Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dead Island - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Administrator Awatar Rekinek
    Mieszka w
    Kaszuby / UK
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    10
    Gamer IDs

PSN ID: Rekinek

Platyna Dead Island - Poradnik

49 1 1 11 36

Wstęp:

Dead Island jest kolejnym tytułem z cyklu zombi. Tym razem gra z naszego rodzimego studia Techland. Gra to mieszanka elementów FPS, RPG z otwartym światem. Rozgrywka dzieje się na wyspie Banoi gdzie oczywiście musimy walczyć z zastępami zombi. Gra oferuje zróżnicowanie w wyborze broni począwszy od zwykłego wiosła skończywszy na AK-47. Każdą broń będziesz mógł ulepszać jak i modyfikować. Wachlarz zombi jest bardzo mały ale nie ma się temu co dziwić. Najczęściej będzie wam walczyć ze zwykłymi zombiakami. Gra oferuje kilkanaście godzin świetnej zabawy i w singlu jak i w kooperacji do 4 graczy. Bardzo duża ilość misji pobocznych które są zróżnicowane na tyle żeby nie były nudne. Grę polecam każdemu bo fabuła naprawdę wciąga i jest warta wydanej kasy.

Przegląd:
    Trudność pucharków: Ankieta
    Pucharki offline: 35/42
    Pucharki online: 6/42
    Czas potrzebny na zaliczenie platyny: +/- 65 godzin
    Minimalna ilość przejść: 1 + 3 razy akt 1 trzema pozostałymi postaciami
    Zabugowane Pucharki: Nie (patch 1.02)
    Pucharki do przeoczenia: Nie
    Kody blokujące trofea: Nie
    Liczba graczy/kontrolerów: 1/1
    Poziom trudności ma wpływ na pucharki: Nie

Tips & Tricks

• Sprawdź każde miejsce w grze, czasami znajdziesz kogoś kto będzie potrzebować twojej pomocy lub otrzymasz misję
    • Zbieraj wszystko bo może się przydać w późniejszym etapie gry czy to do wymiany, na sprzedaż czy to do modyfikacji broni
    • Zaglądaj do każdej skrzyni bo możesz znaleźć nową broń lub rzadką broń która to jest po modyfikacji

Zamieszczone przez Reholte

MAPA PRZEJŚCIA:

Krok 1:

Przechodzimy pierwszy akt każdą z czterech postaci czyli: Sam B, Logan, Xian i Purna, żeby odblokować trofeum Right 4 Life. Przy okazji sprawdzimy którą postacią nam się najlepiej gra. Ja osobiście polecam Sam B, ale do was należy wybór.

Krok 2:

Jeżeli gramy Samem B to nie musimy się martwić o ten krok. Jeżeli zaś gramy inną postacią, to pamiętajmy by nie usuwać save'a Sama B z robienia trofeum Right 4 Life, by zdobyć trofeum Oh, no you don't, można zrobić je już na początku drugiego rozdziału pod kościołem, więc nie będziemy musieli się zbytnio męczyć.

Krok 3:

Kończymy kampanie postacią którą wybraliśmy. Nie ma tutaj wyboru poziomu trudności. Po prostu gdy wbijamy wyższy poziom potworki są silniejsze. Podczas jej przechodzenia wpadnie dużo trofeów i zarobimy trochę expa do trofeum School of hard knocks.

Krok 4:

Nadszedł czas na co-op. Dzięki niemu wbijemy 6 pucharków ( Need a hand?, People Person, Ménage ŕ trois, Originality, Together in the light, Going steady). Nie są one zbyt wymagające, ale jeśli miałby ktoś problemy to zapraszam do poradnika poniżej. Jeszcze mała, ale bardzo przydatna informacja, gra w opcjach sieciowych jest ustawiona domyślnie na LAN i trzeba zmienić na PSN, ponieważ gra nie będzie wyszukiwać ludzi.

Krok 5:

Wykonujemy trofea, które nam zostały (Poradnik niżej) i dobijamy ten nieszczęsny 50 level. Żeby to zrobić ja musiałem przejść grę 2,5 razy (Tą samą postacią) razem z misjami pobocznymi. Polecam także robienie wyzwań które znajdują się w menu pauzy. Kiedyś był sposób na zglitchowanie tego pucharka, ale została wydana łatka, dzięki której ten sposób już nie działa. Jest jeszcze jeden sposób na jego zglitchowanie. Jest to dublowanie itemków. Jak to działa? Parę postów pod poradnikiem wytłumaczył to JanekM67.

The Whole World Went Away
    Collect all other trophies.

One is all I need
    Kill 5 Infected in a row with a single blow.

Zainfekowany to taki co szybko biega i dużo krzyczy. Twoim zadaniem jest zabicie go jednym zamachem. Nie można używać broni palnej też nie możesz zabić innych zombi w między czasie. Jednym z najlepszych miejsc na zaliczenie pucharka jest misja w której musisz zawieść ciężarówkę lub samochód do mechanika. Da ci za zadanie ochronę warsztatu przed atakiem zombi. To właśnie oni zainfekowani będą cię atakować. Jeżeli wyjdziesz przed bramę i obrócisz się w lewo zobaczysz 3 beczki stojące obok siebie. Skocz na nie, kucnij i czekaj na biegnących zombie. Dobre wyczucie czasu i rozwalasz zombi za jednym zamachem miecza, maczety lub co tam ostrego będziesz posiadać. W samej grze znajdziesz ich dużo ale najlepiej wbić pucharek z samym początkiem gry. Polecam też małe ulepszenie twojej broni w warsztacie.

Drugim sposobem może też być dołączenie do gry gdzie gra koleś o niższym poziomie od ciebie samego a nawet jak dopiero zaczął grać. Wszystkie zombi będą na jego poziomie doświadczenia. Teraz to nie powinno wam sprawić żadnego problemu.

Can't touch this
    Use a hammer to kill a series of 15 zombies without taking damage.

Jednym z pierwszych miejsc gdzie możesz zdobyć ten pucharek jest ulica prowadząca do latarni zaraz na początku gry. Najlepiej zabijać zombi który jest sam. Najpierw kopiecie takiego żeby padł na ziemie i tłuczecie go młotkiem. Uważajcie na zainfekowanych gdyż też można się na nich natknąć. Możecie też poczekać aż znajdziecie się w mieście gdzie mi osobiście najlepiej się zaliczało zabijanie. Powód prosty. Wskoczyłem sobie na samochód i zapraszałem zombi na tłuczenie. I tutaj uwaga, bądźcie ostrożni gdyż może się zdarzyć że podejdzie do was zombi z bronią lub może ją rzucić z pewnej odległości co po celnym trafieniu przekreśli wam zaliczenie i będziecie musieli robić od początku. Ważne jest to że musicie zabić 15 zombi bez otrzymania obrażeń.

Humanitarian
    Kill 50 human enemies.

Dużo ludzi występuje w mieście i dżungli. Podczas misji pobocznych też ich napotkasz. Więc powinno ci wpaść naturalnie podczas gry bez większego wysiłku.

Light my fire
    Set 10 zombies on fire simultaneously.

Musisz jednocześnie podpalić 10 zombi. Upewnij się że masz Mołotowa. Jak wyjdziesz z kościoła w mieście zejdź na dół schodami po prawej potem skieruj się w lewo. Zobaczysz tam niebieski radiowóz. Jeżeli posiadać pistolet to strzelaj do zombi żeby ich zwabić, powinno być ich tam 10. Jeżeli nie, podbiegnij do niż i ich zaprosić. Jak już będziesz miał 10 koło siebie wskocz na samochód i rzuć w nich Mołotowa. Oczywiście są inne miejsca gdzie można to zaliczyć ale próbując wszystkie tu wpadło mi najszybciej więc polecam.

10 heads are better than 1
    Kill 10 zombies in a row with headshots.

Można to zrobić w mieście bez zbytniego męczenia się. Jak tylko dorwiecie śrutówkę stańcie na samochodzie i celujcie w głowę. 10 roztrzaskanych głów i puchar wasz.

A taste of everything
    Kill a zombie with 10 different melee weapons.

Pucharek powinien wpaść naturalnie ponieważ z początkiem gry broń jest bardzo słaba i się szybko niszczy więc będziecie ją często zmieniać. Musicie zabić zombi z dziesięciu różnych broni oczywiście za wyjątkiem broni palnej.

To put it bluntly
    Kill 250 zombies using blunt melee weapons.

Musicie zabić 250 zombi używając broni tępej takiej jak kij do baseballa, rur, młotek... Możecie nabijać zabicia w mieście, zombi tak pod dostatkiem.

Hack & slash
    Kill 250 zombies using edged melee weapons.

Musisz zabić 250 zombi bronią ostrą taką jak siekiera, nóż, miecz... Możecie nabijać zabicia w mieście, zombi tam pod dostatkiem.

Guns don't kill but they help
    Kill 250 zombies using firearms.

Musisz zabić 250 zombi używając broni takich jak karabin , pistolet i śrutówki. W dalszej części gry znajdziecie sprzedawcę w dżungli w wiosce nad rzeką. Możecie się tam zaopatrzyć w amunicję. Za to w mieście znajdziecie bardzo dużo zombi do zabijania też dobre do nabijania poziomu. Ewentualnie skorzystajcie z metody zamieszczonej w spoilerze.

Tae Kwon Leap
    Kill 25 zombies with your bare fists.

Pucharek najlepiej zdobyć na początku gry. Musisz zabić 25 zombi gołymi pięściami.

I want one of those
    Customize 25 weapons.

Będziesz miał możliwość modyfikacji broni poprzez zdobywanie schematów. Do modyfikacji będzie ci potrzebna broń oraz przedmioty które możesz zbierać podczas gry. Modyfikacji dokonujesz w warsztacie poprzez wybór opcji twórz. Warsztaty znajdziesz prawie wszędzie w całej grze. Możesz też przyspieszyć to kupując dezodorant i taśmę i tworzyć Deo-Bomb 25 razy.

Karma-geddon
    Kill 50 zombies using a vehicle.

Pucharek powinien wpaść naturalnie. Jak tylko będziecie mieli samochód możecie zacząć karmagedon.

Catch!
    Kill an Infected with a grenade blast.

Musisz zabić "Zainfekowanego" granatem i tylko granatem. Podczas którejś misji pobocznej w dżungli znajdziesz trzy granaty. Możesz też później kupić granaty u sprzedawcy. Możesz skopać takiego zainfekowanego i rzucić mu granat lub w mieście stań na samochodzie i rzuć granat jak taki osobnik znajdzie się w pobliżu.

Road Trip
    Drive a total distance of 10 kilometers.

Musicie przejechać samochodem 10 km. Jest bardzo dużo misji gdzie samochód to cudowne zbawienie szczególnie w Dżungli.

Cardio
    Travel a distance of 20 kilometers on foot.

Jak sam opis pucharka wskazuje musisz przemierzyć 20 km na pieszo. Mapki duże więc jest gdzie chodzić a i na zdrowie wyjdzie.

Rootin' Tootin' Lootin'
    Loot 5 Exceptional Weapons.

Ten pucharek zależy od szczęścia. Musisz otwierać wszystkie napotkane skrzynie z bronią. Pamiętaj że niektórych skrzyń bez odpowiedniej umiejętności nie otworzysz. To czego szukasz lub znajdziesz to broń koloru pomarańczowego, musisz ich znaleźć 5.

Tis but a flesh wound!
    Sever 100 limbs.

Podczas walki z zombi celuj w kończyny, nogi i ręce. Przy setnym odcięciu kończyny pucharek wpadnie.

There and back again
    Explore the entire island.

W Banoi masz do odwiedzenia 72 lokacje. Pamiętaj żebyś odwiedził wszystkie miejsca na mapie koloru zielonego. Dodatkowo wykonuj wszystkie misje poboczne. Przed tym jak udasz się do więzienia musisz mieć zaliczonych 57/72 lokacje. Pucharek odblokuje się przed wejściem na dach więzienia.

Ah! Spoiled meat!
    Kill a Butcher using an axe.

Na Rzeźnika natkniesz się w akcie 3 w Dżungli. Jest on szybki, agresywny i zamiast rąk ma wystające ostre kości. Możesz go zmiękczyć za pomocą pistoletu ale pamiętaj żeby ostatni cios był zadany siekierą.

Oh, no you don't
    Kill a Ram using tackle skill.

Pierwsze co musisz zrobić to wybrać Sam B no chyba że nim grasz. W jego drzewku zdolności musisz ulepszać środkowy słupek "Walka". Gdy już będziesz miał w pełni ulepszoną "Szarżę" znajdź Tarana. Obniż mu poziom życia i biegnij w jego kierunku wciskając wykonuj tą czynność tak długo aż go zabijesz. Oczywiście zależy jak bardzo obniżyłeś mu poziom życia. Pucharek możesz wbić z początkiem 2 aktu. Spotkasz go u wejścia do kościoła.

Gesundheit!
    Heal yourself with a medkit 100 times.

Musisz się uleczyć 100 razy. Apteczki znajdziesz u sprzedawcy i te duże i te średnie. Czasami zombi upuszczają apteczki podczas ostrej wymiany ciosów.

Swing them sticks
    Kill 150 enemies using Analog Fighting controls.

W opcjach kontrolera zmień ustawienia z cyfrowego na analogowy. Teraz zamiast wymachiwać bronią za pomocą będziesz musiał wcisnąć żeby wycelować i teraz musisz wymachiwać za pomocą w lewo i prawo albo góra i dół. Bardzo szybko można to wbić stając na samochodzie i poczekać na zombi aż do ciebie podejdą bo w samej grze takie zabijanie może stać się uciążliwe jeżeli musisz walczyć z licznymi zombi na raz.

Everybody lies
    Use a large medkit to heal an injury of 5% or less.

Musisz uleczyć się dużą apteczką w momencie gdy z całego twojego pełnego paska życia zniknie troszeczkę. Możesz podejść z pełnym życiem do płonącego samochodu i dać się trochę przypalić a wtedy się uleczyć. Musi to być duża apteczka.

Hell in paradise
    Complete act I.

Ukończenie Aktu 1 pozwoli ci na zdobycie pucharka. Rozdziały od 1 do 4. W skład aktu wchodzą misje główne które możesz zobaczyć poniżej:
    • Passport to Life
    • Exodus
    • To Kill Time
    • A Piece of Cake
    • Seek 'N' Loot
    • Black Hawk Down
    • Born To Be Wild
    • Hotel Interior
    • Misery Wagon
    • Only the Strong Survive
    • On The Road

No raccoons in here
    Complete act II.

Ukończenie Aktu 2 pozwoli ci na zdobycie pucharka. Rozdziały od 5 do 9. W skład aktu wchodzą misje główne które możesz zobaczyć poniżej:
    • Ram On Heaven's Door
    • Sacred Silence
    • Drowned Hope
    • Drop by Drop
    • Way of Salvation
    • Let the Waters Flow
    • Head Against the Wall
    • Market Journey
    • Bitter Return
    • Lady In Trouble Faith Will Move Mountains
    • It's Never Too Late
    • Bird On the Roof
    • Home Sweet Home
    • Devastator

King of the jungle
    Complete act III.

Ukończenie Aktu 3 pozwoli ci na zdobycie pucharka. Rozdziały od 10 do 15. W skład aktu wchodzą misje główne które możesz zobaczyć poniżej:
    • Welcome To the Jungle
    • Chasing Shadows
    • Soldier of Fortune
    • King of the Swamp
    • River Trip
    • House of Science
    • Man of Faith
    • Demonic Science
    • Pure Blood
    • Hard Talk
    • Boat Supplies
    • Back In Black
    • No Time To Talk

Banoi Redemption
    Complete act IV.

Ukończenie Aktu 4 pozwoli ci na zdobycie pucharka. Rozdziały od 16 do 18. W skład aktu wchodzą misje główne które możesz zobaczyć poniżej:
    • Titus Andronikus
    • The Green Mile
    • Full Metal Jacket
    • Dante's Kitchen
    • Devil's Labyrinth
    • Chasing the White Rabbit
    • On the Edge

Right 4 Life
    Complete act I with 4 different characters.

Musicie ukończyć pierwszy akt gry wszystkimi czterema postaciami czyli Sam B, Purna, Logan i Xian. Przejście powinno wam zająć jakieś 1.30 min na postać jeżeli będziecie wykonywać tylko główne misje.

A very special day
    Kill 250 zombies with modified weapons.

Musicie zabić 250 zombi używając zmodyfikowanych broni za pomocą zdobytych schematów. Powinno raczej wpaść naturalnie bo prawie wszyscy będziecie takich broni używać.

How many days exactly?
    Play Dead Island at least 28 days after starting it for the first time.

Ten pucharek możecie zdobyć legalnie włączając grę 28 dni od jej pierwszego uruchomienia albo wylogować się z PSN i przesunąć datę o miesiąc do przodu. Po uruchomieniu gry i wgraniu do głównego menu pucharek jest wasz.

Busy, busy, busy
    Finish 75 quests cumulatively.

Do tego pucharka potrzebujesz wykonać 75 misji kumulacyjnie. Czyli wszystkie misje które zaliczysz czy to przechodząc grę pierwszy raz, wszystkie misje które wykonałeś w kooperacji i te które wykonasz podczas przechodzenia pozostałymi 3 postaciami pierwszego aktu.

Learning the ropes
    Reach level 10.

Zobacz pucharek "Shool of hard knocks"

Dedicated student
    Reach level 25.

Zobacz pucharek "Shool of hard knocks"

School of hard knocks
    Reach level 50.

Żeby osiągnąć poziom 50 będziesz potrzebować 3,008,316 punktów doświadczenia. Możecie je zrobić podczas grania czyli zaliczać wszystkie misje poboczne oczywiście misje główne i zabijanie zombi. Im większy poziom tym więcej doświadczenia i za misje i za zabijanie zombi. Możecie też skorzystać z gliczy samej gry np: łamanie ramion "Zbirowi" lub kupno i sprzedaż "Oleander" w "Jaskinia Ope" gdzie za 5 Oleander dostaniecie za każdym razem 1000xp co stosunkowo szybko podniesie wam poziom doświadczenia.

Grając Purną około poziomu 44 przed więzieniem wybrałem taką metodę:
    Używając szybkiej podróży przeniosłem się do "Opuszczony Dom - Plac" Jak tylko się przeniosłem wyszedłem z domu i poszedłem na plażę na prawo. Znajduje się tam grupka 10 zombi. Żeby ich wyeliminować użyłem furii co dało mi około 12,700xp. Następnie udałem się na ulicę żeby nabić sobie pasek furii. DO tego potrzebujesz 20 zombi co przełożyło się na równanie 20 x 380xp = 7,600xp. Jak już naładowałem furię udałem się do opuszczonego domu i od razu wyszedłem i pobiegłem na plaże żeby furię wyładować itd. W sumie za taki kurs dostałem około 20,300xp (około). Czas potrzebny na taką rundkę "wyjście z domu do jego wejścia" to w przybliżeniu 3 min.

Z racji tego że nabijanie poziomu w taki sposób lub inny jest strasznie nudne zdecydowałem się na ponowne zagranie jeszcze raz głównego wątku z licznymi misjami pobocznymi. Co w całości pozwoliło mi osiągnąć poziom 50. Ale wszystko zależy od was.

First!
    Kill a Suicider with a grenade.

Pierwszy raz spotkasz "Samobójcę" podczas misji "Black Hawk Down" w akcie pierwszym. Jest to zombi który eksploduje. Żeby pucharek wpadł zabij go rzucając mu pod nogi Deo-Bomb, granat, działa też czerwony zbiornik z paliwem. Upewnij się że nie eksploduje wcześniej niż granat.

Knock, knock
    Breach a locked door with the first blow.

Podczas gry napotkasz zamknięte drzwi z ikonką wyważenia ich. Wciśnij a następnie wykonuj polecenia pokazane na ekranie. Musisz tak ustawić wskaźnik żeby był na środku a postać wyważy drzwi za pierwszym razem.

Gotta find'em all
    Find 60 collectibles.

Zobacz pucharek "Nearly there"

Nearly there
    Find 120 collectibles.

Musicie zebrać 120 różnych znajdek podczas całej gry. Znajdki to notatniki, nagrania, karty identyfikacyjne i schematy. Poniżej podałem dwa miejsca z których możecie skorzystać żeby ułatwić sobie zadanie. W samej grze jest 140 znajdek jeśli mnie pamięć nie myli.

Steam Punk
    Create weapons to rival the gods of fire or thunder.

Podczas wykonywania misji pobocznych będziecie otrzymywać za ich wykonanie różne schematy jak zmodyfikować różne rodzaje broni. Niektóre z nich dadzą wam dodatkowe obrażenia w postaci porażenia prądem lub zapalenia ogniem. Po zmontowaniu jednej broni z takimi obrażeniami i pucharek jest wasz.

Savior
    Save 5 people besieged by zombies.

Gdziekolwiek podczas grania napotkanie zombi walących do drzwi lub ogrodzenia to znaczy że ktoś potrzebuje waszej pomocy. Pięć razy udzielicie takiej pomocy i pucharek wpada.

Need a hand?
    Join another player's game.

Tutaj pamiętaj żeby mieć ustawioną opcję online Playstation Network. W trakcie gry gra będzie wyświetlała strzałkę że ktoś gra koło ciebie i że możesz do niego dołączyć. Możesz też zostać zaproszony do gry znajomego.

Warranty Void if Used
    Create a customized weapon.

Wystarczy że zmodyfikujecie jakąś broń za pomocą zdobytego schematu. Zobacz też pucharek "I want one of those"

Rageman
    Kill 100 enemies with Fury attacks.

Podczas zabijania zombi ładuje ci się pasek furii. Gdy już będzie naładowany furię możesz wyzwolić po wciśnięciu i przytrzymaniu . Zabicie 100 zombi odblokuje pucharek.
    • Sam B - używa pięści
    • Xian - używa miecza
    • Purna - używa pistoletu
    • Logan - rzuca nożami

People Person
    Play with 10 different co-op partners for at least 15 minutes each.

Musisz zagrać z 10 ludźmi w kooperacji, z każdym co najmniej 15 minut. Możesz to zrobić ze znajomymi lub też z przypadkowymi ludźmi.

Ménage ŕ trois
    Complete 5 quests with 3 co-op partners.

Musisz ukończyć 5 misji z 3 innymi graczami. Najlepszym rozwiązaniem jest granie ze znajomymi.

Originality
    Play in a co-op team of 4 different playable characters.

Musisz zagrać kooperację z 4 ludźmi tak aby każdy miał inną postać czyli Sam B, Xian, Purna i Logan. Najlepiej zrobić to ze znajomymi.

Together in the light
    Complete 5 quests in a single co-op game with the same partners.

Musi być wykonane podczas jednego posiedzenia. Ukończ 5 misji w kooperacji z tym samym graczem.

Going steady
    Complete 25 quests while playing with at least one co-op partner.

Pucharek jest kumulacyjny. Musisz ukończyć 25 misji w trybie kooperacji. Nie musisz tego zrobić w jednej sesji.

Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"
    Ostatnio edytowane przez Broda ; 14-10-2012 o 09:51

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów