PRZEGLĄD:Trudność zdobycia 100%: 2/10
Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 6h
Trofea offline: 12 (1 , 2, 9)
Minimalna liczba przejść: 1
Zalecana ilość przejść: 1
Trofea do pominięcia: 0
Zabugowane trofea: 0
Online Pass: nope
Liczba graczy/kontrolerów: 1WSTĘP:

Freedom Cry jest dokładnie tym za co pokochaliśmy Black Flag w pigułce - fajny system walki, bitwy morskie, parkour, no i oczywiście klimat Karaibów. Trofea są proste i spokojnie można wbić 100% w jeden dzień. Zapraszam.


MAPA PRZEJŚCIA:


... wydaje mi się zbędna. Dzięki możliwości powtarzania misji oraz otwartej strukturze świata nie musimy się martwić, że zablokujemy sobie drogę do któregokolwiek pucharu. Kolejność wbijania zależy wyłącznie od was. Jedyna uwaga ode mnie - polecam zbadać wszystkie lokacje na mapie gdy tylko dostaniemy dostęp do własnego statku, bo daje to możliwość zdobycia naprawdę dobrego ekwipunku. Kolejność wbijania pucharków jest dowolna.PORADNIK:Dzień wyzwolenia
Uwolnij pierwszego niewolnika.

Trofeum związane z wątkiem głównym, nie do pominięcia.


Zarzewie niepodległości
Uwolnij 500 niewolników.


Najlepszym sposobem na uwolnienie 500 niewolników jest napadanie na morskie konwoje. Polecam jednak najpierw ulepszyć statek, bo obstawa konwoju jest całkiem mocna. Co do samej walki - najlepiej zawsze rozpoczynać od 2-3 salw z moździerzy, po czym przejść na jak najbliższy dystans i robić użytek z płonących kul. Najważniejsze (poza oczywiście tym, żeby wygrać) jest uważanie na sam statek przewożący niewolników, bo każda wymierzona w niego kula zabije kilku z nich, jednocześnie obniżając nam wysokość "nagrody" za udany atak.


Siła ognia
Zabij 5 strażników naraz, korzystając z garłacza.


Okazji do pentakill'a jest wiele, zarówno podczas misji, jak i przy swobodnej eksploracji świata. Do zwabienia kilku przeciwników w jedno miejsce można użyć petard lub po prostu zaatakować jednego, a następnie w czasie pościgu zbierać kolejnych. Gdy będzie nas gonić pokaźna grupa rzucamy bombę dymną (żeby nam się towarzystwo nie rozbiegło), używamy dokładnego celowania () i strzelamy (). Największy rozrzut (a co za tym idzie najlepsze predyspozycje do tego zadania) ma broń dumnie nosząca nazwę "Przenośna armata" którą zdobędziemy po wyzwoleniu 400 niewolników. Tylko pamiętajcie, że ma mały zasięg.

 Posmakuj tego
Rozbrój gubernatora i użyj na nim żelaza do piętnowania.


W ostatniej misji musimy zabić nasz cel przy użyciu żelaza do piętnowania. Czekamy aż pościg się skończy (polecam w jego trakcie rzucać za siebie kule dymne), następnie podczas walki czekamy aż gubernator nas zaatakuje, rozbrajamy go, rzucamy bombę dymną aby nikt z pozostałych walczących nam nie przeszkadzał i wykańczamy drania jego własną bronią.

 Powiedział: "może"
Ukończ wszystkie misje.


Trofeum dostajemy za ukończenie wątku głównego.


Pełne skupienie
Osiągnij 100% synchronizację.


Nie wiem czy jest sens dokładnie opisywać wszystkie dziewięć misji, bo... osiągnięcie w nich 100% jest stosunkowo łatwe i w większości przypadków powinno wam się udać już za pierwszym razem. Tylko czytajcie uważnie polecenia - czytanie ze zrozumieniem odgrywa tu bardzo ważną rolę.


Cisza, głupcze!
Zabij strażnika, który bije w dzwon.


W teorii banalne trofeum, w praktyce zjadło mi wiele nerwów. Ale od początku: udajemy się na plantację, przekradamy się po cichu w okolice dzwonu, podchodzimy do niego i dajemy się wykryć. Któryś ze strażników powinien podbiec do dzwonu aby zabić na alarm - czekamy aż wejdzie z dzwonem w interakcję, a następnie zabijamy go. Ważna uwaga: nie możemy użyć broni dystansowej. Dla dodatkowej pomocy - filmik:

 Zabójca zabójców
Zabij orkę harpunem.


Po przybliżeniu nieco mapy powinny wam się odkryć dodatkowe znaki zapytania - pod jednym z nich będzie się kryć właśnie polowanie na orkę. Do tego zadania nie potrzeba ulepszać łajby, zabicie orki jest stosunkowo proste. Dla mnie o wiele większą przeszkodę stanowiło moralne pogodzenie się z dokonanym czynem. No ale trofek to trofek


Wodnik
Przepłyń w sumie 1 milę morską.


Prawdopodobnie wpadnie mimochodem, jeżeli nie podczas robienia fabuły to przy polowaniu na trofeum Łupieżca. Pływanie wpław też się liczy.Łupieżca
Splądruj 30 statków.


Jeżeli zależy wam na czasie, polecam wybierać na cel jak najmniejsze statki.


Kolejka linowa
Wykonaj 5 zabójstw z powietrza z bujającej się liny.


Najłatwiej wykonać to zadanie atakując mniejsze (a co za tym idzie niższe) statki od naszego. Filmik rozwieje wszelkie wątpliwości:

 Wszyscy na pokład!
Doprowadź do abordażu, nie tracąc żadnego członka załogi.


Zasada ta sama co przy trofeum Łupieżca - najlepiej zapolować na najmniejszy możliwy statek, gdzie do zabicia będziemy mieli jedynie 5 przeciwników. Poza tym polecam zrobić użytek ze stacjonarnych garłaczy (znajdują się obok lin do bujania). I filmik: