Pierwsza na PS4 gra o mieszanych sportach walki stworzona przez EA. Musze przyznać, że dla mnie to jedna z trzech gier, dla których kupowałem PS4 Jest to moje drugie spotkanie z MMA od EA i za każdym razem były ochy i achy. Nie wiem dlaczego, ale UFC od THQ jakoś mi nie podchodziły i ucieszył mnie fakt wykupienia praw przez Elektroników.
Nie wiem czy jest sens zachęcać do gry, kto lubi MMA pewnie zagra, kto nie przepada raczej go nie przekonam. Ale do rzeczy. Gra pod względem wizualnym prezentuje się cudownie, realizm pogłębia świetna fizyka zawodników i system kolizji - ciosy trafiają dokładnie tam gdzie trzeba. Dodatkowo ciała zawodników reagują na ciosy - siniaki, opuchlizna i lejąca się krew to chleb powszedni
Jak to w większości obecnych produkcji, gra podzielona jest na singlową zabawę oraz multi - oba tryby są wyśmienite.

SINGIEL

Głównym daniem jest tutaj Kariera, która jest pokazana w mistrzowski sposób. Począwszy od eliminacji do UFC, czyli The Ultimate Fighter cała kariera przeplata się treningami, walkami oraz świetnymi przerywnikami filmowymi. Można podpatrzyć kawał prawdziwego UFC, pokazane są sylwetki Fighterów, którzy pełnią rolę osobistych trenerów, co jakiś czas gwiazda UFC gratuluje Ci zwycięstwa, a nawet od czasu do czasu sam Dana White przemówi. Poziom Pro jest rewelacyjny, walki są nieziemsko wymagające, ale wygrana daje dużą frajdę. Polecam grać na tym poziomie, bo na Beginerze jest po prostu nudno.
Prócz Kariery mamy Fight Now, czyli dowolna walk w tym oczywiście "kanapowe" i tryb wyzwań, które polecam przejść aby zapoznać się ze sterowaniem.

ONLINE

Najprzyjemniejszy tryb to Rivalries - czyli liga towarzyska, zapraszamy znajomego i jazda.
Typowa rozgrywka online jest podzielona na dwa etapy: ligę (Dywizje) i puchar. Ludzi gra sporo, nie ma problemu z wyszukaniem rywali, płynność rozgrywki jest bardzo dobra.
Rozgrywki o puchar są dostępne tylko przez określony czas, przegrana uniemożliwia nam walkę w danym pucharze, aż do momentu jego ponownego pojawienia.
Za to w Dywizjach można walczyć do woli. Zabawę zaczynamy o White Belt i możemy awansować maksymalnie do Red Belt (5 najwyższa liga). W każdej lidze możemy walczyć maksymalnie 10 walk, za każdą walką otrzymujemy punkty (najwięcej za zakończenie walki przed czasem) i w zależności od punktów awansujemy lub nawet zdobywamy PAS, bądź spadamy. Po wbiciu platyny gram nadal, to wciąga - polecam

Dla mnie gra jest genialna - rzekłbym, że pozbawiona WAD Zdecydowanie największe zalety to świetna oprawa wizualna, techniczna samych walk, Kariera i Online. Z ciekawości zerknąłem na metacritic i co 70, pewnie ja się nie znam


 


 Trudność zdobycia platyny: 7/10 (osobista ocena) ANKIETA
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 15h + (zależy od umiejętności)
Trofea offline: 25 (7, 15, 3)
Trofea online: 8 (3, 4, )
Minimalna liczba przejść: 1 - Kariera, 1 - Challenges, Online
Poziom trudności: TAK - Karierę trzeba ukończyć na najwyższym poziomie - Pro
Trofea do pominięcia: 11
 
The Big Time
#1 Contender!
Making Your Mark
Top of the Mountain
Do an AMA!
Fight of the Night
Submission of the Night
Knockout of the Night
The Prodigy
Gracie Pride
Forefathers
Ilość kontrolerów: Wymagany 1/zalecane 2
Zabugowane trofea: Nic mi na ten temat nie wiadomo

Zdecydowanie na początek polecam przebrnąć przez wszystkie wyzwania. Jest ich w sumie 90, podzielone na 3 główne płaszczyzny walki (stójkę, klincz i parter). Dlaczego polecam zająć się tym na samym początku przygody z UFC? Poznacie cały system walki: ciosy, wchodzenie w klincz, sposoby obaleń i system zakładania dźwigni i duszeń. To się przyda każdemu z was, ale pomoże również z wyzwaniami treningowymi w karierze. Po więcej szczegółów zapraszam do opisu pucharka There Is No "Try" .Kariera, to jak już wspomniałem we wstępie najbardziej efektowny tryb gry. Aby oszczędzić drugiego przejścia (drugie przejście już tak nie bawi) rozpocznijcie swoją przygodę na najwyższym poziomie - Pro. Poczynając od The Ultimate Fighter po walki u schyłku kariery radzę wygrywać każde starcie. Od pierwszej walki na GALI wygrywajcie wszystko przez poddanie (SUB) - będzie to dokładnie 5 wasza walka i zarazem pierwsza, która będzie się liczyła do statystyk. Zdecydowanie najłatwiej wygrać 12 walk z rzędu przez poddanie na początku swojej kariery, które odblokuje wam trofeum Gracie Pride

W TUF po przegranej walce jest opcja "Rematch". Po podpisaniu kontraktu z UFC, pojedynki na galach nie mają takiej opcji, ale po przegranej przez KO lub SUB naciśnijcie szybko "Options" i dajcie "Quit". Jeśli walka nie rozstrzygnie się przed czasem nie pomijajcie momentu ogłoszenia werdyktu, jak sędzie podniesie do góry rękę rywala - szybko "Options" i "Quit". Zawsze przy wyjściu w ten sposób z walki gra cofnie was tuż przed tym pojedynkiem i będziecie mieli kolejną próbę. Róbcie tak do skutku

Jeśli będziecie wygrywać WSZYSTKIE walki to podczas Kariery nie będziecie musieli się martwić o większość trofeów do pominięcia. Zostaną raptem 3, które miejcie na uwadze: Fight of the Night, Submission of the Night, Knockout of the Night - po szczegóły zapraszam do opisów pucharków.


 

Wszystkie wskazówki poniżej są nakierowane na zdobycie kompletu pucharków z Kariery w jednym przejściu!!!
Kategoria wagowa - Light Heavyweight - może i są tutaj świetni zawodnicy, ale ta kategoria gwarantuje możliwość wygrywania walk przez KO jak i SUB.
Styl bazowy - Mixed Martial Artist - wszechstylowy zawodnik jest na początku bardzo dobry w parterze i dobry w stójce, moim zdaniem nie ma lepszego wyboru.
Radzę wybrać zawodnika ciężkiego (2-3 funty mniej od granicy kategorii wagowej) i dość wysokiego (190 cm - czyli jakieś 6' i 3/4").
Kształt nosa, tatuaże i rodzaj spodenek jest nieistotny
Począwszy od pierwszego treningu róbcie je wszystkie na Black Belt (można je powtarzać do skutku) - im wyższy pas w treningach osiągniecie tym więcej punktów na rozwój postaci dostaniecie. Dodatkowe punkty i to w większej liczbie będziecie dostawać po walkach (na galach UFC, nie TUF). Po zakończeniu każdego treningu będziecie mieli możliwość rozdzielenia zdobytych punktów na poszczególne atrybuty (nie bawcie się w dzielenie punktów po walkach - szkoda czasu).
Polecam inwestować zdobyte punkty (przynajmniej do zdobycia trofeum Gracie Pride) w poniższe atrybuty (w takiej kolejności jak wymieniam) - w miarę równomiernie:
GROUND
- Ground Control
- Ground Passing
- Takendown
SUBMISSION
- Choke Submission
- Joint Submission
HEALT
- Stanima
- Chin Health
- Body Health
STAND-UP
- Blocking

Po wygraniu 12 walk z rzędu przed poddanie zacznijcie bardziej inwestować w stójkę (szybkość wyprowadzania ciosów, jak i ich moc - potrzebne do trofeum Knockout of the Night).

I tyle - powodzenia, bo łatwo na pewno nie będzie.Drugi świetny tryb, jak ktoś lubuje się w sportach walki i potyczkach z realnym przeciwnikiem. Gra się świetnie i tyle, a trofea są zdecydowanie najtrudniejsze z całego zestawu, w szczególności dwa: Submission Season oraz Knockout Season. Nie będę się tutaj nad nimi rozwodził, wszystko macie opisane pod odpowiednimi pucharkami.
Nakreślę wam tylko moim zdaniem najlepszy plan przebrnięcia przez onlinowe trofea.
W pierwszej kolejności starajcie się zdobyć dwa powyższe trofce - na pierwszy ogień wybierzcie ten sposób kończenia walki, w którym się lepiej czujecie (stójka, czy parter).
Jeśli przegracie walkę nr 1, 2 lub 3 to przegrajcie wszystkie walki do końca sezonu i próbujcie od nowa.
Natomiast jak przegracie czwartą walkę to mimowolnie awansujecie do wyższej Dywizji (Blue Belt), ostatnie walki w sezonie potraktujcie jako trening. Jak już będziecie w Blue Belt to starajcie się powalczyć o dwa trofea: To the Wire (w pierwszej kolejności) oraz You Earned It - po szczegóły zapraszam do odpowiednich pucharków.
Polecam wszystkie trofea zrobić w dwóch dywizjach: White Belt i Blue Belt - wyższe dywizję zostawcie sobie do grania FOR FUN.


 
Istnieje sposób na ustawkę, ale jest on dość skomplikowany i czasochłonny. Testowałem to z kolego Q-Naro z mizernym skutkiem - raz nas wyszukało, a później przez ponad godzinę NIC. Dodam, że Q zmieniał konta, bo było podejrzenie, że z tym samym rywalem nie można, też NIC. Zmienialiśmy kategorie wagowe, też NIC. Ale może komuś to się przyda.
Najważniejsze - jeśli jesteście w menu wyboru zawodnika możecie wyłączyć grę (z menu konsoli) i nie zaliczy jako przegranej!!!
Musicie być w tej samej dywizji - oczywista oczywistość
Najlepiej wybierzcie konkretną kategorię wagową (najlepiej z najmniejsza liczbą graczy).
Zdecydowanie polecam abyście mieli kontakt głosowy (Impreza, Skype, telefon).
Naciskacie "Fight=wyszukaj" w tym samym momencie. Jeśli jednemu znajdzie a drugiemu NIE - sprawa jasna, wyłączacie grę i od nowa.
Jeśli znajdzie wam przeciwnika w tym samym momencie to jedyny sposób sprawdzenia czy trafiliście na siebie jest wciśnięcie przez jednego z was stanu gotowości do walki - wtedy drugiemu pojawi się napis "Oponent ist ready". Najlepiej naciskać gotowość i odwoływać - druga osoba będzie to widzieć.
Nic mądrzejszego nie okryłem. Jeśli faktycznie nie będzie chciało łączyć więcej niż jeden raz, to można tą "ustawkową" walkę rozegrać jako 4-tą, po trzech wygranych z rzędu przez KO lub SUB.


W online mamy również tzw. Ligę towarzyską - Rivalries. Za ukończenie takiej ligi ze znajomym jest jeden pucharek Friends or Foes? - szczegóły w opisie.

Jak doczytaliście do tego momentu, to przynajmniej po jednej walce online wyślijcie swoją walkę do serwisu FighterNet (należy nacisnąć VIEW HIGHLIGHT REEL).


Jeśli już ukończyliście wyzwania, Karierę i zdobyliście wszystkie trofea online to prawdopodobnie zostanie wam do dobicia dosłownie kilka trofeów. Wszystkie te trofea można zrobić w Fight Now na dwa pady, można również ze znajomym poprzez opcję Rivalries oraz poprzez opcje Share Play. Poniżej szczegółowa lista pucharków, które mogą nie wpaść podczas grania w poprzednie tryby, a po szczegóły zapraszam do opisów pod właściwymi trofeami:
Iron Chin
It's Showtime!
The Art of Eight Limbs
I'll Stand, Thanks
The Arm That Feeds
A False Sense of Security
You Got Somewhere to Be?
Iron Heart
Stand and Bang
The Ultimate Fighter
Get all the trophies

Gratulacje, dostaliście się do Hall of Fame UFC podczas Kariery i to na poziomie Pro, wygraliście przynajmniej 12 walk z rzędu przez poddanie, stoczyliście wiele ekscytujących pojedynków online oraz wiele, wiele więcejBegin With the End in Mind
Earn the first ability of your Career


Trofeum do odblokowania w trybie Kariery - nie do pominięcia. Po finałowej walce The Ultimate Fighter (będzie to wasza pierwsza walka na gali UFC) podpiszecie kontrakt z UFC i dodatkowo odblokujecie swoją pierwszą zdolność. Nawet jeśli przegracie walkę, po zakończeniu będzie opcja restartu.
Sprawdzać i zmieniać swoje zdolności możecie wchodząc do menu Kariery (OPTIONS), następnie wybierając MY FIGHTERS i ABILITIES.In the Spotlight
Upload a Highlight Reel to FighterNet


Banalny trofik. Aby go zdobyć musicie rozegrać walkę online, po której macie możliwość wysłania swojej walki do serwisu FighterNet. Zamiast dać QUIT po walce naciśnijcie VIEW HIGHLIGHT REEL i potwierdźcie, że chcecie wysłać filmik - DYNGFriends or Foes?
Complete a Rivalry


Jedyne czego potrzebujecie to ukończyć rywalizację ze znajomym z listy PSN. W tym celu przejdźcie z menu głównego w zakładkę "Online", a następnie "Rivalry" i zaproście znajomego do zabawy Najszybciej ukończycie rywalizację poprzez wygranie 3 walk przed czasem (KO lub SUB) - do wygrania ligi towarzyskiej potrzeba 9 pkt. Nie ma znaczenia czy wygracie rywalizację, czy przegracie - liczy się udział.First Blood
Win your first career fight


Trofeum do odblokowania w trybie Kariery - nie do pominięcia. Pucharek wpadnie wam po wygraniu pierwszej walki po podpisaniu kontraktu z UFC, a kontrakt podpiszecie po wygraniu finałowej walki The Ultimate Fighter. Podsumowując trofeum wpadnie po wygraniu drugiej walki zaliczanej do rankingu (na galach UFC), w sumie po wygraniu 6 walk (wliczając eliminacyjne z TUF).To the Top!
Earn a promotion in Online Championships


Trofeum do zdobycia w trybie online. Jedyne co potrzebujecie to po raz pierwszy awansować do wyższej Dywizji. Będąc w Dywizji White Belt potrzebujecie jedynie 8 pkt, aby awansować do Blue Belt. Trofeum zdobędziecie zdobywając wymaganą ilość punktów nawet w 10-ciu walkach. Nie powinniście mieć problemów z tym trofikiem podczas walki o pozostałe trofea online.
 

 • 3 pkt. - wygrana przez KO lub SUB
 • 2 pkt. - wygrana decyzją
 • 1 pkt. - przegrana decyzją
 • 0 pkt. - przegrana przez KO lub SUB

UFC Contract!
Win The Ultimate Fighter in Career


Trofeum zdobędziecie wygrywając The Ultimate Fighter (w trybie Kariery) - pierwsze walka na gali UFC (dokładnie to będzie wasza 5 walka).The Big Time
Fight on the main card of a UFC event in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Trofik odblokujecie jeśli w trybie Kariery dostaniecie ofertę pojedynku, która będzie jedną z walk wieczoru. Jak tego dokonać? Musicie toczyć dobre walki i wygrywać jak najwięcej z nich.
Jeśli zamierzacie się trzymać mojego planu na przejście Kariery to przy wygrywaniu WSZYSTKICH starć powinniście dostać to trofeum o okolicach 15-stej walki.#1 Contender!
Fight for a title in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Trofeum za uzyskanie statusu pretendenta do Pasa UFC w danej kategorii wagowej (tryb Kariery). Podobnie jak wyżej, czyli "róbcie" dobre walki i wygrywajcie jak najwięcej z nich. Zawsze możecie zerknąć i sprawdzić gdzie obecnie się znajdujecie w menu Kariery (OPTIONS), w zakładce UFC WOLRD, a następnie wybierając POWER RANKINGS - musicie być na pozycji nr 1.
Natomiast jak pójdziecie według moich wskazówek i wygracie WSZYSTKIE walki, powinniście wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu w okolicach 20 walki.Iron Chin
Survive a stun state


To trofeum powinno wpaść naturalnie, ponieważ stan ogłuszenia pewnie przetrwacie setki razy Po niektórych mocnych ciosach wasz zawodnik będzie ogłuszony (będzie się zataczał lub padnie na matę), jeśli przeciwnik nie dokończy dzieła trofeum wpadnie.
Jeśli jakimś cudem nie dostaniecie tego trofika podczas normalnych walk to najprościej zrobicie to na dwa pady w FighNow lub w Rivalries ze znajomym. Poniżej przykład, dla ścisłości trofeum wpadnie jak byście grali Ress'em Pearson'em.
 Ahead of the Class
Earn an early promotion in Championships


Ponownie tryb online. W tym przypadku musicie awansować do wyższej Dywizji w mniej niż 10-ciu walkach. Oczywiście najłatwiej to osiągnąć w White Belt, gdzie do zakończenia sezonu i wywalczenia awansu (połączonego ze zdobyciem Pasa) potrzeba 12 pkt. Z kolejnych dywizjach do wywalczenia awansu punktów potrzeba coraz więcej.
 

 • 3 pkt. - wygrana przez KO lub SUB
 • 2 pkt. - wygrana decyzją
 • 1 pkt. - przegrana decyzją
 • 0 pkt. - przegrana przez KO lub SUBMaking Your Mark
Win 5 Career fights in a row


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Musicie wygrać 5 walk z rzędu podczas kariery - nie ważne w jaki sposób (KO, SUB, decyzją). W drodze po pucharek Gracie Pride wpadnie naturalnie.Top of the Mountain
Win a UFC title in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Trofeum za wygranie walki o Pas UFC w trybie Kariery. Aby dostać propozycję walki i PAS najpierw trzeba dostać się na szczyt rankingu (zobacz trofeum #1 Contender!). Jak już dotrzecie na szczyt rankingu, dostaniecie ofertę walki o PAS, po wygranej walce usłyszycie DING!
Jeśli nadal będziecie brnąc od wygranej do wygranej to walkę Mistrzowski Pas UFC będziecie mieli w okolicach 20-stej wygranej walki.It's Showtime!
KO an opponent via cage kick


Aby odblokować trofeum musicie znokautować przeciwnika za pomocą via cage kick. Najprościej zrobicie to poprzez podłączenie drugiego pada lub na ustawce ze znajomym. Jak nie macie drugiego pada lub znajomego z grą możecie zagrać również poprzez Share Play. A jak nie znajdzie się kolega chętny do pomocy to proponuję próbować na najłatwiejszym poziomie trudności.
Zawodnikiem, który ma w swoim repertuarze wymagany cios jest np. Antony Pettis w kategorii Lightweight. Za przeciwnika polecam wybrać Ross'a Pearson'a, który ma "najsłabszą" głowę. Podczas walki przeciwnika musimy sobie ustawić przy klatce, można go oklepać ciosami sierpowymi (aż głowa się mocno zaczerwieni), a później atakować via cage kick ( + - do przeciwnika + ), aż przeciwnik padnie Poniżej filmik poglądowy.

 The Art of Eight Limbs
Land a left and right punch, kick, knee, and elbow in the same round.


Trofeum powinno wpaść naturalnie podczas walki o najbardziej wymagające trofea. Aby sreberko zagościło w waszym profilu musicie wykonać celny cios lewą i prawą pięścią, łokciem i kolanem w jednej rundzie. Jeśli jakimś cudem nie wpadnie podczas normalnej rozgrywki odpalcie FighNow (na najniższym poziomie) i uderzcie przeciwnika wymaganymi ciosami, wpadnie po kilku sekundach. Nie będę tutaj opisywał konkretnych zawodników, nie ma to znaczenie - różnią się tylko kombinacjami ciosów.I'll Stand, Thanks
Stuff five or more takedowns in a single fight


To trofeum również powinno wpaść podczas normalnej rozgrywki - musicie obronić się 5-cio krotnie przed próbą obalenia podczas jednej walki. Obrona przed obaleniem jest prosta + prawa gałka w dół. Skuteczna obrona zależy od czasu reakcji na próbę obalenia.
Jak w przypadku wszystkich trofeów z serii "zrób coś w określony sposób", tak i w tym przypadku najprościej zrobicie to na dwa pady lub ze znajomym. Przykład poniżej (na dwa pady) - atakujący + rotacją prawą gałką, a broniący + prawa gałka w dół.

 Do an AMA!
Gain 50,000 fans in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Teoretycznie jest do pominięcia, ale wygrywając WSZYSTKIE walki 50 tysięcy fanów powinniście nazbierać do 10 walki Ja bym się tym trofeum za bardzo nie przejmował.


The Arm That Feeds
Submit opponent in the first round via Armbar


Trofeum do zdobycia w każdym trybie - musicie wygrać walkę w pierwszej rundzie przez poddanie, dokładniej zakładając dźwignię na łokieć (Armbar). Dźwignia jest prosta i chyba każdym zawodnikiem można ją założyć, ale jest jedną z najtrudniejszych do skończenia (5 etapów obrony). Jeśli nie dacie rady wykonać tego w karierze lub podczas walk online to spróbujcie na dwa pady lub na najniższym poziomie trudności w FighNow. Na filmiku poniżej nagrałem dwa przykłady, pierwszy walcząc z AI (najniższy poziom), drugi na dwa pady. Po obaleniu przeciwnika musicie obejść gardę i dojść do "dosiadu" (rotacyjne ruchy prawą gałką), a następnie + rotacyjny ruch prawą gałką.

 Fight of the Night
Win a Fight of the Night bonus in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Aby pucharek wpadł walka waszego zawodnika musi być uznana za walkę wieczoru (Fight of the Night). Radzę nie zaprzątać sobie tym głowy do momentu, aż będziecie walczyć o PAS. Od tego momentu (jeśli będziecie wygrywać WSZYSTKIE walki) wasze walki będą ostatnie na GALI i z najlepszymi zawodnikami w danej kategorii wagowej. Na to trofeum nie ma reguły. Dostałem sporo takich wyróżnień, nawet w walkach, które kończyły się w pierwszych rundach. Wszystko zależy od tego jak potoczyły się losy pozostałych pojedynków.
Kilka porad jak sprawić by walka mogła zostać uznana za najlepszą na GALI:
- walka powinna trwać raczej długo, może zakończyć się decyzją sędziów,
- starajcie się zadawać dużo ciosów + ciosów specjalnych (widowiskowych),
- starajcie się obalać i próbować zadawać dźwignie (nawet nieudane są też pozytywnie postrzegane).Submission of the Night
Win a Performance of the Night by Submission


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Jeżeli będziecie walczyć o trofeum Gracie Pride to poddanie wieczoru powinniście osiągnąć podczas jednych z pierwszych walk. W tym przypadku również na przyznanie nagrody mają wpływ pozostałe walki - bo jeżeli wasza walka zakończy się poddaniem jako jedyna z całej GALI to zawsze dostaniecie wyróżnienie. Aby zwiększyć szanse na premie należy zakończyć walkę jak najwcześniej, można również zastosować bardziej skomplikowane metody poddania (Gogoplata, Omoplata, Twister).Knockout of the Night
Win a Performance of the Night by Knockout


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
KO wieczoru polecam zostawić sobie na koniec. Jeśli poszliście za moimi radami, zawodnika rozwijaliście pod kontem parteru i poddań to stójkę ulepszycie po około 30-stej walce. Przy KO podobnie jak wyżej, może się zdarzyć, że wasz nokaut będzie jedynym na GALI więc nie będzie problemów z jego zdobyciem. Choć szybkie (najlepiej w ciągu pierwszej minuty) i efektowne praktycznie gwarantują otrzymanie wyróżnienia.A False Sense of Security
Finish an opponent in the last 10 seconds of the last round


Zakończyć walkę przed czasem podczas ostatnich 10 sekund ostatniej rundy podczas normalnych walk jest nie lada wyczynem. Także proponuję FightNow lub Rivaly ze znajomym i wpadnie za pierwszym podejściem. Dodam tylko, że standardowe walki są 3-rundowe, walki o PAS są 5-rundowe. Postanowiłem nagrać filmik z dwoma możliwymi zakończeniami - KO lub SUB, ponieważ nie jest powiedziane w jaki sposób walka na się zakończyć (może być również TKO). Podpowiem tylko, że w przypadku poddania w nogi przeciwnika należy pójść w okolicach minuty przed końcem i podczas "zapinania" dźwigni możemy zrobić jakiś błąd aby przedłużyć czas do skończenia (Ambar składa się z pięciu etapów). Natomiast przy wykończeniu przez KO dobrze jest podczas pierwszych dwóch rund lekko (albo mocno, byle nie za mocno ) "oklepać" głowę rywala i właściwy atak zacząć na około 12 sekund przed końcem walki.

 Knockout Season
Finish an entire Championships Season by knocking out every opponent.


Zdecydowanie jedno z dwóch najtrudniejszych trofeów online. Waszym zadaniem będzie ukończyć Sezon (Dywizję) kończąc wszystkie walki przez nokaut (KO). Najłatwiej tego dokonać w pierwszej dostępnej Dywizji (White Belt). Ukończenie sezonu wiąże się z wygraniem "Białego pasa", a potrzebujemy do tego 12 pkt. - czyli musicie wygrać 4 walki z rzędu przez KO. Runda, w której będzie KO nie ma znaczenia, a walki w tym trybie trwają 3 rundy. Osobiście polecam wybierać kategorię kobiecą (BANTAMWEIGHT - musicie odznaczyć pozostałe kategorie wagowe), albo grają w nią faktycznie Panie, albo początkujący gracze wyszukują przeciwników we wszystkich kategoriach. Zdecydowanie najlepsza Figterka - Ronda Rousey. Jeśli lepiej czujecie się np. w wadze ciężkiej - tam również jest kilka świetnych zawodników. Dodam, że nie musicie wszystkich czterech walk rozgrywać tym samym zawodnikiem, mogą to być inni, a także inne kategorie wagowe.
Dość istotną sprawą jest różnica między KO, a TKO, które nie wlicza się do tego trofeum. NIGDY nie wykańczajcie zawodnika leżącego na macie, KO musi być wykonane w stójce.

 


Dość ciekawa metoda na KO. W parterze (przy dosiadzie lub będąc za plecami rywala) oklepujemy mu twarz, a jak jest już mocno czerwona, wstajemy i kończymy dzieło (przykłady poniżej).Dwa filmiki, które nagrałem podczas zdobywania tego trofeum, są to dwie ostatnie walki potrzebne do wywalczenia Pasa White Belt. Oba filmiki pokazują, że warto grać do końca

 

 


Ważne: Jeżeli przeciwnik wyjdzie w trakcie walki lub nawet w momencie jej zakończenia i nie zobaczycie charakterystycznego podsumowania walki, tylko będziecie mieli opcję "Quit" - NIE zaliczy wam wygranej walki przez KO i całą zabawę trzeba będzie zaczynać on nowa (przykład w filmiku poniżej).

 Submission Season
Finish an entire Championships Season by submitting every opponent.


Drugie najtrudniejsze trofeum online. Waszym zadaniem będzie ukończyć Sezon (Diwizję) kończąc wszystkie walki przez poddanie (SUB). Najłatwiej jest to zrobić w pierwszej dostępnej Dywizji (White Belt). Ukończenie sezonu wiąże się z wygraniem "Białego pasa", a potrzebujemy do tego 12 pkt. - czyli musicie wygrać 4 walki z rzędu przez SUB. Nie jest istotnie, w której rundzie (macie na to aż 3). Do wygranych przez poddanie również polecam wybierać kategorię kobiecą (BANTAMWEIGHT). W tym przypadku również zdecydowanie najlepsza Figterka (tym razem do poddań) - Ronda Rousey. Jeden fajny przykład postanowiłem wam pokazać, że warto walczyć do końca (walczę w czerwonych taśmach na rękawicach).

 


Ważne: Jeżeli przeciwnik wyjdzie w trakcie walki lub nawet w momencie jej zakończenia i nie zobaczycie charakterystycznego podsumowania walki, tylko będziecie mieli opcję "Quit" - NIE zaliczy wam wygranej walki przez SUB i całą zabawę trzeba będzie zaczynać on nowa (przykład w filmiku poniżej).


 The Prodigy
Complete Career with a win rate above 85%


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Po zakończeniu kariery musicie mieć stosunek wygranych do przegranych powyżej 85%. Jak piszę od samego początku, napiszę to jeszcze raz - polecam wygrać WSZYSTKIE! walki (można próbować do skutku - szczegóły w Mapie przejścia). Walk zaliczanych do rankingu miałem 38 (2 krotnie - drugi raz przechodziłem specjalnie dla was, aby sprawdzić co i jak). Trofeum wpadnie dopiero po zakończeniu kariery.To the Wire
Avoid relegation on the 10th fight of a Championships season


Aby odblokować srebrny pucharek musicie zapewnić sobie utrzymanie w Dywizji (tryb Online Championships)w ostatniej (10-tej) walce. Trofeum możecie odblokować najwcześniej w Dywizji Blue Belt (czyli 2-gier, zaraz po "Białym pasie"). W Blue Belt próg utrzymania się wynosi 8 pkt., także musicie tak prowadzić swoje walki, aby po 9-tej mieć maksymalnie 7 pkt. Następnie w ostatniej walce zdobywacie min. 1 pkt i pucharek wpadnie. Oczywiście możecie zrobić to w wyższych Dywizjach, ale punków trzeba w nich zdobyć więcej, a przeciwnicy są mocniejsi i bardziej doświadczeni, co może powodować problemy ze zdobyciem choćby 1 pkt. w ostatniej walce.
 

 • 3 pkt. - wygrana przez KO lub SUB
 • 2 pkt. - wygrana decyzją
 • 1 pkt. - przegrana decyzją
 • 0 pkt. - przegrana przez KO lub SUB


Ps. Jak już będziecie mieli wymagane punkty już po 2-giej, 3-ciej walce pozostałe przegrywajcie (dajcie się szybko oklepać), nie wychodźcie z walki (też tak można) - może akurat ktoś coś próbuje zrobić, a ucieczka z walki blokuję drogę do trofeów (pisałem o tym wcześniej).You Earned It
Earn promotion on the 10th fight of a Championships season


Z kolei, aby odblokować ten pucharek musicie awansować do wyższej Dywizji (tryb Online Championships)w ostatniej (10-tej) walce. Trofeum możecie odblokować najwcześniej w Dywizji Blue Belt (czyli 2-gier, zaraz po "Białym pasie"). W Blue Belt awans uzyskacie powyżej 14 pkt., także musicie tak prowadzić swoje walki, aby po 9-tej mieć maksymalnie 13 pkt. Następnie w ostatniej walce zdobywacie min. 1 pkt i pucharek wpadnie. Oczywiście możecie zrobić to w wyższych Dywizjach, ale punków trzeba w nich zdobyć więcej, a przeciwnicy są mocniejsi i bardziej doświadczeni, co może powodować problemy ze zdobyciem choćby 1 pkt. w ostatniej walce.
 

 • 3 pkt. - wygrana przez KO lub SUB
 • 2 pkt. - wygrana decyzją
 • 1 pkt. - przegrana decyzją
 • 0 pkt. - przegrana przez KO lub SUB


Ps. Jak już będziecie mieli wymagane punkty już po 2-giej, 3-ciej walce pozostałe przegrywajcie (dajcie się szybko oklepać), nie wychodźcie z walki (też tak można) - może akurat ktoś coś próbuje zrobić, a ucieczka z walki blokuję drogę do trofeów (pisałem o tym wcześniej).


You Got Somewhere to Be?
Finish a fight in the first 60 seconds.


Jeżeli ten trofik nie wpadnie wam podczas normalnej rozgrywki w karierze, online lub kanapowego mordobicia - nic trudnego. Możecie to zrobić na najłatwiejszym poziomie trudności w trybie FightNow - zawodnicy nie mają większego znaczenia. Prawdopodobnie najmniej odpornym zawodnikiem na uderzenia w głowę jest Ross Pearson z kategorii Lightweight, także jego ostawcie sobie za przeciwnika, a sobie wybierzcie kogoś mocnego w stójce, np. Antony Pettis. Najszybszy sposób to nawalać sierpami ( - w kierunku rywala + / - naprzemiennie). Poniżej, krótki filmik poglądowy

 Iron Heart
Recover from a stun state and finish your opponent in the same round.


Musicie znokautować przeciwnika w tej samej rundzie w której byliście ogłuszeni. Nie będę się rozpisywał, jak wam nie wpadnie podczas Kariery i online odpalcie FightNow na najniższym poziomie lub dwa pady. Nie brońcie się, jeśli przeciwnik was mocno uderzy i będziecie w stanie ogłuszenia to bierzcie się za konkretny atak, aby wykończyć go w tej samej rundzie. Poniżej przykład (metoda na dwa pady).

 


Stand and Bang
Finish an opponent without ever going to the ground or blocking


Musicie wygrać walkę nie będą nigdy na macie, jak również nie używając bloku (przycisk ). Trofeum można połączyć z Got Somewhere to Be? (odsyłam do opisu dwa trofea wyżej ).Gracie Pride
Earn 12 consecutive submission wins in Career


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Jedno z trudniejszych osiągnięć podczas Kariery - wygrać 12 walk z rzędu przez poddanie (SUB). Jeśli będziecie grali na poziomie Pro, polecam zrobić to trofeum na samym początku swojej przygody z UFC. Na samym początku poradnika (Mapa przejścia, Krok 2) podałem wskazówki jak najlepiej przebrnąć przez Karierę na najwyższym poziomie uwzględniając wygranie 12 walk przez poddanie.
Krótkie streszczenie wskazówek znajdziecie w spoilerze.
 

 • wybierz zawodnika wywodzącego się z ...
 • wszystkie treningi ukończ z wynikiem "BLACK BELT" (możesz je powtarzać do skutku)
 • wygrywaj wszystkie walki przez poddanie, począwszy od swojej pierwszej na Gali UFC - walki można powtarzać do skutku
 • od początku kariery rozwijaj umiejętności: ... (do maksimum - równomiernie)


Jeżeli pominiecie to trofeum lub z jakiś względów nie będziecie wstanie wygrać 12 walk pod rząd, to zawsze możecie rozpocząć nową karierę na najniższym poziomie trudności. W tym wypadku nie musicie robić żadnych treningów, przeciwnicy są tak banalni, że walki trwają kilkanaście sekund. Nagrałem pierwsze 6 walk w karierze na najniższym poziomie trudności, sami zobaczcie jakie to banalne

 


Forefathers
Get inducted to the Hall of Fame in Career on the hardest difficulty setting


Uwaga: Trofeum do pominięcia!
Po zakończeniu kariery (grając na poziomie Pro) portret waszego wirtualnego Fightera musi zawisnąć Galerii Sław (Hall of Fame) UFC. Jak tego dokonać? Najpewniejszą metodą jest wygranie WSZYSTKICH walk (który to już raz to napisałem? ). Ale nie znalazłem jednoznacznych wskazówek, podobno 85% wygranych walk wystarczy, ale uważam, że wygranie dodatkowych 5 walk nie robi wielkiej różnicy. Osobiście nie miałem problemów i nie słyszałem aby ktokolwiek miał ze zdobyciem tego trofeum po wygraniu WSZYSTKICH walk Trofeum wpadnie po zakończeniu kariery - nie bezpośrednio po ostatniej walce.


There Is No "Try"
Complete all Challenges


Jak może czytaliście polecam ten trofik zrobić na samym początku gry, nauczy to was sterowania i sposobów wyprowadzania ciosów, wchodzenia w klincz, obalania, zakładania dźwigni i wiele, wiele więcej. Wszystkich wyzwań jest 90. Aby Challenges był zaliczony do trofeum musicie zrobić je przynajmniej na White Belt (w większości jest to 200 pkt.). Nie będę tu opisywał tych wyzwań, ponieważ przy każdym wyzwaniu macie opis co należy zrobić. Niektóre zaliczycie za pierwszym razem, z innymi trzeba będzie troszkę popróbować. Poniżej nakreślę wam ile i w jakiej płaszczyźnie wyzwan macie do zrobienia.

Stand Up - 50
 • Movement - 10
 • Advanced Stand Up - 10
 • Heavy Bag - 10
 • Thai Pads - 10
 • Blocking - 10

Clinch - 20
 • Clinch Striking - 10
 • Clinch Control - 10

Ground - 20
 • Wrestling - 10
 • Brazilian Jiu-Jitsu - 10

Jeśli poradnik Ci pomógł zaznacz to, klikając pod spodem "Dzięki"