• Trudność w zdobyciu 100%: 4-5/10 (moja osobista ocena)
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 3-6 godzin (zależy od umiejętności gracza)
  • Trofea offline: 3
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia: 0
  • Zabugowane trofea: 0
Parkour Fever jest pierwszym DLC do Dying Light, pierwszym i od razu darmowym. Został zainstalowany z aktualizacją do gry, więc nie musimy szukać dodatku w sklepie PSS. Oczywiście posiadacze Enhanced Edition będą mieli dodatek wgrany na płytce. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem będzie parkour. W dodatku mamy 10 wyzwań - wyścigów na czas. Są one podobne do tych, które mamy w podstawce tylko z tą różnicą, że są o wiele trudniejsze. I to właśnie przy nich spędzimy dużo czasu.Kiedy dotrzemy do białej stopy (ikonka na mapce) miejsce startu będzie oznaczone nazwą Parkour Fever.

Oprócz wyzwań, twórcy dodali specjalne skrzynie GRE, które znajdziemy teraz w strefach kwarantanny. Można w nich znaleźć o wiele mocniejszą broń. Dodatkowo mamy tryb Zostań Zombie, który umożliwia graczom wcielenie się w zainfekowanego i polować na innych użytkowników sterującymi zwykłymi ludźmi. Resztę darmowych dodatków w postaci strojów oraz broni znajdziecie w poniższym trailerze.
 Enhanced Edition to kompletne wydanie Dying Light, które zawiera podstawkę oraz wszystkie pomniejsze DLC - Parkour Fever i The Bozak Horde oraz najnowszy dodatek - The Following, w którym wracamy w okolice Harranu. Zostały dodane również misje specjalne podzielone na trzy kategorie: sprawnościowe, dzienne oraz społecznościowe. Ostatnią nowością jest Poziom Legendy, który się nabija po odblokowaniu wszystkich umiejętności w jednym z trzech drzewek rozwoju. Poziom Legendy podnosi nasze statystyki, np. obrażenia broni jednoręcznej.

Poniżej przedstawiam poradniki, do wszystkich DLC Dying Light oraz podstawki:


Mamy tylko trzy brązowe pucharki, także mapa będzie krótka. Musimy pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsze, kiedy w drodze do platynki odwiedzimy strefy kwarantanny, warto przy okazji zaliczyć Perły między wieprze z tego DLC. Jeśli tego nie zrobimy to czeka nas ponowna wizyta. Druga rzecz, to polecam wziąć się za wyścigi po osiągnięciu 24. poziomu Zwinności oraz każdy pojedynczy wyścig wykonać najpierw w dzień, aby zapamiętać trasę, a później w nocy.
Chłopak, który umiał biegać
Wykonaj wszystkie wyzwania gorączki parkouru

Wyzwania Gorączki Parkouru są oznaczone na mapie ikonką białej stopy z trzema gwiazdkami. Takich wyzwań mamy 10 - 5 w Slamsach i 5 w Starym Mieście. Jak mówi opis pucharka, wystarczy tylko wszystkie ukończyć i nie zależy czy zrobimy to w dzień czy w nocy. Ale polecam wykonać na początku wszystkie w dzień - w celu zapamiętania trasy. W nocy będziemy mieli trudniej, ponieważ tylko latarka będzie nam oświetlała drogę.

Wchodząc w Dodatki z Menu, możemy podejrzeć Ranking Gorączki parkouru. Widzimy w ten sposób, które wyzwania już zaliczyliśmy. Polecam podejść do wyścigów po osiągnięciu 24. poziomu Zwinności. Dzięki temu nie będziemy odczuwać zmęczenia podczas biegania, skakania i wspinaczki. Poniżej przedstawiam wszystkie 10 wyzwań z którymi będziemy musieli się zmierzyć:

SLAMSY
 
 
 
 
 


STARE MIASTO
 
 
 
 
 

Wyzwanie "Nie takie oczywiste" nie wyświetla się na mapie. Dopiero po zbliżeniu się do niego zobaczymy ikonkę na niej oraz mini mapce. Poniżej filmik przedstawiający lokalizację owego wyścigu:
 

Ja, do cholery, parkouru uczę
Wykonaj wszystkie wyzwania gorączki parkouru w nocy

Tutaj musimy mieć pewność, że wyścig ukończyliśmy w nocy, która trwa od 21:00 do 6:00. W razie czego używamy najbliższej kryjówki, w celu przespania dnia. Polecam robić tak: wygrać wyścig za dnia w celu zapamiętania trasy i zaraz po tym rozegrać wyścig w nocy. Przy mecie miejcie pewność, że nie wybiła 6:00. U mnie niestety po wygrywaniu wyścigów w ciągu dnia, a potem w nocy, pucharek się nie pojawił przy ostatnim wygranym wyścigu w nocy. Nie ma możliwości podglądu, którego nam nie zaliczyło. Trzeba wszystkie od nowa powtórzyć. W moim przypadku trafiłem na niezaliczony wyścig za drugim razem i pucharek się pojawił.


Perły między wieprze
Otwórz 5 skrzyń GRE w strefach kwarantanny

Trofeum warto wykonać podczas zaliczania pucharka z podstawki Nieproszony gość (Ukończ wszystkie strefy kwarantanny). Otóż musimy otworzyć 5 niebieskich skrzyń z napisem GRE, a takie skrzynie znajdziemy tylko w ośmiu strefach kwarantanny oznaczonych na mapie taką ikonką . Pięć stref mamy w Slamsach, a trzy w Starym Mieście. Mapy z ich lokalizacją znajdziecie w poradniku do podstawki. Jeśli jesteśmy ze znajomym to pamiętajcie, że to Wy musicie otwierać skrzynki. Po otwarciu pięciu skrzyń, wpadnie również pucharek.Skrzynie przeważnie znajdziemy za zamkniętymi drzwiami lub w kątach dużych pomieszczeń.