Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Dirt Showdown - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1

  Dołączył
  Jul 2013
  Mieszka w
  Siedlce
  Posty
  479
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: lordasd

  Platyna Dirt Showdown - Poradnik

  PRZEGLĄD:  Trudność zdobycia platyny:
  Ankieta
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 30-40h
  Trofea offline: 41 ( 31, 6, 2, 1 )
  Trofea online: 10 ( 5, 5)
  Minimalna liczba przejść: 1
  Zalecana ilość przejść: 1
  Trofea do pominięcia: brak
  Zabugowane trofea: brak
  Online Pass: brak
  Liczba graczy/kontrolerów: 1-2 ( split screen )  WSTĘP:  DIRT Showdown, to kolejna propozycja wyścigowa, studia Codemaster, wydana w 2012 roku. Jest, to odłam, bardzo dobrej serii Dirt, skupiającej się, na bardziej widowiskowych dyscyplinach, dających wiele frajdy. Produkcja posiada licencjonowane bryki, jak i te wymyślone przez twórców oraz Kena Blocka - twarzy tej serii. Jednak ilość wozów, jak i tras nie powala. Graficznie, produkcja stoi na średnim poziomie, co najbardziej widać w otoczeniu tras. Co do platyny, to nie jest ona trudna, ale czasochłonna. Po więcej informacji zapraszam do rozwinięcia.


  MAPA PRZEJŚCIA:
  Krok 1:

  W kroku pierwszym, proponuję uporać się z trybem Showdown Tour. Jest, to seria, 52 wyścigów offline, po, której będziemy mieli większość trofeów, jak i samochodów, ułatwiających dalszą grę.

  Krok 2:

  W tym kroku, proponuję zająć się trybem Joyrider, który polega na wykonaniu serii misji. Podczas tego kroku, spotkamy się, z jedynymi dostępnymi w grze znajdźkami.

  Krok 3:

  W tym kroku, proponuję zająć się wyzwaniami przyjaciół, które nie zajmą wiele czasu.

  Krok 4:

  Na ten etap, pozostaje wam tylko multi, które zajmuje bardzo dużo czasu i najprawdopodobniej tutaj zostaną ostatnie trofea do wbicia. Oprócz tego, wbijecie tutaj odpowiednią ilość gotówki, potrzebną do kupienia i ulepszenia wszystkich pojazdów.

  Krok 5:

  Czyli wielkie czyszczenie. Raczej nie powinny wam zostać, żadne trofea do wbicia po czterech etapach, ale w razie czego, można je zrobić na sam koniec.  PORADNIK:
  Platinum Trophy
  Achieve all other Trophies  Jeżeli zobaczyłeś ten pucharek na swoim koncie, to znaczy, że dotrwałeś do końca. Gratuluję.


  Balletic
  Complete a clean run in a Head 2 Head event


  Zalicz czysty przejazd w konkurencji Head 2 Head. Aby trofeum wpadło, trzeba jechać bardzo ostrożnie, ponieważ każde nawet najdrobniejsze otarcie powoduje uszkodzenia i blokuje trofeum. Poniżej filmik z przykładowym przejazdem:

     Bi-Winning
  Complete a Splitscreen event


  Aby uruchomić wyścig w split screen, trzeba wejść do multi i wybrać interesującą nas opcję. Później uruchamiamy dwa pady i któryś z wyścigów. Po ukończeniu trofeum zasili wasze konto.


  Burst the Bubble
  Be in 1st place during each elimination period in an Eliminator event


  To trofeum polecam zrobić, po odblokowaniu i wykupieniu Lombardi 337LM. Wybieramy kategorie Pro i wyścig Elimination w Miami. Aby wpadł pucharek musimy być przez cały czas trwania eliminacji na pierwszym miejscu. Najważniejszy tutaj będzie start, gdyż, to od niego zależy, czy nam się uda. Poniżej prezentuję filmik, który pokaże co i jak:

     Crash-Bang-Wallop - What a Video
  View a Crashback replay


  Zobacz Crashback. Jak uderzysz w przeciwnika bardzo mocno, to w lewym dolnym rogu pojawi się odpowiednia ikonka. Wciśnij R1 i poczekaj kilka sekund, aby zobaczyć specjalną powtórkę.


  Demolition!
  Wreck your first opponent in a Rampage event


  Bardzo proste trofeum, które wpadnie po rozwaleniu przeciwnika w konkurencji Rampage. Dobijamy przeciwnika, który ma minimalną ilość życia.


  Don't Push Me
  Get the First Blood bonus in a Knock Out event


  Zepchnij przeciwnika z platformy podczas zawodów Knack Out. Nic prostszego, wpadnie bardzo szybko.


  Huntsman
  Win a Smash Hunter event


  Wygraj konkurencję Smash Hunter. Pierwszy raz traficie na nią w kategorii All Star, a polega on na rozbijaniu kolorowych bloków w odpowiedniej kolejności i w jak najszybszym czasie. Powinno wpaść przy pierwszym wyścigu. Poniżej filmik prezentujący zawody:

     Jack of All Trades
  Complete a Race Off, Rampage and Head 2 Head event


  Kolejne bardzo łatwe trofeum. Aby wpadło musimy ukończyć ( nie trzeba wygrywać ) zawody w trybie Race Off, Rampage oraz Head 2 Head. Wpadnie po rozegraniu piątych zawodów w kategorii Pro.


  No Turning Back
  Send a Challenge to a Friend


  Wyślij wyzwanie znajomemu, który także gra w DIRT'a. Wyzwania wysyłamy po ukończeniu zawodów, nic prostszego.


  Pro
  Achieve a podium in the Pro final


  Aby zdobyć, to trofeum, należy być na podium każdej konkurencji ( 13 razem z finałem ) w kategorii Pro. Lepiej wygrać wszystkie te zawody,oszczędzić sobie kilka nie potrzebnych przejazdów, gdyż jest to potrzebne do trofeum GOLD!


  Zero to Hero
  Dominate all sectors during the final lap in a round of a Domination event


  Trofeum polega na uzyskaniu najlepszego czasu na wszystkich odcinkach w wyścigu Domination podczas ostatniego okrążenia. Wybieramy Lombardi 337LM jedziemy powoli pozwalając przeciwnika odjechać. Kiedy zbliżamy się do ostatniego okrążenia dajemy gaz do dechy i pobijamy wszystkie czasy. Powinno wpaść przy pierwszej próbie, ale dla pewności umieszczam filmik pokazujący jak to zrobić:

     Comeback King
  Be in last place and then earn a podium in the double points period of a Rampage event in the Showdown Tour


  W zawodach typu Rampage musisz być na podium, wskakując na nie z ostatniego miejsca, kiedy rozpoczyna się podwójne liczenie punktów, czyli 30 sekund przed końcem. Od początku unikamy walki i obserwujemy co się dzieje z pozostałymi zawodnikami, zwracając szczególną uwagę na zawodnika numer 7, kiedy on zdobywa punkty, to i my zdobądźmy trochę, aby nie stracić za dużo do pozostałych. Kiedy zaczyna się podwójne naliczanie ruszamy do ataku. Albo tłuczemy wszystko , co się rusza albo niszczymy tych z minimalną ilością zdrowia. Powinno wpaść za pierwszym razem, a poniżej filmik prezentujący, to zadanie:

     Showdown Tour
  Complete a Showdown Tour event in each location


  Trofeum polega na ukończeni zawodów w każdej dostępnej lokacji w grze. Miejscówek jest 10, a ostatnią, która będzie potrzebna jest Baja w Californi dostępna w trzeciej kategorii zawodów - Champion. Lista lokacji:

   
  Miami
  San Francisco
  Yokohama
  Nevada
  Colorado
  Michigan
  Los Angeles
  Battersea
  Tokyo
  Baja California  Mixed Grill
  Pull off an Insane T-Bone in Rampage


  Wykonaj Insane T-Bone, polegające na wjechaniu w bok przeciwnika z maksymalna prędkością. Trofeum do zdobycia w zawodach Rampage, Knock Out i 8 Ball.


  Welcome to the Show
  Complete your first Showdown Tour event


  Pierwsze trofeum jakie wam wpadnie. Trzeba ukończyć obojętnie jaką konkurencje w trybie Showdown Tour. Wpadnie po przejechaniu pierwszego wyścigu.


  Gonna Need a Bigger Garage
  Own 15 vehicles


  Pojazdy odblokowują się zgodnie z postępę w rybie Sowdown Party. Aby zdobyć, to trofeum musimy wykupić 15 odblokowanych juz samochodów ( nie muszą być kupowane zgodnie z kolejnością odblokowania ), a, żeby, to zrobić wybieramy jakieś zawody i kupujemy interesujący nas samochód przypisany do tego trybu.


  Ego Boost
  Win a Race-Off event without boosting


  Trofeum możliwe do zdobycia już w pierwszym wyścigu. Aby je otrzymać musimy wygrać wyścig typu
  Race - Off nie używając dopalacz. Bardzo proste.


  Hard Charger
  Use a full tank of boost in one go without crashing in a Race-Off event


  Tutaj musimy użyć całego dopalacz nie uderzając przy tym w dosłownie nic. Najlepiej wbić, to w zawodach Race - Off, gdzie na starcie czekamy aż przeciwnicy trochę odjadą i wybieramy najbardziej prosty odcinek. Nie powinno być z tym problemu.


  All Star
  Achieve a podium in the All Star final


  Wpadnie przy zdobywaniu trofeum GOLD!. Musimy być na podium ( najlepiej wygrać ) we wszystkich zawodach sekcji All Star. Razem z finałem jest ich 13.


  Champion
  Achieve a podium in the Champion final


  Tak jak w trofeum wyżej, tylko tym razem musimy uplasować się na podium każdych zawodów w sekcji Champion.


  Team Awesome
  Win an Online Team event


  Trzeba wygrać drużynowe zawody online. Jako ze jest to bardzo mało popularny tryb, proponuję znaleźć kompana do gry i zrobić, to na zawodach prywatnych, wygrywając na zmianę. Dwa wyścigi i z grzywki.


  Treasure Hunter
  Collect all 100 Hidden Packages in Joyride


  Aby zdobyć, to trofeum należy znaleźć wszystkie znaczki DIRT Showdown poukrywane w trybie Joyrider. Znaczków jest 100, 60 w lokacji Yokohama, a 40 w Battersea. Większość wpadnie podczas wykonywania misji, a reszta po krótkich poszukiwaniach. Jak ktoś nie może wszystkich znaleźć wstawiam odpowiednie filmiki:

   

  Rust in Pieces
  Wreck 20 vehicles in the Lafayette Eulogy

  W tym trofeum musimy rozwalić 20 przeciwników używając samochodu Lafayette Eulogy. Kiedy już będzie odblokowany ( pojawi się bardzo szybko ), to go kupujemy i bierzemy udział w konkurencjach 8 Ball, Rampage i Knack Out.


  Beat it!
  Accept and beat a Friend's Challenge

  Musimy pobić czas znajomego. Aby tego dokonać najpierw któryś z naszych znajomych musi nam takowe wyzwanie wysłać. Wtedy wchodzimy zakładkę Challenge i wybieramy interesujący nas czas. Mamy na, to trzy próby. Jeżeli nie mamy znajomego grającego w Dirt'a, to tworzymy nowe konto i tam uzyskujemy kiepski czas, przesyłając go później na, to właściwe.


  Bronze!
  Complete the Showdown Tour with at least a Bronze in every event

  Trofeum wpadnie na koniec trybu Showdawn Tour. Aby je zdobyć musimy we wszystkich zawodach ( 52 ) uzyskać przynajmniej trzecie miejsce. Jednak, aby ograniczyć czas potrzebny do platyny starajcie się wygrać wszystkie zawody, ponieważ jest to potrzebne do trofeum GOLD!


  Showdown Showroom
  Own every vehicle in the game


  Trofeum wpadnie pod koniec przygody z trybem Showdown Tour. Musimy wykupić wszystkie dostępne w grze samochody. Jest ich 30, jednak nie wszystkie od razu są odblokowane ( odblokowują się wraz z postępem w trybie Showdown Tour ). Samochody możemy kupować podczas wyboru pojazdów do danego wyścigu, będzie potrzeba na, to trochę gotówki, ale przed odblokowaniem ostatniego powinniście mieć odpowiednią ilość.


  Dock Worker
  Complete 50% of the Yokohama Compound Missions


  Wykonaj 50% misji na mapie Yokohama w trybie Joyride. Wszystkich misji jest 75 i nie sa one trudne. Głównie polegają one na wykonaniu skoku, czy driftu w odpowiednim miejscu. Aby zobaczyć, ile już misji zrobiliśmy i co jeszcze zostało wciskamy Start i wybieramy Missions and Milestones i Missions.


  Hitman
  Achieve all hit types in Rampage


  Do tego trofeum musimy wykonać 11 różnych uderzeń dostępnych w wyścigu Rampage. Nie musimy robić tego w pojedynczych zawodach. Większość wpadnie nie wiadomo kiedy, ale przy kilku będzie trzeba pokombinować. Poniżej zamieszczam filmik, który wyjaśni wszystko dokładniej:

     London Calling
  Complete 50% of the Battersea Compound Missions


  Kolejne trofeum związane z trybem Joyride. Tym razem musimy wykonać 50% misji na drugiej dostępnej mapie - Battersea. Tak jak na Yokohamie mamy tu 75 misji podzielonych na trzy obszary po 25. Wpadnie bardzo szybko.


  Loot Carrier
  Hold the loot for 2 minutes in Smash & Grab

  Trofeum online. W multi mamy wyścig Smash and Grab, który polega na przejęciu flagi i utrzymaniu jej jak najdłużej co daje nam punkty. Aby zdobyć, to trofeum musimy utrzymać tą flagę przez dwie minuty, co w wyścigu z randomami jest bardzo trudne. Jednak jak wszystkie trofea online można zrobić, to na meczu prywatnym, co odbywa się bardzo szybko.


  Stylin' and Profilin'
  Score 300,000 points in a Trick Rush event in the Showdown Tour

  Trofeum polegające na uzyskaniu 300 tysięcy pkt w trybie Trick Rush. Wyścig ten polega na wykonywaniu trików w konkretnych miejscach i rozwalaniu bilbordów. Żeby, to zrobić najpierw musimy szybko wbić mnożnik pkt ( najlepiej 3x ), a następnie wykonywać triki, które są dla nas najprostsze. Tylko trzeba pamiętać, ze, im częściej powtarzamy jeden trik w tym samym miejscu tym dostajemy mniej punktów. Także pożądana jest różnorodność. Poniżej filmik ułatwiający sprawę:

     Mmmm Donuts!
  Complete the Donut King Mission in the Yokohama Construction Site area

  Wykonaj misję Donut King. Misja będzie polegać na zrobieniu bączka w odpowiednim miejscu i dostępna będzie w drugiej dzielnicy Yokohamy, po wykonaniu uprzednio około 20 misji.


  Money Maker
  Earn a total of $1,000,000

  Do tego trofeum będzie potrzeba zarobić 1 mln dolarów. Kasę zarabiamy za wygrywanie wyścigów, pokonywanie czasów znajomych, czy za awanse na wyższe poziomy w multi. Po ukończeniu trybu Showdown Tour nie będziecie mieli jeszcze wymaganej sumki, ale po przejechaniu kilku wyścigów online powinno już wpaść.


  Showdown Haulage Co.
  Drop the Flag off 5 times in a round of Transporter

  Kolejne trofeum online związane z flagami. Tym razem wybieramy wyścig Transporter i przez czas jego trwania musimy dowieść 5 flag do wymaganych punktów. Do zdobycia w zwykłym meczu, jednak szybciej i bez stresu wpadnie w meczu prywatnym.


  Silver!
  Complete the Showdown Tour with at least a Silver in every event

  Tym razem musimy zająć przynajmniej drugie miejsce we wszystkich wyścigach w trybie Showdown Tour. Tak jak w przypadku trofeum Bronze! proponuje od razu wygrywać wszystkie wyścigi, aby ograniczyć sobie czas potrzebny do zdobycia GOLD!


  Showdown Superstar
  Reach Fanbase Level 30 Online

  Trofeum, które pokaże jak bardzo zależy wam na platynie ( najnudniejsze i najbardziej czasochłonne ). Aby je zdobyć trzeba wbić 30 poziom w multi, a do tego potrzebne jest 250 tysięcy punktów. Punkty dostajemy za konkretne miejsca w wyścigach i za pokonywanie graczy z poziomem wyższym o pięć oczek ( po 100pkt za każdego pokonanego). Im więcej przeciwników i, im wyższe miejsce tym dostajemy więcej punktów. Najwięcej mamy wtedy , kiedy wygrywamy wyścig w pełnej obsadzi - 1000pkt, a najmniej za ostatnie oczywiście - 200. Jest tylko jeden problem, jeżeli jest mniej graczy, to tym mniej jest pkt za wygraną, tzn. jak jest 7 graczy, to za zwycięstwo jest 800pkt, a jak 6, to 650pkt i tak dalej. Do 20 poziomu leci bardzo szybko, ale jest to złudne, gdyż na ostatnie 10 poziomów potrzeba nam drugie tyle punktów. Ja osobiście potrzebowałem na, to prawie 450 wyścigów, czyli kilka ładnych godzin z życia.


  Survivor
  Survive for at least 2 minutes in a Hard Target event

  W trybie Showdown Tour będziemy mieli dostęp do wyścigu Hard Target. Zawody te polegają na przetrwaniu dłużej niż pozostali gracze. Do trofeum musimy wytrwać 2 minuty, a, im więcej jeździmy tym więcej przeciwników nas atakuje. Poniżej pomocny filmik:

     Household Name
  Reach Fanbase Level 10 Online

  Wbij 10 poziom online. Więcej informacji przy trofeum Showdown Superstar


  Wrecker
  Achieve a 5x Wrecking Streak in Rampage

  Jedne z cięższych pucharków w trybie Showdown Tour. Aby je zdobyć musimy rozwalić 5 przeciwników bez straty życia w zawodach Rampage. Żeby, to wykonać musimy unikać walki i czyhać na przeciwników z najmniejszą ilością życia. Po kilku próbach powinno wpaść. Poniżej filmik dla ułatwienia:

     You've Created a Monster
  Fully upgrade a vehicle

  Ulepsz dowolny samochód na maksa. Dokonujemy tego podczas wybierania pojazdu do wyścigu wybierając Upgrade. Trochę gotówki i gotowe.


  Checkpoint King
  Win a Speed Skirmish event

  Kolejne trofeum online. Tym razem musimy wygrać zawody typu Speed Skirmish, które polegają na przejechaniu jak najszybciej przez punkty porozrzucane po mapie. Powinno wpaść podczas normalnej gry, ale dla ułatwienia można, to zrobić w grze prywatnej.


  Daredevil
  Complete 100% of the Battersea Compound Missions

  Wykonaj wszystkie 75 misji w trybie Joyride na mapie Battersea. Misje będą po kolei wyświetlać się na mapie, a jak nie możemy którejś wykonać, to wciskamy start i wybieramy Missions and Milestone i tam sprawdzamy co trzeba zrobić.


  Hoonzilla
  Complete 100% of the Yokohama Compound Missions


  Tak jak wyżej tylko tym razem trzeba wykonać wszystkie misje na mapie Yokohama.


  Legend
  Achieve a podium in the Legend final


  Aby zdobyć, to trofeum musimy zająć miejsce na podium we wszystkich wyścigach dostępnych w ostatniej kategorii - Legend. Wyścigi nie są trudne, ale wieloetapowe co zajmie trochę czasu.


  Running the Show
  Dominate a Friend in Challenge mode


  Zdominuj przyjaciela w wyzwaniach. Aby tego dokonać musimy pokonać 10 pod rząd wyzwań przesłanych nam przez przyjaciela. Jeżeli nam któryś nie wyjdzie, to nie ma się co martwić, ponieważ każde wyzwanie możemy przejechać trzy razy. Jednak jak się nam nie uda w tych trzech próbach, to trzeba wszystko powtarzać. Aby ułatwić sobie sprawę, to wysyłamy 10 kiepskich czasów z drugiego konta i je bijemy. Bardzo proste.


  Hoonigan
  Complete all Joyride Missions in both locations


  Wykonaj wszystkie misje w trybie Joyride. Jest ich 150, po 75 na każdą lokację. Aby sprawdzić co mamy do wykonania wciskamy start i wybieramy Missions and Milestones.


  Max Power
  Fully upgrade all vehicles


  Kolejne czasochłonne trofeum, gdyż do ulepszenia wszystkich pojazdów będzie potrzeba nam bardzo dużo pieniędzy. Samochody ulepszamy przed wyścigiem wybierając Upgrade. Odpowiednią ilość gotówki zdobyłem dopiero wbijając 25 poziom w multi, więc trochę, to zajęło.


  Rising Star
  Reach Fanbase Level 20 Online


  Wbij 20 poziom online. Więcej informacji przy trofeum Showdown Superstar


  GOLD!
  Complete the Showdown Tour and win Gold in every event


  Aby zdobyć ten pucharek trzeba wygrać wszystkie wyścigi w trybie Showdown Tour. Wszystkich wyścigów jest 52 ( kilka jest wieloetapowych )podzielonych na 4 kategorie po 13. Wyścigi nie są trudne i powinniście wygrywać je za pierwszym razem, ale w razie czego można zawsze wrócić do nieudanego wyścigu wybierając lepszy odblokowany samochód.
  Ostatnio edytowane przez lordasd ; 06-07-2014 o 14:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •