Autorami poradnika są: Appsik, Wredny, Blaid21, DookuPL, QNaro, Ninja, gilera1231, Matt

 • Trudność zdobycia platyny: 6/10 (Ankieta)
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 40-60h
 • Trofea offline: 44 (1, 10, 33)
 • Trofea online: 6 (3, 3)
 • Minimalna liczba przejść: 1
 • Trofea do pominięcia: brak
 • Zabugowane trofea: 2 ( An Extraordinary Man/Niezwykły czowiek i Head in the Cloud/Głowa w chmurach)
 • Online Pass: Tak

- Wredny


Assassin's Creed III to kolejna odsłona flagowej serii od firmy Ubisoft. Tym razem naszym głównym bohaterem jest Connor Kenway, w połowie Brytyjczyk a w połowie rdzenny mieszkaniec północnej Ameryki. Akcja gry ma miejsce podczas trwania Rewolucji Amerykańskiej (1753-1783), co pozwala poznać wiele historycznych wydarzeń i znanych osobistości z tamtego okresu.
Gra kontynuuje również wątek Desmonda Milesa, czyli naszego ulubionego barmana z czasów współczesnych, eksplorującego genetyczną pamięć swoich przodków za pomocą urządzenia o nazwie Animus.

ACIII różni się dość znacznie od swoich poprzedników. Po pierwsze w oczy rzuca się całkowita zmiana klimatu - z wymuskanej i architektonicznie rozwiniętej Europy przenosimy się na zakurzone ulice Ameryki ledwo co zasiedlonej przez kolonizatorów.
Kolejną zmianą, którą od razu daje się odczuć, jest udoskonalony autorski silnik Anvil, który napędza serię AC - najlepiej widać to po animacji głównego bohatera - porusza się teraz o wiele naturalniej i płynniej.
Oprócz zmian czysto technicznych i klimatycznych, mamy w tej części również sporo nowinek w samej rozgrywce - począwszy od świetnych misji morskich, poprzez polowania, wytwarzanie różnych przedmiotów aż do prowadzenia własnego gospodarstwa i całkiem rozwiniętego handlu - Ubisoft dorzucił do pieca i na brak zajęć nie możemy narzekać.

Pucharki są dość proste i jedynie kilka misji będzie trzeba powtórzyć, by sprostać dość wygórowanym wymaganiom do ich stuprocentowej synchronizacji.
Należy jednak pamiętać o dwóch zglitchowanych pucharkach - An Extraordinary Man/Niezwykły człowiek oraz Head in the Cloud/Głowa w chmurach.
Trofea online również nie należą do jakichś specjalnie wymagających - level 20. wbija się szybko i można to zrobić nawet grając samemu w trybie Watahy.

- Wredny


Krok 1. Przejdź wątek główny i uzyskaj 100% synchronizacji w każdej z sekwencji DNA.

W tym kroku po prostu ciesz się tytułem, nie bacząc na pozostałe pucharki. Każdą misję wątku głównego staraj się ukończyć na 100%, najlepiej od razu. Owszem, później zawsze można do nich wrócić, ale najlepiej to robić "na świeżo", kiedy dobrze pamiętamy, co trzeba zrobić, żeby później nie męczyć się ze zbyt wieloma powtórkami naraz. Czasem sprawę utrudni polskie tłumaczenie, które w przypadku niektórych wyzwań, potrafi wprowadzić w błąd, ale ogólnie nie powinno być z tym większych problemów.

- Wredny

Krok 2: Multiplayer

W porównaniu do AC: Brotherhood tutaj Multi nie jest zbyt wymagające. Wystarczy tylko grać a nawet nie zorientujecie się, kiedy wpadną wam za niego pucharki. Polecam tryb watahy, w którym to możecie grać ze znajomymi, randomami bądź nabijać sobie level sami. Jeśli jednak potrzebujecie pomocy to zapraszam do działu USTAWKI, gdzie z pewnością znajdziecie pomoc jak i chętnych do Wspólnego Grania.

Krok 3: Sprzątanie

Jeśli nie posłuchaliście się Wrednego z robieniem synchronizacji na 100%, to teraz jest ten wymagany moment, żeby to zrobić, jak i uzupełnić braki związane z innymi trofeami. Sekewncje możecie powtarzać dowolnie, także nie musicie się o to martwić. Synchro 100% w misjach nie jest niczym wymagającym, kiedy mamy na uwadze opcjonalne wybory. Pamiętajcie, że najbardziej upierdliwe będzie trofeum Skompletowany i to ono pochłonie wam najwięcej czasu. W opisie pucharka macie wypisane wszystko co jest z nim związane.
Należy wspomnieć też o dwóch zglichowanych pucharkach:

Niezwykły człowiek
Z głową w chmurach


Mi osobiście ten pierwszy się nie zablokował, musiałem tylko parę razy wejść do kowala, żeby odblokował mi wyzwanie i chyba na tym tylko ten glitch polega. Co do drugiego to podobno nie można mieć więcej znajomych jak 50 na PSNie. Wszystkich, którzy wiedzą więcej na temat tych pucharków zapraszam do dyskusji i przedstawienia ewentualnych solucji, które zostaną dodane do poradnika z podpisem autora. Do opisu pucharków zapraszamy poniżej.

- AppsikMistrz Asasynów
Zdobądź każde z trofeów.Nie uwierzycie, ale platyna wpada po zdobyciu pozostałych trofeów z "podstawki" - niebywałe, wiem .

- WrednyNagłe przebudzenie
Wejdź ponownie do Animusa.Wszystko co musimy zrobić to skończyć tutorial w animusie jako Desmond na samym początku gry i wtedy wpadnie nasz pucharek.

- AppsikKochany tato
Ukończ wszystkie elementy we współczesności (Stadion).Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Odblokuje się po ukończeniu misji w sekwencji 8 grając jako Desmond we współczesności.

-
Appsik


Sprawa Crossa
Ukończ wszystkie elementy we współczesności (Wieżowiec).Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Odblokuje się po ukończeniu misji w sekwencji 5 grając jako Desmond we współczesności.

- AppsikKoniec jest bliski
Ukończ wszystkie elementy we współczesności (Abstergo).Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Odblokuje się po ukończeniu misji w sekwencji 10 grając jako Desmond we współczesności.

- AppsikDobry uczynek musi być ukarany
Otwórz drzwi Świątyni i poznaj przeznaczenie Desmonda.Trofeum związane z fabułą, nie do pominięcia. Odblokuje się po ukończeniu sekwencji 12.

- AppsikTajemniczy gość
Ukończ sekwencję 1 i 2.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 1 i 2 i usłyszymy znajomy dźwięk. Na misję składają się:

Sekwencja DNA 1:

- Kurs Przypominający
- Zabójcze przedstawienie
- Podróż do Nowego Świata

Sekwencja DNA 2:

- Witaj w Bostonie
- Interesy Johnsona
- Chirurg
- Żołnierz
- Infiltracja południowej bramy
- AppsikLubisz jabłka?
Ukończ sekwencję 3.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 3 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 3:

- Bez przekonania
- Egzekucja ponad wszystko
- Wyprawa Braddocka
- AppsikNarodziny bohaterów
Ukończ sekwencję 4.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 4 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 4:

- Zabawa w chowanego
- Pióra i drzewa
- Lekcje myślistwa
- Pamiątka
- AppsikDzień Templariusza
Ukończ sekwencję 5.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 5 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 5:

- Gburowaty jegomość
- Wycieczka do Bostonu
- Poszukiwany w Bostonie
- W ukryciu
- Zatrzymać prasę
- Powrót syna marnotrawnego
- Ratunek na rzece
- Początek szkolenia
- Nauka na błędach
- Pierwsze źródło energii
- AppsikHerbata dla Anglika
Ukończ sekwencję 6.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 6 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 6:

- Na tropie Johnsona
- Wściekły kucharz
- Herbatka bostońska
- Niebezpieczne negocjacje

- AppsikBiałka ich oczu
Ukończ sekwencję 7.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 7 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 7:

- Nocny rajd
- Lexington i Concord
- Konflikt narasta
- Bitwa o Bunker Hill

- AppsikUwięziony wilk
Ukończ sekwencję 8.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 8 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 8:

- Coś na boku
- Więzienie Bridewell
- Publiczna egzekucja
- Drugie źródło energii
- AppsikDwie, gdy od morza
Ukończ sekwencję 9.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 9 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 9:

- Brakujące zapasy
- Ojciec i syn
- Piana i płomienie
- Gorzki koniec
- AppsikPonure oczekiwania
Ukończ sekwencję 10.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 10 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 10:

- Metody alternatywne
- Utracone zaufanie
- Bitwa pod Monmouth
- Trzecie źródło energii

- AppsikTrudny koniec
Ukończ sekwencję 11.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 11 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 11:

- Bitwa w zatoce Chespeake
- Ostatni bastion Lee
- AppsikSuma wszystkich prawd
Ukończ sekwencję 12.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy przejść wszystkie misje fabularne w sekwencji DNA 12 i usłyszymy znajomy dźwięk.

Sekwencja DNA 12:

- Spoczywaj w pokoju
- W pogoni za LEE
- AppsikPerfekcjonista
Ukończ na 100% każdą z głównych misji wraz z jej ograniczeniami.Wszystko co należy zrobić to osiągnąć 100% synchronizacji w misjach fabularnych w 12 sekwencjach DNA. Do tego należy dodać, że musimy zrobić wszystkie opcjonalne wybory, które wyskakują nam w trakcie misji fabularnych. Jeśli na ekranie zobaczycie komunikat, że jakiś opcjonalny wybór jest niezaliczony to po prostu restartujcie checkpoint i starajcie się to zaliczyć. Opcjonalne wybory nie są trudne i nie powinny wam sprawić większych trudności.

Do tego trofeum nie musimy robić misji pobocznych.

Nie wiem czy jest sens wypisywania wszystkich opcjonalnych wyborów z poszczególnych sekwencji, ponieważ będą one wam się wyświetlały. Jak wspomniałem, nie przysporzą one wam zbyt wielu problemów. Trzeba tylko mieć je na uwadze.

- AppsikNiezwykły człowiek
Skompletuj Encyklopedię Powszechną.Do tego trofeum proponuje zabrać się po ukończeniu 8 sekwencji, kiedy to będziemy mieć wszystkie osoby w osadzie i jeszcze przed zakończeniem fabuły. Istnieje możliwość, że po zakończeniu wszystkich wątków związanych z fabułą ludzie w wiosce nie będą się chcieli wykonywać czynności, które nam będą potrzebne do skompletowania encyklopedii. Będąc w osadzie co jakiś czas proponuje odwiedzać sąsiadów o różnych porach dnia bo właśnie od nich zależy co będą wykonywali. Skanowanie postaci odbywa się poprzez namierzenie i przytrzymanie .

Do zeskanowania mamy.

1. Drwale - Godfrey, Terry


 • kłócą się przy palecie z drewnem
 • rąbią drewno
 • ładują drewno na wagon

2. Myśliwa - Myrian

 • czyści broń siedząc przy ognisku
 • obraca mięso nad ogniskiem
 • siedzi na stanowisku obserwacyjnym na drzewie nieopodal domu

3. Górnik - Norris

 • płucze złoto przed kopalnią
 • pracuje w kopalni
 • chodzi nad rzeką / łowi ryby / spaceruje w osadzie - tutaj naprawdę musimy trochę za nim pochodzić, ten skan może wpaść właśnie przy tych czynnościach

4. Medyk - Lyle

 • czyta książkę na kamieniu
 • stoi na skrzyżowaniu i rozmawia z ludźmi
 • pracuje w ogródku / gra w kule

5. Farmerzy - Warren, Prudence

 • Prudence wkłada chleb do pieca przed domem / tnie siano gilotyną
 • Warren karmi kury
 • oboje pracują w ogrodzie

6. Krawcowa - Ellen

 • pracuje na ganku / poprawia marynarkę na wieszaku
 • naprawia poduszkę w czerwonym fotelu na ganku
 • robi pranie koło studni

7. Kowal - Duży Dave

 • robi metalowe okucia na koło od wozu
 • ostrzy siekierę
 • podkuwa konia w stajni - czynność dostępna po wybudowaniu stajni

8. Szynkarze - Oliver, Corrine

 • Corrine obraca mięso nad ogniskiem obok domu
 • Corrine ugniata coś w dużej bali nogami
 • Oliver pracuje za barem lub przerzuca siano

W razie problemów polecam filmik

 

-Q-NaroWiedza i praktyka
Przygotuj jeden z wynalazków Franklina, by przyozdobić swój dom.Najpierw musimy zebrać 4 kartki z almanachu Franklina należące do tego samego rozdziału (informacje dot. rozdziału pokazują się po zebraniu każdej kartki) - dopiero wtedy odblokujemy przepis na stworzenie jednego z wynalazków. Następnie musimy zadbać o rzemieślników i materiały do których dostaniemy dostęp po wykonaniu odpowiednich "Homestead missions".

- MattPrywatka
Zaciągnij na służbę dowolnego z rzemieślników i przekonaj do osiedlenia się w osadzie.Ten pucharek będziemy mogli zdobyć dopiero po odbębnieniu misji Ratunek na Rzece w sekwencji DNA 5. Po tym odblokuje nam się dostęp do Misji w Osadzie, które to będą też polegały m.in. na rekrutacji poszczególnych rzemieślników. Zlokalizujecie ich (jak i misje w osadzie) za sprawą ikony na mapie z oznaczeniem misji. Proponuję często zaglądać do osady i robić na bieżąco misje w niej, żeby w miarę wcześnie zakończyć walkę z pucharkiem Niezwykły człowiek, uwierzcie, że zaoszczędzi wam to wielu nerwów.

- AppsikKompletny zestaw
Spraw, by w osadzie pojawiły się wszystkie postacie dodatkowe.Do tego trofeum będziesz musiał zwerbować wszystkich osadników. Nie jest to trudne i powinno wpaść przez naturalny progres jeśli będziemy o tym pamiętali. Jak wspomniałem wcześniej - zalecam mieć trofea związane z osadą od samego początku. Poniżej przedstawiam, gdzie można zwerbować dane persony (nie jest to chronologicznie). O tym, że możecie kogoś zwerbować będziecie wiedzieli jak zwykle za sprawą komunikatu na mapie, także wystarczy mieć to na uwadze.
Dodam jeszcze, że od naszych osadników dostajecie również misje poboczne, i znowu powtórzę -€ często zaglądajcie do osady i róbcie je na bieżąco!

- Osada -€ Lance -€ Stolarz
- Osada - Myriam -€ Łowca
- Frontier - Warren i Prudence -€ Farmerzy
- Osada - Godfrey i Terry -€ Drwale (związane z fabułą)
- Boston -€ Norris -€ Górnik
- Osada - Olivier i Corrine - Gospoda
- Frontier -€ Dave -€ Kowal
- New York - Ellen -€ Krawiec
- Osada - Ojciec Tymothy -€ Ksiądz
- Boston - Lyle -€ Doktor (z tego co pamiętam to to jest chyba po trzeciej misji od farmerów).

- AppsikZapalony gracz
Będąc w osadzie wygraj w każdej z gier: Fanorona, Młynek i Bowls.W naszej osadzie znajdują się trzy rodzaje mini gier: Fanorona, Morris i Bowls (warcaby się nie wliczają). Naszym zadaniem jest wygrać wszystkie trzy na poziomie trudności ekspert. Moim zdaniem jest to jedno z najtrudniejszych pucharków, co do gry w kule to raczej nie będzie problemów i w miarę szybko da się to wygrać. Fanorona to coś w rodzaju gry w warcaby i osobiście się z tym męczyłem, ale zauważyłem że gra ma jednak swój algorytm początkowy tzn. pierwsze kilka ruchów przeciwnika. Do wygrania używałem tego filmiku z YT:

 


Jeżeli wykona on pierwsze trzy ruchy tak jak na filmie - wygraliśmy. Oczywiście parę razy próbowałem bo nie za każdym razem będzie tak samo grał ale w końcu traficie na taką sekwencje. Co do gry Morris - dla mnie czarna magia i sam skorzystałem z aplikacji na PC Morris - A Nine Men's, która jest dostępna tutaj http://nine-mens-morris.net/downloads.html Korzystając z aplikacji należy pamiętać żeby pozwolić przeciwnikowi rozpocząć jako pierwszy. Oczywiście do każdej gry jest pełna instrukcja i komuś może wygrana nie sprawi większych problemów.

- Q-NaroZa liniami wroga
Rozpoznaj Fort Wolcott.W pewnym momencie gry odblokuje nam się możliwość oddania znajdziek oznaczonych na mapie pucharem i nazwą "Peg Leg Trinket" do pewnego wesołego jegomościa w naszym porcie. W zamian za nie zaoferuje nam wytyczne do lokacji, w których to mają znajdować się kawałki mapy prowadzącej na Oak Island. Trofeum wpadnie po ukończeniu pierwszej z tych lokacji.
- MattTropami Kidda
Odkryj zagadkę Oak Island.Musicie odnaleźć zaginiony skarb kapitana Kidda. Można do tego przystąpić dopiero po sekwencji DNA 8. Będziecie musieli porozmawiać w osadzie z gościem o drewnianej nodze (jak zwykle znacznik na mapie). Od niego dowiecie się, że musicie zebrać 24 skarby drewnianej nogi (24 peg leg trinkets,€ poprawcie mnie jeśli możecie bo ogrywałem wersję US) żeby odnaleźć lokalizację Oak Island. Nie martwcie się, wszystkie przedmioty znajdziecie w bez problemu, a i za odpowiednią sumę w sklepie wykupicie mapy, na których są zaznaczone ich lokalizacje. Jeśli graliście w poprzednie części AC to wiecie o co chodzi. Teraz pozostanie już tylko udać się na Oak Island i rozwiązać zagadkę, czego nie będę wam psuł. A jeśli chcecie to sobie sami popsuć to zajrzyjcie w spoilery

 

 

- AppsikWszystko wypucowane
Ukończ wszystkie misje morskie na pokładzie Aquili.Po sekwencji DNA 5 odblokujecie misje morskie na pokładzie Aquili. Cała magia tych misji polega na tym żebyście zatopili wrogie okręty zanim one zatopią was. Są dostępne cztery misje:

- Pościg
- Ratunek
- Francuski udział
- Kryjówka Biddle'a

Jak tylko ukończycie ostatnią misję to pucharek wam wpadnie.
- AppsikPrzedsiębiorca, a nie pirat!
Wykonaj wszystkie 12 zleceń kaperskich.Niedaleko domu Achillesa znajduje się port i nasz statek, tam znajdziemy też nadzorce, który ma nam do zaoferowania 12 misji na morzu. Zadania polegają na wyeliminowaniu piractwa na trasach handlowych aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia transportu towaru do większych miast. Misje są dość proste i krótkie, wystarczy postępować wedle wskazówek.
- Q-NaroSzkutnik
Zmodyfikuj Aquilę.W porcie obok nadzorcy znajduję się księga po przez którą możemy ulepszać nasz statek Aquille. Kup jakieś ulepszenie a trofeum będzie Twoje.
- Q-NaroTylko za zaproszeniami
Otrzymaj zaproszenie do klubu.W grze znajdują się 4 kluby i wystarczy zostać zaproszonym do jednego z nich. Nie trzeba tu nic tłumaczyć, bo jest to banalnie proste i na bank wpadnie podczas przechodzenia gry.
- NinjaW dobrym towarzystwie
Ukończ wszystkie wyzwania dla dowolnego z klubów.Tak jak w opisie - trzeba wykonać wszystkie wyzwania dla jednego z klubów (pięściarze, złodzieje, ludzie z pogranicza lub towarzystwo łowieckie). Do klubu trzeba być najpierw zaproszonym (a stanie się to gdzieś na początku gry i prawdopodobnie przypadkowo, więc bez obaw). Postępy można sprawdzać wciskając "select" > "dziennik" > "klub". Misje trudne nie są i kłopotów nie powinno być.
- NinjaCzłowiek z ludu
Wyzwól wszystkie dzielnice Bostonu LUB Nowego Jorku.Musimy uwolnić wszystkie dzielnice jednego z dwóch miast (obojętnie którego). Chodzi o to, aby wypełniać takie drobne misje jak np. chronić rolników przed uprawą, uwolnić rodziny od strażników, pobić kupców itd.) Na mapie takie misje są podpisane "misja wyzwolenia".

- Blaid21
Monopolista
Wyślij konwój do Bostonu, Nowego Jorku i na Pogranicze.Konwoje można wysyłać w sklepach lub w kryjówce poprzez księgę dochodów. Będą tu potrzebne odpowiednie zapasy, a jeśli nie posiadamy żadnych produktów na wysłanie, to zawsze można wybrać się na polowanie (mięso czy skóry zwierząt). Przechodząc fabułę i wykonując misje w kryjówce wszystkiego się robi więcej.

- NinjaZ głową w chmurach
Znajdź wszystkie osie i zsynchronizuj Animusa z chmurą.Tutaj natrafimy na mały problem z pucharkiem. Po pierwsze trzeba być zalogowanym do Uplay i posiadać mniej niż 50 znajomych na PSN. Po zakończeniu gry, obejrzeniu napisów końcowych (trzeba czekać 30 min) i przejściu epilogu pojawia się nowy rodzaj przedmiotów do zbierania oraz€ osie. Oś, którą już posiadasz, możesz umieścić tylko w miejscu, w którym stoi Connor. Po przejściu do menu mapy wybierz Synchronizację Animusa, wciśnij strzałkę w lewo i w dół, by wybrać mapę pivotsów, po czym znów strzałkę w lewo, gdzie znajduje się lista osi. Zielony obszar oznacza, że gdzieś na nim znajduje się animusowy jednorożec. Umieszczanie na mapie kolejnych osi w rożnych miejscach zawęża obszar poszukiwań, aż w końcu zostaje niewielki zielony obszar, na którym wypatrzenie jednorożca nie jest trudne.

- DookuPLRozrzucone na wietrze
Odzyskaj wszystkie stronice almanachu Franklina.Tutaj tak naprawdę musimy zebrać tylko jeden rozdział almanachu Franklina żeby uzyskać ten puchar (czyli cztery strony). Jednak zebranie całego almanachu jest wymagane do 100% synchronizacji w grze. Strony pojawiają się na mapie losowo czy to w dystrykcie New York czy Boston. Kiedy takowa pojawi się, biegnijcie czym szybciej do niej i próbujcie złapać. Będzie to wymagało zręczności i opanowania, gdyż często będzie to rajd po dachach i chwytanie jej w ostatnim momencie zanim zniknie.

- AppsikSkompletowany
Skompletuj wszystkie wpisy w rejestratorze postępów.To jest przysłowiowy wrzód na d00pie i pewnie ostatnie trofeum, które zdobędziecie przed platyną. Żeby nie rozpisywać się za dużo na ten temat, poniżej przedstawiam co musicie mieć ukończone.

- Sekwencje 1 -€ 12 (misje fabularne)
- 3 misje z epilogu
- 4 misje morskie
- wszystkie misje z osady (encyklopedia się nie wlicza -€ za nią jest oddzielny dzbanek)
- 12 misji kaperskich
- misje kurierskie - są 3 na każde miasto
- wyzwolić wszystkie dzielnice
- zebrać 24 peg leg trinkets i wykonać misje z nimi związane
- wyzwolić 7 fortów
- wykonać wszystkie kontrakty na zabójstwa -€ również po 3 na każde miasto
- wykonać 8 próśb o dostarczenie przedmiotów
- wykonać wszystkie misje i wyzwania dla czterech klubów

Ponadto

- zebrać 36 stron almanachu
- zebrać 50 piór
- znaleźć wszystkie wejścia do podziemnych podróży
- wykupić wszystkie bronie ze sklepów
- wasi rekruci (sześciu) musi być na maksymalnym poziomie
- zebrać 24 peg leg trinkets
- stworzyć 9 wynalazków z almanachu
- znaleźć wszystkie skrzynie ze skarbami
- ulepszyć Aquilę na maksymalny poziom

Jak widzicie jest tego trochę. Najwięcej czasu zejdzie na zbieractwie Jak wspomniałem wcześniej, w sklepach można wykupić stosowne mapy, dzięki którym lokacje znajdek pojawią się na mapie.

- AppsikWielozadaniowy
Skompletuj 50% wpisów we wskaźniku postępów.Jeżeli celujemy w platynowy pucharek trofeum jest nie do przeoczenia, po prosu musimy ukończyć 50% gry. Wpadnie na 100% przed ukończeniem wątku fabularnego.

- Q-NaroNa gorąco
Wykonaj podwójne zabójstwo, wykorzystując do tego muszkiet.Przede wszystkim musimy znaleźć sobie muszkiet. Gdy nam się to uda ruszamy na poszukiwanie stojących obok siebie dwóch strażników. Następnie podbiegamy do nich, nabijamy jednego na bagnet przy pomocy a następnie wciskamy ponownie, przez co Connor zastrzeli kolegę naszego "nadzianego" przeciwnika. Po chwili trofek będzie nasz.

- Q-NaroCyrkowa sztuczka
Zabij 15 żołnierzy pojedynczym pociskiem z armaty.Pucharek praktycznie nie do pominięcia, ale jakby ktoś go przeoczył może wykonać w sekwencji 10, w misji "Bitwa pod Monmouth". Wystarczy 1 strzał z armaty w grupkę wrogów żeby zabić wszystkich.

- DookuPL
Drapieżnik
Powieś 5 wrogów korzystając ze strzałki z linką.Żeby zdobyć ten pucharek, najpierw musicie zakupić strzałki z linką. Najlepiej to zrobić gdzieś w mieście, wdrapując się na dach i próbując powiesić przechodzącego strażnika. Nie jest to nic trudnego. Jak tylko wyeliminujecie w ten sposób 5 wrogów, to pucharek się odblokuje.

 

- AppsikKsiążę złodziei
Złup konwój nie zabijając żadnego z chroniących go strażników.Udajemy się na Pogranicze, a następnie rozglądamy się za konwojem. Gdy już takowy się trafi napadamy na niego używając jedynie pięści. Ot cała filozofia.
- MattNa linii ognia
Zablokuj 5 razy ostrzał, wykorzystując do tego żywą tarczę.Umiejętność brania żywej tarczy opanujemy pod koniec drugiej sekwencji (konkretnie we wspomnieniu numer 5), kiedy to gra urządzi nam mały trening pod tym kątem. Kiedy wrogowie będą gotowi do strzału, ustawią się w linii a nad ich głowami zobaczysz żółty wskaźnik - w tym momencie chwyć najbliższego wroga, wciskając i obserwuj, jak jego koledzy dziurawią go ołowiem. Jeśli chcesz mieć to trofeum z głowy, możesz powtórzyć to wspomnienie jeszcze czterokrotnie, ale podczas normalnej gry często natrafisz na liczne grupki "czerwonych kubraków", więc pewnie wpadnie zupełnie niepostrzeżenie.
- WrednyNa zgon jegra
Po tym jak zostaniesz w pełni rozpoznawalny, zabij 10 jegrów nim zmniejszysz rozgłos.Bardzo łatwy sposób: wpadamy do fortu i robimy zadymę. Kiedy osiągniemy maksymalny poziom poszukiwań, pojawią się goście w kapeluszach z piórkami. Zabijamy 10 i pucharek jest nasz. Najlepszym sposobem na ich pokonanie jest wyposażenie pięści jako broń. Gdy nas atakują robimy kontratak , szybko łamiemy ich obronę (rozbrajanie) , następnie zabijamy ich z własnej broni .

- DookuPLMagna cum Laude
Spraw, by praktykant osiągnął rangę Asasyna.Aby nasz paraktykant osiągnął rangę Assasyna musimy wysyłać go na misje. Naciskamy potem i wyświetli nam się mapka wybieramy gdzie go chcemy wysłać i wysyłamy. Trochę to potrwa bo za jedną najłatwiejszą misje dostajemy tylko 40xp. Nie które miejsca na tej mapce mają misje średniej lub trudne.

- gilera1231Leśny łowca
Wymień nieuszkodzone futra w różnych punktach handlowych.Aby zdobyć to trofeum należy wymienić co najmniej jedno nieuszkodzone futro zwierząt w każdym sklepie w grze. Najlepiej wymienić od razu we wszystkich sklepach po 1 futrze. Gra nie pokazuje jaki sklep już odwiedziliśmy. Zwierze ubijamy tylko ukrytym ostrzem, co daje nam nie uszkodzone futro.

W grze występuje 9 sklepów:


 • 3 sklepy w Bostonie
 • 3 sklepy w Granicy
 • 3 sklepy w Nowym Jorku


Dla ułatwienia film:

 


- DookuPLŚwiadek
Bądź świadkiem zabicia wroga przez drapieżnika.Będąc w lesie będziecie mieli sporo okazji żeby zainicjować atak drapieżnika na wroga. Pierwsze co to znajdźcie strażników, a potem w okolicy rozejrzyjcie się za drapieżną zwierzyną (niedźwiedź, wilk itp). Następnie skupcie na sobie uwagę zwierza i pobiegnijcie w stronę strażników. Zwierze podąży za wami, ale już potem uwagę skupi na strażnikach. Pozostaje wam obejrzeć jak pięknie ich rozszarpuje i pucharek wpada

 


- AppsikKoniec
Ukończ każdą z misji epilogu odblokowaną po obejrzeniu listy autorów.Pucharek związany z fabułą, nie do pominięcia. Musimy ukończyć wszystkie 3 misje z epilogu, które nam się odblokują po ukończeniu gry. Nie jest to zbyt trudne. Bardzie tu się rozchodzi o obejrzenie filmików z tych epilogów. Jak tylko obejrzymy wszystkie odblokuje się pucharek.
- AppsikAbstergo Entertainment
Osiągnij 20. poziom w trybie wieloosobowym.W porównaniu do AC: Brotherhood to ten pucharek to jakaś kpina. Wszystko co musimy zrobić do wbić 20 lvl w dowolnym trybie multiplayer. Polecam tryb watahy, gdyż wciąż sporo osób w to gra. Ja osobiście całe Multi zrobiłem w tym trybie i zajęło mi to tylko parę godzin grając z randomami. Możecie też grać samemu i sami nabić ten 20 lvl ale co to za radocha. Jeśli nie chcecie się męczyć i zrobić to ze znajomymi z formowego grona to zapraszam do tematu USTAWKI.
- AppsikŁowca/Zabójca
Dotrwaj do 10. sekwencji w trybie Watahy (tryb wieloosobowy).Tryb Watahy jest jednym z trybów rozgrywki multiplayer. Polega na zabijaniu przez grupę assasynów wskazanych celów w określonym czasie. Im więcej celów zabijemy, tym więcej czasu. Tryb ten znakomicie nadaje się do nabijania sobie punktów doświadczenia.
Sekwencji jest 20, więc osiągnięcie 10 jest dosyć prostym wyzwaniem. Najlepiej grać we 3-4 osoby (można z randomami). Mi wpadło w drugiej albo trzeciej rozgrywce.
- Blaid21Zwycięska drużyna
Bądź członkiem zwycięskiej drużyny pod koniec sesji gry wieloosobowej.Musimy być członkiem zwycięskiej drużyny w jakiejś grze trybu drużynowego (tryb wieloosobowy).

- Blaid21
Personalizacja
Zmodyfikuj swój profil i postać w trybie wieloosobowym.W menu w trybie wieloosobowym wybieramy zakładkę Własne ustawienia używając przycisków i . Następnie wchodzimy w pozycję Edytuj profil gracza. I tutaj zmień:

- Emblemat
- Tytuł

Wracamy teraz do zakładki postać i zmieniamy postać oraz jej broń. Najlepiej osiągnąć wpierw wyższy lvl, aby odblokować jakąś nową broń.

- Blaid21Prawda wyjdzie na jaw
Odblokuj zhakowaną wersję jednego z plików wideo Abstergo w zadaniu fabularnym.Żeby odblokować zhakowaną wersje Abstrego trzeba wykonać 2 wyzwania:


 • 25 wielobójstw
 • 20 zabójstw z powietrza


Najlepszym trybem i szybkim do wbicia wyzwań jest Wataha. Moim zdaniem najlepszy tryb rozgrywki wieloosobowej.


- DookuPL