Trudność zdobycia platyny: 2/10
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 3 godz. (czas zależny od umiejętności gracza)
Trofea offline: 0
Trofea online: 5 ( 2 x , 3 x )
Trofea zbugowane: NIE
Online Pass: brak
Drugie Uderzenie jest jak sama nazwa wskazuje drugim dodatkiem do gry Battlefield 4. Oferuje on cztery mapy doskonale znane z poprzedniej odsłony gry. Są to: Operacja Metro 2014, Kaspijska Granica 2014, Zatoka Omańska 2014 oraz Operacja Pustynna Burza 2014. Dodatkowo wprowadzono nowy tryb rozgrywki - Zdobądź Flagę oraz pojazd Buggy, a także kilka nowych rodzajów uzbrojenia.
Pucharki w porównaniu z poprzednim DLC Chińska Nawałnica wymagają w zasadzie tylko sprytu. Są przy tym dużo łatwiejsze ze względu na brak trofeum za ukończenie wszystkich wyzwań. Z kompletem uporacie się w dwie, trzy godziny w zależności od waszych umiejętności. Podczas pierwszych kilkudziesięciu minut proponuje zapoznać się z mapami. Zagrać na nich kilka meczy, poznać ich strukturę oraz miejsca gdzie "lubią" pojawiać się przeciwnicy. Na pucharkach skupcie po poznaniu map, a nie będą one dla was żadnym wyzwaniem.
Zawał
Zabij wroga, doprowadzając do zawalenia sufitu na mapie Operacja Metro


Trofeum do zdobycia na mapie Operacja Metro 2014.

Aby odblokować pucharek należy doprowadzić do śmierci przeciwnika poprzez zawalanie się na niego konstrukcji sufitu. Sufit w kilku miejscach na mapie podparty jest za pomocą stempli budowlanych. Sposobów na zawalenie sufitu jest kilka. Albo strzelać w stemple za pomocą standardowych broni, albo strzelić z wyrzutni rakiet w sufit, albo zamontować ładunek C4 na jednej z podpór. Proponuje tą ostatnią opcję i założyć ładunki w kilku miejscach. Następnie schować się w mało uczęszczanym miejscu i próbować wysadzać podpory. Najlepiej zabrać się do tego na początku meczu kiedy stemple jeszcze stoją. Jeżeli wam się poszczęści w momencie zawalenia przeciwnik będzie przebiegał między stemplami, których wysadzenie pogrzebie go w stercie gruzu.


Brudna robota
Znajdź ukryty tunel na mapie Granica Kaspijska


Trofeum do zdobycia na mapie Granica Kaspijska 2014.

Aby odblokować pucharek należy znaleźć ukryty tunel na mapie Granica Kaspijska. Tunel ten znajduje się nieopodal punktu B (tryb Podbój) po drugiej stronie rzeki. Poniższy filmik pokazuje lokalizację tunelu:

 


Podpałka
Podpal palnikiem zarośla na mapach Operacja Metro lub Granica Kaspijska


Trofeum do zdobycia na mapach Operacja Metro lub Granica Kaspijska.

Zdecydowanie polecam druga mapę w trybie podboju. Należy wyposażyć się w palnik po czym udać się do punktu B. Następnie wystarczy podpalić zarośla znajdujące się wokół punktu B i pucharek pojawi się w kolekcji.


Ryzykowny numer
Zabij wroga z flagą, samemu niosąc flagę w PFL


Trofeum do zdobycia w trybie Zdobądź Flagę.

Aby odblokować ten pucharek należy zabić przeciwnika niosącego flagę samemu przy tym flagę posiadając. Najprostszą metodą jest znalezienie serwera (poprzez wyszukiwanie serwerów) z małą ilością graczy. Zaraz po rozpoczęciu meczu biec po flagę przeciwnika. Kiedy ją zabierzecie schować się w jakimś budynku i śledzić minmapę. Przeciwnik z naszą flagą jest na niej zaznaczony. Teraz wystarczy tylko czekać na delikwenta. Kiedy się pojawi zabić go i pucharek trafia do waszej kolekcji. Na serwerach z dużą ilością graczy szanse na trofeum są praktycznie zerowe.

Ślepy bombardier
Zabij w rundzie 5 wrogów przy pomocy pojazdów latających na mapie Zatoka Omańska


Trofeum do zdobycia na mapie Zatoka Omańska.

Zdecydowanie najtrudniejsze trofeum dostępne w tym dodatku. Aby go odblokować należy zabić 5 przeciwników przy pomocy pojazdów latających w JEDNEJ rundzie. Jeżeli nie jesteście dobrymi lotnikami i częściej się rozbijacie niż wnosicie cokolwiek do zespołu proponuje zabrać się na pasażera jednego ze śmigłowców szturmowych i próbować za pomocą miniguna zabić 5 przeciwników.. Jednak nawet jeżeli pilot śmigłowca lata stosunkowo dobrze to nie gwarantuje wam to zdobycia pucharka. Proponuje zatem najpierw nieco polatać śmigłowcem i przede wszystkim nauczyć się nim lądować. Jeżeli opanujecie tą trudną sztukę wystarczy teraz wylądować w okolicach jednego z punktów grając w podboju i czekać na przeciwników. Jeżeli przeciwko sobie grają dwa wyrównane składy mecz powinien być wystarczająco długi żebyście spokojnie zabili 5 przeciwników. Możecie również próbować Myśliwcem jeżeli oczywiście czujecie się na siłach.