Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Goat Simulator - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
 1. #1
  Awatar DonCrashian
  Dołączył
  Jan 2016
  Mieszka w
  Zabrze
  Posty
  354
  Post Thanks / Like
  Siła reputacji
  16
  Gamer IDs

  PSN ID: DonCrashian

  Platyna Goat Simulator - Poradnik
  PRZEGLĄD:

  • Trudność zdobycia platyny: 3/10
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 4-6 godzin
  • Trofea offline: 31 ( 1, 5, 15, 10)
  • Trofea online: brak
  • Minimalna liczba przejść: 1 dla każdej mapy
  • Zalecana ilość przejść: 1 dla każdej mapy
  • Trofea do pominięcia: brak
  • Zabugowane trofea:

  WSTĘP:

  Witaj w świecie nietuzinkowego bohatera, wręcz spektakularnego! Tak tak, dobrze czytasz, wcielisz się w postać wręcz super bohatera dzięki którego wysiłkom uratujesz całą ludzką cywilizacje przed najazdem złowrogich sił. Dobra, kłamałem, przepraszam. Niestety nie będziesz sterował super bohaterem, lecz zwykła kozą. Na dodatek nie będziesz ratował świata, wręcz przeciwnie, będziesz demolował, niszczył i siał ogólną grozę! Brzmi zachęcająco? Niestety, przypomnę Ci że grasz kozą. Nie można odmówić oryginalności tytułowi, jest to naprawdę niezła odskocznia od rzeczywistości i standardów postawionych w innych symulatorach. Nie zmienia to jednak faktu że gra sama w sobie jest bardzo słaba, zbugowana i denerwująca. Zakup wiąże się z nieodwracalnymi zmianami w psychice człowieka, mimo wszystko zapraszam do dalszej lektury.


  MAPA PRZEJŚCIA:

  Krok 1: GoatVille
  Najwygodniej rozpocząć naszą przygodę z kozą od zdobycia trofeum Kozi anioł, znacznie ułatwi nam to przemieszczanie się z punktu do punktu. Następnie zabieramy się za:

  Kozia Królowa
  Alexander Goatstafsson
  Na co to komu?
  Głaz śmierci
  Koza demolka
  Diabelska koza
  Mistrz LOEK
  Pieszy
  Rymdskepp i Rymden
  Spróbuj uciec przed tym
  Klub lotniarzy
  Koza górą
  Materacowe szaleństwo
  Zmierzysz się z Sanktuarium 3?
  Dookoła świata na 5 trampolinach
  Postaraj się
  Akrobacja


  Krok 2: Goat City Bay
  Gdy już ukończysz zbieranie trofeów w GoatVille, przejdź do następnej lokalizacji. Tutaj pozostaje nam do zebrania:

  Goats 'n' Stuff
  Opowieść o mojej kozie
  Obrzydlistwo
  Ling Ling, do boju
  Opowieść o mojej windzie
  Tony Goat
  Walkiria
  Koza-budowniczy
  Czy to jest koza?
  Symulator nakryć głowy
  Mam bzika na punkcie kóz


  Krok 3: Mistrz Gry
  Za to trofeum radzę zabrać się albo na samym początku, albo na samym końcu rozgrywki. Jest to najtrudniejsze do zdobycia trofeum w całej grze, więcej informacji uzyskacie w opisie trofeum.

  PORADNIK:

  Koza na całego!
  Odblokuj wszystkie kozie trofea

  Brawo, udało Ci się przetrwać tę mękę i zostałeś najlepszą z Kóz!


  Kozia królowa
  Zostań królową Goatville


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Pierwsze trofeum jakie możemy zdobyć. Zaraz po starcie gry po lewej stronie widzimy taką małą wierze z schodami do góry. Po dość męczącej wspinaczce na sam szczyt dostajemy się do przeogromnej sali, gdzie na samym końcu czeka na nas tron. Usiądź na nim, a trofeum będzie twoje.


  Alexander Goatstafsson
  Wygraj walkę o tytuł!


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Po uruchomieniu mapy udajemy się na północny-zachód gdzie spotkamy grupkę ludzi i kozę w okręgu. Stań do boju, a po 5 walkach trofeum będzie twoje. Walki nie są trudne więc nie martw się na zapas, atakujemy za pomocą klawisza .


  Na co to komu?
  Zdemoluj kozi zabytek


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Tym razem udajemy się na północ, gdzie znajdziemy obeliski ustawione przez pradawnych. Naszym zadaniem jest zniszczenie owego okręgu, by ludzkość pamiętała, że chwała Kozom! Wystarczy podejść do jednego z obelisków i nacisnąć .


  Kozi anioł
  Nie czyń zła


  Jak już wcześniej wspominałem, jest to trofeum, które warto zdobyć na samym początku przechodzenia gra, pomaga one w szybkim przemieszczaniu się z kąta w kąt, jeden z najlepszych mutatorów w grze. Zdobycie go jednak nie jest takie proste, mianowicie nie możesz zaatakować żadnego człowieka w przeciągu 5min? Jak myślisz podołasz?!


  Głaz śmierci
  Wpadnij na imprezę z Głazem śmierci


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Tuż po starcie udajemy się na wschód, gdzie po lekkim podejściu pod górę waszym oczom powinien pokazać się ogromny głaz. Podejdź z tyłu niego i za pomocą pchnij go w dół. Tak tak, jesteś nie dobrą kózką

  P.S. Głaz przyda się do trofeum - Spróbuj uciec przed tym.


  Koza-demolka
  Zdetonuj 10 kanistrów z paliwem naraz


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Tym razem udajemy się w miejsce budowy. Wspinamy się na szkielet budynku gdzie napotkamy dość zacną ilość butli z gazem, nie wiem czemu pisze kanistrów, mi to jednak przypomina butle z gazem, chyba że to to samo więc możecie mnie obrażać Tak czy siak podchodzimy do nich i jak zwykle częstujemy je . W ten oto sposób zdobywasz wybuchowo trofeum.


  Diabelska koza
  Każdy z nas jest dla siebie diabłem i urządza sobie na tym świecie własne piekło


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Udajemy się na wzniesienie położone w prawym górnym rogu mapy. Do wykonania tego trofeum jest nam potrzebny mutator "Kozia królowa". Gdy już zajdziesz na miejsce, na ziemi ujrzysz pentagram, za pomocą przywołasz z nieba 4 kozy, jednak by trofeum wpadło musisz zaciągnąć tutaj jeszcze albo jedną kozę za pomocą bądź też człowieka grillującego na dole wzniesienia. Gdy już tego dokonasz, stań w środku pentagramu i przywołaj 4 kozy, a zobaczysz jak nasza koza zostaje dzieckiem szatana


  Mistrz LOEK
  Znajdź statuetkę piechura z Sanktuarium 2


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Zaraz na samym początku gry po prawej stronie powinieneś ujrzeć trampolinę i domek na drzewie. Dostań się do domku i liźnij figurkę za pomocą by otrzymać puchar.

  P.S. Figurka będzie potrzebna do trofeum Zmierzysz się z Sanktuarium 3?.


  Pieszy
  Znajdź statuetkę piechura z Sanktuarium 1


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Kolejna statuetka do liźnięcia zlokalizowana jest w budynku. Najłatwiej dostać się do niego po przez respawn i odwróceniu się. Udajemy się do budynku, wchodzimy na piętro i w jednym z pokoi stoi figurka na szafie, liźnij ją by zdobyć puchar.

  P.S. Figurka będzie potrzebna do trofeum Zmierzysz się z Sanktuarium 3?.


  Goats 'n' Stuff
  Zorganizuj własny koncert


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Pierwszym widokiem jaki użyjemy po odpaleniu Goat City Bay jest wieżowiec w oddali. Gdy już do niego dotrzemy musimy się wspiąć na samą górę gdzie odbywa się największa wixa w mieście. Sposoby są dwa:
  1) Używamy do tego windy znajdującej się wewnątrz budynku
  2) Możemy dostać się na dach za pomocą materaca z tyłu budynku. Materac ten jest umieszczony na dachu Pubu. Wybierając tę metodę otrzymamy również trofeum Opowieść o mojej windzie.
  Gdy już dostaniemy się na górę, podchodzimy do DJa, atakujemy go po czym stajemy za konsoletą i wciskamy .


  Rymdskepp i Rymden
  Udaj się w kosmiczną podróż!


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Pamiętasz budynek zaraz po odpaleniu mapy? Znajduje się obok niego garaż, ba wręcz stanowi jego część. Udaj się do garażu, aby liznąć wabik ze stołu. Gdy już liźniemy wabik, wyjdź na zewnątrz i udaj się w kierunku północno-zachodnim gdzie w zbożu ujrzysz dwa kręgi z palami (swoją drogą jakie to oryginalne nieprawdaż?). Umieść wabik na wolnym palu i odczekaj chwilę, aż przybędzie po Ciebie statek kosmiczny.

  P.S. Wabik przyda nam się do trofeum Zmierzysz się z Sanktuarium 3?.


  Opowieść o mojej kozie
  Osiągnięcie Żal mi mojej kozy


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Najbardziej niezrozumiałe przez ze mnie trofeum. Nie wiem co ono ma związanego z opowieścią o Kozie? Może jest to motyw z jakiegoś filmu albo coś nieudolnie wykorzystany w grze. Tak czy inaczej, po starcie mapy udaj się drogą w dół, na skrzyżowaniu skręć w lewo i podążaj do momentu gdy ujrzysz otwarty garaż. W środku, za kartonami czeka na nas kryształ. UWAGA! Nie liż go bo trofeum nie wpadnie! Wejdź w kryształ i oczekuj nieoczekiwanego


  Obrzydlistwo
  I po co w to włazisz? Fuj!


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Blisko wieżowca i parku rozrywki jest most prowadzący do dalszej części miasta. Stań na brzegu mostu, ujrzysz wtedy wejście do ścieków. Nic prostszego, po prostu wejdź do niego i tyle.


  Ling Ling, do boju
  Walka z żółwiami


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Pamiętasz wyżej wspomniany kanał? W jego środku jest jeden boczny korytarz w którym siedzą pseudo ćpuny żółwie ninja. Powalcz z nimi przez chwilę przy pomocy , a trofeum na pewno wpadnie.


  Spróbuj uciec przed tym
  Zadbaj o to, by prostak nie zasiadł już nigdy za kierownicą.


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  I tutaj powróćmy do naszego pięknego głazu z trofeum Głaz śmierci. Liźnij go i ciągnij za sobą, aż zobaczysz w polach wiejskiego chłopaczynę driftującego w Hondzie. Postaw głaz na torze i patrz jak niedzielny kierowca zalicza kraksę życia.


  Klub lotniarzy
  Poliż lotnię.


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Trofeum może wydawać się trochę skomplikowane, ale jest banalne. Udaj się na budowę gdzie stoi żuraw. Po drabinie udaj się na jego szczyt, następnie dostań się na koniec masztu. Siedzi tam niczego winny boroczek, oczywiście pomóż mu zejść i wyczekuj na przelatującego lotniarza. Gdy widzisz, że lotnia jest coraz bliżej Ciebie wciśnij by spowolnić czas, następnie skocz na lotnię i za pomocą poliż ją.


  Koza górą
  Wszystko, czego dotknie światło, jest twoim królestwem.


  Mapa: GoatVille

  Aby otrzymać owe forum musimy wspiąć się na sam wierzchołek żurawia który jest na budowie. Dostaniemy się na niego przez linki połączone do ramienia.

  Podziękowania dla MazurPL za wychwycenie błędu!


  Opowieść o mojej windzie
  Stań na szczycie wieżowca bez użycia windy


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Jak już wcześniej wspominałem przy trofeum Goats 'n' Stuff udajemy się do wieżowca i wskakujemy na jego dach przy pomocy materaca umieszczonego na Pubie. Gdy już jesteśmy na materacu sugeruje wcisnąć dla łatwiejszej nawigacji kozy. Po około 3 podskokach śmiało powinniśmy doskoczyć na dach.


  Materacowe szaleństwo
  Wykonaj 100 podskoków na materacach w ciągu 30 sekund


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Udaj się ponownie na budowę, na przedostatnim piętrze znajduje się kilka ułożonych materacy. Wskocz na nie i staraj się utrzymać na nich jak najdłużej. Po krótkiej chwili wpadnie trofeum.


  Zmierzysz się z Sanktuarium 3?
  Złóż w ofierze 3 przedmioty z sanktuariów


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Jedno z najbardziej wymagających trofeów w grze. Dlaczego? A dlatego, że musimy uzbierać kilka przedmiotów i zanieść na słynny pentagram. Co w tym trudnego? A to że gra jest jednak dość kiepsko wykonana i przedmioty czasami podczas biegu potrafią się o coś zaczepić, a następnie wyfrunąć w nieznanym kierunku.

  Zanim zaczniesz zbierać potrzebne przedmioty uruchom ponownie mapę. Do wykonania tego trofeum potrzebujemy:
  • 1 Statuetkę Piechura
  • 2 Statuetkę Piechura
  • Wabik na ufo
  • Robota z kontenera
  • Mutator "Kozia królowa"
  • Czasami człowiek


  Gdy już zdobędziesz i zgromadzisz wszystkie potrzebne przedmioty dokonaj przywołania kóz, jeżeli nie zmutuje nam wszystkich przedmiotów zaciągnij dodatkowo człowieka.


  Dookoła świata na 5 trampolinach
  Jednym skokiem zalicz 5 trampolin, odbijając się od każdej z nich tylko raz.


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Na mapie umieszczone jest 5 trampolin. Trudność tego pucharu polega na tym, że musimy przeskakiwać z jednej na drugą odbijając się tylko raz na poprzedniej. Zaczynamy skakanie od skoku z np. żurawia na pierwszą trampolinę umieszczoną na budowie. Gdy już skoczysz warto wcisnąć by zwolnić czas oraz nacisnąć dla łatwiejszego sterowania. Następna trampolina jest w basenie. Ostatnia znajduje się przy domku na drzewie.


  Postaraj się
  Znajdź wszystkie trofea w Goatville!


  Mapa: GoatVille
  Film:
   

  Za zadanie mamy znaleźć 30 statuetek kozy rozmieszczonych w najróżniejszych miejscach na mapie. Polecam zrobić to za jednym odpaleniem mapy dla 100% szansy ze jakiegoś nie pominęliśmy. Gdybyście mieli problemy z odnalezieniem jakiejkolwiek statuetki, zamieszczam film poglądowy.


  Tony Goat
  Wykończ wszystkich gości od manuali


  Mapa: Goat City Bay
  Trofeum równie dobrze możemy zdobyć w GoatVille, jednak polecam zdobyć je właśnie w City Bay, a dlaczego? Dlatego, że tu mamy większą mapę, więcej ulic i mniejszą szanse na uderzenie w cokolwiek co by mogło skutkować niepowodzenie.

  Rozpoczynamy od wciśnięcia , następnie za pomocą analogu wykonujemy szybki ruch , by przejść w tryb robienia manuala. Gdy nazbierasz ponad 5 tysięcy punktów podskocz i wyląduj poprawnie by wynik został uznany. Gdy Ci się uda puchar będzie twój.


  Mistrz gry
  Zdobądź 10 punktów w Flappy Goat


  Zdjęcie:
   

  Największa zmora całej tej gry. Nie dość, że tytuł sam w sobie jest niedopracowany, to ta minigra jest po prostu mistrzostwem jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Dlaczego na wstępie napisałem abyście albo rozpoczęli przygodę właśnie od tego pucharka, albo na nim skończyli? Odpowiedź jest prosta, na początku podczas wielu prób zdobędziecie przy okazji mutator "Kozi anioł", co ułatwi nam eksploatacje mapy. Jednak jeżeli nie chcesz, aż tak psuć sobie opinii o tym tytule na starcie to pozostaw te trofeum na koniec.

  FlappyGoat znajdziemy na obydwóch mapach. W GoatVille znajduje się ono w "Coffee Stain Studios". Dostajemy się do środka i udajemy na piętro gdzie znajdziemy piękny telewizor z brzydką grą.

  W Goat City Bay gra znajduje się w na automatach w parku rozrywki. Ja jednak polecam wykonanie tego trofeum w GoatVille gdyż mamy tam większy obraz i możemy stanąć bardzo blisko.

  Sterowanie w grze jest banalne, wciskamy po prostu i staramy się przelecieć przez 10 przeszkód. Brzmi banalnie? Nic mylnego, fizyka tej gry jest straszna i czasami giniemy nawet nie dotykając przeszkody.

  Kilka porad:
  • Odpręż się i zrelaksuj, wyzwiska czy nerwy nie pomogą Ci w zdobyciu tego dzbanka
  • Wyłącz wszystkie mutatory by ograniczyć ilość freezów lub niepożądanych zgonów
  • Na początku skup się nad sterowaniem, wyczucie odpowiedniego momentu wciśnięcia to podstawa
  • Gdy już masz dosyć, odpocznij, nie martw się, pucharek nie ucieknie on tam na Ciebie czeka.


  Walkiria
  Użyj katapulty, mając na grzbiecie jeźdźca


  Mapa: Goat City Bay
  Zdjęcie:
   

  Katapulta znajduje się na lekkim wzniesieniu po lewej stronie od razu gdy uruchomimy City Bay. Jednak by otrzymać puchar musimy przybyć do niej ponownie z człowiekiem na grzbiecie. Człowieka zdobędziemy w parku rozrywki, najszybciej dostać się tam wystrzeliwując się z katapulty. Gdy już jesteśmy na miejscu szukamy małej arena z automatycznym bykiem, wskocz do niej i zobacz jak jakiś szaleniec dosiada naszej kozy. Wracamy do katapulty i dokonujemy ponownego wystrzelenia, tym razem ze śmiałkiem na grzbiecie.


  Akrobacja
  Rozkoszuj się przejażdżką na rowerze przez 60 sekund


  Mapa: GoatVille
  Zdjęcie:
   

  Do wykonania tego trofeum potrzebny jest nam rower. Znajduje się ich kilka w GoatVille. Naszym zadaniem jest utrzymać się na tym rowerze przez 60 sekund. Jest na to trofeum prosty sposób, wskakujesz na rower za pomocą , a następnie za pomocą analogu gibasz się z lewej na prawą stronę. Po upływie 60 sek zeskakujemy z roweru. Pamiętajcie, że koza nie może się z niego przewrócić bo nie zaliczy nam trofeum.


  Koza-budowniczy
  Znajdź wszystkie bloki


  Mapa: Goat City Bay
  Film:
   

  Kolejne trofeum związane z zbieraniem. Tym razem przychodzi nam zebrać 3 klocki rodem z MineCrafta. Są one rozmieszczone w dość specyficznych lokacjach, więc zapraszam do zapoznania się z filmikiem poglądowym, aby je zdobyć.


  Czy to jest koza?
  Poliż rollercoaster z 6 podłączonymi akumulatorami


  Mapa: Goat City Bay
  Film:
   

  Kolejne trofeum związane z zbieraniem. Tym razem przychodzi nam zebrać 6 akumulatorów dodających mocy kolejce górskiej. Są one rozmieszczone w dość specyficznych lokacjach, więc zapraszam do zapoznania się z filmikiem poglądowym, aby je zdobyć. Gdy uzbierasz już wszystkie z nich, windą udaj się na szczyt by wsiąść do kolejki, a następnie poliż ją. Nie zawsze za pierwszym razem zalicza nam trofeum, więc jeśli Ci nie zaliczy po prostu przejedź się jeszcze raz.


  Symulator nakryć głowy
  Kup wszystkie nakrycia głowy


  Mapa: Goat City Bay
  Film:
   

  Kolejne trofeum związane z zbieraniem. Tym razem przychodzi nam kupić 6 kapeluszy. Kapelusze znajdują się w sklepie na przeciwko wieżowca, jednak aby je kupić musimy mieć pieniądze. Dokładna lokalizacja pieniędzy znajduje się w filmiku.


  Mam bzika na punkcie kóz
  Znajdź wszystkie przedmioty na poziomie 2


  Mapa: Goat City Bay
  Film:
   

  Za zadanie mamy znaleźć 30 statuetek kozy rozmieszczonych w najróżniejszych miejscach na mapie. Polecam zrobić to za jednym odpaleniem mapy dla 100% szansy ze jakiegoś nie pominęliśmy. Gdybyście mieli problemy z odnalezieniem jakiejkolwiek statuetki, zamieszczam film poglądowy.
  Ostatnio edytowane przez DonCrashian ; 13-03-2016 o 12:30

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •