PRZEGLĄD:


Trudność zdobycia platyny: Ankieta
Czas potrzebny na zaliczenie platyny:
17-20h
Trofea offline:
31( 1, 6, 7, 17)
Trofea online:
0
Minimalna liczba przejść:
3
Zalecana ilość przejść:
3
Trofea do pominięcia:
(
The Collector Bad Case of the Mondays Party Pooper Flew the Coop Circuit Breaker Now You're Getting It In the Flow Unnecessary Roughness LEAGUE OF SHADOWS World's Greatest Detective Oral Hygiene Bird on a Wire Unmasked World's Snazziest Dresser )
Zabugowane trofea:
Nie
Trofea za poziom trudności: Nie ma, można spokojnie przechodzić grę na Normalnym poziomie
Online Pass:
Nie


WSTĘP:


Batman Arkham Origins Blackgate jest pierwszą grą o gacku (Batman) która pojawiła się na PS Vite. Gra nie jest bezpośrednią kontynuacją, a jedynie oddzielną opowieścią która czasowo dzieje się w "Arkham Origins". Fabuła gry skupia się na tytułowym więzieniu Blackgate, gdzie doszło do zamieszek pomiędzy więźniami. Gacek na swojej drodze spotka takie osobistości jak Pingwin, Deadshot czy znany już wszystkim arcyłotr Joker. Oprócz mniejszego świata, jedyną widoczną zmianą względem stacjonarnych wersji jest kamera. Całą sytuację obserwujemy z bocznego ujęcia kamery, tak jak w większości platformówek.


MAPA PRZEJŚCIA:

Żeby w ogóle myśleć o platynie, trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz. Kolejność pokonywania głównych przeciwników ma znaczenie, a dokładnie z jakim przeciwnikiem zmierzycie się na końcu. Głównymi przeciwnikami w tej grze są: Joker, Pingwin oraz Black Mask. Jokera można znaleźć w Administration, Pingwina w Cell Block, a Black Mask w Industrial. Poniżej opisana została przykładowa kolejność pokonywania przeciwników w poszczególnych przejściach:

 

Pierwsze przejście:

Pingwin ----> Joker ----> Black Mask

Drugie przejście:

Pingwin ----> Black Mask ----> Joker

Trzecie Przejście:

Joker ----> Black Mask ----> Pingwin


Jeżeli przy pierwszym przejściu Black Mask został pokonany jako ostatni, w następnych przejściach nie może zostać pokonany jako ostatni. Jeżeli w drugim przejściu gry jako ostatni został pokonany Joker, to ani Black Mask ani Joker nie mogą zostać pokonani w trzecim przejściu gry jako ostatni. W trzecim przejściu gry jako ostatni powinien zostać pokonany Pingwin. Pogmatwane to, wiem

Wiąże się to z tym, że każdy z 3 głównych przeciwników ma inne końcowe zadanie, po których otrzymamy element do określonego pancerza. Więcej informacji znajdziecie w opisie trofeum World's Snazziest Dresser.

Proszę się tym nie sugerować podczas ogrywania gry, bo to moja sugestia. Jednak polecam mieć tą informację na swojej uwadze.

Krok 1:


Czy nie mogę mieć chociaż jednego wolnego dnia?

Jak zwykle, pierwszym krokiem do zdobycia platynowego dzbanka jest zwykłe przejście gry i zapoznanie się z jej mechaniką która jednak została zmieniona w porównaniu do pierwowzoru. Nie ma żadnych pucharków związanych z przejściem gry na danym poziomie trudności, więc śmiało możecie rozpocząć rozgrywkę na normalnym poziomie trudności. Od siebie polecam zebranie ulepszeń pancerza i innych gadżetów - ułatwi wam to rozgrywkę. Jedynie na co musicie zwrócić uwagę przy tym przejściu jest to w jakiej kolejności pokonywaliście głównych przeciwników.

Krok 2:

No cóż, trzeba oklepać kilku bandziorom buźkę.... znowu.

Jeżeli ukończyliście pierwszy krok, teraz czeka was "New Game Plus". Różnice pomiędzy zwykłym przejściem gry a NG+ są takie, że przeciwnicy zadają większe obrażenia oraz znika znak nad głowami przeciwników ostrzegający przed zadaniem ciosu. Krok drugi głównie polega na tym samym, co poprzedni krok. Zalecanym poziomem trudności do przejścia NG+ jest normal. Także zalecane jest zbieranie ulepszeń pancerza i gadżetów. Jedynie na co musicie zwrócić uwagę, to w jakiej kolejności pokonywaliście głównych przeciwników i kogo pokonaliście jako ostatniego w poprzednim przejściu gry. Ten który został pokonany jako ostatni w poprzednim przejściu gry, nie może zostać jako ostatni w tym przejściu i następnym. Nie powinno być z tym problemu ze względu na to, że będziecie po jednokrotnym ukończeniu gry i będziecie wiedzieli gdzie znajduje się dany przeciwnik oraz jaka prowadzi droga do niego.

Krok 3:


Czy oni nigdy nie mają dość?!!!

Jeżeli wszystko dobrze poszło, to będzie wasz ostatni krok do zdobycia platyny. Znów wybieracie NG+ oraz poziom trudności normal. W tym przejściu musicie zebrać wszystkie dowody, elementy pancerza wraz z ulepszeniami oraz zniszczyć wszystkie charakterystyczne elementy dla danego czarnego charakteru: Szczęki dla Jokera, maski dla Black Mask oraz klatki dla Pingwina. Ostatniego głównego przeciwnika pokonujecie tego, który nie został pokonany jako ostatni w poprzednich przejściach.

Krok 4:

Nie długo w końcu udam się na zasłużony odpoczynek.

Jeżeli coś nie poszło po waszej myśli, np.: nie zebraliście wszystkich dowodów lub przypadkowo pokonaliście tego samego przeciwnika na końcu dwa razy, to ten krok jest dla was. Staracie się robić to samo, co w poprzednim przejściu/kroku. Ci co zrobili wszystko zgodnie z mapą przejścia, mogą sobie odpuścić ten krok.


PORADNIK:The Dark Knight
Unlock All Other Trophies

Tylko mroczny rycerz jest zdolny do zdobycia tej platyny... lub ktoś kto zdobył wszystkie inne trofea


The Collector
Find all detective cases and have all pickups and upgrades


Trzeba zebrać wszyskie dowody, ulepszenia, stroje oraz odnaleźć elementy do zniszczenia dostępne w grze:

Detective Cases (Dowody) - Patrz trofeum World's Greatest Detective
Bat suits (Stroje) - Patrz trofeum World's Snazziest Dresser, Grave Digger
Upgrades (Ulepszenia) - Patrz Trofeum Armored Edition, 2112, Talk to the Hand
Elementy do zniszczenia - Patrz trofeum Oral Hygiene Bird on a Wire Unmasked

Jedna mała Uwaga!!!. Jeżeli jest to wasze ostatnie trofeum do zdobycia, macie zebrane wszystkie elementy zbroi batmana i jeżeli jest to wasze ostatnie przejście, musicie zebrać wszystkie dowody, ulepszenia i inne znajdźki, niezaleźnie od tego ,że wczesniej to zrobiliście. Żeby otrzymać to trofeum trzeba zebrać wszystkie rzeczy do zebrania podczas jednego przejścia.


Last Laugh
Defeat Joker


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Jokera. Nie do pominięcia.


Cobblepot's Plot Was All For Naught
Defeat Penguin


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Pingwina. Nie do pominięcia.


Face Off
Defeat Black Mask


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Black Mask. Nie do pominięcia.


Cage Match
Defeat Bronze Tiger


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Bronze Tiger. Nie do pominięcia.


Born on a Monday
Defeat Solomon Grundy


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Solomon Grundy. Nie do pominięcia.


The Man Who Sometimes Misses
Defeat Deadshot


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Deadshota. Nie do pominięcia.


Domestic Disturbance
Catch Catwoman in Gotham City


Jest to pierwsze trofeum które dostaniemy w Prologu. Musimy dorwać Catwoman i pokonac ją. Jest to zwiazane z wątkiem fabularnym i jest nie do pominięcia.


Cat Scratch Fever
Defeat Catwoman


Trofeum jest związane z wątkiem fabularnym i wpadnie po pokonaniu Catwoman. Nie do pominięcia.


Bad Case of the Mondays
Defeat Grundy using the Shock Batarang and water


Żeby otrzymać ten pucharek trzeba pokonać Grundy'ego za pomocą Szokującego Batarangu. Żeby zdobyć owy batarang pokonujemy jako pierwszego bossa Jokera. Gdy już zdobędziemy szokujący batarang, udajemy się do miejsca pobytu Grundy'ego i pokonujemy go za pomoca prostego połączenia elektryczności + wody:

 CSI: Blackgate
Complete your first detective case


Patrz trofeum World's Greatest Detective


Party Pooper
Defuse all Joker presents


Gdy jako ostatni do pokonania zostanie wam Joker, ostatnie zadanie jakie dostaniecie pod koniec gry to rozbrojenie 5 prezentów (Bomby). Z tym pucharkiem nie powinniście mieć problemów, bo dostaniecie namiary do każdego prezentu. Pucharek wpadnie wam do kolekcji po rozbrojeniu ostatniej piątego prezentu:

 


Pamiętajcie żeby otworzyć ostanie pudło, ponieważ w nim znajduje się część zbroi potrzebnej do pucharka World's Snazziest Dresser


Flew the Coop
Rescue all Penguin hostages


Gdy jako ostatni do pokonania zostanie wam Penguin, ostatnie zadanie jakie dostaniecie pod koniec gry to uratowanie 5 zakładników (siedzą na bombach). Z tym pucharkiem nie powinniście mieć problemów, bo dostaniecie namiary do każdego zakładnika. Pucharek wpadnie wam do kolekcji po uratowaniu ostatniego, piątego zakładnika:

 


Pamiętajcie żeby otworzyć ostanie pudło ponieważ w nim znajduje się część zbroi potrzebnej do pucharka World's Snazziest Dresser


Circuit Breaker
Disarm all Black Mask junction boxes


Gdy jako ostatni do pokonania zostanie wam Black Mask, ostatnie zadanie jakie dostaniecie pod koniec gry to rozbrojenie 5 juntion boxes (Bomby). Z tym pucharkiem nie powinniście mieć problemów, bo dostaniecie namiary do każdej bomby. Pucharek wpadnie wam do kolekcji po rozbrojeniu ostatniej, piątego pudełka:

 


Pamiętajcie żeby otworzyć ostanie pudło, ponieważ w nim znajduje się część zbroi potrzebnej do pucharka World's Snazziest Dresser


Now You're Getting It
Get a 12 hit combo


Trzeba wykonać combo x12. Patrz trofeum LEAGUE OF SHADOWS.


In the Flow
Get a 25 hit combo


Trzeba wykonać combo x25. Patrz trofeum LEAGUE OF SHADOWS.


Unnecessary Roughness
Get a 50 hit combo


Trzeba wykonać combo x50. Patrz trofeum LEAGUE OF SHADOWS.


LEAGUE OF SHADOWS
Get a 100 hit combo


Trzeba wykonać combo x100. To najtrudniejsze trofeum w grze. Każdy zadany cios podnośni nasz mnożnik. Gdy wróg nam przyłoży, mnożnik się zeruje. Najlepszym sposobem na wykonanie tego jest naciśnięcie + kilka razy . W ten sposób nabijemy sobie na jednym wrogu mnożnik x5. Za wrogów w kamizelkach możemy wykonać mnożnik x20. Gdy podczas wykonywania kombinacji wróg będzie chciał nasz uderzyć, wykonujemy kontre naciskając . Gdy chcemy wykonać unik naciskamy 2x . Poniżej jest filmik z lokalizacją jedynego miejsca gdzie można to zrobić i jak ma to wyglądać:

 Fresh Beats
Beatdown 10 thugs


Podczas walki najpierw naciskamy a potem kilka razy żeby wykończyć przeciwnika. tę kombinacje trzeba wykonać 10 razy.


He's Sleeping
Perform 20 stealth takedowns


W grze będą momenty w których zamiast walczyć, lepiej jest wyeliminować przeciwników po cichu. Żeby tym sposobem załatwić przeciwnika trzeba podejść do przeciwnika od tyłu i nacisnąć . Żeby pucharek wpadł trzeba powtórzyć tak 20 razy.


Breathless
Die from inhaling gas


Kiedy udamy się do Administration zauważymy, że niektóre pomieszczenia wypełnione są zielonym gazem. Jest to trujący gaz i kiedy Batman zetknie się z nim, jego życie zacznie maleć. Poczekajcie aż życie Batmanowi całkowicie zniknie, a on zginie - wtedy dostaniecie pucharek.


Grave Digger
Unlock the Zombie Suit


Odblokuj strój zombie. Strój jest wymagany do trofeum World's Snazziest Dresser . Żeby odblokować strój trzeba zebrać 5 części. Elementy stroju i ulepszeń do zebrania są zaznaczone na mapię znakiem zapytania "?". Strój można odblokować przy pierwszym przejściu gry. Poniżej filmik z lokalizacją stroju:

 


Uwaga! Niektóre mejsca w których są elementy do zebrania mogą być niedostepne, zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.


World's Greatest Detective
Complete all detective cases


Odnajdź wszystkie dowody. W całej grze do zebrania jest 50 dowodów które dzielą się na 14 teczek. Żeby zebrać dowód trzeba go zeskanować. Poniżej filmiki z lokalizacją wszystkich dowodów:

 

 

 


Uwaga! Niektóre mejsca w których są dostępne dowody do odnalezienia mogą być niedostepne. Zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.


Oral Hygiene
Find and destroy all Joker teeth


Zniszcz wszystkie szczęki Jokera. Jest ich 20 i są do odnalezienia tylko i wyłącznie w Administration. Gdy je zeskanujemy, będą widoczne w trybie detektywa. Poniżej filmik z lokalizacją:

 Bird on a Wire
Find and destroy all Penguin bird cages


Zniszcz wszystkie klatki Pingwina. Jest ich 20 i są do odnalezienia tylko i wyłącznie w Cell Blocks. Gdy je zeskanujemy będą widoczne w trybie detektywa. Poniżej filmik z lokalizacją:

 Unmasked
Find and destroy all of Black Mask's masks


Zniszcz wszystkie maski Czarnej Maski. Jest ich 20 i są do odnalezienia tylko i wyłącznie w Industrial. Gdy je zeskanujemy będą widoczne w trybie detektywa. Poniżej filmik z lokalizacją:

 World's Snazziest Dresser
Obtain all Batsuits attainable through gameplay


Najbardziej czasochłonne trofeum, przez które trzeba przejść grę 3 razy. Trzeba odblokować stroje batmana. Wszystkich strojów jest 10, jednak mamy odblokowac tylko 6. Żeby odblokować strój trzeba zebrać pięć części: Maskę, Pancerz, Pas, Rękawicę i Buty. Elementy stroju i ulepszeń, do zebrania są zaznaczone na mapie znakiem zapytania "?". Oto lista strojów razem z wymaganiami które trzeba spełnić:

 

Arkham: Origins - Dostępny od początku gry.

Earth Two - Dostępny po jednokrotnym ukończeniu gry.

Blackest Night - Dostępny do zebrania przy pierwszym przejściu gry:

 


Red Son - Cztery części dostępne są do znalezienia podczas pierwszego przejścia. Ostatni element jest dostępny dopiero po pokonaniu Jokera (Administration) jako ostatniego bossa i zhakowaniu wszystkich prezentów pod koniec gry. Patrz trofeum Party Pooper

 


New 52
- Cztery części dostępne są do znalezienia podczas pierwszego przejścia. Ostatni element jest dostępny dopiero po pokonaniu Pingwina (Cell Blocks) jako ostatniego bossa i uratowaniu wszystkich zakładników pod koniec gry. Patrz trofeum Flew the Coop

 


One Million - Cztery części dostępne są do znalezienia podczas pierwszego przejścia. Ostatni element jest dostępny dopiero po pokonaniu Czarnej Maski (Industrial) jako ostatniego bossa i rozbrojeniu wszystkich bomb pod koniec gry. Patrz trofeum Circuit Breaker

 Uwaga! Niektóre miejsca w których są elementy do zebrania mogą być niedostępne. Zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.


Armored Edition
Find all armor upgrades


Odblokuj wszystkie ulepszenia zbroi. Wszystkich ulepszeń jest tylko 8. Elementy stroju i ulepszeia do zebrania są zaznaczone na mapie znakiem zapytania "?". Ulepszenia warto zebrać podczas wszystkich trzech przejść. Poniżej filmik z lokalizacją ulepszeń:

 


Uwaga! Niektóre miejsca w których są elementy do zebrania mogą być niedostępne. Zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.


2112
Find all RUSH upgrades


Odblokuj wszystkie ulepszenia RUSH. Wszystkich ulepszeń jest tylko 3. Elementy stroju i ulepszeń do zebrania są zaznaczone na mapie znakiem zapytania "?". Ulepszenia warto zebrać podczas wszystkich trzech przejść. Poniżej filmik z lokalizacją ulepszeń:

 


Uwaga! Niektóre miejsca w których są elementy do zebrania mogą być niedostępne. Zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.


Talk to the Hand
Find all gauntlet upgrades


Odblokuj wszystkie ulepszenia rękawic. Wszystkich ulepszeń jest tylko 3. Elementy stroju i ulepszeń do zebrania są zaznaczone na mapie znakiem zapytania "?". Ulepszenia warto zebrać podczas wszystkich trzech przejść. Poniżej filmik z lokalizacją ulepszeń:

 


Uwaga! Niektóre miejsca w których są elementy do zebrania mogą być niedostępne. Zatem trzeba odblokować sobie drogę lub mieć odpowiedni gadżet.

Jeśli poradnik Ci pomógł, kliknij pod spodem "Dzięki"