GTA 5 poradnik – Trofea i Osiągnięcia, wszystko co powinieneś wiedzieć.

I oto jest! Nowy, świeży poradnik do GTA 5! Znajdziesz w nim omówienie 32 trofeów offline i 17 trofeów online w GTA V. Cenne wskazówki, tipy i omówienie trofeów, które można pominąć i nie marnować czasu w celu zdobycia platyny w Grand Theft Auto 5. Zaczynajmy!

Gta 5 poradnik trofea

Spis treści

GTA V Poradnik – Krótki wstęp

O grach z serii Grand Theft Auto, można śmiało powiedzieć, że to tytuły wyznaczające na rynku gier nowe trendy. Nie ukrywajmy, ale wielu developerów tworząc dzisiaj gry, podgląda koncepcję wytwórnię noszącą nazwę Rockstar Games.

Nowa już piąta odsłona serii, miała udowodnić, że przy dobrej strategii, da się pobić wszelkie rekordy sprzedaży w branży gier. I trzeba przyznać, że panom z wielkiego R, udało się to bardzo szybko. Grand Theft Auto V jest po prostu świetnym tytułem, dopracowanym w każdym calu. Każda z obietnic daną graczom przed premierą została spełniona. Za co po raz kolejny ukłony dla twórców.

W GTA V posiadamy ogromny świat, w którym możemy zrobić naprawdę wiele nowych ciekawych rzeczy. Posiadamy trzech unikalnych bohaterów, których historia łączy ich w spójną całość, przez co nadaje grze świetnego klimatu. Gra technicznie bez wątpienia będzie jeszcze długo numerem jeden na rynku. Strzelanie, kolizje, sterowanie pojazdów… To trzeba przeżyć na własnej skórze.

GTA 5 Platyna – Informacje Ogólne

Droga do platyny w GTA V nie jest prosta. Na pewno jest przyjemna i wciągająca. Nie jest jednak prosta, powtarzam. Wymaga sporej ilości czasu, co widać poniżej. Sama fabuła to około stu godzin, a gdzie multiplayer, na którego trzeba liczyć około 200? Jedno jest pewne, na pewno nie będzie nudno.

 • Trudność zdobycia platyny: 8/10
 • Czas wymagany do zaliczenia platyny: 250 h – 300 h
 • Ilość Trofeów Off Line: 32
 • Ilość Trofeów On Line: 17
 • Minimalna liczba przejść gry: 1
 • Zalecana Ilość przejść gry: 1
 • Wymagana liczba graczy: 1

Lista trofeów do pominięcia w drodze do platyny w GTA V

 • Kariera Kryminalna
 • Kifflom
 • Akolita Altruistów
 • Poszukiwany Żywy lub Żywy
 • Trzyosobowa Armia
 • Czerwona Mgła
 • Wyścig Zbrojeń TP Industries

Zbugowane trofea niezbędne do zdobycia w GTA 5 Platyny

 • Amerykańskie Marzenie
 • Los Santos Customs

GTA 5 Poradnik krok po kroku jak zdobyć platynę

Zdobycie platyny w GTA V składa się, aż z sześciu obszernych etapów, co zdarza się naprawdę rzadko. Zacznijmy od pierwszego.

Krok 1 – Fabuła i powiązane z nią w GTA 5 Osiągnięcia

Pierwszym najważniejszym etapem jest nasza wspaniała fabuła. Polecam ukończyć wątek fabularny spokojnie i nacieszyć się w pełni tytułem. Poznać historię Franka, Michaela i Trevora, a po drodze zaliczyć kilka losowych osiągnięć w GTA 5. Polecam w wielu przypadkach od razu powtarzać pewne misje i zapoznać się przed fabułą z tym poradnikiem, aby później mieć już prostą drogę do zaliczenia trofea — Szczere Złoto Jak Ta Lala.

Ważne Czytaj koniecznie! Jeżeli nie udało się Wam zaliczyć wszystkich trofeów, które łatwo przeoczyć, to w trakcie zakończenia, wybieramy trzeci wariant. Jeżeli postąpimy inaczej, możemy być zmuszeni do przejścia ponownego fabuły, poprzez zablokowanie niektórych wątków powiązanych.

Krok 2 – Misje poboczne, Aktywności i to co najlepsze w GTA V Znajdźki

Nie ma co się dużo rozgadywać na temat tego etapu. Musimy zaliczyć wszystko, co nam pozostało po fabule. Mowa tutaj między innymi o misjach pobocznych, aktywnościach, pobocznych trofeach i znajdźkach w GTA 5. Na tym etapie robimy wszystko, aby zaliczyć trofeum — Kariera Kryminalna. Jeżeli złoto będzie już Wasze, to możemy przechodzić do kroku trzeciego.

Krok 3 – Zdobycie najtrudniejszego w GTA V trofea

Przechodząc do trzeciego już kroku, powinniście mieć zaliczone wszystkie fabularne trofea, z wyjątkiem — Szczere Złoto Jak Ta Lala. W wersji Single Player, tak jak wskazuję nagłówek, jest to najtrudniejsze trofeum. Jeżeli podczas fabuły, jak wspomniałem wcześniej, powtarzaliście misję to mamy ułatwione zadanie. Pozostało Wam, tylko parę drobnych misji. Jeżeli tego nie robiliście, musicie powtórzyć misję fabularne i poboczne. Wtedy otrzymamy złote trofeum i możemy przejść dalej do kroku numer 4.

Krok 4 – Tylko dla chętnych, do zaliczenia kilka prostych trofeów w GTA 5

Jak dobrze wiemy, mamy do uzyskania setną rangę i parę mniej wymagających trofeów. Jeżeli chcemy, to opcjonalnie zajmujemy się na początku poniższymi trofeami.

 • Szybki Jak Wiatr
 • Selekcja Nienaturalna
 • Numero Uno

Mimo wszystko większość tych trofeów otrzymamy naturalnie, podczas dążenia do setnego poziomu. Dlatego warto zdecydować, czy robimy łatwe trofea na początku, a końcu poziom. Czy w drugą stronę.

Krok 5 – Wbicie setnej rangi i zdobycie w GTA 5 Trofea „Ponad Prawem”

Jak w tytule, wbijamy setną rangę i zdobywamy trofeum Ponad Prawem. Przed Wami długa droga do korony Króla Los Santos. Zajmie to trochę czasu, dlatego życzę Wam powodzenia i czasu. Jest to jednak mimo wszystko przyjemny proces.

Krok 6 – Opcjonalny, dla osób które nie mają wszystkich trofeów w GTA V przy setnej randze

Krok dla wszystkich osób, które przy setnym poziomie nie mają trzydziestu platynowych nagród i trofea Zbieracz Nagród. Jeżeli zdobędziecie to trofeum, Platyna w GTA 5 jest już Wasza.

GTA V Poradnik Trofea OnLine i OffLine

Przyszedł ten moment, od teraz zaczynamy omówienie wszystkich trofeów od A do Z. Przed nami długa droga, bogata w obszerne opisy, materiały video i screen shoty z gry. Zaczynamy!

Platynowe trofeum

Legenda Los Santos – Gratulacje! Jesteś największą gwiazdą Vinewood

Gratulacje! Kolejna platyna na twoim koncie.


Brązowe trofeum

Witamy w Los Santos – Zarekwirowano samochód i ścigano się nim po skąpanym w Słońcu mieście.

Pierwsze trofeum, jakie zdobędziemy w grze. Zaczynamy Franklinem i nasz ziom Lamar powie nam, żebyśmy wybrali sobie samochód. Lamar wybiera drugie. To trofeum otrzymamy po małym wygranym wyścigu po mieście.


Brązowe trofeum

Odrodzona przyjaźń – Na co komu wrogowie, jak się ma takich przyjaciół?

Wykonujemy kilka zadań z Trevorem. Kiedy przełączamy się ponownie między postaciami i wybierzemy Michaela, po krótkiej scenie w jego domu rozpocznie się misja, za która otrzymamy trofeum.


Brązowe trofeum

Dobra dniówka – Czas na małą ucieczkę.

Trofeum w GTA 5 bezpośrednie związane z wątkiem fabularnym. Otrzymamy je w trakcie gry Single Player. Nie możliwe do pominięcia.


Brązowe trofeum

Chwila prawdy – Udało ci się odkryć prawdę na temat Brada.

Kolejne trofeum związane z wątkiem fabularnym. Niemożliwe do pominięcia.

W tym zadaniu, będziemy wspominać. Przeniesiemy się w miejsce prologu. Trofeum otrzymamy, po przełączeniu się na Trevora lecącego samolotem do Los Santos.


Srebrne Trofeum

Żyć lub zginąć w Los Santos — Udało ci się skończyć ostatnią misję

I oto przed nami kolejne trofeum powiązane z fabułą gry, które jest nie do pominięcia.


Brązowe trofeum

Twardy jak diament – Udało ci się wyczyścić Vangelico i spłacić Martina Madrazo

Kolejne w GTA V trofeum związane z fabułą, którego nie pominiemy.


Brązowe trofeum

Podwodnik – Udało ci się wykraść najemnikom z Merryweather eksperymentalną broń… i ją oddać.

I następne trofeum związane bezpośrednio z fabułą gry. Nie możliwe do pominięcia.


Brązowe trofeum

Stuknięty – Udało ci się wykonać klasyczne stuknięcie na szybko.

Kolejne związane z fabułą trofeum. Nie da się go pominąć, nawet jakbyśmy się starali.


Brązowe trofeum

Małe miasto, wielka robota — Udało ci się zrobić dobre wrażenie podczas festiwalu kurczaków Paleto Bay.

Trofeum Nie do pominięcia, związane bezpośrednio z fabułą.


Brązowe trofeum

Na usługach rządu — Udało ci się ukraść tajne dane z mocno strzeżonego budynku federalnego.

I kolejne trofeum związane z wątkiem fabularnym gry. Nie możemy go pominąć.


Brązowe trofeum

Wielki skok! – To już nie jest sen.

Jak się domyślacie, kolejne trofeum związane z fabułą, ale zrobię małe omówienie.

Trofeum otrzymamy po ukończeniu ostatniego z wielkich pięciu napadów. Tym razem będziemy musieli obrabować depozyt złota w Los Santos. Jeśli wszystko zrobimy tak, jak zrobić powinniśmy, to otrzymamy trofeum i dodatkowy każdy z naszych trzech bohaterów, otrzyma na konto pokaźną sumę pieniędzy.


Złote trofeum

Szczere złoto jak ta lala! – Zdobądź 70 złotych medali, powtarzając misje fabularne i zlecenia od nieznajomych i dziwaków.

Tak jak wspominałem we wstępie tego poradnika do GTA 5, jest to najtrudniejsze trofeum w grze i najbardziej czasochłonne. Ogólnie mamy 116 misji, w których możemy zdobywać medale, za wymagania takie jak czas, celność, headshoty i inne. Z czego 71 misji to misje główne związane z fabułą, a pozostałe 45 to misję od nieznajomych ludzi, dziwaków itd. Warto zwrócić uwagę podczas trofeum na kilka ważnych informacji, takich jak:

 • Sceny w misjach należy pomijać, jeżeli chcemy zaliczyć wymagania czasowe.
 • Do zaliczenia headshotów bierzmy zawsze pistolet.

Dodatkowo załączam filmik, gdzie pokazane są wszystkie misje fabularne wymagane do zaliczenia trofeum.

GTA 5 Kompletna Check Lista i Poradnik jak zaliczyć 100% gry

Złote trofeum

Kariera kryminalna — Ukończ grę na 100%

Jest to trofeum, którym nie musimy sobie głowy zawracać. Opis mówi wszystko. Powinno nam to zająć około 90-100 godzin.

Wspominałem na wstępie, o wyborze odpowiedniego zakończenia, pamiętajcie, że jest to trzeci wariant.


Srebrne Trofeum

Zwiedzanie San Andreas — Zwiedź całe Los Santos i Hrabstwo Blaine.

Nie jest to do końca tak proste trofeum, na jakie wygląda. Musimy odkryć całe Los Santos i Hrabstwo Blaine. Co ciekawe, może się zdarzyć sytuacja, że będziemy mieli odkrytą całą wyspę, a trofeum dalej nie będzie. Pamiętajmy więc, o całej linii brzegowej. Świat gry jest ogromny i posiada wokół archipelag małych wysepek. Je także należy odkryć, jeżeli trofeum chcemy zdobyć.

Najlepiej wziąć samolot i polatać sobie nad wyspą dookoła, tak aby nasz przelot obejmował linię brzegową. Łodzią zajmie nam to sporo czasu. Samochodem nie możliwe, więc zostaje tylko samolot.


Brązowe trofeum

Kapucha na sałacie —Kup firmę Downtown Cab Co. I zalicz dowolny prywatny kurs.

Jedno z prostszych trofeów w GTA V. Do zaliczenia go potrzebna będzie jednak spora ilość gotówki. Dokładnie 200 tys. dolarów. Wraz z rozwojem fabuły, dostając możliwość kupna jakiejkolwiek nieruchomości, wystarczy, że kupisz Dowtown Cab Co. Później czekamy, już tylko na telefon z prośbą o przewiezienie VIPA. Bądź cierpliwy, czas oczekiwania na zlecenie jest losowy. Co ważne, na telefon oczekujesz we własnym prywatnym samochodzie.


Brązowe trofeum

Wyścig zbrojeń TP Industries — Kup hangar polowy McKenziego i wygraj wyścig zbrojeń.

Proste trofeum wymaga od nas tylko posiadania sporej ilości gotówki. W momencie, gdy dostaniemy możliwość zakupu posiadłości, będziemy stali Trevorem obok hangaru. Jest to hangar McKenziego, który jest jedną z posiadłości do pozyskania. Jego koszt to 150 tys. dolarów. Kupić może ją tylko Trevor. Gdy ją kupimy, otrzymamy możliwość wykonywania specjalnych misji, opierających się na przechwyceniu paczek z bronią, albo dostarczenie paczek w ustalone miejsca. Gdy wykonamy pięć zadań w każdym z pojazdów, trofeum będzie już nasze.


Srebrne Trofeum

Wieloklasowiec — Zdobądź złoty medal we wszystkich odpowiednich hobby i rozrywkach.

Liczba wszystkich zabaw i hobby w grze wynosi 58. Jeżeli mamy edycję specjalną gry to 59. Zaliczenie tego trofeum opiera się na zdobyciu po jednym złotym medalu, w każdym rodzaju rozrywek i hobby. Dla jasności poniżej wrzucam listę hobby i rozrywek potrzebnych do zdobycia trofeów.

 • Triathlon
 • Strzelnica
 • Szkoła Latania
 • Wyścig wodny
 • Wyścig uliczny
 • Wyścig Off Road

Aby trofeum było nasze, musimy zaliczyć w każde z powyższych wyzwań na złoty medal w pojedynczym wyzwaniu. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia naszych statystyk w konkurencjach na stronie Social Club.


Brązowe trofeum

Sięgnij gwiazd — Zbierz i oddaj wszystkie części statku kosmicznego.

Są i one – Znajdźki w GTA 5. Czasochłonne trofeum, mimo wszystko przyjemne. Najlepszym sposobem na przejście, jest wzięcie helikoptera i latanie od punktu do punktu i zbieranie części statku. Poniżej wrzucam filmik z lokalizacją wszystkich punktów. Jak znajdziemy wszystkie części statku kosmicznego w GTA 5, zmieniamy postać na Franklina. W miejscu, gdzie rozpoczęliśmy misję, ukaże się wtedy następna misja. Jedziemy tam oddać części statku naszemu znajomemu. I trofeum nasze.

GTA 5 Części Statku Kosmicznego

Brązowe trofeum

Zagadka rozwiązana — Rozwiąż kryminalną zagadkę Leonory Johnson.

I kolejne w GTA 5 znajdźki. W tym trofeum musimy zebrać 50 fragmentów zagadki. Jeżeli jesteś blisko jednego z fragmentów, usłyszysz szum kartek na wietrze. Mimo to nie odnajdziesz dzięki temu wszystkich części. Opcje są dwie. Social Club i chec klista, na której widać co zebrałeś, a co jeszcze do odszukania. Albo siedzenie nad YouTube. W tym drugim przypadku przygotowałem dla Ciebie film.

Teraz gdy już zebrałeś 50 kartek, połowa trofeum za tobą. Teraz czas przełączyć się na Franklina i pojechać w pobliże polowa Golfowego, gdzie pojawi się nowy znak zapytania. Gdy skończysz tę misję, rozwiążesz zagadkę i otrzymasz trofeum.


Brązowe trofeum

Gospodarka odpadami – Kup Stary dok i zbierz cały transport odpadów radioaktywnych

I kolejne w GTA 5 znajdźki. Musimy kupić posiadłość, czyli w tym wypadku dok. Potrzebne nam będzie 250 tysięcy dolarów. Uzyskamy tym samym dostęp do łodzi podwodnej. Zbieranie jest proste. Wsiadamy do łodzi i pływamy obok doku. W naszym telefonie komórkowym odpali się aplikacja, która działa jak sonar i pokazuje lokalizację beczek z odpadami. Pływamy tam, gdzie nasz smartphone nas kieruje. Zdobycie tego trofeum, wymaga zebrania trzydziestu sztuk beczek. Poniżej dorzucam filmik.

GTA 5 trofeum Gospodarka odpadami – Lokalizacja wszystkich nuklearnych odpadów by PowerPyx

Brązowe trofeum

Czerwona Mgła – Ukończ wszystkie rzeźnie

W tym poradniku do GTA 5, zaznaczam na wejściu, że jest to trofeum, które można pominąć, jeżeli wybraliśmy złe zakończenie.

Jest to bardzo łatwe trofeum, które możemy, zrobić grając Trevorem. Polega na ukończeniu wszystkich dostępnych w grze rzeźni. Jest ich tylko 5. Czym jest rzeźnia? To zabijanie przeciwników, którzy nas atakują nieprzerwanie. Przed każdą z rzeźni, otrzymujemy informację, ilu przeciwników musimy zabić, aby zaliczyć.

Pierwsza rzeźnia będzie widoczna na mapie w postaci pomarańczowego znaku zapytania. Kolejne pokażą się jako ikona z czaszką i odblokujemy je z rozwojem wątku fabularnego. Gdy ukończymy pięć, trofeum będzie należeć do nas.


Brązowe trofeum

Ryzykant – Wykonaj wszystkie skoki kaskaderskie

Wszystkich skoków kaskaderskich jest 50. Polecam wykonywać to trofeum Franklinem. Dlaczego? Ponieważ to najlepszy kierowca i ma przydatną umiejętność spowalniania czasu podczas jazdy. Do tego trofeum w GTA 5 najlepiej użyć motocyklu Bati 801. Można go kupić przez internet w telefonie. Polecam przed każdym skokiem na podjeździe używać opcji szybkiego zapisu. Pojazd na pewno się Wam kilkukrotnie i wtedy możecie wczytać grę i rozpocząć ponownie.


Srebrne Trofeum

Kifflom! – Ukończ swoją ścieżkę do oświecenia… albo i nie

Jest to trofeum możliwe do pominięcia.

Dziwne trofeum. Można je zrobić tylko Michaelem. Podczas całego trofeum wydamy 90 tysięcy dolarów. Aby rozpocząć, wchodzimy na stronę http://epsilonprogram.com/

Wypełniamy tam ankietę i wychodzimy. Wtedy na mapie pojawi się turkusowy znak zapytania. Jedziemy do niego. I zaczyna się misja. Zaliczenie trwa około 4 godzin. Poniżej filmik.

GTA V trofeum Kifflom! by GTA Series Video

Brązowe trofeum

Trzyosobowa armia – Przetrwaj co najmniej 3-gwiazdkowy pościg przez 3 minuty wszystkimi trzema postaciami poza misją.

Trofeum to można pominąć.

W tym trofeum należy działać w grupie. W tym celu jeżeli jest to możliwe, dzwonimy po wszystkich naszych kompanów, a kiedy tylko wyrażą zgodę, zbieramy się wszyscy ze sobą i rozpoczynamy 3-gwiazdkowy pościg, który musi trwać minimum 3 minuty. Najlepszym z możliwych sposobów jest wybór szybkiego samochodu oraz wyprawa na główne lotnisko Los Santos, gdzie jest duże pole manewru. Warto wybrać Franklina, który może spowalniać czas podczas jazdy. Jeździmy tak długo aż zostanie zaliczone nasze trofeum.


Brązowe trofeum

Na głębokiej wodzie -Przyda ci się większa łódź…

Do tego osiągnięcia wystarczy nam obojętnie jaka łódź. Po wybraniu łodzi płyniemy w stronę Oceanu Spokojnego, dopływamy do miejsca, w którym pojawiają się wysokie fale i wskakujemy do wody oczekując na rekina. Gdy rekin do nas podpłynie i będzie pływał wokół nas czekamy, aż nas zabije. Po naszej śmierci trofeum wpada na nasze konto.


Brązowe trofeum

Akolita altruistów – Dostarcz niczego nieświadomą ofiarę do kultu altruistów.

Możesz pominąć to trofeum, jeżeli wybrałeś zły wybór zakończenia.

Podczas gry Trevorem, podczas losowego zadania będziesz musiał przewieźć pewnych ludzi do wyznaczonego celu. Kiedy podejmiemy się wykonania tego zadania na mapie pojawi nam się dodatkowa ikona. Ikona ta oznacza, że możemy dostarczyć tych ludzi jako ofiary za pewną ilość gotówki. Za dostarczenie jednej ofiary otrzymasz 1000$ oraz trofeum.


Brązowe trofeum

Mnóstwo kapusty – Wydaj 200 milionów dolarów łącznie wszystkimi trzema postaciami.

Trofeum to możemy zdobyć wydając cały czas gotówkę, lecz byłoby to bardzo czasochłonne i trudne, ponieważ 200 milionów to nie tak mało. Najprostszym z możliwych sposobów jest wybór postaci, która ma największa sumę pieniędzy. Po wybraniu postaci kupujemy akcje na giełdzie i od razu je sprzedajemy. Czynność tą powtarzamy do momentu, aż nie otrzymamy trofeum.

Na transakcjach giełdowych nic nie stracimy, ponieważ jeżeli kupimy i szybko sprzedamy akcje to kurs giełdowy akcji się nie zmieni, a tym samym nie zauważymy różnicy w saldzie naszego konta.


Brązowe trofeum

Rekin giełdowy – Uzyskaj na giełdzie dochód przekraczający łączną wartość inwestycji.

Żeby uzyskać to trofeum musimy zainwestować pieniądze na giełdzie z zyskiem. Zwrot z inwestycji musi przekroczyć 100% inwestowanej kwoty. Możemy to łatwo zrobić podczas wykonywania misji “Assasination” (postać Franklin), przed każdą misją pojawi się filmik, w którym Lester będzie nam mówił w jakie akcje firm inwestować. Wystarczy po filmiku wyciągnąć telefon i wejść w zakładkę pieniądze i usługi. Po wybraniu giełdy kupujemy akcje wskazanej firmy. Po misji, akcje firmy drożeją, a my sprzedajemy je z zyskiem. Wyjątkiem jest misja “The Bus Assassination – Vapid”, w tym przypadku akcje kupujemy dopiero po zakończeniu misji. Cena akcji wtedy spada, a po pewnym czasie wróci do poprzedniego stanu.


Brązowe trofeum

Odpicuj mi spluwę – Całkowicie zmodyfikuj swoją broń.

Aby zrobić to trofeum wystarczy, że udamy się do dowolnego sklepu z bronią. Po wejściu do sklepu kupujemy broń oraz wszystkie ulepszenia do niej.

Dokładna lista ulepszeń:
– Luneta
– Latarka
– Powiększony magazynek
– Tłumik


Brązowe trofeum

Poszukiwany żywy lub żywy – Dostarcz poszukiwanego żywego.

Możesz pominąć to trofeum, jeżeli dokonałeś złego wyboru zakończenia.

Jest to zadanie poboczne, możesz je przyjąć tylko jako Trevor. Wystarczy udać się do Maude – znajduje się na prawo od jeziora (pomarańczowy znak zapytania). Maude wyśle Ci list gończy na e-mail. Osoba, na którą będziesz musiał zapolować znajduje się w kamieniołomie. Musisz dostarczyć go żywego do Maude. Wystarczy, że przebijesz mu koła i zajedziesz drogą, a po chwili się podda i wejdzie do Twojego samochodu.
Poniżej zamieszczamy filmik.

GTA V trofeum Poszukiwany żywy lub żywy! by GTA Series Video

Brązowe trofeum

Los Santos Customs – Całkowicie zmodyfikuj jeden pojazd.

Po ukończeniu misji “Father/Son” otrzymamy dostęp do warsztatów w Los Santos Customs. W tych warsztatach możemy dokonać modyfikacji naszego samochodu do uzyskania trofeum. Wystarczy, że znajdziemy samochód marki “Weeny Issi”. Możemy je zdobyć na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest kradzież samochodu. Drugim o wiele szybszym sposobem jest zamówienie samochodu przez internet. Wystarczy wejść w zakładkę Podróże i Transport > sklep SouthernSanAndreasSuperAutos.com i dokonać zakupu samochodu za 18,000$. Samochód po zakupie znajdzie się w naszym garażu.

Po zdobyciu samochodu udajemy się do warsztatu i wykonujemy wszystkie modyfikacje z każdej kategorii. Koszt całej operacji to około 50,000$. Po dokonaniu modyfikacji samochodu trzeba wyjechać z warsztatu. Po tym etapie trofeum wpada na nasze konto. Poniżej film do tego trofeum.

GTA V trofeum Los Santos Customs by PowerPyx

Brązowe trofeum

O grubość lakieru – Ukończ wszystkie wyzwania “Pod mostem” i “Lot na żyletkę”.

Trofeum to nie należy do łatwych. Musimy zaliczyć wszystkie przeloty pod motem i loty pionowe. Łącznie mam do wykonania 15 lotów pionowych oraz 50 lotów pod mostem. W pierwszej kolejności zaczniemy od lotów pionowych. W tym celu przyda nam się najbardziej zwrotny samolot czyli odrzutowiec P-996 Lazer. Możemy go zdobyć w Forcie Zancudo, czyli bazie wojskowej. Poniżej filmik, który przedstawia zdobycie odrzutowca.

Jak ukraść odrzutowiec P-996 Lazer by BeanysGames

Do lotów pod mostem potrzebujemy helikopter. Helikopter może być dowolny. Możemy go np. ukraść ze szpitala albo kupić w internecie.

Poniżej zamieszczamy dwa filmiki, które przedstawiają dokładnie jak wykonać dane loty.

Loty pionowe “na żyletkę”:

15 lotów “na żyletkę” by PowerPyx

Loty pod mostem:

30 lotów pod mostem by PowerPyx

Brązowe trofeum

Wypad z samolotu – GTA Online: Ukończ wstęp.

Trofeum za ukończenie samouczka. Po ukończeniu wszystkich samouczków otrzymujemy trofeum na nasze konto.


Brązowe trofeum

Młody gangster – GTA Online: Osiągnij rangę 25.

Jest to osiągnięcie za wbicie 25 rangi online. Potrzebujemy do osiągnięcia tego 127.100RP. Dowiedz się więcej czytając opis trofeum:


Srebrne Trofeum

Szczebel po szczebelku – GTA Online: Osiągnij rangę 50.

Potrzebujemy osiągnąć rangę 50 online. Aby to zrobić potrzebujemy 448.800RP. Zobacz więcej czytając opis trofeum:


Złote trofeum

Ponad prawem – GTA Online: Osiągnij rangę 100.

Potrzebujemy osiągnąć 100 rangę online. W tym celu musimy zdobyć 1.583.380RP. Jest to najbardziej czasochłonne trofeum w całej grze.

Do jego zdobycia mamy mnóstwo możliwości. Posiadamy wszelakiego rodzaju misje, wyścigi, skoki spadochronowe. Najlepiej wybrać sposoby, które będą dla nas najbardziej przyjemne podczas zdobywania tego trofeum. Warto wybrać poziom trudności hard, ponieważ dostaniemy o 50% więcej doświadczenia. Dobierając kogoś z ekipy dostajemy kolejne 20%. W osiągnięciu tego trofka nie ma, żadnego natychmiastowego sposobu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i powoli zdobywać RP.


Brązowe trofeum

Numero Uno – GTA Online: Zdobądź pierwsze miejsce we wszystkich kompetetywnych rodzajach gier.

Do wykonania tego trofeum trzeba wykonać poniższe tryby:

– Ukończ atak na gang

– Ukończ 10 fal w trybie przetrwania

– Wyścig lądowy – tryb standardowy

– Wyścig lądowy – tryb GTA

– Wyścig lądowy – tryb rajd (jako kierowca lub jako pilot)

– Wyścig wodny

– Deathmatch

– Drużynowy Deathmatch

– Rzutki – przynajmniej pojedyncza rozgrywka (leg)

– Golf – przynajmniej jeden dołek

– Siłowanie się na rękę – jedna runda

– Tenis – przynajmniej jeden set

– Strzelnica – wygraj w rundzie mieszanej, osłonowej i krzyżowej, przynajmniej raz

– Skok spadochronowy

– Wyścig Powietrzny

Do wykonania wszystkich konkurencji potrzebujemy wykonać we dwóch. Jedynie w wyścigu w trybie rajd oraz drużynowym deatchmatchu potrzebujemy 4 osób. Atak na gang za to możemy zrobić dopiero po uzyskaniu 18 lvlu.


Brązowe trofeum

Midnight Club – GTA Online: Wykorzystaj zmodyfikowany pojazd do wygrania 5 wyścigów.

Opis tego trofeum nie do końca jest zgodny z prawdą. Wcale nie potrzebujemy do jego wykonania zmodyfikowanego samochodu. Wystarczy, że wygramy pięć wyścigów w trybie online swoim własnym samochodem. Możemy to zrobić w prosty sposób mając drugą osobę do pomocy. Wystarczy, że jedna osoba założy prywatną sesję i utworzy wyścig lądowy np. “Criminal Record” lub “Downtown Underground”. Następnie ustalamy ilość okrążeń, klasę samochodu (musimy wybrać klasę aut, którymi będziemy się ścigać oraz wybieramy taką z jakiej jest nasze auto).

Teraz wystarczy, że zaprosimy znajomą osobę i zaczynamy wyścig. Po ukończeniu wyścigu obie osoby muszą kliknąć ,,REPLAY” powtarzamy to do momentu, aż nie otrzymamy trofeum.


Brązowe trofeum

Selekcja nienaturalna – GTA Online: Ukończ wszystkie 10 fal przetrwania.

Naszym zadaniem będzie przeżycie 10 fal w trybie survival. Możemy odblokować tryb na 15lvlu, lecz istnieje sposób na szybsze rozpoczęcie tego trybu. Wystarczy, że mamy znajomego z 15 lvlem, który zaprosi nas do gry. W sesji maksymalnie może być 4 graczy. Sam tryb można wykonać solo, lecz najlepszym wyborem będzie poszukanie kompanów do pomocy. Teoretycznie im więcej osób tym większa ilość przeciwników, lecz dzięki współpracy można lepiej podzielić się zadaniami i w łatwiejszy sposób przetrwać 10 fal.

Do wykonania tego osiągnięcia wybieramy mapę “Sandy Survival” i postaramy się znaleźć miejsce, w którym nie będziemy “łatwym celem” dla przeciwników. Najlepszym miejscem będzie takie, w którym przeciwnik nie zajdzie nas od tyłu. Po wyborze miejsca siedzimy w nim i czekamy, aż przeciwnicy będą się zbliżać w naszym kierunku po czym ich zabijamy. Pomiędzy każdą falą mamy chwilę czasu na uzupełnienie zapasów. Po całej mapie są rozrzucone bronie, kamizelki . Ważne, aby szybko się przygotować i wrócić z powrotem na miejsce. Pamiętaj, że im wyższa fala tym przeciwnicy są trudniejsi oraz jest ich coraz więcej.

W Fali czwartej, siódmej oraz dziesiątej pojawiają się helikoptery. Helikoptery warto niszczyć dopiero na końcu, aby nie zostać zaskoczonym przez przeciwników na ziemi. Po przetrwaniu 10 fal trofeum wpada na nasze konto.


Brązowe trofeum

Żywy GPS – GTA Online: Poprowadź kierowcę w rajdzie i zdobądźcie 1 miejsce.

Potrzebujemy minimum 4 osoby podczas wykonywania tego trofeum. Jeżeli robimy to w dwie osoby to po prostu osiągnięcie nie zostanie zaliczone. Najłatwiejszym sposobem jest zebrać się w 4 osoby i rozpocząć sesję z wyścigiem na “CRYMINAL RECORDS” w trybie “RAJD”. Każda osoba musi mieć inną rolę, czyli pilot oraz kierowca. Potem zamieniamy się rolami w taki sposób, aby każda osoba była, w każdej roli. Robimy ten wyścig parę razy do momentu aż każdy osiągnie trofeum.


Brązowe trofeum

Szybki jak wiatr – GTA Online: Przeżyj cały dzień przy wyznaczonej nagrodzie za swoją głowę.

Do rozpoczęcia tego pucharka potrzebujemy mieć 10lvl. Po osiągnięciu tego poziomu otrzymamy telefon od Lestera. Dostaniemy wtedy możliwość nałożenia nagrody za głowy innych graczy, w tym możemy również wybrać siebie za cel. Możemy również kraść samochody NPC, którzy po czasie mogą dać zlecenie na naszą głowę. Nie ważne, który sposób wybierzemy po wpłynięciu zlecenia za naszą głowę (bounty) otrzymamy SMS, że została wyznaczona nagroda za naszą śmierć. W tym momencie najlepszym sposobem jest przejście na tryb SOLO, ponieważ dużo osób zacznie na nas polować i może być ciężko przetrwać tą jedną dobę w grze. Można również pozostać w grze online i schować się w apartamencie lub najwyższym punkcie w grze i innych trudno dostępnych miejscach dla graczy. Osobiście polecam przejście na tryb, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał.


Brązowe trofeum

Czyściciel – GTA Online: Ukończ atak na gang bez zgonu, zabijając przynajmniej 10 przeciwników.

Tryb “atak na gang” odblokuje się nam po uzyskaniu 18 rangi. Dostaniemy wtedy telefon od Martina Madrazo. Tryb ten polega na zbiciu pewnej ilości osób na danym terenie. Zazwyczaj musimy zabić 15 przeciwników. Nie jest to trudne trofeum i najlepiej go robić samemu tak, żeby nikt nam nie przeszkadzał i nie zabierał nam zabójstw. Poniżej mapka z lokalizacjami gangów:

Lokalizacje gangów GTA V Czyściciel
Gang Attack Map by ttech10

Srebrne Trofeum

Zbieracz nagród – GTA Online: Zdobądź 30 platynowych nagród.

Wszystkich nagród w grze jest dokładnie 85. Aby dostać to trofeum musimy zdobyć tylko 30 platynowych odznak z 85. Najlepiej jest wstrzymać się z tym trofeum dopóki nie osiągniemy 100 poziomu, ponieważ dużo z tych odznak uzyskamy po drodze. Po osiągnięciu 100 poziomu wchodzimy w start > statystyki > nagrody i wybieramy pozostałe osiągnięcia, które musimy jeszcze wykonać.


Brązowe trofeum

Wietrzenie kas – GTA Online: Obrabuj wszystkie 20 sklepów.

Bardzo łatwe trofeum. Musimy obrabować wszystkie sklepy, które są dostępne online. Kiedy będziemy robić samouczek, będziemy musieli obrobić jeden ze sklepów. Z resztą robimy to samo, czyli wchodzimy do sklepu, wyciągamy broń i celujemy sprzedawcy w głowę. Po chwili sprzedawca wyciągnie gotówkę na ladę, a my uciekamy ze sklepu. Po tym incydencie będziemy mieć 2 gwiazdki pościgu, lecz łatwo powinniśmy sobie z tym poradzić. Warto to robić w sesji “solo”, aby nikt nam nie przeszkadzał.


Brązowe trofeum

Miłego pobytu – GTA Online: Skorzystaj ze wszystkiego, co ma do zaoferowania Los Santos.

Do zaliczenia tego trofeum potrzeba minimum dwóch osób. Na szczęście nie trzeba zaliczać wszystkich wyścigów oraz misji. Potrzebujemy posiadać 10 lvl, aby mieć możliwość wzięcia udziału w każdej aktywności. Nie musimy nic wygrywać wystarczy sam udział w poniższych aktywnościach.

Lista rzeczy do zrobienia:

– Obrabować sklep

– Kupić nowe ubranie

– Zmienić sobie fryzurę

– Zrobić sobie tatuaż

– Kupić prywatny taniec w Strip Klubie

– Pójść na strzelnicę

– Wziąć udział w siłowaniu na rękę (2 osoby, nie trzeba wygrywać)

– Zagrać w golfa (2 osoby, nie trzeba wygrywać)

– Zagrać w tenisa (2 osoby, nie trzeba wygrywać)

– Zagrać w rzutki (2 osoby, nie trzeba wygrywać)


Brązowe trofeum

Trybik w ekipie – GTA Online: Ukończ akcję jako członek ekipy.

Aby w ogóle myśleć o zdobyciu tego trofeum, musimy zostać członkiem Ekipy / Crew na stronie Social Club – https://pl.socialclub.rockstargames.com/crews

Do osiągnięcia trofeum musimy ukończyć obojętnie jaką misję z członkiem naszej ekipy. Najlepiej zadzwonić do Geralda po misję i szybko ją wykonać. Po misji dostajemy trofeum.


Brązowe trofeum

Pełny zwrot – GTA Online: Zabij złodzieja, który cię okradł.

Celem tego trofeum jest dać się okraść złodziejowi, po czym musimy go zabić. Najłatwiej jest poprosić o pomoc kolegę, który ma 50lvl, aby nasłał na nas złodzieja. W tym momencie nie dostaniemy żadnej informacji, ani nie możemy stwierdzić kiedy nastąpi kradzież. Musimy po prostu podczas gry czekać, aż złodziej dokona kradzieży. Po kradzieży padniemy na chwilę na ziemię po czym pojawi nam się czerwona kropka na mapie z uciekającym złodziejem. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak ruszyć w pościg i zabić nasz cel. Po zabójstwie otrzymujemy trofeum.


Brązowe trofeum

Telefon do kumpla – GTA Online: Zadzwoń po wsparcie gangu.

Zanim zaczniemy myśleć o rozpoczęciu tego trofeum musimy osiągnąć minimum 20lvl. Następnie musimy zadzwonić do Merryweather i poprosić ją o wsparcie helikoptera. Koszt takiego wezwania będzie nasz kosztował 5000$. Trofeum otrzymujemy po wylądowaniu helikoptera.


Brązowe trofeum

Amerykańskie marzenie – GTA Online: Zdobądź dom, garaż i ubezpieczony pojazd.

Jeżeli chodzi o samochód to już na początku gry powinniśmy go posiadać. Po rozpoczęciu gry dostajemy misję związaną z fabułą, gdzie musimy zdobyć jakiś wóz i go ubezpieczyć. Więc zostaje nam tylko zdobyć dom i garaż. Najlepiej wybrać dom w mieście, ponieważ od razu posiada on garaż i nie będziemy musieli narażać się na dodatkowe koszta. W tym celu najłatwiej dokonać zakupu przez internet w naszym telefonie. Na stronie głównej w telefonie znajdziemy stronę “Dynasty 8”, gdzie możemy dokonać zakupu. Koszt domu z garażem to około 80,000$. Po zakupie domu z garażem otrzymujemy osiągnięcie.


Brązowe trofeum

Nowa perspektywa – Spędzono 15 godzin grając w GTA V w pierwszej osobie.

Jedno z najłatwiejszych trofeum do zdobycia. Zazwyczaj nie trzeba robić nic, aby go zdobyć. Wystarczy grać jedną postacią 15 godzin. Czas spędzony w grze łączy się z trybem single player oraz online.


GTA 5 Poradnik – Podsumowanie

Zdobycie platyny w GTA 5 wymaga od nas trochę czasu i pokory, lecz najważniejsze to dobrze się bawić i czerpać przyjemność podczas zdobywania powyższych trofeów. GTA 5 samo w sobie oferuje ogromne możliwości rozgrywki, a podjęcie się celu zdobycia platyny da nam sporą dawkę motywacji w celu podzielenia się tym osiągnięciem z innymi. A czy Ty jesteś już na końcu drogi w zdobyciu platyny? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu, które trofeum było dla Ciebie najtrudniejsze.

Zostaw odpowiedź