PRZEGLĄD:

Trudność zdobycia 100%: 2/10 (ocena osobista)
Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 4-5 godzin
Trofea offline: 7 (5 , 1 , 1 )
Minimalna liczba przejść: Jedno
Zalecana ilość przejść: Jedno
Trofea do pominięcia: Nie
Zabugowane trofea: Nie
Liczba graczy/kontrolerów: Jeden, opcjonalnie można grać w coop / Jeden


WSTĘP:

Naszą przygodę rozpoczynamy od nagłego zestrzelenia helikoptera, którym lecimy razem z naszym pilotem. Kiedy maszyna spadnie na ziemię, tracimy na jakiś czas przytomność. Po jej odzyskaniu okazuję się, że znajdujemy się w Himalajach, a ślad po naszym pilocie zaginął. Rozpoczynamy poszukiwania naszego kompana.


MAPA PRZEJŚCIA:

Krótki wstęp do pierwszej misji:

Dolina Yeti nie jest wielkim obszarem, ale na początku możemy być jednak innego zdania. Na mapie, będziemy mogli zobaczyć wiele broni specjalnych, które są za darmo, jeżeli je tylko znajdziemy, w tym najlepszy karabin w całej grze - Piła. I właśnie od tego proponuję zacząć. Na pewno pamiętacie strażnice, które się przejmowało w głównej kampanii. To będzie nasze pierwsze zadanie. Będziemy musieli dostać się do stacji przekaźnikowej i ją przejąć - można na Rambo ale to wiąże się wezwaniem posiłków, a my na początku gry, nie mamy zbyt wielkiego wyboru broni - na pewno będziemy mieć łuk albo oczywiście drugie podejście typu "skradanka". Niezależnie jak to zrobimy, po przejęciu stacji, stanie się ona naszą główną bazą. Kiedy już zadomowicie się w swojej chatce, nie uruchamiajcie kolejnej misji, tylko bierzcie skuter i zasuwajcie po Piłę. Poniżej daję filmik z jej lokalizacją. Jak już wspomniałem, Piła to najlepszy karabin w grze i bardzo nam ułatwi wszystkie walki, a zwłaszcza pokonanie Yeti.

 


Rozbudowa bazy:

Kiedy spojrzymy na mapę, zobaczymy ikonki z zadaniami rozbudowy naszej stacji przekaźnikowej. Proponuję dalszą grę rozpocząć właśnie od ukończenia wszystkich misji z tym związanym. Bardzo ułatwi nam to dalszą grę, bo jak się później okaże, spędzimy w naszej kryjówce pięć nocy. W każdą noc, nasza kryjówka będzie atakowana i te ataki będą się nasilać z nocy na noc. Dojdzie nawet do tego, że będziemy prócz zwykłych ludzi, musieli bronić się przed Yeti, dlatego ustawienie pułapek polecam zrobić już na początku, nim weźmiemy się za główne misje.

Fabuła i reszta:

Ostatnim krokiem jest fabuła. Posiadając już karabin oraz pułapki w naszej bazie, spokojnie możemy rozwijać wątek fabularny. Misji jest tylko kilka, więc cała fabuła zajmie nam około 1,5 godzinki. Jeżeli postanowiliście zagrać tak jak ja, to po ukończeniu ostatniej misji będziecie mieć 100%.


PORADNIK:

Nie ma jak w domu
Zajmij stację przekaźnikową (Dolina Yeti).

Jest to pierwsze trofeum, jakie dostaniemy w grze. Zaraz po przejęciu stacji przekaźnikowej, trofeum się pojawi. Polecam przejąć ją po cichu, używając łuku oraz eliminacji .

Ocalony
Obroń stację przekaźnikową i przeżyj pierwszą noc (Dolina Yeti).

Drugie trofeum, jakie pojawi się na naszym koncie. W naszej stacji przekaźnikowej spędzimy łącznie pięć nocy. W każdą noc będziemy napadani przez wrogie oddziały, a także Yeti. Jeżeli mamy karabin specjalny: Piła i wszystkie pułapki, to obrona naszej bazy nie będzie stanowić większego problemu. Czasem zdarzy się, że ktoś jednak przedostanie się do bazy i będzie próbował podłożyć ładunki wybuchowe, wtedy mamy kilka sekund na zabicie takiego delikwenta. Jeżeli nam się to nie uda, misja zakończy się fiaskiem. Gdy dojdzie do tego, że prócz wojsk będzie jeszcze Yeti, proponuję przyczaić się gdzieś, a ów stwór załatwi część, jak nie wszystkich wrogich żołnierzy, po czym będziemy musieli go zabić. W naszym menu możemy rozwijać nasze umiejętności, tak jak miało to miejsce w głównej kampanii. Zalecam na samym początku ulepszanie tylko zdrowia, gra za każdą misję oferuje bardzo dużo punktów doświadczenia. Wszystkie punkty polecam pakować tylko w nasze ulepszanie zdrowia oraz regeneracji, resztą ulepszeń nie ma co się przejmować.

Budowniczy
Ukończ 1 zadanie związane z rozbudową stacji (Dolina Yeti, tylko poj. gracz).

Patrz trofeum Mistrz budowy

Mistrz budowy
Ukończ wszystkie zadania związane z rozbudową stacji (Dolina Yeti, tylko poj. gracz).

Wszystkich misji rozbudowy jest 9 i zaznaczone są one ikonką wykrzyknika na naszej mapce. Większość z nich polega na odnalezieniu ciężarówki z zapasami, zabicie broniących jej żołnierzy i doprowadzenie jej do naszej bazy. Prócz tego przyjdzie nam bronić jaków przed panterami, a także wspinać się po górach w poszukiwaniu broni. Mając nasz super karabin nie będziecie mieć żadnych problemów z ukończeniem tych misji. Po wykonaniu ostatniego zadania jedyne srebrne trofeum zasili wasze konto.

Przebudzony!
Ukończ kampanię w dodatku Dolina Yeti (Dolina Yeti).

Jest to pucharek oczywiście za ukończenie wszystkich misji z fabuły. Zadania, tak jak wspominałem, są bardzo łatwe i przyjemne.

Duchowy łowca
Zabij yeti (Dolina Yeti, tylko poj. gracz).

Patrz trofeum Mistrz przebudzonych

Mistrz Przebudzonych
Zabij 5 yeti (Dolina Yeti, tylko poj. gracz).

I jest nasza gwiazda odcinka
Jeżeli jakimś cudem po piątej nocy i obronie naszej stacji przekaźnikowej nie będziemy mieć tego pucharka, to takiego stwora możemy spotkać praktycznie wszędzie. Jest duży, włochaty i widać go z daleka Raczej tradycyjnymi karabinkami ciężko będzie go zabić - próbowałem i jak kulą w płot. No ale od czego mamy piłę - kilka strzałów i kiedy nasza gwiazdeczka schowa główkę miedzy łapki jest to oznaka, że raczej długo już nie pociągnie. Wtedy zachodzimy go szybko od tyłu - hehehe wiem dobre i pojawi nam się eliminacja. Uruchamiamy ja za pomocą , automatycznie wskakujemy mu "na barana" i spamujemy przycisk, który aktualnie nam gra pokazuje. Oczywiście można władować w niego cały magazynek i też padnie, bez potrzeby eliminacji. Zabijając go przez otrzymujemy jednak więcej punktów doświadczenia.