Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Far Cry 4 - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar Coody
  Dołączył
  Mar 2013
  Mieszka w
  Arkham
  Posty
  526
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  27
  Gamer IDs

  PSN ID: Coody_PL_

  Platyna Far Cry 4 - Poradnik
  PRZEGLĄD:


  Trudność zdobycia platyny: 2/10
  Czas potrzebny na zaliczenie platyny: ~22h
  Trofea offline: 47
  Trofea online: 5
  Minimalna liczba przejść: 1
  Zalecana ilość przejść: 1 (sandbox)
  Trofea do pominięcia: 0 (sandbox)
  Zabugowane trofea: 0
  Online Pass: Nie


  WSTĘP:


  Witaj bracie,
  przyszedłeś tutaj ponieważ masz z czymś problem. Z czymś, co stoi Tobie na przeszkodzie w zdobyciu jakiegoś trofeum, które uniemożliwia Tobie odblokowanie najcenniejszego naczynka w całym zestawie. Mówię oczywiście o pięknym niebieskawym platynowym naczynku.
  Poniżej zabiorę Ciebie w podróż po solucjach, które swą treścią wspomogą Twą podróż wśród brązowych, srebrnych jak i złotych trofeów w grze Far Cry 4.
  Gra sama w sobie wielkim wyzwaniem nie jest, aczkolwiek kilka spraw może być powodem problemów z zaśnięciem - ten poradnik jest lekiem na te dolegliwości.
  Przed zamiarem platynowania, zapoznaj się z treścią poradnika dołączonego do posta bądź skonsultuj się z autorem lub forumowiczami, gdyż każdy poradnik niewłaściwie zinterpretowany zagraża Twojemu czasowi, nerwom, życiu pada lub zdrowiu domowników.


  MAPA PRZEJŚCIA:

  Takowej mapy nie ma, ponieważ jest to gra z otwartym światem, która nie kończy się po przejściu głównego wątku. Dlatego wszystkie wyzwania nieukończone po "końcu" gry, mogą zostać ukończone w tzw free-roamingu.
  Zostałem ponaglony przez modów, że trzeba taką mapę zrobić, to niech im będzie

  1. Przede wszystkim Prostata! yyy PROSTOTA!
  Najłatwiej jest na początku zwiedzać, zabijać zwierzynę, zbierać śmieci, niczym rasowy dzikus palić miasta, mordować kobiety i gwałcić zwierzynę... czy jakoś tak Likwidując posterunki, zmniejszymy nasilenie wrogich jednostek i zwiększymy siły przymierza. Śmieci sprzedamy, przez co mamy więcej pieniędzy. Jak się nam znudzi zwiedzania, możemy zająć się zadaniami fabularnymi. Gdy zrobi się już trudniej to wracamy do plądrowania i polowania.

  2. Po zakończeniu fabuły, otrzymujemy dostęp do całego świata i możemy kontynuować platynowanie gry. Wszystko da się teraz zrobić. Gdy wyczyścimy całą mapę z posterunków i fortec, w opcjach możemy je zrestartować, przez co wracają one we władanie wrogich sił.

  Dla ułatwienia jeszcze dodam poniżej kilka rad, które ułatwią samą grę:

  1. Wrogie strażnice to zło, a wiadomo że zło jak wódka - trzeba lać w mordę. Gdy są one pod naszym panowaniem, dają nam nowe misje dodatkowe i zmniejszają nasycenie wrogich jednostek w okolicy. O sposobie ich przejmowania napiszę kilka zdań przy trofeum: Czysto.
  2. Big Game Hunting.
  Dla uproszczenia sobie rozgrywki polecam jak najszybciej upolować zwierzynę, dzięki której skórom ulepszamy swój ekwipunek (torby, kieszenie itd.). Dzięki temu mamy kołczan o pojemności 50 strzał, torbę o pojemności 120 przedmiotów, czy 20 granatów i koktajli mołotowa, czyli = spory zapas amunicji.
  3. Skrzynki = śmieci na sprzedaż.
  W skrzyniach (oznaczonych na mapie jako diamenty) możemy znaleźć różne śmieci, jak na przykład zużyta prezerwatywa, czy Spork z opisem €žŁoł, hej, poczekaj chwilę. Nie myślisz chyba o sprzedaniu tego? To jest łyżka I widelec w jednym!€ (w sumie dostajemy za to 5 000 K)
  4. Może chodźmy w krzaki?
  Skradanie i zabijanie wszystkich po cichaczu (Egzekucje w grze) jest w tej grze wręcz wymagane kiedy chcemy przejść grę w spokoju. Chowanie się w krzakach, za rogiem i odwracanie uwagi wrogów powoduje, że możemy pozbyć się z łatwością części wrogich jednostek.
  5. Plan A, B, C, czy Chu# Nieważne, ważne żeby jakiś był.
  Ja polecam likwidować jak największą ilość wrogów po cichaczu, w pierwszej kolejności tych ciężko uzbrojonych (egzekucją), chyba że chcecie zaryzykować i tych cięższych zostawić na deser. Gdy zostajemy zauważeni, szukamy schronienia, a jak będzie to korytarz to jeszcze lepiej. Najważniejsze żeby odpierać ataki nadchodzących wrogów. Ostatecznie możemy wbić w tłum i miotać wszystkim do około rzucać granatami, koktajlami, strzelać z granatnika czy CKM'u. Najważniejsze żeby mieć plan na każdą okoliczność.

  Do dzieła Platynożercy!


  PORADNIK:


  Władca Kyratu
  Zdobądź wszystkie trofea.

  Jakiś komentarz jest tutaj potrzebny? Hmm, raczej żaden, bo warunkiem zdobycia tego trofeum jest taka... oczywista oczywistość.

  Witaj w Kyracie
  Dołącz do Złotego Szlaku (tylko kampania).

  Trofeum fabularne, tylko osoby Bardzo zdolne mogłyby ominąć to naczynko. Żeby opis nie był za krótki, opowiem może dowcip: Mąż zwraca się do żony znad gazety: Kochanie! Właśnie przeczytałem, że podczas seksu mężczyzna spala tyle kalorii, co przebiegając dziesięć kilometrów! Żona: No to jesteś mistrzem świata! Dziesięć kilometrów w dwie i pół minuty!

  Jeden do zera
  Zdecyduj o losie De Pleura (tylko kampania).

  Kolejne trofeum fabularne, którego nie jesteśmy w stanie ominąć jeżeli chcemy przejść grę. No to może kolejna anegdotka: Pijana laska podeszła do mnie i zapytała: Masz może papierosa? Ja: Pokaż mi cycki i zadaj pytanie jeszcze raz. Podniosła bluzkę i stanik i zapytała ponownie: A teraz masz fajkę? Ja: Nie palę.

  Przedawkowanie
  Odkryj Shangri-La (tylko kampania).

  Tak jak poprzednio, trofeum związane z progresem fabularnym. Wiecie może dlaczego Rosja nie poinformowała jeszcze, w których miastach odbędą się Mistrzostwa Świata 2018?... Bo czeka na większy wybór.

  Dwa do zera
  Zdecyduj o losie Noore (tylko kampania).

  Zdobycie tego trofeum jest tak oczywiste jak to, czego brakuje rudemu (bez urazy) na za#ebistej imprezie - Zaproszenia! hahaha

  Hat-trick
  Zdecyduj o losie Yumy (tylko kampania).

  Spokojnie, jeszcze dwa fabularne trofea i kończę z tym żenującymi dowcipasami.
  Jak był rudy to teraz blondynka. Dlaczego ona zapisała sobie na suficie w sypialni słowo Aaaaach€? Na wypadek gdyby zapomniała tekstu.

  Król nie żyje
  Zdecyduj o losie Pagana Mina (tylko kampania).

  No i to jest ostatnie trofeum które otrzymamy pod koniec fabularnej historii.
  Skoro mamy decydować o losie Pagana, to może dowcip o tym, co to jest kapitalizm? Jest to wyzysk człowieka przez człowieka. A co to jest komunizm? To co kapitalizm, ale na odwrót.

  Zbaw nas ode złego
  Wyzwól 12 strażnic (tylko kampania).

  To brązowe naczynko, otrzymujemy kiedy wyzwolimy połowę strażnic, które są oznaczone na mapie jako czerwona flaga na białym kwadraciku. Więcej informacji znajdziecie w poniższym opisie.

  Czysto
  Wyzwól wszystkie strażnice (tylko kampania).

  24 strażnice są rozsiane po całej mapie. Część jest z początku zablokowana -€“ uzasadnione fabularnie. Sposób w jaki wyzwolimy daną strażnicę jest dla nas otwarty. Możemy pobawić się w ninja i eliminować wszystkich po cichu, możemy uzbroić się w ciężkie karabiny, granatniki i wkroczyć niczym Rambo do wioski wietnamskiej okupowanej przez wrogie jednostki. Możemy posłać dziką zwierzynę lub najemnika, aby wyeliminowała wrogów za nas, nasza rola w takiej zabawie ograniczać się będzie do oglądania i czasami eliminacji oponentów za pomocą snajperki.
  Sposób w jaki je przejmiecie zależy od Was.

  Pamiętajcie:
  1. Przed atakiem, za pomocą aparatu, zaznacz jak największą ilość wrogich jednostek.
  2. Dostajemy bonus, eliminując wszystkich po cichu.
  3. Możemy uniemożliwić wrogim jednostkom wezwanie wsparcia, usuwając uprzednio alarmy (żółte skrzynki na słupach z kołchoźnikami)
  4. Wykorzystuj zwierzynę/najemników. Jak wrogowie Ciebie nie wykryją, dalej dostajesz bonus za niewykrycie

  Stąpaj ostrożnie
  Wyzwól dowolną strażnicę bez wywoływania alarmu (tylko kampania).

  Mamy dwa sposoby zdobycia tego trofeum, prostsze i bardziej wymagające. Można się domyśleć jak tego dokonać czytając powyższy opis, a tak dla przypomnienia:
  Łatwe: Usuń wszystkie alarmy ze strażnicy i wywołaj piekło.
  Wymagające: Likwidujesz wszystkich po cichu, lub starasz się nie dopuścić wrogów do skrzynki alarmowej.
  Jak to mówił Neo w Matrix'€™ie: "€žDecyzję pozostawiam Wam."€
   


  Koniec przekazu
  Wyzwól 8 dzwonnic (tylko kampania).

  Gdy zaczynamy grać i sprawdzimy mapę, widzimy że cały rejon jest pokryty mgłą jak okolice Smoleńska w dniu katastrofy. Aby zapobiec kolejnej tragedii możemy rozwiać ten biały śmiercionośny dym, wyłączając urządzenia wywołujące go na szczytach dzwonnic. Na mapie widoczne są jako białe anteny na czerwonym tle. Sposób na ich wyzwolenie jest teoretycznie jeden, podjechać, wyeliminować strażników i wspiąć się na szczyt. No ale praktycznie lepiej jest wykombinować helikopterek (który możemy mieć dostępny w swoim domu po zakupie lądowiska) i podlecieć na sam szczyt wieży, wyskakując i wyłączając urządzenie. Tak osiem razy i Tada! Done! Next!

  Pokaz siły
  Podbij 2 fortece (tylko kampania).

  Ahh, fortece, takie duże strażnice z wysokimi murami, moździerzami, helikopterami, psami, ciężką artylerią, laserami, dymami, gwiazdą śmierci... No prawie, poza tymi ostatnimi. Ich podbicie jest trochę bardziej wymagające od zwykłych strażnic. Gdy się zdecydujemy na podbicie takowej fortecy, musimy się dozbroić obowiązkowo w granatnik, lub łuk ze strzałami wybuchającymi (na wypadek, jakbyśmy uruchomili alarmc- wiecie, helikoptera nie ściągniemy pistoletem, no chyba że ściągając pilota ze snajperki). Jak ja je podbijałem? No tak samo jak strażnice:

  1. Przed atakiem, za pomocą aparatu, zaznacz jak największą ilość wrogich jednostek.
  2. Niektóre fortece mają tylne wejścia, gdzie możemy zaatakować od tyłu.
  3. W pierwszej kolejności usuń snajperów, lub wysoko posadowionych wojów.
  4. Możemy uniemożliwić wrogim jednostkom wezwanie wsparcia, usuwając uprzednio alarmy (żółte skrzynki na słupach z kołchoźnikami) - strzał z łuku lub snajperką (z tłumikiem dah!)
  5. Wykorzystuj zwierzynę/najemników.
   


  Wszechstronny
  Ukończ 6 dowolnych zadań typu Polowanie (Zapasy, Oczyszczanie, Przeżycie) (tylko kampania).

  Po odblokowaniu strażnic dostajemy pakiety różnych zadań pobocznych, jak na przykład zadania typu polowanie, gdzie głównym wspólnym czynnikiem są zwierzęta.

  Zapasy -€“ musimy wybić daną liczbę konkretnej zwierzyny i zebrać z nich skóry i mięso. Nie jest to wymagające wyzwanie, ale polecam polowanie łukiem, gdzie dostajemy bonus w postaci podwójnego oskórowania (jak uprzednio odblokujemy taką umiejętność)

  Oczyszczanie - poddajemy eksterminacji gniazda, legowiska danego gatunku w określonym rejonie. Jakie to €žhistoryczne...

  Przeżycie - tutaj obieramy taktykę defensywną, gdzie naszym celem jest obrona trzech osobników przeciwko nadciągającym falom dzikiej zwierzyny. To wyzwanie przysparza nam najwięcej problemu, gdyż nasi pobratymcy giną z łatwością (a musimy uchronić przed śmiercią przynajmniej jednego) od ataku szopa, lub naszego ognia (tak, czasami wchodzą nam pod lufę i koniec). Polecam porozstawiać miny dookoła "€žbazy" i patrzeć jak truchła fruwają od siły eksplozji.

  Cyngiel
  Ukończ 3 zadania typu Zabójstwo lub Oko za oko (tylko kampania).

  Oba te typy zadań są prawie identyczne. Ich celem jest wyeliminowanie danego osobnika w grupie, w określony sposób. Zabić gościa po cichu i ukryć ciało, wyeliminować go granatem, strzałem z Uzi. Normalnie można wybić wszystkich dookoła, chyba że zakazuje tego zadanie. Wtedy eliminujemy z łatwością cel w wyznaczony sposób. Są to bardzo łatwe zadania, raczej dużych problemów nie powinniście z nimi mieć.

  Dla zwiększenia punktów i kasy, możemy wykonać zadanie dodatkowe, czyli nie zostać wykrytym, czy schować ciało celu w wyznaczonym miejscu.

  Nikogo nie zostawiamy
  Wyzwól 15 zakładników w zadaniach typu Zakładnicy (tylko kampania).

  W tych zadaniach wplątani są zakładnicy uwięzieni w mniejszych strażnicach. Najpierw musimy po cichu wyeliminować wszystkich wrogów, a na koniec uwolnić zakładników, oznaczonych na mapie jako romb koloru zielono-niebieskiego? hmm... błękitu turkusowego? Akwamarynowego? Grynszpanowego? Nie wiem, nie znam się na kolorach. Te zadania stawiają przede wszystkim na skradanie i cichą eliminację, bo gdy damy się zauważyć zakładnicy zostają z automatu poddania eksterminacji (czaicie żarcik? "z automatu").

  Staraj się likwidować wrogów najbardziej oddalonych od centrum bazy, chowaj ciała jeżeli to możliwe, odciągaj ich od grupy rzucając kamieniami, wtedy nie powinieneś/powinnaś mieć żadnych problemów z wykonaniem czterech zadań. Tak czterech, bo zakładników jest tylko czterech na zadanie. Jeżeli za każdym razem uda się uratować wszystkich tym szybciej zdobędziesz to trofeum.
   


  Rajdowiec
  Ukończ 3 wyzwania Kyrati Films - Wyścigi lub Przeżycie (tylko kampania).

  Trofeum jest dość proste, wystarczy trzy razy wziąć udział w zadaniach związanymi z filmami. Wyścig, to zwykła jazda przez kółka, a Przeżycie, to prawie to samo, tylko że na naszej drodze stają przeciwnicy i co jakiś czas musimy zmienić pojazd kierowany... Cały czas pamiętając o uciekającym czasie no i o kółkach... Coś jak w Superman 64

  Obrońca
  Odeprzyj 3 razy atak ekspedycji karnej (tylko kampania).

  Czasami, wręcz bardzo rzadko, nasza strażnica jest atakowana przez siły wroga. Gdy taka sytuacja ma miejsce, pozostawcie wszystko co robicie i brońcie tego miejsca. Te wydarzenia nie są zbyt częste - ja przez większość gry miałem tylko jedno (wszystko wina przejęcia dość szybko fortec, które zmniejszają aktywność wrogich wojsk). W trakcie obrony pojawiają się samochody z zastępami sił "Pogana", gdy już zlikwidujemy większość, zadanie się kończy.
   


  Robin Hood
  Ukradnij 3 ciężarówki z królewskim ładunkiem i odstaw je do wyzwolonej strażnicy (tylko kampania).

  Czasami na drodze, w naszej okolicy pojawi się ciekawa ikonka samochodu ciężarowego i o dziwo przedstawia ona faktyczną ciężarówkę, którą musimy przejąć i dowieźć w określone miejsce. Aby tego dokonać, trzeba szybko wyeliminować kierowcę strzelając w przednią szybę lub wskakując do kabiny kierowcy z innego pojazdu (ale o tym później ). Gdy już będziemy za kółkiem, na mapie pojawi się trasa do najbliższego miejsca gdzie daną ciężarówkę musimy dostarczyć. Raczej nie natkniemy się na opór ze strony sił Pagana, więc im szybciej wyhaczymy te trzy ciężarówki tym lepiej.
   


  Ręka sprawiedliwości
  Wyeliminuj 3 konwoje Gniewu Pagana (tylko kampania).

  Ten konwój przedstawiony jest na mapie jako czaszka i to nie bez powodu. Dla nieprzygotowanego gracza ten konwój jest naprawdę śmiertelny. Są to trzy pojazdy z karabinami maszynowymi i uzbrojoną załogą. Odradzam atakowanie tego konwoju pistoletami - najlepsze są ładunki wybuchowe różnego rodzaju. Ja osobiście preferuję łuk i strzały wybuchowe, bo strzała ściąga jeden samochód, a nałożenie kolejnej jest błyskawiczne, więc trzy celnie wymierzone ładunki wystarczą na zaliczenie zadania. Oczywiści możecie wykorzystać do tego miny, C4, granatnik czy wyrzutnie rakiet, mi najbardziej przypasował łuk.
  Znalezienie tego konwoju nie jest trudne, ponieważ jego pozycja zaznaczona jest na mapie.
   


  Towarzysz broni
  Wyzwól 1 strażnicę, grając jako Hurk (tylko kampania, tryb współpracy).

  Naszym zadaniem jest dołączenie do sesji znajomego i przejęcie kontroli nad strażnicą w kooperacji. To wszystko. Oczywiście, rodzi się pytanie, jak tego dokonać? No dla opornych powiem że wystarczy uzbroić się w granatniki, stanąć po przeciwnych stronach strażnicy i naparzać we wszystkich z dwóch stron. Po kilku sekundach usłyszymy DING!
  Jak chcecie się bardziej napracować, to polecam przeczytać opis trofeum: Czysto.
   


  Saper
  Ukończ 3 zadania typu Rozbrojenie (tylko kampania).

  Te zadania odblokowują się, gdy przejmiemy strażnicę. Najczęściej są one rozrzucone gdzieś po okolicach, a ich miejsce oznaczone jest jako ikonka bomby na mapie. Celem naszym jest Rozbrojenie (kto by pomyślał?) trzech ładunków wybuchowych! Oczywiście nie mamy wyboru: czerwony czy zielony przy rozbrajaniu, a tylko ich wyłączenie, do tego nie dając się wykryć, bo w innym przypadku: mamy minutę na rozbrojenie wszystkich lub BUUM! Więc stosujemy taką samą cichą taktykę jak przy przejmowaniu strażnic, fortec czy innych zadań. Tak sobie pomyślałem że ta gra to taki MGS w kolorowej oprawie i z bogatym arsenałem do sytuacji podbramkowych, sorry za offtop

  Zmiana pasa
  Wykonaj Eliminację-Pojazd, jadąc jako pasażer (tylko kampania, tryb współpracy).

  Do wykonania tego trofeum trzeba mieć kolegę, który będzie prowadził pojazd, może być to samochód, quad, czy nawet "€žlatająca kosiark"€ aka Helikopterek (polecam tą opcję, bo za to też jest trofeum). Potrzebujemy jeszcze odblokowanej specjalnej umiejętność, dzięki której możliwe będzie wykonanie tego manewru. No i oczywiście wrogiego pojazdu który będziemy chcieli przejąć. O tym że headset jest tutaj niezbędny raczej nie muszę wspominać. Jak tego dokonać?

  1. Kolega siada za kierownicą, my siadamy po prawej stronie pojazdu (jeżeli wsiadamy do helikoptera), jest to dość ważne bo musimy wykonać ten manewr na kierowcy.
  2. Znajdź wrogi pojazd, może być to zwykły patrol (czerwony Pickup), lub po hardcorze konwoje, tylko że przy tym ostatnim radzę zlikwidować dwa pojazdy, a z pozostałego ściągnąć KM'istę
  3. Teraz kolega podjeżdża od strony kierowcy, a Ty musisz patrzeć w stronę wrogiego kierowcy i czekać aż pojawi się ikonka Egzekucji - wciskasz i oglądasz jak kierowca pada, a Ty otrzymujesz trofeum. Ba! nawet dwa jak zrobisz to z "€žlatającej kosiarki"€ (Operator terminator).
   


  Złota rączka
  Rozbuduj 3 razy Dom Ghale'ów (tylko kampania).

  W pewnym momencie gry otrzymujemy dostęp do domu rodzinnego, który będziemy mogli za określoną kwotę rozbudowywać. Opcji mamy kilka, ale na szczęście trofeum wymaga tylko trzech z nich, więc dla taniości polecam wybrać te trzy pierwsze. A dla ułatwienia rozgrywki polecam wybudowanie ogrodu, sklepu i lądowiska. Dlaczego? Ponieważ z ogródka będziemy mogli zbierać zioła (z odpowiednim skillem zbieramy dwie sztuki), które w sklepie sprzedamy, w ten sposób możemy nazbierać niezłą sumkę na lądowisko na którym zawsze będzie czekał na nas helikopterek. Który przyda się nam do zdobycia trofeum: Niczym ptak
   


  Egzorcysta
  Usuń lub zniszcz 15 masek Yalunga (tylko kampania).

  Jedne z ciekawszych przedmiotów do znajdywania w grze. Na mapie pojawia się jako niebieska ikonka czaszki, a gdy się do niej zbliżymy okazuje się że tak naprawdę pokazywała ona rejon gdzie maska się znajduje. Najczęściej można znaleźć ją gdzieś leżącą, ale czasem schowana jest tak cwanie że trochę się naszukamy. Dla ułatwienia, gdy zbliżamy się do miejsca jej spoczynku, w głośnikach słyszymy takie Ohm-ohm-ohm-ohm, im bliżej tym głośniej, takie ciepło-zimno. Jak już naprawdę nie możemy jej znaleźć, z pomocą przychodzi aparat który przy pomocy "magii" pokazuje jej położenie. Ahh dzisiejsze pomoce w grach. Gdy już ją znajdziemy musimy ją zniszczyć - wiecie, taki egzorcyzm.
  Do odblokowania potrzebujemy zaledwie procent wszystkich, więc nie jest trudno go zdobyć.

  Zmieniając historię
  Usuń 30 plakatów propagandowych (tylko kampania).

  Tego ustrojstwa na mapie jest pełno, najczęściej znajduje się na budynkach w strażnicach, dzwonnicach, fortecach czy na przystankach i znakach. Na mapie widzimy je jako niebieskie ikonki gazetki. Możemy je zerwać podchodząc do nich, a czasami są zawieszone tak wysoko że zerwanie jest niemożliwe - z pomocą przychodzi nam koktajl mołotowa (lub zapalające strzały). Połącz wątki, a problem zostanie rozwiązany.

  Kustosz wspomnień
  Znajdź 10 zaginionych listów (tylko kampania).

  Listy możemy znaleźć w jaskiniach, piwnicach, starych budowlach czy przy posągach. Wystarczy że znajdziemy ikonkę koperty na mapie. Wystarczy znaleźć ich 10 sztuk i trofeum będzie nasze.
  Polecam wykupić mapy ze sklepu, ponieważ zaznaczają one położenie wszystkiego.

  Stosowny hołd
  Zakręć 10 młynkami Mani (tylko kampania).

  Sytuacja podobna jak przy listach i plakatach tylko że są ikonki młynków. Zakupiona mapa prawdę Ci powie.

  Najrzadszy zwierz
  Ukończ 3 zadania typu Kyracki Tydzień Mody (tylko kampania).

  To trofeum wyskoczy prędzej czy później, gdy zechcemy udoskonalić nasz ekwipunek. Dlatego tak się dzieje ponieważ, żeby do końca ulepszyć np. kołczan na strzały lub torbę na granaty, trzeba zdobyć skórę specjalnego zwierza, którego znajdziemy tylko wykonując zadania typu Kyracki Tydzień Mody. Na mapie widzimy te zadania jako ikonka głowy słonia.

  Zadania charakteryzują się tym, że musimy zabić konkretne zwierzę specjalną bronią. Dla przykładu Nosorożca zatłuc shotgun'€™em, czy "miodożercę" CKM'em. W większości nie ma z tym problemu, ale momentami miejsce starcia jest tak dobrane, że jest to sporym wyzwaniem. Wspomniałem o nosorożcu, którego nie wiem dlaczego zwie zawsze jednorożcem, ci co grali wiedzą że bez rakietnicy do jedno-nosorożca nie podchodź. Tutaj macie jednego ogromnego jedno-kur##-Nosorożca na ciasnym moście. Serio?! Do tego jeszcze ze strzelbą?! Ten jednoro-wrrr... NOSOROŻEC zabijał mnie naście razy. Aż do momentu gdy bawiłem się z nim w ciuciubabkę: Na most -€“ seria -€“ skok do wody- na most - seria i tak aż padnie.

  Zbieracz
  Przeczytaj 10 notatek (tylko kampania).

  To trofeum możemy zdobyć po kilkunastu minutach grania, bo tych notatek jest pełno. Wystarczy odwiedzić kilka strażnic i dzwonnic żeby notatki zostały przez nas odczytane. Są one powieszone gdzieś na ścianie, leżą sobie na stołach czy na podłodze, są one podświetlone, więc jak nie macie problemu ze wzrokiem to na 100% wyłapiecie je.

  Pojętny uczeń
  Poznaj 10 umiejętności (tylko kampania).

  Jeżeli nie chcemy się męczyć, nie mamy chęci gromadzić punktów umiejętności czy ostatecznie chcemy zdobyć platynowe trofeum, to naczynko wypadnie jako jedno z pierwszych. Wystarczy odblokować 10 umiejętności z dostępnych kilkunastu. Bardziej wymagające będzie uzyskanie trofeum poniższego...

  Uzbrojony po zęby
  Poznaj wszystkie umiejętności (tylko kampania).

  ...tak, tego właśnie. Umiejętności mamy niby 48, patrząc na drzewko, niestety nie jest tak kolorowo. Są cztery umiejętności które dobija się do poziomu 10, czyli +36, czyli musimy odblokować aż 84 umiejętności, żeby to złote trofeum pojawiło się w naszej kolekcji. To też nie jest wyznacznikiem ile poziomów musimy uzyskać, ponieważ niektóre umiejętności "kosztują" do czterech punktów umiejętności. To jest jedyne trofeum które wymaga od nas restartu strażnic (opcja dostępna gdy przejmiemy wszystkie, po restarcie robimy wszystko od nowa i nabijamy poziomy - ja osobiście musiałem wbić jeszcze 4, żeby wymaksować drzewo).
  12 umiejętności mamy domyślnie odblokowanych na starcie, resztę musimy odblokować wykonując specjalne zadania.

  Na bogato
  Wytwórz 5 ulepszeń swojego wyposażenia (tylko kampania).

  W sklepie dostajemy jeszcze możliwość modyfikowania broni, w postaci dostawienia celownika, większego magazynka, czy tłumika. Jak sam opis trofeum podpowiada, wystarczy ulepszyć 5 rzeczy do broni i trofeum brązowe +1.

  Dr Odlot
  Wytwórz 15 mikstur (tylko kampania).

  Trofeum wyskakuje automatycznie jak samo tworzenie mikstur. Gdy zbierzemy wystarczającą ilość roślin, błyskawicznie tworzy się mikstura. Wystarczy tak naprawdę zbierać zieleń i po czasie usłyszymy przyjemne "DING"€. Jak wykupimy w swoim domu ogród, gdzie roślinki odnawiają się po wejściu do sklepu, szybkość i skomplikowanie tego trofeum jeszcze się zmniejszy.

  Złoto z nieba
  Wydaj w sumie 500.000 rupii w sklepach (tylko kampania).

  Trofeum wypadające samo z siebie. Wystarczy uzupełniać amunicję, ulepszać bronie i trofeum zawita w kolekcji niespodziewanie.

  Spluwa na miarę
  Kup wszystkie dodatki i malowania dla jednej broni (tylko kampania).

  Z uwagi na fakt odblokowania trofeów: Na bogato i Złoto z nieba, wykonanie Tego achiveme... ehm trofea jest efektem ubocznym, tylko że musimy wykupić wszystkie malowania, a nie tylko jedno. Biało-różowa snajperka jest zawsze na propsie!
   


  Kły grozy
  Zabij 30 wrogów za pomocą słonia (tylko kampania).

  Co tutaj dużo mówić? Można to trofeum połączyć z przejmowaniem strażnic Światełeczko nad głową zabłysło, co? Zasiadamy za uszami łysego mamuta, wbijamy do wrogiej strażnicy i miotamy przeciwnikami po planszy, aż baza będzie nasza. Kilka takich akcji i Kły grozy zawitają na naszej szyi.
   


  Czwórbój
  Zabij 4 wrogów pojedynczą eksplozją (tylko kampania).

  Możemy próbować czwórboju za pomocą granatu, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że wrogowie uciekają, uniemożliwiając nam osiągnięcie tego celu. Dlatego z pomocy przychodzą nam zadania przejęcia fortec Widzicie jak to wszystko się ładnie zazębia? Ale jak tego dokonać? - może ktoś teraz zachodzić w głowę - ano z pomocą wrogiego helikoptera z posiłkami.

  Ja wykonałem to w ten sposób, że poczekałem aż forteca zawoła po posiłki i czekałem na helikopter, który przewoził na swoim pokładzie pilota i trzech bojowników. No powiem Wam, że zrobiłem im Rambo strzał. Łuk+strzała wybuchowa+helikopter=BUM!+DING.
   


  Zmyłka
  Rozprosz 15 wrogów rzucanymi kamieniami (tylko kampania).

  Takie samo trofeum było w poprzedniej odsłonie serii. Problem jest ten sam, żeby rozproszenie się zaliczyło, musimy:
  1. Rzuć kamieniem (najlepiej) koło grupki wrogów.
  2. Poczekaj, aż podejdą i wrócą na miejsce pierwotne. (taka kolej rzeczy zalicza zwrócenie uwagi)
  3. Liczy się tylko pierwsze zwrócenie uwagi, potem musimy rzucać przynętę innym.
   


  Paparazzo
  Oznacz 25 wrogów za pomocą aparatu (tylko kampania).

  Jak już pisałem przy trofeach o zdobywaniu fortec, strażnic, odbijaniu zakładników, rozbrajaniu bomb, czy misjach fabularnych, OZNACZAJ WROGÓW APARATEM. Myślisz że ja to tak na złość? Nie! Dzięki temu widzimy położenie wrogów, ale też po dwudziestu pięciu takich akcjach, otrzymamy trofeum Zaufaj mi, ja to robię dla Twego dobra.

  Deszcz śmierci
  Zabij 30 wrogów pociskiem z moździerza (tylko kampania).

  Z opisu nawet byle baran by wiedział co zrobić, ale już nie każdy miałby jako taki dobry plan jak zrobić to szybko, zwinnie i z odblokowaniem również kilku innych trofeów przy okazji
  Wystarczy połączyć siły z kolegą i obrać sobie jako cel jedną z fortec (przy pomocy np. Mistrz fortec -€“ opcja po przejęciu takowej). Fortece mają moździerze i sporą ilość wrogich jednostek Czyli matematyka prosta. Przy okazji wykonać można trofeum Pokaz siły, jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś. Jak to by wyglądało?

  1. Idziesz do wrogiej fortecy / uruchamiasz zadanie Mistrz fortecy.
  2. Jak najszybciej zasiadasz za moździerz, gdzie Twój kolega broni Twoich pleców i ściąga helikoptery (może próbować dokonać czwórbój przy okazji).
  3. Czekasz na uruchomienie alarmu który przywoła wsparcie = więcej potencjalnych trucheł do nauki latania.
  4. Zasypujesz fortecę gradem moździerzowym, aż do usunięcia ostatniego wojaka.
  5. Jak trofeum nie wyskoczyło, powtórz operację.
   


  Z dystansu
  Zabij cel strzałą lub bełtem z odległości ponad 60 metrów (tylko kampania).

  Trofeum wymaga od nas skupienia i odrobinę szczęścia. Polecam zrobić to na początku, lub odczekać aż odblokujemy umiejętność która niweluje ruch dłoni przy celowaniu z łuku. Polecam również kupić lepszy łuk z celownikiem który pokazuje nam gdzie celować przy 60 metrach. Skąd możemy wiedzieć ile metrów jesteśmy od wroga? Proste, dla ułatwienia włącz mapę i zaznacz kwadratem położenie przeciwnika, przy celowaniu będzie dokładna informacja o odległości. Gdy już będziemy odpowiednio daleko, z odpowiednim łukiem możemy posłać strzałę w jego stronę licząc na to że zginie od pierwszego strzału (radzę wybrać zwykłego wojaka, a nie zbrojnego).
   


  Dwie pieczenie
  Zabij 2 cele jednym strzałem z karabinu snajperskiego (tylko kampania).

  Nie raz w trakcie odbijania strażnic natkniemy się na dwóch przeciwników którzy będą stać obok siebie, wystarczy wyposażyć się w karabin snajperski i strzelić tak, żeby obaj przyszli denaci, znaleźli się na linii strzału. Jak polecą dwa head-shot'y to gratuluję, ja osobiście odstrzeliłem głowę pierwszego, a ten za nim dostał rykoszetem w jaja Tak, wiem jak to wyglądało
   


  Operator terminator
  Wykonaj eliminację z pokładu Brzęczyka (tylko kampania).

  Pamiętacie jak opisywałem trofeum Zmiana pasa? Jak nie, to polecam tam zajrzeć Tam opisałem wszystko bardzo dokładnie. Jeżeli nie mamy kolegów z którymi możemy to zrobić, to usuńcie ich z równania i wykonajcie to samodzielnie
  Podlatujesz do samochodu przeciwnika od strony kierowcy, patrzysz na niego złowieszczo, puszczasz mu jednak oczko, wciskasz przycisk egzekucji i sprawa załatwiona.
   


  Pali się!
  Zabij 50 wrogów za pomocą ognia (tylko kampania).

  Nie potrzeba do tego dużego skill'a, tylko dużo koktajli mołotowa, lub miotacz płomieni i strażnica, lub forteca. Polecam osadzić gdzieś swoje cztery litery czekać na napływające fale wrogich jednostek. Naprawdę te 50 wrogów przez całą fabułę jest do uzbierania z łatwością, wystarczy że będziecie mieli na uwadze taki sposób eliminacji przeciwników.
  Teraz mi przyszło do głowy, że można to zrobić przy obronie naszej strażnicy, przeciwników jest bardzo dużo, więc szybko można podbić.

  Zabójczy kierowca
  Zabij 25 wrogów, strzelając zza kierownicy (tylko kampania).

  Kolejne trofeum, które można dość szybko zrobić jak się nam poszczęści. Wystarczy że zasiądziemy za kierownicą samochodu lub ciężarówki i zaczniemy posyłać kule w stronę wrogich jednostek. Chciałbym zaznaczyć, że zza kierownicy może strzelać tylko i wyłącznie bronią krótką, muszę mówić że najłatwiej zabija się przy pomocy granatnika? Nie? To mówię: Polecam do wykonania tego trofeum granatnik

  Dobra walka
  Osiągnij 2 poziom Karmy i kup dowolne ulepszenie Spluw do wynajęcia (tylko kampania).


  Karmę zyskujemy wykonując zadania losowe oznaczone fioletowym rombem, kręcąc młynkiem, zabijając dziką zwierzynę z łuku, lub wykonując specjalne zadania. Aby szybciej nabijać poziom możemy szybko podbić umiejętność zwiększającą procentowe zdobywanie punktów karmy. Osiągnięcie drugiego poziomu jest kwestią czasu, a do ulepszenia Spluw do wynajęcia (przeze mnie nazywanych "€žnajemnikami"€) wystarczy nazbierać trochę groszy Jak tego dokonać, pisałem już wcześniej (ogródek -> roślinki -> sklep), lub wystarczy zbierać śmieci i kasę z ciał, aż się uzbiera wystarczającą ilość.

  Niczym ptak
  Przeleć w sumie 5000 metrów w kombinezonie do latania (tylko kampania).


  To trofeum jest powodem dla którego polecałem Wam wykupienie lądowiska przy domku. Sam kombinezon kupimy w sklepie jednorazowo na stałe. Połączcie teraz te dwa fakty i sposób dobicia 5k metrów jest dość oczywisty. Polecam odczekać trochę, aż wykonamy zadanie od "W", gdzie naszym sposobem na ucieczkę będzie skok z Himalajów, dużo frajdy jak i sporo metrów do pokonania. Po zakończeniu tego zadania, będzie wystarczyło kilka skoków ze śmigiełka, aby dobić do 5k.
   


  Śmierć na drodze
  Przejedź 25 osób (tylko kampania).

  Możemy się na tym €žwyzwaniu€ skupić przy okazji trofeum Zabójczy kierowca. Zasiadamy za kółkiem i nabijamy kilometry w poszukiwaniu przyszłych rozjechanych. Jak nie chce się nam szukać, polecam upatrzeć sobie kilka strażnic Kilka kursów w te i nazad i dwudziestka piątka padnie szybko.

  Ulubieniec tłumów
  Osiągnij 5 rangę na Arenie (tylko kampania, tryb Areny).

  No musieli dać kilka trofeów "zmuszających" graczy do zagrania w dobrodziejstwa tego tytułu. Jednym z nich jest właśnie Arena, na której musimy przetrwać 3 fale nadciągających wrogów. Polecam wybierać zwykłą arenę i dobierać takich przeciwników, omijając zwierzęta, no chyba że jest to dzik Ja 5-6 razy odpaliłem tą samą Arenę i trofeum bardzo szybko wskoczyło (<15 minut)

  Człowiek Renesansu
  Ukończ publiczny mecz każdego typu w trybie Bitwy o Kyrat (tylko Bitwa o Kyrat).

  Na szczęście celem jest ukończenie, a nie wygranie meczu w każdym trybie. Jest ich cztery... pięć? Pojedynczy mecz trwa kilka minut, a część posiada dwie tury. Trzeba dać temu naczynku 30-45 minut i mamy sreberko.

  Społecznościowa niespodzianka
  Zagraj na wysoko ocenionej mapie w Przeglądarce map (tylko Przeglądarka map).

  Hehe najprzyjemniejsza zabawa Wybieramy "Wysoko ocenianą mapę" i liczymy że otrzymamy coś prostego. Ja trafiłem na duuuużą płaską planszę z CAŁYM arsenałem broni i pojazdów (ja waliłem z moździerza), a z drugiej strony nadciągało 64 wrogów... Znowu prosta matematyka. Mi to zajęło 2-3 minuty...

  Ostatnio edytowane przez Coody ; 03-04-2015 o 08:10

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •