Autorami poradnika są: zrelaxowany85, Dzej003
Przegląd:  • Trudność zdobycia 100%: 5/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: od 200 do 300 godzin
  • Trofea offline: 3
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia: 0
  • Zabugowane trofea: 0
  • Online Pass: gra darmowa
  • Liczba graczy/kontrolerów: 1-8/1
Wstęp:Infinity to już enta odsłona znanej niemal wszystkim serii Ace Combat, tym razem podana graczom jako Free to Play, czyli darmowa gierka do pobrania z Ps Store, w której zaimplementowano mikropłatności lecz i bez nich można śmiało cieszyć się zabawą. Głównym ograniczeniem jest paliwo (baryłki), które odnawia nam się co 4 godziny do maksymalnie 3 podstawowych baryłek (1 baryłka = 1 lot).

Akcja dzieje się w nieokreślonej przyszłości na niezidentyfikowanym terenie, lecz nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż meritum gry skupia się na potyczkach 2 rywalizujących drużyn walczących ze wspólnym wrogiem. Gra początkowo nie oferowała za wiele, lecz ciągłe update-y sprawiły, iż jest w czym przebierać, masa samolotów i części, sporo różnorodnych i ciekawym misji i liczne eventy (deathmatch/team deathmatch) sprawiają, że nie jest nudno i jest co robić.

Nigdy nie byłem wielkim fanem latania w grach ale przy tym tytule bawiłem się świetnie przez blisko 300 godzin, polecam.

 

- Dzej003Mapa przejścia:Zaczynamy od Tutoriala, który wprowadzi nas w mechanikę gry oraz zgarniemy trofeum:

Letter of Appointment (ukończenie szkolenia)

Następnie wykonujemy dostępne misje offline w Trybie Kampanii, za co wpadnie nam pucharek:

First Job (ukończenie pierwszej misji)

Kiedy już wprawimy się nieco w bojach przechodzimy do soli tej gry, czyli Trybu Online - misji co-op, w których wpadną nam pucharki:

From Battlefield To Battlefield (rozegranie meczy na 5 różnych mapach)
Countless Kills
Incalculable Amount of Damage (zestrzelenie po 3 tysiące celów naziemnych i powietrznych)
Favorite Aircraft (rozbudowa samolotu do 5 poziomu)
Emergency! (ukończenie misji specjalnej)
Money Game (zebranie 10 milionów kredytów)
Rapid Research and Development (zamówienie 50 samolotów/części z drzewka rozwoju)
Unlimited Potential (MVP, czyli najlepszy gracz w meczu)
No Longer A Rookie
Welcome To The Officer Club
Wings of the Frontline
Pilot For Life (awans na coraz wyższe stopnie wojskowe)

Na sam koniec możemy zostawić dokończenie misji singlowych, gdzie wzięcie w nich udziału, wymaga pierw wykupienia, a na to potrzeba oczywiście grubych milionów, za co otrzymamy:

Dawn Of The Endless War

- Dzej003
Poradnik:
Unlimited Potential
Selected as MVP for an Online Co-Op Mission.

Musimy zostać MVP meczu, czyli zdobyć najwięcej punktów w najlepszej drużynie. Trofeum raczej proste, a można je sobie dodatkowo ułatwić wybierając mecz na 4 graczy. (Online Co-Op Missions, Room Search lub Create Room, 4 players)

- zrelaxowany85

Letter of Appointment
Completed the flight tutorial.

Kolejny prosty puchar, wystarczy wejść w Campaign, następnie w Test Flight i Flight Tutorial, po czym ukończyć krótką szkołę pilotażu. Polecam to zrobić jako pierwsze trofeum, gdyż przy okazji nauczycie się latać i obsługiwać uzbrojenie.

- zrelaxowany85

First Job
Participated in "Lost Butterfly".

Wystarczy ukończyć (nie można być zestrzelonym!) pierwszą dostępną misję w kampanii. Ranga (od E do A) nie ma znaczenia.

- zrelaxowany85

Dawn Of The Endless War
Participated in "Far Eastern Front".

Należy ukończyć piątą misję w kampanii. Aby dotrzeć do tej misji musimy przejść wcześniejsze misje i wykupić MISSION#5, łącznie potrzebujemy 1.000.000 Credits.

- zrelaxowany85

Emergency!
Participated in a Special Raid Mission.aa.

Czasami po misji co-op wyświetla się jedna z trzech misji dodatkowych Moby Dick, należy taką misję ukończyć nie trzeba wygrywać.

- zrelaxowany85

Favorite Aircraft
Upgraded aircraft performance to Lv.5.

Należy ulepszyć nasz samolot do poziomu 5. Aby ulepszyć samolot należy wejść w Hangar, następnie View Aircraft Tree, naciskamy interesującą nas maszynę, po czym dajemy Upgrade Performance, pamiętajcie że nie zrobicie tego od razu, gdyż trzeba będzie trochę polatać między jednym a drugim upgrade'm, aby nasi inżynierowie rozwinęli kolejne możliwości naszego myśliwca.

- zrelaxowany85

From Battlefield To Battlefield
Participated in 5 types of missions in Online Co-Op Missions.

Należy zagrać na każdej z 5 map w trybie Co-Op : Tokyo Material Law, Aerospace Center Defense, Pipeline Destruction, Dubai Night Assault i Alps Air Corridor. Uwaga misję Moby Dick i misje z kampanii nie wliczają się do trofeum.

- zrelaxowany85

Money Game
Total rewards received surpassed 10,000,000.


Kolejne kumulacyjne trofeum. Również wpadnie w drodze do calaka.

Musimy uzbierać okrągłą sumkę 10 mln. Credits, które otrzymujemy po każdej ukończonej misji w zależności jak dobrze nam poszło. Aby otrzymać najwięcej kasy musimy spełnić kilka warunków zależnych od nas samych oraz drużyny naszej jak i przeciwnej. Najważniejszym warunkiem jest, aby misja zakończyła się najlepszą oceną, czyli S (skala ocen od E do S) musimy wyrobić się w czasie oraz zlikwidować cele, które wyznacza nam gra. W przypadku misji Specjalnych, które są losowe oraz dużo lepiej płatne musimy zlikwidować WSZYSTKICH przeciwników z mapy przed likwidacją ostatecznego celu, jeśli tego nie zrobimy, gra zaliczy nam ocenę A, a nie S.

Warunek numer 2 to zwycięstwo naszej drużyny, a to jest zależne od skilla każdego z jej członków. Ostatnim warunkiem jest czysto ukończona misja, czyli bez żadnego zestrzelenia gdyż za każdy zgon dostajemy ujemne pkt. Standardowo możemy używać pojedynczej baryłki paliwa (1 baryłka = 1 lot) lecz od czasu do czasu trwają eventy, w których możemy użyć do 3 baryłek w jednym locie, gdzie mnożnik końcowych punktów robi się ciekawy mianowicie za 2 baryłki dostajemy pkt x 2,3 (tak mi się wydaje) za 3 baryłki pkt x 3,5 dla z obrazowania w standardowej misji przeciętnie dostaniemy od 3 do 7 tyś punktów, a jeśli użyjemy 3 baryłek paliwa w misji specjalnej i pójdzie nam idealnie możemy zgarnąć nawet 250 tyś, także warto głównie inwestować w misjach specjalnych. Kasę (pkt) dostajemy również jako nagrodę losową (skrzynki) po zakończonej misji, zazwyczaj śmieszne ilości 500-700, lecz można wyrwać złote skrzynki np. z 2 mln

- Dzej003


Countless Kills
Shot down a total 3000 aircraft.

Zestrzelenie 3000 pojazdów latających zajmie nam sporo czasu, lecz gdy celujemy w calaka to wpadnie samo podczas online-owych batalii. Gra zalicza wszystko co lata czyli samoloty, śmigłowce, drony czy pociski balistyczne wszelkiego rodzaju.

- Dzej003


Incalculable Amount of Damage
Destroyed a total of 3000 ground targets.

Tym razem musimy zniszczyć 3000 celów naziemnych, a jest ich całe mnóstwo zależnie od planszy na jakiej latamy: czołgi, wozy bojowe, działka, wyrzutnie rakiet, łodzie, statki, niszczyciele, łodzie podwodne, radary, wieże transmisyjne, bunkry, słupy energetyczne, silosy, platformy naftowe itd. Podczas drogi do calaka wpadnie samo.

- Dzej003


Rapid Research and Development
Ordered a total of 50 aircraft and aircraft parts from the manufacturing plant.

 

Fioletowe to samoloty Multiroles.
Niebieski to samoloty Fighters.
Czerwone to samoloty Attackers.
Żółte to części do samolotów.
Czarne to stopnie wojskowe, po których będziemy mieć dostęp do lepszych maszyn i części.


Aby dostać to trofeum należy wykupić/zamówić 50 samolotów/części z owego drzewka. Wykupujemy za kasę/kredyty otrzymane po każdej zakończonej misji. Początkowo sumy jakie musimy wydać są nieduże, lecz im dalej tym lepsze części i maszyny, co za tym idzie ceny rosną nie raz do astronomicznych. Jeśli chcemy wbić calaka i mieć mocny samolot z najlepszymi akcesoriami to trofeum wpadnie nam przy okazji. Polecam przyjrzeć się drzewku już na samym początku, wybrać sobie konkretną ścieżkę rozwoju i trzymać się jej w drodze do wymarzonego pojazdu powietrznego.

- Dzej003


No Longer A Rookie
Ranked up for the first time.

Będzie to nasze pierwsze trofeum po zetknięciu się z trybem online w tym tytule. Pierwsza ranga, czyli SERGEANT powinna wpaść po pierwszym ukończonym locie łatwizna. Więcej na temat rang w opisie pucharka Pilot For Life.

- Dzej003


Welcome To The Officer Club
Promoted to the rank of Second Lieutenant.

Stopień Podporucznika otrzymamy po zdobyciu 500 pkt doświadczenia w online-owych potyczkach. Więcej na temat rang w opisie pucharka Pilot For Life.

- Dzej003


Wings of the Frontline
Promoted to the rank of Major.

Aby otrzymać awans na Majora, musimy poświęcić już sporo czasu, gdyż pucharek wpada po zdobyciu 99,716 punktów doświadczenia w sieciowych bataliach. Więcej na temat rang w opisie pucharka Pilot For Life.

- Dzej003


Pilot For Life
Promoted to the rank of Colonel.
[/COLOR]
Będzie to prawdopodobnie ostatnie trofeum jakie przyjdzie Wam zdobyć, gdyż droga do niego jest długa, bardzo długa a osiągniemy ją dokładnie po zdobyciu 481,637 pkt., gdzie na jeden lot przypada mniej więcej od 100 do 600 pkt.

Zależy to od kilku czynników. Głównym oczywiście jest to jak sobie radzimy na "placu" boju. Punkty dostajemy za niemal wszystko podczas misji, aczkolwiek musimy być w tym najlepszym z grających, czyli np. lot z największą prędkością i analogicznie z najmniejszą, na najwyższym pułapie i na najmniejszym, najwięcej zestrzelonych celów powietrznych/lądowych przy pomocy działa maszynowego naszego samolotu itd. Jest tego naprawdę masa lecz nie należy się zbytnio na tym skupiać gdyż są to cząstkowe końcowej oceny. Możemy podejrzeć jakie otrzymaliśmy w statystykach, nie ma tam podanych punktów, ile za konkretną rzecz przyznają, a tylko ile razy zdobyliśmy dany Award. Wpływ na ilość punktów ma również wybór misji i oczywiście ocena na jaką ją ukończymy. Najlepiej płatne misje to oczywiście Specjalne, lecz te zdarzają się stosunkowo rzadko, jeśli mamy okazję zawsze bierzmy w nich udział. Po którymś z update-ów, niektóre misje podstawowe doczekały się swoich odpowiedników w wersji HARD i jeśli mamy ciśnienie, aby jak najszybciej zbierać potrzebne punkty to skupiamy się właśnie na nich. Trzeba zaznaczyć, iż w nich poziom trudności wzrasta drastycznie i potrzeba ogarniętych graczy, aby zaliczyć misję na najwyższą ocenę "S".

Również zauważyłem, że więcej punktów wpada jeśli latamy z lepszymi graczami od siebie. Gracz startuje z 1500 punktami skilla i w zależności jak mu idzie, owe punkty spadają bądź wzrastają. Jeśli robimy misję z graczami którzy mają od nas mniejsze umiejętności (wyrażone punktowo) to nawet będąc najlepszym na polu bitwy zgarniemy sporo mniej punktów niż latając z ekipą mocniejszą od nas, nawet będąc w połowie stawki na koniec misji. Także moja rada jest taka, aby grać nie tylko efektywnie (niszczenie celów) ale i efektownie (akrobacje) wtedy i większa satysfakcja z gry i więcej nagród za nasz trud.

Przyjdzie nam wziąć udział w grubo ponad 1000-u lotów, na co poświęcimy również grubo ponad 200 godzin, kto odważny niech siada za stery.

Na koniec dokładny spis, ile punktów potrzeba do danej rangi.

- Dzej003