosów i ich ulepszeń dla bicza Cienia.


  The path of the Sword
  Acquire all of the Void Sword skills and upgrades


  Wpadnie po zakupie wszystkich dostępnych combosów i ich ulepszeń dla miecza Pustki.


  The path of the Claws
  Acquire all of the Chaos Claws skills and upgrades


  Wpadnie po zakupie wszystkich dostępnych combosów i ich ulepszeń dla szponów Chaosu.


  The path of the warrior
  Acquire all of the skills and upgrades


  Wpadnie po zakupie wszystkich combosów i ich ulepszeń dla wszystkich trzech broni. Koszt wszystkiego to około 120 000 EXP. EXP'a po dwóch przejściach gry powinno nam wystarczyć do zakupu wszystkiego. Jeśli jednak komuś się spieszy, można trochę przyfarmić. Dobrym miejscem jest walka z Zobekiem przy końcu gry, poniżej filmik instruktażowy.

   
  Good customer
  Buy an item at the Chupacabras' shop


  Wpadnie po zakupie pierwszego przedmiotu w sklepie u Chupacambry.


  Customer of the month
  Spend a total of 20000 Experience Points at the Chupacabras' shop


  Wpadnie po wydaniu 20 000 EXP w sklepie u Chupacambry. Należy wydać tyle przy jednym przejściu gry, wydane EXP nie sumuje się z dwóch przejść. W sklepie dostępne są 3 kryształy, odpowiednio po jednym Życia, Chaosu i Pustki. Cena każdego z nich to 5 000, a więc kupując wszystkie trzy wydamy w sumie 15 000. Pozostałe 5 000 można wydać na grafiki lub na artefakty.


  Initiated in Mastery
  Increase the Mastery Level of a weapon


  Wpadnie po podniesieniu poziomu wtajemniczenia w posługiwaniu się, którąś z broni. Poziomy wtajemniczenia podnosimy używając kombinacji ciosów danej broni tzn. jeśli będziemy uderzać wrogów jakimś combosem poziom wtajemniczenia tego combosa będzie się zwiększał i jeśli osiągnie 100% będziemy mogli to przelać podnosząc ogólne wtajemniczenie posługiwania się daną bronią. Opanowując kilka combosów i przelewając je na broń będziemy mogli w końcu podnieść poziom wtajemniczenia danej broni. Każda z broni posiada 3 poziomy wtajemniczenia, trofeum dostaniemy po podniesieniu na drugi poziom którejkolwiek z nich.


  Whip Master
  Increase the Mastery Level of the Shadow Whip to the maximum


  Wpadnie jeśli podniesiemy wtajemniczenie w posługiwaniu się Biczem Cienia na trzeci, maksymalny poziom. Na poziomie Prince of Darkness trzeba będzie wymasterować wszystkie dostępne combosy.


  Sword Master
  Increase the Mastery Level of the Void Sword to the maximum


  Wpadnie jeśli podniesiemy wtajemniczenie w posługiwaniu się Mieczem Pustki na trzeci, maksymalny poziom. Miecz Pustki posiada 22 combosy ale tylko 19 można masterować. Żeby osiągnąć mistrzostwo w posługiwaniu się Mieczem Pustki nie trzeba masterować wszystkich 19, wystarczy 13.


  Claw Master
  Increase the Mastery Level of the Chaos Claws to the maximum


  Wpadnie jeśli podniesiemy wtajemniczenie w posługiwaniu się Szponami Chaosu na trzeci, maksymalny poziom. Szpony Chaosu posiadają 22 combosy, ale tylko 19 można masterować. Żeby osiągnąć mistrzostwo w posługiwaniu się Szponami Chaosu nie trzeba masterować wszystkich 19, wystarczy 13.


  Weapons Master
  Increase the Mastery Level of all weapons to the maximum


  Wpadnie jeśli osiągniemy maksymalny poziom wtajemniczenia dla wszystkich trzech broni. Niestety trzeba będzie trochę farmić. Otwieramy portal przy pomocy talizmanu wilka łączący City of Damned z Downtown. Nie bez powodu podałem te miejsca. W City of Damned jest sklep, w którym możemy kupić artefakty (Stolas Clock spowolni wrogów ułatwiając wykonywanie combosów) a w Downtown przy portalu znajduje się kapliczka odnawiająca moce Pustki i Chaosu. Podróżujemy między lokacjami, przeciwnicy w Downtown będą się respawnować i to właśnie tam masterujemy bronie. Zabieramy się za to dopiero na poziomie Prince of Darkness gdyż poziom wtajemniczenia broni nie przechodzi z poprzedniej gry a więc wcześniej szkoda tracić czas. Może zająć nam to kilka godzin.


  Classic Flavor
  Cook a chicken in the old style


  UWAGA!!! Trofeum do pominięcia!

  Po sekcji skradania i ukrywania się przed Argeusem (swoją drogą najbardziej denerwujący moment w całej grze) spotkamy jego ptaka, który będzie w posiadaniu kawałka Lustra Przeznaczenia, po prostu musimy go upiec przy pomocy bomby Chaosu (wystarczy jeden strzał) i pucharek nasz. Poniżej filmik:

     Experienced
  Gain a total of 10000 Experience Points


  Wpadnie jeśli zdobędziemy 10 000 EXP, zdobędziemy je bez problemu podczas przechodzenia wątku głównego. EXP dostajemy za pokonanych wrogów a jest ich w grze, podobnie jak w każdym slasherze, pod dostatkiem.


  Specialist
  Gain a total of 50000 Experience Points


  Wpadnie jeśli zdobędziemy 50 000 EXP, nastąpi to na pewno podczas pierwszego przejścia gry.


  Veteran
  Gain a total of 100000 Experience Points


  Wpadnie jeśli zdobędziemy 100 000 EXP. Jak nie podczas pierwszego przejścia gry to przy drugim przejściu wpadnie na pewno.


  The Outer Limits
  Complete 110% of the game


  Wpadnie jeśli ukończymy grę na 110%. Aby tego dokonać należy:


  • ukończyć główny wątek,
  • znaleźć wszystkie klejnoty Życia, Chaosu i Pustki, wszystkie ulepszenia artefaktów, wszystkie gwoździe Kleidosa (polecam użycie Dodo artefaktu lub filmiki poniżej),
  • być w posiadaniu wszystkich 400 grafik,
  • w pełni ukończyć wszystkie wyzwania Kleidosa na poziomie Prince of Darkness,
  • wykupić wszystkie combosy i ich ulepszenia dla wszystkich broni,
  • osiągnąć maksymalny poziom wtajemniczenia w posługiwaniu się wszystkimi broniami,
  • zdobyć wszystkie 29 memoriałów i 24 dzienniki (tutaj dodo artefakt nie pomoże, musimy wpierać się filmikami. Tak naprawdę do ominięcia jest tylko kilka z nich reszta leży nam na drodze. Poniżej pełna lista memoriałów i dzienników wraz z dzielnicami, w których się znajdują co ułatwi nam zlokalizować brakujące).


   

  Memory of Andreas Aloisius - Downtown
  Memory of General Channarong - Arts District
  Origins of the city - Arts District
  Gratitude of Thorir of Norway - Arts District
  Tribute of Roland de Ronceval - Downtown
  Thanks to Reginar de Camp - Downtown
  Origins of the Mental Hospital - Science District
  Memorial of Andras de Wygol - Science District
  Tribute to the Fallen - Science District
  The first founders - Science District
  Thanks to the heroes - Science District
  Client satisfaction - Science District
  Chronicles of the Ancient Light - Science District
  Banners of the Brotherhood - Science District
  Legend of the White Wolf - Science District
  Conquest Bridge - Science District
  The Great Explosion - Science District
  Urban planning statement - Science District
  Recognition of the Masters - Science District
  Shame of Nuallan ''The Miserable'' - Victory Plaza
  Victory Plaza and the Cinema - Victory Plaza
  Thanks to Lord Zobek - Victory Plaza
  The boots of Gandalfi - Victory Plaza
  Ecclesiastic prohibition - Arts District
  Registry of evidence - Arts District
  Tourist information - Arts District
  Origins of the Church - Downtown
  Friends of the Museum - Arts District
  Praise to the Bernhards - Arts District

   

  Memory of Sir William Rem - Bernhard's Wing
  Orders from ''Curious'' Aindreas - Bernhard's Wing
  Prayers of ''One-Eyed'' Gregory - Bernhard's Wing
  Misfortune of Alvar ''The Wise'' - Bernhard's Wing
  The wait of Andreas de Wygol - Bernhard's Wing
  Dream of Marcus ''The Loyal'' - Bernhard's Wing
  Secret of Ambitius Perdino - Carmilla's Lair
  Vision of Vincent V. - Carmilla's Lair
  Lesson of Chester de Vries. - City of Damned
  Cry of Nuallan ''The Miserable'' - City of Damned
  Doubt of Rainer ''The Illiterate'' - City of Damned
  Reginer de Camp, the Harpy Killer - City of Damned
  Guilt of Thorir of Norway - City of Damned
  Hope of Hilbert ''The Stubborn'' - City of Damned
  Ledornian and the Gorgon - City of Damned
  Bad drink for Raul Duke - City of Damned
  Curse of ''Clumsy'' Leonard - Overlook Tower
  Banquet of Sir Trolios - Overlook Tower
  Secret of Gisverto ''The Beardless'' - Overlook Tower
  Fear of Gerard the Lion-Hearted - Overlook Tower
  Fascination of Bator - Overlook Tower
  End of Andreas Aloisius - Overlook Tower
  Company of Eddard S. - Overlook Tower
  Words of Rodrig ''The Swift'' - Overlook Tower

  Filmiki ze znajdkami:

   

   

   

   

   

   

   

   


  Ostatnio edytowane przez Sebek1982 ; 20-02-2018 o 02:04

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •