PRZEGLĄD:

 • Trudność zdobycia platyny: 4/10 Ankieta
 • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 60+ (grając samotnie zdecydowanie dłużej)
 • Trofea offline: 44 (24 , 17 , 2, 1 )
 • Trofea online: Brak
 • Minimalna liczba przejść: 2 razy kampania (postać zwykła oraz hardcorowa) + dużo czasu w trybie przygodowym
 • Zalecana ilość przejść: 2 razy kampania (postać zwykła oraz hardcorowa) + dużo czasu w trybie przygodowym
 • Trofea do pominięcia: Brak
 • Zabugowane trofea: Brak


WSTĘP:

Diablo to jedna z tych gier o których przynajmniej słyszał każdy gracz. Trzecia odsłona serii wprowadziła trochę nowości, między innymi bardzo przyjazną kooperację. Zagorzali fani mogą mieć jakieś zastrzeżenia do systemu walki, jednakże mi on bardzo przypadł do gustu. Każdy bohater/bohaterka wraz ze zdobywanymi poziomami odblokowuje nowe ataki, które może przypisać do konkretnych slotów pod dany przycisk. Dodatkowo można potem modyfikować owe umiejętności za pomocą odblokowywanych run. Rozgrywka sprowadza się to typowego, aczkolwiek bardzo przyjemnego eksterminowania hord wrogów.

Fabularnie produkcja prezentuje całkiem przyzwoity poziom. W Sanktuarium odwieczna walka Płonącego Piekła z Wysokimi Niebiosami osiąga nowy poziom, gdy zgodnie z proroctwem anioł sprawiedliwości upada. Mimo, że dwadzieścia lat temu drużyna śmiałków zatryumfowała nad złem świat znów potrzebuje bohaterów. Znany nam tytułowy demon jest bardzo uparty i niełatwo się pozbyć go na dobre. Edycja Ultimate Evil wzbogacona jest także o dodatek Reaper of Souls stanowiący kolejny rozdział opowieści. Tym razem przyjdzie nam się zmierzyć z Maltaelem - Aniołem Śmierci, który używając czarnego kamienia dusz chce całkowicie zniszczyć demony, a co za tym idzie i ludzi.

 
 

MAPA PRZEJŚCIA:

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli zamierzamy wbijać platynę samotnie zejdzie nam znacznie więcej czasu, dlatego zalecam znaleźć jakiegoś kompana do gry. W pojedynkę możemy odhaczyć dwa przejścia kampanii - postacią zwykłą i hardcorową. Dodatkowo można też ułatwić sobie grindowanie leveli kupując potężne sety przedmiotów na allegro. Koszt to dycha, a znacznie przyspieszy nam grinding. Osobiście nie stosowałem tej metody, ale uważam, że należy o niej tu wspomnieć.

KROK I: Kampania

Pierwsza rzecz do zrobienia to ukończenie kampanii, zapoznanie się z mechaniką, fabułą i ogólne cieszenie się świetną grą. Tutaj możemy śmiało grać w pojedynkę. Wybieramy dowolną z dostępnych postaci i jedziemy.

Zdobyte trofea:
Koniec szalonego króla
Rzeźnia!
Ostatni z horadrimów
Obalony Sabat
Morderca. Kat. Potwór.
Władca Kłamstw
Czarny Kamień Dusz
Wygłodniała bestia
Przełom
Władca Grzechu
Brzemię grzechu
Najwyższe Zło
Zwycięstwo i ofiara
Boczków przypieczem
Do piekła, wiedźmo wściekła
Śmierć nas rozłączy
I po żniwach
Spotkanie z dawna oczekiwane


KROK II: Kampania postacią hardcorową

Ponownie przechodzimy całą kampanię wybierając sobie postać hardcorową. Charakteryzuje się ona tym, że w przypadku śmierci tracimy ją całkowicie. Dlatego też polecam przechodzić całą grę na normalu. Jest to najłatwiejszy poziom w grze i nie powinno być okazji do zgonów. W niektórych poradnikach sugeruje się konkretne postaci do tego trybu, lecz uważam, że każda jest do tego dobra.

Zdobyte trofea:
Rządy grozy
Nawet Śmierć może umrzeć...


KROK III: Levelowanie postaci

Zaczyna się czas, gdy przyda nam się ktoś do pomocy. Będziemy bowiem musieli wbić 70 poziom każdą z dostępnych postaci. Samotnie będzie to trwało bardzo długo. Przyspieszyć to możemy grając ze znajomym mającym wysoki poziom. Wtedy tylko trzymamy się z dala, aby nie zginąć, a exp będzie nam leciał. Im wyższy poziom udręki ogarnia nasz kompan tym szybciej wpadnie nam poziom. W przypadku, gdy znajomy rozwala wszystko na tych najwyższych poziomach wbicie poziomu od 1 do 70 to kwestia 15 minut. Najszybciej level wbija się na Szczelinach Nefalemów, jednak ja polecam wykonywać zlecenia, bo tak czy siak, aż 500 musimy ich zrobić.

Zdobyte trofea:
Oddanie sprawie
Drużyna marzeń
Oddanie sprawie (hardkor)


KROK IV: Zlecenia i gobliny

Zlecania są tu najbardziej żmudnym zadaniem, bowiem musimy ich wykonać aż 500. W każdym z rozdziałów jest po 5 zleceń do wykonania na sesję. Pojedyncze wykonanie wszystkiego daje nam 25 ukończonych. Potem trzeba wyjść do menu i ponownie założyć grę. Niestety tu nie ma żadnego sposobu, aby przyspieszyć ten proces. Wspominane często granie w cztery osoby tak, aby każdy wykonywał inne zlecenie niestety nie działa. Prawdopodobnie zostało to załatane. Dlatego polecam łączyć to z grindowaniem leveli, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Gobliny zaś pojawiają się całkowicie randomowo, jednak na zleceniach można na nie chyba najłatwiej natrafić. Musimy się spieszyć, aby je ubić, bo mogą nam uciec tworząc portal.

Zdobyte trofea:
Żądza pieniądza
Nowy początek
Kredo asasyna


KROK V: Sprzątanie

Na koniec zostanie nam już tylko powbijanie brakujących trofków. Tutaj już nic nie stanowi problemu. Wystarczy poszukać informacji pod opisem interesującego nas pucharka.

Zdobyte trofea:
Głębokie kieszenie
W grupie raźniej
Skarbnica legend
Zepsuty nie znaczy zły
Gniazdo dla mnie
W dół króliczej nory
Na przełaj przez szczelinę
Elita
Demolka
Zlecenie wykonane
Sprzęt na zamówienie
Zakuty łeb
Miłość, szmaragd i Chytry Shen
Myriam na maksa
Zaklinanie na śniadanie
Podmianka
Klej klejnotyPORADNIK:

Platynowe trofeum Diablo III: Reaper of Souls
Zebrano wszystkie inne trofea w Diablo III: Reaper of Souls.

Ostatni wpadający pucharek. Gratulacje.


Głębokie kieszenie
Podnieś 500 000 szt. złota.

Tym trofeum nie musimy się przejmować. Wpadnie spokojnie podczas gry nawet jeśli będziemy olewać wypadające z przeciwników kupki złota. Watro wspomnieć, że wszystkie nasze postaci poza hardocorwą mają wspólny zasób gotówki.


W grupie raźniej
Uzyskaj pomoc templariusza, szelmy i zaklinaczki.

Trofeum do zdobycia już na początku Aktu II. Templariusz, szelma oraz zaklinaczka są pomocnymi towarzyszami w przypadku, gdy gramy samotnie. Musimy pamiętać, że aby trofeum wpadło należy przynajmniej raz każdego zaprosić do drużyny. Można tego dokonać w bazie podchodząc do nich i wciskając .


Skarbnica legend
Załóż we wszystkich miejscach na sprzęt legendarne przedmioty wymagające co najmniej 70 poziomu.

Legendarne przedmioty nie wypadają często. Charakteryzują się dodatkowymi, ciekawymi bonusami i koniecznością identyfikacji. Im na wyższym poziomie gramy tym większa szansa, że jakiś dobry sprzęt wypadnie. Do tego trofka potrzebujemy wyposażyć postać w legendarne przedmioty 70 poziomu w każdym slocie ekwipunku.

Sloty ekwipunku:

 • Prawa ręka
 • Dłonie
 • Ramiona
 • Tułów
 • Głowa
 • Szyja
 • Nadgarstki
 • Lewa ręka
 • Pierścień
 • Pierścień
 • Stopy
 • Nogi
 • Pas

Zdobycie legendarnych przedmiotów może zająć dość sporo czasu. Możemy jednak poprosić znajomego, aby nam pożyczył sprzęt do jednej z postaci jeśli posiada. Wystarczy wtedy, że upuści przedmioty i my będziemy mogli je podnieść. Jak ubierzemy wszystkie trofeum wpadnie. Potem w ten sam sposób możemy oddać sprzęt. Jest też wspomniana na wstępie opcja zakupu konkretnego ekwipunku na allegro. Jeśli ktoś leniwy może skorzystać.


Zepsuty nie znaczy zły
Skorzystaj z pomocy handlarza, aby naprawić przedmiot.

Banalne trofeum. Podchodzimy do jednego z kupców i za pomocą możemy zmieniać rodzaj oferowanych usług. Trzecią jest właśnie naprawa sprzętu. Wystarczy z niej skorzystać.


Gniazdo dla mnie
Umieść klejnot w przedmiocie.

Kolejne bardzo łatwe trofeum. Podczas gry niejednokrotnie w nasze łapy wpadną różne klejnoty. Można je potem właśnie umieścić w przedmiotach, ale tylko, jeśli takowe mają gniazda. W opisie przedmiotu jest to zaznaczone. Mogą mieć od jednego do trzech gniazd na klejnoty. Na obrazkach przedmiotów także mamy charakterystyczne kółka symbolizujące gniazdo na klejnot. Umieścić je w przedmiotach możemy za pomocą usług Chytrego Shena znajdującego się w naszym obozie.


Nowy początek
Wykonaj 5 zleceń.

To dopiero początek zleceń.

Zobacz opis Kredo asasyna


Kredo asasyna
Wykonaj 500 zleceń.

Jedno z tych dokuczliwych, bo mocno czasochłonnych trofeów. Te 500 zleceń to naprawdę nie w kij dmuchał. Możemy je wykonywać grając w trybie przygodowym. Polecam połączyć to z grindowaniem postaci na 70 poziom. Będąc w grze możemy kliknąć i otworzyć mapkę danego aktu. Nad częścią lokacji będą się znajdowały wykrzykniki i to właśnie one są znakiem zleceń. Na każdym akcie można podczas jednej sesji ukończyć po 5 zleceń. Jako, że aktów jest 5 daje nam to sumę 25 zleceń ze pojedyncze wyczyszczenie wszystkiego. Potem należy wyjść do menu i ponownie założyć grę. I tak do skutku. Niestety nie ma żadnej szybszej metody. Metoda gry w 4 graczy tak, aby każdy robił inne zlecenie nie zadziałała. Prawdopodobnie zostało to załatane. Pozostaje więc mi tylko życzyć wam wytrwałości.


W dół króliczej nory
Zabij 500 potworów w Szczelinach Nefalemów.

Wejście do Szczelin Nefalemów znajduje się w obozie i otwiera się po interakcji z Obeliskiem Nefalemów. Są to różne obszary wypełnione po brzegi wrogami, których musimy utłuc, aby pojawił się strażnik szczeliny. Te 500 przeciwników to żaden problem. Parę razy się tam przejdziemy i wpadnie.


Na przełaj przez szczelinę
Ukończ Szczelinę Nefalemów w czasie krótszym niż 15 minut.

Kolejny trofek związany ze Szczelinami Nefalemów. Aby ukończyć szczelinę w czasie krótszym niż 15 minut najlepiej zmniejszyć poziom trudności na najniższy z możliwych. Musimy wytłuc dostateczną ilość przeciwników, aby pojawił się strażnik. Pokonujemy go i za pomocą teleportujemy się do miasta, aby dać znać Orekowi, że wyczyściliśmy szczelinę. Jeśli mamy silną postać nie powinno to stanowić większego problemu.


Koniec szalonego króla
Zabij Króla Szkieletów.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Rzeźnia!
Zabij Rzeźnika.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Ostatni z horadrimów
Ukończ wszystkie zadania w Akcie I.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu Aktu I.


Obalony Sabat
Zabij Mahdę.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Morderca. Kat. Potwór.
Zabij Zoltuna Kulla.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Władca Kłamstw
Zabij Beliala.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Czarny Kamień Dusz
Ukończ wszystkie zadania w Akcie II.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu Aktu II.


Wygłodniała bestia
Zabij Ghoma.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Przełom
Zabij Kartana - bestię oblężniczą.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Władca Grzechu
Zabij Azmodana.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Brzemię grzechu
Ukończ wszystkie zadania w Akcie III.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie ukończeniu Aktu III.


Najwyższe Zło
Zabij Diablo.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Zwycięstwo i ofiara
Ukończ wszystkie zadania w Akcie IV.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu Aktu IV.


Boczków przypieczem
Zabij Urzaela.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Do piekła, wiedźmo wściekła
Zabij Adrię.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


Śmierć nas rozłączy
Zabij Maltaela.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po pokonaniu bossa.


I po żniwach
Ukończ wszystkie zadania w Akcie V.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu Aktu V.


Oddanie sprawie (hardkor)
Awansuj na 70. poziom w trybie hardkorowym.

Jak już we wstępie pisałem postać hardcorowa charakteryzuje się tym, że po jej śmierci tracimy ją, także odradzam tu szarżowanie na wysokich poziomach trudności. Polecam po prostu grać samotnie najpierw zwykły wątek główny, a potem ewentualnie w kooperacji tryb przygodowy. Aby grać z innym graczem on również będzie musiał używać postaci hardcorowej. Sam 70 poziom nie jest, aż tak straszliwie czasochłonny, jeśli gramy jakąś lubianą klasą. Jest oczywiście też opcja, że ktoś nas wygrinduje. Jeśli mamy znajomego posiadającego wymasterowaną postać hardcorową to można na Szczelinach Nefalemów szybko ten level ugrać. Wystarczy, że będziemy stali w bezpiecznym miejscu, a znajomy będzie kosił wrogów na wysokich poziomach trudności.

Zaznaczę też, że nie ma jakiejś jednej słusznej klasy pod tryb hardcorowy. Każda jest dobra. Zależy po prostu, co komu się bardziej podoba.


Rządy grozy
Zabij Diablo w trybie hardkorowym.

Jeśli gramy na normalnym poziomie trudności nie musimy się niczego obawiać. Diablo nie jest taki mocarny jak można by było się tego spodziewać. Walka ma trzy fazy. W pierwszej będzie próbował dziabać nas zwykłymi atakami. Potem przeniesie nas do koszmaru, gdzie będziemy walczyć też z naszym złym odbiciem. Polecam unikać tutaj jego ataków tych wyrastających z ziemi klatek. W ostatniej fazie wrócimy w poprzednie miejsce, ale Diablo będzie atakował mocniejszymi atakami. Uważajmy na jego zionący atak. Ten potrafi trochę zadać obrażenia.


Nawet Śmierć może umrzeć...
Zabij Maltaela w trybie hardkorowym.

Maltael jest najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem w grze. Co nie zmienia faktu, że na poziomie normalnym nie powinniśmy mieć problemu, aby go pokonać. Tutaj walka składa się z dwóch faz. W obu przede wszystkim unikajcie mgły snującej się po arenie. Bo ta jest naprawdę niebezpieczna. W drugiej fazie uważajmy na atak fali czerwonej energii. Ta też potrafi trzepnąć. W razie czego w rogach areny są kociołki z miksturą ozdrawiająca.


Oddanie sprawie
Awansuj na 70. poziom.

Wpadnie, gdy jedna z postaci osiągnie 70 poziom.

Zobacz opis Drużyna marzeń


Drużyna marzeń
Osiągnij 70. poziom sześcioma przedstawicielami różnych klas.

Kolejne z tych czasochłonnych trofeów. Należy każdą postać z sześciu klas wprowadzić na 70 poziom. Do innego trofeum jedna z tych postaci musi być hardcorowa. Polecam łączyć levelowanie z wykonywaniem zleceń, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Diablo posiada takie opcje, że im na wyższym poziomie gramy tym więcej expa dostajemy, także można to wykorzystać. Najlepiej wbijać ten trofek w kooperacji. Jeden gracz gra swoją ulubioną wysmakowaną postacią na najwyższym możliwym poziomie trudności, a drugi wybiera jedną z klas do grindowania i tylko za nim biega. Potem zamiana i drugi gracz zajmuje się ubijaniem stworów.

Jako klasy, którymi moglibyśmy komuś grindować level polecam Czarownicę albo Łowczynię Demonów. Mają bardzo potężne umiejętności pod , którymi można szybko kłaść całe hordy wrogów. Jeśli dodatkowo zdobędziemy legendarny przedmiot pozwalający niewyczerpanie ciskać tymi atakami to pójdzie szybciutko. W przypadku Łowczyni miałem w posiadaniu kołczan pozwalający nieskończenie pruć Huraganem Ognia, zaś Czarownica miała pas za pomocą którego Dezintegracja mogła działać w nieskończoność.

Moje sety umiejętności postaci do grindowania znajomych:

Czarownica

Magiczny Pocisk - Runa: Naładowany Pocisk
Dezintegracja - Runa: Konwergencja - bardzo potężny atak, runa dodatkowo zwiększa szerokość promienia, oraz zadaje obrażenia od ognia
Teleportacja - Runa: Tunel Czasoprzestrzenny - przydawało się w trudniejszych momentach, gdyż można było uciec od wrogów będąc otoczonym
Hydra - Runa: Ognista Hydra - potężna bestia sieje ogniste ataki w pobliżu miejsca przyzwania
Chowaniec - Runa: Mocodawca - przyzwany chowaniec zapewniał dodatkowe punty mocy tajemnej do innych ataków
Archont - Runa: Spalenie - wejście w ten tryb daje przez pewien czas możliwość nieskończonym strzelaniem promieniem dezintegracji oraz wybuchem

Umiejętności pasywne:
- Rozmycie - zmniejsza otrzymywane obrażenia o 17% - zawsze coś
- Byt Astralny - przyspiesza regenerację mocy tajemnej - przydaje się do ataków
- Wzmocnienie Pancerza - bardzo przydatne, bo gdy nie otrzymamy żadnego ataku przez 5 sekund otrzymujemy barierę która będzie pochłaniała wszelkie obrażenia, które są mniejsze niż 60% życia. Bariera padnie dopiero jak jakiś atak będzie mocniejszy.
- Niewzruszona Wola - zwiększa parametry gdy stoimy nieruchomo. A podczas strzelania promieniami dezintegracji stoimy, więc się przydaje.

Łowczyni Demonów

Ogień Osłaniający - Runa: Ostrzał Zaporowy
Huragan Ognia - Runa: Wsparcie Ogniowe - bardzo potężny atak będący serią wystrzałów, dodatkowo runa dorzuca samonaprowadzające rakiety
Moc Cieni - Runa: Smuga Cienia - po użyciu zwiększa otrzymywane punkty życia, oraz zmniejsza obrażenia
Kompan - Runa: Wilk - wilk biega wokoło i atakuje wrogów, dodatkowo jego wycie zwiększa zadawane obrażenia dla całej drużyny
Zemsta - Runa: Spośród Cieni - przywołujemy zamrażających wrogów towarzyszy i dodatkowo znacznie zwiększamy zadawane obrażenia
Deszcz Zemsty - Runa: Nalot Cieni - atak zamrażający wszystkich w pobliżu

Umiejętności pasywne:
- Udane Łowy - spowalnia wrogów atakowanych z udziałem mocy nienawiści
- Pewny Strzał - zwiększa obrażenia, gdy ostrzeliwujemy wrogów z daleka
- Łucznictwo - dodaje premie do broni strzeleckich
- Rozeznanie - daje szanse ucieczki po otrzymaniu zabójczego ciosu

Wyżej wymienione sety nie są jedynymi koniecznymi. Możecie skonfigurować coś bardziej odpowiadającego waszemu stylowi gry. Ja podałem tutaj zestawy, którymi grało mi się najlepiej.


Elita
Zabij 500 elitarnych przeciwników (czempionów, potworów rzadkich lub unikalnych).

Elitarni przeciwnicy to potężniejsze wersje zwykłych stworów. Występują trzy rodzaje: niebiescy występujący w grupie, słudzy znajdujący się w pobliżu czempiona oraz sami czempioni. Nie ma sensu się tym przejmować. Tą sumę spokojnie ubijecie podczas wbijania pozostałych trofeów.


Żądza pieniądza
Zabij 100 goblinów skarbników.

Gobliny skarbnicy pojawiają się losowo podczas gry. Zanim ich zobaczymy usłyszymy charakterystyczny śmiech goblina. To znak, ze jest gdzieś w pobliżu. Trzeba się spieszyć z ich ubijaniem, bo mogą uciec przez portal. Najczęściej można ich spotkać podczas wykonywania zleceń w trybie przygodowym. Gdy ich ubijemy wypada z nich trochę sprzętu, a czasem może nawet otworzyć się portal do różnych krain. Między innymi krainy chciwości, w której można trafić na sporo złota, dobre przedmioty i dodatkowe gobliny do ubicia. Trofeum powinno wpaść podczas wykonywania 500 zleceń.


Demolka
Zobacz komunikat za zniszczenie 50 obiektów.

Komunikat za zniszczenie 50 obiektów najłatwiej otrzymać w dwóch miejscówkach. Musimy po prostu utrzymać mnożnik niszczenia miarowo rozwalając przedmioty z otoczenia. Nie ma znaczenia jaką gramy klasą i z jakich umiejętności korzystamy. Da się to wykonać każdą konfiguracją. Najlepiej wykonać to w trybie przygodowym w Akcie II - zaraz na początku miejscówki Miasto Kaldeum. Drugą opcją jest Cmentarz Porzuconych w Akcie I. Zdobyłem te komunikaty w obu miejscach. Poniżej prezentuje filmiki pokazujące jak inni się za to zabrali.

 
 

Zlecenie wykonane
Wykonaj 5 przedmiotów.

Wpadnie po wykonaniu 5 przedmiotów.

Zobacz opis: Sprzęt na zamówienie


Sprzęt na zamówienie
Wykonaj 100 przedmiotów.

Przedmioty możemy wykonywać w obozie u Rzemieślinka Headriga Eamona. Aby wykonać przedmioty będziemy potrzebowali surowców. Surowce znajdujemy podczas misji, dostajemy w nagrodę Tyraela za wykonanie wszystkich 5 zleceń w danym Akcie oraz możemy też je odzyskiwać niszcząc przedmioty. Najszybciej wykonać 100 przedmiotów możemy produkując np. Uczniowskie buty. Wymagają one tylko po 2 sztuki uniwersalnych części oraz mistycznego pyłu. Po wykonaniu iluś z tej sumy możemy to obuwie od razu rozmontować poprzez opcje Odzysk u Headriga. W ten sposób zwróci się nam część surowców.


Zakuty łeb
Awansuj kowala do 12 poziomu.

Każdego z rzemieślników będziemy musieli awansować na 12 poziom. Do 10 poziomu będzie potrzebne nam złoto. Potem wymagany będzie składnik znany jako Oddech Śmierci. Wypada z przeciwników, ale dopiero gdy nasza postać ma przynajmniej 60 poziom.


Miłość, szmaragd i Chytry Shen
Awansuj złotnika do 12 poziomu.

Każdego z rzemieślników będziemy musieli awansować na 12 poziom. Do 10 poziomu będzie potrzebne nam złoto. Potem wymagany będzie składnik znany jako Oddech Śmierci. Wypada z przeciwników, ale dopiero gdy nasza postać ma przynajmniej 60 poziom.


Myriam na maksa
Awansuj wieszczkę do 12 poziomu.

Każdego z rzemieślników będziemy musieli awansować na 12 poziom. Do 10 poziomu będzie potrzebne nam złoto. Potem wymagany będzie składnik znany jako Oddech Śmierci. Wypada z przeciwników, ale dopiero gdy nasza postać ma przynajmniej 60 poziom.


Zaklinanie na śniadanie
Załóż we wszystkich miejscach na sprzęt zaklęte przedmioty.

Zaklęte przedmioty możemy otrzymać korzystając z usług Wieszczki w obozie. Zaklęcie polega na podmianie jednego z bonusów przedmiotu na inny. Będzie to nas kosztowało złoto oraz różne wymagane materiały. Aby otrzymać trofeum musimy podmienić bonus w każdym używanym przedmiocie. Polecam zrobić to na słabszym sprzęcie, bo będzie wymagał mniejszej liczby materiałów.


Podmianka
Zamień właściwości przedmiotu, wykorzystując zaklinanie.

Trofeum identyczne jak powyższe. Wystarczy zmienić właściwości pojedynczego przedmiotu i wpadnie.


Spotkanie z dawna oczekiwane
Uzyskaj pomoc wieszczki.

Trofeum związane z fabułą. Niemożliwe do pominięcia. Wieszczka dołączy do nas w Akcie V.


Klej klejnoty
Połącz klejnoty.

Łączyć klejnoty możemy u Chytrego Sheena w obozie. Musimy mieć dwie sztuki identycznego klejnotu i korzystając z usług wymienionego rzemieślnika za opłatą łączymy je w jeden potężniejszy.