Autorami poradnika są: Blaid21, Q-Naro, PatrykVIP1

PRZEGLĄD:

  • Trudność zdobycia platyny: 3/10 + indywidualna ocena trofeum "Niezwyciężeni" z ustawką 2/10 Ankieta
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 15-25h
  • Trofea offline: 25
  • Trofea online: 24
  • Minimalna liczba przejść: Jedno
  • Zalecana ilość przejść: Jedno
  • Trofea do pominięcia: Brak
  • Zabugowane trofea: Brak

WSTĘP:

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tego tytułu. FIFA16 od EA Sports to obowiązkowa pozycja dla każdego fana piłki kopanej na wirtualnej murawie. W tym roku programiści z Kanady poza dotychczasowymi trybami, dali nam możliwość pogrania czołowymi reprezentacjami kobiet (niestety Polski jeszcze brak). Do tego znacznie rozbudowali tryb menedżera, czym jestem mile zaskoczony.
Aż ciekawy jestem co otrzymamy pod koniec września 2016, jakie to nowości. Może tym razem pogramy na hali, boisku szkolnym/ulicy lub na plaży?

Co do samych trofeów, to na uwagę zasługuje tryb FUT, w którym znajduje się najbardziej denerwujący pucharek Niezwyciężeni. Ale o tym później. Całe szczęście EA zaoszczędziło nam tym razem trofeów takich jak wybicie piłki z linii bramkowej, strzał wślizgiem czy zmiana stylu strzałów z wolnych lub karnych (których odblokowanie wymagało od nas dużej ilości godzin spędzonych przed TV), które stwarzały problemy w poprzednich częściach Fify.

- Blaid21


MAPA PRZEJŚCIA:

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie ma jakiejś konkretnej drogi do zdobycia Platyny. Trofea podzieliłem na poszczególne tryby, aby ułatwić ich zdobycie. Kolejność trybów jest całkowicie przypadkowa i od was zależy na których w pierwszej kolejności się skupicie.

TRYB FUT

Chyba każdy wie na czym polega tryb FUT (Football Ultimate Team). Jeśli jeszcze tego nie wiesz, oznacza to że jest to Twoje pierwsze spotkanie z grą z serii FIFA. Tryb ten polega na kompletowaniu kart z zawodnikami, którymi rozgrywamy mecze. To tak pokrótce.

W tym trybie zdobędziemy następujące trofea:

Niezwyciężeni
FUT 50
Wybadać grunt
Początek czegoś wielkiego
Bez urazy, prawda?
Na próbę
Zasłużona lojalność
Ostatni szlif
Próba sił
Rocznik '16
Bunt!
Tylko szukam pomysłów

Na szczególną uwagę zasługuje trofeum Niezwyciężeni, gdyż wymagać będzie ono od nas dużych umiejętności, cierpliwości i szczęścia. Pozostałe trofea w tym trybie są dość łatwe i nie powinniśmy mieć z nimi problemu.

TRYB KARIERY

W porównaniu do poprzednich części FIFA, tryb ten jest jeszcze bardziej rozbudowany, a w zasadzie sposób trenowania naszych zawodników. Nowością jest także możliwość wyboru pucharu przed sezonowego. To właśnie głównie z tymi nowościami związane są trofea w tym trybie.

W tym trybie zdobędziemy następujące trofea:

Zaczątek drużyny marzeń
Roszady w składzie
Dobry prognostyk
Dobry przykład
Pokażę wam, jak to się robi

TRYB ONLINE

Kolejnym krokiem do upragnionej platyny są mecze ONLINE. Znajdziemy tutaj trofea związane z Sezonami, grą w Wirtualnych Klubach naszą Wirtualną Gwiazdą, a także potyczki ze znajomymi ONLINE.

W tym trybie zdobędziemy następujące trofea:

Mistrzowie!
W górę?
Poligon
Sprawdzian przyjaźni
To dopiero początek
Tylko trochę wyrównać
Zawodowa kariera

ROZGRYWKA REPREZENTACJĄ KOBIET

Nowością w grze, jest możliwość rozgrywania meczów reprezentacją kobiet. W związku z tym EA postanowiło sprezentować kilka pucharków związanych właśnie z Paniami.

W tym trybie zdobędziemy następujące trofea:

Jesteśmy w grze!
Nowy puchar
Mecz na piątkę
Mam ją!
Popisowy strzał

TROFEA SPOŁECZNOŚCIOWE

Kolejne trofea są związane z aktywnością w EA Football Club.

Chęć bycia zauważonym
Kto szybko daje, dwa razy daje
Wszystko dla siebie

POZOSTAŁE TROFEA

Pozostałe trofea są do zdobycia podczas szybkiego meczu lub podczas gry w wyżej wymienionych trybach.

Legenda futbolu
Koronkowa akcja
Nastawiony celownik
Gorąca piłka
Nawlekanie nitki
Ja tu dowodzę
Moja piłka!
Fair play!
Dokoła muru
Mistrzowskie rogale
Istna loteria
Odważna próba
Suszarka w szatni
Podstawy opanowane
Prawdziwy talent
Potrzebny kontekst
Weź chipsy

To by było na tyle. Pozostaje mi jedynie życzyć wam powodzenia i dużo frajdy podczas gry.
Do zobaczenia na wirtualnej murawie!

- Blaid21PORADNIK:

Legenda futbolu
Odblokuj wszystkie pozostałe trofea (poza trofeami z dodatkowej zawartości)

Jesteś prawdziwą legendą futbolu - składamy Ci szczere gratulacje!

- PatrykVIP1


Gorąca piłka
Miń przeciwnika, nie dotykając piłki

W momencie gdy biegniemy w stronę przeciwnika jednocześnie wciskamy przyciski + wykona on takie wypuszczenie piłki i obiegnie zawodnika. Być może będziecie potrzebowali kilku prób, aby trofeum wpadło.

- Q-Naro

Nawlekanie nitki
Zalicz asystę silnym podaniem po ziemi

Aby wykonać taką asystę musimy trzymać przycisk i podajemy Jeżeli strzelimy bramkę po takim podaniu otrzymamy trofeum.

- Q-Naro


Koronkowa akcja
Strzel bramkę po wymianie 10 podań z rzędu pod polem karnym rywali

Tak jak mówi opis trofea, czyli 10 podań pod polem karnym i strzelić gola. Można to wykonać w każdym trybie meczów. Aby sobie ułatwić sprawę można to zrobić na ustawce albo wejść w opcje gry, poprzestawiać nasze umiejętności na maksa, a SI na minimum. Wtedy taka wymiana podań to tylko formalność, a strzał prawie zawsze zakończy się golem, jeżeli nie trafimy któregoś z przeciwników.

- Q-Naro


Nastawiony celownik
Uzyskaj 100% celności strzałów (co najmniej 10 celnych strzałów w meczu)

Może wydawać się trudne lecz nic takiego. Wybieramy szybki mecz, poziom trudności ustawiamy na Amator/Początkujący, wybieramy przed meczem czas spotkania, ustawiamy na 2 minuty (mecz będzie trwał około 5 minut) a żeby było jeszcze łatwiej to wybieramy sobie jeden z najlepszych klubów/reprezentacji, a na przeciwnika bierzemy najgorszych z najgorszych. Biegniemy szybko 10 razy na bramkę przeciwnika oddajemy 10 strzałów - na takim poziomie ciężko nie trafić w światło bramki bo inteligencja zawodników z przeciwnej drużyny jest malutka, nawet nie biegną do piłki. Tak więc oddajemy 10 celnych strzałów i potem podajemy sobie piłkę przez cały mecz. Mecz się kończy, a trofeum należy do nas. Możemy również spróbować w to uczciwy sposób grając w sieci lub karierze ale wiadomo - jest o wiele trudniej.

- PatrykVIP1

Ja tu dowodzę
Zdejmij z boiska gwiazdę zespołu (o najwyższej ocenie w całym składzie)

Najłatwiej wykonać to trofeum w szybkim meczu. Wybieramy dla siebie Barcelonę i w drugiej połowie zdejmujemy Messiego z boiska.

- Q-Naro

Moja piłka!
Uzyskaj co najmniej 65% posiadania piłki w meczu

Uruchamiamy sobie szybki mecz, ustawiamy najkrótszy czas i podajemy sobie piłkę miedzy sobą. Po meczu trofeum się pojawi.

- Q-Naro

Fair play!
Rozegraj cały mecz, ani razu nie faulując (spalone nie liczą się jako faule)

Wybieramy szybki mecz, poziom trudności ustawiamy na Amator/Początkujący, wybieramy przed meczem czas spotkania, ustawiamy na 4 minuty (mecz będzie trwał około 9-10 minut). Gramy próbując nie faulować przeciwnika lub całe spotkanie podajemy piłkę między swoimi obrońcami, gramy tak całe spotkanie i po ostatnim gwizdku dostajemy trofeum.

- PatrykVIP1

Dokoła muru
Strzel bramkę, podkręcając piłkę z rzutu wolnego

Kiedy będziecie wykonywać strzał, mierzycie w dalszy róg bramki trzymając lewy analog do góry i siłę tak poniżej dwóch kresek. Piłka powinna przelecieć nad murem i wpaść do bramki. Najłatwiej zrobić to na ustawce, wybieramy sobie np. Real Madryt, a kolega jakiś zespół z jedną gwiazdką. Oczywiście próbujcie też tak strzelać jeżeli nadarzy wam się okazja do wolnego. Po zdobyciu bramki otrzymacie trofeum.

- Q-Naro


Mistrzowskie rogale
Strzel dwie bramki z rzutów rożnych w jednym meczu

Może się to wydawać trudne, ale jeżeli przestawimy sobie w opcjach gry wszystkie suwaki na maksa a SI na minimum to strzelenie takich bramek to już tylko formalność. Strzelajcie dużo z większej odległości bo bardzo często jeżeli bramkarz nie przepuści piłki to wybije ją na rzut rożny. Odpowiednio można dostosować długość meczu, ale raczej przy takich ustawieniach spokojnie można to zrobić w czasie 4 minut.

- Q-Naro


Istna loteria
Wygraj konkurs rzutów karnych

Możemy to zrobić na dwa pady lub normalnie w grze. Wybieramy szybki mecz, poziom trudności ustawiamy na Amator/Początkujący, wybieramy przed meczem czas spotkania, ustawiamy na 4 minuty (mecz będzie trwał około 9-10 minut). Podajemy całe spotkanie między swoimi zawodnikami, czekamy na ostatni gwizdek, potem pomijamy dogrywkę i wybieramy rzuty karne, oczywiście wygrywamy konkurs rzutów karnych, aby zdobyć trofeum .

- PatrykVIP1

Odważna próba
Strzel z gry bramkę z dystansu obrońcą (z co najmniej 22,9 metra)

Najszybciej wykonamy to trofeum zmieniając w opcjach gry suwaki od umiejętności. Ustawiamy sobie wszystko na maksa a SI obniżamy. Po takim ustawieniu w szybkim meczu, wystarczy być obrońcą na połowie przeciwnika i próbować strzelać. Prawie za każdym razem macie murowaną bramkę.

- Q-Naro

Suszarka w szatni
Wygraj mecz z SI na poziomie trudności "Legendarny", przegrywając do przerwy

Zanim uruchomimy sobie szybki mecz, wchodzimy w opcje gry ustawiamy sobie na suwakach: sprint, przyspieszenie, strzały podania, umiejętności bramkarza na maksa. W opcjach SI zmieniamy: sprint, przyspieszenie, strzały, podania, umiejętności bramkarza na minimum. W tym momencie mecz na poziomie legendarnym nie stanowi żadnego problemu.

- Q-Naro

Niezwyciężeni
Wygraj wszystkie cztery mecze w trybie FUT Draft online w FIFA Ultimate Team

Najtrudniejsze trofeum w całej grze. FUT Draft to nowość w 16, przy pierwszym uruchomieniu gry otrzymamy od EA darmowy żeton na ten turniej. Otrzymujemy możliwość złożenia sobie składu z najlepszych zawodników. Są oni losowani z paczek i naszym zadaniem będzie ułożyć drużynę o jak najlepszym zgraniu. Kiedy nasz skład jest już gotowy musimy nim wygrać wszystkie cztery mecze w trybie online. Jeżeli przegracie chociaż jeden mecz lub rozłączy was z serwerami EA - przegrywacie i tracicie żeton. Co do drugiej opcji uważam, że jest to kompletnie nie sprawiedliwe. Aby ponownie wejść po porażce do takiego turnieju będziecie musieli wydać 15000 monet lub 300 Fifa Points - 100 points kosztuje 4.15 zł.

Istnieje sposób na zbostowanie tego trofeum. Na konsoli PS4 możecie mieć 16 kont użytkowników, ale TYLKO można użyć 10 kont, aby utworzyć Ultimate Team. Jeżeli przekroczycie ten limit otrzymacie informacje od EA, że należy się z nimi kontaktować - nie polecam tego robić bo nie wiadomo co by na to powiedzieli i mogli by jeszcze wam zablokować konto.

Na tych pozostałych 9 kontach otrzymacie 9 żetonów do turnieju. Zaczynając od swojego konta głównego wyszukujecie się z kumplem w pierwszej rundzie (kumpel szuka się na jakimś swoim dodatkowym koncie - chyba że nie zależy mu na stracie żetonu) Po rozpoczęciu meczu przeciwnik strzela sobie samobója, czeka aż mecz się rozpocznie i go w menu poddaje. Otrzymujecie wygraną 3-0 i przechodzicie do kolejnego meczu.

Bardzo ważna uwaga: Nie wyszukacie się z kumplem jeżeli wy jesteście już po pierwszej wygranej a on dopiero startuje w turnieju. Oba zespoły muszą być w tych samych rundach. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale w opcjach sieciowych zawsze miałem matchmaking ustawiony tak, aby nie szukał mi przeciwników po regionie czyli na NIE Wydaję mi się, że tak szybciej nas znajdowało.
Co do samego wyszukiwania to jeżeli natraficie na innego zawodnika i pokaże się wam drużyna przeciwnika to NIE KLIKAJCIE GOTOWY, w tym momencie jeszcze możecie bez jakichkolwiek konsekwencji wyjść z meczu i nie stracić żetonu.

Kolejne rundy wyszukiwania to już łatwo obliczyć. Musicie tak kombinować z kontami, aby w następnym meczu wpuścić kumpla do drugiej rundy i wtedy gracie ze swojego głównego profilu z nim w 2 rundzie i tak dalej.

Przyda wam się sporo cierpliwości, u mnie średni czas wyszukiwania to jakieś 25 minut, najdłużej to około godziny a czasem nawet i za pierwszym razem się zdarzało. Zawsze za przegrane mecze otrzymacie jakieś złote paczki na pobocznych kontach. Czasem można coś trafić i zarobić na kolejne żetony na ten turniej.

Jaką metodę zdobycia tego trofeum wybierzecie to oczywiście zależy od was. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, aby zagrać normalnie wszystkie mecze to szacuneczek

Trofeum jest opisane tylko na konsole PS4, ponieważ tutaj można się wyszukać i nie ma tak dużo graczy. Bo potrzebują oni żetonu do turnieju oraz usługi PS PLUS. Na PS3 nie trzeba mieć plusa i testowałem to wyszukiwanie i niestety bez skutku, strasznie dużo graczy.

- Q-Naro

Wybadać grunt
Wygraj wszystkie cztery mecze w trybie FUT Draft dla jednego gracza w FIFA Ultimate Team

Tutaj sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ jest to trofeum do zdobycia w trybie Single. Jedyna trudność to zdobycie na ten turniej żetonu, czyli 15000 monet lub 300 Fifa points. Ponieważ przy pierwszym uruchomieniu gry otrzymamy tylko jeden żeton i można go wykorzystać albo w trybie online lub single. Jeżeli macie żeton to sprawa jest bardzo prosta bo macie do wyboru poziom trudności. Wygranie meczów na najniższym poziomie nie stanowi żadnego wyzwania. Ale uwaga jeżeli rozłączy was w trakcie lub już po zakończeniu meczu, zaliczy wam porażkę to stracicie żeton. Zauważyłem, że jeżeli przebywa się dłuższy czas w trybie UT to właśnie może was rozłączyć po meczu na ekranie podsumowania. Polecam za każdym razem po wygranej wyłączyć całkowicie grę i uruchomić ponownie. Być może w przyszłych aktualizacjach gry się to zmieni. Po wygraniu ostatniego meczu otrzymacie nagrody oraz trofeum.

- Q-Naro

Początek czegoś wielkiego
Pierwszy występ piłkarza kupionego na rynku transferowym FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Kupujemy byle jakiego zawodnika na liście transferowej i gramy nim jeden mecz - tyle wystarczy do tego trofeum.

- PatrykVIP1

FUT 50
Strzel jednym piłkarzem łącznie 50 bramek dla twojego klubu w trybie FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Możemy to zrobić w sezonie online lub w sezonie offline. Wybieramy turniej w sezonie offline z najmniejszym poziomem trudności, gramy tam kilka spotkań - wystarczy nam jeden turniej, bo na mecz powinniście trafiać około 8-15 bramek jeżeli macie nawet średni skład. Strzelamy jednym zawodnikiem 50 bramek i trofeum jest nasze.

- PatrykVIP1

Bez urazy, prawda?
Wygraj sezon meczów towarzyskich w trybie FIFA Ultimate Team

W Ultimate Team wybieramy zakładkę Online -> Sezon meczów towarzyskich i zapraszamy naszego kumpla (jeżeli nie masz nikogo zapraszamy do działu ustawka -> link), nie musicie grać całego meczu, wystarczy że przeciwnik strzeli jednego samobója i po wznowieniu gry wejdzie do menu i podda mecz. Po trzecim meczu trofeum się pojawi.
Aby nie tracić kontraktów z waszej ulubionej drużyny, polecam sobie zrobić dodatkowy skład z jakimiś przypadkowymi zawodnikami.

- Q-Naro

Na próbę
Wypożycz zawodnika z katalogu EAS FC

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Banał.. wystarczy, że wypożyczymy zawodnika z naszego katalogu. Obojętnie jakiego. Taki zawodnik kosztuję nawet nie 1000punktów które możemy wydawać w katalogu. Wypożyczamy go i gramy z nim mecz - to wszystko czego nam potrzeba do zdobycia trofeum.

- PatrykVIP1

Zasłużona lojalność
Kup piłkarza na rynku transferowym FUT i zagraj nim co najmniej 10 meczów, aby zdobyć jego lojalność

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Musimy zagrać 10 spotkań zawodnikiem, którego kupiliśmy na liście transferowej Fifa Ultimate Team - w jednym sezonie mamy 10 spotkań do rozegrania. Możemy akurat przegrać każdy mecz nawet w pierwszym sezonie, ale odradzam tego. Chcąc nie chcąc mamy trofeum za wygranie 4 meczy Draft także lepiej zdobywać jak najwięcej monet (ale o tym przy innym opisie pucharka). Więc kupujemy dowolnego zawodnika, rozgrywamy nim 10 meczy i dostajemy jego lojalność i przy okazji trofeum.

- PatrykVIP1

Ostatni szlif
Zastosuj swoją pierwszą kartę stylu gry w trybie FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Taką kartę możemy dostać w złotej paczce lub kupić na rynku transferowym. Wystarczy, że wybierzemy najtańszą kartę stylu gry (nie powiem jaka to karta, bo ceny na rynku strasznie się zmieniają). Potem wchodzimy na nasz skład, wybieramy piłkarza na którym chcemy tą kartę użyć, po na naszym zawodniku trofeum powinno wpaść.

- PatrykVIP1

Próba sił
Rozegraj cały mecz przeciwko drużynie tygodnia w trybie FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Musimy rozegrać mecz z drużyną tygodnia. Co tydzień wychodzi nowa drużyna z nowymi kartami - Informami (czarne karty). Wybieramy sobie jedną z drużyn, wybieramy poziom trudności dostosowany do nas (nie ważne czy wygramy czy przegramy mecz) i gramy całe spotkanie przeciwko tej drużynie, po ostatnim gwizdku trofeum wpada na nasze konto.

- PatrykVIP1

Rocznik '16
Zdobądź tytuł ligi w sezonach FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Żeby nie zdobyć tytuły w 10 lidze trzeba mieć wyjątkowego pecha lub być wyjątkowo słabym w gry piłkarskie. Do zdobycia tytuły potrzebujemy 12 punktów, czyli musimy wygrać 4 mecze. Albo wygrać 3 mecze i 3 remisy - kombinacja dowolna, ważne żeby zdobyć 12 punktów . Oczywiście tytuł możemy wygrać w następnych ligach lecz w tej jest najłatwiej. Kiedy zdobędziemy 12 punktów i przejdziemy do następnej ligi dostaniemy trofeum.

- PatrykVIP1

Bunt!
Zmień kapitana swojego składu w trybie FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Wchodzimy na zakładkę gdzie mamy nasz skład. Wciskamy i wybieramy opcje zmiany kapitana drużyny, wybieramy dowolnego zawodnika, akceptujemy nasz wybór wciskając i trofeum należy do nas.

- PatrykVIP1

Tylko szukam pomysłów
Skopiuj skład po zakończeniu meczu online w trybie FIFA Ultimate Team

Trofeum do zdobycia tylko w trybie Ultimate Team. Po zakończonym meczu w sezonie online, kiedy mamy oceny naszych zawodników możemy przełączyć za pomocą na skład przeciwnika i podejrzeć jak spisywali się zawodnicy naszego przeciwnika. Wciskamy wtedy i kopiuje się skład naszego przeciwnika i w tym samym czasie dostajemy trofeum.

- PatrykVIP1

Roszady w składzie
Wykorzystaj wszystkie siedem zmian w sparingu przedsezonowym w trybie kariery


Trofeum robimy w trybie kariery jako menager. Wybieramy Barcelonę jako nasz zespół i w pierwszym meczu zaraz po rozpoczęciu można już dokonać zmian. Wymieńcie wszystkich zawodników łącznie z bramkarzem. Trofeum wpadnie dopiero po zakończeniu meczu.

- Q-Naro


Dobry prognostyk
Wygraj turniej przedsezonowy w trybie kariery

Trofeum robimy w trybie kariery jako menager. Po wybraniu naszej drużyny otrzymamy zaproszenie do turnieju. Można sobie wybrać jeden z czterech. Po wygraniu finału otrzymamy trofeum. W razie problemów odsyłam do ustawień gry i zmiany umiejętności na suwakach.

- Q-Naro


Podstawy opanowane
Ukończ wszystkie podstawowe gry treningowe

Trofeum bardzo proste. Wchodzimy w głównym menu Fify w zakładkę Gry Treningowe - tam mam do wyboru różne tryby treningu Podstawy, podania, odbiory, podania, drybling i strzały, my wybieramy podstawy i mamy do wykonania 8 szybkich i łatwych treningów. Jak wykonamy wszystkie dostaniemy trofeum.

- PatrykVIP1


Prawdziwy talent
Uzyskaj ocenę A we wszystkich ćwiczeniach w dowolnej kategorii gier treningowych

Trofeum przy którym możemy chwilę posiedzieć bo to zależy tylko od naszych umiejętności. Musimy w jednej z kategorii gier treningowych uzyskać ocenę A - we wszystkich ćwiczeniach i nie może być to zakładka z podstawowymi ćwiczeniami. Tutaj wszystko zależy od naszych umiejętności, ale jakbym miał komuś polecić jedną z kategorii to niech to będzie drybling. Moim zdaniem (wyłącznie moim i proszę się nim sugerować w ostateczności) najłatwiejszymi ćwiczeniami to są te z dryblingiem i w dodatku jest ich tylko 8. Dosyć łatwe, szybkie ćwiczenia. Życzę powodzenia i sprawdzenia innych kategorii ponieważ komuś może pójść lepiej w innych ćwiczeniach niż w dryblingu - trzymam kciuki za szybkie skończenie wszystkiego na ocenę A!

- PatrykVIP1


Dobry przykład
Zwiększ jedną cechę w trybie kariery piłkarskiej

Jedyne trofeum, które robimy w trybie kariery jako piłkarz. Tworzymy sobie wirtualną gwiazdę i w menu głównym kariery mamy treningi. Ustawiamy pięć ćwiczeń dla naszego zawodnika i wciskamy symulację. Jeżeli nasz zawodnik po treningu zwiększy jakąś umiejętność na następny poziom otrzymamy trofeum. Prawdopodobnie otrzymacie dzbanek już po pierwszej sesji treningowej. Jeżeli nie, będziecie musieli symulować kilka dni, aby ponownie mieć możliwość kolejnego treningu.

- Q-Naro


Pokażę wam, jak to się robi
Rozegraj pięć sesji treningowych w trybie kariery menedżerskiej

Jedna z nowości w tym trybie gry. Po uruchomieniu trybu menedżerskiego w zakładce CENTRALA wybieramy Rozwój Piłkarzy. Ustawiamy następnie wszystkie 5 sesji treningowych wybierając zawodnika, a potem rodzaj gierki treningowej. Rozgrywamy wszystkie 5 sesji i trofeum jest nasze.

- Blaid21


Potrzebny kontekst
Rozegraj cały mecz z włączonym interfejsem Trenera FIFA

Bardzo proste trofeum, powinno wpaść podczas pierwszego meczu. Należy rozegrać mecz z włączonym interfejsem Trenera Fifa (takie opisy nad zawodnikiem pokazującym co możemy zrobić w danym momencie np. PODANIE, ODBIÓR itd). Włącza i wyłącza się ten interfejs za pomocą .
Po ukończeniu meczu informacja o zdobyciu trofeum pojawi się w lewym górnym rogu ;-)

- Blaid21


Zaczątek drużyny marzeń
Sprowadź gwiazdę klasy światowej w trybie kariery menedżerskiej (ocena 80+)

Jedno z kolejnych trofeów do wykonania w trybie menedżerskim. Możemy zostawić je sobie do zdobycia podczas normalnej gry w tym trybie lub pójść na łatwiznę. Wybieramy sobie zespół z najsilniejszych drużyn (Bayern, Real, PSG, ManCity), taki który ma duży budżet transferowy. Bardzo ważne jest to, abyśmy w ustawieniach początkowych trybu kariery nie zmieniali pozycji Początkowe okno transferowe. Tak wiem, domyślnie jest Wył. ale jak zmienimy je na Wł. to tak naprawdę wyłączymy możliwość robienia transferów na początku kariery. Prawdopodobnie jest to błąd w tłumaczeniu. Ale do rzeczy. Jak już będziemy zarządzać klubem, wchodzimy w Transfery i wyszukujemy, dajmy na to Glika (ovr.82) i wysyłamy zapytanie. Po 2 dniach powinniśmy otrzymać odpowiedź, że sprzedadzą go za 30kk. Teraz przedstawiamy ofertę klubowi, gdy zostanie zaakceptowana, będziemy mieli możliwość negocjacji z zawodnikiem. Po podpisaniu kontraktu, trofeum wraz z nową gwiazdą trafi w nasze ręce.

- Blaid21


W górę?
Awansuj do wyższej ligi w sezonach pojedynków online (awans musisz wywalczyć, rozgrywając mecze)

Sezony online powracają! Jak co roku zresztą.
Ale do rzeczy. Musimy awansować do wyższej ligi w sezonach online. Powinniśmy rozpoczynać z ligi 10, gdzie do awansu potrzebne jest 9pkt, czyli należy wygrać 3 mecze, a mamy ich w sezonie 10. Nie jest to na ogół trudne - przeważnie można tu spotkać osoby początkujące, więc nie powinno być problemu. Warto się pokusić o wygranie ligi, wtedy odblokuje nam się także trofeum Misrzowie!

Nie musimy się sugerować opisem trofeum, ponieważ musimy rozegrać jedynie mecz decydujący o awansie. Pozostałe pkt. możemy zakupić sobie ze sklepu EA, np. kupujemy 2 wygrane i 2 remisy. Teraz do awansu wystarczy nam tylko remis.

Inna sprawa jak za osiągnięcia w poprzedniej części zostaniemy umieszczeni w wyższej lidze. Wtedy do awansu będziemy potrzebować parę oczek więcej, no i przeciwnicy będą bardziej wymagający.

Podziękowania dla jpmj za dodatkowe informacje

- Blaid21


Poligon
Rozegraj mecz towarzyski wirtualnych klubów

Przechodzimy do zakładki online > Wirtualne kluby i tworzymy naszą wirtualną gwiazdę. Następnie rozpoczynamy mecz towarzyski, trofeum powinno wpaść na początku spotkania.

- Blaid21


Sprawdzian przyjaźni
Ukończ sezon meczów towarzyskich online

Trofeum bardzo podobne do tego z FIFA15, a wręcz takie samo ;-) Wchodzimy w tryb ONLINE -> Towarzyskie mecze online. Wybieramy znajomego i dajemy mu wygrać (lub on nam daje ) trzy mecze i trofeum jest nasze. Meczy nie trzeba rozgrywać (poza ostatnim), można je poddać zaraz po rozpoczęciu spotkania. Ostatni mecz decydujący o zakończeniu sezonu musi zostać rozegrany całkowicie. W innym przypadku pucharek zdobędzie jedynie osoba która wygrała sezon towarzyski.

- Blaid21


To dopiero początek
Ukończ i wygraj swój pierwszy mecz ligowy w sezonach wirtualnych klubów

Trofeum podobne do Zawodowa kariera z tą różnicą, że należy ukończyć spotkanie i je wygrać. I tu zaczynają się schody.
Nie chodzi mi tu o uzyskanie dobrego wyniku, a głównie o dowiezienie go do końca. Wiele osób po prostu wychodzi z gry (otrzymujemy walkowera, ale nie jest on liczony jako zwycięstwo) kiedy widzą, że nie są w stanie wygrać lub zremisować meczu. Dlatego najlepiej do rozstrzygnięcia meczu należy poczekać do samego końca. Trofeum trudne, ale do wykonania.

- Blaid21


Tylko trochę wyrównać
Zmień fryzurę swojej wirtualnej gwiazdy (online)

Przechodzimy do zakładki online -> Wirtualne kluby i tworzymy naszą wirtualną gwiazdę. Podczas edycji zmieniamy fryzurę naszemu zawodnikowi. Po wybraniu i zapisaniu zmian powinniśmy zobaczyć informację o zdobytym trofeum.

- Blaid21


Weź chipsy
Obejrzyj film EA SPORTS News

W menu głównym w zakładce centrala klikamy na film i oglądamy. Film trwa około minuty, po zakończeniu trofeum jest nasze.

- Q-Naro

Zawodowa kariera
Dołącz swoją wirtualną gwiazdą do wirtualnego klubu i rozegraj swój pierwszy mecz

Kolejne trofeum związane z trybem Wirtualne Kluby. Należy dołączyć do istniejącego już klubu lub założyć własny. Następnie do rozegrania potrzebny będzie znajomy lub inna osoba należąca do klubu, aby rozpocząć mecz (potrzebnych jest co najmniej 2 graczy).

- Blaid21


Mistrzowie!
Zdobądź tytuł ligi w sezonach pojedynków online (tytuł musisz wywalczyć, rozgrywając mecze)

Trofeum podobne do W górę? opisanego wyżej. Z tą różnicą, że należy nie tylko awansować, ale także wygrać ligę. Przeważnie związane to będzie z wygraniem 2-3 meczy więcej w wyższych ligach lub 1 spotkania w lidze 10. Nie musimy się sugerować opisem trofeum, ponieważ musimy rozegrać jedynie mecz decydujący o wygraniu tytułu. Pozostałe pkt. możemy zakupić sobie ze sklepu EA, np. kupujemy 3 wygrane i 2 remisy. Teraz do awansu wystarczy nam tylko remis.
Podziękowania dla jpmj za dodatkowe informacje

- Blaid21


Chęć bycia zauważonym
Udostępnij aktywność w EA SPORTS Football Club

Wszystkie nasze aktywności, czyli to co zrobiliśmy w grze np. wygraliśmy mecz, ukończyliśmy trening itp. pojawiają się na naszej tablicy. Wciskając przycisk pojawi nam się tablica, wybieramy obojętnie którą informację i klikamy udostępnij.

- Q-Naro


Kto szybko daje, dwa razy daje
Podaruj nagrodę z katalogu EA SPORTS Football Club w prezencie

W menu głównym FIFA wciskamy otworzy nam się katalog i wybieramy obojętnie co i klikamy "podaruj znajomemu". Aby nasz znajomy otrzymał od nas prezent musi być online.

- Q-Naro


Wszystko dla siebie
Dokonaj zakupu w katalogu EA SPORTS Football Club

W menu głównym FIFA wciskamy otworzy nam się katalog i kupujemy obojętnie co. Po dokonaniu zakupu trofeum się pojawi.

- Q-Naro


Jesteśmy w grze!
Zagraj mecz reprezentacją kobiet

Wystarczy, że zagramy jeden mecz reprezentacją kobiet i po meczu otrzymamy trofeum.

- Q-Naro


Nowy puchar
Wygraj "Puchar reprezentacji kobiet"

W menu głównym wybieramy Puchar reprezentacji kobiet i wygrywamy wszystkie mecze. Po wygraniu meczu finałowego otrzymamy trofeum. W razie problemów odsyłam do ustawień gry i zmiany opcji na suwakach.

- Q-Naro


Mecz na piątkę
Strzel 5 bramek piłkarkami w jednym meczu

Zadanie bardzo łatwe, wystarczy strzelić 5 goli w jednym meczu. Jeżeli komuś sprawi to trudność zawsze można poprzestawiać w opcjach suwaki od umiejętności.

- Q-Naro


Mam ją!
Przejmij piłkę od przeciwniczki wślizgiem

Trofeum wydaje się dość proste, ale można chwilę nad nim się pomęczyć. Nie wiem dlaczego, ale nie wpada ono kiedy odbierzemy piłkę wślizgiem tą samą zawodniczką co wykonaliśmy wślizg, tylko wpada wtedy gdy wybijemy piłkę i dobiegnie do niej inna zawodniczka z naszej drużyny.

- Q-Naro


Popisowy strzał
Zdobądź bramkę spektakularnym strzałem w meczu kobiet

Najlepiej wykonać to trofeum kiedy w opcjach gry zmienimy sobie na suwakach statystyki. Sobie dajemy wszystko na maksa a SI obniżamy. Głównie chodzi o sprint, przyspieszenie, dokładność strzałów i umiejętności bramkarskie. Oczywiście można to zrobić bez ustawiana tego wszystkiego, ale tak jest łatwiej. Strzał taki polega na tym, że w momencie podania pod polem karnym trzymamy + przycisk strzału. Gole z przewrotek się nie liczą chociaż jest to dziwne bo sama ikona trofea na to wskazuje, że tak należy strzelić bramkę. Najłatwiej będzie kiedy strzelimy gola piętką. Prawdopodobnie nie musi też to być strzał z podania. Poniżej wrzucam swój filmik jak u mnie wpadło to trofeum.

 

- Q-Naro