PRZEGLĄD:


Trudność zdobycia platyny: 2/10 z botami 1/10 z ustawką
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: do 5 h
Trofea offline: 19 ( 1 , 9 , 6 , 3 )
Trofea online: 19 ( 1 , 9 , 6 , 3 )
Minimalna liczba przejść: po jednym na Arms Race (Wyścig Zbrojeń) i Gra turniejowa
Zalecana ilość przejść: Graj aż zdobędziesz platynę, kilka razy dany tryb zagrasz
Trofea do pominięcia: brak
Zabugowane trofea: brak
Online Pass: brak
Liczba graczy/kontrolerów: 1 (możliwe podłączenie myszki i klawiatury)


WSTĘP:


Counter Strike: Global Offensive to kontynuacja dobrze nam znanej serii Counter Strike z PC.
Global Offensive pojawiło się w 2012 roku i miało zdetronizować dotychczasowego króla tej serii czyli 1.6, w którego spora część ludzi nadal grała, pomimo wypuszczenia wersji Condition Zero i Source. CS GO pojawiło się na PC, ale i też po raz pierwszy na konsolę Sony.
Gra to przede wszystkim rozgrywka sieciowa, bo istnieje jeszcze opcja gry z botami. Na PS3 ukazała się tylko w Ameryce, co jest dziwne bo posiada ona do wyboru np język polski. Miała zagościć na europejskim PS Store, ale Valve jaki i Sony coś ..... (wstaw słowo, które uważasz za stosowne ). Niestety, w przeciwieństwie do wersji PC, konsolowa szybko opustoszała i jest odpalana tylko, aby wbić szybką platynę. W opcjach mamy też możliwość podłączenia myszki i klawiatury, co jest miłym zaskoczeniem


MAPA PRZEJŚCIA:


Do tej gry mapa przejścia jest praktycznie zbędna, bo platyna opiera się na rozegraniu paru rund w 2 trybach, takich jak turniejowy oraz Wyścig zbrojeń. Tak więc robimy wszystkie pucharki w obydwu tych trybach
Jeszcze parę wskazówek dla szybszego wbijania platyny:
- Jeżeli gracie offline to ustawiajcie boty na poziom easy (niższe poziomy nie pozwalają na wbicie trofków)
- Jeżeli chcecie grać online i nie macie z kim to piszcie w temacie Ustawka
- Macie możliwość grania na myszce i klawiaturze, więc możecie sobie ułatwić sprawę

PORADNIK:
Platynowe trofeum CS:GO
Zdobyto wszystkie trofea CS:GO.


Brawo, właśnie splatynowałeś CS'a

Zastrzelony in flagranti
Zabij przeciwnika, który właśnie przeładowuje broń.


Gdy widzimy, że przeciwnik przeładowuje to strzelamy mu heada i po sprawie. Dostaniecie pucharek, kiedy nie będziecie się go spodziewać

Rany cięte
Wygraj pojedynek na noże.


Są na to 3 opcje, 2 z botami i jedna jako ustawka na multi. Co do opcji z botami to mamy takie:

Opcja pierwsza: Gdy tero podłoży pakę, chowamy się tak aby bot nas nie widział (nie jest to trudne bo boty na easy są strasznie toporne XD). Gdy bomba zacznie coraz częściej "pikać" boty wyciągają nóż i uciekają. Teraz wystarczy bota dogonić i uraczyć go kosą w żebra poprzez wciśnięcie (zadaje mocniejsze obrażenia niż ). Gdyby ktoś nie wiedział, nóż mamy pod , wystarczy raz wcisnąć.

Opcja druga: kupujemy Granat zapalający (CT)/Mołotowa (TT) i biegniemy szybko z wyciągniętym nożem do przeciwnika. Gdy delikwent jest blisko to rzucamy mu molo (w żargonie CS'a mołotow/zapalający) pod nogi. Bot w tej sytuacji wyciągnie nóż i zacznie uciekać z ognia (nie zawsze ale w większości przypadków), wtedy gonimy go i tak jak wyżej - kosa w żebra

Oko w oko
Zabij z broni snajperskiej wrogiego snajpera, który przymierza się do strzału.


Musimy zabić snipera, który celuje (obojętnie w kogo). Osobiście zrobiłem to na Arms Race (Wyścig zbrojeń) bo na trybie turniejowym boty niechętnie kupują awp. W AR awp dostajemy po 16 killach (o ile ktoś nam kosy nie sprzeda bo cofa nam to o broń niżej) i wyczekujemy aż przeciwnik również dostanie. Gdy zdobędzie to nic innego nam nie zostaje, jak ubić go bo on cały czas w kogoś mierzy

Strzał do kaczki
Zabij wroga, który jest w powietrzu.


To trofeum wymaga kilku prób i cierpliwości. Oczywiście najszybciej można to zrobić poprzez ustawkę, bo z botami jest trochę zabawy. Robimy to na Arms Race na mapie Shoots. Zdobywamy albo Shotguna albo awp (shotgun zdobędziemy szybciej). Jeżeli chcemy zrobić to przy pomocy shotguna to stoimy z nim nad przeskokiem, gdzie boty często skaczą na tej mapie i gdy kogoś zauważymy to zabijamy. Przy awp najlepiej schować się na podeście własnego spawnu i wcelowanym w przeskok czekać na naszą ofiarę. Z awp dość ciężko jest ubić ruchomy cel na padzie, więc trzeba dobrze się wcelować. Po kilku próbach trowek wpadnie, no chyba że wybierzecie ustawkę - wtedy wpadnie zdecydowanie szybciej

Magiczny pocisk
Zabij przeciwnika ostatnim pociskiem w magazynku (z wyłączeniem karabinów snajperskich i Zeus x27.)


Wybieramy Arms Race i zabijamy do momentu otrzymania MAG-7. Gdy go mamy, wystrzeliwujemy ammo do jednej kuli, następnie podchodzimy do bota maksymalnie blisko i go zabijamy. Tak oto mamy kolejny pucharek.

Ślepa furia
Zabij przeciwnika, będąc oślepionym przez granat błyskowo-hukowy.


Kupujemy sobie Flash'a i P90 (Pro90 i do przodu ). Szukamy bota i rzucamy sobie mleko (w żargonie CS'a flash) pod nogi, przed wybuchem celując w bota. Gdy mamy mleko, strzelamy w nasz cel i zabijamy. Oto nasz kolejny puchar.

Wybuchowa wola i testament
Wygraj rundę, podnosząc bombę od upadłego towarzysza i pomyślnie ją detonując.


Bombę mają tylko terroryści, więc wybieramy stronę tt. Dajemy bombę botowi, a gdy runda się zacznie zabijamy go i podnosimy naszą paczuszkę. Idziemy ją podłożyć na bombsite i czekamy aż wybuchnie.

Urodzony zabijaka
Zabij przeciwnika pierwszym wystrzałem z broni zaraz po tym, jak skończy się twoja ochrona po odrodzeniu w trybie Wyścig Zbrojeń.


Po każdym spawnie w Arms Race (Wyścig Zbrojeń) mamy ochronę na kilka sekund. Aby zdobyć puchar, musimy zabić pierwszą pestką tuż po jej dezaktywacji. Najlepiej robić to jakimś shotgunem albo awp, no chyba że jesteście dobrymi aimerami to można nawet z pistoletu posłać jedną pestkę w głowę. Po takim killu dostaniemy puchar.

Nieugięta siła
Zabij czterech wrogów podczas jednej rundy.


Patrz trofeum Czyściciel

Czyściciel
Zabij pięciu przeciwników w jednej rundzie w trybie klasycznym.


Musimy w trybie turniejowym ubić całą drużynę, w jednej rundzie, czyli strzelić "ace" jak to się mawia w CS'ie. Nie ma na to jakiejś specjalnej metody, po prostu kupcie sobie waszą ulubioną broń i zabijcie wszystkich 5 przeciwników.

Martwy pasterz
Zabij przeciwnika, który prowadzi zakładników, nie raniąc ich.


Najlepiej zrobić to na Office. Wybieramy stronę tt oczywście, bo ct ratuje zakładników i chowamy się gdzieś żeby poczekać aż bot zabierze wszystkich zakładników. Następnie idziemy za nim i zabijamy go strzałem w głowę, aby żaden zakładnik nie ucierpiał.

PIERWSZY!
Zdobądź pierwsze zabójstwo w meczu trybu Wyścig Zbrojeń lub Demolka.


Odpalamy Wyścig zbrojeń i po starcie meczu zabijamy jako pierwsi.

Wciąż żyję
Przeżyj ponad 30 sekund w trybie Wyścig Zbrojeń lub Demolka, mając mniej niż dziesięć punktów zdrowia.


Dajemy się obić botowi do HP rzędu 1-9, a następnie chowamy się na 30 sek tak, aby nas nie zabito. Po upływie 30 sekund puchar nasz.

Nie tym razem!
Zabij gracza, który jest na poziomie złotego noża w trybie Wyścig Zbrojeń.


Złoty nóż dostajemy po 26 killu, tak więc trochę poczekamy, zanim bot się do niego dobije. Gdy bot już go otrzyma, wystarczy że go zabijemy obojętnie z jakiej broni.

Powstaniec
Zabij przeciwnika, który cię dominuje.


Dajemy się zdominować jakiemuś botowi, o ile się nie mylę musi nas zabić 5 razy, a my go nie możemy ani razu. Po zabójstwie zawsze nam pokazuje kto nas zabił i będzie tam napisane czy dany gracz już nas dominuje. Gdy będzie taka osoba, wystarczy że ją zabijemy. Polecam robić to na Arms Race.

Recydywista
Zdominuj przeciwnika.


Patrz trofeum Przesada

Przesada
Zabij przeciwnika, nad którym już dominujesz.


Najpierw musimy zdominować jakiegoś przeciwnika (czyli bota). Gdy to nastąpi, wystarczy że zabijemy go jeszcze raz i wpadną nam 2 trofki. Pamiętaj, że osoba którą dominujesz nie może cię zabić bo inaczej wszystko zaczynasz od nowa. Polecam do tego Arms Race.

Szał!
Wygraj Wyścig Zbrojeń, nie ginąc.


Musimy wygrać Arms Race bez zgonu, czyli zdobyć 27 killi, nie ginąc ani razu. Są na to 2 sposoby:

Uczciwy: gramy tak aby nikt nas nie zabił

Awaryjny: jak nam nie wychodzi sposób pierwszy, po zdobyciu złotego noża zmieniamy drużynę i tym nożem zabijamy przeciwnika, co daje nam pucharek (o ile nikt nas nie zabije)