Wiedźmin 3 Poradnik – Trofea i Osiągnięcia, wszystko, co musisz wiedzieć.

Kiedy w końcu pojawi się wiedźmin 3 poradnik, to od kilku miesięcy po premierze, najczęściej pojawiające się pytanie w naszej redakcji. Pytaliście, prosiliście, przypominaliście. Zrobiliśmy to! W końcu jest. Poradnik jak zdobyć trofea w Wiedźminie 3, od A do Z. Trochę nam zajęło przygotowanie, ale dla chcącego, nic trudnego. Wybaczcie za zwłokę, a teraz zaczynajmy.

Wiedźmin 3 Poradnik Trofea

Spis treści

Słów kilka na temat nowego Wiedźmina 3 i poradnika do niego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to słowem wstępu znakomita gra typu RPG. I w zasadzie jedna z najlepszych gier, w jakiej możemy zagrać w tej kategorii. Potwierdza to wiele nagród. Przykładowo Ultimate Game of The year wydana przez Golden Joysticks. Wiedźmin 3: Dziki Gon, to kontynuacja gry Wiedźmin 2: Zabójca Królów. I ostatnia cześć Wiedźminowskiej trylogii, która opowiada o Geralcie z Rivii.

Gra zapewnia nam wspaniały, otwarty i barwny świat, z nutką słowiańskiego klimatu. Wsiąkamy w niego od samego początku, na długie godziny. Jest tu wszystko, czego prawdziwy gracz wymaga od solidnego tytułu RPG:

 • Ciekawy główny wątek.
 • Świetna Narracja.
 • Inspirujący i charakterystyczni bohaterowie.
 • W przemyślany sposób zaprojektowanie dodatkowe zadania.
 • Wpływ naszych decyzji na otaczający świat
 • Ogromna liczba miejsc do zwiedzania.
 • Genialnie zaprojektowany system walk
 • Ciekawe umiejętności bohaterów i Geralta.
 • Cudowna oprawa audiowizualna.

Nie ma co tutaj więcej tak naprawdę mówić. W tę grę po prostu sami musicie zagrać. Nawet jeśli nigdy nie byliście fanami i zwolennikami Wiedźmińskiej Sagi, tytuł może Wam przypaść do gustu. I na tym zakończę. Życzę miłego grania, a teraz przejdźmy do poradnika do trofeów w Wiedźminie 3, jakie możemy zdobyć.

Wiedźmin 3 platyna — Informacje ogólne.

Trudność zdobycia: Ankieta
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 120-180 h
Trofea offline: 53
Trofea online: 0
Minimalna liczba przejść: 1
Zalecana ilość przejść: 2
Zbugowane trofea: Strzelec wyborowy
Liczba graczy: 1

Trofea do pominięcia w wiedźminie 3: dziki gon.

 • Mistrz Gwinta
 • Kolekcjoner Kart
 • Równe szanse
 • Zamachowiec
 • Drużyna w komplecie
 • Duch Lasu
 • Szybki i wściekły

Wiedźmin 3 Solucja — Jak wygląda droga do platyny?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to na tyle przyjemna gra, że przejście jej 4 razy, nadal może cieszyć. Jednak to poradnik na temat możliwych do zdobycia trofeów w Wiedźminie 3, dlatego na nich właśnie się skupimy.

KROK I — Ważna wskazówka: Ukryte trofea w Wiedźminie 3 występują rzadko, dlatego łatwo je przeoczyć.

Najlepsze wyjście do uzyskania wysokich osiągnięć w wiedźminie 3 to ustawić na start, najwyższym poziomu trudności. Nie jest on wcale taki trudny, jeżeli odpowiednio korzystamy z umiejętności Wiedźmińskich. Najtrudniejszy moment jest wtedy, kiedy odbywamy naszą pierwszą potyczkę z gryfem. Dużo trudniej jednak jest podczas wybierania „Marszu Śmierci” w nowej grze plus. Może się zdarzyć, że niektórzy przeciwnicy zabiją nas jednym strzałem. W tym poradniku do wiedźmina 3 raczej na tym etapie, polecam szczególnie skupić się na trofeach. W wiedźminie 3 ukryte trofea można łatwo przeoczyć i pominąć. Należą do nich:

 • Mistrz Gwinta
 • Kolekcjoner kart
 • Równe szanse
 • Zamachowiec
 • Drużyna w komplecie
 • Duch Lasu
 • Szybki i wściekły.

KROK II — Solucji Wiedźmina 3

W tym miejscu pozostaje nam wbicie pozostały trofeów, które pozostaną. Poza wymienionymi wyżej ukrytymi trofeami, które możemy przeoczyć, resztę powinniśmy zdobyć, po zakończeniu głównego wątku fabularnego.

Wiedźmin 3 Osiągnięcia – Czas na wszystkie trofea

Platynowe trofeum

Granica możliwości – Zbierz wszystkie dostępne trofea.

Brawo, zasłużyłeś na tytuł prawdziwego Wiedźmina. Zdobyłeś platynę w Wiedźminie 3: Dziki Gon.


Brązowe trofeum

Bez i agrest -Odszukaj Yennefer z Vengerbergu.

Jest to trofeum dotyczące głównej fabuły gry, w związku z tym zdobędziemy je, wraz z rozwojem postępu w grze. Dokładnie mówiąc, otrzymamy je po opuszczenie Białego Sadu i wyruszeniue do Wyzimy.


Brązowe trofeum

Prawdziwy przyjaciel – Znajdź i uwolnij Jaskra.

Jest to trofeum w wiedźminie 3 związane z głównym wątkiem fabularnym tej gry, tym samym zdobycie go wiąże się z postępem w grze. Zdobędziemy je dokładnie, po zakończeniu zadania Poeta w opałach w Novigradzie.


Brązowe trofeum

Nekromanta – Pomóż Yennefer wydobyć informacje z martwego Skjala

Jest to trofeum wiedźmińskie związane z głównym wątkiem fabularnym gry, tak jak w poprzednich przypadkach, zdobędziemy je podczas rozwoju postepów w grze. Dokładnie mówiąc, po zakończeniu misji — Bezimienny na wyspie Hindarsfiall.


Brązowe trofeum

Mediator rodzinny – Znajdź żonę i córkę Barona.

W wiedźminie 3 osiągnięcie to podobnie jak poprzednie, powiązane jest bezpośrednio z główną fabułą gry. Trofeum otrzymamy, podczas rozwoju postępu głównej fabuły. Dokładnie po ukończeniu zadania — Sprawy Rodzinne we Wrońcach.


Brązowe trofeum

Coś więcej – Znajdź Ciri.

Kolejne osiągnięcie w wiedźminie 3, związane z fabułą główną. Uzyskanie trofeum, jest uzależnione od rozwoju głównych postępów w grze. Otrzymamy je dokładnie, po odnalezieniu Ciri, w misji noszącej nazwę Wyspa Mgieł.


Brązowe trofeum

Ksenonauta – Odwiedź Tir na Lia i przekonaj Ge’elsa do zdradzenia Eredina.

Kolejne sekretne osiągnięcie w grze Wiedźmin 3, związane z główną fabułą gry. Które otrzymamy wraz z postępami w grze. Co należy zrobić, aby otrzymać trofeum? Należy wraz z Avallahem znaleźć namiestnika Eredina w misji Przez czas i przestrzeń.


Srebrne Trofeum

Królobójca – Pokonaj Eredina.

Królobójca to trofeum w wiedźminie podobnie jak poprzednie związane z główną fabułą. Trofeum otrzymamy wraz z rozwojem fabuły gry. Dokładnie, gdy zabijemy króla Eredina, w misji „Na cienkim lodzie”

Krótki poradnik do wiedźmina 3 – jak zabić króla Eredina i otrzymać srebrne trofeum.

Walka jest długa, nietrudna. Tak naprawdę wystarczy odpowiednia taktyka. Przed wejściem na statek, polecam naprawić ekwipunek, uzupełnić zasoby eliksirów i nie wdawać się w walkę, tylko dotrzeć bezpośrednio na ostateczne pole bitwy.

Etapy walk są podzielone. Na samym początku, będziemy walczyć z Eredinem na statku, gdzie następnie wraz z królem, teleportujemy się na wyspę nieopodal. Wyjątkowo często używaną umiejętnością przez Eredina jest teleportowanie się za nasze plecy. Pokazuję nam to już tak naprawdę, jaką taktykę należy dobrać, aby wygrać. Mianowicie powinniśmy wtedy odskoczyć. I zaraz po tym, natychmiast wyprowadzić silne ataki ze znakiem Quen, który odpowiada za redukcję otrzymywanych obrażeń. Dodatkowo możemy w niego raz na czas rzucić petardą, aby go nieco rozproszyć i przerwać używanie czarów, atakujących z dystansu. W momencie przeszkodzenia mu należy szybko do niego podbić i w tym samym momencie wyprowadzić ciosy mieczem. Dlaczego? Ponieważ jest on w tym momencie odsłonięty i nie zdoła nic zrobić.

Końcówka walki, ponownie odbędzie się na statku, gdzie Eredin nas teleportuje. To w tym miejscu, walka się zakończy. Stosujemy tu podobną taktykę jak wcześniej. Kiedy już pokonamy Eredina i obejrzymy krótką scenkę po walce, kolejne trofeum w wiedźminie 3, trafi w nasze ręce. Dodatkowo wstawiam filmik Yoji720, w którym pokazuję jak wykonać to krok po kroku.

#78 Zagrajmy w Wiedźmin 3: Dziki Gon – Finałowa walka z Eredinem – Ultra – 1080P by Yoji720

Brązowe trofeum

Dziecko Niespodzianka – Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

Poniżej opis tego trofeum w Wiedźmin na szlaku


Srebrne Trofeum

Trening na Mordowni
Ukończ grę na poziomie trudności “Krew, pot i łzy” lub “Droga ku zagładzie”.

Poniżej opis tego trofeum w Wiedźmin na szlaku


Złote trofeum

Wiedźmin na szlaku
Ukończ grę na poziomie trudności “Droga ku zagładzie”.

To, co można pomyśleć na początku, czytając tę solucję do Wiedźmina 3, według utartych schematów z innych gier RPG, jest mitem. Poziom ten nie jest tak trudny, jaki wydaję się być.

Powodem tego jest dynamiczny model walki i komfortowa w tym wypadku, możliwość odskakiwania w celu uniknięcia ciosów. Nie znaczy to jednak, że mamy biegać, bez celu i walić w przycisk „atak” ile fabryka dała. Głównym celem tutaj jest sensowne korzystanie z możliwości wiedźmińskiego świata, jaki nam oferuję. Dlatego należy wykonywać wszystkie zadania. Nieważne czy samemu czy zgodnie z poradnikami do wiedźmina 3. Po prostu w miarę możliwości róbmy wszystkie, w celu osiągnięcia poziomu, ulepszeń, osiągnięć i wszelkich dodatków z tym związanych.

Będąc przy temacie porad do dzikiego gonu, dotyczących ulepszania Geralta, polecam ulepszać walkę mieczem. Dlaczego? Jest ku temu kilka argumentów:

 • Szybkie ataki.
 • Znaki Quen i Aksji
 • Znacznie większe obrażenia szybkich ataków

Najbardziej przydatny jest w tym wypadku Quen. Redukuje on wszelkie obrażenia otrzymane przez pierwszy atak przeciwnika. Przydaję się szczególnie w przypadku mocnych przeciwników, z którymi przyjdzie się nam mierzyć. Drugi Aksji, odpowiednio rozwinięty dobrze sprawdza się w przypadku dużych grup wrogów. Dodatkowo przydaję się tutaj rozwiązanie, gdy jeden z wrogów zaczyna walczyć po naszej stronie.

Kolejnym istotnym elementem, do którego chciałem wrócić, jest ulepszanie ekwipunku. Polecam wziąć i odszukać wiedźmiński rynsztunek i zwiększyć moc jaskółki. Zdarza się, że może to naprawdę uratować nam skórę. Warto również, mieć zawsze przy sobie petardy. Jeszcze jedno pytanie często się powtarza. Jaki jest najtrudniejszy moment w grze i w trakcie zdobywania trofeów w Wiedźminie 3 Dziki Gon?
Bez wątpienia, to nasza walka w zleceniu na gryfa. Nie jesteśmy wtedy odpowiednio wyposażeni i nie mamy odpowiednich umiejętności. Nasz sprzęt jest naprawdę kiepski i pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, jak już pozbędziemy się Gryfa, to od tej pory będziemy mieć tylko lżej.


Brązowe trofeum

Geralt zawodowiec – Wykonaj wszystkie wiedźmińskie zlecenia.

W wiedźminie 3 wszystkich osiągnięć i zleceń jest 26 . I Wszystkie musimy wykonać. Zlecenia z reguły można znaleźć na tablicy ogłoszeń albo od ludzi. Poniżej wstawiam listę zleceń i preferowany poziom do wykonania.

Lista zleceń

Biały Sad

Licho przy studni
Preferowany poziom: 2

Velen

Gryf na wzgórzu
Preferowany poziom: 24
Misja ukażę się nam na tablicy w drogowskaz — Kasztel Wrońce, Krwawy Baron – podczas wykonywania zadania pobocznego Mistrz płatnerstwa.

Leśnica
Preferowany poziom: 10

Kłopoty grabarza
Preferowany poziom: 10

Zaginiony brat
Preferowany poziom: 33

Tajemnicze ślady
Preferowany poziom: 20

Tajemnica wsi Stegny (Trofik)
Preferowany poziom: 22

Zaginiony patrol
Preferowany poziom: 7

Zmora kupieckiego traktu
Preferowany poziom: 23

Skrzekacz (Trofik)
Preferowany poziom: 8

Potwór z bagien
Preferowany poziom: 12

Potwór z lasu
Preferowany poziom: 6

Novigrad

Barciowe Widziadło
Preferowany poziom 14

Bestia z Oxenfurckiej Puszczy
Preferowany poziom 35

Śmiertelne rozkosze
Preferowany poziom 15

Nawiedzony dom
Preferowany poziom 24

Nieuchwytny złodziejaszek (Trofik)
Preferowany poziom 13

Opiekun lasu
Preferowany poziom 25

Pijak z Oxenfurtu
Preferowany poziom 26

Biała Dama
Preferowany poziom 16

Wyspy Skellige

Smok
Preferowany poziom 28

Zaginiony narzeczony
Preferowany poziom 19

Zaginiony syn (Trofik)
Preferowany poziom 29

Morskie diabły
Preferowany poziom 18

Upiór z Eldbergu
Preferowany poziom 17

Bestia z Hindarsfjall
Preferowany poziom 16


Brązowe trofeum

Twórca królów – Ukończ linię fabularną związaną z wyborem króla na Skellige.

Uzyskanie tego trofeum jest proste. Należy pomóc jednemu z dzieci Cracha an Craite zasiąść na tronie Skellige. Będziemy mieli ku temu okazję, gdy ukończymy główną misję — Umarł król, niech żyję król. Co musimy zrobić? Na prośbę Cracha musimy wykonać dwie poboczne misje. Pomóc Cerys w zadaniu Wybraniec Bogów i Hjalmarowi w zadaniu Władca Undvik. Gdy wykonamy misję, musimy udać się do Kaer Trolde na niejaką biesiadę, podczas której lud Skielliger wybierze nowego władcę.

UWAGA — Podczas uroczystości dojdzie do rzeźni. My musimy przeprowadzić śledztwo i wybrać z kim chcemy je zakończyć. Ten wybór ma znaczący wpływ na to, kto zostanie królem. Po udanym śledztwie zmierzamy do Gedyneith, gdzie zostaniem świadkami koronacji.


Brązowe trofeum

Zamachowiec – Weź udział w zamachu na króla Radowida.

Jest to jedno z tych trofeów w Wiedźminie 3 na PS4, PC i Xboxie które możemy odpuścić i pominąć je. Jest związane ze ściśle następującymi po sobie zadaniami, które dotyczą prób pozbycia się Radowida. Problem w tym, że można to łatwo pominąć i wybrać przykładowo złą linię dialogową.

Pierwszą częścią jest Kwestia życia i śmierci” Zadanie rozpoczyna się automatycznie po rozmowie z Dijkstrą w trakcie misji z głównej fabuły gry — Skarb Hrabiego Reuvena. Następnie, musimy ukończyć Teraz albo nigdy, a później Spisek. Finałowe zadanie Racja stanu pojawia się dopiero po rozmowie z Dijkstrą, w trakcie głównej misji – Najciemniej jest pod latarnią. Ważne w trakcie tej rozmowy jest, aby nie pobić gościa. Wybieramy cały czas pierwszą opcję dialogową. Tym sposobem uzyskamy dostęp do ostatniego zadania. Gdy go zrealizujemy, nie ważne, jakie zakończenie będzie miało miejsce, osiągnięcie i puchar będzie należeć do nas.


Brązowe trofeum

Gon, czarownica i stara wieża – Ukończ linię fabularną związaną z Keirą Metz.

Quest związany z głównym wątkiem fabularnym. Musimy skończyć wszystkie zadania, które da nam czarodziejka Keiry. Zaznaczam jednak, że jeśli celujemy w wiedźminie 3 w platynę za jednym podejściem, musimy na samym końcu linii fabularnej być uprzejmym i zaprosić znajomą czarodziejkę do siedziby wiedźminów.


Brązowe trofeum

Drużyna w komplecie – Zgromadź w Kaer Morhen wszystkich możliwych przyjaciół na bitwę przeciwko Gonowi.

W tym poradniku do Wiedźmina 3 będę raczej sugerował, odpuścić sobie to trofeum. Uwierzcie mi, nie jest tego warte. Jest do wykonania w misji fabularnej Towarzysze broni.

Co musimy zrobić? W Kaer Morhen zbieramy wszystkich przyjaciół Geralta do pomocy w walce z Dzikim Gonem. Uzyskanie trofeum zależy ściśle od podejmowanych przez nas w zadaniach pobocznych wykonywanych wcześniej decyzji. Poniżej zamieszczę Wam, listę osób, które musimy zwerbować do naszego wiedźmińskiego siedliska. I warunki, które musimy spełnić. Jeżeli chcemy osiągnąć w Wiedźminie 3 platynę, za pierwszym podejściem, musimy uzyskać wsparcie u wszystkich postaci wymienionych poniżej.

W Novigradzie:

Triss Merigold — Jeżeli pomogliśmy ewakuować jej czarodziejów w zadaniu Teraz albo nigdy.

Zoltan Chivay — Dobry znajomy Geralta zgodzi się wspomóc sprawę.

W Velen:

Keira Metz — Musimy ukończyć fabularny wątek z Keirą. W zadaniu “Dla dobra nauki” przekonujemy ją, aby zaszyła się w Kaer Morhen.

Vernon Roche — Pomoże nam, jeśli pomogliśmy mu w zadaniu “Oko za oko”.

Na Skellige:

Hjalmar — Musimy skończyć wątek z głównej fabuły gry z wyborem króla na wyspach. Niezależnie od tego, kto zostanie królem do warowni uda się Hjalmar.

Myszowór — Druid wesprze nas w walce z Gonem.
Dodatkowo zamieszczę również wykaz postaci, które nie będą chciały nam pomóc, albo pomogą inaczej. Nie są warunkiem koniecznym do trofeum.

Emhyr — Nie będzie chcieć wesprzeć nas swym wojskiem i nie zrobi tego.

Dijkstra — Warunkiem wsparcia jest, przekazanie mu informacji na temat jego skarbu. O położeniu skarbu dowiedziałeś się w zadaniu “Skarb Hrabiego Reuvena”. Jeżeli przekażesz mu informacje, hojnie wspomoże nas finansowo i materialnie.

Crach an Craite — Będzie on zajęty obroną własnych granic, podaruję jednak Geraltowi unikatowy miecz.

Letho z Gulety —  Jest postać, która nie jest nawet wymieniona w zadaniu głównym. Jeśli w trakcie pierwszej wizyty u Emhvra przekazałeś, że Letho żyje, pojawi się on w Folwarku Reardonów.


Brązowe trofeum

Dendrolog – Rozwiń w pełni jedno z drzewek umiejętności.

W tej solucji do wiedźmina 3 zalecam zrobienie tego osiągnięcia na koniec gry. Polega on głównie na tym, żeby przypisać punkty do jednego drzewka umiejętności. Pamiętajmy o tym, że jeżeli punkty mamy już przepisanie, to w Novigradzie możemy kupić Eliksir Oczyszczenia, który pozwoli nam na ponowne przypisane punktów.

Na PS4 podczas wykonywania tego osiągnięcia wchodzimy do menu za pomocą touchpada. Wybieramy postać i tam w zakładce zdolności przypisujemy nasze punkty. Zdolności mamy tylko 10 więc wykorzystamy 10 punktów. Po tym, jak już punkty zostaną przypisane, trofeum będzie należeć do nas.


Brązowe trofeum

Mesmer – Za pomocą Znaku Aksji zmuś przeciwnika do zabicia innego przeciwnika. Zrób to 20 razy.

Kolejne osiągnięcie w Wiedźminie 3, gdzie można pozyskać wiedźmińskie trofeum, związane ze znakami. Znak Aksji jest bardzo przydatny. Szczególnie na wysokich poziomach trudności. Wykonanie czynności 20 razy jest uzależnione od odblokowania drugiego poziomu znaku. Wpływanie na umysł przeciwnika, wykonujemy, przytrzymując przycisk użycia znaków. Dobrze jest stosować go na najsilniejszego przeciwnika, gdyż szybciej zejdzie mu na eliminacji słabszych.


Brązowe trofeum

Śmierć w przestworzach – Zabij 10 przeciwników, wyrzucając ich w powietrze Znakiem Aard.

Znak Aard jest bardzo przydatny. Jednak aby pozyskać to ukryte trofeum w Wiedźminie 3, trzeba się naprawdę nagimnastykować. Bardzo trudno kogoś zepchnąć w przepaść. Chcąc wypełnić to wiedźmińskie osiągnięcie, należy ulepszyć znak Aard. Miejsce wykonania misji to Diabli Dół.


Brązowe trofeum

Pandemonium – Zabij 50 przeciwników, używając otoczenia (np. gazu bagiennego, owadów, obiektów).

Chcąc otrzymać platynę w Wiedźminie 3, na waszej drodze napotkacie to zlecenie, które wbrew pozorom do najprostszych nie należy. Możecie wykorzystywać do zrealizowania, wybuchające beczki, gaz bagienny, który można podpalić znakiem Ingi, czy owady.

Tutaj możecie wykorzystać wybuchające beczki, które znajdziecie koło obozów, gaz bagienny możecie podpalić znakiem Igni, z owadów to nie korzystałem, szczerze mówiąc. Jeżeli macie z tym problem to w Velen znajdziecie dużo miejsc — bagien gdzie możecie sobie pozabijać gazem bagiennym. Pamiętajcie też, żeby zdjąć trochę życia przeciwnikowi, zanim wykorzystamy otoczenie. Dużo zabić wpadnie też podczas bitwy w Kaer Morhen. Nie jest to potwierdzone, ale można też wykorzystać znak Aard na przykład zdmuchnąć bandytę z konia.


Brązowe trofeum

Kontra – Wykonaj 10 skutecznych kontrataków pod rząd i nie daj się przy tym trafić ani nie paruj ciosów.

W wielu poradnikach do trofeów w wiedźminie 3 wspomina się, że jest to bardzo trudne zlecenie. Jednak tak nie jest. Wydaję się trudne tylko na początku, ale z czasem nabieramy wprawy i wykonanie go jest już proste. Pod to wiedźmińskie trofeum warto zostawić sobie jednego przeciwnika. Uważam, że bandyta nadawałby się tutaj najbardziej, gdyż widać wyraźnie, kiedy ma zamiar wyprowadzić cios. My za to musimy zaraz przed ciosem przeciwnika, użyć przycisku obrony. Skontruje to atak. Zadanie zostanie wykonane, kiedy powtórzymy to 10 razy.


Brązowe trofeum

Zabójcza sekwencja – W czasie jednej walki zabij 5 przeciwników bez Quen, nie odnosząc obrażeń innych niż od zatrucia.

W Dzikim Gonie Trofeum możliwe do zrobienia praktycznie na każdym etapie gry. Musimy po prostu znaleźć grupkę wilków lub dzikich psów i zabijamy je, nie używając przy tym znaku Quen. Na niższych poziomach trudności osiągnięcie możemy zrobić już na samym początku gry. Po rozmowie z Vesemirem musimy pokonać 5 ghuli na poziomie 2. Jeśli będziecie pamiętać o unikach, nie powinniście mieć problemów.


Brązowe trofeum

Żywy zapalnik – 10 razy zdetonuj gaz z petardy Smoczy Sen za pomocą podpalonego przeciwnika.

W wielu solucjach wiedźmina 3 pisze się, że nie jest to jedno z najłatwiejszych trofeów. Ja się jednak nie zgadzam. Jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Na początku zdobywamy schemat na petardę Smoczy Sen i wykonujemy ją. Sukces misji polega na odpowiedniej kolejności działań. Na początku podpalamy kogoś znakiem Igni. Następnie, gdy zauważymy, że zajął się ogniem, rzucamy w niego petardą. Koniec.


Brązowe trofeum

Mutant — Wypełnij mutagenami wszystkie dostępne dla nich miejsca.

Żeby zdobyć w nowym Wiedźminie 3 Platynę, będziecie musieli zając się tym zadaniem. Wszystkie miejsca na mutageny będziecie mogli wypełnić dopiero po osiągnięciu poziomu 28.

Na PS4 musimy wejść w Menu za pomocą Touchpada, a następnie wybrać postać i wszystkie 4 miejsca wypełnić mutagenami. Mutageny wypadają z zabitych potworów. Na większe problemy nie powinniście natrafić.


Srebrne Trofeum

Rzeźnik z Blaviken – W ciągu 10 sekund zabij przynajmniej pięciu przeciwników.

Jedno z łatwiejszych trofeów w Dzikim Gonie. Co musimy zrobić? Trafić na zgraję przeciwników dużo niższego poziomu. Mogą to być wilki albo psy. Zwykle zabijemy je jednym ciosem, więc załatwienie pięciu w 10 sekund nie będzie żadnym wyzwaniem.


Brązowe trofeum

Dywersyfikacja — Podczas jednej walki zabij 3 wrogów na 3 różne sposoby (mieczem, petardami, z kuszy lub Znakiem).

W solucjach do wiedźmina 3 jest to trofeum uznawane za jedno z najłatwiejszych. Zabicie 3 wrogów na różne sposoby nie jest problemem. Najlepiej, kiedy są to potwory lub bandyci, stanowczo odradzam upiory.

Jak zrobić to szybko? Na początek polecam ustrzelić pierwszego z kuszy. Następnie drugiego pociąć mieczem. Ostatniego trzeciego możemy zabić petardą albo znakiem.


Srebrne Trofeum

Pięściarz – Pokonaj Olafa, mistrza walki wręcz ze Skellige.

Jest to trofeum wiedźmińskie, które możemy wykonać w zadaniu pobocznym o nazwie Wściekłe pięści: Skellige. Możemy je aktywować z tablicy ogłoszeń w porcie Kaer Trolde. Jak to bywa w misjach tego typu, nasze zadanie to pokonanie czterech zawodników pochodzących z wysp.

Kiedy pokonamy już trzech wrogów, których znajdziemy kolejno w: Kaer Trolde, Arinbjorn i Harviken, będziemy mieli możliwość spróbować swoich sił w walce na mieczę z mistrzem Skellige — Olafem. Walka odbędzie się na arenie na wyspie An Skellig na Północny Wschód od Uriali. Ten pojedynek w przeciwieństwie do poprzednich potyczek, musimy stoczyć na śmierć i życie. Polecam zapamiętać dwie rzeczy — Częste uniki i bardzo silne ciosy. Po naszej wygranej otrzymamy kolejne trofeum i zaliczymy kolejne już sekretne osiągnięcie w wiedźminie 3.


Srebrne Trofeum

Utrapienie koronera – Nałóż na przeciwnika równocześnie: krwawienie, zatrucie i podpalenie. Zrób to 10 razy.

Jak poczytamy inne poradniki do osiągnięć w wiedźminie 3, to większość osób bardzo narzeka na to trofeum, ze względu na jego trudność. Fakt, do najłatwiejszych nie należy. Mimo wszystko możemy je sobie znacznie uprościć, a w zasadzie to musimy, bo inaczej prawdopodobnie nie dam rady go wykonać. Co powinniśmy zrobić w tym zadaniu pobocznym? Musimy wejść w posiadanie odpowiednich bełtów do kuszy i petard. Wygląda trochę groźnie, ale nie jest to specjalnie trudne. Należy tylko wejść w posiadanie odpowiednich bełtów do kuszy oraz petard.


Brązowe trofeum

Strzelec wyborowy — Zabij 50 przeciwników — ludzi, elfów, krasnoludów lub Niziołków — strzałem w głowę z kuszy.

Na wstępie tego poradnika do Wiedźmina 3: Dziki gon, wspomniałem, że jest to zbugowane trofeum. To nie do końca prawda, ale chciałem zaznaczyć, że nie jest ono idealnie wykonane. Co mam na myśli? System naliczania strzałów w głowę jest po prostu kiepski. Jeżeli obraz po strzale w głowę, delikatnie nie faluję, to znaczy, że prawdopodobnie nam się nie udało. Ważną rzeczą przy tym wiedźmińskim osiągnięciu, o której warto pamiętać, jest to, że najlepiej to trofeum, zostawić do zdobycia, po ukończeniu fabuły gry. Nie jest to rzecz jasna wymagane, ale wskazane.

Kolejna sprawa to zresetowanie przydzielonych punktów do umiejętności. W Novigradzie u jednego ze sprzedawców można kupić Eliksir oczyszczenia, który pozwoli nam na reset. Możemy dzięki temu umiejętności rozdysponować od nowa i wyrobić przydatne do zaliczenia misji umiejętności takie jak:

 • Sokole Oko w drzewku Zdolności.
 • Refleks i Znajomość Anatomy w drzewku Szermierka .

Po zastosowaniu się do powyższych porad możemy udać się do Velen do miejsca zwanego Diablim Dołem. Spotkamy tam przeciwników, których możemy zabijać za pomocą kuszy. Gdy zabijemy wszystkich dostępnych na mapie przeciwników, udajemy się na inną mapę. Przykład? Zamek Królewski w Wyzymie. Kiedy powrócimy na mapkę docelową, przeciwnicy będą na nas czekać. Czynność powtarzamy, dopóki nie otrzymamy trofea.

Podczas wykonywania misji na trofeum, warto też pamiętać o tym, żeby celować w środek głowy przeciwników. I strzelać z kuszy bez wyciągniętego miecza, pozwoli to na ściągnięcie większej ilości punktów życia przeciwnika.


Brązowe trofeum

Co to było? – Użyj ataku, kontry, Znaku i petardy w dowolnej kolejności i w ciągu 4 sekund.

Pisząc solucję do wiedźmina 3, zastanawiałem się w jaki sposób, przekazać Wam trudne rzeczy przystępnie. Problem jednak zniknął, bo okazuję się, że nie ma, aż tak trudnych rzeczy do wykonania chcąc zaliczyć wszystkie osiągnięcia.

Trofeum, o którym mową, faktycznie nie jest, aż takie trudne, na jakie wygląda. Najważniejsze to w pierwszej kolejności wykonać kontrę, ponieważ zależy ona od atakującego przeciwnika. I następnie natychmiast przejść do ataku i na finał zaatakować znakiem i petardą.


Srebrne Trofeum

Równe szanse — Zabij dwa potwory ze zlecenia bez użycia Znaków, eliksirów, mutagenów, olejów i petard.

Jest to jedno z tych trofeów z potworów w wiedźminie 3, które możemy pominąć
Jednak dla chętnych opis i plan wykonania przygotowałem. W końcu poradnik to poradnik. Z opisu trofea, mniej więcej wiemy, o co chodzi. Zalecam przed walką pochować eliksiry i petardy. I ściągnąć posiadane mutageny, z drzewka umiejętności. To osiągnięcie najlepiej wykonać na słabych potworach. Nie polecam do wykonania zadania wybierać duchów. Dlaczego? Nie posiadając znaków i olejów, walka będzie trwała bardzo długo.


Brązowe trofeum

Światowidz – Odkryj 100 punktów do szybkiej podróży.

W wiedźminie 3 jest to trofeum nie do końca jak poprzednie możliwe do pominięcia, ale nie musimy sobie nim zawracać głowy. Dlaczego? Ponieważ wykonując wszystkie zlecenia i odwiedzając wszystkie poboczne lokalizacje na Skellige, powinniśmy otrzymać puchar. Jeżeli ktoś chcę przyśpieszyć wykonanie tego osiągnięcia, może sobie kupić mapę, będąc na wyspach. Mapę można kupić u wędrownych kupców. Jeżeli chcemy zdobyć platynę w Wiedźminie 3, nie możemy pominąć tego trofeum.


Srebrne Trofeum

Deratyzator — Zniszcz wszystkie gniazda potworów albo pod Novigradem i w Velen, albo na Skellige.

To jedno z tych trofeów z potworów w wiedźminie 3, w którym można się naprawdę nieźle pobawić. Zaczynamy od lokalizacji gniazd potworów, zapoznając się z tablicami ogłoszeń.

Gniazda potworów na PS4 niszczymy za pomocą guzika z krzyżykiem, obojętnie którą petardą. Podczas wysadzania gniazda kolory ikon zmieniają się na szary i możemy z nich zebrać składniki alchemiczne. W ten sposób musimy wyczyścić całe Velen i okolice Novigradu albo wszystkie wyspy Skellige, w celu uzyskania trofeum wiedźmińskiego. Dodatkowo dodam, że zniszczone gniazdo po pewnym czasie, znowu ma nowych mieszkańców. Gniazda takie możemy niszczyć, otrzymując nieco mniej doświadczenia. Do zaliczenia osiągnięcia i zdobycia trofeum wymagane jest zniszczenie każdego przynajmniej raz.


Brązowe trofeum

Kolekcjoner kart — Zdobądź wszystkie karty do gwinta dostępne w podstawowej wersji gry.

Kolejne już na naszej drodze w tym poradniku do wiedźmina 3 trofeum, które możemy pominąć!

Zebranie wszystkich kart to najgorsze i najbardziej nudne sekretne osiągnięcie w całym dzikim gonie. Stan zebranych kart możemy analizować, wciskając „Options” i wybierając zakładkę związaną z talią z gwintem.

Teraz pozwólcie, że przedstawię specyfikację zadania. Możliwe sposoby zdobycia kart:

 • Wykonywanie zadań pobocznych, w których pojawiają się karty.
 • Wygrywanie kart kupców, barmanów, kowali, płatnerzy i zielarzy.
 • Kupowanie kart od barmanów.
 • Misje ściśle związane z gwintem.

Kart jest 199, z czego 120 jest unikalnych. Do trofeum nie liczą się duplikaty. Tym samym wystarczy mieć po jednej karcie każdego rodzaju. Mimo to najlepiej zebrać wszystkie.

Wielkość poszczególnych talii kart:

 • Królestwa Północy – 37 kart
 • Nilfgaard – 38 kart
 • Scoia’tael – 37 kart
 • Potwory – 40 kart
 • Karty neutralne – 31 kart
 • Dowódcy po 4 na każdą talię – 16 kart

Misje związane z gwintem – Większość z nich pojawi się w dzienniku zadań po odwiedzeniu tablic ze zleceniami. Oto ich lista:

 • Gwint: Gracze Veleen — Są to początkowe rozgrywki, proste do wygrania. Nie da się ich pominąć. Podczas trwania misji wszyscy gracze są zaznaczenie na mapie, wraz z postępem zadania.
 • Gwint: Karczmarze — Mocni gracze. Trzech karczmarzy, zalecam ograć po ograniu wszystkich karciarzy w Veleen, z powodu iż karczmarz o imieniu Oliver, może źle skończyć w jednym z zadań pobocznych. I możemy tym samym nie zdobyć jego karty.
 • Gwint: Gracze z wielkiego miasta — Grupa mocnych karciarzy z okolic Novigradu. Za tą misję należy się zabrać po odwiedzeniu Dijkstry. Jeżeli nie zrobimy tego w ten sposób, misja zakończy się szybciej i nie będzie można od niego karty, ani od następnego, którego poleca.
 • Gwint: Starzy znajomi — W naszym dzienniku misja pojawi się, dopiero gdy, ogramy Zoltana. Poleci on nam kolejnego gracza. Warto zwrócić uwagę, aby nie ogrywać Vernona przed wcześniejszym spotkaniem Talara ze względów takich jak w misji powyżej. Talar pojawia się w misji pobocznej Spisek, która zostaje aktywowana automatycznie po ukończeniu dodatkowego zadania Teraz albo nigdy. Kolejnym problemem jest Lambert, ponieważ trudno go złapać. Najlepiej zostawić go na koniec i wygrać z nim po ukończeniu jego misji — Po nitce do kłębka.
 • Gwint: Gracze na Skellige — Jest to ostatnia misja związana z gwintem. Nie jest ona zbytnio problematyczna. Jedynie Gremista ma taką wadę, że aby z nim zagrać, należy ukończyć dla niego misję.

Zadania poboczne (karty możliwe do pominięcia). Oto ich lista:

 • Niebezpieczna gra – Zadanie to zleca nam Zoltan. To o czym musimy pamiętać to, aby pod koniec zadania jako zapłatę wybrać karty, zamiast pieniędzy.
 • Kwestia życia i śmierci — Zadanie otrzymamy od Triss. Podczas postępu zadania znajdziemy się w końcu na balu. Chodzi o to, aby odnaleźć tam wykrzyknik symbolizujący dodatkową misję. Polega ona na pokonaniu trzech arystokratów w karty. Jeżeli ogramy wszystkich trzech, mamy kolejne trzy karty w kolekcji.
 • Po nitce do kłębka — Zadanie otrzymamy z tablicy ogłoszeń i będziemy je wykonywali w towarzystwie Lamberta. Powinniśmy pamiętać o tym, aby przeszukać zwłoki kapitania piratów, gdy dotrzemy na Skellige. Przy jego zwłokach znajdziemy kartę.
 • Gwint: Gra o wysokie stawki — Najbardziej denerwujące zadanie z wszystkich możliwych, jeżeli chodzi o gry karciane. Musimy tutaj wygrać z każdym i za każde zwycięstwo dostajemy kartę.
 • Terapia szokowa — Quest dostępny nad Skelliger pod ogromnym drzewem, gdzie koronowany był nowy król wysp. Misja oznaczona jest wykrzyknikiem w pobliżu. Musimy jednemu z druidów podokuczać znakami, za to drugi w nagrodę da nam kartę.

W późniejszym etapie musimy ogrywać wszystkich napotkanych kupców, barmanów, zielarzy, kowali i płatnerzy. Nie musimy się za bardzo martwić, bo jest ich więcej niż kart, które wygrać możemy. Dodatkowo powinniśmy skupywać karty u każdego barmana. Warto zaznaczyć jednak kilka kluczowych elementów tej układanki.

Karczmarka z prologu w Białym Sadzie zniknie później z tej okolicy i nie będzie można nabyć później kart od niej. Najważniejsze to ograć Profesora z tej karczmy, który gra z nami jako pierwszy. Ma on kartę Zoltana, której nie da się w inny sposób zdobyć. Dodatkowo należy kupić wszystkie karty od karczmarza Arinbjorn, nim ukończymy Zlecenie: Upiór z Eldbergu. Później karczmarz znika. Jeszcze jest jeden nieobecny kupiec z Glińska. Jednak, żeby się pojawił, musimy go uwolnić z rąk bandytów. Obóz, w którym go przetrzymują, znajduje się na dużej wyspie w prawą stronę.


Brązowe trofeum

Mistrz Gwinta — Pokonaj Tybalta i wygraj turniej gwinta zorganizowany w Passiflorze.

Kolejny raz w tym poradniku do wiedźmina 3 natrafiamy na trofeum, które możemy pominąć, chcąc zdobyć platynę. Mimo wszystko, jak zwykle serwuję dla chętnych, obszerny opis i wyjaśnienie.

Ogłoszenie o turnieju gwinta można odnaleźć na jednej z tablic ogłoszeniowych w Novigradzie. Serio, jest to najtrudniejsza walka karciana w grze, dlatego radzę podejść do niej po zgromadzeniu dobrej talii. Inaczej po prostu wystawiacie się na porażkę. Polecam zapisywać grę, gdy tylko to możliwe po każdym zwycięstwie, ponieważ przegrana nie daje możliwości podjęcia kolejnej próby.


Brązowe trofeum

Na każdą okazję — Zbierz 12 unikatowych receptur na eliksiry.

Osiągnięcie w wiedźminie 3, które powinniśmy wykonać podczas fabuły i naturalnej gry. Tak naprawdę wystarczy, że będziemy przeszukiwać zwłoki, skrzynie i inne ciekawe przedmioty. Receptury można również nabyć u handlarzy.


Brązowe trofeum

Grenadier — Zbierz receptury na 6 unikatowych rodzajów petard.

W trakcie solucji Dzikiego Gonu powinniśmy je otrzymać, wykonując po kolei misje wchodzące w skład fabuły gry. Przeszukujmy zwłoki, skrzynie albo kupujmy specyfikacje petard u kupców.


Brązowe trofeum

Mól książkowy — Przeczytaj 30 książek lub innych pism.

Trofeum, które podobnie jak powyższe otrzymamy wraz z rozwojem fabularnym gry. Przeszukujemy skrzynie, zwłoki w celu odnalezienia i identyfikacji książek oraz pism. Polecam najwięcej przeszukiwać na początku gry. Tym samym trofeum powinniśmy otrzymać na zamku Wyzimie — jest tam sporo półek z książkami.


Srebrne Trofeum

Uzbrojony i niebezpieczny — Skompletuj i załóż dowolny zestaw wiedźmińskiego rynsztunku.

Ukryte trofeum wiedźmińskie polegające na skompletowaniu całego zestawu zbroi, rękawic, butów, miecza stalowego, miecza srebrnego i kuszy. Kiedy odnajdziemy schematy, musimy wykonać cały rynsztunek i go wyposażyć. Może się zdarzyć, że trzeba będzie najpierw uzyskać odpowiedni poziom, żeby wyposażyć niektóre elementy.


Brązowe trofeum

Buffon — Aktywuj wszystkie możliwe rodzaje premii z Miejsc Mocy w tym samym czasie.

W tym poradniku do wiedźmina 3 opisuje to trofeum jako jedno z tych łatwiejszych. Najlepiej jest je wykonać w pierwszej w grze lokalizacji, czyli Białym Sadzie. Co musimy zrobić? Po prostu aktywować miejsca mocy, które doładują poszczególny znak. Znaków mamy pięć, tym samym pięć takich miejsc znaleźć musimy, zanim wyczerpiemy się nam czas działania premii.


Brązowe trofeum

Mistrz Mistrzów — Ukończ wszystkie zadania, związane z walkami na pieści w Velen, w Novigradzie i na Skellige.

W trakcie wykonywania, w Wiedźminie 3 wszystkich osiągnięć, możemy śmiało stwierdzić, że walki na pięści nie są wymagające. Kiedy blokujemy, praktycznie nic nam nie grozi. Musimy odpowiednio wyczuć moment i mechanikę gry. Jeżeli już zrozumiemy, kiedy mamy wyjść naprzeciw i atakować, jesteśmy w stanie pokonać przeciwników o dużo wyższym poziomie. Trofeum polega na ukończeniu wszystkich pojedynków zwycięsko. Ogłoszenia i zgłoszenie o turnieju wiszą na tablicach ogłoszeniowych.


Brązowe trofeum

Szybki i wściekły — Wygraj wszystkie wyścigi konne w grze.

Kolejne w tej solucji wiedźmina 3 trofeum, które możemy pominąć.
Niestety wyścigi konne to już nie taka łatwa sprawa jak pięściarstwo. Tutaj wszystko zależy od naszego konia. Polecam zdobywać nowe siodła, dzięki którym koń może dłużej galopować i Geraltowi siedzi się wygodniej.

Wyścigów konnych jest 11. Najlepiej przechodzić je po kolei wraz z rozwojem fabuły gry. Powinniśmy ukończyć wszystkie wyścigi przed odpłynięciem na Wyspę Mgieł, ponieważ później nie wszystkie będą dostępne. Kolejna sprawa to wyścig dodatkowy w Novigradzie. Możemy go rozegrać, gdy wygramy wszystkie gonitwy nieopodal posiadłości Vegelbudów. Pamiętajmy, żeby przed przystąpieniem zapisać grę, ponieważ w razie porażki nie da się go powtórzyć.


Złote trofeum

Munchkin — Osiągnij 35. poziom rozwoju postaci.

Osiągnięcie wymaga od nas ukończenia większości zadań pobocznych. Z reguły to wiedźmińskie trofeum otrzymamy, robiąc postęp w głównym wątku fabularnym. Pod warunkiem, że zrobimy prawie wszystko, co się da zrobić, w grze.


Brązowe trofeum

Wielki zły wilk — Za pomocą petard zniszcz 10 gniazd potworów.

Trofeum, które otrzymamy podczas wykonywania misji Deratyzator. W tym poradniku do wiedźmina jedno z prostszych trofeów. Niszczymy 10 gniazd potworów stworzonymi przez nas petardami. Nieważna jest lokalizacja, ważne jest zniszczenie.


Brązowe trofeum

Nietykalny — Pokonaj przeciwnika w walce na pięści, samemu nie odnosząc obrażeń.

Łatwe trofeum. Co musimy robić w trakcie walki, aby wygrywać? Wykonywać odpowiednio kontry, kiedy widzimy, że przeciwnik zamierza zaatakować. Tym samym widzimy, kiedy jest odsłonięty na ciosy. Manewr powtarzamy kilkanaście razy i koniec.


Brązowe trofeum

Geralt i przyjaciele — Wygraj rundę gwinta, używając tylko neutralnych kart.

Karty neutralne to te, które nie są częścią żadnej z 4 talii. Możemy je dobierać, do jakiej talii chcemy. Należą do nich Zoltan Chivay lub Vesemir. Wygranie całej rozgrywki nie jest obowiązkowe, wystarczy tylko jedna runda. Radzę pamiętać, żeby nie użyć żadnej karty frakcji. Prosty sposób na zdobycie tego trofeum w wiedźminie 3 to ostatnie rundy rozgrywek, kiedy przeciwnik pasuję, bo nie ma czym grać. Wystarczy wtedy położyć jedną z tych kart na stół.


Brązowe trofeum

Hat-trick – Zagraj trzy karty bohaterów w rundzie i wygraj partię gwinta.

Trofeum powinniśmy otrzymać naturalnie w trakcie wykonywania misji związanych z rozgrywkami Gwinta. Pamiętajmy o zbudowaniu własnej talii kart, gdzie warto trzymać się pułapu dwudziestu dwóch kart. Rzecz jasna wypełniamy najwięcej kart, kartami specjalnymi, a resztę bitewnymi. Jeśli będziemy trzymać się poziomo dwudziestu dwóch kart, który pozwala nam na wykorzystanie talii w grze, zwiększamy tym prawdopodobieństwo wylosowania karty specjalnych.

Żeby zaliczyć osiągnięcie, musimy wygrać całą partię gwint, przy czym musimy położyć 3 karty specjalne, w jednej rundzie. Jeżeli tak zrobimy, to otrzymamy kolejne trofeum.


Brązowe trofeum

Skrzekacz — Wykonaj zlecenie na Skrzekacza.

W drodze do platyny w wiedźminie 3 jest to kolejne z tych trofeów, które otrzymamy podczas wykonywania wszystkich zleceń. Zlecenie na Skrzekacza zostanie wystawione, we Wrońcach w kasztelu Krwawego Barona. Osobiście polecam poczekać z atakiem. Odpowiedni moment, żeby to zrobić to nabranie wysokiego poziomu. W innym wypadku możemy sobie nie poradzić z potworami wysokiego poziomu.


Brązowe trofeum

Nieustraszony pogromca wampirów — Wykonaj zlecenie na Sarasti’ego.

Misja dostępna na tablicy ogłoszeń w wiosce Rudnik w Velen. Komendant nilfgaardzkiego obozu każe nam udać się do wsi Stegny. Poczekajmy jednak z wykonaniem tego zlecenia do osiągnięcia 22 poziomu. Po przeprowadzeniu śledztwa i zabiciu znajdującej się w wiosce bestii wracamy po nagrodę.


Brązowe trofeum

Duch Lasu – Wykonaj zlecenie na Ducha Lasu.

Jedno z wielu zleceń na potwory. Jeżeli jednak chcemy zdobyć trofeum, musimy odpowiednio się za osiągnięcie zabrać. Misja ma dwa warianty do wyboru, które zależą od tego, które mieszkańców wioski posłuchamy. Jeden z nich chcę odprawić rytuał w lesie, żeby uspokoić bestię. Drugi chce potwora zabić. Naszym zadaniem jest wybranie drugiej opcji, jeżeli zależy nam na zaliczeniu tego sekretnego osiągnięcia.


Brązowe trofeum

Czy to pies, czy to bies? – Wykonaj zlecenie na Morvudda.

Zlecenie jest dostępne na tablicy ogłoszeń w wiosce Rannvaig w archipelagu Skellige. Na lokalizacji wskazanej przez zleceniodawcę, musimy stoczyć pojedynek z Biesem mającym 29 poziom. Jak już pokonamy stwora, wracamy po kolejne wiedźmińskie trofeum do naszej kolekcji.


Brązowe trofeum

W proch się obrócisz — Wykonaj zlecenie na Therezane.

Jest to zlecenie, które jest dostępne na tablicy ogłoszeń w Novigradzie. Hrabia Kurt Dysart kupił tani dom poza miastem i twierdzi, że jest nawiedzony. Nasze zadanie polega na użyciu wiedźmińskich zmysłów i odkryciu, że w podziemiach domu przebywa żywiołak ziemi. Gdy go pokonamy, zabieramy trofeum i wracamy po nagrodę.


Brązowe trofeum

Efekt dopplera — Rozwiąż problem z dopplerem w Novigradzie.

Ostatnie już w tym poradniku do wiedźmina 3: dziki gon trofeum. Zlecenie na nie dostępne ja na tablicy ogłoszeń w Novigradzie. Zleceniodawca Sylwester Amelio uważa, że jego stragan okrada chochlik i prosi nas o pomoc. Tym samym podejmujemy trop złodzieja za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Ślady zaprowadzą nas do winnego, którym okaże się Doppler. Niezależnie od tego, jak postąpimy z Dopplerem, wracamy po nagrodę i otrzymujemy trofeum.


Podsumowanie poradnika do Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Jak sami widzicie, zdobycie wszystkich trofeów wcale nie jest takie trudne. Gwarantuję wam, że to dobra zabawa i ciekawie spędzony czas. Dodatkowo po wykonaniu trofeów, polecam inne dodatki do wiedźmina 3: dziki gon.

Zostaw odpowiedź