Trudność zdobycia platyny: 7/10
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: min. 10 godz. (czas zależny od umiejętności gracza)
Trofea offline: 0
Trofea online: 5 ( 2 x , 3 x )
Trofea zbugowane: NIE
Online Pass: brak
Chińska Nawałnica jest pierwszym dodatkiem do gry Battlefield 4. Dodatek ten zawiera cztery nowe mapy do trybu wieloosobowego: Pasmo Ałtaju, Jedwabny Szlak, Smocza Przełęcz oraz Szczyty Guilin. Największą nowością w dodatku jest przede wszystkim Bombowiec, motocykle, mini drony oraz tryb Bitwy Powietrznej znany z trzeciej części Battlefield.
Zestaw pucharków jest czasochłonny ze względu na konieczność wykonania wszystkich Zadań. Ta czynność szybuje trudność kompletu o kilka punktów. Pozostałe pucharki związane są z wykorzystaniem podczas walki nowych dodatków dostępnych w Chińskiej Nawałnicy.W pierwszej kolejności proponuje zająć się pucharkami związanych z trybem gry Bitwa Powietrzna oraz tymi związanymi z określonym sposobem zabicia wroga, po godzinie, dwóch powinniście mieć na koncie pucharki:

Pisklak
Na dwóch kołach
Minikamikaze
Śmierć z nieba


Po zdobyciu w/w pucharków do odblokowania pozostał tylko jeden. Aby go odblokować należy wypełnić wszystkie zadania z Chińskiej Nawałnicy. Jest ich łącznie 10, a wykonanie ich wszystkich wymaga spędzenia m.in 10 godzin grając w ten dodatek. Większość wyzwań wpadnie podczas zwykłej gry na mapach z dodatku, do kilku być może będzie potrzebna ustawka. Po wykonaniu ostatniego zadania, w kolekcji pojawi się pucharek:

Nowe Supermocarstwo

Pisklak
Rozegraj rundę w trybie Bitwa Powietrzna


Bitwa Powietrzna to tryb gry, który oferuje dodatek Chińska Nawałnica. Aby odblokować pucharek należy rozegrać jedną rundę w w/w trybie. Meczu proponuje szukać poprzez:

SZYBKA GRA -> BITWA POWIETRZNA -> CHIŃSKA NAWAŁNICA


Meczu nie trzeba wygrać, wystarczy dołączyć w dowolnym momencie gry i ją ukończyć.

Na dwóch kołach
Zabij wroga przy pomocy motocykla crossowego


Pucharek odblokujecie po zabiciu wroga za pomocą motocykla crossowego. Pojazd ten dostępny jest na wszystkich mapach z Chińskiej Nawałnicy. Aby zdobyć trofeum należy PRZEJECHAĆ motocyklem wroga. Pucharek ten proponuje zdobyć na mapie:

 • Jedwabny Szlak

Mapa ta jest stosunkowo płaska, zatem z namierzeniem i przejechaniem przeciwka nie powinno być kłopotu. Szukajcie wrogów w okolicy flag. Trofeum nie odblokuje się jak będziecie pasażerem motocykla. Musicie nim kierować.

Minikamikadze
Zabij wroga przy pomocy minidrona


Aby zdobyć ten pucharek należy w pierwszej kolejności odblokować Minidrona. Minidrona odblokujecie razem ze zdobyciem pucharka Śmierć z nieba, jako nagroda za zabicie przeciwnika za pomocą bombowca. Minidron to niewielki przypominający zdalnie sterowany samolot pojazd, który jest na wyposażeniu Zwiadowcy. Po jego odblokowaniu wybieracie go z ekwipunku i ruszacie do walki. Najłatwiejszymi celami dla Minidrona są snajperzy czający się po wzgórzach na mapie Pasmo Ałtaju. Wystarczy znaleźć takiego delikwenta, najczęściej w pobliżu bazy US na wzgórzach w okolicach punktu A. Zajść go od tyłu i z bliskiej odległości posłać go do piachu. Po zabiciu wroga trofeum pojawi się w kolekcji. Żeby zabić należy trafić Minidronem w przeciwnika.

Śmierć z nieba
Zabij wroga przy pomocy bombowca


Trofeum związane z zadaniem: UDANY NALOT.

Pucharek odblokujecie po zabiciu pierwszego wroga za pomocą bombowca. Aby wsiąść za stery Bombowca należy najpierw wejść do mobilnego centrum sterowania w postaci naczepy z anteną satelitarną na dachu. Znajduje się ona na każdej mapie z dodatku Chińska Nawałnica (w ich centralnych częściach) i aby do niej wejść należy przy schodach przytrzymać . Kiedy już wsiądziecie za stery musicie namierzyć wroga, którego chcecie zabić. Najprościej jest celować we flagi, które są aktualnie przejmowane przez wroga, macie wówczas pewność, że w okolicy znajdują się przeciwnicy. Do wykonania tego pucharka polecam mapy:

 • Pasmo Ałtaju (bombowiec przy punkcie C)
 • Jedwabny Szlak (bombowiec przy punkcie C)

Walka na w/w mapach toczy się najczęściej przy punktach C, gdzie znajduje się bombowiec, zatem celujcie w te okolice i pucharek po kilku próbach powinien pojawić się w kolekcji. Dobrym pomysłem jest również celować w pojazdy wroga. Jeden celny nalot niszczy pojazd przeciwnika, zatem jest spora szansa, że w pojeździe będzie więcej niż jeden przeciwnik. Za zabicie trzech w ciągu jednego meczu otrzymacie beretkę "Bombardowanie", która potrzebna jest przy zadaniach.


Nowe supermocarstwo
Wykonaj wszystkie zadania z Chińskiej nawałnicy


Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum w całym dodatku. Aby go odblokować należy wypełnić wszystkie Zadania dostępne w Chińskiej Nawałnicy z wyłączeniem zadania KANDYDAT NA WIDMO. Zadań potrzebnych do odblokowania pucharka jest łącznie dziesięć i polegają one na wykonaniu określonych czynności jak np: zdobycie odpowiednich beretek, czy zabić z określonej broni. Pucharek ten proponuje zostawić sobie na sam koniec, ze względu na jego czasochłonność oraz jeżeli nie graliście w trybie wieloosobowym w podstawce osiągnięcie 10 poziomu. Poniżej macie opis wszystkich potrzebnych do pucharka wyzwań, z krótkim opisem wyjaśniającym sposób ich zdobycia:


 
ZADANIA BRĄZOWE:

Aby mieć możliwość należy w pierwszej kolejności osiągnąć 10 POZIOM.

UDANY NALOT

WYMAGANIA:

 • Zabij wroga w wyniku nalotu bombowego

Zadanie to związane jest z pucharkiem: Śmierć z nieba i do opisu tego pucharka kieruje.


WNIEBOWZIĘTY

WYMAGANIA:


 • Beretka "Bitwa Powietrzna: x1
 • Beretka "Myśliwiec" x3

Moim zdaniem najtrudniejsze zadanie. O jego trudności świadczy zdobycie trzech beretek "Myśliwiec". Aby ją otrzymać należy podczas jednej (!) gry zabić 5 przeciwników za pomocą Myśliwca. Jeżeli ktoś jest świetnym lotnikiem to nie będzie miał żadnego kłopotu, cała reszta musi poszukać ustawki bądź nauczyć się latać co nie jest wcale takie łatwe. Dla bardziej ambitnych proponuje na początek polatać trochę Myśliwcem w Bitwie Powietrznej i odblokować pociski ziemia-powietrze po czym latać nad mapami i szukać opancerzonych celów. Jest wówczas spora szansa na trafienie kilku przeciwników jednocześnie. Dla pozostałych proponuje poszukanie pustego serwera na mapie Jedwabny Szlak wsiąść za stery Myśliwca F35, wylądować na płaskim gruncie w pobliżu jakiegoś wzniesienia. Na wzniesieniu tym powinni znajdować się gracze z przeciwnej drużyny z rozstawionym punktem odrodzenia. Zaczynacie zabijać. Po 15 fragach pojawią się trzy beretki "Myśliwiec". Beretkę "Bitwa Powietrzna" otrzymacie za wygranie rundy w trybie Bitwy Powietrznej nic trudnego.


OTWORZYĆ OGIEŃ

WYMAGANIA:

 • Beretka Karabin szturmowy x3
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy pistoletu
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy granatu 40 mm
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy defibrylatora

Beretkę "Karabin Szturmowy" otrzymacie po zabójstwie 6 wrogich graczy podczas jednego meczu za pomocą dowolnego karabinu szturmowego - i od tego należy zacząć. Jeżeli nie macie tych trzech beretek pozostałe wymagania nawet po ich zdobyciu nie zapiszą się. Reszta wymagań dotyczy zabójstw z pistoletu, grantu 40 mm oraz defibrylatora podczas JEDNEJ rundy. Proponuje zacząć od defibrylatora i polować na ukrytych snajperów. Pamiętajcie, że żeby zabić defibrylatorem należy najpierw "zagrzać" sprzęt. Granatnik znajduje się na wyposażeniu Szturmowca. Aby zabić przeciwnika należy w niego bezpośrednio trafić z uwzględnieniem trajektorii lotu granatu. Na koniec został dowolny pistolet. Nie musicie tych zabójstw dokonać na jednym życiu. Wystarczy podczas jednej rundy.


BĘDĄ WGNIECENIA:

WYMAGANIA:

 • Zniszcz pojazd latający przy pomocy ręcznej broni przeciwlotniczej
 • Beretka "Zwalczanie pojazdów" x3

Zniszczenie pojazdu latającego (helikopter, śmigłowiec) może przysporzyć sporo kłopotu ze względu na to, że większość pilotujących je przeciwników w momencie otrzymania krytycznych uszkodzeń wyskakuje z maszyny. Najlepiej szukać takiego pojazdu, który już się mocno dymi. Wystarczy wówczas jedna rakieta żeby zniszczyć pojazd tym samym zabić wroga. Ręczne bronie przeciwlotnicze to Stinger oraz IGLA. Ta pierwsza nie wymaga namierzania celu po wystrzeleniu pocisku. Mapy, na których najłatwiej to zrobić to" Pasmo Ałtaju oraz Jedwabny Szlak. Aby otrzymać beretkę "Zwalczanie Pojazdów" należy podczas jednej rundy zniszczyć dwa pojazdy wroga (zabijając przy tym przeciwnika).BECZKA PROCHU

WYMAGANIA:

 • Zabij 1 wroga przy pomocy moździerza
 • Beretka "Ręczny karabin maszynowy" x3


Moździerz odblokujecie po zdobyciu 76 000 pkt grając Żołnierzem Wsparcia. Kiedy już tego dokonacie wystarczy wyposażyć się w Moździerz i strzelać do punktów, które są aktualnie przejmowane przez wroga z odpowiedniej rzecz jasna odległości. Beretkę "Ręczny karabin maszynowy" otrzymacie po zabiciu 6 wrogów podczas jednej rundy.JEDEN WYSTARCZY

WYMAGANIA:

 • Beretka "Karabin Snajperski" x3
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy strzelby
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy karabinu wyborowego
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy ładunku C4

W wymaganiach tych należy grać Zwiadowcą. Beretkę "Karabin Snajperski" otrzymacie po zabiciu 6 wrogów w jednej rundzie z dowolnego karabinu snajperskiego. Zabić ze strzelby, C4 oraz z karabinu wyborowego należy dokonać w JEDNEJ rundzie.

ZADANIA SREBRNE:


MATKA WSZYSTKICH BOMB

Zadanie to odblokujecie po wykonaniu zadania: UDANY NALOT

WYMAGANIA:

 • Zabij 15 wrogów przy pomocy nalotu bombowego
 • Zniszcz bombowiec wroga


Zabicie 15 wrogów przy pomocy nalotu bombowego nie sprawi żadnych trudności. Proponuje zapoznać się z opisem pucharka: Śmierć z nieba. Zniszczenie wrogiego bombowca może przysporzyć nieco kłopotu. Aby sobie sprawnie z tym poradzić proponuje grać na mapie Podbój Ałtaju. Na samym początku rundy należy wsiąść za stery pojazdu LAV-AD lub TYP 95 PLOT. Wystarczy wówczas wyjechać nieco z bazy i czekać na wrogi bombowiec. Następnie strzelać do niego używając karabinu, w momencie kiedy znajdzie się w zasięgu rakiet wystrzelić je. Kilka takich powtórzeń i bombowiec rozleci się na kawałki.


MULTITALENT

WYMAGANIA:

 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy karabinu snajperskiego
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy karabinu szturmowego
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy karabinu maszynowego
 • Zabij w rundzie jednego wroga przy pomocy granatu ręcznego


Każdą z w/w broni należy wykorzystać przeciwko wrogowi w trakcie JEDNEJ rundy. Proponuje zacząć od granatu.ROZRYWKOWY CZŁOWIEK

Zadanie odblokujecie po osiągnięciu 20 poziomu (jeżeli nie graliście w podstawkę).

WYMAGANIA:

 • Beretka "Bombardowanie" x3
 • Zabij 20 wrogów przy pomocy drona bojowego
 • Uzyskaj Wielobój.


Beretkę "Bombardowanie" otrzymacie po zabiciu 3 wrogów za pomocą nalotu bombowego w jednej rundzie. Najlepszą mapą do wykonania tego zadania jest Jedwabny Szlak. Wystarczy "kampić" w okolicy centrum sterowania i czekać na pojawienie się bombowca. Wsiąść za stery i mierzyć w punkt C, który jest najpopularniejszym punktem do przejęcia na tej mapie. Po kilku próbach powinno się udać zabić 3 przeciwników. Drona bojowego odblokujecie po wykonaniu zadania WNIEBOWZIĘTY. Sterowanie tym dronem to koszmar nie mówiąc już o zabijaniu kogokolwiek. Sytuacje ratuje Ustawka. Wystarczy znaleźć w miarę pusty serwer i umówić się najlepiej przy jakiejś ścianie. Wówczas z odpowiedniej odległości nie powinno być kłopotu z zabijaniem. Wielobój uzyskacie najprawdopodobniej podczas walki o beretkę "Bombowiec".


ZADANIA ZŁOTE:KRÓL PAŃSTWA ŚRODKA

WYMAGANIA:

 • Graj przez 10 godzin w Chińska Nawałnicę
 • Uzyskaj serię 5 zabitych
 • Zabij wroga przy pomocy minidrona

€‹Zdecydowanie najbardziej czasochłonne zadanie dostępne w tym dodatku. Aby go wykonać należy grać przez minimum 10 godzin na mapach z Chińskiej Nawałnicy. Czas ten na pewno zleci podczas wykonywania pozostałych wyzwań. Minidrona odblokujecie po wykonaniu zadania UDANY NALOT. Sposób jego użycia znajdziecie przy opisie pucharka: Minikamikadze. Seria 5 zabójstw bez zginięcia wpadnie na pewno podczas starań o beretki "Bombardowanie" o ile będziecie się solidnie chować podczas "ładowania" się bombowca.